Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#53626 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Roccohljup »

Izgleda da će NS ostvariti odličan rezultat u KS i na ostalim nivoima. Čestitke :thumbup:
Spektakluk
Posts: 176
Joined: 08/11/2013 10:14

#53627 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Spektakluk »

Na osnovu cega? Na osnovu zelja?
foton
Posts: 710
Joined: 05/07/2004 11:02

#53628 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by foton »

Spektakluk wrote: 03/10/2022 09:55 Na osnovu cega? Na osnovu zelja?
Vjerovatno na osnovu oficijelnih rezultata za PSBiH. Nije isto kao za kanton ali se nece previse razlikovati, moze biti samo jos bolji rezultat za NS.
seksi_ideje
Posts: 1090
Joined: 29/07/2022 15:43

#53629 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seksi_ideje »

foton wrote: 03/10/2022 10:06
Spektakluk wrote: 03/10/2022 09:55 Na osnovu cega? Na osnovu zelja?
Vjerovatno na osnovu oficijelnih rezultata za PSBiH. Nije isto kao za kanton ali se nece previse razlikovati, moze biti samo jos bolji rezultat za NS.
Rezultati su iskreno losi za NS
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3344
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#53630 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Dupli_skalp »

seksi_ideje wrote: 03/10/2022 10:43
foton wrote: 03/10/2022 10:06

Vjerovatno na osnovu oficijelnih rezultata za PSBiH. Nije isto kao za kanton ali se nece previse razlikovati, moze biti samo jos bolji rezultat za NS.
Rezultati su iskreno losi za NS
neka, ljudi zaslužuju sda i da im pomozi.ba plaća kuhinje i liječenja...
tutku
Posts: 1346
Joined: 18/06/2011 12:10

#53631 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by tutku »

Šta reče sinoć Sabina Ćudić - neće se moći donositi odluke na državnom nivou bez Naše stranke :lol:
zippoo87
Posts: 15545
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#53632 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

Pa vise bi Sabina sama posla odradila za drzavu,nego komplet SDA "reprezentacija" .

Problem nasih glasaca sto uvijek glasaju navijacki a nikada razumom...pa se onda cudimo kada neko nepismen bude predsjednik ili direktor institucije od koje nam direktno zivot zavisi.

Zato ljudi bjeze iz BiH,ne mogu vise trpiti da nas najgori i najnepismeniji predstavljaju i brukaju.
seksi_ideje
Posts: 1090
Joined: 29/07/2022 15:43

#53633 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seksi_ideje »

zippoo87 wrote: 03/10/2022 11:18 Pa vise bi Sabina sama posla odradila za drzavu,nego komplet SDA "reprezentacija" .

Problem nasih glasaca sto uvijek glasaju navijacki a nikada razumom...pa se onda cudimo kada neko nepismen bude predsjednik ili direktor institucije od koje nam direktno zivot zavisi.

Zato ljudi bjeze iz BiH,ne mogu vise trpiti da nas najgori i najnepismeniji predstavljaju i brukaju.
Sabina ima dobar rezultat. Samo je Zvizdic uzeo vise. Pedja je podbacio.
zippoo87
Posts: 15545
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#53634 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

Nadam se barem 2 drzavna zastupnika iz NSa pa da se vidi neki napredak.
Jasno je da se u vecini NS ne dozivljava kao drzavotvorna stranka,jer se ne bave populizmom kao DF recimo ,koji ima 10ak % ali kod nasih glasaca ocito najbolje prolaze ovi najnepismeniji i najveci neradnici kalav je ZK recimo.
A svaki NS prijedlog ili zakon je vise drzqvotvorni nego svi ostali zajedno.
Cudni smo narodi ovdje,bas cudni

Nadam se boljim rezultatima za Federaciju
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#53635 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Naprosto je nevjerovatno čitati mjesecima kako su ljudi za promjene, građansku itd, a onda na dva kraja umjesto za NS glasaju za nacionaliste, SDA i NiP.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50414
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#53636 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Bloo »

Hakiz wrote: 03/10/2022 12:04 Naprosto je nevjerovatno čitati mjesecima kako su ljudi za promjene, građansku itd, a onda na dva kraja umjesto za NS glasaju za nacionaliste, SDA i NiP.
Živ je! :D
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#53637 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Bloo wrote: 03/10/2022 12:06
Hakiz wrote: 03/10/2022 12:04 Naprosto je nevjerovatno čitati mjesecima kako su ljudi za promjene, građansku itd, a onda na dva kraja umjesto za NS glasaju za nacionaliste, SDA i NiP.
Živ je! :D
Zašto ne bih bio?

Ranila si me 2 puta nedavno, ali trebaće više truda da me se eliminiše :lol:
no_sikiriki
Posts: 17168
Joined: 11/12/2012 13:21

#53638 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by no_sikiriki »

Hakiz wrote: 03/10/2022 12:04 Naprosto je nevjerovatno čitati mjesecima kako su ljudi za promjene, građansku itd, a onda na dva kraja umjesto za NS glasaju za nacionaliste, SDA i NiP.
Pa vidiš da nisu dovoljno woke.
Očito su prosječni glasači heteroseksualne muškarčine. :lol:
seksi_ideje
Posts: 1090
Joined: 29/07/2022 15:43

#53639 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seksi_ideje »

Po ovim rezultatima Pedja nece uci u PSBiH uprkos kompenzacijske. Milan Dunovic i Sasa Magazinovic imaju vise glasova
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#53640 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

no_sikiriki wrote: 03/10/2022 12:16
Hakiz wrote: 03/10/2022 12:04 Naprosto je nevjerovatno čitati mjesecima kako su ljudi za promjene, građansku itd, a onda na dva kraja umjesto za NS glasaju za nacionaliste, SDA i NiP.
Pa vidiš da nisu dovoljno woke.
Očito su prosječni glasači heteroseksualne muškarčine. :lol:
Da, čak i žene su.
zippoo87
Posts: 15545
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#53641 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

Hakiz wrote: 03/10/2022 12:04 Naprosto je nevjerovatno čitati mjesecima kako su ljudi za promjene, građansku itd, a onda na dva kraja umjesto za NS glasaju za nacionaliste, SDA i NiP.
Zivjeti u najnepismenijoj drzavi u Evropi daje rezultate.
Pismeniji odlaze i sele svoje porodice u EU a neposmeni ostaju i glasaju za iste.

Za 2 dana se idem i ja prijavi za vizu za Dojc...skoro cijelo drustvo mi je vec otislo.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50414
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#53642 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Bloo »

Hakiz wrote: 03/10/2022 12:04 Naprosto je nevjerovatno čitati mjesecima kako su ljudi za promjene, građansku itd, a onda na dva kraja umjesto za NS glasaju za nacionaliste, SDA i NiP.
Jesu za promjene :D Da Bakir ode.
Koncepti - građanin i građanska država - time se samo razbacuje onako ovlaš da se ispadne progresivan, a svjesni smo da se to ne može implementirati sa ovakvim Ustavom i sa ovakvim mentalnim sklopovima (na temi Demografija se prebrojavaju djeca po etnijama :D)...
sumirprimus
Posts: 81500
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#53643 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sumirprimus »

nije pitanje konstatacija,
cast mi je sto sam bio u skupini malobrojnih ali odabranih gradjana koji vam je dao svoj glas.
realno ste pokazali vise volje zelje htijenja i rada od sdp.a i nisam imao duse ne nagradit vas svojim glasom..
i nije promjena dresa jer ste u koaliciji, osim ako sdp ne zastrani zna se kak tada ide i promjnea dresa jer princip je princip.
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#53644 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

sumirprimus wrote: 03/10/2022 15:32 nije pitanje konstatacija,
cast mi je sto sam bio u skupini malobrojnih ali odabranih gradjana koji vam je dao svoj glas.
realno ste pokazali vise volje zelje htijenja i rada od sdp.a i nisam imao duse ne nagradit vas svojim glasom..
i nije promjena dresa jer ste u koaliciji, osim ako sdp ne zastrani zna se kak tada ide i promjnea dresa jer princip je princip.
Slično.

Meni bi SDP bio bliži, ali s obzirom na to kakav je, NS mi je ostao jedina opcija.
Seawolf
Posts: 7687
Joined: 14/06/2012 22:59

#53645 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Seawolf »

Hakiz wrote: 03/10/2022 15:35
sumirprimus wrote: 03/10/2022 15:32 nije pitanje konstatacija,
cast mi je sto sam bio u skupini malobrojnih ali odabranih gradjana koji vam je dao svoj glas.
realno ste pokazali vise volje zelje htijenja i rada od sdp.a i nisam imao duse ne nagradit vas svojim glasom..
i nije promjena dresa jer ste u koaliciji, osim ako sdp ne zastrani zna se kak tada ide i promjnea dresa jer princip je princip.
Slično.

Meni bi SDP bio bliži, ali s obzirom na to kakav je, NS mi je ostao jedina opcija.
Znao sam.

Hvala lijepo.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#53646 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by n+1 »

Hakiz wrote: 03/10/2022 12:04 Naprosto je nevjerovatno čitati mjesecima kako su ljudi za promjene, građansku itd, a onda na dva kraja umjesto za NS glasaju za nacionaliste, SDA i NiP.
Eksponencijalan rast glasačke baze NiP pokazuje da ljudi žele promjene. Samo što ne žele promjene ideološko-vrijednosnog sistema, i u tome je kvakva.

Opozicija je odvajkada, makar nominalno, nudila ideološki zaokret. Biti protiv SDA je nužno značilo biti protiv nacionalne politike, ljevičar i/ili liberal, sa svim kontacijama koje ovo posljednje nosi. Trebao se pojaviti Konaković da shvatimo kako je najefikasniji način, a možda i jedini, da se SDA pobijedi - ponuditi SDA 2.0. Držimo ideološki identičnu poziciju kao SDA, samo, eto, nećemo vas krasti.

Naša stranka od 2008. priča da rast nove političke stranke mora biti "maraton", procenat po procenat, a Konaković boga mi pokaza da može biti i sprint.
seksi_ideje
Posts: 1090
Joined: 29/07/2022 15:43

#53647 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seksi_ideje »

Ali se jednostavno mora i priznati da pored svega dobrog sto nudi NS osim Sabine je sve manje-vise propalo kod glasaca.
Sada se u NS trebaju pitati zasto je to tako. Haman pa da se glasovi prepolovili od zadnji opci izbora u KS a ni na drzavnom nije nista bolje.
Nekako sam vec znao da ce doci do ovoga jer i nakon lokalni su pricali o odlicnom rezultatu iako su realno bili dosta pali.

Sagledati realnost i neke licne greske u rukovodstvu i ponovo krenuti.

Osim Sabine, Pedje i Mirsada Camdzica rijetko ko ima karizme ili nekakav standing kod glasaca.
Kad jos vidim da se gura onaj Nihad Uk koji ima zero karizme, ocajnu dikciju i totalno ne sazluzuje biti bilo gdje blizo vrha, on je generalni sekretar i treci na listi u KS.
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#53648 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

seksi_ideje wrote: 03/10/2022 15:58 Ali se jednostavno mora i priznati da pored svega dobrog sto nudi NS osim Sabine je sve manje-vise propalo kod glasaca.
Sada se u NS trebaju pitati zasto je to tako. Haman pa da se glasovi prepolovili od zadnji opci izbora u KS a ni na drzavnom nije nista bolje.
Nekako sam vec znao da ce doci do ovoga jer i nakon lokalni su pricali o odlicnom rezultatu iako su realno bili dosta pali.

Sagledati realnost i neke licne greske u rukovodstvu i ponovo krenuti
Nije kod mene stvar Sabine, Ona je nedokučiv faktor.

Kod mene NS ima prolaz upravo zbog vrijednosti koje zastupa, bez obzira na ljude koji ga čine. Sve dok ne izda te vrijednosti, i dok ljudi koji ga čine nisu lopovi, NS mi je izbor. Stranke rođene u SDA (SBiH, NiP itd) ne dolaze u obzir.

Kao što sam rekao, SDP mi je bliži, socijademokratija mi je bliža od liberalizma, ali SDP je izdao svoju ideju, odrekao se sindikalizma, radništva, a ima i kriminalnu prošlost, kao i prošlost saradnje sa SDA. Zato sam se i ja odrekao SDP-a i ako NS napravi slično, odreći ću se i njega. Dok je takav kakav je, glasaću za NS makar jedva cenzus prelazio. Ma, makar ga i ne prelazio. Nisam ja siromašan slučajno, skup mi je glas. Nažalost :(
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#53649 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Seawolf wrote: 03/10/2022 15:39
Hakiz wrote: 03/10/2022 15:35

Slično.

Meni bi SDP bio bliži, ali s obzirom na to kakav je, NS mi je ostao jedina opcija.
Znao sam.

Hvala lijepo.
Ma jok, ja sam zeleni bot.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12375
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#53650 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by dr_Evil »

Hakiz wrote: 03/10/2022 16:08
seksi_ideje wrote: 03/10/2022 15:58 Ali se jednostavno mora i priznati da pored svega dobrog sto nudi NS osim Sabine je sve manje-vise propalo kod glasaca.
Sada se u NS trebaju pitati zasto je to tako. Haman pa da se glasovi prepolovili od zadnji opci izbora u KS a ni na drzavnom nije nista bolje.
Nekako sam vec znao da ce doci do ovoga jer i nakon lokalni su pricali o odlicnom rezultatu iako su realno bili dosta pali.

Sagledati realnost i neke licne greske u rukovodstvu i ponovo krenuti
Nije kod mene stvar Sabine, Ona je nedokučiv faktor.

Kod mene NS ima prolaz upravo zbog vrijednosti koje zastupa, bez obzira na ljude koji ga čine. Sve dok ne izda te vrijednosti, i dok ljudi koji ga čine nisu lopovi, NS mi je izbor. Stranke rođene u SDA (SBiH, NiP itd) ne dolaze u obzir.

Kao što sam rekao, SDP mi je bliži, socijademokratija mi je bliža od liberalizma, ali SDP je izdao svoju ideju, odrekao se sindikalizma, radništva, a ima i kriminalnu prošlost, kao i prošlost saradnje sa SDA. Zato sam se i ja odrekao SDP-a i ako NS napravi slično, odreći ću se i njega. Dok je takav kakav je, glasaću za NS makar jedva cenzus prelazio. Ma, makar ga i ne prelazio. Nisam ja siromašan slučajno, skup mi je glas. Nažalost :(

Greska u koracima je bila zamjena predsjednika. Forto je dosadan, neuvjerljiv, nije ni bivsi bio nesto aman vise okoprcan ali se raja navikla bila na njega. Vjerujem da je Forto sposoban, i da ima ostale vrline, ali ovo je ipak balkan, ljudi jake licnosti.
Locked