Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#51451 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by ultima_palabra »

Škobo Habu wrote: 27/08/2021 10:20
Chmoljo wrote: 27/08/2021 10:07

Ja jos cekam da mi objasnis, pod uvjetom da se zaposljava kod nekoga ko nije na budzetu, kako je to babo ministar u ovom slucaju pogodovao svom djetetu?

Nemam se živaca ubjeđivati sa tobom.

On je, kao ministar, potpisao i dao izjavu da neće podržavati nepotizam u zapošljavanju.

Nije problem što je njegov sin na tom spisku, već što je na javnim prihodima.

Zbog ovakvih stvari u Japanu ministri daju ostavke. Jah, nismo mi Japan. Nećemo ni biti. Ni sa SDA-ovcima, a ni sa ovim tvojim, još za hiljadu godina.
Kakve veze ima sto je na javnim prihodima ako ima pravo na to i nije morao nikakvu vezu povuci? Quid pro quo.

Znaci ako je ministru kcerka na porodiljskom, ne smije koristiti naknadu za porodilje? Jer je sa budzeta... samo da vidim dokle to ide.
DonieBrasco
Posts: 15234
Joined: 31/08/2016 16:09

#51452 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by DonieBrasco »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/nasa-st ... /210827146

O cemu oni pricaju i cime se oni bave u BiH pored toliko problema to je za ne povjerovati.
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#51453 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

DonieBrasco wrote: 27/08/2021 21:50 https://www.klix.ba/vijesti/bih/nasa-st ... /210827146

O cemu oni pricaju i cime se oni bave u BiH pored toliko problema to je za ne povjerovati.
Tim osobama je to veliki problem. Nije problem samo ono šta tebe lično pogađa.
User avatar
p206
Posts: 7944
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#51454 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by p206 »

Hakiz wrote: 27/08/2021 22:34
DonieBrasco wrote: 27/08/2021 21:50 https://www.klix.ba/vijesti/bih/nasa-st ... /210827146

O cemu oni pricaju i cime se oni bave u BiH pored toliko problema to je za ne povjerovati.
Tim osobama je to veliki problem. Nije problem samo ono šta tebe lično pogađa.
Šta lično, jesi li pogledao statistiku kolika je nezaposlenost i koliko je odselilo građana BiH u zadnjih pet godina. Ima puno važnijih stvari koje se trebaju rješavati i to odmah. A ne da se igramo ko djeca pa kanticom od pola litra izbacujemo vodu iz čamca koji tone.
User avatar
joint union
Posts: 2839
Joined: 31/01/2006 09:54

#51455 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by joint union »

Hakiz wrote: 27/08/2021 22:34
DonieBrasco wrote: 27/08/2021 21:50 https://www.klix.ba/vijesti/bih/nasa-st ... /210827146

O cemu oni pricaju i cime se oni bave u BiH pored toliko problema to je za ne povjerovati.
Tim osobama je to veliki problem. Nije problem samo ono šta tebe lično pogađa.
Pa evo recimo strahovito nas sve pogađa povelik porast cijena svega, pogotovo osnovnih životnih namirnica, mogla je to? Nije da će ovom inicijativom riješiti bijelu kugu u BiH. Vala bezze...
kritikos
Posts: 784
Joined: 12/01/2018 09:17

#51456 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kritikos »

Ozbiljno odsudstvo od realnosti. U haoticnom sistemu ugrozenosti osnovnih ljudskih prava na teritoriji BiH, kao i zagovaranja represivnih mjera za 70% nevakcinisanih u KS ogranicavanjem kretanja i sloboda, pa do totalne neosjetljivosti za stvarne probleme svih kategorija stanovnika, sve ovo postaje zabrinjavajuce i licemjerno od NS za kurs kojim se krecu. Dvije skole pod jednim krovom su i dalje realnost, maske na licima djece su ozbiljna prijetnja po njihovo zdravlje, urusavanje ekonomije, infalacija, razvaljen zdravstveni sistem, nikakva kontrola uvozne robe (da li i ko kontrolise kvalitet pristiglih vakcina, prehrambenih proizvoda) itd itd. Jesu li oni svi od reda napuseni, nadrogirani? Ovo treba dobro isamarati i rastjerati preko Marijin Dvora da vide da Sarajevo nije samo zapustena i zatrpana smecem Opstina Centar. Katastrofa su, nedorasli, jadni i odsutni od realnosti.
Last edited by kritikos on 27/08/2021 23:36, edited 1 time in total.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#51457 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by _BataZiv_0809 »

Ma ovo je agenda koja se fura globalno, a NS je ekspozitura u BIH.
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#51458 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

joint union wrote: 27/08/2021 23:03
Hakiz wrote: 27/08/2021 22:34

Tim osobama je to veliki problem. Nije problem samo ono šta tebe lično pogađa.
Pa evo recimo strahovito nas sve pogađa povelik porast cijena svega, pogotovo osnovnih životnih namirnica, mogla je to? Nije da će ovom inicijativom riješiti bijelu kugu u BiH. Vala bezze...


Bravo.

Treba sve zaustaviti. Jer, pandemija, poskupljenja.

Nemoj slučajno da nekome padne na pamet da pita šta sa onima u Pazariću. Ko ih šljivi, poskupljenja nas sve pogađaju, a osobe sa posebnim potrebama... ...pa, same su krive, zar ne? Invalidi takođe. Itd.

Dobro nam je kakvi smo.
User avatar
joint union
Posts: 2839
Joined: 31/01/2006 09:54

#51459 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by joint union »

Hakiz wrote: 27/08/2021 23:46
joint union wrote: 27/08/2021 23:03

Pa evo recimo strahovito nas sve pogađa povelik porast cijena svega, pogotovo osnovnih životnih namirnica, mogla je to? Nije da će ovom inicijativom riješiti bijelu kugu u BiH. Vala bezze...


Bravo.

Treba sve zaustaviti. Jer, pandemija, poskupljenja.

Nemoj slučajno da nekome padne na pamet da pita šta sa onima u Pazariću. Ko ih šljivi, poskupljenja nas sve pogađaju, a osobe sa posebnim potrebama... ...pa, same su krive, zar ne? Invalidi takođe. Itd.

Dobro nam je kakvi smo.
Dobar si.

Kuća ti gori, a ti sjeo da jedeš, jer jbg gladan si, jutros samo doručkovao. Ima valjda neka lista prioriteta, nije valjda da je pravo na brak lgbt populacije u vrhu? Ako jeste, onda nam je super, ne znam sta se bunimo?
Škobo Habu
Posts: 8940
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#51460 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Škobo Habu »

kritikos wrote: 27/08/2021 23:35 Ozbiljno odsudstvo od realnosti. U haoticnom sistemu ugrozenosti osnovnih ljudskih prava na teritoriji BiH, kao i zagovaranja represivnih mjera za 70% nevakcinisanih u KS ogranicavanjem kretanja i sloboda, pa do totalne neosjetljivosti za stvarne probleme svih kategorija stanovnika, sve ovo postaje zabrinjavajuce i licemjerno od NS za kurs kojim se krecu. Dvije skole pod jednim krovom su i dalje realnost, maske na licima djece su ozbiljna prijetnja po njihovo zdravlje, urusavanje ekonomije, infalacija, razvaljen zdravstveni sistem, nikakva kontrola uvozne robe (da li i ko kontrolise kvalitet pristiglih vakcina, prehrambenih proizvoda) itd itd. Jesu li oni svi od reda napuseni, nadrogirani? Ovo treba dobro isamarati i rastjerati preko Marijin Dvora da vide da Sarajevo nije samo zapustena i zatrpana smecem Opstina Centar. Katastrofa su, nedorasli, jadni i odsutni od realnosti.
Čudi me da ti ovaj post do sada nije hirurški precizno iseciran k'o žaba na času biologije od strane ovih Che i Tito urbanih bušmana!?
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#51461 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

joint union wrote: 28/08/2021 12:02
Hakiz wrote: 27/08/2021 23:46



Bravo.

Treba sve zaustaviti. Jer, pandemija, poskupljenja.

Nemoj slučajno da nekome padne na pamet da pita šta sa onima u Pazariću. Ko ih šljivi, poskupljenja nas sve pogađaju, a osobe sa posebnim potrebama... ...pa, same su krive, zar ne? Invalidi takođe. Itd.

Dobro nam je kakvi smo.
Dobar si.

Kuća ti gori, a ti sjeo da jedeš, jer jbg gladan si, jutros samo doručkovao. Ima valjda neka lista prioriteta, nije valjda da je pravo na brak lgbt populacije u vrhu? Ako jeste, onda nam je super, ne znam sta se bunimo?
I to šta kažeš, samo nek ne puca, sve ostalo da zanemarimo.

U isto vrijeme potrošači u RS od juče imaju novi nivo zaštite, mogu se žaliti i na robu kupljenu u secondhand prodavnicama. Čine se oni bave, sve gori a oni marenduju.

I tako ćete vi, štovatelji SDA, ostvariti priču Dodika da je RS bolji dio BiH.

Znam da je tebi zasmetala briga o istospolnim zajednicama, ali tvojom homofobijom se ne želim baviti.
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#51462 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Škobo Habu wrote: 28/08/2021 12:05
kritikos wrote: 27/08/2021 23:35 Ozbiljno odsudstvo od realnosti. U haoticnom sistemu ugrozenosti osnovnih ljudskih prava na teritoriji BiH, kao i zagovaranja represivnih mjera za 70% nevakcinisanih u KS ogranicavanjem kretanja i sloboda, pa do totalne neosjetljivosti za stvarne probleme svih kategorija stanovnika, sve ovo postaje zabrinjavajuce i licemjerno od NS za kurs kojim se krecu. Dvije skole pod jednim krovom su i dalje realnost, maske na licima djece su ozbiljna prijetnja po njihovo zdravlje, urusavanje ekonomije, infalacija, razvaljen zdravstveni sistem, nikakva kontrola uvozne robe (da li i ko kontrolise kvalitet pristiglih vakcina, prehrambenih proizvoda) itd itd. Jesu li oni svi od reda napuseni, nadrogirani? Ovo treba dobro isamarati i rastjerati preko Marijin Dvora da vide da Sarajevo nije samo zapustena i zatrpana smecem Opstina Centar. Katastrofa su, nedorasli, jadni i odsutni od realnosti.
Čudi me da ti ovaj post do sada nije hirurški precizno iseciran k'o žaba na času biologije od strane ovih Che i Tito urbanih bušmana!?
Nema potrebe.

Poslije oko 30 godina vladavine SDA, spočitati dvije škole pod jednim krovom, a i ostalo, NS-u diskredituje post.

Ne treba trošiti vijeme na seciranje takvog posta.
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#51463 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

Nema potrebe.

Poslije oko 30 godina vladavine SDA, spočitati dvije škole pod jednim krovom, a i ostalo, NS-u diskredituje post.

Ne treba trošiti vijeme na seciranje takvog posta.
[/quote]

30 godina vladavine Koalicijskih partnera Naše Stranke:Konakovića, Kukića itd
Rizvan
Posts: 1275
Joined: 27/11/2013 09:25

#51464 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Rizvan »

p206 wrote: 27/08/2021 22:43
Hakiz wrote: 27/08/2021 22:34

Tim osobama je to veliki problem. Nije problem samo ono šta tebe lično pogađa.
Šta lično, jesi li pogledao statistiku kolika je nezaposlenost i koliko je odselilo građana BiH u zadnjih pet godina. Ima puno važnijih stvari koje se trebaju rješavati i to odmah. A ne da se igramo ko djeca pa kanticom od pola litra izbacujemo vodu iz čamca koji tone.
Pa upravo zbog tih pojacanih iseljavanja i treba regulisati ovo pitanje sto prije, jer ovo sad sto imamo je teska diskriminacija i nepravda. Mnogi iz ove zemlje se i iseljavaju preko supruznika. Rijetko da imas slucaj da oboje supruznika pronade posao vani. Obicno se ide preko jednog, ili taj ode ranije, pa onda ide spajanje porodice.
I sad zamisli da si u istospolnoj vezi i partner ti pronade posao vani, ali ne moze povuci tebe sa sobom, niti kasnje kad ode preko spajanja porodice, jer u ocima zakona vi ste niko i nista. Znaci unistena dva zivota, narocito ovaj sto ne moze da ide.

I kad se vec pozivas na nezaposlenost ...ima nezaposlenih i medu homoseksualcima, koje mozda uzdrzava partner. U slucaju njegove smrti, ako su odredene starosne dobi, da im je omogucen brak, imali bi pravo na njegovu penziju a po sadasnjem nista, nek crknu :bih: ... imamo mi preca posla poput nezaposlenih
Iako i medu istospolnim ima nezaposlenih, i zakoni koji regulisu istospolne zajednice, rjesavaju izmedu ostalih i probleme nekih nezaposlenih. Sto ce reci da vas i nije briga za nezaposlene, samo ih koristite da opravdate svoju ignorantnost.
User avatar
joint union
Posts: 2839
Joined: 31/01/2006 09:54

#51465 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by joint union »

Hakiz wrote: 28/08/2021 13:04
joint union wrote: 28/08/2021 12:02

Dobar si.

Kuća ti gori, a ti sjeo da jedeš, jer jbg gladan si, jutros samo doručkovao. Ima valjda neka lista prioriteta, nije valjda da je pravo na brak lgbt populacije u vrhu? Ako jeste, onda nam je super, ne znam sta se bunimo?
I to šta kažeš, samo nek ne puca, sve ostalo da zanemarimo.

U isto vrijeme potrošači u RS od juče imaju novi nivo zaštite, mogu se žaliti i na robu kupljenu u secondhand prodavnicama. Čine se oni bave, sve gori a oni marenduju.

I tako ćete vi, štovatelji SDA, ostvariti priču Dodika da je RS bolji dio BiH.

Znam da je tebi zasmetala briga o istospolnim zajednicama, ali tvojom homofobijom se ne želim baviti.
Legendo, možda je tebi pravo na brak lgbt populacije najvažniji problem u BiH, poštujem, no ja bih isto reagovao i da je Sabina na najviši nivo digla recimo efekat staklene bašte, ili odumiranje medvjeda ili...

Respektujem da je to vama problem, i da dokažem da nisam homofob, rado ću doći na tvoje vjenčanje, te donijeti poklon tebi i suprugu, čim Sabina to izganja.

No ova stvar uopšte nije niti u prvih 10 problema koji imaju stanovnici BiH, niti je stvar koju su uvaženi predstavnici NS potencirali kada su se borili za glasove. Pogledaj koliko košta sad litar ulja, kilo brašna, meso, pa pogledaj koliko je para nedavno dobila BiH za ublažavanje posljedica pandemije. Moje je pravo da mislim da ce se predstavnici, posebno liberalne opcije, zajedno sa svojim koalicionim partnerima boriti za, recimo, što bolji monitoring tih sredstava i njihovo trošenje za npr ublažavanje divljanja cijena osnovnih namirnica odozgo. Drugim riječima rečeno, prvo da vidimo sta ćemo da jedemo pa onda gledati šta ćemo da... Prioritet.

Ovo za stovatelja SDA pripisujem isključivo zamagljenom pogledu, jer sam možda necim i nekako uvrijedio tvoje sex. opredjeljenje, pa ukoliko jesam, zaista se izvinjavam, nije mi bila namjera.
Rizvan
Posts: 1275
Joined: 27/11/2013 09:25

#51466 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Rizvan »

joint union wrote: 28/08/2021 16:50
Hakiz wrote: 28/08/2021 13:04

I to šta kažeš, samo nek ne puca, sve ostalo da zanemarimo.

U isto vrijeme potrošači u RS od juče imaju novi nivo zaštite, mogu se žaliti i na robu kupljenu u secondhand prodavnicama. Čine se oni bave, sve gori a oni marenduju.

I tako ćete vi, štovatelji SDA, ostvariti priču Dodika da je RS bolji dio BiH.

Znam da je tebi zasmetala briga o istospolnim zajednicama, ali tvojom homofobijom se ne želim baviti.
Legendo, možda je tebi pravo na brak lgbt populacije najvažniji problem u BiH, poštujem, no ja bih isto reagovao i da je Sabina na najviši nivo digla recimo efekat staklene bašte, ili odumiranje medvjeda ili...

Respektujem da je to vama problem, i da dokažem da nisam homofob, rado ću doći na tvoje vjenčanje, te donijeti poklon tebi i suprugu, čim Sabina to izganja.

No ova stvar uopšte nije niti u prvih 10 problema koji imaju stanovnici BiH, niti je stvar koju su uvaženi predstavnici NS potencirali kada su se borili za glasove. Pogledaj koliko košta sad litar ulja, kilo brašna, meso, pa pogledaj koliko je para nedavno dobila BiH za ublažavanje posljedica pandemije. Moje je pravo da mislim da ce se predstavnici, posebno liberalne opcije, zajedno sa svojim koalicionim partnerima boriti za, recimo, što bolji monitoring tih sredstava i njihovo trošenje za npr ublažavanje divljanja cijena osnovnih namirnica odozgo. Drugim riječima rečeno, prvo da vidimo sta ćemo da jedemo pa onda gledati šta ćemo da... Prioritet.

Ovo za stovatelja SDA pripisujem isključivo zamagljenom pogledu, jer sam možda necim i nekako uvrijedio tvoje sex. opredjeljenje, pa ukoliko jesam, zaista se izvinjavam, nije mi bila namjera.
Prioriteti
Kako nehumano ovo zvuci kad skontas da se radi o osnovnim ljudski pravima jedne zajednice bez obzira koliko mala ona bila. Ovakvi komentari samo pokazuju na kojem nivou je LGBT zajednica dehumanizirana kod nas.

Ali evo kad spominjes probleme. Ne razumijem zasto se ti problemi ne mogu rjesavati uporedo sa ovim pitanjem?
Zasto postoje ministarstva poljoprivrede, privrede, trgovine i finansija, nego da se bave bitnim ekonomskim pitanjima? Isto tako i u parlamentu postoje komisije koje se zaduzene za trgovinu, finansije, kao i one koje su zaduzene za ljudska prava. Stranke isto imaju svoje programe koji se sastoje od razlicitih drustvenih segmenata, kao i tijela/komisije koji su zaduzeni za razlicite dijelove, od ekonomskih pitanja pa do ljudskih prava.
I ne znam zasto ovi koji se bave ljudskim pravima trebaju da sjede skrstenih ruku i cekaju ove druge da rijese bitne probleme? Zar ne mogu i jedni i drugi uporedo raditi svoj posao? A ti svoju energiju usmjeri na tebi bitne probleme, i tako ce nam svima biti bolje, i imati cemo manje problema. Ovako ispada da ti je ovo jako bitno pitanje cim se njime bavis.
User avatar
joint union
Posts: 2839
Joined: 31/01/2006 09:54

#51467 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by joint union »

Rizvan wrote: 28/08/2021 17:37
joint union wrote: 28/08/2021 16:50

Legendo, možda je tebi pravo na brak lgbt populacije najvažniji problem u BiH, poštujem, no ja bih isto reagovao i da je Sabina na najviši nivo digla recimo efekat staklene bašte, ili odumiranje medvjeda ili...

Respektujem da je to vama problem, i da dokažem da nisam homofob, rado ću doći na tvoje vjenčanje, te donijeti poklon tebi i suprugu, čim Sabina to izganja.

No ova stvar uopšte nije niti u prvih 10 problema koji imaju stanovnici BiH, niti je stvar koju su uvaženi predstavnici NS potencirali kada su se borili za glasove. Pogledaj koliko košta sad litar ulja, kilo brašna, meso, pa pogledaj koliko je para nedavno dobila BiH za ublažavanje posljedica pandemije. Moje je pravo da mislim da ce se predstavnici, posebno liberalne opcije, zajedno sa svojim koalicionim partnerima boriti za, recimo, što bolji monitoring tih sredstava i njihovo trošenje za npr ublažavanje divljanja cijena osnovnih namirnica odozgo. Drugim riječima rečeno, prvo da vidimo sta ćemo da jedemo pa onda gledati šta ćemo da... Prioritet.

Ovo za stovatelja SDA pripisujem isključivo zamagljenom pogledu, jer sam možda necim i nekako uvrijedio tvoje sex. opredjeljenje, pa ukoliko jesam, zaista se izvinjavam, nije mi bila namjera.
Prioriteti
Kako nehumano ovo zvuci kad skontas da se radi o osnovnim ljudski pravima jedne zajednice bez obzira koliko mala ona bila. Ovakvi komentari samo pokazuju na kojem nivou je LGBT zajednica dehumanizirana kod nas.

Ali evo kad spominjes probleme. Ne razumijem zasto se ti problemi ne mogu rjesavati uporedo sa ovim pitanjem?
Zasto postoje ministarstva poljoprivrede, privrede, trgovine i finansija, nego da se bave bitnim ekonomskim pitanjima? Isto tako i u parlamentu postoje komisije koje se zaduzene za trgovinu, finansije, kao i one koje su zaduzene za ljudska prava. Stranke isto imaju svoje programe koji se sastoje od razlicitih drustvenih segmenata, kao i tijela/komisije koji su zaduzeni za razlicite dijelove, od ekonomskih pitanja pa do ljudskih prava.
I ne znam zasto ovi koji se bave ljudskim pravima trebaju da sjede skrstenih ruku i cekaju ove druge da rijese bitne probleme? Zar ne mogu i jedni i drugi uporedo raditi svoj posao? A ti svoju energiju usmjeri na tebi bitne probleme, i tako ce nam svima biti bolje, i imati cemo manje problema. Ovako ispada da ti je ovo jako bitno pitanje cim se njime bavis.
Mogu se rješavati uporedo, i nemam ništa protiv toga, no njihovo isturanje u prvi plan, te stavljanje na listu prioriteta, (da prioriteta) imam pravo da ne podržavam.
Dehumanizirani su ovdje svi, evo npr penzioneri, ljudi koji su napravili ovo sto danas koristiš i ti, i ja, pa i ta lgbt populacija i? Ne vidim Sabinu da se nesto zalaže za njihova prava? Moji problemi su moja briga, kao i tvoji tebi, i ne odgovaram ni tebi ni Sabini za njih, jer ona, a ni ti, niti me birate, niti plaćate. Sa druge strane, tu istu Sabinu (i sve ostale političare) biramo i plaćamo i ti i ja, pa valjda imamo pravo da komentarišemo njihove postupke? Shvatam postojanje ovih koji moraju braniti sve sto im "njihovi" propagiraju a zarad nekih mrvica koje im bace sa stola, no ja to ne moram. Samo pitanje mi nije bitno, što se mene tice neka se žene i udaju odmah sutra, no trošenje resursa (i mojih izmedju ostalog) na rješavanje tog pitanja, a ne recimo pitanja penzionera ili, evo npr trenutno, uposlenika u namjenskog industriji, smatram u najmanju ruku degutantnim.
Rizvan
Posts: 1275
Joined: 27/11/2013 09:25

#51468 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Rizvan »

joint union wrote: 28/08/2021 17:53

Mogu se rješavati uporedo, i nemam ništa protiv toga, no njihovo isturanje u prvi plan, te stavljanje na listu prioriteta, (da prioriteta) imam pravo da ne podržavam.
Dehumanizirani su ovdje svi, evo npr penzioneri, ljudi koji su napravili ovo sto danas koristiš i ti, i ja, pa i ta lgbt populacija i? Ne vidim Sabinu da se nesto zalaže za njihova prava? Moji problemi su moja briga, kao i tvoji tebi, i ne odgovaram ni tebi ni Sabini za njih, jer ona, a ni ti, niti me birate, niti plaćate. Sa druge strane, tu istu Sabinu (i sve ostale političare) biramo i plaćamo i ti i ja, pa valjda imamo pravo da komentarišemo njihove postupke? Shvatam postojanje ovih koji moraju braniti sve sto im "njihovi" propagiraju a zarad nekih mrvica koje im bace sa stola, no ja to ne moram. Samo pitanje mi nije bitno, što se mene tice neka se žene i udaju odmah sutra, no trošenje resursa (i mojih izmedju ostalog) na rješavanje tog pitanja, a ne recimo pitanja penzionera ili, evo npr trenutno, uposlenika u namjenskog industriji, smatram u najmanju ruku degutantnim.
Kao sto sam odgovorio za nezaposlene, isto vazi i za penzionere. Da te je stvarno briga sa penzionere onda bi podrzao zakon o istospolnom braku, jer taj zakon izmedu ostalog uklanja diskriminaciju i nepravdu koju trpi LGBT dio penzionerske populacije.
Meni je degutantna ta tvoja selektivna briga za prava.
User avatar
joint union
Posts: 2839
Joined: 31/01/2006 09:54

#51469 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by joint union »

Rizvan wrote: 28/08/2021 18:19
joint union wrote: 28/08/2021 17:53

Mogu se rješavati uporedo, i nemam ništa protiv toga, no njihovo isturanje u prvi plan, te stavljanje na listu prioriteta, (da prioriteta) imam pravo da ne podržavam.
Dehumanizirani su ovdje svi, evo npr penzioneri, ljudi koji su napravili ovo sto danas koristiš i ti, i ja, pa i ta lgbt populacija i? Ne vidim Sabinu da se nesto zalaže za njihova prava? Moji problemi su moja briga, kao i tvoji tebi, i ne odgovaram ni tebi ni Sabini za njih, jer ona, a ni ti, niti me birate, niti plaćate. Sa druge strane, tu istu Sabinu (i sve ostale političare) biramo i plaćamo i ti i ja, pa valjda imamo pravo da komentarišemo njihove postupke? Shvatam postojanje ovih koji moraju braniti sve sto im "njihovi" propagiraju a zarad nekih mrvica koje im bace sa stola, no ja to ne moram. Samo pitanje mi nije bitno, što se mene tice neka se žene i udaju odmah sutra, no trošenje resursa (i mojih izmedju ostalog) na rješavanje tog pitanja, a ne recimo pitanja penzionera ili, evo npr trenutno, uposlenika u namjenskog industriji, smatram u najmanju ruku degutantnim.
Kao sto sam odgovorio za nezaposlene, isto vazi i za penzionere. Da te je stvarno briga sa penzionere onda bi podrzao zakon o istospolnom braku, jer taj zakon izmedu ostalog uklanja diskriminaciju i nepravdu koju trpi LGBT dio penzionerske populacije.
Ta tvoja selektivna briga za prava, meni je degutantna.
OK, lgbt penzionerima je nemogućnost braka trenutno najveća briga. To sta je tebi degutantno, uopšte me ne zanima. Lijep pozdrav.
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#51470 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by cLo »

Ovi su pali s Marsa, čim se oni bave 'ebo te ledić!!!
tutku
Posts: 1340
Joined: 18/06/2011 12:10

#51471 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by tutku »

Sta kaze nekadasnji Harisov, pardon Fahrin poltron, Arnaut - Erdogan je diktator, mozda da predlozi i da ga PS BIH proglasi personom non gratom. Covjek kao da zivi u paralelnom univerzumu. Kakva steta ko danas predstavlja NS, nadobudni kompleksasi kadrovi jednog SBB-a.
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#51472 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

joint union wrote: 28/08/2021 17:53 Sa druge strane, tu istu Sabinu (i sve ostale političare) biramo i plaćamo i ti i ja, pa valjda imamo pravo da komentarišemo njihove postupke? Shvatam postojanje ovih koji moraju braniti sve sto im "njihovi" propagiraju a zarad nekih mrvica koje im bace sa stola, no ja to ne moram. Samo pitanje mi nije bitno, što se mene tice neka se žene i udaju odmah sutra, no trošenje resursa (i mojih izmedju ostalog) na rješavanje tog pitanja, a ne recimo pitanja penzionera ili, evo npr trenutno, uposlenika u namjenskog industriji, smatram u najmanju ruku degutantnim.
Da, plaćam je i ja, pa kažem, draga Sabina, kada te već plaćam, pobrini se malo i za LGBT zajednicu.

Ime ona riječ koja se koristi kada pomisliš malo i na druge, a ne sam a sebe, kako ono ide...

...sjetio sam se! Empatija.

A ima i ona riječ koja se koristi kada misliš samo na sebe. Ima ih više.
User avatar
joint union
Posts: 2839
Joined: 31/01/2006 09:54

#51473 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by joint union »

Hakiz wrote: 28/08/2021 19:15
joint union wrote: 28/08/2021 17:53 Sa druge strane, tu istu Sabinu (i sve ostale političare) biramo i plaćamo i ti i ja, pa valjda imamo pravo da komentarišemo njihove postupke? Shvatam postojanje ovih koji moraju braniti sve sto im "njihovi" propagiraju a zarad nekih mrvica koje im bace sa stola, no ja to ne moram. Samo pitanje mi nije bitno, što se mene tice neka se žene i udaju odmah sutra, no trošenje resursa (i mojih izmedju ostalog) na rješavanje tog pitanja, a ne recimo pitanja penzionera ili, evo npr trenutno, uposlenika u namjenskog industriji, smatram u najmanju ruku degutantnim.
Da, plaćam je i ja, pa kažem, draga Sabina, kada te već plaćam, pobrini se malo i za LGBT zajednicu.

Ime ona riječ koja se koristi kada pomisliš malo i na druge, a ne sam a sebe, kako ono ide...

...sjetio sam se! Empatija.

A ima i ona riječ koja se koristi kada misliš samo na sebe. Ima ih više.
OK, sasvim se slažem. Tako da, ako draga Sabina hoće da nastavi krstarenje BH političkom scenom, onda mora slušati te glasove koje je izabiraju i plaćaju. Ako ima dovoljno takvih kao ti, nastaviće, ja mislim da nema, i to je i bila poenta mog posta. Nipošto ono što implicirate vas dvojica, da imam nesto protiv lgbt, to no vama izgleda dodje kao crvena marama matadorovom protivniku.
Isto tako nisi vidio da imam i te kako empatije prema npr penzionerima i radnicima u namjenskoj, mada ne pripadam tim grupama, kao i svim stanovnicima koje pogađaju novonastale visoke cijene, vidio si samo lgbt. Protiv kojih, opet kažem, nemam ama bas ništa protiv.
Kako si iz svega toga izvukao da si ti, eto, empatican, a ja sebičan, to samo ti znaš.
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#51474 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

joint union wrote: 28/08/2021 19:32
Hakiz wrote: 28/08/2021 19:15

Da, plaćam je i ja, pa kažem, draga Sabina, kada te već plaćam, pobrini se malo i za LGBT zajednicu.

Ime ona riječ koja se koristi kada pomisliš malo i na druge, a ne sam a sebe, kako ono ide...

...sjetio sam se! Empatija.

A ima i ona riječ koja se koristi kada misliš samo na sebe. Ima ih više.
OK, sasvim se slažem. Tako da, ako draga Sabina hoće da nastavi krstarenje BH političkom scenom, onda mora slušati te glasove koje je izabiraju i plaćaju. Ako ima dovoljno takvih kao ti, nastaviće, ja mislim da nema, i to je i bila poenta mog posta. Nipošto ono što implicirate vas dvojica, da imam nesto protiv lgbt, to no vama izgleda dodje kao crvena marama matadorovom protivniku.
Isto tako nisi vidio da imam i te kako empatije prema npr penzionerima i radnicima u namjenskoj, mada ne pripadam tim grupama, kao i svim stanovnicima koje pogađaju novonastale visoke cijene, vidio si samo lgbt. Protiv kojih, opet kažem, nemam ama bas ništa protiv.
Kako si iz svega toga izvukao da si ti, eto, empatican, a ja sebičan, to samo ti znaš.
Vidiš, pravo da se za njih pobrine imaju i grupe prema kojima ne osjećaš empatiju, ne samo one prema kojima osjećaš.

To su te proklete demokratija, ljudska prava slične izmišljotine, moraš trpjeti i one koje ne voliš.
User avatar
joint union
Posts: 2839
Joined: 31/01/2006 09:54

#51475 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by joint union »

Hakiz wrote: 28/08/2021 20:05
joint union wrote: 28/08/2021 19:32

OK, sasvim se slažem. Tako da, ako draga Sabina hoće da nastavi krstarenje BH političkom scenom, onda mora slušati te glasove koje je izabiraju i plaćaju. Ako ima dovoljno takvih kao ti, nastaviće, ja mislim da nema, i to je i bila poenta mog posta. Nipošto ono što implicirate vas dvojica, da imam nesto protiv lgbt, to no vama izgleda dodje kao crvena marama matadorovom protivniku.
Isto tako nisi vidio da imam i te kako empatije prema npr penzionerima i radnicima u namjenskoj, mada ne pripadam tim grupama, kao i svim stanovnicima koje pogađaju novonastale visoke cijene, vidio si samo lgbt. Protiv kojih, opet kažem, nemam ama bas ništa protiv.
Kako si iz svega toga izvukao da si ti, eto, empatican, a ja sebičan, to samo ti znaš.
Vidiš, pravo da se za njih pobrine imaju i grupe prema kojima ne osjećaš empatiju, ne samo one prema kojima osjećaš.

To su te proklete demokratija, ljudska prava slične izmišljotine, moraš trpjeti i one koje ne voliš.
Dobro, prateći tvoju logiku, zaključujem da ti imaš empatiju iskljucivo prema lgbt populaciji, dok straight penzionere, radnike i ljude koje je pogodilo enormno povećanje cijena ne voliš, niti prema njima imaš empatiju. I nije ti neka logika, jel' da?

Uostalom, sta glasači misle o ovoj inicijativi vidjećemo, ja se nadam da ce trojka ipak, uprkos gafovima kao ovaj, imati još bolji rezultat. Većim dijelom samo zato sto im je alternativa pogubna, a ne zato sto sami prave neke aman vrijedne poteze. Barem znamo da će lgbt penzioneri glasati za njih :-D .
Locked