Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
Pandakonda
Posts: 4369
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#53601 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pandakonda »

Postoji velika razlika u ta dva koncepta. HDZ je realno gledano neizbjezan faktor i to će biti tako dugo vremena dok se ne podigne neka opozicija u hrvatskom korpusu. Međutim razlika između SDA koalicije sa HDZ i mozda eventualnom trojkinom koalicijom sa HDZ je ta sto trojka sigurno ne bi HDZ-u davala sakom i kapom sta traze da bi zadrzali sebiju na svom mjestu i sigurno bi bio bolji sistem kontrole sta taj isti hdz radi.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19134
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#53602 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by teskeredzic_22 »

Pandakonda wrote: 27/09/2022 19:26 Postoji velika razlika u ta dva koncepta. HDZ je realno gledano neizbjezan faktor i to će biti tako dugo vremena dok se ne podigne neka opozicija u hrvatskom korpusu. Međutim razlika između SDA koalicije sa HDZ i mozda eventualnom trojkinom koalicijom sa HDZ je ta sto trojka sigurno ne bi HDZ-u davala sakom i kapom sta traze da bi zadrzali sebiju na svom mjestu i sigurno bi bio bolji sistem kontrole sta taj isti hdz radi.
HDZ neće raditi ništa progresivno.
SDA neće raditi ništa progresivno.

Trojka hoće onoliko koliko može nevezano za HDZ plijen u tom je osnovna razlika.
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#53603 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Anquilla wrote: 27/09/2022 18:51
Hakiz wrote: 27/09/2022 17:52 Arnaut prije koji minut kod Emele na N1: Kategorički nećemo sarađivati sa SDA. Pita Emela, a sa HDZ? Kaže Arnaut: Ne znam, možda ćemo morati.

Forumska mantra je samo da je srušiti SDA, tronožac pada. Izgleda da Arnaut ne misli tako. I da je HDZ prihvatljiv.

Opravdanje mu je: Ne mislite valjda da ćemo osvojiti vlast pa otići u opoziciju?

Pita Emela, pa onda može i SDA? Kaže Arnaut, kategorički ne SDA, a HDZ ćemo vidjeti.

:thumbup:
Covjek joj normalno rekao, moguce da ce matematika biti takva da su nezaobilazni.
Da ga je pustila da zavrsi recenicu, bez da 100 puta pita da li ce za HDZ reci ono sto je receno za SDA, je da bi i sa HDZ-om bila programska koalicija.
Dakle, NS sigurno nece sa SDA, sa ostalim je moguce da hoce, ali u programskoj, ne matematickoj koaliciji.
HDZ programski sličan trojci, NS-u? To je poruka koju šalješ pred izbore?
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#53604 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Pandakonda wrote: 27/09/2022 19:26 Postoji velika razlika u ta dva koncepta. HDZ je realno gledano neizbjezan faktor i to će biti tako dugo vremena dok se ne podigne neka opozicija u hrvatskom korpusu. Međutim razlika između SDA koalicije sa HDZ i mozda eventualnom trojkinom koalicijom sa HDZ je ta sto trojka sigurno ne bi HDZ-u davala sakom i kapom sta traze da bi zadrzali sebiju na svom mjestu i sigurno bi bio bolji sistem kontrole sta taj isti hdz radi.
Nevjerovatno.
Anquilla
Posts: 2390
Joined: 25/04/2016 19:31

#53605 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Anquilla »

Hakiz wrote: 27/09/2022 19:52
Anquilla wrote: 27/09/2022 18:51

Covjek joj normalno rekao, moguce da ce matematika biti takva da su nezaobilazni.
Da ga je pustila da zavrsi recenicu, bez da 100 puta pita da li ce za HDZ reci ono sto je receno za SDA, je da bi i sa HDZ-om bila programska koalicija.
Dakle, NS sigurno nece sa SDA, sa ostalim je moguce da hoce, ali u programskoj, ne matematickoj koaliciji.
HDZ programski sličan trojci, NS-u? To je poruka koju šalješ pred izbore?
Ne.
Salju ispravnu poruku, mozda necemo moci bez njih, ali necemo u koaliciju bez programa.

Ne vidim problem u iskrenosti. Njihovi glasaci upravo cijene njihovu konzistentnost.

Dakle, meni kao njihovom glasacu je ovo ok - sa SDA necemo, sa otalim ako budemo morali jer zelimo preuzeti odgovornost, ali samo u programske koalicije.

Nikakvo rjesenje nije vjecna opozicija, ukoliko dobiju glasove gradjana nece to biti da sjede u hladu opozicije, nego da mijenjaju stanje.
putokaz1
Posts: 12411
Joined: 31/05/2014 23:56

#53606 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

Enisa-Sarajevo ,bivsa NS,predje iz NS u SDA pa u SBIH.
Vildana Bihac predje iz NS u Pomak.
A vi se ljutute sto sam ja ljut na NS zbog koalucije s Elzinom.
User avatar
Pandakonda
Posts: 4369
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#53607 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pandakonda »

putokaz1 wrote: 27/09/2022 22:58 Enisa-Sarajevo ,bivsa NS,predje iz NS u SDA pa u SBIH.
Vildana Bihac predje iz NS u Pomak.
A vi se ljutute sto sam ja ljut na NS zbog koalucije s Elzinom.
Ako mislis na Enisu iz novog grada njoj je Efendic obecao legalizaciju bespravno izgrađene kuće kada je prvi put preletila iz NS-a, tako da nije ni cudo gdje je na kraju zavrsila. Za tu Vildanu sam cuo da je postala nezadovoljna kad je druga osoba stavljena da predvodi listu. Ne znam kakve veze ovo ima sa Elzinom ? Niko od njih nije iz TK :-) Koalicija sa PDA je bila greska i to će svako iz NS-a priznati. Stvar je bila pragmatizma da u alternativi imas SDA u vlasti, dok su oni odabrali put gdje imaju debelu većinu sa SDPom koji je to predvodio a PDA je bila mali partner sa lokalnim bajom na celu kojeg je zanimao samo rudnik i nije se mjesao u ostale stvari. Također treba jos napomenuti da jedan od razloga sto se uopste islo sa PDA je to sto je DF i SBB radili zavrzlame citavo vrijeme i uvijek je falilo ruku da se moze ici bez SDA i PDA
DA
teskeredzic_22 wrote: 27/09/2022 19:29
Pandakonda wrote: 27/09/2022 19:26 Postoji velika razlika u ta dva koncepta. HDZ je realno gledano neizbjezan faktor i to će biti tako dugo vremena dok se ne podigne neka opozicija u hrvatskom korpusu. Međutim razlika između SDA koalicije sa HDZ i mozda eventualnom trojkinom koalicijom sa HDZ je ta sto trojka sigurno ne bi HDZ-u davala sakom i kapom sta traze da bi zadrzali sebiju na svom mjestu i sigurno bi bio bolji sistem kontrole sta taj isti hdz radi.
HDZ neće raditi ništa progresivno.
SDA neće raditi ništa progresivno.

Trojka hoće onoliko koliko može nevezano za HDZ plijen u tom je osnovna razlika.
Upravo to. Trojka bi vjerovatno svoj posao radila sa resorima koje bi ispregovarali. Dok SDA federalna ministarstva nista nisu uradila a vjerujem da su u NS-u shvatili da se ne moze dozivotno biti u opoziciji. Naravno da postoji granica ali ljudi će onda u jednom trenutku samo prestati glasati za njih jer se nista ne desava.
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#53608 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Pandakonda wrote: 28/09/2022 00:49 Koalicija sa PDA je bila greska i to će svako iz NS-a priznati. Stvar je bila pragmatizma da u alternativi imas SDA u vlasti, dok su oni odabrali put gdje imaju debelu većinu sa SDPom koji je to predvodio a PDA je bila mali partner sa lokalnim bajom na celu kojeg je zanimao samo rudnik i nije se mjesao u ostale stvari. Također treba jos napomenuti da jedan od razloga sto se uopste islo sa PDA je to sto je DF i SBB radili zavrzlame citavo vrijeme i uvijek je falilo ruku da se moze ici bez SDA i PDA
Da li to znači da ipak ima matematičkih koalicija, nisu isključivo programske? Javnosti se prodaje priča da matematičkih nema ni u kojem slučaju. ve tri stranke torjke, pa i NS, to stalno govore.

Ok, kada se mora, mora se, ali neka se ne priča jedno a radi drugo. Ima ime kojim se opisuje kada se jedno priča, a drugo radi.
demagog
Posts: 544
Joined: 26/11/2003 00:00

#53609 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by demagog »

Hakiz wrote: 28/09/2022 00:59
Da li to znači da ipak ima matematičkih koalicija, nisu isključivo programske? Javnosti se prodaje priča da matematičkih nema ni u kojem slučaju. ve tri stranke torjke, pa i NS, to stalno govore.

Ok, kada se mora, mora se, ali neka se ne priča jedno a radi drugo. Ima ime kojim se opisuje kada se jedno priča, a drugo radi.
Nema ga u politici (svjetskoj a ne bosanskoj) ko u odredjenoj mjeri ne govori jedno a radi drugo. Razlika je u kolicini hipokrizije i u onome sto se radi.
seksi_ideje
Posts: 1077
Joined: 29/07/2022 15:43

#53610 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seksi_ideje »

Kvalitet vlade ovisi i o tome ko je dominantan faktor u toj vladi. U nekim kantonima nakon prosli izbora je vladao opci haos. To je bilo najvise slucaj u TK, BPK i USK.
Ulazak PDA u vlast nije bila katastrofa. Oni nisu imali niti jedno jedino ministarstvo. Problem u kantonima gdje je vecina jako tijesna su ucijenjivanja pojedinaca sa rusenjem vlade. Zbog toga se nadam da ce u KS nakon ovi izbora situacija biti drugacija nego ona drama dok nismo dobili Trojku. U pojedinim kantonima ima toliko sitni ribica gdje je jako tesko sloziti sve to. I onda ne mozes sijediti cijelo vrijeme sa strane kao uvrijedjena mlada. Dogovore se ciljevi, mjere i uslovi. Ukoliko si vijecna opozicija, gradjani nece glasati za tebe.
User avatar
Pandakonda
Posts: 4369
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#53611 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pandakonda »

Hakiz wrote: 28/09/2022 00:59
Pandakonda wrote: 28/09/2022 00:49 Koalicija sa PDA je bila greska i to će svako iz NS-a priznati. Stvar je bila pragmatizma da u alternativi imas SDA u vlasti, dok su oni odabrali put gdje imaju debelu većinu sa SDPom koji je to predvodio a PDA je bila mali partner sa lokalnim bajom na celu kojeg je zanimao samo rudnik i nije se mjesao u ostale stvari. Također treba jos napomenuti da jedan od razloga sto se uopste islo sa PDA je to sto je DF i SBB radili zavrzlame citavo vrijeme i uvijek je falilo ruku da se moze ici bez SDA i PDA
Da li to znači da ipak ima matematičkih koalicija, nisu isključivo programske? Javnosti se prodaje priča da matematičkih nema ni u kojem slučaju. ve tri stranke torjke, pa i NS, to stalno govore.

Ok, kada se mora, mora se, ali neka se ne priča jedno a radi drugo. Ima ime kojim se opisuje kada se jedno priča, a drugo radi.
Svaka koalicija je matematicka. Ako nemas ruke onda nemas ni vlast. NS nikada nije prodavao maglu i uvijek su govorili stvari koliko god one bile nepopularne. U kontekstu TK se popustilo jer su dominantan faktor upravo bili SDP i NS. DF je nazalost otisao sa SDA dok je sam SDP rasparcao tako da nije bilo nikakve druge solucije osim ici sa PDA ili palamuditi iz hladovine.
putokaz1
Posts: 12411
Joined: 31/05/2014 23:56

#53612 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

Pandakonda wrote: 28/09/2022 11:43
Hakiz wrote: 28/09/2022 00:59

Da li to znači da ipak ima matematičkih koalicija, nisu isključivo programske? Javnosti se prodaje priča da matematičkih nema ni u kojem slučaju. ve tri stranke torjke, pa i NS, to stalno govore.

Ok, kada se mora, mora se, ali neka se ne priča jedno a radi drugo. Ima ime kojim se opisuje kada se jedno priča, a drugo radi.
Svaka koalicija je matematicka. Ako nemas ruke onda nemas ni vlast. NS nikada nije prodavao maglu i uvijek su govorili stvari koliko god one bile nepopularne. U kontekstu TK se popustilo jer su dominantan faktor upravo bili SDP i NS. DF je nazalost otisao sa SDA dok je sam SDP rasparcao tako da nije bilo nikakve druge solucije osim ici sa PDA ili palamuditi iz hladovine.
Palamudi iz Hladovine,ali s covjekom sa Crne liste ne idi.
zippoo87
Posts: 15368
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#53613 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

NS je dokazala i pokazala kako radi i nema uopste potrebe da se takve stvari potezu i da se prica ko sa kim ide u vlast i je li neka koalicija prirodna.
Pokazali su u "na izgled potpuno neprirodnoj" koaliciji,koliko se posla moze uraditi,kada se radi ono sto se dogovori i kada se ne podmecu noge.

Ja bih sada potpisao da idu u koaliciju sa kom god treba na Federalnom i visim nivoima ali da imaju garancije da se mora uraditi ono sto je dogovoreno i neka se dogovore oko najbitnijih stvari i krenu raditi...pa ce to malo po malo ici na bolje.

Ovo sto imamo zadnjih 8 godina,bukvalno se nismo pomjerili jednom nanometra ni prema EU ni prema NATOu,niti smo unutar drzave izgradili bilo sta...autoput,neki kapitalni projekat,rasteretili neki dio pripvrede i rijesili nagomilane probleme.
Koalicija koja je zaokupljena sama sobom,sudskim procesima,podmetanjima i napadanjima drugih i raznim lazima...naravno da ne moze i ne zeli uraditi nista,jer nisu se ni dogovorili da ce graditi,nego da ce dezintegrirati.

Mislim da je ljudima na ovim izborima sasvim jasno kakvi su ovi na vlasti a kakvi su ovi drugi i koliko su drugi bolji.
Ja iskreno jedva cekam 2.10. pa da se vidi koliko je nacionalna osovina oslabila ....jos ako se uspiju sprijeciti kradje a ima indikatora da se vise nece moci krasti kao do sada...jucer su vec kaznjeni SDA i SNSD zbog manipulacija u odborima...onda sam jos vise optimistican da ce bolji dani da se nadviju i nad BiH.
Sa novom vlasti,mi bukvalno mozemo imati kandidatski status kroz par mjeseci...samo da se usvoje ovi najvazniji zakoni i to je to .Nema tu neke velike nauke...osim sto ovim na vlasti svaki milimetar prema EU znaci nekoliko metara blize zatvoru.
lacrima
Posts: 954
Joined: 29/07/2012 18:12

#53614 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by lacrima »

Koalicija sa PDA nije problematicna iz ugla prirodno-neprorodno, nego sto je predsjednik te kriminalne organizacije PDA na americkoj crnoj listi. Istovremeno se prozivaju druge stranke i osobe upravo zbog te crne liste.
Btw ovo je jedina stvar na kojoj im ja zamjeram u ovom izbornom ciklusu. Zasluzili su glas ali trebaju znati da je njihova baza osjetljiva na licemjerje.
zippoo87
Posts: 15368
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#53615 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

Nisam ni ja ljubitelj nikakve saradnje sa kriminalcima ali ocito je to bio jedini nacin da se udje u vlast.Kasnije je Kukic dao ostavku na mjesto predsjednika PDA ali svi znamo da je to samo simbolicno .
lacrima
Posts: 954
Joined: 29/07/2012 18:12

#53616 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by lacrima »

zippoo87 wrote: 30/09/2022 13:49 Nisam ni ja ljubitelj nikakve saradnje sa kriminalcima ali ocito je to bio jedini nacin da se udje u vlast.Kasnije je Kukic dao ostavku na mjesto predsjednika PDA ali svi znamo da je to samo simbolicno .
Znaci u tom slucaju je sve dozvoljeno? Ok :run:
User avatar
Javier Pena
Posts: 545
Joined: 09/11/2020 21:50

#53617 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Javier Pena »

“Neozbiljno je govoriti o ostalim rezultatima, ali mogu reći da se odluke na državnom nivou neće donositi bez Naše stranke”, poručila je Ćudić.
:thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#53618 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Truba »

Kao da je zube radila
Zapazio sam je 2008 i fotografirao u delikatesnoj radnji
Znao sam je kad je bila niko :mrgreen:
seksi_ideje
Posts: 1077
Joined: 29/07/2022 15:43

#53619 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seksi_ideje »

Ovo rezultati koji stizu nisu nimalo dobri
Seawolf
Posts: 7540
Joined: 14/06/2012 22:59

#53620 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Seawolf »

Šteta (ne ministar) je to što će Naša stranka dobiti više procenata glasova za državnu Parlamentarnu skupštinu nego što je dobila 2018-e, a imat će, vjerovatno, manje mjesta u toj skupštini nego što ih ima danas.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10473
Joined: 27/04/2021 22:52

#53621 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by tramvajtrojka »

seksi_ideje wrote: 03/10/2022 07:44 Ovo rezultati koji stizu nisu nimalo dobri
koji rezultati cik nije jos ni za predsjednika zavrsio a ne za nize nivoe hahhaha
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45219
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#53622 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Chmoljo »

kluz franjo wrote: 27/09/2022 19:06
Anquilla wrote: 27/09/2022 18:51
Covjek joj normalno rekao, moguce da ce matematika biti takva da su nezaobilazni.
Da ga je pustila da zavrsi recenicu, bez da 100 puta pita da li ce za HDZ reci ono sto je receno za SDA, je da bi i sa HDZ-om bila programska koalicija.
Dakle, NS sigurno nece sa SDA, sa ostalim je moguce da hoce, ali u programskoj, ne matematickoj koaliciji.
Sve to već barem 10 puta u zadnjih mjesec dana isto odgovorili i Forto i Čudić i Kojović iz NS, kao i Nikšić, Konaković i drugi iz Trojke.
Ukratko, nema trgovanja "ti meni fotelju za ženu, ja tebi Dom naroda".
A Trojka (i posebno NS) su svakako, pa i u tom pogledu puno kredibilniji od družine SDA/DF.
I na kraju krajeva, kada se taj princip mogao postivati sa orevarantima tiba SBB, DF i Hadzibajricem, onda moze i sa HDZ.
The BEN10
Posts: 7558
Joined: 19/09/2011 09:03

#53623 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by The BEN10 »

tramvajtrojka wrote: 03/10/2022 08:04
seksi_ideje wrote: 03/10/2022 07:44 Ovo rezultati koji stizu nisu nimalo dobri
koji rezultati cik nije jos ni za predsjednika zavrsio a ne za nize nivoe hahhaha
Nalet te bilo, kako me svaki put trzneš kad ti vidim avatar. :lol: :-D
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10473
Joined: 27/04/2021 22:52

#53624 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by tramvajtrojka »

The BEN10 wrote: 03/10/2022 08:10
tramvajtrojka wrote: 03/10/2022 08:04

koji rezultati cik nije jos ni za predsjednika zavrsio a ne za nize nivoe hahhaha
Nalet te bilo, kako me svaki put trzneš kad ti vidim avatar. :lol: :-D
lucky charm.avatar 8-) 8-) krenu nam nabolje otkako sam stavio ovog hadalja na avatar :mrgreen: :mrgreen:
seksi_ideje
Posts: 1077
Joined: 29/07/2022 15:43

#53625 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seksi_ideje »

Seawolf wrote: 03/10/2022 08:04 Šteta (ne ministar) je to što će Naša stranka dobiti više procenata glasova za državnu Parlamentarnu skupštinu nego što je dobila 2018-e, a imat će, vjerovatno, manje mjesta u toj skupštini nego što ih ima danas.
Ja iskreno ne znam kako je moguce da su u KS Semir i SDP ispred njih po ovim prvim rezultatima. Iskreno ne znam da li ce dobiti 1 ili 2 mandata na drzavnom. Nadam se dva
tramvajtrojka wrote: 03/10/2022 08:04
seksi_ideje wrote: 03/10/2022 07:44 Ovo rezultati koji stizu nisu nimalo dobri
koji rezultati cik nije jos ni za predsjednika zavrsio a ne za nize nivoe hahhaha
50% prebrojani glasova. Brojke dolaze iz SDA centrale. Vjerujem im, ipak SDA zeli dobro Bosnjacima. Moram poceti drugacije navijati. Ipak je SDA drzavnotvorna stranka. Upravo treniram da izbacim slovo "a" iz govora.
Locked