Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#54226 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sehohari »

Moram nešto pitati, nije mi cilj provocirati:

Ako je Sarajevo toliko tolerantno, zašto je ogroman broj ne-Bošnjaka iselio iz Sarajeva poslije rata?
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#54227 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Nierika »

Sad je vjerovatno tolerantnije nego friško nakon rata.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#54228 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sehohari »

Nierika wrote: 02/11/2022 22:01 Sad je vjerovatno tolerantnije nego friško nakon rata.
U pravu si.

Ipak, ima još jedna stvar.
Vi ne možete porediti Sarajevo sa kasabama poput Širokog ili Gruda gdje realno gledano ljude uopšte imaju nisku toleranciju prema bilo čemu drugačijem. Ipak su to u biti polu-ruralna mjesta.
Poređenje bi tek sa mjestima poput Kaknja, Olova ili Maglaja imalo smisla.
Isto važi i za Mostar. Mostar je, pogotovo ako ga ograničimo na njegovu zapadnu stranu, pet (deset) puta manji od Sarajeva.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19512
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#54229 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by teskeredzic_22 »

Grean wrote: 02/11/2022 17:23
teskeredzic_22 wrote: 02/11/2022 17:12

Ja u svom postu ništa nisam "odobrio" a još manje "ohrabrivao" , napiši još jednom takvu glupost i svaki ću ti post prijavljivati , ovih dana imam jako puno vremena.

Napisao sam kakva je bila politika Naše stranke od samog početka.


Znam da boli...100 hiljada razlike fakat nije malo :mrgreen:
Pises gluposti i kontradiktoran si.

Prvo kazes ti ne odobravas vec samo konstatujes da je NS to predlozio a onda ide prica o 100 hiljada glasova razlike.

I da, vrlo je bitno analizirati svakog ko na neki nacin degradira one koji su se borili ili baca mrlju na njih. Dobrovoljacka je po presudi iz Haga bila legitiman cilj, bili su naoruzani vojnici, pola moje jedinice TO-a se odatle naoruzalo i zato je sasvim prirodno pitanje povodom cega da se odaje pocast?
Znam.
Sto hiljada.
Jer jednostavno boli. :mrgreen:

Dobrovoljačku je 2008 pomenula Naša stranka.
Nigdje nisam pročitao da su negirali legitimni vojni cilj niti je to iko igdje pomenuo a pogotovo da je pogrešno interpretirao kontekst odbrambeno-oslobodilačkih borbi ili haških presuda.
Last edited by teskeredzic_22 on 02/11/2022 22:26, edited 3 times in total.
User avatar
bdzs
Posts: 820
Joined: 24/03/2010 14:40

#54230 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by bdzs »

sehohari wrote: 02/11/2022 21:57 Moram nešto pitati, nije mi cilj provocirati:

Ako je Sarajevo toliko tolerantno, zašto je ogroman broj ne-Bošnjaka iselio iz Sarajeva poslije rata?
Možda zbog nedostatka svinjetine ili šta li. Tako je skoro jedna gospoja govorila da je razlog, sa filozofskog fakulteta je ona. Ali ima je sad i u Bingu dosta.
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#54231 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Nierika »

sehohari wrote: 02/11/2022 22:12
Nierika wrote: 02/11/2022 22:01 Sad je vjerovatno tolerantnije nego friško nakon rata.
U pravu si.

Ipak, ima još jedna stvar.
Vi ne možete porediti Sarajevo sa kasabama poput Širokog ili Gruda gdje realno gledano ljude uopšte imaju nisku toleranciju prema bilo čemu drugačijem. Ipak su to u biti polu-ruralna mjesta.
Poređenje bi tek sa mjestima poput Kaknja, Olova ili Maglaja imalo smisla.
Isto važi i za Mostar. Mostar je, pogotovo ako ga ograničimo na njegovu zapadnu stranu, pet (deset) puta manji od Sarajeva.
Pa i u Sarajevu ima ljudi koje se konstantno doseljavaju i odseljavaju, pa onda različitih dijelova grada, furki i svjetonazora. Na osnovu ljudi koje sam sretala iz tih mjesta mi se čini da tolerancija varira od osobe od osobe. Ne znam kako bi bilo da živim u npr. Grudama ili Širokom.
User avatar
fortaleza
Posts: 5592
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#54232 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by fortaleza »

cyprus wrote: 02/11/2022 12:26
El_comadante wrote: 02/11/2022 10:39 Ovdje je riječ o Boško, a neki forumaši odmah prebace na Sarajevo i priču eto se škole zovu po efendijama, a neće reći da u Sarajevu ima ulica Fra Andželka Zvizdovića na Marijin Dvoru i nikome ne smeta. Ima li ulica u BL da je me srbin ili kakvom efendija? Nema. Imali u Širokom, Grudama, Posušju kakve ulice po ne Hrvatu? Ali eto najlakše po Sarajevu.
As a matter of fact... :D

Image

Uvažen je i Klix, ima ulica Braće Šimića :D
:lol:
User avatar
Ricken
Posts: 6037
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#54234 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Ricken »

sehohari wrote: 02/11/2022 21:57 Moram nešto pitati, nije mi cilj provocirati:

Ako je Sarajevo toliko tolerantno, zašto je ogroman broj ne-Bošnjaka iselio iz Sarajeva poslije rata?
Iz istog razloga iz kojeg se puno veći broj građana RH iselio u recimo Irsku. Tvoje pitanje je čisto ne znanje, jer su se iseljavali svi bez obzira na naciju.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11012
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#54235 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Prpa.ba »

fortaleza wrote: 03/11/2022 00:47
U sridu.
:lol:

Smrc, ne dirajte nam kraljicu Bosku, jest da glasa kao da je u HDZ-u a ne u probosanskoj stranci, ali ignorisimo to jer je bitnije graditi pomirbu i naviknuti Bosnjake na simbole tzv. HZHB, pa jel. Zastave ce se same skinuti kad se uvedu porodiljske naknade u Sirokom. :lol:

Kakvo pucanje po šavovima i ogoljavanje istine.

2018 1.84% glasova u HNK, nakon prve izdaje u Mostaru spalo na 1.51% 2022. Za zastitu interesa probosanskog bloka mora to na ispod 1%, sto ce vjerovatno i biti iduce izbore.
User avatar
Ateista
Posts: 46561
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#54236 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Ateista »

Hakiz wrote: 02/11/2022 19:10
Ateista wrote: 02/11/2022 16:18

Ali to je jasno, vjerujem da ce biti neko javno saopstenje da su dogovorili da raskinu saradnju jer se ne slazu oko tih i tih stvari, to bi bilo ok, a ako i ne kazu jasno je svakom zbog cega, meni je dovoljno sto su se ogradili od nje da znam da je torazlog ako napusti stranku ovih dana.
Ne mozes bas porediti sa tim da padaju avioni, to jeza zatvora, ovo koliko god nam se ne svidjalo nije i njeno je pravo da glasa kako zeli, kao i pravo stranke da raskine ugovor sa njom zbog tog glasanja.
Nije poenta u proeđenju nego u priči o tome šta bi trebalo biti javno, a šta tajno.

Uostalom, teorije zavjere imaju uspjeha upravo zbog toga što razne institucije (države, firme, administracija itd) kriju stvari, zataškavaju i lažu. Ne govorim o "pravim" tajnama (na primjer rasporedu vojnih snaga itd), nego o "banalnim" kao što je, na primjer, automatska reakcija da neka institucija, njen uposlenik, nema šanse da je učinila nešto loše. I onda se otkrije da jeste učinila loše. Kada se dovoljno takvih stvari dogodi, onda kada institucija i nije kriva, ne vjerujemo joj, zbog toga što nas je u prošlosti dovoljno puta slagala, što joj je automatska reakcija "nismo krivi" umjesto "ispitaćemo pa obavijestiti".

To je ona priča da je pretpostavka majka zajeba. Jeste, ali ako nemam informacije onda mi pretpostavka jedino ostaje.

Kada na to dodaš da konkretno mi živimo na prostoru i u vremenu koji su nam pružili iskustvo da nas "svi" lažu, čim počneš kriti odmah stvaraš sumnju.

Uostalom, stvari koje su prava tajna i ne znamo da su tajna zbog toga što i ne znamo da postoje. Čim se o nekoj temi počne pričati u javnosti, tu tajne više, zapravo, nema. Ostaje samo "maslanje".
Za konkretan slucaj, hoces da kazes da je bilo ovakvih situacija i prije a da se NS usutila za neke stvari koje je boska radila ili neki drugi clan stranke?
Hakiz
Posts: 40521
Joined: 30/07/2015 20:01

#54237 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Ateista wrote: 03/11/2022 08:11
Hakiz wrote: 02/11/2022 19:10

Nije poenta u proeđenju nego u priči o tome šta bi trebalo biti javno, a šta tajno.

Uostalom, teorije zavjere imaju uspjeha upravo zbog toga što razne institucije (države, firme, administracija itd) kriju stvari, zataškavaju i lažu. Ne govorim o "pravim" tajnama (na primjer rasporedu vojnih snaga itd), nego o "banalnim" kao što je, na primjer, automatska reakcija da neka institucija, njen uposlenik, nema šanse da je učinila nešto loše. I onda se otkrije da jeste učinila loše. Kada se dovoljno takvih stvari dogodi, onda kada institucija i nije kriva, ne vjerujemo joj, zbog toga što nas je u prošlosti dovoljno puta slagala, što joj je automatska reakcija "nismo krivi" umjesto "ispitaćemo pa obavijestiti".

To je ona priča da je pretpostavka majka zajeba. Jeste, ali ako nemam informacije onda mi pretpostavka jedino ostaje.

Kada na to dodaš da konkretno mi živimo na prostoru i u vremenu koji su nam pružili iskustvo da nas "svi" lažu, čim počneš kriti odmah stvaraš sumnju.

Uostalom, stvari koje su prava tajna i ne znamo da su tajna zbog toga što i ne znamo da postoje. Čim se o nekoj temi počne pričati u javnosti, tu tajne više, zapravo, nema. Ostaje samo "maslanje".
Za konkretan slucaj, hoces da kazes da je bilo ovakvih situacija i prije a da se NS usutila za neke stvari koje je boska radila ili neki drugi clan stranke?
To nećemo saznati.

Tajna :wink:
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3345
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#54238 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Dupli_skalp »

Nierika wrote: 02/11/2022 22:01 Sad je vjerovatno tolerantnije nego friško nakon rata.
totalno obrnuto.
User avatar
Ateista
Posts: 46561
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#54239 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Ateista »

Hakiz wrote: 03/11/2022 09:06
Ateista wrote: 03/11/2022 08:11
Za konkretan slucaj, hoces da kazes da je bilo ovakvih situacija i prije a da se NS usutila za neke stvari koje je boska radila ili neki drugi clan stranke?
To nećemo saznati.

Tajna :wink:
:-)
E jbg sad, znaci ides na pretpostavke...
Slazem se donekle, politika je u pitanju i tu se svasta moze ocekivati, prljave igre i slicno, ok mi je ostaviti mogucnost za to ali ne bih bas odmah isao sa pretpostavkom ako nemamo do sad nekih slucajeva, pogotovo kad je u pitanju do sad najtransparentnija i najprincipijelnija stranka u bih.
User avatar
relativno84
Posts: 15324
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#54240 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by relativno84 »


:oops: :kakoste:
noviforumas
Posts: 3000
Joined: 12/08/2016 22:28

#54241 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by noviforumas »

Pa je li moguce? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zena kao da nije dobra u vugla.
BAK-eV
Posts: 1857
Joined: 17/10/2012 18:53

#54242 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by BAK-eV »

sehohari wrote: 02/11/2022 21:57 Moram nešto pitati, nije mi cilj provocirati:

Ako je Sarajevo toliko tolerantno, zašto je ogroman broj ne-Bošnjaka iselio iz Sarajeva poslije rata?
Zato jer su u Jugoslaviji Bosnjaci bili gradjani drugog reda.
Sad se tesko navici, da vise ne pricas sa njima sa visine vec ravnopravno.

E ta ravnopravnost je za mnoge ponizenje.

I takvi su ... otisli, da ne podnose te "nesnosne" muke. :run:
User avatar
drug_profi
Posts: 50604
Joined: 16/07/2012 16:00

#54243 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Koji si ti debil...
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3027
Joined: 25/06/2014 14:16

#54244 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kakotakonikako »

Ateista wrote: 02/11/2022 13:39
kakotakonikako wrote: 02/11/2022 13:32

Imas pravo na svoj stav i misljenje.

Da se cekala hladna glava kada je POCELA agresija na Drzavu Bosnu i Hercegovinu , ne bi samo glava bila hladna, nego i cijelo tijelo. Ali na srecu ne bijase tako.

:bih:
Poredis neuporedivo, postoje stvari na koje se reaguje odmah, politicke odluke treba da prenoce, treba popricati, ne ide to bas tako.
Ne kaze se dzaba - POLITIKA JE KURVA.
Ateista wrote: 03/11/2022 09:50
Hakiz wrote: 03/11/2022 09:06

To nećemo saznati.

Tajna :wink:
:-)
E jbg sad, znaci ides na pretpostavke...
Slazem se donekle, politika je u pitanju i tu se svasta moze ocekivati, prljave igre i slicno, ok mi je ostaviti mogucnost za to ali ne bih bas odmah isao sa pretpostavkom ako nemamo do sad nekih slucajeva, pogotovo kad je u pitanju do sad najtransparentnija i najprincipijelnija stranka u bih.
Ovo je tvoje misljenje.

:bih:
Seyfo
Posts: 4337
Joined: 23/08/2011 14:12

#54245 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Seyfo »

Sjoo Boške, fol mrze je a dive joj se...eeeeeeej Boška... jes pukla ko kokica...nije dobra u vugla i bolje je što prije se riješiti te rospije
User avatar
Student_u_Ostavci
Posts: 3901
Joined: 04/09/2015 16:50

#54246 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Student_u_Ostavci »

Nastavlja urinirati po njima. Ovaj put je dala intervju za bljesak :lol:
noviforumas
Posts: 3000
Joined: 12/08/2016 22:28

#54247 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by noviforumas »

Haha vidi fakat, dala intervju za Bljesak
Ćavar za Bljesak: Naša stranka se podredila dominantnom stavu bošnjačkog nacionalizma
https://bljesak.info/vijesti/politika/c ... zma/398598
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#54248 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by nles »

noviforumas wrote: 03/11/2022 15:02 Haha vidi fakat, dala intervju za Bljesak
Ćavar za Bljesak: Naša stranka se podredila dominantnom stavu bošnjačkog nacionalizma
https://bljesak.info/vijesti/politika/c ... zma/398598
I to licno glavni urednik vodio intervju.

Kruh ti jebem, to bi bilo kao da intervju o vlastitom antifasizmu dajes Hitlerovom tariguzu "Jurisnik".
User avatar
Ateista
Posts: 46561
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#54249 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Ateista »

kakotakonikako wrote: 03/11/2022 12:42
Ateista wrote: 02/11/2022 13:39

Poredis neuporedivo, postoje stvari na koje se reaguje odmah, politicke odluke treba da prenoce, treba popricati, ne ide to bas tako.
Ne kaze se dzaba - POLITIKA JE KURVA.
Ateista wrote: 03/11/2022 09:50
:-)
E jbg sad, znaci ides na pretpostavke...
Slazem se donekle, politika je u pitanju i tu se svasta moze ocekivati, prljave igre i slicno, ok mi je ostaviti mogucnost za to ali ne bih bas odmah isao sa pretpostavkom ako nemamo do sad nekih slucajeva, pogotovo kad je u pitanju do sad najtransparentnija i najprincipijelnija stranka u bih.
Ovo je tvoje misljenje.

:bih:
Naravno, svako pise iskljucivo svoje misljenje.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#54250 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sehohari »

nles wrote: 03/11/2022 15:45
noviforumas wrote: 03/11/2022 15:02 Haha vidi fakat, dala intervju za Bljesak



https://bljesak.info/vijesti/politika/c ... zma/398598
I to licno glavni urednik vodio intervju.

Kruh ti jebem, to bi bilo kao da intervju o vlastitom antifasizmu dajes Hitlerovom tariguzu "Jurisnik".
Bljesak nije medij tipa Dnevnik.ba ili drugih HDZ-ovih biltena.
Locked