Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#51927 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by foxlife »

maher wrote: 26/10/2021 13:14
foxlife wrote: 26/10/2021 13:01

bravo ja ovo citavo vrijeme govorim ljudima
koja je razlika ako neki u bijeljini slavi arkana a ovi ovdje cacu celu juku ili koga vec?
naravno da se velicina zlocina ne moze mjeriti al su isti u potpunosti
pa nije bas isto, zelene beretke su udruzenje gradjana ili "nevladina organizacija" koje malo sta moze, a zvanicna drzava srbija danas presudjenog zlocinca djukica stiti kao svog gradjanina ... dok su zlocini na kazanima presudjeni u najtezim danima, kada niko od protivnika nije ni pomisljao da bilo koga procesuira ...
10 brdska je imala tri hiljade ljudi i drzali su najduzu i najtezu liniju u gradu ... 99% njih nema veze sa zlocinima ... ne slazem se da zbog pet-sest ljudi koji su kaznjeni za svoja nedjela citava brigada dobiva etikete ovakve ili onakve ... upravo zbog ovih nekoliko zlocinaca trebalo bi vise isticati i sjecati se zasluga 10 brdske za odbranu grada ...
nije poenta u udruzenju nego u ljudima koji slave "heroja"
za ovoga ovdje caco je heroj za onog tamo arkan
za ovog prvog se ne ljutimo za drugog bi ubijali

nigdje nisam pomenuo brigadu nego cacu licno i arkana licno bez njegovih tigrova garde ili kako se vec zvala ta njegova jedinica

zasto je u ratu presudjeno takvima zato jer nisu odgovarali vlasti na ovaj ili onaj nacin
nisu se oni sa njim sigurno suocavali zbog zlocina nego sto ga nisu mogli imati pod sapom
zasto se nisu obracunali sa zulfikarom nego sada drzi pub u centru grada
zato sto im je odgovarao
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#51928 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Može li žrtva biti zločinac?
User avatar
thekupus
Posts: 6786
Joined: 25/06/2011 22:38

#51929 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by thekupus »

Hakiz wrote: 26/10/2021 14:12 Može li žrtva biti zločinac?
caco je žrtva?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#51930 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Bloo »

Moze li Caco imati svoju temu? :mrgreen:
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#51931 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

thekupus wrote: 26/10/2021 14:17
Hakiz wrote: 26/10/2021 14:12 Može li žrtva biti zločinac?
caco je žrtva?
Bukva?
maher
Posts: 491
Joined: 07/11/2003 00:00

#51932 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by maher »

foxlife wrote: 26/10/2021 13:33
maher wrote: 26/10/2021 13:14

pa nije bas isto, zelene beretke su udruzenje gradjana ili "nevladina organizacija" koje malo sta moze, a zvanicna drzava srbija danas presudjenog zlocinca djukica stiti kao svog gradjanina ... dok su zlocini na kazanima presudjeni u najtezim danima, kada niko od protivnika nije ni pomisljao da bilo koga procesuira ...
10 brdska je imala tri hiljade ljudi i drzali su najduzu i najtezu liniju u gradu ... 99% njih nema veze sa zlocinima ... ne slazem se da zbog pet-sest ljudi koji su kaznjeni za svoja nedjela citava brigada dobiva etikete ovakve ili onakve ... upravo zbog ovih nekoliko zlocinaca trebalo bi vise isticati i sjecati se zasluga 10 brdske za odbranu grada ...
nije poenta u udruzenju nego u ljudima koji slave "heroja"
za ovoga ovdje caco je heroj za onog tamo arkan
za ovog prvog se ne ljutimo za drugog bi ubijali

nigdje nisam pomenuo brigadu nego cacu licno i arkana licno bez njegovih tigrova garde ili kako se vec zvala ta njegova jedinica

zasto je u ratu presudjeno takvima zato jer nisu odgovarali vlasti na ovaj ili onaj nacin
nisu se oni sa njim sigurno suocavali zbog zlocina nego sto ga nisu mogli imati pod sapom
zasto se nisu obracunali sa zulfikarom nego sada drzi pub u centru grada
zato sto im je odgovarao
izvinjavam se ako nije pomenuta brigada, ali vidio sam iznad jedno bravo ...
dovoditi arkana i cacu u istu ravan nema smisla, bez obzira na zlocine koji se ne mogu opravdati ne moze se porediti neko kome je rov bio ispred kuce i koji je sam kupio oruzje i komandant paravojske pljackasa i ubica koji su isli za jna uz svu armijsku, policijsku, obavještajnu i polticku logistiku ... jedan je uklonjen akcijom drzave sa naredbom, potpisom i pecatom doke je drugom drzava sve zlocine pokrivala dok nije dobio poziv za hag upravo zbog tih zlocina...
ti koji slave heroja nisu se potpisali imenima pa ne vjerujem da ih je puno ... samo je jedna smrtovnica, ali koliko ih je god svaka argumentovana rasprava ce ih usutiti ...
bilo ih je jos koje nisu mogli drzati pod sapom pa nisu ovako prosli ...
nisam zukin advokat, ali koliko znam da je njemu sudjenje u toku i da je nekoliko njegovih boraca osudjeno ... a smijenjen je 1994 godine ...
sto se tice puba ako placa kiriju i porez i plate radnicima kao ostale hiljade ugostitelja ne vidim sta je problem ... pored je bilo puno boljih objekata central banka, hotel evropa, bezistan, ipak je skroman bio
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#51933 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by foxlife »

maher wrote: 26/10/2021 15:06
foxlife wrote: 26/10/2021 13:33

nije poenta u udruzenju nego u ljudima koji slave "heroja"
za ovoga ovdje caco je heroj za onog tamo arkan
za ovog prvog se ne ljutimo za drugog bi ubijali

nigdje nisam pomenuo brigadu nego cacu licno i arkana licno bez njegovih tigrova garde ili kako se vec zvala ta njegova jedinica

zasto je u ratu presudjeno takvima zato jer nisu odgovarali vlasti na ovaj ili onaj nacin
nisu se oni sa njim sigurno suocavali zbog zlocina nego sto ga nisu mogli imati pod sapom
zasto se nisu obracunali sa zulfikarom nego sada drzi pub u centru grada
zato sto im je odgovarao
izvinjavam se ako nije pomenuta brigada, ali vidio sam iznad jedno bravo ...
dovoditi arkana i cacu u istu ravan nema smisla, bez obzira na zlocine koji se ne mogu opravdati ne moze se porediti neko kome je rov bio ispred kuce i koji je sam kupio oruzje i komandant paravojske pljackasa i ubica koji su isli za jna uz svu armijsku, policijsku, obavještajnu i polticku logistiku ... jedan je uklonjen akcijom drzave sa naredbom, potpisom i pecatom doke je drugom drzava sve zlocine pokrivala dok nije dobio poziv za hag upravo zbog tih zlocina...
ti koji slave heroja nisu se potpisali imenima pa ne vjerujem da ih je puno ... samo je jedna smrtovnica, ali koliko ih je god svaka argumentovana rasprava ce ih usutiti ...
bilo ih je jos koje nisu mogli drzati pod sapom pa nisu ovako prosli ...
nisam zukin advokat, ali koliko znam da je njemu sudjenje u toku i da je nekoliko njegovih boraca osudjeno ... a smijenjen je 1994 godine ...
sto se tice puba ako placa kiriju i porez i plate radnicima kao ostale hiljade ugostitelja ne vidim sta je problem ... pored je bilo puno boljih objekata central banka, hotel evropa, bezistan, ipak je skroman bio
Ako vidis isto sam napisao da se ne moze porediti njihova kolicina zlocina samo su i jedan i drugi zlocinci
Sto se tice beretki da jedan podrzava to taj je isti kao i onaj koji podrzava arkana mladica ili bilo kojeg zlocinca sa one strane
Zlocin je zlocin
Takodjer za zuku je li smijenjen ili je odlezao zatvora za to?
User avatar
dr.gog
Posts: 4943
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#51934 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by dr.gog »

Sarajmen wrote: 23/10/2021 08:05 Mislim da su među njima i najmanje dva pripadnika Prvog korpusa Armije Republike Bosne i Hercegovine. Konkretnije 10 brdske brigade tj njenog jurišnog odreda. Je li većina osuđenih za ubistva pripadala istoj vojnoj formaciji tj jurišnom odredu 10 b brigade pod komandom zločinca Topalovića.
Ego i Tarli su u pitanju. Bili su u Jurišnoj četi 10.bbr. Bili su konfliktni likovi. Čuo sam neprovjerenu priču da su u Cacino ime uzimali robu na pijaci, zbog čega su jedne večeri u sobu ušli "ljudi" iz trećeg bataljona, te ih odveli na put bez povratka. Ubijeni su na jeziv način.

Inače, nakon toliko vremena, i shodno ovoj stranačkoj temi, mislim da bi svi mi kolektivno trebali da ignoriramo raspravu o tom zlu. Policijski, obavještajni i strani izvještaji su rekli sve. Tu ne računam smetljara Senada Pećanina, koji je žderao i lokao hranu i piće 10.bbr, slikao se, a zatim od ove crne priče nabijao tiraž jednom od dva SDB magazina, tj. "Danima".

Treba jasno reći činjenice, a onaj ko od toga pravi romantičnu priču...Pa Bog sve vidi i zna. Djeci, novim naraštajima, takve legende ne trebaju.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#51935 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Bloo »

dr.gog wrote: 26/10/2021 17:12 Inače, nakon toliko vremena, i shodno ovoj stranačkoj temi, mislim da bi svi mi kolektivno trebali da ignoriramo raspravu o tom zlu
Hvala.
Kraj price o Caci.
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#51936 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Ovaj šupalj balvan te je mršnuo i nazvao jadom jer si na moj post odogvorio postom u kojem nekom govoriš da je nekakav četnik.
Pošto je to redovna korespodencija ovdje na moje postove kada ukazujem na licemjerje bošnjačke politike i tumačenja događaja iz historije,
osnovano sam pretpostavio da se obraćaš meni.

Sljedeći put, ako želiš izbjeći nesporazume i uzvraćanje vatre, citiraj onog kojem odgovaraš.
User avatar
Tanqueray
Posts: 706
Joined: 06/08/2020 16:57

#51938 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Tanqueray »

Sta je sad ovo, gdje je ona prica sad ce Biden da sredi sve za nas :oops:
User avatar
Nespin
Posts: 1887
Joined: 26/03/2019 19:02

#51939 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Nespin »

8-)
Last edited by Nespin on 13/02/2022 20:41, edited 1 time in total.
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#51941 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

Da li NS napusta Trojku?
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#51942 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Slazem se sa Sabinom, a ne slazem se sa gradonacelnicom.
Nesto ce mi bit.
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#51943 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by palermo »

ma Sabina :thumbup:

herka naša :izet: .....
megaman4
Posts: 4924
Joined: 08/08/2011 23:59

#51944 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by megaman4 »

palermo wrote: 27/10/2021 21:20 ma Sabina :thumbup:

herka naša :izet: .....
Koliko znam majka joj je porijeklom iz Nevesinja. Djevojački se preziva Šarančić, bogata Bošnjačka porodica, koja je teško nastradala u ovom ratu od četnika u Nevesinju, isto kao i moja porodica. Svi mi Nevesinjci se znamo.
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#51945 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

Nevesinje je stradalo od Cetnika u oba rata
mishic
Posts: 6064
Joined: 28/04/2011 16:29

#51946 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by mishic »

Gospodo, hoće li se iko sjetiti da na Dodikove fašističke i maksimalističke zahtjeve odgovori adekvatno i kaže da njegov zahtjev da umjesto naprijed idemo nazad, onda nećemo nazad do tačke koja je ozakonila njveću nepravdu, etničko čišćenje, ratne zločine i genocid, nego ćemo nazad do Ustava Republike Bosne i Hercegovine.

Ovo i Dodiku i svim zvaničnicima međunarodne zajednice mora se postaviti kao crvena linija, kao ultimatum. Dakle ako ćemo naprijed, ok, ali ako ćemo nazad, onda fabričke postavke nisu Dejton nego je to Ustav RBiH.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#51947 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by 90minut »

mishic wrote: 29/10/2021 19:37 Gospodo, hoće li se iko sjetiti da na Dodikove fašističke i maksimalističke zahtjeve odgovori adekvatno i kaže da njegov zahtjev da umjesto naprijed idemo nazad, onda nećemo nazad do tačke koja je ozakonila njveću nepravdu, etničko čišćenje, ratne zločine i genocid, nego ćemo nazad do Ustava Republike Bosne i Hercegovine.

Ovo i Dodiku i svim zvaničnicima međunarodne zajednice mora se postaviti kao crvena linija, kao ultimatum. Dakle ako ćemo naprijed, ok, ali ako ćemo nazad, onda fabričke postavke nisu Dejton nego je to Ustav RBiH.
Adekvatno?

Najavili naši rat šta bi ti? :lol:
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19134
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#51948 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by teskeredzic_22 »

mishic wrote: 29/10/2021 19:37 Gospodo, hoće li se iko sjetiti da na Dodikove fašističke i maksimalističke zahtjeve odgovori adekvatno i kaže da njegov zahtjev da umjesto naprijed idemo nazad, onda nećemo nazad do tačke koja je ozakonila njveću nepravdu, etničko čišćenje, ratne zločine i genocid, nego ćemo nazad do Ustava Republike Bosne i Hercegovine.

Ovo i Dodiku i svim zvaničnicima međunarodne zajednice mora se postaviti kao crvena linija, kao ultimatum. Dakle ako ćemo naprijed, ok, ali ako ćemo nazad, onda fabričke postavke nisu Dejton nego je to Ustav RBiH.
Odakle pišeš aj' molim te budi iskren ?
Beč ?
Geteborg ?
Mičigen ?
mishic
Posts: 6064
Joined: 28/04/2011 16:29

#51949 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by mishic »

teskeredzic_22 wrote: 30/10/2021 19:05
mishic wrote: 29/10/2021 19:37 Gospodo, hoće li se iko sjetiti da na Dodikove fašističke i maksimalističke zahtjeve odgovori adekvatno i kaže da njegov zahtjev da umjesto naprijed idemo nazad, onda nećemo nazad do tačke koja je ozakonila njveću nepravdu, etničko čišćenje, ratne zločine i genocid, nego ćemo nazad do Ustava Republike Bosne i Hercegovine.

Ovo i Dodiku i svim zvaničnicima međunarodne zajednice mora se postaviti kao crvena linija, kao ultimatum. Dakle ako ćemo naprijed, ok, ali ako ćemo nazad, onda fabričke postavke nisu Dejton nego je to Ustav RBiH.
Odakle pišeš aj' molim te budi iskren ?
Beč ?
Geteborg ?
Mičigen ?
Evo najiskrenije. Pišem iz Sarajeva. Iz podstanarskog statusa sa 38 godina radnog staža. I četiri godine ratnog. I činom majora Armije R BiH.
Istina djeca su mi vani, tamo studirali i doktorirali. Unučad, jedno sa dvojnim državljanstvom a dvoje original švabe.
Još jedino da ti broj i kopiju lične pošaljem.
User avatar
Tanqueray
Posts: 706
Joined: 06/08/2020 16:57

#51950 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Tanqueray »

mishic wrote: 30/10/2021 22:00 Evo najiskrenije. Pišem iz Sarajeva. Iz podstanarskog statusa sa 38 godina radnog staža. I četiri godine ratnog. I činom majora Armije R BiH.
Istina djeca su mi vani, tamo studirali i doktorirali.
Ma dobro je da su ti djeca na sigurnom. :oops:
Locked