Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
bob_1921
Posts: 585
Joined: 12/10/2018 10:09

#53651 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by bob_1921 »

n+1 wrote: 03/10/2022 15:42
Hakiz wrote: 03/10/2022 12:04 Naprosto je nevjerovatno čitati mjesecima kako su ljudi za promjene, građansku itd, a onda na dva kraja umjesto za NS glasaju za nacionaliste, SDA i NiP.
Eksponencijalan rast glasačke baze NiP pokazuje da ljudi žele promjene. Samo što ne žele promjene ideološko-vrijednosnog sistema, i u tome je kvakva.

Opozicija je odvajkada, makar nominalno, nudila ideološki zaokret. Biti protiv SDA je nužno značilo biti protiv nacionalne politike, ljevičar i/ili liberal, sa svim kontacijama koje ovo posljednje nosi. Trebao se pojaviti Konaković da shvatimo kako je najefikasniji način, a možda i jedini, da se SDA pobijedi - ponuditi SDA 2.0. Držimo ideološki identičnu poziciju kao SDA, samo, eto, nećemo vas krasti.

Naša stranka od 2008. priča da rast nove političke stranke mora biti "maraton", procenat po procenat, a Konaković boga mi pokaza da može biti i sprint.
ma nije ovo nista cudno cak i i Sa ce na silu dobiti jer nema trece varijante .. vjeruj mi raja u Sa je razocarena bar ovi iz mog kruga jer je dosta napustilo stranki npr Denis im je bio najbolji kadar i zastupnik i jos njih par je otislo eto ostali na Sabini i Forti na kraju .. da se pojavi treca opcija na slican fazon kao i sdp i ns i sa ok kadrom, NS bi nestala i u Sarajevu vec na slijedecim izborima .. ovako imas nip koji je isti ili bar slican djavo ko sda imas raspali sdp i naravno da ces dati ns sad glas :)
Seawolf
Posts: 7687
Joined: 14/06/2012 22:59

#53652 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Seawolf »

Hakiz wrote: 03/10/2022 16:11
Seawolf wrote: 03/10/2022 15:39
Znao sam.

Hvala lijepo.
Ma jok, ja sam zeleni bot.
Naravno da znam da nisi, to ti ja nisam nikada napisao.

Samo nisam znao hoćeš li glasati za SDP, ili za ove moje.
no_sikiriki
Posts: 17165
Joined: 11/12/2012 13:21

#53653 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by no_sikiriki »

Hakiz wrote: 03/10/2022 16:11 Ma jok, ja sam zeleni bot.
Zeleni trol, more like. :mrgreen:
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#53654 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

dr_Evil wrote: 03/10/2022 16:15
Hakiz wrote: 03/10/2022 16:08

Nije kod mene stvar Sabine, Ona je nedokučiv faktor.

Kod mene NS ima prolaz upravo zbog vrijednosti koje zastupa, bez obzira na ljude koji ga čine. Sve dok ne izda te vrijednosti, i dok ljudi koji ga čine nisu lopovi, NS mi je izbor. Stranke rođene u SDA (SBiH, NiP itd) ne dolaze u obzir.

Kao što sam rekao, SDP mi je bliži, socijademokratija mi je bliža od liberalizma, ali SDP je izdao svoju ideju, odrekao se sindikalizma, radništva, a ima i kriminalnu prošlost, kao i prošlost saradnje sa SDA. Zato sam se i ja odrekao SDP-a i ako NS napravi slično, odreći ću se i njega. Dok je takav kakav je, glasaću za NS makar jedva cenzus prelazio. Ma, makar ga i ne prelazio. Nisam ja siromašan slučajno, skup mi je glas. Nažalost :(

Greska u koracima je bila zamjena predsjednika. Forto je dosadan, neuvjerljiv, nije ni bivsi bio nesto aman vise okoprcan ali se raja navikla bila na njega. Vjerujem da je Forto sposoban, i da ima ostale vrline, ali ovo je ipak balkan, ljudi jake licnosti.
Nisam siguran da li je zamjena predsjednika bila zato što Peđa ima zdravstvene probleme, ili je zato što su možda mislili da bi Forto, "Bošnjačko ime", više pasalo ljudima koji su na to osjetljivi.

NS ne bi trebao na to misliti u suštini, ali ako ti neko predsjednika naziva četnikom, bez razloga naravno, samo zbog diskreditacije stranke, možda je bolje nekoga drugog, koga će, da se tako izrazim, rulja lakše svariti, isturiti u prvi plan i zaustaviti takve budale, izbiti im "argument" iz arsenala.
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#53655 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Seawolf wrote: 03/10/2022 16:23
Hakiz wrote: 03/10/2022 16:11

Ma jok, ja sam zeleni bot.
Naravno da znam da nisi, to ti ja nisam nikada napisao.

Samo nisam znao hoćeš li glasati za SDP, ili za ove moje.
Ja uvijek glasam za naše. Ko god koga smatrao sojim :lol:
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#53656 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

no_sikiriki wrote: 03/10/2022 16:27
Hakiz wrote: 03/10/2022 16:11 Ma jok, ja sam zeleni bot.
Zeleni trol, more like. :mrgreen:
Samo trol, neomj me ograničavati :twisted:
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2825
Joined: 14/01/2019 04:56

#53657 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Porodice Foht »

Moglo je bolje, ali bogme nije lose, treba biti iskren kad znamo politicki profil prosjecnog bosanskog glasaca. Potruditi se oko KS za jos jedan mandat "Trojke" ili "Cetvorke" i pokazati da umijemo te siriti stranku polahko van Sarajeva. Bit ce to sve bolje, samo lakapo. :wink:
no_sikiriki
Posts: 17165
Joined: 11/12/2012 13:21

#53658 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by no_sikiriki »

NS se zeznula sa onim unutrašnjim problemima, odlaskom Gratza i Zuhrića, kojekakvim aferama i tako to...mislim da su tu izgubili dosta kredibiliteta.
seksi_ideje
Posts: 1090
Joined: 29/07/2022 15:43

#53659 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seksi_ideje »

Hakiz wrote: 03/10/2022 16:08
seksi_ideje wrote: 03/10/2022 15:58 Ali se jednostavno mora i priznati da pored svega dobrog sto nudi NS osim Sabine je sve manje-vise propalo kod glasaca.
Sada se u NS trebaju pitati zasto je to tako. Haman pa da se glasovi prepolovili od zadnji opci izbora u KS a ni na drzavnom nije nista bolje.
Nekako sam vec znao da ce doci do ovoga jer i nakon lokalni su pricali o odlicnom rezultatu iako su realno bili dosta pali.

Sagledati realnost i neke licne greske u rukovodstvu i ponovo krenuti
Nije kod mene stvar Sabine, Ona je nedokučiv faktor.

Kod mene NS ima prolaz upravo zbog vrijednosti koje zastupa, bez obzira na ljude koji ga čine. Sve dok ne izda te vrijednosti, i dok ljudi koji ga čine nisu lopovi, NS mi je izbor. Stranke rođene u SDA (SBiH, NiP itd) ne dolaze u obzir.

Kao što sam rekao, SDP mi je bliži, socijademokratija mi je bliža od liberalizma, ali SDP je izdao svoju ideju, odrekao se sindikalizma, radništva, a ima i kriminalnu prošlost, kao i prošlost saradnje sa SDA. Zato sam se i ja odrekao SDP-a i ako NS napravi slično, odreći ću se i njega. Dok je takav kakav je, glasaću za NS makar jedva cenzus prelazio. Ma, makar ga i ne prelazio. Nisam ja
isiromašan slučajno, skup mi je glas. Nažalost :(
Mozda je u tvom slucaju tako, no nasa realnost je drugacija. Ne zagovaram politike gdje se politicari medjusobno blate, medjutim je itekako potrebno da se energicno vodi politika. Sabina je upravo takvu vodila sve ove cetiri godine i vidimo da je makar za sad, samo Zvizdic dobio veci broj glasova. Dakle, potrebni su jaki govornici koji mogu izkomunicirati za sta stoje.

Gledao sam neki dan intervju Mandica i mislio sam samo kakav je to neodlucan nastup bio na N1.
Zapocne jednu recenicu pa pocne drugu, prekine i tu i pocinje trecu. Sjedi spusteni ledja itd. I stalno se prica o njegovom napustanju stranke, svadje sa Fortom, mogucom smjenom u Centru itd. Jednostavno ostavlja dovoljno prostora za sumlje bez obzira na stvarnu situaciju, brblja da je Lejla Brcic trebala biti nosioc jedne liste iako ona ne bi Nasoj stranci dala ti dodatni par hiljada glasova itd.

Uz to pristaje se da SDA diktira teme: rasipanje, unutrasnje borbe, manjak patriotizma, cetnici, izdajice, predaja Mostara itd.
Tu niko osim Sabine nije dovoljno energican i precizan
Last edited by seksi_ideje on 03/10/2022 16:35, edited 2 times in total.
seksi_ideje
Posts: 1090
Joined: 29/07/2022 15:43

#53660 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seksi_ideje »

no_sikiriki wrote: 03/10/2022 16:31 NS se zeznula sa onim unutrašnjim problemima, odlaskom Gratza i Zuhrića, kojekakvim aferama i tako to...mislim da su tu izgubili dosta kredibiliteta.
To sto su oni otisli je bio pun pogodak jer su oni od Nase stranke htjeli napraviti ono sto je DF danas: lazna ljevicarska filijala SDA. Tek nakon njihovog odlazka je doslo do rasta
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#53661 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

seksi_ideje wrote: 03/10/2022 16:32
Hakiz wrote: 03/10/2022 16:08

Nije kod mene stvar Sabine, Ona je nedokučiv faktor.

Kod mene NS ima prolaz upravo zbog vrijednosti koje zastupa, bez obzira na ljude koji ga čine. Sve dok ne izda te vrijednosti, i dok ljudi koji ga čine nisu lopovi, NS mi je izbor. Stranke rođene u SDA (SBiH, NiP itd) ne dolaze u obzir.

Kao što sam rekao, SDP mi je bliži, socijademokratija mi je bliža od liberalizma, ali SDP je izdao svoju ideju, odrekao se sindikalizma, radništva, a ima i kriminalnu prošlost, kao i prošlost saradnje sa SDA. Zato sam se i ja odrekao SDP-a i ako NS napravi slično, odreći ću se i njega. Dok je takav kakav je, glasaću za NS makar jedva cenzus prelazio. Ma, makar ga i ne prelazio. Nisam ja siromašan slučajno, skup mi je glas. Nažalost :(
Mozda je u tvom slucaju tako, no nasa realnost je drugacija. Ne zagovaram politike gdje se politicare medjusobno blate, medjutim je itekako potrebno da se energicno vodi politika. Sabina je upravo takvu vodila sve ove cetiri godine i vidimo da je makar za sad, samo Zvizdic dobio veci broj glasova. Dakle, potrebni su jaki govornici koji mogu izkomunicirati za sta stoje.

Gledao sam neki dan intervju Mandica i mislio sam samo kakav je to neodlucan nastup bio na N1.
Zapocne jednu recenicu pa pocne drugu, prekine i tu i pocinje trecu. Sjedi spusteni ledja itd. I stalno prica o njegovom napustanju stranke, svadje sa Fortom, mogucom smjenom u Centru itd. Jednostavno ostavlja dovoljno prostora za sumlje bez obzira na stvarnu situaciju, brblja da je Lejla Brcic trebala biti nosioc jedne liste iako ona ne bi Nasoj stranci dala ti dodatni par hiljada glasova itd.

Uz to pristaje se da SDA diktira teme: rasipanje, unutrasnje borbe, manjak patriotizma, cetnici, izdajice, predaja Mostara itd.
Tu niko osim Sabine nije dovoljno energican i precizan
Stoji to, nisam ja rekao ništa protiv Sabine, naprotiv.

Samo hoću reći, da i nema Sabine, meni bi NS ovakav kakav je opet bio izbor kada to već nije SDP.

A neka Sabine. Ima jednu manu, ali ko nema.
seksi_ideje
Posts: 1090
Joined: 29/07/2022 15:43

#53662 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seksi_ideje »

Hakiz wrote: 03/10/2022 16:35
seksi_ideje wrote: 03/10/2022 16:32

Mozda je u tvom slucaju tako, no nasa realnost je drugacija. Ne zagovaram politike gdje se politicare medjusobno blate, medjutim je itekako potrebno da se energicno vodi politika. Sabina je upravo takvu vodila sve ove cetiri godine i vidimo da je makar za sad, samo Zvizdic dobio veci broj glasova. Dakle, potrebni su jaki govornici koji mogu izkomunicirati za sta stoje.

Gledao sam neki dan intervju Mandica i mislio sam samo kakav je to neodlucan nastup bio na N1.
Zapocne jednu recenicu pa pocne drugu, prekine i tu i pocinje trecu. Sjedi spusteni ledja itd. I stalno prica o njegovom napustanju stranke, svadje sa Fortom, mogucom smjenom u Centru itd. Jednostavno ostavlja dovoljno prostora za sumlje bez obzira na stvarnu situaciju, brblja da je Lejla Brcic trebala biti nosioc jedne liste iako ona ne bi Nasoj stranci dala ti dodatni par hiljada glasova itd.

Uz to pristaje se da SDA diktira teme: rasipanje, unutrasnje borbe, manjak patriotizma, cetnici, izdajice, predaja Mostara itd.
Tu niko osim Sabine nije dovoljno energican i precizan
Stoji to, nisam ja rekao ništa protiv Sabine, naprotiv.

Samo hoću reći, da i nema Sabine, meni bi NS ovakav kakav je opet bio izbor kada to već nije SDP.

A neka Sabine. Ima jednu manu, ali ko nema.
Znam da nisi, ali ja nju navodim kako se uspjesno vodi politicka borba kroz cijeli mandat. To je u nekom sirem kontekstu, ne tvom licnom.
Nama su potrebni ljudi koji su sjajni govornici, lobiraju, karizmaticni itd.
Problem je: sve nas je manje. Gdje tu naci te ljude koji imaju te sposbnosti a uz to imaju dobar standing u svojoj sredini?
bob_1921
Posts: 585
Joined: 12/10/2018 10:09

#53663 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by bob_1921 »

seksi_ideje wrote: 03/10/2022 16:33
no_sikiriki wrote: 03/10/2022 16:31 NS se zeznula sa onim unutrašnjim problemima, odlaskom Gratza i Zuhrića, kojekakvim aferama i tako to...mislim da su tu izgubili dosta kredibiliteta.
To sto su oni otisli je bio pun pogodak jer su oni od Nase stranke htjeli napraviti ono sto je DF danas: lazna ljevicarska filijala SDA. Tek nakon njihovog odlazka je doslo do rasta
nidje veze Gratz im je bio najbolji zastupnik to ce ti svako u NS reci ..
seksi_ideje
Posts: 1090
Joined: 29/07/2022 15:43

#53664 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seksi_ideje »

bob_1921 wrote: 03/10/2022 16:41
seksi_ideje wrote: 03/10/2022 16:33

To sto su oni otisli je bio pun pogodak jer su oni od Nase stranke htjeli napraviti ono sto je DF danas: lazna ljevicarska filijala SDA. Tek nakon njihovog odlazka je doslo do rasta
nidje veze Gratz im je bio najbolji zastupnik to ce ti svako u NS reci ..
Ocigledno ne svako jer nije imao podrsku unutar stranke
bob_1921
Posts: 585
Joined: 12/10/2018 10:09

#53665 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by bob_1921 »

seksi_ideje wrote: 03/10/2022 16:43
bob_1921 wrote: 03/10/2022 16:41

nidje veze Gratz im je bio najbolji zastupnik to ce ti svako u NS reci ..
Ocigledno ne svako jer nije imao podrsku unutar stranke
pa nije imao od Sabine,Kojevica a zna se sto je doslo do raspada .. al mislim da su izgubili dosta na kvalitetu njegovim odlaskom i npr odlaskom Tarika a nisu nasli zamjene al eto helem neise ..
seksi_ideje
Posts: 1090
Joined: 29/07/2022 15:43

#53666 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seksi_ideje »

bob_1921 wrote: 03/10/2022 16:53
seksi_ideje wrote: 03/10/2022 16:43
Ocigledno ne svako jer nije imao podrsku unutar stranke
pa nije imao od Sabine,Kojevica.. al mislim da su izgubili dosta na kvalitetu njegovim odlaskom i npr odlaskom Tarika al eto helem neise ..
Kada se kandidovao za predsjednika nije imao podrsku i mnogi su vec tada govorili o ideoloskim a ne personalnim pitanjima. I gle cuda, lahko otisao u DF
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#53667 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

A dobro, ne znamo mi šta je u pozadini. Da nije opet nečija žena i prijateljica u pitanju :shock: :mrgreen:
bob_1921
Posts: 585
Joined: 12/10/2018 10:09

#53668 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by bob_1921 »

Hakiz wrote: 03/10/2022 17:01 A dobro, ne znamo mi šta je u pozadini. Da nije opet nečija žena i prijateljica u pitanju :shock: :mrgreen:
:D
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#53669 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

bob_1921 wrote: 03/10/2022 17:16
Hakiz wrote: 03/10/2022 17:01 A dobro, ne znamo mi šta je u pozadini. Da nije opet nečija žena i prijateljica u pitanju :shock: :mrgreen:
:D
Albina mi Zuhrića, ne znamo mi pozadinu.
zippoo87
Posts: 15545
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#53670 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

Denis Gratz je bio dobar i predsjednik i jos bolji parlamentarac ali ocito je previse pod uticajem Zuhrica,koji je saner teski.Upoznao sam lika i nije mi se svidio ni najmanje a nisam jedini.
Obicni zagondzija para i pozicija.

Gratz se uvijek borio i davao svoj maksimum ali evo sada vidim da ga je Albin Zuhric ponovo ubacio u politiku i to u DF a Albin je haman pa Komsicev savjetnik i to sve preko SDA backgrounda.
Njegov plan i jeste bio da nagovori rukovodstvo NSa da udju u koaliciju sa SDA i naravno da sahrani NS.
Na srecu,procitan je i nije uspio.

Mislim da sto se Denisa Gratza tice,da ponovo ulazi u parlament ...na FB je nesto plaho optimistican
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#53671 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by konoplja »

n+1 wrote: 03/10/2022 15:42
Hakiz wrote: 03/10/2022 12:04 Naprosto je nevjerovatno čitati mjesecima kako su ljudi za promjene, građansku itd, a onda na dva kraja umjesto za NS glasaju za nacionaliste, SDA i NiP.
Eksponencijalan rast glasačke baze NiP pokazuje da ljudi žele promjene. Samo što ne žele promjene ideološko-vrijednosnog sistema, i u tome je kvakva.

Opozicija je odvajkada, makar nominalno, nudila ideološki zaokret. Biti protiv SDA je nužno značilo biti protiv nacionalne politike, ljevičar i/ili liberal, sa svim kontacijama koje ovo posljednje nosi. Trebao se pojaviti Konaković da shvatimo kako je najefikasniji način, a možda i jedini, da se SDA pobijedi - ponuditi SDA 2.0. Držimo ideološki identičnu poziciju kao SDA, samo, eto, nećemo vas krasti.

Naša stranka od 2008. priča da rast nove političke stranke mora biti "maraton", procenat po procenat, a Konaković boga mi pokaza da može biti i sprint.
Kratko, jasno i u srz. Najbolje objasnjenje izbornih rezultata sto sam na forumu do sada procitao . :thumbup:

Daleko smo mi od gradanske drzave i od toga da je ljudima nevazno iz kojeg ste plemena, kako se zovete i kojem se bogu molite. Ali zeljeti manje lopovluka... s tim se vec vise ljudi moze poistovjetiti.
no_sikiriki
Posts: 17165
Joined: 11/12/2012 13:21

#53672 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by no_sikiriki »

Hakiz wrote: 03/10/2022 17:19 Albina mi Zuhrića, ne znamo mi pozadinu.
Mahalušo. :mrgreen:
Anquilla
Posts: 2397
Joined: 25/04/2016 19:31

#53673 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Anquilla »


Mnogi rezultati nisu onakvi kakvi vam se u ovom momentu nepotpunih informacija čine. Ali ovo mogu reći sa sigurnošću - nisam pesimista. Dapače.
E ja vala razočarana :(
User avatar
drug_profi
Posts: 50579
Joined: 16/07/2012 16:00

#53674 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Ako USA hoce da se ovdje pokrene nesto u pravom smjeru onda mora dobro pogurati Trojku i zavrnuti ruke ostalima, ukljucujuci HDZ.
Inace se u sljedecm ciklusu opet na velika vrata vraca SDA, a trojka odlazi na 10-15% ukupnih glasova.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2633
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#53675 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Ja_Ja »

drug_profi wrote: 06/10/2022 00:44 Ako USA hoce da se ovdje pokrene nesto u pravom smjeru onda mora dobro pogurati Trojku i zavrnuti ruke ostalima, ukljucujuci HDZ.
Inace se u sljedecm ciklusu opet na velika vrata vraca SDA, a trojka odlazi na 10-15% ukupnih glasova.
Pa sta treba? Na silu da ih ugura u vlast a druge izgura zato sto nisu prosli?

NS u Sarajevu iole funkcionira, ali moraju jace i zesce da udaraju. Nadam se da ce uspjeti u KS da formiraju ponovo vlast i da ce imati 4 godine da istinski nesto pokazu. Ovo do sada je bilo uredu, u malo vremena. Organizaciono isto moraju da jacaju. Nije Bosna samo Sarajevo. U gotovo svim drugim mjestima su rupe. Kadrovksa politika katastrofalna. Pa u Zenici su na lokalnim izborima bili tako neozbiljni da me je istinski bilo stid gledati sta rade. Raspali se nakon izbora. Na lokalnim nisu uzeli ni 1000 glasova, sad na ovim izgleda nece ni 500. Katastrofa!
Locked