Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#52126 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Thorgerson »

@Hakiz Ako bi tako svaka stranka morala da reaguje zbog svojih clanova jebiga. U ovoj drzavi je 90% ljudi clan neke stranke.

Ja ponavljam, siguran sam da 99% ljudi nema pojma da je ovaj Bejtovic clan NS.

Ja znam sta bi SDA lesinari jedva cekali, da Forto izadje, da kaze Bejtovic vise nije clan stranke. Znas sta bi se desilo? Sada bi 100% ljudi znalo da je clan. Onda bi tek krenuli spinovi. NS bi bez ikakvog razloga bila oznacena kao glavni krivac jer je to jadno dijete umrlo. SDA lesinari to jedva cekaju. I stvarno je degutantni da toliko nisko padaju da koriste ovaj zalostan slucaj u ove svrhe.

Ja da sam Forto samo bih nazvao Bejtovica i rekao zao mi je ali zbog svega ne mozes biti clan stranke i tijela. Pretjerao si. Kraj price. Privatan razgovor i zavrsena stvar. Nema sta on izlaziti na N1 ili gdje vec da lesinarima objasnjava stvari. E sad kako mi da znamo da on to vec nije uradio? Ili ce uraditi za koji dan?

Da je Bejtovic kojim slucajem javna licnost, politicar kojeg mi placamo i na funkciji. U tom slucaju bi bila obavezna i javna akcija i reakcija.
User avatar
drug_profi
Posts: 50218
Joined: 16/07/2012 16:00

#52127 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Jel sad reakcija NS ista kao i Bakirova: "Ja, i?"
Nije brate, ni blizu. Nit ga brane, nit relativiziraju.
Poslalo ministarstvo inspektore posvuda, da se stvar jasno definise. Tuzilastvo radi svoje i proces je tu.
Bejtovic je građanin koji će imati priliku da dokaže da nije kriv.

Asim nije ni istražen ni optužen. Ni Skaka, ni koonojošsespomenu.

Ali isto je to.
putokaz1
Posts: 12411
Joined: 31/05/2014 23:56

#52128 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

drug_profi wrote: 21/11/2021 01:24 Jel sad reakcija NS ista kao i Bakirova: "Ja, i?"
Nije brate, ni blizu. Nit ga brane, nit relativiziraju.
Poslalo ministarstvo inspektore posvuda, da se stvar jasno definise. Tuzilastvo radi svoje i proces je tu.
Bejtovic je građanin koji će imati priliku da dokaže da nije kriv.

Asim nije ni istražen ni optužen. Ni Skaka, ni koonojošsespomenu.

Ali isto je to.
Pa isto je,trebalo je sprijeciti a ne reagovat tek nakon medija
Hakiz
Posts: 39937
Joined: 30/07/2015 20:01

#52129 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Thorgerson wrote: 21/11/2021 01:11 @Hakiz Ako bi tako svaka stranka morala da reaguje zbog svojih clanova jebiga. U ovoj drzavi je 90% ljudi clan neke stranke.

Ja ponavljam, siguran sam da 99% ljudi nema pojma da je ovaj Bejtovic clan NS.

Ja znam sta bi SDA lesinari jedva cekali, da Forto izadje, da kaze Bejtovic vise nije clan stranke. Znas sta bi se desilo? Sada bi 100% ljudi znalo da je clan. Onda bi tek krenuli spinovi. NS bi bez ikakvog razloga bila oznacena kao glavni krivac jer je to jadno dijete umrlo. SDA lesinari to jedva cekaju. I stvarno je degutantni da toliko nisko padaju da koriste ovaj zalostan slucaj u ove svrhe.

Ja da sam Forto samo bih nazvao Bejtovica i rekao zao mi je ali zbog svega ne mozes biti clan stranke i tijela. Pretjerao si. Kraj price. Privatan razgovor i zavrsena stvar. Nema sta on izlaziti na N1 ili gdje vec da lesinarima objasnjava stvari. E sad kako mi da znamo da on to vec nije uradio? Ili ce uraditi za koji dan?

Da je Bejtovic kojim slucajem javna licnost, politicar kojeg mi placamo i na funkciji. U tom slucaju bi bila obavezna i javna akcija i reakcija.
Postao je javna ličnost.

A i da nije, nema veze. Saznalo se. Imidž stranke. Ili je nebitno kakvi ljudi su u organima stranke?

Da je slučajno neka žena objavila prepisku sa nekim članom glavnog odbora u kojoj on sa njom nedolično komunicira, reagovali bi odmah. Sabina bi već bila na 6 TV emisija i izbacili bi ga.
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#52130 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Login7777 »

drug_profi wrote: 21/11/2021 01:24 Jel sad reakcija NS ista kao i Bakirova: "Ja, i?"
Nije brate, ni blizu. Nit ga brane, nit relativiziraju.
Poslalo ministarstvo inspektore posvuda, da se stvar jasno definise. Tuzilastvo radi svoje i proces je tu.
Bejtovic je građanin koji će imati priliku da dokaže da nije kriv.

Asim nije ni istražen ni optužen. Ni Skaka, ni koonojošsespomenu.

Ali isto je to.
Naravno da nije isto.
Ovi su "ubili" djevojčicu igrajući se sa njenim životom u improviziranoj klinici, bez licence te verifikacije aparata.
Na drugoj strani, smrti nije bilo, ni kod "napada na kameru" ni kod "hanume kod glumca"
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#52131 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Niemand »

Na prvoj stranici ove teme je pedja kojovic to fino objasnio:
Neki ljudi u stranci rade stvari koje se vide, a neki rade stvari koje se ne vide.
Hakiz
Posts: 39937
Joined: 30/07/2015 20:01

#52132 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Možeš ti interno riješiti stvar koja nije izašla vani. Kada stvar izađe vani, ako se ne oglasiš, daješ utisak da ne reaguješ. A ko šuti, taj odobrava.

U pitanju su imidž i percepcija, ne činjenice.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19149
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#52133 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by teskeredzic_22 »

Šta Naša stranka misli o imenovanju Bakira H.za direktora JP Sarajevo ?

Vjerovatno - ništa.
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#52134 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Login7777 »

Bejtović je još član UO ZZO KS, inspekcija u slučaju djevojčice Gadžun mu utvrdila brojne nepravilnosti
23.11.2021. / 20:39








Benjamin Bejtović član je Upravnog odbora Zavoda zdravstvenog osiguranja Kantona Sarajevo, na tu poziciju imenovala ga je Vlada Kantona Sarajevo kao visokopozicioniranog člana Naše stranke, čiji je predsjednik premijer Vlade KS Edin Forto.

Iako je upravo u poliklinici u vlasništvu Benjamina Bejtovića i njegove supruge Jasmine izvršena operacija djevojčice Džene Gadžun koja je nakon nekoliko dana u komi i preminula, niko od nadlžnih se ne oglašava po ovom pitanju.

Niti je sam Bejtović podnio ostavku na ovu poziciju kao moralni čin nakon što je inspekcija utvrdila nepravilnosti i nakon samog događaja, niti je Vlada Kantona Sarajevo, a ni ministar zdravstva KS Haris Vranić, podnio inicijativu za njegovu smjenu sa ove pozicije.


VLADA KS ODLUČILA
U UO Zavoda zdravstvenog osiguranja imenovani kadrovi SDP-a, Naše stranke i NiP-a
Kako nezvanično saznaje Faktor, na narednoj sjednici Skupštine KS bit će podnesena inicijativa za smjenu Benjamina Bejtovića sa funkcije člana UO Zavoda zdravstvenog osiguranja KS.

Pitali smo u Ministarstvu zdravstva KS da li će ministar zdravstva Vranić podnijeti inicijativu za Bejtovićevu smjenu s obzirom na aktuelna dešavanja i utvrđene nepravilnosti u radu poliklinike Bejtović, međutim odgovor nismo dobili.

Naime, Kantonalna uprava za inspekcijske poslove Kantona Sarajevo vršila je nadzor u privatnim ordinacijama čiji su ljekari bili uključeni u slučaj djevojčice iz Kaknja, a među njima je i vršen nadzor u privatnoj stomatološkoj ordinaciji Bejtović.

- Tokom nadzora inspektorima je predočeno rješenje Ministarstva zdravstva Kantona Sarajevo kojim je dr. Jasmini Bejtović odobreno obavljanje privatne prakse u stomatoloskoj ordinaciji pod nazivom Privatna stomatoloska ordinacija Bejtović. Djelatnost ordinacije je pružanje polivalentnih stomatoloških usluga iz oblasti opće stomatologije. U momentu nadzora utvrđeno je da je iznad ulaza u subjekt nadzora istaknut natpis Poliklinika Bejtović, a sa lijeve strane pored ulaza natpis Privatna stomatološka ordinacija Bejtović. Utvrđeno je da istaknuti naziv Poliklinika Bejtović nije u skladu sa naprijed navedenim rješenjem nadležnog Ministarstva zdravstva – naveli su iz Inspekcije, te dodali:

- lnspekcijskim nadzorom utvrđeno je da su prostor i kadar u ordinaciji u skladu sa zakonskim propisima, za odobrenu djelatnost prema rješenju Ministarstva zdravstva Kantona Sarajevo.

Istakli su iz KUIP-a da kada je u pitanju medicinsko-tehnička oprema nije predočen zaključen ugovor o servisiranju, kako je propisano članom 8 Pravilnika o uvjetima za obavljanje privatne prakse, grupne prakse, kao i uvjetima za obavljanje privatne prakse na osnovu posebnog ugovora sa zdravstvenorn ustanovorn ("Sl. novine FBiH", broj 104/13, J 6/ J 4 i 66/ J 5).


KO SE IGRA ŽIVOTIMA DJECE
Šta je istina - Gavrankapetanović: Spasili smo dijete koje je operisao Bejtović; Bejtović: Nije tačno, sumnjali smo na COVID
- Izvršen je uvid u protokol bolesnika, te je konstatovano da je vođen nepotpuno, a pojedine zdravstvene usluge nisu propisno ovjerene pečatom i potpisom ordinarijusa. U trenutku nadzora, dr. Jasminu i Benjamina Bejtovića inspektori su upoznali da imaju saznanja o sačinjenom ugovoru između Privatne oftalmološke ordinacije Dr. Halimić, Privatne ordinacije za anesteziju i terapiju bola "Prim. dr. Suad Rožajac" i PSO "Bejtović" od 1. oktobra 2020.

Navedenim ugovorom u članu 5 navedeno je:

- Zakupodavac (PSO "Bejtović") obavezao se da osigura potreban prostor / operacionu salu, termokauter-bipolar i monopoiar, sanger-aspirator / i anesteziološku opremu kao i potrošni materijal neophodan za kvalitetno obavljanje obaveza preuzetih od izvršioca usluge (Privatne ordinacije za anesteziju i terapiju bola "Prim. dr. Suad Rožajac"). Zakupodavac se obavezuje da će redovno servisirati i atestirati anesteziološku opremu.

Inspektori su upoznali imenovana lica, da u momentu vršenja inspekcijskog nadzora 12. novembra 2021. godine u Privatnoj ordinaciji za anesteziju i terapiju bola "Prim. dr. Suad Rožajac" inspektorima nije predočena dokumentacija o opremi koja je predmet gore navedenog ugovora.

- Navedeni ugovor su ugovarali i potpisivali dr. Benjamin Bejtović, dr. Jasmina Halimić i dr. Suad Rožajac i nemam više komentara – kazala je dr. Jasmina Bejtović očitujući se na zapisnik.

Dr. Benjamin Bejtović kazao je sljedeće:

- Što se tiče tripartitnog ugovora, pregovore sam sa dr. Rožajcem i prof. Halimić vodio ja, nakon čega je dostavljen od dr. Rožajca ugovor na potpisivanje: U ime PSO Bejtović ugovor sam potpisao ja, Benjamin Bejtović neupućen u član 5. predmetnog ugovora. Kupovinu predmetnog anesteziološkog aparata sam organizovao ja, legalnim kupoprodajnim ugovorom sa firmom koja je prodala navedeni aparat. Aparat je dat na korištenje prim. dr. Suadu Rožajcu i smješten u prostorije koje on koristi kao zakupoprimac. U nekoliko navrata na osnovu medijskih poruka firme za verifikaciju Verlab, sugerisao sam dr. Rožajcu da je potrebno aparat verificirati kao jedini ispravni način, što nije provedeno i nemam nikakav dokaz o verifikaciji predmetnog anesteziolološkog aparata – kazao dr. Bejtović.


BROJNI PROPUSTI
Inspekcija o ordinacijama u slučaju djevojčice Džene Gadžun: Opća anestezija nije bila dozvoljena, upitna ispravnost aparata
Na osnovu gore navedenih izjava zaključuje se da je predmetna anesteziološka oprema, vlasništvo Jasmine i Benjamina Bejtovića, te da su se obavezali naprijed opisanim tripartetnim ugovorom, u čl. 5. kao zakupodavac "da će redovno servisirati i atestirati anesteziološku opremu", a što je suprotno izjavi dr. Benjamina Bejtovića gdje navodi "U nekoliko navrata na osnovu medijskih poruka firme za verifikaciju Verlab, sugerisao sam dr. Rožajcu da je potrebno aparat verificirati kao jedini ispravni način, što nije provedeno."

Ističe se da tokom službene kontrole zdravstvenoj inspekciji nisu predočeni dokazi o tehničkoj ispravnosti anesteziološkog aparata, termokauter-bipolar i monopolar i sauger-aspiratora.

Dr. Jasmina Bejtović inspektorima je kazala kako "ordinacija Bejtović nema ništa sa protokolom bolesnika drugih zdravstvenih ustanova ili ordinacija, tako da nemamo ni taj protokol".

Kako u momentu nadzora u PSO "Bejtović" protokol hirurških operacija u općoj anesteziji nije predočen, kao ni u Privatnoj oftalmološkoj ordinaciji "Dr. Halimić", inspektori su konstatovali da protokol hirurških operacija u općoj anesteziji nije ni vođen.

Faktor
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#52135 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Login7777 »




O Vaše Visočanstvo širokobriježanski obrtniče, izvinjenje, nismo Vas prepoznali.
#debil
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#52136 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by doremifa »

Login7777 wrote: 25/11/2021 19:52


O Vaše Visočanstvo širokobriježanski obrtniče, izvinjenje, nismo Vas prepoznali.
#debil
Hehehehe, sta je kontekst price? odlicno...
Dimu1927
Posts: 3955
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#52137 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Dimu1927 »

kad se obrtnik iz sirokog brijega pojavi na bilinom polju da gleda reprezentaciju svoje drzave umjesto na poljudu onda ce mu se neko ovdje pokloniti

do tad nek mu se uvazeni premijer sagne ako ga to pali...
putokaz1
Posts: 12411
Joined: 31/05/2014 23:56

#52138 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

Dimu1927 wrote: 26/11/2021 00:41 kad se obrtnik iz sirokog brijega pojavi na bilinom polju da gleda reprezentaciju svoje drzave umjesto na poljudu onda ce mu se neko ovdje pokloniti

do tad nek mu se uvazeni premijer sagne ako ga to pali...
Lijanovic je obrtnik iz Sirokog i uvjek je gledao BH u Sarajevo....
Dimu1927
Posts: 3955
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#52139 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Dimu1927 »

Aferim Lijanovicu i svim normalnim ljudima koji nisu optereceni vjerom i (nametnutom) nacinalnoscu, ali znamo vrlo dobro koliko je to rijedak slucaj
tap3ah75
Posts: 5942
Joined: 07/09/2009 14:14

#52140 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by tap3ah75 »

O čemu je riječ ovdje? Je li neko gledao?
Iz kojeg konteksta je ovo izvučeno?
pemanapemani
Posts: 5347
Joined: 09/09/2008 15:12

#52141 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by pemanapemani »

U istom kontekstu je spomenuo, čini mi se obrtnicu iz Bihaća i poljoprivrednika iz Bijeljine. Bukvalno iste rečenice ponovio

Naravno, nikome nije zanimljiva obrtnica iz Bihaća, a za ovog poljoprivrednika iz Bijeljine valjda kontaju da je iz Janje. :-)


Kontekst - Sarajevo je glavni grad BiH i svih njenih građana, pa tako i ovog iz Širokog.
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#52142 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by doremifa »

pemanapemani wrote: 26/11/2021 15:24 U istom kontekstu je spomenuo, čini mi se obrtnicu iz Bihaća i poljoprivrednika iz Bijeljine. Bukvalno iste rečenice ponovio

Naravno, nikome nije zanimljiva obrtnica iz Bihaća, a za ovog poljoprivrednika iz Bijeljine valjda kontaju da je iz Janje. :-)


Kontekst - Sarajevo je glavni grad BiH i svih njenih građana, pa tako i ovog iz Širokog.
Hvala na pojasnjenju
tap3ah75
Posts: 5942
Joined: 07/09/2009 14:14

#52143 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by tap3ah75 »

pemanapemani wrote: 26/11/2021 15:24 U istom kontekstu je spomenuo, čini mi se obrtnicu iz Bihaća i poljoprivrednika iz Bijeljine. Bukvalno iste rečenice ponovio

Naravno, nikome nije zanimljiva obrtnica iz Bihaća, a za ovog poljoprivrednika iz Bijeljine valjda kontaju da je iz Janje. :-)


Kontekst - Sarajevo je glavni grad BiH i svih njenih građana, pa tako i ovog iz Širokog.
OK
Ali što da im se klanjaju Sarajlije?
batara
Posts: 1183
Joined: 24/01/2014 23:31

#52145 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by batara »

Pitanje za simpatizere ove ubleharske stranke. Kada cete pokrenuti i izaci na proteste protiv clanova svoje stranke koji su odgovorni za ubistvo male Dzane? Ili vam je samo Fadil Novalic problem i rusenje FBiH?
Cipiripi2
Posts: 457
Joined: 19/10/2021 14:55

#52146 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Cipiripi2 »

drug_profi wrote: 14/11/2021 01:27 Image

kongres botina....
a i ovaj cipiripi ce uskoro na listu
Pobogu nemoj...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55475
Joined: 15/12/2008 16:53

#52147 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by ultima_palabra »

batara wrote: 28/11/2021 23:12 Pitanje za simpatizere ove ubleharske stranke. Kada cete pokrenuti i izaci na proteste protiv clanova svoje stranke koji su odgovorni za ubistvo male Dzane? Ili vam je samo Fadil Novalic problem i rusenje FBiH?
Za koliko ubistava su odgovorni Fadil, Sebija, Solak, Malinar i koalicioni partner Jelka?
Hakiz
Posts: 39937
Joined: 30/07/2015 20:01

#52148 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

ultima_palabra wrote: 29/11/2021 01:56
batara wrote: 28/11/2021 23:12 Pitanje za simpatizere ove ubleharske stranke. Kada cete pokrenuti i izaci na proteste protiv clanova svoje stranke koji su odgovorni za ubistvo male Dzane? Ili vam je samo Fadil Novalic problem i rusenje FBiH?
Za koliko ubistava su odgovorni Fadil, Sebija, Solak, Malinar i koalicioni partner Jelka?
Znači, Džana ništa?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55475
Joined: 15/12/2008 16:53

#52149 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by ultima_palabra »

Hakiz wrote: 29/11/2021 02:59
ultima_palabra wrote: 29/11/2021 01:56

Za koliko ubistava su odgovorni Fadil, Sebija, Solak, Malinar i koalicioni partner Jelka?
Znači, Džana ništa?
Sta nista? Odgovaram botu na nacin koji jedino razumije.

Ako se potvrdi optuznica protiv nekoga, isti treba napustiti pozicije na koje ga je imenovala stranka i stranacke organe.
putokaz1
Posts: 12411
Joined: 31/05/2014 23:56

#52150 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

Pa kako će neko potvrditi ioptužnicu protiv onog koji ga ej postavio na poziciju :D
Locked