Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#55151 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Chmoljo »

relativno84 wrote: 16/02/2023 02:18
Uk je u imovinskom kartonu iz 2016. prijavio skromne mjesečne prihode u iznosu 1.075 KM te 18.000 KM vrijednu imovinu.
Da utrostručavanje prihoda (34.000 KM 2020. godine i imovina vrijedna više od 200.000 KM) nije dovoljno Uku, pokazuje i činjenica da je u novembru 2021. bio predsjednik Komisije za izbor i imenovanja Gradskog vijeća Sarajeva, na kojem je kandidat bio njegov vjenčani kum Admir Jusufbegović. Iako je ovom prilikom Destan Hodžić predložen za pravobranioca, spletom raznih okolnosti školski kolega i Ukov kum Jusufbegović u aprilu 2022. biva imenovan za pravobranioca Grada Sarajeva.
Uvijek ista suplja kako treba pruziti priliku mladima i kad se napokon pojavi neko spreman da zrtvuje svoj potencijal za kolektivno dobro trazi se hiljadu mana sa svih strana, evo ga mlad i vise nego sposoban, ako ce ova pozicija osigurati da i on ne zavrsi u nekom busu za Irsku red je podrzati.

:thumbup:
https://www.faktor.ba/vijest/nihad-uk-o ... iji/159158
Za pravobranioca Grada Sarajeva jučer je izabran Admir Jusufbegović.

Zanimljivo je da je on kum Nihada Uka, generalnog sekretara Naše stranke i gradskog vijećnika.

- On je moj kum. Ko god je mogao gledati sjednicu, mogli su da zaključe šta je prava istina. Nisam bio član komisije koja je odlučivala o tome. Gradonačelnica predlaže kandidate, sve dolazi na Gradsko vijeće. Jučer su počeli spinovati neke stvari da mi je rođak, da sam predsjednik komisije... Ništa od toga nije istina – rekao je za Faktor Nihad Uk.
isti izvor.

tih strašnih 34.000 maraka se otrpilike poklapaju sa njegovim angažmanom u opštinskom i gradskom vijeću i kao sekretarom parlamentarne stranke. nije to ni 3000 mjesečno. i za te pare se može kupiti imovina te vrijednosti, komotno.

čekamo sada odjeljenje botova nadležno za novogovorsko nadjevanje imena neprijatelju (KoNJaković, Adžija, Vojvoda Koja, Forto Paušal, ŠtetOČINA i ostali vrtićki debilizimi interesantni njihovom glasačkom tijelu) da upregne sve tri moždane ćelije da sklepaju nešto UKratko za Nihada.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4473
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#55152 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by VladaFBiH »

MUNAFIK wrote: 15/02/2023 21:41 Dajte uozbiljite se kakav UK...

Dajte ovdje objavite njegove rezultate i konkretne radnje i akcije u dosadasnjem politickom i poslovnom djelovanju.

Šta je momak uspio?

Samo bez suplje i nekakvih navlacenja javio se, predlozio, komentarisao, pisao status itd...

Ok mu dati da bude neki izvrsni direktor ili direktor nekog JP pa nek se dokazuje, ali ovo je malo neozbiljno ili dokazite konkretno zasto nije.
nije ni ovo ok. - neko ko nikada nije ništa konretno radio mora prvo da nauči da "nešto" radi a ne da mu odmah daš neku funkciju gdje će potopiti firmu
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#55153 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Roccohljup »

Po vama onda samo stare i izlizane rage dolaze u obzir.
Lično nemam ništa protiv što je mlad i ambiciozan (takav nam i treba) i izgleda mi kao ok lik. Međutim, s obzirom u kakvom je stanju kanton i koji će biti pritisci radi budžeta i manjih prihoda, te ko je opozicija, mislim da mu je ovo prevelik zalogaj. Nadam se da griješim i da će imati dovoljnu podršku da izgura al eto.
Zanimljivo mi je da koalicioni partneri još uvijek šute o ovom prijedlogu :roll:
User avatar
dr_Evil
Posts: 12423
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#55154 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by dr_Evil »

Roccohljup wrote: 16/02/2023 09:35 Po vama onda samo stare i izlizane rage dolaze u obzir.
Lično nemam ništa protiv što je mlad i ambiciozan (takav nam i treba) i izgleda mi kao ok lik. Međutim, s obzirom u kakvom je stanju kanton i koji će biti pritisci radi budžeta i manjih prihoda, te ko je opozicija, mislim da mu je ovo prevelik zalogaj. Nadam se da griješim i da će imati dovoljnu podršku da izgura al eto.
Zanimljivo mi je da koalicioni partneri još uvijek šute o ovom prijedlogu :roll:
Pravi covjek za kombinat, rekao bi rahmetli Balasevic.

Ljudi nema kadra, a nema kadra jer nema industrije. Tu sva prica zavrsava i pocinje. Nema mladih i sposobnih, ima mladih - obrazovanih i bez dana radnog staza.

Smijurija je njemu dati kanton da vodi, pa covjek ni svoj kucni budzet ne vodi.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#55155 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Roccohljup »

ništa manja od toga da ti u VM i entitetskim vladama sjede nesposobni i presuđeni kriminalci, da ti vanjske poslove vodi difovac, odbranu nastavnik, sigurnost okorjeli kriminalac, da ti je ministar sigurnosti jedno vrijeme bio nastavnik likovnog, da Asim vedri i oblači, itd.
Hakiz
Posts: 40534
Joined: 30/07/2015 20:01

#55156 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Roccohljup wrote: 16/02/2023 09:49 ništa manja od toga da ti u VM i entitetskim vladama sjede nesposobni i presuđeni kriminalci, da ti vanjske poslove vodi difovac, odbranu nastavnik, sigurnost okorjeli kriminalac, da ti je ministar sigurnosti jedno vrijeme bio nastavnik likovnog, da Asim vedri i oblači, itd.
A u čemu je, onda, promjena paradigme?

Jedni ne valjaju na jedan, drugi ne valjaju na drugi način, ali zajednički sadržalac je da ne valjaju.

Opet kažem, čitajući komentare forumaša, čudi me da ni jedan nije otišao i rekao "Evo moja biografija i evo moji dosadašnji rezultati, dajte meni da budem premijer". Barem je NS pokazao da nema ništa protiv nestranačkih kadrova.

Kako čovjeka napadoste, sve argumentovano, vidi se iskustvo i znanje, pa u ovom odsudnom trenutku bio bi red da pokažete primjerom kako se premijeriše kantonom.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#55157 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by MUNAFIK »

Roccohljup wrote: 16/02/2023 09:35 Po vama onda samo stare i izlizane rage dolaze u obzir.
Lično nemam ništa protiv što je mlad i ambiciozan (takav nam i treba) i izgleda mi kao ok lik. Međutim, s obzirom u kakvom je stanju kanton i koji će biti pritisci radi budžeta i manjih prihoda, te ko je opozicija, mislim da mu je ovo prevelik zalogaj. Nadam se da griješim i da će imati dovoljnu podršku da izgura al eto.
Zanimljivo mi je da koalicioni partneri još uvijek šute o ovom prijedlogu :roll:
Jbg nije sve krajnost...

Nije da postoje samo ovi mladi bez dana iskustva i neki stari izlizani... ima dosta mladih i sa iskustvom i starih koji nisu izlizani itd...

Pa normalno da sute ljudi su osvojili najvise glasova imaju jako osjetljivo glasacko tijelo koje sigurno nije glasalo da neko iz NS postavlja nekakve neiskusne momke i eksperimentise sa cijelim kantonom.

Ovaj momak nema sanse u bilo kojoj diskusiji sa Zahiragicem ni sa bilo kojim sindikatom...

Mozda se nauci vremenom ali zar je ovo trenutak gdje stavljamo nekoga ko se mozda nauci...
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3351
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#55158 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Dupli_skalp »

ja "odrona" od kandidata za premijera ks :-)

mislim nemam ništa protiv momka, ali za tu funkciju treba neko jače, iskusnije i sposobnije ime.
Hakiz
Posts: 40534
Joined: 30/07/2015 20:01

#55159 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Fadil je iskusan čovjek, iz privrede.

I?
User avatar
vjeshalica
Posts: 17243
Joined: 31/03/2019 14:56

#55160 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by vjeshalica »

Chmoljo wrote: 16/02/2023 08:31

isto tako, mogao je biti neko na papiru odličan, a u praksi katastrofalan.

recimo, da je nije bio onaj cirkus, i da je Bogić izabran za gradonačelnika, garantujem da bi bio žestok promašaj. međutim, na papiru je bio savršen. ovako je Benjamina tu uletila i ok je to.

i ja bih volio kvalitetniji kadar svugdje, ali i kvalitetniji narod, pametniji, koji može razlikovati ublehe od dobrih stvari. ali... igraš sa onim što ti je podijeljeno. ili možeš glumiti moralnu vertikalu, da se, gluho bilo, ne bi slučajno zajebo što si nekome povjerenje poklonio.
zbog cega bi bogić bio promašaj? na funkciji gradonacelnika i ovlastima kojima raspolaze, itekako bi bio dobar izbor, bez suvisnih nezrelih promasaja kakve pravi benjamina, odnosno bar je pravila na pocetku

sto se tice kvalitetnih ljudi, ili ih nema,ili nece da se bave politikom,nekad je bilo kvalitetnih ljudi u politici,ali primitivizmi poput iranske ideologije i dzamijski haklamasi su ucinili da ti ljudi nestanu sa scene i da dominira sve ono sto vidimo danas, sta ocekivati da se ponudi na politickoj sceni,kad su razmontirali skole i obrazovanje i digli iz blata neke seoske lole i varalice i nepismene likove koji su u ovoj alijinoj drzavi skolu zavrsili i misle da nesto imaju da ponude.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17243
Joined: 31/03/2019 14:56

#55161 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by vjeshalica »

Hakiz wrote: 16/02/2023 10:57 Fadil je iskusan čovjek, iz privrede.

I?
to sto on prezentira i zeli da uvali gluposti kroz svoje mjesto, a koje evidentno nanose stetu federaciji, to su ga posavjetovali naranđasti minderaš, sta to ti mislis,da on svmije funkcionisati na svoju ruku? makar je bio ukljucen u program ante markovica,pa je upuceniji,ali to postaje nebitan podatak kad imas za vratom nekoga ko se pita,nije on toliko glup,nego se lik zajebava jer zna da je zasticen,a produkt njegovih gluposti je neko sasvim drugi
User avatar
vjeshalica
Posts: 17243
Joined: 31/03/2019 14:56

#55162 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by vjeshalica »

MUNAFIK wrote: 16/02/2023 10:45
Jbg nije sve krajnost...

Nije da postoje samo ovi mladi bez dana iskustva i neki stari izlizani... ima dosta mladih i sa iskustvom i starih koji nisu izlizani itd...

Pa normalno da sute ljudi su osvojili najvise glasova imaju jako osjetljivo glasacko tijelo koje sigurno nije glasalo da neko iz NS postavlja nekakve neiskusne momke i eksperimentise sa cijelim kantonom.

Ovaj momak nema sanse u bilo kojoj diskusiji sa Zahiragicem ni sa bilo kojim sindikatom...

Mozda se nauci vremenom ali zar je ovo trenutak gdje stavljamo nekoga ko se mozda nauci...
otprilike si ti shvatio poentu o cemu govorim, naravno da on nema kapaciteta da se nosi sa politickim vukovima,ali nama ne treba trenutak u kojem se neko treba da uci,jer takve trenutke ispunjavamo debilnim profilima vec cca 30 godina sto je ipak previse, ko je kriv i NS sto nije trazila u svoje redove neke bolje osobe,iskusnije,prodornije
pogledaj mu video zapise na FB profilu,tj njegova angazmane i vidjeces da nema politicke energije,jednostavno lik obicna politicka splacina,moze samo da bude vijecnik i da cita sa papira pitanja o problemu sahtova i to je jedini domet.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17243
Joined: 31/03/2019 14:56

#55163 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by vjeshalica »

Roccohljup wrote: 16/02/2023 09:35 Po vama onda samo stare i izlizane rage dolaze u obzir.
Lično nemam ništa protiv što je mlad i ambiciozan (takav nam i treba) i izgleda mi kao ok lik. Međutim, s obzirom u kakvom je stanju kanton i koji će biti pritisci radi budžeta i manjih prihoda, te ko je opozicija, mislim da mu je ovo prevelik zalogaj. Nadam se da griješim i da će imati dovoljnu podršku da izgura al eto.
Zanimljivo mi je da koalicioni partneri još uvijek šute o ovom prijedlogu :roll:
ne vidi mu se ambicija jednostavno lik kako god se pojavi i prezentira ima ravnu liniju prilikom komunikacije,dosjeca se sta treba da kaze, nema nikakvu konzistentnost u pricanju, i pogledaj npr seljacica sa orahovica pa uvidi razliku,koja je ogromna,s tim da seljacicu politika interesa ne valja
User avatar
Haris.ba
Posts: 24854
Joined: 08/09/2005 20:08

#55164 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Haris.ba »

Hajde zaboravimo Uka.

Kako se ne vidi citav niz kadrovskih problema u NS? Ovo sto je dojavnosti doslo je po obicaju mali dio desavanja.

I zna li neko objasniti kako je prosla procedura na organima stranke? Kako se doslo do imena kandidata?

Neki normalan put bio bi opcinski vjecnik, kantonalni vjecnik, ministar, premijer. Ako nista prodjes te procedure prakticne politike i umjeca kako ih sprovesti kroz formalnost. Plus, znas sta i kako su problemi i mogucnosti u kantonu.

Tako, nije mi jasno zasto barem neko od ministara, zastupnika nije predlozen.
Last edited by Haris.ba on 16/02/2023 11:18, edited 1 time in total.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17243
Joined: 31/03/2019 14:56

#55165 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by vjeshalica »

Hakiz wrote: 16/02/2023 10:43

Opet kažem, čitajući komentare forumaša, čudi me da ni jedan nije otišao i rekao "Evo moja biografija i evo moji dosadašnji rezultati, dajte meni da budem premijer". Barem je NS pokazao da nema ništa protiv nestranačkih kadrova.

Kako čovjeka napadoste, sve argumentovano, vidi se iskustvo i znanje, pa u ovom odsudnom trenutku bio bi red da pokažete primjerom kako se premijeriše kantonom.
nisu ponudili vjerovtno jer nisu politicki aktivni,a mozda i nisu sposobni ali su toga svjesni i ne trpaju se u poslove koji ne bi znali da vode,to je razlika, kad kazes ja nisam sposoban da vodim neki posao,nisam ja vrsta lidera i autoriteta i tu kraj nastupa, mogao i dati prijedlog ili savjet ali nisam poduzetan toliko
a ne forto kaze on je dobar prijedlog on stoji iza toga,i na kraju ponudi politicku splacinu koja nije sposobna ni da prica,niti se nesto posebno trudi,osim toga taj lik ce imati savjetnike i uvijek za promasaj ce reci-ja sam pogresno savjetovan i hladno nastaviti dalje
ima ozbiljnijih procesa u kantonu koje ne treba da vodi ovaj lik, mozda mjesna zajednica domet ili slicno.
HelaS
Posts: 5661
Joined: 22/09/2018 13:21

#55166 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by HelaS »

Haris.ba wrote: 16/02/2023 11:14 Hajde zaboravimo Uka.

Kako se ne vidi citav niz kadrovskih problema u NS? Ovo sto je dojavnosti doslo je po obicaju mali dio desavanja.

I zna li neko objasniti kako je prosla procedura na organima stranke? Kako se doslo do imena kandidata?
Moja sestra se vrti oko odbora u N. Sarajevu, kaže da se sve dešava u vrhu, na 2. spratu u Titovoj. Glavni odbor o svemu odlučuje, taman da sve baze kažu drugačije.
Last edited by HelaS on 16/02/2023 11:29, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#55167 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Truba »

VladaFBiH wrote: 16/02/2023 08:45
Bloo wrote: 16/02/2023 00:19 Na primjer, Kifla je postao premijer sa 41.
Od radnog iskustva iz "privrede" - Košarkaški klub i Košarkaški savez.
Kifla je zato odličan demagog i spin doktor :)
kifla se obratio
shvatio je da je bio u službi zla
odlučio je više da ne bude... prestao biti dio udruženoga zla
i pokrenuo novu priču
neće biti zao ko oni s kojima je bio prije

da nam je više vakih u sva tri naroda + ostali
HelaS
Posts: 5661
Joined: 22/09/2018 13:21

#55168 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by HelaS »

VladaFBiH wrote: 16/02/2023 09:03
MUNAFIK wrote: 15/02/2023 21:41 Dajte uozbiljite se kakav UK...

Dajte ovdje objavite njegove rezultate i konkretne radnje i akcije u dosadasnjem politickom i poslovnom djelovanju.

Šta je momak uspio?

Samo bez suplje i nekakvih navlacenja javio se, predlozio, komentarisao, pisao status itd...

Ok mu dati da bude neki izvrsni direktor ili direktor nekog JP pa nek se dokazuje, ali ovo je malo neozbiljno ili dokazite konkretno zasto nije.
nije ni ovo ok. - neko ko nikada nije ništa konretno radio mora prvo da nauči da "nešto" radi a ne da mu odmah daš neku funkciju gdje će potopiti firmu
Slično mislim kao @VladaFBiH Uku ne treba povjeriti direktorsko radno mjesto prije nego shvati težinu takve pozicije, njenu odgovornost i znanje. Nikom ne trebaju avanturisti i osobe željne dokazivanja, bez ijednog dana rada u privredi ili bilo kakvom radnom mjestu. Nihad Uk ima radno iskustvo uvedeno u porezni sistem samo na mjestu sekretara NS i vijećnika. Mnogo mu je korisnija funkcija člana nekog upravnog odbora, ili nadzornog, da makar nekako upozna strukture i procese odlučivanja i međuljudskih odnosa. Nakon nekoliko godina može ući u kandidaturu za negdje, ali na mjesto premijera Kantona Sarajevo, zaista je uvreda inteligencije svih stanovnika Kantona :(
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4473
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#55169 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by VladaFBiH »

Hakiz wrote: 16/02/2023 10:43
Roccohljup wrote: 16/02/2023 09:49 ništa manja od toga da ti u VM i entitetskim vladama sjede nesposobni i presuđeni kriminalci, da ti vanjske poslove vodi difovac, odbranu nastavnik, sigurnost okorjeli kriminalac, da ti je ministar sigurnosti jedno vrijeme bio nastavnik likovnog, da Asim vedri i oblači, itd.
A u čemu je, onda, promjena paradigme?

Jedni ne valjaju na jedan, drugi ne valjaju na drugi način, ali zajednički sadržalac je da ne valjaju.

Opet kažem, čitajući komentare forumaša, čudi me da ni jedan nije otišao i rekao "Evo moja biografija i evo moji dosadašnji rezultati, dajte meni da budem premijer". Barem je NS pokazao da nema ništa protiv nestranačkih kadrova.

Kako čovjeka napadoste, sve argumentovano, vidi se iskustvo i znanje, pa u ovom odsudnom trenutku bio bi red da pokažete primjerom kako se premijeriše kantonom.
niko normalan i sposoban neće uči u politiku da radi za manje para nego što u privatnom sektoru može zaraditi (osim ako ne planira da krade) i da mu se ime povlaći po medijima uz nerijetko "prelijepe" epitete. Opet ovo ne znači da možeš staviti "punoglavca" koji u životu ništa nije konkretno radio da vodi mjesnu zajednicu a kamoli kanton
User avatar
vjeshalica
Posts: 17243
Joined: 31/03/2019 14:56

#55170 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by vjeshalica »

HelaS wrote: 16/02/2023 11:21

Moja sestra se vrti oko odbora u N. Sarajevu, kaže da se sve dešava u vrhu, na 2. spratu u Titovoj. Glavni odbor o svemu odlučuje, taman da sve baze kažu drugačije.
eh lijepo od tebe i sta je to dokaz? da lik koji god bude stavljen na mjesto, o njegovim potezima ce se odlucivati na 2 spratu Titove i kraj price.
User avatar
Javier Pena
Posts: 558
Joined: 09/11/2020 21:50

#55171 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Javier Pena »

Truba wrote: 16/02/2023 11:24
kifla se obratio
shvatio je da je bio u službi zla
odlučio je više da ne bude... prestao biti dio udruženoga zla
i pokrenuo novu priču
neće biti zao ko oni s kojima je bio prije

da nam je više vakih u sva tri naroda + ostali
Koliko je ljudima teško shvatiti ovo. Znači ne smiješ doći tobe, vidjeti zlo, pobjeći od toga, nego moraš cijeli život tu biti jer kao, što si uopšte pristupao.

Lik imao takav status u SDA da je bio sljedeća stvar, mogao birati budućnost, mogao šta je poželio, i odlučio se na drugi, mnogo teži put. I ne valja ni to.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24854
Joined: 08/09/2005 20:08

#55172 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Haris.ba »

Mozda zvuci nelogicno, ali imam poznanika kojemu je ponudjeno jedno mjesto. I odbio je jer ne zeli da narod zna koliko ima love na djetetu. Sve legalno zaradio i stavio pofino na bankovni racun djeteta. Strah ga da mu neko dijete ne kidnapuje zbog love.
HelaS
Posts: 5661
Joined: 22/09/2018 13:21

#55173 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by HelaS »

Hakiz wrote: 16/02/2023 10:43 A u čemu je, onda, promjena paradigme?

Jedni ne valjaju na jedan, drugi ne valjaju na drugi način, ali zajednički sadržalac je da ne valjaju.

Opet kažem, čitajući komentare forumaša, čudi me da ni jedan nije otišao i rekao "Evo moja biografija i evo moji dosadašnji rezultati, dajte meni da budem premijer". Barem je NS pokazao da nema ništa protiv nestranačkih kadrova.

Kako čovjeka napadoste, sve argumentovano, vidi se iskustvo i znanje, pa u ovom odsudnom trenutku bio bi red da pokažete primjerom kako se premijeriše kantonom.
Nema šanse, nemoguće je i prići tom zatvorenom krugu elitizma i međusobnog lobiranja. Jedni druge predlažu, jedni za druge glasaju, i nema drugačije. Može, nakon dugo i predugo vremena, ako se uspostavi "njihova" retorika i njihovi interesi. Ne znaš... :-)
VladaFBiH wrote: 16/02/2023 11:29 niko normalan i sposoban neće uči u politiku da radi za manje para nego što u privatnom sektoru može zaraditi (osim ako ne planira da krade) i da mu se ime povlaći po medijima uz nerijetko "prelijepe" epitete. Opet ovo ne znači da možeš staviti "punoglavca" koji u životu ništa nije konkretno radio da vodi mjesnu zajednicu a kamoli kanton
Ne postoji lakše zarađen novac od političkog. Ne postoji sigurnija - redovnija plaća, od političke. I ne postoji korumpiraniji način od stjecanja viška novca, od političkog. Plus društvene beneficije i povlastice, vještački, ali ipak status u višim slojevima društva, a i na televiziji se bude :D
User avatar
vjeshalica
Posts: 17243
Joined: 31/03/2019 14:56

#55174 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by vjeshalica »

Javier Pena wrote: 16/02/2023 11:34
Truba wrote: 16/02/2023 11:24
kifla se obratio
shvatio je da je bio u službi zla
odlučio je više da ne bude... prestao biti dio udruženoga zla
i pokrenuo novu priču
neće biti zao ko oni s kojima je bio prije

da nam je više vakih u sva tri naroda + ostali
Koliko je ljudima teško shvatiti ovo. Znači ne smiješ doći tobe, vidjeti zlo, pobjeći od toga, nego moraš cijeli život tu biti jer kao, što si uopšte pristupao.

Lik imao takav status u SDA da je bio sljedeća stvar, mogao birati budućnost, mogao šta je poželio, i odlučio se na drugi, mnogo teži put. I ne valja ni to.
ja ne vidim to tako
nije on bjezao od zla nego od nemogucnosti da se pozicionira jer mu to SDA nije dozvolila na nacin na koji je on htio i sta je htio
User avatar
vjeshalica
Posts: 17243
Joined: 31/03/2019 14:56

#55175 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by vjeshalica »

Haris.ba wrote: 16/02/2023 11:35 Mozda zvuci nelogicno, ali imam poznanika kojemu je ponudjeno jedno mjesto. I odbio je jer ne zeli da narod zna koliko ima love na djetetu. Sve legalno zaradio i stavio pofino na bankovni racun djeteta. Strah ga da mu neko dijete ne kidnapuje zbog love.
jel ti bas mislis da neko ne zna koliko on para ima? to ti je preprovidna prica
Locked