Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45203
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#50626 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Chmoljo »

drug_profi wrote: 27/05/2021 00:38
Pausal wrote: 27/05/2021 00:30
drug_profi wrote: 27/05/2021 00:22

De me prosvijetli... :mrgreen:
Vera Arnautović
Jeste planirano da se smjeni Hošić, ali da li je smjenjen? Evo ti nešto od prije mjesec i po dana, vidi ko je potpisan.
http://www.rad.com.ba/odluka_12-04-2021_1351.pdf
fkt ne znam ko je baš sada direktor, ali ako je ovaj lik VD, znači da je dovoljno da se pokrene procedura izbora direktora, dakle javni oglas i to je to. kada bude izabran, Hošiću je noga.
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#50627 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Cak i po Faktoru Vera je navodno u firmi, ali jos nije pruzela "vlast". Neka se tuzba pominje radi njene nezakonite smjene.

Uglavnom saznati ko sada rukovodi ovim KJKP je izgleda nemoguce, a u tom zecu mozda i lezi grm sto je odvoz smeca u nekim MZ losiji.
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#50628 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

drug_profi wrote: 27/05/2021 00:15
KatarinaKosaca wrote: 27/05/2021 00:13 Ne, direktor daje nalog radnicima. Vlada direktoru. Ono kao pita da li vam nešto treba dodatno obzirom na vremenske prilike, a u cilju zadovoljstva građana i kvaliteta života. Ili treba da jede kokice, zjevne i kaže, direktor je SDA :D
A ti znas da vlada nije nalozila direktoru da radi svoj posao? I zar treba da mu se svako jutro kaze da treba raditi svoj posao?
kato, opet je izgleda porastao procenat vlage u zraku.
Nazor hoces da si u pravu.

Vlada je kriva sto RAD ne radi. Nije kriv direktor RADa.
Načelno, ako neka komunalna firma ne radi vlada je kriva zato što ne sankcioniše direktora koji pušta da mu firma ne radi.

Komandna odgovornost i tako.

Stvari su jednostavne. Kantonalno preduzeće ne radi, ko vodi kanton? Ili šta, građani i birači trebaju u preduzeću tražiti svakog pojedinca koji ne radi jer ni vlada, ali istom linijom ni direktor, nisu krivi što baš taj pojedinac ne radi? A šta je sa riba smrdi od glave i ostalim doskočicama?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45203
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#50629 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Chmoljo »

Hakiz wrote: 27/05/2021 08:51
Načelno, ako neka komunalna firma ne radi vlada je kriva zato što ne sankcioniše direktora koji pušta da mu firma ne radi.

Komandna odgovornost i tako.

Stvari su jednostavne. Kantonalno preduzeće ne radi, ko vodi kanton? Ili šta, građani i birači trebaju u preduzeću tražiti svakog pojedinca koji ne radi jer ni vlada, ali istom linijom ni direktor, nisu krivi što baš taj pojedinac ne radi? A šta je sa riba smrdi od glave i ostalim doskočicama?
Jasno mi je da vecina ljudi ne zna kako stvari u upravi, institucijama i javnim preduzecima "hodaju", ali ako se vec pise na temi, potrebno je imati i minimum predznanja.

To sto si ti napisao bilo bi tacno da jedna vlast uveze vise od dvije-tri godine mandata, ili necuveno cijeli mandat, oa da ta "komandna" odgovornost ima smisla.

Dakle, uslijed cestih promjena vlade, desava se da odredjeni period, ili cijeli period trajanja mandata ostanu kadrovi politickih protivnika. Tako da ta vertikala ne postoji, jer direktori jesu odgovorni, ali to ne znaci da vlada moze ulaziti u svakodnevni posao direktora i davati im naloge sta ce i kako ce. Svaka vlada treba odgovarati za svoja imenovanja.
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#50630 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Chmoljo wrote: 27/05/2021 09:11
Hakiz wrote: 27/05/2021 08:51
Načelno, ako neka komunalna firma ne radi vlada je kriva zato što ne sankcioniše direktora koji pušta da mu firma ne radi.

Komandna odgovornost i tako.

Stvari su jednostavne. Kantonalno preduzeće ne radi, ko vodi kanton? Ili šta, građani i birači trebaju u preduzeću tražiti svakog pojedinca koji ne radi jer ni vlada, ali istom linijom ni direktor, nisu krivi što baš taj pojedinac ne radi? A šta je sa riba smrdi od glave i ostalim doskočicama?
Jasno mi je da vecina ljudi ne zna kako stvari u upravi, institucijama i javnim preduzecima "hodaju", ali ako se vec pise na temi, potrebno je imati i minimum predznanja.

To sto si ti napisao bilo bi tacno da jedna vlast uveze vise od dvije-tri godine mandata, ili necuveno cijeli mandat, oa da ta "komandna" odgovornost ima smisla.

Dakle, uslijed cestih promjena vlade, desava se da odredjeni period, ili cijeli period trajanja mandata ostanu kadrovi politickih protivnika. Tako da ta vertikala ne postoji, jer direktori jesu odgovorni, ali to ne znaci da vlada moze ulaziti u svakodnevni posao direktora i davati im naloge sta ce i kako ce. Svaka vlada treba odgovarati za svoja imenovanja.
E, kad kažeš da nećeš odmah ići u sječu direktora kada osvojiš vlast, onda snosiš posljedice. A snosiš ih u vidu tužbi i kada kreneš :)

Trojka ima problem, gledamo ih kao spasioce pa imamo i manje strpljenja i manje tolerancije prema njima.

A nisam znao da je forum rezervisan samo za (isključivo pametne) insajdere institucija, uprave itd. Doduše, kada se vidi vrijeme najveće aktivnosti, u toku radnog vremena institucija pa zamre kada se ljudu poslije posla posvete porodicama, biće da jeste.

Možda je to odgovor na pitanje zašto RAD ne radi. Forumaju.

:evil:
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#50631 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by KatarinaKosaca »

Ako joj trreba 2,3 godine za odgovornost, treba joj i isto toliko za zasluge a ova vlada sazove sjednicu, pa u suzama sama sebi aplaudira. :D i vi još nekog nazivate botovima...... Uvijek i stalno dvojni aršini
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#50632 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by pici »

yesyesyesyes...FGRovci proKleti... otese nam kOnton
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#50633 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Mene bi prosto bilo stid biti i jedne sekunde i po jednom pitanju na strani ove zelene gamadi.
Ako tebi to Kato moze pod kozu, aferim. Vidim i ponosis se tom "objektivnoscu".
Konstruises nesto samo da bi na silu bila neutralni kriticar.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10462
Joined: 27/04/2021 22:52

#50634 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by tramvajtrojka »

drug_profi wrote: 27/05/2021 11:24 Mene bi prosto bilo stid biti i jedne sekunde i po jednom pitanju na strani ove zelene gamadi.
Ako tebi to Kato moze pod kozu, aferim. Vidim i ponosis se tom "objektivnoscu".
Konstruises nesto samo da bi nasilu bila neutralni kriticar.
najgore je sto ona prica pricu ovi trojka je uzas najgora kao da joj je zamjena njemacki cdu a ne sda hahahahah 😂😂 ono nece sutra doci vanzemaljci umjesto trojke nego zeleni uhljebasi i kad neko kaze ne treba ih porediti sa sda to je jedan od najvećih sda spinova uz onaj svi su oni isti nisu i ne mogu biti jer sda ne bi nikad ovakvu zenu stavila kao ministricu nego bi bio rang zahiragica
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#50635 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by KatarinaKosaca »

drug_profi wrote: 27/05/2021 11:24 Mene bi prosto bilo stid biti i jedne sekunde i po jednom pitanju na strani ove zelene gamadi.
Ako tebi to Kato moze pod kozu, aferim. Vidim i ponosis se tom "objektivnoscu".
Konstruises nesto samo da bi na silu bila neutralni kriticar.
Ne kažem ja o sebi superlativu. Niti je ovo derbi Željko Sarajevo da me bude sramota biti pitarka :D Pristojan čovjek, jednostavno, ima ujednačene standarde. Forimski FGR botovi, ne. Mene bih, opet, toga bilo stid. I bilo bi me stid pretvarati temu u temu o forumaš. FGR stara taktika. Hajmo o Kati :D
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#50636 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

KatarinaKosaca wrote: 27/05/2021 11:27
drug_profi wrote: 27/05/2021 11:24 Mene bi prosto bilo stid biti i jedne sekunde i po jednom pitanju na strani ove zelene gamadi.
Ako tebi to Kato moze pod kozu, aferim. Vidim i ponosis se tom "objektivnoscu".
Konstruises nesto samo da bi na silu bila neutralni kriticar.
Ne kažem ja o sebi superlativu. Niti je ovo derbi Željko Sarajevo da me bude sramota biti pitarka :D Pristojan čovjek, jednostavno, ima ujednačene standarde. Forimski FGR botovi, ne. Mene bih, opet, toga bilo stid.
Ujednacen stav o cemu? Kritikujes RAD u kojem se ne zna ko pije i ko placa, fakturises to Vladi koja proces mora voditi po proceduramai zakonima, a za sav pitchvajz je kriva konceptualna vlada koja je prvo smjenila Veru (izgleda nezakonito) pa postavila jednog direktora na dva dana, pa onda drugog koji se uhvatio za stok od kancelarije i rukama i nogama.
Ja se ne sjecam da si na temi Vlade pisala kriticki o istim stvarima istim kriterijima, istim standardima.
Nemoj zaboraviti da je ovo forum, za sve ima pisani trag.
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#50637 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by pici »

a ovi FMGR (fina muslimanska gradska raja) e ti su najgori... cccc
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#50638 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by KatarinaKosaca »

drug_profi wrote: 27/05/2021 11:33
Ujednacen stav o cemu? Kritikujes RAD u kojem se ne zna ko pije i ko placa, fakturises to Vladi koja proces mora voditi po proceduramai zakonima, a za sav pitchvajz je kriva konceptualna vlada koja je prvo smjenila Veru (izgleda nezakonito) pa postavila jednog direktora na dva dana, pa onda drugog koji se uhvatio za stok od kancelarije i rukama i nogama.
Ja se ne sjecam da si na temi Vlade pisala kriticki o istim stvarima istim kriterijima, istim standardima.
Nemoj zaboraviti da je ovo forum, za sve ima pisani trag.
Ovo je forum gdje FGR ponavljajući laž misli da će postati istina. Uvijek ad hominem. Uvijek. Eno, na drugoj temi jedan FGR u nedostatku argumenta meni kaže da sam ni manje ni više pravdala ubistvo Vedrana Puljića. Citat niti ima, niti citat postoji, ali to je FGR taktika. Forum sve pamti, tačno. Imaš 20k mojih postova. Izvlači koji hoćeš od kad hoćeš. Samo, bgt, ne šupljiraj. Ja nisam Ji kritikovala vladu sad (prekratko si tu), ali jesam botove za nemanje istih standarda
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#50639 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by pici »

yesyesyesyes, sta nam radi ova FGR zgadija, uvalse nam pjevaljku... Allah selamet.

Darja Softić-Kadenić kandidatkinja je Naše stranke za ministricu pravde u Vladi Kantona Sarajevo – odlučio je jednoglasno Kantonalni odbor Naše stranke u Sarajevu.

U biografiji koja je plasirana javnosti, navodi se da je Darja Softić-Kadenić rođena 1982. godine i da je zaposlena kao vanredna profesorica na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu. Uža specijalnost joj je građansko pravo. Diplomirala je, magistrirala i doktorirala na Pravnom fakultetu u Sarajevu, a svog drugi magistarski rad odbranila na Karl Franzens Univerzitetu u Gracu, gdje je osvojila i nagradu za najbolji magistarski rad u svojoj generaciji.

Image

Na snimku velikog hita ove grupe "Miriše mi na tebe" u Sava centru, vidi se i Darja na 2:10.

Podsjećamo, Darja Softić Kadenić dolazi na mjesto ministrice Lejle Brčić, koja će tu dužnost obavljati do prvog juna.

User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45203
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#50640 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Chmoljo »

KatarinaKosaca wrote: 27/05/2021 11:16 Ako joj trreba 2,3 godine za odgovornost, treba joj i isto toliko za zasluge a ova vlada sazove sjednicu, pa u suzama sama sebi aplaudira. :D i vi još nekog nazivate botovima...... Uvijek i stalno dvojni aršini
Naravno da je uvijek lako laprdati mimo konteksta i lupajuci frazetine.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#50641 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by KatarinaKosaca »

Chmoljo wrote: 27/05/2021 14:06
KatarinaKosaca wrote: 27/05/2021 11:16 Ako joj trreba 2,3 godine za odgovornost, treba joj i isto toliko za zasluge a ova vlada sazove sjednicu, pa u suzama sama sebi aplaudira. :D i vi još nekog nazivate botovima...... Uvijek i stalno dvojni aršini


Naravno da je uvijek lako laprdati mimo konteksta i lupajuci frazetine.
Zaglavio ti se sendvič u ustima
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45203
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#50642 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Chmoljo »

Hakiz wrote: 27/05/2021 09:15

E, kad kažeš da nećeš odmah ići u sječu direktora kada osvojiš vlast, onda snosiš posljedice. A snosiš ih u vidu tužbi i kada kreneš :)
Pa ja, win win, ne mogu valjati da ga jebes, odmah tako kazes :mrgreen:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45203
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#50643 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Chmoljo »

KatarinaKosaca wrote: 27/05/2021 14:08
Chmoljo wrote: 27/05/2021 14:06
KatarinaKosaca wrote: 27/05/2021 11:16 Ako joj trreba 2,3 godine za odgovornost, treba joj i isto toliko za zasluge a ova vlada sazove sjednicu, pa u suzama sama sebi aplaudira. :D i vi još nekog nazivate botovima...... Uvijek i stalno dvojni aršini


Naravno da je uvijek lako laprdati mimo konteksta i lupajuci frazetine.
Zaglavio ti se sendvič u ustima
Iako mi se namjestasna volej, ipak nisam sirovina.

Osim laprdanja ne nudis nista konkretno. Prica za frizerskog salona.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#50644 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by KatarinaKosaca »

Ne znam šta ja konkretno trebam nuditi :D Ja čak glasam za NS :D nekoliko izbornih ciklusa. Samo ukazujem na dvojne aršine u čemu ste šampioni.
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#50645 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by jefff »

sace i onaj Vibor otici
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9205
Joined: 31/03/2007 00:07

#50646 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Bosanski_kralj »

Djeluje da NS puca po šavovima. Mislim da će na idućim izborima još manje glasova osvojiti.
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#50647 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by jefff »

da je Denis osto bili bi najaci u kantonu, stas sad
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45203
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#50648 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Chmoljo »

KatarinaKosaca wrote: 27/05/2021 14:12 Ne znam šta ja konkretno trebam nuditi :D Ja čak glasam za NS :D nekoliko izbornih ciklusa. Samo ukazujem na dvojne aršine u čemu ste šampioni.
Argumente za pocetak. Umjesto toga radije pribjegavas onome sto kritikujes.

Kad vec pricamo o dvostrukim arsinima.
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#50649 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

Bosanski_kralj wrote: 27/05/2021 15:14 Djeluje da NS puca po šavovima. Mislim da će na idućim izborima još manje glasova osvojiti.
Izvan KS duplo manje osvajaju na KS ce se drzat oko 5 Zastupnika ,sav kajmak od kvalitetnih poteza NS kupi Konakovic
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#50650 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by KatarinaKosaca »

Chmoljo wrote: 27/05/2021 19:47
KatarinaKosaca wrote: 27/05/2021 14:12 Ne znam šta ja konkretno trebam nuditi :D Ja čak glasam za NS :D nekoliko izbornih ciklusa. Samo ukazujem na dvojne aršine u čemu ste šampioni.
Argumente za pocetak. Umjesto toga radije pribjegavas onome sto kritikujes.

Kad vec pricamo o dvostrukim arsinima.
o čemu ti, ba? Pa, svaki vaš upis je super giga argument duplih standarda. Gore i lošije propagande za trojku nema.
Locked