Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
malakh
Posts: 7164
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#53076 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by malakh »

kluz franjo wrote: 04/07/2022 17:44
malakh wrote: 04/07/2022 17:41

onaj zalihić je nekad na društvenim mrežama pisao da je istina ovo za bošku. onda tu ima i sdpovih laži.

ali, bilo prošlo. nikome to više nije interesantno.
Opet trolejbusi, ili?
kakvi trolejbusi? mostar, boška čavar, ns, sdp. kluz, šta ima još novo kod tebe? kampanja, pa došao?
patriot_bih
Posts: 743
Joined: 28/12/2020 17:03

#53077 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by patriot_bih »

Bloo wrote: 04/07/2022 17:57
patriot_bih wrote: 04/07/2022 17:51 Kako preskačete što vam ne odgovara.

Zašto za NS ne može diversity pa da bude ne-Hrvat gradonačelnik Mostara nakon toliko vremena?
Ne odgovara NSu da se malo izrotira u Mostaru!?

Hoće li NS podržati rotaciju u vijeću ministara pa da Hrvat "mora" biti na čelu vijeća ministara poslije Srbina?
Bilo bi za očekivati da NS snažno izađe protiv ovoga ako će biti doslijedni politici iz Mostara.
može "ne-Hrvat", ne može SDAovac. :mrgreen:
A može Kordić iz Zelenih ili HDZ-a koja je on stranka :lol:
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#53078 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

malakh wrote: 04/07/2022 18:10
kluz franjo wrote: 04/07/2022 17:44
Opet trolejbusi, ili?
kakvi trolejbusi? mostar, boška čavar, ns, sdp. kluz, šta ima još novo kod tebe? kampanja, pa došao?
Hebiga, ti "navratiš" od izbora do izbora, pa ti se učini da su se drugi tek pojavili. :lol:
Hvala na pitanju, kod mene sve standardno.
Vidim i kod tebe. Opet ti se priviđaju SDP-ovi trolejbusi, objave na soc. mrežama, ispovjesti u brijačnici i sl.
Nego u kojem dresu igraš ovu sezonu?
Vraćaš li se treneru Reufu ili te je za ovu predizbornu ipak "pridobio" Kifla?
patriot_bih
Posts: 743
Joined: 28/12/2020 17:03

#53079 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by patriot_bih »

Ne znamo tačno za koga je Boška glasala ali je znamo da je prošla kroz zajednički cilj sa Kordićem :lol:

Image

https://www.dnevnik.ba/vijesti/gradonac ... lj-2604604
User avatar
malakh
Posts: 7164
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#53080 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by malakh »

kluz franjo wrote: 04/07/2022 18:15
malakh wrote: 04/07/2022 18:10

kakvi trolejbusi? mostar, boška čavar, ns, sdp. kluz, šta ima još novo kod tebe? kampanja, pa došao?
Hebiga, ti "navratiš" od izbora do izbora, pa ti se učini da su se drugi tek pojavili. :lol:
Hvala na pitanju, kod mene sve standardno.
Vidim i kod tebe. Opet ti se priviđaju SDP-ovi trolejbusi, objave na soc. mrežama, ispovjesti u brijačnici i sl.
Nego u kojem dresu igraš ovu sezonu?
Vraćaš li se treneru Reufu ili te je za ovu predizbornu ipak "pridobio" Kifla?
sdpovi trolejbusi, šine, ima tu svega. sveopća ubleha od strane sdpa. jedino što su onu "vječito smunjenu" benjaminu isprofilirali u mega star, pa će ih izvući na ovim izborima za skupštinu kantona.

a tebi se često priviđa reuf. šta je reći, da te nije šta izvarao ili si pak kluz u čolpinom krznu?
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#53081 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

Image

Iako je malo vjerovatno, ali ovog momka bih stvarno volio vidjeti u državnom parlamentu.

Branko Češljić - nosilac liste NS za državni parlament iz SBK i ZDK. Treba mu ca. 18.000 glasova.
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#53082 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

malakh wrote: 04/07/2022 18:24
kluz franjo wrote: 04/07/2022 18:15
Hebiga, ti "navratiš" od izbora do izbora, pa ti se učini da su se drugi tek pojavili. :lol:
Hvala na pitanju, kod mene sve standardno.
Vidim i kod tebe. Opet ti se priviđaju SDP-ovi trolejbusi, objave na soc. mrežama, ispovjesti u brijačnici i sl.
Nego u kojem dresu igraš ovu sezonu?
Vraćaš li se treneru Reufu ili te je za ovu predizbornu ipak "pridobio" Kifla?
sdpovi trolejbusi, šine, ima tu svega. sveopća ubleha od strane sdpa. jedino što su onu "vječito smunjenu" benjaminu isprofilirali u mega star, pa će ih izvući na ovim izborima za skupštinu kantona.

a tebi se često priviđa reuf. šta je reći, da te nije šta izvarao ili si pak kluz u čolpinom krznu?
Nisam ja drot iz viceva pa da me može Reuf izvarati. A lagao je i varao kada je tvrdio da među glasačima i simpatizerima Denisa Bećirovića ima puno mrzitelja Bosne. Pa mu ovi iz viceva i povjerovali.
A što se mog "krzna" tiče, ono je uvijek isto. Nisam Anelka kao ti. :wink:
User avatar
tovarish
Posts: 3507
Joined: 26/05/2008 23:57

#53083 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by tovarish »

Evo i sve liste NS-a. Posebno me raduje što nema Vildane Alibabić u USK.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/objavlj ... /220704108
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#53084 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

tovarish wrote: 04/07/2022 18:59 Evo i sve liste NS-a. Posebno me raduje što nema Vildane Alibabić u USK.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/objavlj ... /220704108
Ti si tamo lokalni.
Kakve su im šanse da opet uđu u kantonalnu skupštinu u USK?
User avatar
tovarish
Posts: 3507
Joined: 26/05/2008 23:57

#53085 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by tovarish »

kluz franjo wrote: 04/07/2022 19:03
tovarish wrote: 04/07/2022 18:59 Evo i sve liste NS-a. Posebno me raduje što nema Vildane Alibabić u USK.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/objavlj ... /220704108
Ti si tamo lokalni.
Kakve su im šanse da opet uđu u kantonalnu skupštinu u USK?
Ja mislim da bi mogli. U Sanskom Mostu već 2x zaredom imaju po vijećnika, u Ključu su prošle opće izbore imali fin broj glasova, iako tamo nemaju stranačku organizaciju. Imaju finu strukturu u Bihaću i Kladuši, tako da 1 zastupnik 99%, a možda i drugi.

Aktuelna skupštinska zastupnica Vildana je opstruirala dosadašnju vlast (SDP, ASDA,NB...) što je pravilo dosta problema i ne znam kako je baza reagovala, jer sam invalid i ne krećem se u društvu. Ja sam joj zamjerio, jer je čitavo vrijeme nad glavom nam visio povratak SDA, a da su se vratili bilo bi puno njene krivice.

Da daju nekoga na federalni i državni nivo sa našeg područja, to nema šanse.
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#53086 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

tovarish wrote: 04/07/2022 19:17
kluz franjo wrote: 04/07/2022 19:03
Ti si tamo lokalni.
Kakve su im šanse da opet uđu u kantonalnu skupštinu u USK?
Ja mislim da bi mogli. U Sanskom Mostu već 2x zaredom imaju po vijećnika, u Ključu su prošle opće izbore imali fin broj glasova, iako tamo nemaju stranačku organizaciju. Imaju finu strukturu u Bihaću i Kladuši, tako da 1 zastupnik 99%, a možda i drugi.

Aktuelna skupštinska zastupnica Vildana je opstruirala dosadašnju vlast (SDP, ASDA,NB...) što je pravilo dosta problema i ne znam kako je baza reagovala, jer sam invalid i ne krećem se u društvu. Ja sam joj zamjerio, jer je čitavo vrijeme nad glavom nam visio povratak SDA, a da su se vratili bilo bi puno njene krivice.

Da daju nekoga na federalni i državni nivo sa našeg područja, to nema šanse.
OK. Hvala za info.
User avatar
tovarish
Posts: 3507
Joined: 26/05/2008 23:57

#53087 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by tovarish »

kluz franjo wrote: 04/07/2022 19:23
tovarish wrote: 04/07/2022 19:17

Ja mislim da bi mogli. U Sanskom Mostu već 2x zaredom imaju po vijećnika, u Ključu su prošle opće izbore imali fin broj glasova, iako tamo nemaju stranačku organizaciju. Imaju finu strukturu u Bihaću i Kladuši, tako da 1 zastupnik 99%, a možda i drugi.

Aktuelna skupštinska zastupnica Vildana je opstruirala dosadašnju vlast (SDP, ASDA,NB...) što je pravilo dosta problema i ne znam kako je baza reagovala, jer sam invalid i ne krećem se u društvu. Ja sam joj zamjerio, jer je čitavo vrijeme nad glavom nam visio povratak SDA, a da su se vratili bilo bi puno njene krivice.

Da daju nekoga na federalni i državni nivo sa našeg područja, to nema šanse.
OK. Hvala za info.
Nema na čemu.
User avatar
malakh
Posts: 7164
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#53088 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by malakh »

kluz franjo wrote: 04/07/2022 18:34
malakh wrote: 04/07/2022 18:24

sdpovi trolejbusi, šine, ima tu svega. sveopća ubleha od strane sdpa. jedino što su onu "vječito smunjenu" benjaminu isprofilirali u mega star, pa će ih izvući na ovim izborima za skupštinu kantona.

a tebi se često priviđa reuf. šta je reći, da te nije šta izvarao ili si pak kluz u čolpinom krznu?
Nisam ja drot iz viceva pa da me može Reuf izvarati. A lagao je i varao kada je tvrdio da među glasačima i simpatizerima Denisa Bećirovića ima puno mrzitelja Bosne. Pa mu ovi iz viceva i povjerovali.
A što se mog "krzna" tiče, ono je uvijek isto. Nisam Anelka kao ti. :wink:
ok.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19511
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#53089 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by teskeredzic_22 »

kluz franjo wrote: 04/07/2022 18:27 Image

Iako je malo vjerovatno, ali ovog momka bih stvarno volio vidjeti u državnom parlamentu.

Branko Češljić - nosilac liste NS za državni parlament iz SBK i ZDK. Treba mu ca. 18.000 glasova.
Za Damira Arnauta je klasa :bih:
Šteta što ima male šanse.
User avatar
Login77777
Posts: 8677
Joined: 18/05/2021 09:11

#53090 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Login77777 »

tovarish wrote: 04/07/2022 18:59 Evo i sve liste NS-a. Posebno me raduje što nema Vildane Alibabić u USK.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/objavlj ... /220704108
Nema ni Irme ili sam preskocio gdje.
giannibelif
Posts: 1975
Joined: 28/01/2017 22:11

#53091 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by giannibelif »

Ovaj momak bi bio pravo osvježenje. Ako prođe nekako, a želim mu to, imat ćemo jednog kompletnog čovjeka u parlamentu. Čovjeka, velikim početnim slovom.
User avatar
thekupus
Posts: 6809
Joined: 25/06/2011 22:38

#53092 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by thekupus »

Ok, momak je ljudina, dobričina, iskren i pošten. Koje su mu kvalifikacije za taj posao? Evo neko ga uspoređuje sa Arnautom, koji je realno majstor u onom čime se bavi, to je pokazao nekoliko puta braneći naše heroje. Nemojte me shvatiti pogrešno, Branko mi je strašno drag, ali smiješno mi je koliko ljudi zaboravljaju da on trenutno ne nudi ništa osim te iskrenosti i patriotizma. A za taj posao treba imati znanja o nadležnostima vijeća u kojem sjedi, procedurama, začkoljicama, svašta još... Nije to općinsko vijeće
User avatar
Ateista
Posts: 46561
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#53093 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Ateista »

patriot_bih wrote: 04/07/2022 16:04
Ateista wrote: 04/07/2022 15:59

Koliko se ja sjecam imali su svog kandidata, nisu htjeli podrzati kandidata SDA kao ni SDA njihovig, samo je SDA napravila spin da je NS dala mostar HDZ-u.
Nije tačno! Bilo je biranje između proBiH kandidata i HDZovog kandidata.
Glasalo se anonimno na zatvorenoj sjednici i Boška Ćavar vjerovatno glasala za Kordića.
NS gura pod tepih čitav ovaj slučaj.
Vec su ti drugi odgovorili ali evo - iz NS je jasno receno da nece podrzati ni SDA ni HDZ kandidata, ttebala je SDA podrzati njihovog i bio bi rijesen problem, kakvi samo SDA spinovi...
Isto tako ti je vec receno - SDA nije pto bih stranka, koliko god se polusavali tako predstaviti, oni su ti koji uvijek idu u koalicije sa HDZ-om, NS se drzi principa i nikad nisu isli u koaliciju ni sa jednom od tri vodece nacionalne sttanke, to je jedan od gkavnih razloga sto ih postujem. Ako igdje pocnu sa podrskom.jednoj od ove tri stranke, gube i moju podrsku.
User avatar
Ateista
Posts: 46561
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#53094 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Ateista »

patriot_bih wrote: 04/07/2022 18:11
Bloo wrote: 04/07/2022 17:57

može "ne-Hrvat", ne može SDAovac. :mrgreen:
A može Kordić iz Zelenih ili HDZ-a koja je on stranka :lol:
Nije ga NS podrzala vec SDA time sto nije htjela podrzati kandidata NS.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19511
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#53095 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by teskeredzic_22 »

thekupus wrote: 05/07/2022 01:42 Ok, momak je ljudina, dobričina, iskren i pošten. Koje su mu kvalifikacije za taj posao? Evo neko ga uspoređuje sa Arnautom, koji je realno majstor u onom čime se bavi, to je pokazao nekoliko puta braneći naše heroje. Nemojte me shvatiti pogrešno, Branko mi je strašno drag, ali smiješno mi je koliko ljudi zaboravljaju da on trenutno ne nudi ništa osim te iskrenosti i patriotizma. A za taj posao treba imati znanja o nadležnostima vijeća u kojem sjedi, procedurama, začkoljicama, svašta još... Nije to općinsko vijeće
A Arnaut ?

Stari znalac nadležnosti i začkoljica...profesionalac tako reći , šteta je što se to recimo može raditi u jednom mandatu a ne u 8 mandata.

Osim što je branio heroje da li je ikada recimo prodao novine....da li je ikada imao neki slučaj na sudu , da li je ikada napisao članak pa zaradio paštetu , da li je ikada skrojio krov neke kuće , da li je ikada nosio punu fanglu a s njom i mistriju pa zaradio dnevnicu , da li je ikada vozio taksi , radio kao konobar , projektovao zgrade ili kuće , reorganizovao sistematizaciju radnih mjesta u Domu zdravlja , baždario pp aparate , znači BILO ŠTA osim jednom mjesečno z guza na guz za minimalno 5000 netto u zadnjih 20 godina.

Naša stranka ima jednog , dva ili deset Arnauta , SDA ima stotine Arnauta ali za razliku od SDA , Naša stranka srećom ima i Češljara.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19511
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#53096 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by teskeredzic_22 »

patriot_bih wrote: 04/07/2022 16:04

Nije tačno! Bilo je biranje između proBiH kandidata i HDZovog kandidata.
Glasalo se anonimno na zatvorenoj sjednici i Boška Ćavar vjerovatno glasala za Kordića.
NS gura pod tepih čitav ovaj slučaj.
A ko danas drži Kordića gradonačelnikom ?
SDA ili NS ?
User avatar
Login77777
Posts: 8677
Joined: 18/05/2021 09:11

#53097 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Login77777 »

Ateista wrote: 05/07/2022 07:34
patriot_bih wrote: 04/07/2022 16:04

Nije tačno! Bilo je biranje između proBiH kandidata i HDZovog kandidata.
Glasalo se anonimno na zatvorenoj sjednici i Boška Ćavar vjerovatno glasala za Kordića.
NS gura pod tepih čitav ovaj slučaj.
Vec su ti drugi odgovorili ali evo - iz NS je jasno receno da nece podrzati ni SDA ni HDZ kandidata, ttebala je SDA podrzati njihovog i bio bi rijesen problem, kakvi samo SDA spinovi...
Isto tako ti je vec receno - SDA nije pto bih stranka, koliko god se polusavali tako predstaviti, oni su ti koji uvijek idu u koalicije sa HDZ-om, NS se drzi principa i nikad nisu isli u koaliciju ni sa jednom od tri vodece nacionalne sttanke, to je jedan od gkavnih razloga sto ih postujem. Ako igdje pocnu sa podrskom.jednoj od ove tri stranke, gube i moju podrsku.
Razlog zasto SDA nije htjela podrzati drugog kandidata je jednostavna. Da su podrzali Bosnjaka iz NS ili SDP to bi znacilo da predsjednik gradkog vijeca dolazi iz druge stranke, najvjerovatnije iz HDZa. Jer je SDA u Mostaru potpisala takozvano legitimno predstavljanje za grad Mostar. Znaci ako je gradonacelnik Bosnjak onda predsjednik gradskog vijeca mora biti Hrvat. Ili Hrvat gradonacelnik a Bosnjak predsjednik gradskog vijeca.
Znali su ako podrze Bosnjaka koji nije SDA za gradonacelnika da nece imati ni jedno od ove dvije pozicije. Zato nisu podrzali nikog drugog jer onda imaju predsjednika gradskog vijeca. A to je Salem Maric i tu mogu racunati na glasove ovi iz HDZ jer ce isti to podrzati posto vec oni imaju poziciju gradonacelnika.
Ovi spinovi bakirovaca pale kod zlOja, hOnk paldum, aldinja itd.
User avatar
thekupus
Posts: 6809
Joined: 25/06/2011 22:38

#53098 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by thekupus »

teskeredzic_22 wrote: 05/07/2022 08:41
thekupus wrote: 05/07/2022 01:42 Ok, momak je ljudina, dobričina, iskren i pošten. Koje su mu kvalifikacije za taj posao? Evo neko ga uspoređuje sa Arnautom, koji je realno majstor u onom čime se bavi, to je pokazao nekoliko puta braneći naše heroje. Nemojte me shvatiti pogrešno, Branko mi je strašno drag, ali smiješno mi je koliko ljudi zaboravljaju da on trenutno ne nudi ništa osim te iskrenosti i patriotizma. A za taj posao treba imati znanja o nadležnostima vijeća u kojem sjedi, procedurama, začkoljicama, svašta još... Nije to općinsko vijeće
A Arnaut ?

Stari znalac nadležnosti i začkoljica...profesionalac tako reći , šteta je što se to recimo može raditi u jednom mandatu a ne u 8 mandata.

Osim što je branio heroje da li je ikada recimo prodao novine....da li je ikada imao neki slučaj na sudu , da li je ikada napisao članak pa zaradio paštetu , da li je ikada skrojio krov neke kuće , da li je ikada nosio punu fanglu a s njom i mistriju pa zaradio dnevnicu , da li je ikada vozio taksi , radio kao konobar , projektovao zgrade ili kuće , reorganizovao sistematizaciju radnih mjesta u Domu zdravlja , baždario pp aparate , znači BILO ŠTA osim jednom mjesečno z guza na guz za minimalno 5000 netto u zadnjih 20 godina.

Naša stranka ima jednog , dva ili deset Arnauta , SDA ima stotine Arnauta ali za razliku od SDA , Naša stranka srećom ima i Češljara.
Zašto je išta od toga što si naveo važno za jednu političku funkciju? Kakvo baždarenje aparata će raditi u parlamentu, recimo? Neće konobariti, nego upotrebljavati baš to znanje koje ima i koje je za tu poziciju potrebno.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19511
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#53099 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by teskeredzic_22 »

thekupus wrote: 05/07/2022 09:45
teskeredzic_22 wrote: 05/07/2022 08:41

A Arnaut ?

Stari znalac nadležnosti i začkoljica...profesionalac tako reći , šteta je što se to recimo može raditi u jednom mandatu a ne u 8 mandata.

Osim što je branio heroje da li je ikada recimo prodao novine....da li je ikada imao neki slučaj na sudu , da li je ikada napisao članak pa zaradio paštetu , da li je ikada skrojio krov neke kuće , da li je ikada nosio punu fanglu a s njom i mistriju pa zaradio dnevnicu , da li je ikada vozio taksi , radio kao konobar , projektovao zgrade ili kuće , reorganizovao sistematizaciju radnih mjesta u Domu zdravlja , baždario pp aparate , znači BILO ŠTA osim jednom mjesečno z guza na guz za minimalno 5000 netto u zadnjih 20 godina.

Naša stranka ima jednog , dva ili deset Arnauta , SDA ima stotine Arnauta ali za razliku od SDA , Naša stranka srećom ima i Češljara.
Zašto je išta od toga što si naveo važno za jednu političku funkciju? Kakvo baždarenje aparata će raditi u parlamentu, recimo? Neće konobariti, nego upotrebljavati baš to znanje koje ima i koje je za tu poziciju potrebno.
Pa kako nije važno , šta je važno ?
Baždarenje aparata je koristan posao , istovremeno zahtjeva vještinu koja se plaća.
Ako ti neko baždari aparat , imaš korist od toga jer imaš funkcionalan aparat za gašenje požara.

Kakvu korist su poreski obveznici imali sve ove godine od Damira Arnauta ?
Nisam pratio njegovu političku karijeru temeljno osim što znam da mu je NS barem treća politička stranka.
Recimo da je ovo treći mandat u parlamentu (država ili Federacija) dakle 5000 netto puta 144 mjeseca to je 720.000 KM , dodaj još doprinose to je oko milion KM.

Šta smo mi dobili za 12 godina parlamentarizma Damira Arnauta koje smo platili gotovo milion maraka ?
Ništa.
Šipak.
Nulu.

Poznavanje nadležnosti ?
Svaki pravnik u bilo kojoj ozbiljnijoj organizaciji će vkv radnika pripremiti da makar razumije nadležnosti ?
SDA je maher u poznavanju propisa i nadležnosti , kakve koristi smo imali od toga ?

Znanje , konkretno , korist ?
Ništa , nula.

Da se razumijemo , moje pisanje izgleda kao direktno prozivanje isključivo Damira Arnauta za apsolutnu beskorisnost a jako je nepošteno moje strane jer prigovori koje pišem se odnose u istoj mjeri na sve parazite u državnom parlamentu u skupim odijelima kojima se landaranja u vidu dolaska na jednu sjednicu mjesečno preskupo plaćaju , Arnaut nije sam , ima ih jako puno.

Češljar treba da sjedi u parlamentu jer razumije ljude koji baždare aparat ili konobarišu , jer se od Češljara očekuje aktivizam , borba za bolje sutra što je u svom mikro-okruženju dokazao.

Arnauti su nas doveli dovdje , u provaliju , u to da nas napušta 170.000 ljudi godišnje svojom politkom ugodnosti uhljebljivanja i nezamjeranja bilo kome u ovom nakaradnom sistemu.

Kada su parlamentarci (bilo koji) u ovih 20 godina digli glas što su radničke plate bile 400 KM i što je unazad pet godina 30 % tržišta bilo crno ?

Prijatelju , svi su isti , kad se pojavi neko ko je makar malo drugačiji treba puhati snažno u leđa.
Arnaut(i) će se snaći , a i mi ćemo itekako se snaći bez njihovog sjajnog poznavanja nadležnosti.
User avatar
thekupus
Posts: 6809
Joined: 25/06/2011 22:38

#53100 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by thekupus »

teskeredzic_22 wrote: 05/07/2022 11:30
thekupus wrote: 05/07/2022 09:45

Zašto je išta od toga što si naveo važno za jednu političku funkciju? Kakvo baždarenje aparata će raditi u parlamentu, recimo? Neće konobariti, nego upotrebljavati baš to znanje koje ima i koje je za tu poziciju potrebno.
Pa kako nije važno , šta je važno ?
Baždarenje aparata je koristan posao , istovremeno zahtjeva vještinu koja se plaća.
Ako ti neko baždari aparat , imaš korist od toga jer imaš funkcionalan aparat za gašenje požara.

Kakvu korist su poreski obveznici imali sve ove godine od Damira Arnauta ?
Nisam pratio njegovu političku karijeru temeljno osim što znam da mu je NS barem treća politička stranka.
Recimo da je ovo treći mandat u parlamentu (država ili Federacija) dakle 5000 netto puta 144 mjeseca to je 720.000 KM , dodaj još doprinose to je oko milion KM.

Šta smo mi dobili za 12 godina parlamentarizma Damira Arnauta koje smo platili gotovo milion maraka ?
Ništa.
Šipak.
Nulu.

Poznavanje nadležnosti ?
Svaki pravnik u bilo kojoj ozbiljnijoj organizaciji će vkv radnika pripremiti da makar razumije nadležnosti ?
SDA je maher u poznavanju propisa i nadležnosti , kakve koristi smo imali od toga ?

Znanje , konkretno , korist ?
Ništa , nula.

Da se razumijemo , moje pisanje izgleda kao direktno prozivanje isključivo Damira Arnauta za apsolutnu beskorisnost a jako je nepošteno moje strane jer prigovori koje pišem se odnose u istoj mjeri na sve parazite u državnom parlamentu u skupim odijelima kojima se landaranja u vidu dolaska na jednu sjednicu mjesečno preskupo plaćaju , Arnaut nije sam , ima ih jako puno.

Češljar treba da sjedi u parlamentu jer razumije ljude koji baždare aparat ili konobarišu , jer se od Češljara očekuje aktivizam , borba za bolje sutra što je u svom mikro-okruženju dokazao.

Arnauti su nas doveli dovdje , u provaliju , u to da nas napušta 170.000 ljudi godišnje svojom politkom ugodnosti uhljebljivanja i nezamjeranja bilo kome u ovom nakaradnom sistemu.

Kada su parlamentarci (bilo koji) u ovih 20 godina digli glas što su radničke plate bile 400 KM i što je unazad pet godina 30 % tržišta bilo crno ?

Prijatelju , svi su isti , kad se pojavi neko ko je makar malo drugačiji treba puhati snažno u leđa.
Arnaut(i) će se snaći , a i mi ćemo itekako se snaći bez njihovog sjajnog poznavanja nadležnosti.
Vidim da ni najmanje nisi pratio Arnautov rad. Čovjek je jedan od najaktivnijih poslanika u cijeloj državi. Stalno predlaže važne zakone, poput ukidanja bijelog hljeba, smanjenja otpremnina, rigoroznih kazni za neplaćanje alimentacije, itd. Ovo je samo nekoliko koje sam zapamtio, a ima ih puno još. To je njegov posao, a ne da baždari aparate. To što ti tražiš je neko tipa Draška Stanivukovića, populist i šupljator. Promjene se prave promjenama zakona, a ne "dizanjem glasa".
Nisu nas ovdje doveli Arnauti, nego SDA-ovci, HDZ-ovci i SNSD-ovci, sa nekoliko svojih satelita.
Locked