Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
patriot_bih
Posts: 743
Joined: 28/12/2020 17:03

#52626 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by patriot_bih »

@Dozer Za prvi dio se slažem. Treba ukinuti nacionalne ključeve i napraviti građansku državu. Međutim, to trenutno nije moguće i ne treba sluđivati Bošnjake sa konceptima kao tvoj. 99% BH Hrvata i Srba ne prihvata tvoj koncept pa zašto onda samo Bošnjake pecati na njega?

Ako si iskreni patriota kaži samo ne izješnjavam se etnički i tačka. Sve više od toga pravi štetu jer neuki ljudi tumače stavove kao tvoj kao stvaranje četvrte etnije i tako se izjašnjavaju na popisima.

Možemo se složiti da se ne slažemo, da ne dužimo.
Piaty
Posts: 5693
Joined: 01/12/2020 00:58

#52627 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Piaty »

patriot_bih wrote: 26/03/2022 14:29 @Dozer Za prvi dio se slažem. Treba ukinuti nacionalne ključeve i napraviti građansku državu. Međutim, to trenutno nije moguće i ne treba sluđivati Bošnjake sa konceptima kao tvoj. 99% BH Hrvata i Srba ne prihvata tvoj koncept pa zašto onda samo Bošnjake pecati na njega?

Ako si iskreni patriota kaži samo ne izješnjavam se etnički i tačka. Sve više od toga pravi štetu jer neuki ljudi tumače stavove kao tvoj kao stvaranje četvrte etnije i tako se izjašnjavaju na popisima.

Možemo se složiti da se ne slažemo, da ne dužimo.
99% Srba i Hrvata i 95% Bosnjaka.

Ama ljudi dragi, ako se nesto moze nazvati NEMOGUCIM onda je to ono NEMOGUCE!
Sve je moguce ali je to nemoguce!
Covjece, ovdje neka promjena na papiru, izjava, dezinformacija bude udar na neku etniju i tolika se frka digne, a mi pricamo o promjeni nacionalnog/etnickog IMENA! Haloo eej! Pa ne mozes to uraditi nekoj totalno potcinjenoj etniji u nekoj europskoj drzavi, ama nema sanse da ce promijeniti svoje ime, a kamoli Srbima koji su uvijek imali i imaju jako nacionalnu svijest.

Ne kazem ja nista protiv toga, slazem se ja sa Dozerom 99% u svemu, ali ovo isto kao da pricamo...ne znam...o parapsihologiji bukvalno, necim sto se bas granici sa realnoscu
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#52628 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Dozer »

Pa zar nije onda potrebno neuki narod obrazovati, edukovati, da shvati sta je sta?
Zar tako nesto ne nalaze i svaka vjera?

Ovo ovakvo stanje, i mentalni sklop ljudi u kojem vlada zbrka, nejasnoce i neznanje, prizeljkuju i pokusavaju odrzati samo neprijatelji ove zemlje.
A medju te neprijatelje, i koliko god to nekome izgledalo ovako ili onako, spada i SDA.

I SDA punih pluca i kapaciteta zagovara etno-vjersku matricu, i to od svog osnivanja. Ako je to nesto sto garantuje opstanak BiH kao drzave, onda je ovdje neko lud....

Hajmo ovako.... par pitanja, generalno svima..
1. Zasto ti je bitno biti Bosnjak/Srbin/Hrvat?
2 Kakvu korist za sebe i porodicu imas od toga (osim ako nisi dio te famozne ENV matrice i primas platu ili drugu korist na tim osnovama)?
3. Na koji nacin bilo kome vani, a i ovdje, mozes dokazati da si Bosnjak, Hrvat ili Srbin, a ukoliko nemas pasos HR ili SRB?

Kobsebi iskreno odgovori na ova pitanja, dobice i stvarni odgovor o vaznosti tih kategorija u zivotu.
User avatar
vee-jay
Posts: 8729
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#52629 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by vee-jay »

Dozer wrote: 26/03/2022 13:09
patriot_bih wrote:
Građanske partije ne trebaju praviti smutnju i mješati ovo dvoje tj. ukidati etničku odrednicu Bošnjak ili isticati nacionalnu odrednicu kao etničku što zbunjuje obične ljude. To može napraviti veliku štetu na popisima stanovništva.
Ne razumijes, ocito.
Niko ne zeli ukinuti Bosnjake, Srbe i Hrvate kao takve, kao ljude, i kao etnicke kategorije.
Samo se te kategorije zeli, I OBAVEZNO TREBA, izbaciti iz politickog zivota.
Jer, zasto bi neko samo zato sto se etnicki izjasnjava kao B, H ili S imao i milimetar veca prava od nekoga ko se tako ne izjasnjava?
E, to je ono sto treba ukinuti - etnicki Ustav, u kojem su B, H i S nekakve svete krave, a svi ostali su gradjani i ljudi drugog reda, niza vrsta.

Benjamina i famozni "ostali"... Sta reci za ovo, osim da ona ili nema svoje ja ili se prodaje za fotelju?

Ja u svojoj drzavi niti sam, niti cu ikada biti nekakav "ostali", i dok sam ziv necu se povinovati etno-vjerskim idiotlucima koji negiraju moje nacionalno bosanstvo.
Nacionalno sam Bosanac, puni naziv moje nacionalnosti je bosanskohercegovacka, etnicki i vjerski se ne izjasnjavam jer smatram da su to totalno nebitne kategorije za bilo sta u zivotu, kao sto i jesu. Svugdje, osim na glupavom Balkanu, a najvise na prostoru ex Yu.
:thumbup:
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#52630 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

Dozer wrote: 26/03/2022 13:09
patriot_bih wrote:
Građanske partije ne trebaju praviti smutnju i mješati ovo dvoje tj. ukidati etničku odrednicu Bošnjak ili isticati nacionalnu odrednicu kao etničku što zbunjuje obične ljude. To može napraviti veliku štetu na popisima stanovništva.
Ne razumijes, ocito.
Niko ne zeli ukinuti Bosnjake, Srbe i Hrvate kao takve, kao ljude, i kao etnicke kategorije.
Samo se te kategorije zeli, I OBAVEZNO TREBA, izbaciti iz politickog zivota.
Jer, zasto bi neko samo zato sto se etnicki izjasnjava kao B, H ili S imao i milimetar veca prava od nekoga ko se tako ne izjasnjava?
E, to je ono sto treba ukinuti - etnicki Ustav, u kojem su B, H i S nekakve svete krave, a svi ostali su gradjani i ljudi drugog reda, niza vrsta.

Benjamina i famozni "ostali"... Sta reci za ovo, osim da ona ili nema svoje ja ili se prodaje za fotelju?

Ja u svojoj drzavi niti sam, niti cu ikada biti nekakav "ostali", i dok sam ziv necu se povinovati etno-vjerskim idiotlucima koji negiraju moje nacionalno bosanstvo.
Nacionalno sam Bosanac, puni naziv moje nacionalnosti je bosanskohercegovacka, etnicki i vjerski se ne izjasnjavam jer smatram da su to totalno nebitne kategorije za bilo sta u zivotu, kao sto i jesu. Svugdje, osim na glupavom Balkanu, a najvise na prostoru ex Yu.
Kada uzmeš u obzir da se KPJ za ovo o čemu pišeš zalagala prije 80 godina, da su SBHO komunisti išli u Španjolsku da se bore protiv fašizma, da su ljudi ovdje četiri godine ratovali protiv fašista stranih i domaćih, da su pobijedili i 45 godina živjeli u bratstvu - jedinstvu, miru i napretku.....

I sve se sruši bukvalno za pola godine - godinu koliko je bilo potrebno da se narodi i pojedinci u velikoj većini resetuju na fabričke odnosno etničke i vjerske postavke.

Dublje je to Dozere nego što ti misliš, a zabrana bez desetljetne uspješne vladavine prava nažalost nije rješenje nego tek slaba brana koju će bujica prvom prilikom porušiti.

Majka mu stara, valjda smo se u to ne tako davno uvjerili.
Hakiz
Posts: 40422
Joined: 30/07/2015 20:01

#52631 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Novak20 wrote: 26/03/2022 16:11
Dozer wrote: 26/03/2022 13:09
Ne razumijes, ocito.
Niko ne zeli ukinuti Bosnjake, Srbe i Hrvate kao takve, kao ljude, i kao etnicke kategorije.
Samo se te kategorije zeli, I OBAVEZNO TREBA, izbaciti iz politickog zivota.
Jer, zasto bi neko samo zato sto se etnicki izjasnjava kao B, H ili S imao i milimetar veca prava od nekoga ko se tako ne izjasnjava?
E, to je ono sto treba ukinuti - etnicki Ustav, u kojem su B, H i S nekakve svete krave, a svi ostali su gradjani i ljudi drugog reda, niza vrsta.

Benjamina i famozni "ostali"... Sta reci za ovo, osim da ona ili nema svoje ja ili se prodaje za fotelju?

Ja u svojoj drzavi niti sam, niti cu ikada biti nekakav "ostali", i dok sam ziv necu se povinovati etno-vjerskim idiotlucima koji negiraju moje nacionalno bosanstvo.
Nacionalno sam Bosanac, puni naziv moje nacionalnosti je bosanskohercegovacka, etnicki i vjerski se ne izjasnjavam jer smatram da su to totalno nebitne kategorije za bilo sta u zivotu, kao sto i jesu. Svugdje, osim na glupavom Balkanu, a najvise na prostoru ex Yu.
Kada uzmeš u obzir da se KPJ za ovo o čemu pišeš zalagala prije 80 godina, da su SBHO komunisti išli u Španjolsku da se bore protiv fašizma, da su ljudi ovdje četiri godine ratovali protiv fašista stranih i domaćih, da su pobijedili i 45 godina živjeli u bratstvu - jedinstvu, miru i napretku.....

I sve se sruši bukvalno za pola godine - godinu koliko je bilo potrebno da se narodi i pojedinci u velikoj većini resetuju na fabričke odnosno etničke i vjerske postavke.

Dublje je to Dozere nego što ti misliš, a zabrana bez desetljetne uspješne vladavine prava nažalost nije rješenje nego tek slaba brana koju će bujica prvom prilikom porušiti.

Majka mu stara, valjda smo se u to ne tako davno uvjerili.
Samo što ne treba praviti prelazne petiode, u smislu "i ja sam za građansku, ali narod neće, zato ću etničko dok narod ne dođe pameti".

Od starta guraš svoje, ako narod neće, neka se valja u etničkom blatu. Ako urafiš drugačije, onda i nisi za ideju nego samo hoćeš vlast, a takav mi nisi drugačiji od onih koji su već veliki zaštitnici "svojih" naroda

Znači kažeš ljudima, ako mene izaberete biće malo korupcije i bolji standard, a vi čete platiti time što to kojem natodu ili religiji pripadate neće biti bitno mi za šta. Ako ljudi neće tako, sami pali, sami se ubili.
patriot_bih
Posts: 743
Joined: 28/12/2020 17:03

#52632 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by patriot_bih »

@Dozer Nezrelo razmišljaš. Totalno van političkog, sadašnjeg i historijskog konteksta.

Bilo je prije rata zabranjno etničko izjašnjavanje Bošnjacima pa ih to nije spasilo od genocida i UZP-a.

Možda ti ne bi da se etnički izjašnjavaš, ali kad dođe popis moraš nešto izabrati. Ako kažeš Bosanac onda ideš u kategoriju ostalih sa eskimima i džedajima :-)

Opet kažem ima i prečih stvari od samopreispitivanja. Država je pod napadom od separatista, korupcije, nepotizma, lošeg pravosuđa itd.
Hakiz
Posts: 40422
Joined: 30/07/2015 20:01

#52633 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

patriot_bih wrote: 26/03/2022 21:19 @Dozer Nezrelo razmišljaš. Totalno van političkog, sadašnjeg i historijskog konteksta.

Bilo je prije rata zabranjno etničko izjašnjavanje Bošnjacima pa ih to nije spasilo od genocida i UZP-a.

Možda ti ne bi da se etnički izjašnjavaš, ali kad dođe popis moraš nešto izabrati. Ako kažeš Bosanac onda ideš u kategoriju ostalih sa eskimima i džedajima :-)

Opet kažem ima i prečih stvari od samopreispitivanja. Država je pod napadom od separatista, korupcije, nepotizma, lošeg pravosuđa itd.
Ako ne želim da se izjasnim, a onda me neko počne progoniti zato što misli da sam ono šta misli, i ja se zbog toga izjasnim, dozvolio sam mu da me kontroliše.

Snaga uvjerenja se dokazuje kada je teško držati ih se, ne kada je lako.
Konkretni
Posts: 146
Joined: 09/03/2022 17:04

#52634 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Konkretni »

Bosanski nacionalisti prave sranja :-)
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#52635 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by agent_zero »

Vidim tema otišla od NS u priču o popiŠu i kako se izjašnjavati...
patriot_bih
Posts: 743
Joined: 28/12/2020 17:03

#52636 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by patriot_bih »

agent_zero wrote: 27/03/2022 01:06 Vidim tema otišla od NS u priču o popiŠu i kako se izjašnjavati...
Spam teški, slažem se!

Koliko znam zvnična politika NS nije ovo što neki sugerišu. Ako jeste ili bude onda će izgubiti dosta glasova Bošnjaka.

Ovo godine imaju jedinstvenu šansu da bavljenjem državotvornim i životnim pitanjima dobiju dobru podršku u oktobru,

Država je pod napadom, a Evropa se dobro ljulja. Glupo je se sad samopreispitivati. Piši se kako hoćeš, ali shut up about it please :-D
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#52637 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Dozer »

Ne pada mi na pamet da sutim i tako dajem legitimitet idiotskim ENV politikama koje vladaju i seru nam svima po glavi vec 32 godine.

Savrseno me zaboli i za Bosnjake i Hrvate i Srbe u kategorijskom smislu.

Btw, jeste li primijetili da niko nije ni pokusao dati odgovore na ona 3 pitanja sto postavih?

Ne ide, a...

Ko je gledao Margotica sinoc na Face-u, mozda je konacno shvatio.
Ko nije, neka pogleda.
Ono ja pricam vec duze od 10 godina ovdje, i ne samo ovdje.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27605
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#52638 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by JoseMujica »

imam jedno pitanje...ima li ovaj NiP ikakve politike osim da su "protiv Don Neonka i majke, žene, kraljice" :?:

ima li ikakva vizija države itd.

ozbiljno pitam..... jer nigdje do sada, otkada postoji ovaj politički subjekat, nisam vidio, ni na mainstream medijima, a ni ovdje na forumu da su ponudili takvo nešto...samo se vrti SDA lopovi, Bakir, Sebija itd. a jebga to sam znao i bez Kifle i partije
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66062
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#52639 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by _BataZiv_0809 »

JoseMujica wrote: 27/03/2022 11:08 imam jedno pitanje...ima li ovaj NiP ikakve politike osim da su "protiv Don Neonka i majke, žene, kraljice" :?:

ima li ikakva vizija države itd.

ozbiljno pitam..... jer nigdje do sada, otkada postoji ovaj politički subjekat, nisam vidio, ni na mainstream medijima, a ni ovdje na forumu da su ponudili takvo nešto...samo se vrti SDA lopovi, Bakir, Sebija itd. a jebga to sam znao i bez Kifle i partije
Pogresna tema :D
User avatar
JoseMujica
Posts: 27605
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#52640 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by JoseMujica »

_BataZiv_0809 wrote: 27/03/2022 11:10
JoseMujica wrote: 27/03/2022 11:08 imam jedno pitanje...ima li ovaj NiP ikakve politike osim da su "protiv Don Neonka i majke, žene, kraljice" :?:

ima li ikakva vizija države itd.

ozbiljno pitam..... jer nigdje do sada, otkada postoji ovaj politički subjekat, nisam vidio, ni na mainstream medijima, a ni ovdje na forumu da su ponudili takvo nešto...samo se vrti SDA lopovi, Bakir, Sebija itd. a jebga to sam znao i bez Kifle i partije
Pogresna tema :D
uhhh jebote dobro si...sorry :skoljka:

de prebaci...normu :lol:
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#52641 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by agent_zero »

Dozer wrote: 27/03/2022 10:39 Ko je gledao Margotica sinoc na Face-u, mozda je konacno shvatio.
Ko nije, neka pogleda.
Ono ja pricam vec duze od 10 godina ovdje, i ne samo ovdje.
Margotić se sve odlično rekao.
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#52642 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Dozer »

Hajde sto je rekao nego ima i dokaze za sve.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17166
Joined: 31/03/2019 14:56

#52643 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by vjeshalica »

Krvave pare, zasto ne idu u Hag ovi ratni tajkuni i ostalo

Steta sto takav covjek ne gostuje u udarnom terminu na javnom servisu, pravi novinar istrazivac, pismen covjek
Tuzno sta mu rade nacisti u drzavi "europskih vrijednosti".
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#52644 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Dozer »

To je ta balkanska sprega. Svi su oni u talu, otimaju milione svaki dan, a sve na krilima Etno-Nacional-Vjerskih budalastina kojima narodu ispiru mozak vec 30 godina.

Procitajte 10 strategija manipulacije masama od Chomskog. Svako s imalo mozga ce shvatiti da se ovdje primjenjuje svih 10.
Konkretni
Posts: 146
Joined: 09/03/2022 17:04

#52645 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Konkretni »

Chomsky i Corbyn.... doktrina :lol:
Sabina i Arnaut nisu u vinklu nikako
User avatar
drug_profi
Posts: 50579
Joined: 16/07/2012 16:00

#52646 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Jes to nick odabrao kao zajebanciju? Sve sto si do sad napisao samo je lupetanje.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#52647 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

drug_profi wrote: 30/03/2022 00:30 Jes to nick odabrao kao zajebanciju? Sve sto si do sad napisao samo je lupetanje.
I meni su 100 puta rekli:"Sve sto sam napisao je lupetanje" a uvjek se ispostavi Tacno
User avatar
agnostic_front
Posts: 6323
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#52648 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by agnostic_front »

Cudicka odlicna u Berlinu danas, svaka cast :bih:
User avatar
BHCluster
Posts: 23392
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#52649 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by BHCluster »

“Ako Evropska unija nije u stanju povući crvenu liniju Miloradu Dodiku koji predstavlja sigurnosnu prijetnju ne samo za BiH već i za čitav region; ako Evropa nije u stanju reći ne daljnjoj etnifikaciji BiH kroz Izborni zakon, onda je iluzorno govoriti o političkom, ekonomskom, vojnom i sigurnosnom odgovoru Evrope Putinu. Ako Evropa toleriše Orbanove ucjene, a u korist Dodika; ako nekolicina Putinovih privjesaka unutar Evrope drži čitavu Evropu u šaci, onda je legitimno postaviti pitanje – šta je Evropa i gdje su njene granice, šta su njene vrijednosti? Pozivam vas da zajedno pronađemo liberalnu kičmu Evrope i Zapadnog Balkana te otvorimo novo evropsko poglavlje BiH”, kazala je Ćudić.
:thumbup: :bih:
Locked