Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
Anquilla
Posts: 2397
Joined: 25/04/2016 19:31

#55001 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Anquilla »

basicm wrote: 27/01/2023 10:58 Dok HDZ i SNSD ne smetaju? Samo SDA?
Jesi li ti možda glasao za HRS ili SDS/PDP?
Škobo Habu
Posts: 8987
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#55002 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Škobo Habu »

BHCluster wrote: 27/01/2023 11:13 Opet suplja prica trojking bota, sto je tu novo?!
Sabina Ćudić: Naša stranka je rekla da neće ići sa SDA i u onu vlast u kojoj je nemoguće napraviti promjenu, a mislim da je to sa HDZ-om i SNSD-om. Naša stranka neće formirati vlast na državnom nivou ako je čine i HDZ i SNSD. Sa SNSD-om Naša stranka nikako neće formirati vlast i ukoliko se HDZ ne može odvojiti od te stranke i ukoliko je to njihovo opredjeljenje mi nećemo u tome učestvovati. Dakle, HDZ ćemo izbjeći tamo gdje je i ako je moguće, ali Naša stranka neće učestvovati u formiranju vlasti sa SNSD-om, ne zbog kaprica već zbog toga što bismo postavili ljude na ministarske pozicije koji imaju odgovornost i cilj ne misle da bi to mogli postići sa SNSD-om na vlasti.
Damir Arnaut: Nećemo sa SDA i SNSD-om nikad!
Ja vam kažem, ja sam četiri godine proveo govoreći kako razbiti taj tronožac na način da se izbiju dvije noge. Ako dvije noge ostanu, HDZ i SNSD, ta vlast neće ništa napraviti ko god da uđe s njima.
:zzzz: :oops:
O.k. Ljudi se posrali sami sebi u usta. Svima jasno...

No nije mi jasno zbog čega ovakav pristup ne rabiš na isti način prema svom poglavici Komši?

Zašto je njemu dozvoljeno ono što ti drugima zamjeraš?


User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#55003 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Roccohljup »

to se ne pika...on je to možda pod dejstvom brlje rekao :D :D
User avatar
BHCluster
Posts: 23344
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#55004 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by BHCluster »

Škobo Habu wrote: 27/01/2023 11:19
BHCluster wrote: 27/01/2023 11:13 Opet suplja prica trojking bota, sto je tu novo?!



:zzzz: :oops:
O.k. Ljudi se posrali sami sebi u usta. Svima jasno...

No nije mi jasno zbog čega ovakav pristup ne rabiš na isti način prema svom poglavici Komši?

Zašto je njemu dozvoljeno ono što ti drugima zamjeraš?


Upravo radi tog razloga, znas sta si pisao o o Komsicu pa na sta sad to sve ispade? Nije valjda da je sve spalo na to famozno "O.k. Ljudi se posrali sami sebi u usta. Svima jasno..." Sta bi?
User avatar
BHCluster
Posts: 23344
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#55005 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by BHCluster »

Roccohljup wrote: 27/01/2023 11:26 to se ne pika...on je to možda pod dejstvom brlje rekao :D :D
Pa ne moze tako sad, gradis kampanju na "sranju" kao sto rece bombash i odjenom sve to pogazis.
palermo
Posts: 22328
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#55006 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by palermo »

Anquilla wrote: 27/01/2023 11:00
palermo wrote: 27/01/2023 10:57

Ja sam samo hotio reci da je mnogo posteniji odgovor onaj koji je dao drug profi. Glasao sam da izbace SDA iz vlasti. I to je to. Kakvi kurci palci, borba za bolji zivot, necu sa kriminalcima (jer hocu) necu sa nacionalistima (jer hocu), itd da ne nabrajam.

Dakle, jedini motiv je da SDA ne bude u vlasti.
Reci mi ti, za koga da glasam da izbacim i SDA i HDZ i SNSD, sve jednim glasom?
Pa razlog zasto sam se ukljucio u pricu je tema da li je neko izdao birace svoje stra,nke ili nije. Dakle, prvo pitanje je da li ti je motiv prilikom glasanja, da glasaz za nesto, drugaciju politiku, drugaciji pristup drzavi, drugaciji pristup kriminalu itd...ili glasas protiv necega,u ovom slucaju da SDA ne bude u vlasti. Ako ti je ovo drugo bio motiv,da ne bude SDA,onda nema ni govora o izdaji, ako ti je ono prvo bio motiv, onda sama sebi odgovoris na pitanje.
Škobo Habu
Posts: 8987
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#55007 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Škobo Habu »

BHCluster wrote: 27/01/2023 11:27

Upravo radi tog razloga, znas sta si pisao o o Komsicu pa na sta sad to sve ispade? Nije valjda da je sve spalo na to famozno "O.k. Ljudi se posrali sami sebi u usta. Svima jasno..." Sta bi?
Pišem to i sada. Ali vješati Arnauta i Čudićku prije Komše, koji je do sada bezbroj puta promjenio stranu i lizao što je pljuvao, krajnje je neprimjereno.
User avatar
BHCluster
Posts: 23344
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#55008 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by BHCluster »

Škobo Habu wrote: 27/01/2023 12:11
BHCluster wrote: 27/01/2023 11:27

Upravo radi tog razloga, znas sta si pisao o o Komsicu pa na sta sad to sve ispade? Nije valjda da je sve spalo na to famozno "O.k. Ljudi se posrali sami sebi u usta. Svima jasno..." Sta bi?
Pišem to i sada. Ali vješati Arnauta i Čudićku prije Komše, koji je do sada bezbroj puta promjenio stranu i lizao što je pljuvao, krajnje je neprimjereno.
Pa necemo tako sad, "Ja vam kažem, ja sam četiri godine proveo govoreći kako razbiti taj tronožac na način da se izbiju dvije noge. Ako dvije noge ostanu, HDZ i SNSD, ta vlast neće ništa napraviti ko god da uđe s njima. " biti jasnije. Citava kampanja je na ovome gradjena sta bi na kraju? Komsic kriv?
Anquilla
Posts: 2397
Joined: 25/04/2016 19:31

#55009 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Anquilla »

palermo wrote: 27/01/2023 12:01
Anquilla wrote: 27/01/2023 11:00

Reci mi ti, za koga da glasam da izbacim i SDA i HDZ i SNSD, sve jednim glasom?
Pa razlog zasto sam se ukljucio u pricu je tema da li je neko izdao birace svoje stra,nke ili nije. Dakle, prvo pitanje je da li ti je motiv prilikom glasanja, da glasaz za nesto, drugaciju politiku, drugaciji pristup drzavi, drugaciji pristup kriminalu itd...ili glasas protiv necega,u ovom slucaju da SDA ne bude u vlasti. Ako ti je ovo drugo bio motiv,da ne bude SDA,onda nema ni govora o izdaji, ako ti je ono prvo bio motiv, onda sama sebi odgovoris na pitanje.
Motiv za glas nije ili/ili.

20 godina glasam za stranke za koje se nadam da će učešćem u vlasti promijeniti stanje.
Ne slažem se sa politikom HDZa-, SNSD-a, SDA, ni sa jednom strankom za koju smatram da im boljitak građana nije na prvom mjestu.
Ne slažem se sa politikama koje od ove države napraviše državu mita, korupcije, kriminala, etnonacionalizma.

Vjerujem da NS nije takva.

Svaka stranka koja ne mora sa SDA, a ipak bira SDA, neće dobiti moj glas, jer sam stava da politika kojoj je cilj boljitak građana ne može uključivati SDA.

Ipak, ne da doh glas za NiP, jer to nije jedini kriterij, dakle, kao što rekoh, nije motiv baš ili-ili :)
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#55010 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Roccohljup »

BHCluster wrote: 27/01/2023 11:46
Roccohljup wrote: 27/01/2023 11:26 to se ne pika...on je to možda pod dejstvom brlje rekao :D :D
Pa ne moze tako sad, gradis kampanju na "sranju" kao sto rece bombash i odjenom sve to pogazis.
Čuj ne možeš......tako to u politici najčešće biva. Naručito kad su prepucavanja pozicija-opozicija. ovi drugi vazda sve redom kritikuju (bez obzira na meritum) a kad dodju na vlast vrlo često rade isto kao prethodnici. Imali smo to priliku vidjeti kod nas a nije rijetko ni u drugim državama.
Dosljedan i transparentan političar koji je nekad spreman hrabro priznati i vlastitu grešku/propust je endemska vrsta.
User avatar
Point.
Posts: 27702
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#55011 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Point. »

Škobo Habu wrote: 27/01/2023 12:11
BHCluster wrote: 27/01/2023 11:27

Upravo radi tog razloga, znas sta si pisao o o Komsicu pa na sta sad to sve ispade? Nije valjda da je sve spalo na to famozno "O.k. Ljudi se posrali sami sebi u usta. Svima jasno..." Sta bi?
Pišem to i sada. Ali vješati Arnauta i Čudićku prije Komše, koji je do sada bezbroj puta promjenio stranu i lizao što je pljuvao, krajnje je neprimjereno.
Ali zar nisu oni trebali biti bolji, pametniji, čudo neviđeno, sve što nisu sda i žk? Kažeš da si drugačiji nego oponent a radiš istu stvar i još se vadiš na to kako su oni, možemo i mi. Krajnje neprimjerno.
palermo
Posts: 22328
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#55012 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by palermo »

Anquilla wrote: 27/01/2023 12:21
palermo wrote: 27/01/2023 12:01

Pa razlog zasto sam se ukljucio u pricu je tema da li je neko izdao birace svoje stra,nke ili nije. Dakle, prvo pitanje je da li ti je motiv prilikom glasanja, da glasaz za nesto, drugaciju politiku, drugaciji pristup drzavi, drugaciji pristup kriminalu itd...ili glasas protiv necega,u ovom slucaju da SDA ne bude u vlasti. Ako ti je ovo drugo bio motiv,da ne bude SDA,onda nema ni govora o izdaji, ako ti je ono prvo bio motiv, onda sama sebi odgovoris na pitanje.
Motiv za glas nije ili/ili.

20 godina glasam za stranke za koje se nadam da će učešćem u vlasti promijeniti stanje.
Ne slažem se sa politikom HDZa-, SNSD-a, SDA, ni sa jednom strankom za koju smatram da im boljitak građana nije na prvom mjestu.
Ne slažem se sa politikama koje od ove države napraviše državu mita, korupcije, kriminala, etnonacionalizma.

Vjerujem da NS nije takva.

Svaka stranka koja ne mora sa SDA, a ipak bira SDA, neće dobiti moj glas, jer sam stava da politika kojoj je cilj boljitak građana ne može uključivati SDA.

Ipak, ne da doh glas za NiP, jer to nije jedini kriterij, dakle, kao što rekoh, nije motiv baš ili-ili :)
Ok, onda si ti ona koja treba upitati samu sebe jesu li te izdali. Ja ne mogu odgovoriti u ime tebe
User avatar
BHCluster
Posts: 23344
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#55013 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by BHCluster »

Roccohljup wrote: 27/01/2023 12:54
BHCluster wrote: 27/01/2023 11:46

Pa ne moze tako sad, gradis kampanju na "sranju" kao sto rece bombash i odjenom sve to pogazis.
Čuj ne možeš......tako to u politici najčešće biva. Naručito kad su prepucavanja pozicija-opozicija. ovi drugi vazda sve redom kritikuju (bez obzira na meritum) a kad dodju na vlast vrlo često rade isto kao prethodnici. Imali smo to priliku vidjeti kod nas a nije rijetko ni u drugim državama.
Dosljedan i transparentan političar koji je nekad spreman hrabro priznati i vlastitu grešku/propust je endemska vrsta.
Cuj sad to? Zar onoliko piskaranja na raznim temama kao NS je bolja, strucnija, ne sa nacionalistima, ne sa likovima s americke crne liste spade na ovo?
Anquilla
Posts: 2397
Joined: 25/04/2016 19:31

#55014 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Anquilla »

palermo wrote: 27/01/2023 13:10
Anquilla wrote: 27/01/2023 12:21

Motiv za glas nije ili/ili.

20 godina glasam za stranke za koje se nadam da će učešćem u vlasti promijeniti stanje.
Ne slažem se sa politikom HDZa-, SNSD-a, SDA, ni sa jednom strankom za koju smatram da im boljitak građana nije na prvom mjestu.
Ne slažem se sa politikama koje od ove države napraviše državu mita, korupcije, kriminala, etnonacionalizma.

Vjerujem da NS nije takva.

Svaka stranka koja ne mora sa SDA, a ipak bira SDA, neće dobiti moj glas, jer sam stava da politika kojoj je cilj boljitak građana ne može uključivati SDA.

Ipak, ne da doh glas za NiP, jer to nije jedini kriterij, dakle, kao što rekoh, nije motiv baš ili-ili :)
Ok, onda si ti ona koja treba upitati samu sebe jesu li te izdali. Ja ne mogu odgovoriti u ime tebe
U prvom postu u ovoj konverzaciji sam navela da se uopšte ne osjećam izdanom.
Morali su sa HDZ i pobjednikom u RS-u, ako su izabrali da budu vlast.
Ja sam im dala glas da bi bili u vlasti, održali su obećanje da neće sa SDA.
User avatar
Student_u_Ostavci
Posts: 3901
Joined: 04/09/2015 16:50

#55015 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Student_u_Ostavci »

Anquilla wrote: 27/01/2023 13:39
palermo wrote: 27/01/2023 13:10

Ok, onda si ti ona koja treba upitati samu sebe jesu li te izdali. Ja ne mogu odgovoriti u ime tebe
U prvom postu u ovoj konverzaciji sam navela da se uopšte ne osjećam izdanom.
Morali su sa HDZ i pobjednikom u RS-u, ako su izabrali da budu vlast.
Ja sam im dala glas da bi bili u vlasti, održali su obećanje da neće sa SDA.
Jesu,
isto kao što su održali obećanje da neće sa SNSDom.

Već sada su se ukanalili do guše. Samo im glava viri iznad.
palermo
Posts: 22328
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#55016 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by palermo »

Anquilla wrote: 27/01/2023 13:39
palermo wrote: 27/01/2023 13:10

Ok, onda si ti ona koja treba upitati samu sebe jesu li te izdali. Ja ne mogu odgovoriti u ime tebe
U prvom postu u ovoj konverzaciji sam navela da se uopšte ne osjećam izdanom.
Morali su sa HDZ i pobjednikom u RS-u, ako su izabrali da budu vlast.
Ja sam im dala glas da bi bili u vlasti, održali su obećanje da neće sa SDA.
E, to je vec nesto drugo. Dakle osnovno je bilo da ne idu sa SDA. I to je ok. Natavno, drugi mogu pitati zasto se bas ne moze sa SDA, a moze sa notornim rusiteljima Bosne I Hercegovine, moze sa rigidnom desnicarskom strankom itd....al kao sto rekoh, svatko ima svoje kriterije.
Anquilla
Posts: 2397
Joined: 25/04/2016 19:31

#55017 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Anquilla »

palermo wrote: 27/01/2023 13:44
Anquilla wrote: 27/01/2023 13:39

U prvom postu u ovoj konverzaciji sam navela da se uopšte ne osjećam izdanom.
Morali su sa HDZ i pobjednikom u RS-u, ako su izabrali da budu vlast.
Ja sam im dala glas da bi bili u vlasti, održali su obećanje da neće sa SDA.
E, to je vec nesto drugo. Dakle osnovno je bilo da ne idu sa SDA. I to je ok. Natavno, drugi mogu pitati zasto se bas ne moze sa SDA, a moze sa notornim rusiteljima Bosne I Hercegovine, moze sa rigidnom desnicarskom strankom itd....al kao sto rekoh, svatko ima svoje kriterije.
Ne možemo non stop ovako :)

Ja ti rekoh u vezi kriterija, nije to bilo osnovno. Onda bih možda glasala za NiP.

Hajde mi reci, da li ti bi volio da se izbjegnu HDZ i pobjednik iz RS-a?
Ako bi, za koga si glasao i tako uticao na to?
Anquilla
Posts: 2397
Joined: 25/04/2016 19:31

#55018 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Anquilla »

Student_u_Ostavci wrote: 27/01/2023 13:41
Anquilla wrote: 27/01/2023 13:39

U prvom postu u ovoj konverzaciji sam navela da se uopšte ne osjećam izdanom.
Morali su sa HDZ i pobjednikom u RS-u, ako su izabrali da budu vlast.
Ja sam im dala glas da bi bili u vlasti, održali su obećanje da neće sa SDA.
Jesu,
isto kao što su održali obećanje da neće sa SNSDom.

Već sada su se ukanalili do guše. Samo im glava viri iznad.
Sabina Ćudić i Damir Arnaut.

Primjera radi, Edin Forto je u predizbornoj kampanji rekao da će, vrlo vjerovatno, SNSD biti neizbježan, što je jasno svakom ko iole prati politiku.

Ja uopšte ne vidim razliku između SNSD-a i njihove opozicije u RS-u, bar što se tiče odnosa prema državi.
palermo
Posts: 22328
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#55019 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by palermo »

Anquilla wrote: 27/01/2023 13:48
palermo wrote: 27/01/2023 13:44

E, to je vec nesto drugo. Dakle osnovno je bilo da ne idu sa SDA. I to je ok. Natavno, drugi mogu pitati zasto se bas ne moze sa SDA, a moze sa notornim rusiteljima Bosne I Hercegovine, moze sa rigidnom desnicarskom strankom itd....al kao sto rekoh, svatko ima svoje kriterije.
Ne možemo non stop ovako :)

Ja ti rekoh u vezi kriterija, nije to bilo osnovno. Onda bih možda glasala za NiP.

Hajde mi reci, da li ti bi volio da se izbjegnu HDZ i pobjednik iz RS-a?
Ako bi, za koga si glasao i tako uticao na to?
Ja bih isao sa HDZ- om I SNSD-om. Ne bih dopustio Nesica niti bih dopustio da se u istu ravan stave BANU, HAZU I Akademija nauka I umjetnosti BiH. Primjera radi.

Al ponavljamo se, tu si u pravu, ako je sve dobro dok je SDA van vlasti, odnosno ako je to kriterij, onda si potpuno u pravu. Ne trebas se osjecati izdanom
User avatar
Student_u_Ostavci
Posts: 3901
Joined: 04/09/2015 16:50

#55020 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Student_u_Ostavci »

Anquilla wrote: 27/01/2023 13:52
Student_u_Ostavci wrote: 27/01/2023 13:41

Jesu,
isto kao što su održali obećanje da neće sa SNSDom.

Već sada su se ukanalili do guše. Samo im glava viri iznad.
Sabina Ćudić i Damir Arnaut.

Primjera radi, Edin Forto je u predizbornoj kampanji rekao da će, vrlo vjerovatno, SNSD biti neizbježan, što je jasno svakom ko iole prati politiku.

Ja uopšte ne vidim razliku između SNSD-a i njihove opozicije u RS-u, bar što se tiče odnosa prema državi.
Šta Sabina Ćudić i D. Arnaut?
Ko biva, vi se ograđujete od njihovih izjava?

Treba dobro paziti šta se pričaš dok si opozicija.
Jednom ćeš biti vlast i prvo što ljudi traže su tvoje izjave dok si bio opozicija. A izjave NS iz tog period u odnosu na ovo sada su jedna velika bizarnost.
Anquilla
Posts: 2397
Joined: 25/04/2016 19:31

#55021 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Anquilla »

palermo wrote: 27/01/2023 13:53
Anquilla wrote: 27/01/2023 13:48

Ne možemo non stop ovako :)

Ja ti rekoh u vezi kriterija, nije to bilo osnovno. Onda bih možda glasala za NiP.

Hajde mi reci, da li ti bi volio da se izbjegnu HDZ i pobjednik iz RS-a?
Ako bi, za koga si glasao i tako uticao na to?
Ja bih isao sa HDZ- om I SNSD-om. Ne bih dopustio Nesica niti bih dopustio da se u istu ravan stave BANU, HAZU I Akademija nauka I umjetnosti BiH. Primjera radi.

Al ponavljamo se, tu si u pravu, ako je sve dobro dok je SDA van vlasti, odnosno ako je to kriterij, onda si potpuno u pravu. Ne trebas se osjecati izdanom
OK, ti si glasao da ti stranka ostane u opoziciji, sve jasno.
Ja ne dajem svoj glas da neko prima platu u opoziciji, bez ikakve odgovornosti.

Zadovoljni i ti i ja - tvoji jesu u opoziciji, moji na vlasti da pokušaju nešto promijeniti.
Dobili smo oboje upravo onako kako smo glasali, nijedno se ne osjeća izdanim.

PS Koliko vidim iz tweetova SDP-a, neko je već prije stavio ANU BiH, BANU i HAZU u istu ravan, još prošle godine, zar ne?
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#55022 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Roccohljup »

BHCluster wrote: 27/01/2023 13:19
Roccohljup wrote: 27/01/2023 12:54

Čuj ne možeš......tako to u politici najčešće biva. Naručito kad su prepucavanja pozicija-opozicija. ovi drugi vazda sve redom kritikuju (bez obzira na meritum) a kad dodju na vlast vrlo često rade isto kao prethodnici. Imali smo to priliku vidjeti kod nas a nije rijetko ni u drugim državama.
Dosljedan i transparentan političar koji je nekad spreman hrabro priznati i vlastitu grešku/propust je endemska vrsta.
Cuj sad to? Zar onoliko piskaranja na raznim temama kao NS je bolja, strucnija, ne sa nacionalistima, ne sa likovima s americke crne liste spade na ovo?
Pa šta ću im ja...sami pali sami se ubili. ja priznajem da su mi do ovoga lično bili među najdražim na političkoj sceni, al sad su mi dobro pali u očima.
palermo
Posts: 22328
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#55023 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by palermo »

Anquilla wrote: 27/01/2023 14:00
palermo wrote: 27/01/2023 13:53

Ja bih isao sa HDZ- om I SNSD-om. Ne bih dopustio Nesica niti bih dopustio da se u istu ravan stave BANU, HAZU I Akademija nauka I umjetnosti BiH. Primjera radi.

Al ponavljamo se, tu si u pravu, ako je sve dobro dok je SDA van vlasti, odnosno ako je to kriterij, onda si potpuno u pravu. Ne trebas se osjecati izdanom
OK, ti si glasao da ti stranka ostane u opoziciji, sve jasno.
Ja ne dajem svoj glas da neko prima platu u opoziciji, bez ikakve odgovornosti.

Zadovoljni i ti i ja - tvoji jesu u opoziciji, moji na vlasti da pokušaju nešto promijeniti.
Dobili smo oboje upravo onako kako smo glasali, nijedno se ne osjeća izdanim.

PS Koliko vidim iz tweetova SDP-a, neko je već prije stavio ANU BiH, BANU i HAZU u istu ravan, još prošle godine, zar ne?
OK, besmisleno je dalje.....tvoje puno pravo je da budes zadovoljna potezima onih za koje si glasala...
Anquilla
Posts: 2397
Joined: 25/04/2016 19:31

#55024 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Anquilla »

Student_u_Ostavci wrote: 27/01/2023 13:55
Anquilla wrote: 27/01/2023 13:52

Sabina Ćudić i Damir Arnaut.

Primjera radi, Edin Forto je u predizbornoj kampanji rekao da će, vrlo vjerovatno, SNSD biti neizbježan, što je jasno svakom ko iole prati politiku.

Ja uopšte ne vidim razliku između SNSD-a i njihove opozicije u RS-u, bar što se tiče odnosa prema državi.
Šta Sabina Ćudić i D. Arnaut?
Ko biva, vi se ograđujete od njihovih izjava?

Treba dobro paziti šta se pričaš dok si opozicija.
Jednom ćeš biti vlast i prvo što ljudi traže su tvoje izjave dok si bio opozicija. A izjave NS iz tog period u odnosu na ovo sada su jedna velika bizarnost.
Koji "vi"? Nisam ja uopšte u stranci, samo sam glasač, nemam se ja šta ograđivati.
Moje je da se slažem sa programima stranaka ili ne, izjavama, obećanjima kandidata i slično.
Na osnovu toga, uzimajući u obzir prethodna iskustva života u izbornoj jedinici u kojoj imam pravo glasa, odlučujem za koga ću glasati.

Ako budem zadovoljna i vidim pomake, ponovo za iste glasam.
Ako ne, "kaznim" ih dajući glas na sljedećim izborima nekom drugoj "nadi".
User avatar
BHCluster
Posts: 23344
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#55025 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by BHCluster »

Roccohljup wrote: 27/01/2023 14:00
BHCluster wrote: 27/01/2023 13:19

Cuj sad to? Zar onoliko piskaranja na raznim temama kao NS je bolja, strucnija, ne sa nacionalistima, ne sa likovima s americke crne liste spade na ovo?
Pa šta ću im ja...sami pali sami se ubili. ja priznajem da su mi do ovoga lično bili među najdražim na političkoj sceni, al sad su mi dobro pali u očima.
Znaci godinama si srao po likovima koji su imali drugacije misljenje od NS narativa, sad se ogradjujes ne od NS-a nego sebe? Ima smisla, posteno.
Locked