Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
enko 1964
Posts: 1071
Joined: 11/02/2010 10:45

#52426 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by enko 1964 »

Premijer Forto, poznati historičar umjetnosti i rok kritičar još iz vremena Džuboksa.

Kakvo traćenje prostora u uglednìm novinama!
User avatar
enko 1964
Posts: 1071
Joined: 11/02/2010 10:45

#52427 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by enko 1964 »

Više nije bitno šta je bilo prije rata.
Devedesetdruge smo imali priliku da biramo između tri mogućnosti.
Prva je bila ostati i boriti se za državu, porodicu, za vrijednosti koje smo do tada baštinili.
Druga je bila otići na onu stranu i sa brda gledati kako gore gradovi.
Treća mogućnost je bila otići u svijet i izdaleka pratiti šta se dešava.
Ko zna?
Da je više ljudi izabralo prvu opciju možda bi danas bilo više Bosne na cijeloj teritoriji BiH.
Možda ne bi bježali odavde ko muhe bez glave.
Možda bi imali bolje škole, zdravstvo, prevoz, više radnih mjesta.
Možda nam djeca ne bi tražili uzore na Gradu i Pinku i sličnim sranjima.
Možda.
Bezobrazno je bilo očekivati od onih koji su ostali da stvore grad i državu po tvojoj mjeri i da ti lagano dođeš na gotovo.
Imamo to što imamo pa bujrum, pravite bolje.
U ono vrijeme, više se nije moglo.

I ako mi sad neko spomene Aliju i Bakira, nabijem ga na kurac jer još jednom ću ponoviti, imali smo mogućnost izbora.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#52428 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Kikibombona »

drug_profi wrote: 10/01/2022 20:07 kad se kao argument pominje ovo "borac", "dezerter", meni bude jasno u kakavoj guzici smo kao narod.

Evo ja sam jebeni borac, pa odem na salter da nesto ovjerim, uzmu mi takse mogao sam rucat.
Pitaju jeste li oslobodjeni od placanja? Reko "ko je oslobodjen"? Sehidi, invalidi i sl... Reko nista, ja sam bio borac za svoj ceif, nisam ni za tebe, ni za Fadila ni za drzavu...
Bolje bi bilo da sam zdimio u Frankfurtsku udarnu brigadu. Djeca bi mi imala makar perspektivu.

I svakog borca, pocev od sebe pa na dalje smatram budalom.
A budale i ne treba da se ista pitaju.
Svaka cast jarane pa si priznao da si ispao budala. :thumbup:

SDA cobani, stranacki funkcionari, su bili u ratu, ali u debeeelooooj pozadini. Vecoj opasnosti si su bili izlozeni nasi iseljenici u Cikagu koji su se mogli naci u unakrsnoj vatri kriminalnih grupa nego SDA cobanski prvaci koji su rat proveli u debelom zaklonu.

I Forto je rekao ono sto vecina nas misli, o cemu godinama pricamo. Nema napred sa seoskim primitivcima.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#52429 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Kikibombona »

malakh wrote: 11/01/2022 08:37 forto je morao biti svjestan da su ljudi iz podrinja i istočne bosne doselili u Sarajevo zato sto su protjerani, a ne zato sto su svojevoljno htjeli. neki od njih jos nisu riješili stambeno pitanje...

ali budući da to nije njegovo glasačko tijelo, svejedno mu je.
To sto je protjeran nije opravdanje za zatucanost.

Bas nedavno u Sarajevu naletih na jednog iz Podrinja, covjek je zakljucio da je izvjesna osoba narkoman jer ima dugu kasu. A znam covjeka, cigaru nece zapaliti. Sa takvima je nemoguce bilo sta korisno napraviti. Takav je samo za lopate i krampa, a kod nas nazalost imaju neuporedivo bolje pozicije i zato smo kurton Evrope.
The BEN10
Posts: 7558
Joined: 19/09/2011 09:03

#52430 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by The BEN10 »

Kikibombona wrote: 11/01/2022 14:36 Bas nedavno u Sarajevu naletih na jednog iz Podrinja, covjek je zakljucio da je izvjesna osoba narkoman jer ima dugu kasu. A znam covjeka, cigaru nece zapaliti. Sa takvima je nemoguce bilo sta korisno napraviti. Takav je samo za lopate i krampa, a kod nas nazalost imaju neuporedivo bolje pozicije i zato smo kurton Evrope.
Sva sreća, tu su sarajlicije da ih prosvijetle.
Višestoljetno bavljenje kovanjem lonaca rezultirala je da se gradska raja intelektualno uzdigne do neslućenih visina.
User avatar
alijagoro
Posts: 3217
Joined: 06/03/2008 18:02

#52431 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by alijagoro »

Kikibombona wrote: 11/01/2022 14:36
malakh wrote: 11/01/2022 08:37 forto je morao biti svjestan da su ljudi iz podrinja i istočne bosne doselili u Sarajevo zato sto su protjerani, a ne zato sto su svojevoljno htjeli. neki od njih jos nisu riješili stambeno pitanje...

ali budući da to nije njegovo glasačko tijelo, svejedno mu je.
To sto je protjeran nije opravdanje za zatucanost.

Bas nedavno u Sarajevu naletih na jednog iz Podrinja, covjek je zakljucio da je izvjesna osoba narkoman jer ima dugu kasu. A znam covjeka, cigaru nece zapaliti. Sa takvima je nemoguce bilo sta korisno napraviti. Takav je samo za lopate i krampa, a kod nas nazalost imaju neuporedivo bolje pozicije i zato smo kurton Evrope.
Kiki legenda foruma,lazes mastovito nema sta.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#52432 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Kikibombona »

alijagoro wrote: 11/01/2022 15:30Kiki legenda foruma,lazes mastovito nema sta.
Sve da lazem u konkretnom slučaju, ovakvih primjera, stereotipa kod seljaka, sam se nagledao i naslusao koliko hoces, tako da ne znam zašto ti kratka prica zvuci nestvarno.

Seljak i a predrasude prema dugoj kosi, nausnici i sl., stil gradskog momka obicno veze za lopovluk, narkomaniju, pederluk ili nasilno ponasanje.

Recimo, na meni je zvono u mahali kod cobana, doslo je do mene vise puta, jer pocesto slusam heavy metal, pank i sl. Seljak u tome, u svom skucenom i primitivnom mozgu, odmah vidi neku devijaciju. Jedina korist u svemu tome je sto me izbjegavaju, kao da se malo plase da sam lud. :D
User avatar
alijagoro
Posts: 3217
Joined: 06/03/2008 18:02

#52433 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by alijagoro »

Kikibombona wrote: 11/01/2022 15:36
alijagoro wrote: 11/01/2022 15:30Kiki legenda foruma,lazes mastovito nema sta.
Sve da lazem u konkretnom slučaju, ovakvih primjera, stereotipa kod seljaka, sam se nagledao i naslusao koliko hoces, tako da ne znam zašto ti kratka prica zvuci nestvarno.

Seljak i a predrasude prema dugoj kosi, nausnici i sl., stil gradskog momka obicno veze za lopovluk, narkomaniju, pederluk ili nasilno ponasanje.

Recimo, na meni je zvono u mahali kod cobana, doslo je do mene vise puta, jer pocesto slusam heavy metal, pank i sl. Seljak u tome, u svom skucenom i primitivnom mozgu, odmah vidi neku devijaciju. Jedina korist u svemu tome je sto me izbjegavaju, kao da se malo plase da sam lud. :D
Izlizana prica skroz,seljaci i gradska raja,treba se baviti pametnijim stvarima.
Dimu1927
Posts: 3956
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#52434 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Dimu1927 »

ne mogu da spavam godinama koliko mi fali staro sarajevo, brega, kusturica, nele i ostala stara skola tj fina gradska raja :-)
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#52435 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

The BEN10 wrote: 11/01/2022 07:56
zippoo87 wrote: 10/01/2022 15:53 Kako su jadni ovi sdO botovi haha.
Gazi seljadiju Forto 😁

A zivo me interesuje kako ova seljadija poveza pricu o kulturi sa ratom??
MoRe li mi neko od seljadije objasniti...mozda @Cipiripi2 ili @Gospodin_Zulfikar
🤣
Kao neko ko mrzi zločinačku kriminalnu hobotnicu SDA (stranku koja nas je popljačkala i unazadila više nego četnici) želim poručiti debilu Forti - nabijem te na neku stvar, kretenu!
Da li u SDA spadaju i Konakovic Hadzibajric Kasumovic Kukic Sepic Arnaut....
Cipiripi2
Posts: 457
Joined: 19/10/2021 14:55

#52436 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Cipiripi2 »

putokaz1 wrote: 11/01/2022 16:57
The BEN10 wrote: 11/01/2022 07:56

Kao neko ko mrzi zločinačku kriminalnu hobotnicu SDA (stranku koja nas je popljačkala i unazadila više nego četnici) želim poručiti debilu Forti - nabijem te na neku stvar, kretenu!
Da li u SDA spadaju i Konakovic Hadzibajric Kasumovic Kukic Sepic Arnaut....
Navedeni spadaju u alternativu ludilu
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#52437 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

Cipiripi2 wrote: 11/01/2022 17:26
putokaz1 wrote: 11/01/2022 16:57
Da li u SDA spadaju i Konakovic Hadzibajric Kasumovic Kukic Sepic Arnaut....
Navedeni spadaju u alternativu ludilu
Nema govora da su nam Alternativa Hitleru:Pavelic,Draza,Gering,Gebels,Guderijan,Lehr,Pavelic,Franco itd....Sutra Sebija izadje iz SDA i bit ce Alternativa somoj sebi?!,Isto su neki rekli da je Plavsicka i njeno cedo Dodik Alternitiva Ludilo,ispadose gore Ludilo,vidite da Bakir nije na Crnoj listi vec ta Alternativa koalicini partner NS iz Banovica
tap3ah75
Posts: 5944
Joined: 07/09/2009 14:14

#52438 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by tap3ah75 »

Može li se biti seljak a slušati Arzu, Ekv, Dugme ... ?
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#52439 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by nKrkan »

Dobar je forto,ali ne za intelektualni rad. Više mi liči na batlera, da nema pri sebi lgbt osobine ne bi bio tu gdje jeste ,tj taj lobi ga ne bi drzao
User avatar
hatemondays
Posts: 1192
Joined: 28/10/2013 04:29
Location: vratio se kuci

#52440 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by hatemondays »

Dimu1927 wrote: 11/01/2022 16:02 ne mogu da spavam godinama koliko mi fali staro sarajevo, brega, kusturica, nele i ostala stara skola tj fina gradska raja :-)
Vala bas , pun mi je racku haustorcadi prijeratnih sto seru po papcima eto stara i stari sve akademici bili a ne irgeti u nekim fabrikama. Jos su gori oni iz memli kuca satro raja a vamo ukralo bi ti iz oka da moze. Navescu primjer iz moje 105.bbr sa Komandu u Sipadu jednom mi cato kaze znas koliko boraca u brigadi imamo iz okolnih ulica , slovom i brojem dva. Najbolji borci sa kojima sam proveo jedan od terena su bili momci iz Zivinica , go seljak 2 zuba u ustima ali srce i damu ko kuca. Ko je branio i odbranio ovo malo jada od drzave uvijek kapa do poda ostalim kokicarima i posmatracima ako vam se gadi , sirok svijet, prodajte ono jada sto imate i hvatajte se obilaska svijeta velik je i lijep preboljecete vi to.
izvrsni direktor
Posts: 9206
Joined: 20/12/2018 16:11

#52441 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by izvrsni direktor »

malakh wrote: 11/01/2022 08:37 forto je morao biti svjestan da su ljudi iz podrinja i istočne bosne doselili u Sarajevo zato sto su protjerani, a ne zato sto su svojevoljno htjeli. neki od njih jos nisu riješili stambeno pitanje...

ali budući da to nije njegovo glasačko tijelo, svejedno mu je.
A sta je to forto lose rekao o ljudima iz podrinja i istocne bosne? Ustvari, kada ih je spominjao?
User avatar
Login77777
Posts: 8565
Joined: 18/05/2021 09:11

#52442 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Login77777 »

izvrsni direktor wrote: 13/01/2022 09:16
malakh wrote: 11/01/2022 08:37 forto je morao biti svjestan da su ljudi iz podrinja i istočne bosne doselili u Sarajevo zato sto su protjerani, a ne zato sto su svojevoljno htjeli. neki od njih jos nisu riješili stambeno pitanje...

ali budući da to nije njegovo glasačko tijelo, svejedno mu je.
A sta je to forto lose rekao o ljudima iz podrinja i istocne bosne? Ustvari, kada ih je spominjao?
Vidis da izmisljaju… :thumbup:
User avatar
drug_profi
Posts: 50253
Joined: 16/07/2012 16:00

#52443 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Evo o čemu je Forto govorio:
Koliko je značajan ovaj muzej, osnovan u julu 1992. godine, pokazuje njegova kolekcija 150 djela koja su donirali neki od najznačajnijih domaćih i stranih umjetnika. Ova djela su 1999. dopremljena u Bosnu i Hercegovinu i dio njih je moguće pogledati u Art Depou Muzeja Ars Aevi u sarajevskoj Vijećnici.

Vlast nikada nije dala značajniju podršku ovoj ustanovi kulture. Naprotiv, bila je pred gašenjem i pred deložacijom iz Skenderije. Oni kojima je stalo do ovog muzeja to su spriječili. Prije šest godina je 70 značajnih umjetnika potpisalo kandidaturu muzeja za Nobelovu nagradu za mir. Ima podršku UNESCO-a i Evropske komisije.
Izdata urbanistička saglasnost za gradnju zgrade Muzeja savremene umjetnosti Ars Aevi u Sarajevu

A na ovo da se nadoveže i odnos prema Zemaljskom i Historijskom muzeju prethodnih vlasti i ove vlasti.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#52444 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

:zjev: ko kaze da smo s Kukicem u koaliciji,mi smo s Elzinom Piric,Sunce obasjalo Banovice,Vaistinu obasjalo
User avatar
malakh
Posts: 7132
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#52445 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by malakh »

izvrsni direktor wrote: 13/01/2022 09:16
malakh wrote: 11/01/2022 08:37 forto je morao biti svjestan da su ljudi iz podrinja i istočne bosne doselili u Sarajevo zato sto su protjerani, a ne zato sto su svojevoljno htjeli. neki od njih jos nisu riješili stambeno pitanje...

ali budući da to nije njegovo glasačko tijelo, svejedno mu je.
A sta je to forto lose rekao o ljudima iz podrinja i istocne bosne? Ustvari, kada ih je spominjao?
forto je napravio aluziju spram glasackog tijela, u kojem je nasu stranku svrstao uz lošu, valentinovo ili bombaj stampu, a sda uz seku aleksic ili daru bubamaru.

u sustini, odlično je sve posložio, samo da nije upotrijebio riječ seljaci.

jebaji ga, jasno je tko glasa za sda... u postotku, preko 70% je onih koji su u sarajevo dosli poslije rata.
izvrsni direktor
Posts: 9206
Joined: 20/12/2018 16:11

#52446 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by izvrsni direktor »

malakh wrote: 13/01/2022 22:53
izvrsni direktor wrote: 13/01/2022 09:16

A sta je to forto lose rekao o ljudima iz podrinja i istocne bosne? Ustvari, kada ih je spominjao?
forto je napravio aluziju spram glasackog tijela, u kojem je nasu stranku svrstao uz lošu, valentinovo ili bombaj stampu, a sda uz seku aleksic ili daru bubamaru.

u sustini, odlično je sve posložio, samo da nije upotrijebio riječ seljaci.

jebaji ga, jasno je tko glasa za sda... u postotku, preko 70% je onih koji su u sarajevo dosli poslije rata.
Upitah, sta je forto lose rekao o ljudima iz podrinja i kada ih je spomenuo? Prebacujes mu to
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19204
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#52447 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by teskeredzic_22 »

izvrsni direktor wrote: 13/01/2022 22:59
Upitah, sta je forto lose rekao o ljudima iz podrinja i kada ih je spomenuo? Prebacujes mu to
Pa šta će Forto reći loše o ljudima iz Podrinja kad je sam porijeklom iz Podrinja , nema logike.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#52448 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

Eto i ja pogrijesio,napisao Nasa stranka je koaliciji s Strankom ciji je predsjednik na Crnoj Listi. Ispravka Nasa stranka je u koaliciji s strankom ciji je Vlasnik na Crnoj Listi SADa.
Nemam kritiku na :Rat su dobile Seljacine
Jer pobjednici rata su :Veliko Srpska politika,Dodici,Izetbegovici,Kukici,Nacionalisti i Kriminalci znaci Seljacine
Borci ARBIH nisu pobjednici,ali jesu Pozitivci
Hakiz
Posts: 40015
Joined: 30/07/2015 20:01

#52449 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

putokaz1 wrote: 14/01/2022 10:00 Eto i ja pogrijesio,napisao Nasa stranka je koaliciji s Strankom ciji je predsjednik na Crnoj Listi. Ispravka Nasa stranka je u koaliciji s strankom ciji je Vlasnik na Crnoj Listi SADa.
Nemam kritiku na :Rat su dobile Seljacine
Jer pobjednici rata su :Veliko Srpska politika,Dodici,Izetbegovici,Kukici,Nacionalisti i Kriminalci znaci Seljacine
Borci ARBIH nisu pobjednici,ali jesu Pozitivci
Da li je bolje biti pobjednik i uživati u plodovima ili u mraku u ćošku lizati rane kao pozitivac i "moralni pibjednik"?
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19204
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#52450 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by teskeredzic_22 »

archi_a wrote: 14/01/2022 12:40 CRVENO
Možemo li nekako obučiti glovo i korpa dostavljače da ovo odrade za nas ?
Em nije preskupo , em mi ništa ne bi bili manje patriote?

Ili ako se oni dokopaju korpe , nama da ostane glovo , em tačniji , em jeftiniji , em ga pratiš na navigaciji , nema iznenadnih dolazaka , nema kašnjenja i za devet maraka plus 4 dostave sve dobiješ :oops:

Oni to fino nek odrade i to je to :izet:
Locked