Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

foxlife

#50726 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by foxlife »

KatarinaKosaca wrote: 28/05/2021 00:08 Neka ste vi temu okrenuli na mene :-D. Navijači na derbiju
ti patis od toga da budes u centru paznje
jah eto okrenuli temu na tebe jer si ti vazna a ne zato sto se provaljujes
elk

#50727 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by elk »

A moze i smaslat, samo tako.
drug_profi

#50728 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Niko ništa dvije hefte na temi kao da smo u Kanadi.
A zicera SDA vlasti koliko hoces.

Ko vas je prepao?
Koga se bojite?
Jel to ide patriotsko preslagavanje?

Za koga glasati?
Patton44

#50729 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Patton44 »

Nemaju kad,prave memorijalni zid za preminule od Covid19. :pisnuo: :pisnuo:
Sta napravise od stranke, jebo li im kifla mater.
tovarish

#50730 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by tovarish »

drug_profi wrote: 10/06/2021 08:23 Niko ništa dvije hefte na temi kao da smo u Kanadi.
A zicera SDA vlasti koliko hoces.

Ko vas je prepao?
Koga se bojite?
Jel to ide patriotsko preslagavanje?

Za koga glasati?
Pa ovi "moji" i ranije nisu nešto lajali, tako da ni sad nešto ne treba očekivati.

Ali da bi trebali, to stoji.

A sad vezano za šutnju drugih, vjerovatno se nešto dešava. Ili je taktika ili su kifli (ili Ademoviću) našli nešto i sad zbog ucjene šute.

A sa SDP-om nikad ne znaš.
drug_profi

#50731 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Ma SDP smrdi od Konjica dovde.
Cast Konjicanima, dobrim ljudima.
Sociolog

#50732 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Sociolog »

Kladim se u hiljadu maraka da ce dazi svog kandidata iz reda Hrvata i ovaj put, tipujem na onu Margetic i ovu novu ministricu sto je docentica na Pravnom faxu.

Mada realno nije losa ideja, sad jaca uloga zena u politici gender jednakost, da pokazaemo da imamo i jaku zenu i to Hrvaticu.

Predivdjam da ce opet Komsic se kandidovati i imati mnogo manje glasova.

Sto se svi ne dogovorimo i predlozimo ovu Hrvaticu docenticu?
Ima solidan jak Cv i gender lobi i ravnopravnost žena
Sociolog

#50733 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Sociolog »

drug_profi wrote: 10/06/2021 23:11 Ma SDP smrdi od Konjica dovde.
Nasa stranka nije imala ni 30glasova u Konjicu zive imaoSNSd preko 100
izvrsni direktor

#50734 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by izvrsni direktor »

Patton44 wrote: 10/06/2021 08:48 Nemaju kad,prave memorijalni zid za preminule od Covid19. :pisnuo: :pisnuo:
Sda bot :-?
Kladim se da ce sinovi sadasnjihbotova ismijavati mladiceve zrtve
drug_profi

#50735 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Sociolog wrote: 10/06/2021 23:12
Konjic nije bas sredina koja je emancipovana za liberale.
Dobri ljudi, ali konzervativni jbg.
high_volume

#50736 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by high_volume »

drug_profi wrote: 10/06/2021 23:45
Sociolog wrote: 10/06/2021 23:12
Konjic nije bas sredina koja je emancipovana za liberale.
Dobri ljudi, ali konzervativni jbg.
Prije da NS nije imala kvalitetnog kandidata na izborima u Konjicu, jer rijetko ko i da zna ideološku razliku i političke platforme stranaka. Birači uglavnom zaokružuju otprije poznata imena, ili ona imena koja su im poznata iz izbornih kampanja, ili zaokružuju cijelu listu, za stranku.
drug_profi

#50737 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Naravno. I previse je nivoa, previse lista, previse kandidata...
Ovo je sve napravljeno da ne funkcionise, da se zgadi ljudima i da se izbori namjestaju, kupuju.

I onda mi @Bloo kaze da samo neuk i neobrazovan covjek moze ruzno govoriti o parlamentarnoj demokratiji.

Nabijem ja tu demokratiju na qurac.
Vise je pravde i demokratije bilo u SFRJ gdje cak nisi ni mogoa nesto puno birati na izborima. Makar si imao pravo na rad, lijecenje, odmor, krov nad glavom, i koja ono jos osnovna ljudska prava imaju?

Od liste od 50 temeljnih ljudskih prava u ovoj zemlji se redovno ne postuje bar pola. Vitalnih, zivotno znacajnih.
U SFRJ se nije postivalo mozda 10. Od kojih su sva vezana za politiku.
dale cooper

#50738 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by dale cooper »

drug_profi wrote: 11/06/2021 00:02 Naravno. I previse je nivoa, previse lista, previse kandidata...
Ovo je sve napravljeno da ne funkcionise, da se zgadi ljudima i da se izbori namjestaju, kupuju.

I onda mi @Bloo kaze da samo neuk i neobrazovan covjek moze ruzno govoriti o parlamentarnoj demokratiji.

Nabijem ja tu demokratiju na qurac.
Vise je pravde i demokratije bilo u SFRJ gdje cak nisi ni mogoa nesto puno birati na izborima. Makar si imao pravo na rad, lijecenje, odmor, krov nad glavom, i koja ono jos osnovna ljudska prava imaju?

Od liste od 50 temeljnih ljudskih prava u ovoj zemlji se redovno ne postuje bar pola. Vitalnih, zivotno znacajnih.
U SFRJ se nije postivalo mozda 10. Od kojih su sva vezana za politiku.
Nije do demokratije...do nas je.
drug_profi

#50739 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Nas dokazano ne mozes promijeniti i nije za svakog sve. Ovdje samo čizma uspjeva praviti prosperitet jer kad pitaš krezubice šta je bolje za njih, oni sigurno bolje znaju od nekolicine pismenih i nacitanih.

Prvo moras imati milion preduslova da se parlamentarna demokratija primi i unaprijedi zemlju. Kod nas nemas ni osnovnu pismenost na odgovarajucem nivou, a kamoli analiticke sposobnosti.
dale cooper

#50740 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by dale cooper »

drug_profi wrote: 11/06/2021 00:35 Nas dokazano ne mozes promijeniti i nije za svakog sve. Ovdje samo čizma uspjeva praviti prosperitet jer kad pitaš krezubice šta je bolje za njih, oni sigurno bolje znaju od nekolicine pismenih i nacitanih.

Prvo moras imati milion preduslova da se parlamentarna demokratija primi i unaprijedi zemlju. Kod nas nemas ni osnovnu pismenost na odgovarajucem nivou, a kamoli analiticke sposobnosti.
Ironija je u tome što je takav mentalitet upravo jedna od zaostavština bivšeg sistema. Dok se taj način razmišljanja ne prevaziđe i dok se
ne shvati da nema više Tite da misli za tebe nema ovdje hajra. Jer razni Bakiri, Dodici i Čovići su upravo ponovni pokušaj da se još jednom
sakrije pod skute, ovaj put etno lidera, i da se njima prepusti razmišljanje i sopstveno odrješenje od bilo kakve odgovornosti za svoju i
budućnost države.
high_volume

#50741 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by high_volume »

dale cooper wrote: 11/06/2021 00:45
drug_profi wrote: 11/06/2021 00:35 Nas dokazano ne mozes promijeniti i nije za svakog sve. Ovdje samo čizma uspjeva praviti prosperitet jer kad pitaš krezubice šta je bolje za njih, oni sigurno bolje znaju od nekolicine pismenih i nacitanih.

Ironija je u tome što je takav mentalitet upravo jedna od zaostavština bivšeg sistema. Dok se taj način razmišljanja ne prevaziđe i dok se
ne shvati da nema više Tite da misli za tebe nema ovdje hajra. Jer razni Bakiri, Dodici i Čovići su upravo ponovni pokušaj da se još jednom
sakrije pod skute, ovaj put etno lidera, i da se njima prepusti razmišljanje i sopstveno odrješenje od bilo kakve odgovornosti za svoju i
budućnost države.
Ne, daleko dalje, stotinama godina traje takav mentalitet :-)
drug_profi

#50742 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

budućnost države.
Ma vama za sve Tito kriv, a nisu hodze, efendije, popovi i ostali lopovi. Tito nam je pokusao dati obrazovanje i kad smo se priblizili evropskom prosjeku, odlucili ste sve razjebat.
dale cooper

#50744 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by dale cooper »

drug_profi wrote: 11/06/2021 00:56

budućnost države.
Ma vama za sve Tito kriv, a nisu hodze, efendije, popovi i ostali lopovi. Tito nam je pokusao dati obrazovanje i kad smo se priblizili evropskom prosjeku, odlucili ste sve razjebat.
Ko to mi prijatelju? Ako si iole pratio moje pisanje na ovim temama (iako ne tako često u zadnje vrijeme) onda bi znao da sam jedan od
kritičara nacionalnih stranaka i po tom pitanju se vjerovatno slažemo. Ali nisam više ni jugonostalgičar. Ne kažem da nije bilo dobrih stvari
u tom sistemu, ali bilo je i gomila lošega koje je na kraju i izazvalo kolaps bivše države. Treba biti objektivan.
snake81

#50745 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by snake81 »

dale cooper wrote: 11/06/2021 01:03

budućnost države.
Ko to mi prijatelju? Ako si iole pratio moje pisanje na ovim temama (iako ne tako često u zadnje vrijeme) onda bi znao da sam jedan od
kritičara nacionalnih stranaka i po tom pitanju se vjerovatno slažemo. Ali nisam više ni jugonostalgičar. Ne kažem da nije bilo dobrih stvari
u tom sistemu, ali bilo je i gomila lošega koje je na kraju i izazvalo kolaps bivše države. Treba biti objektivan.
Jes ti Ismeta ili njezin bot?
dale cooper

#50746 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by dale cooper »

Ja sam Dale. :D
drug_profi

#50750 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

dale cooper wrote: 11/06/2021 01:03

budućnost države.
Ja se referišem na tvoj odgovor meni. Nemam namjeru istrazivati historiju postova.
Dakle rekao si da je kriva bivsa drzava.
A ja ti kazem da nije, vec svi oni koji su drzali ove narode u mraku kroz historiju. Među njima vjerski poglavari ponajvise jer njima ne odgovoaraju obrazovani ljudi koji preispituju dogme.
A SFRJ je pokusala da nas sve izvuce iz toga. Ona je zapravo najmanje kriva za nase stanje.
Jugonostalgicar - koristite to kao nakakvu uvredu. Zapravo je kompleks jer oni koji su je srusili nisu ponudili nista bolje.
Jugoslavija je odlicna ideja. Takvu ideju moze pobijediti samo bolja ideja. A biti mali i nebitan svakako nije bolja ideja.
I u tom slucaju jesam Jugonostalgicar, ponosan.
Post Reply