Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
Ali_G
Posts: 4639
Joined: 02/03/2002 00:00

#53526 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Ali_G »

Centar za srce uredno lijeci sve osiguranike kantona.
Hakiz
Posts: 39972
Joined: 30/07/2015 20:01

#53527 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

no_sikiriki wrote: 25/09/2022 15:44
ninjahepek wrote: 25/09/2022 15:23 Ima li ijedan član trojke da se ne liječi privatno? Katica, Kojo, Forto - što ja znam, svi su se liječili vani i u privatnom aranžmanu. Baš fina poruka za nas sitnu buraniju.
Na njihovom mjestu bi morao biti baš lud da te neko "liječi" na KCUSu.
Kao što @ninjahepek reče, zašto se ne liječe u kantonalnoj, "svojoj" bolnici ako je KCUS toliki rizik?

Sebija je na KCUS, pa je što se nje tiče sve jasno, ali šta je problem sa Općom bolnicom ''Prim. dr. Abdulah Nakaš''? Zašto im ona ne valja, a pod njihovim je upravljanjem?
kluz franjo
Posts: 6089
Joined: 26/06/2009 01:37

#53528 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

ninjahepek wrote: 25/09/2022 15:54
Ne znam čemu takav način konverzacije. Pristalica sam trojke i imam puno pravo da ih kritikujem, to što neki misle da su nedodirljivi - to je vaš problem. Ne vrijedi ni ukazivati na očito, ko hoće da vidi - vidjeće.
Ja znam jednog forumaša koji je tražio privatno gastroenterologa. Situacija je bila malo urgentnija, zafrkavala ga hijatalna, a Srđan više nije bio u Al-Tawilu.

Ne vjerujem da bi taj kolega u slučaju tuđeg urgentnog stanja glumatao sa pričama o "nedodirljivim" i "sitnoj buraniji".
Ali možda i griješim.
laik1981
Posts: 12932
Joined: 05/12/2012 13:04

#53529 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by laik1981 »

Tacno za nepovjerovati :-)
User avatar
dale cooper
Posts: 28399
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#53530 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by dale cooper »

Nadam se da će Peđa biti ok. Brzo ozdravljenje želim. :)
giannibelif
Posts: 1916
Joined: 28/01/2017 22:11

#53531 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by giannibelif »

Čovjek ima ovjerenu knjižicu koja vrijedi u sijaset privatnih zdravstvenih ustanova.
no_sikiriki
Posts: 16565
Joined: 11/12/2012 13:21

#53532 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by no_sikiriki »

Hakiz wrote: 25/09/2022 16:05
no_sikiriki wrote: 25/09/2022 15:44

Na njihovom mjestu bi morao biti baš lud da te neko "liječi" na KCUSu.
Kao što @ninjahepek reče, zašto se ne liječe u kantonalnoj, "svojoj" bolnici ako je KCUS toliki rizik?

Sebija je na KCUS, pa je što se nje tiče sve jasno, ali šta je problem sa Općom bolnicom ''Prim. dr. Abdulah Nakaš''? Zašto im ona ne valja, a pod njihovim je upravljanjem?
Pa sigurno da je bolja opcija od KCUSa, ali ne pretjerano bolja.
Ja čekam od novembra prošle godine da nabave jedan instrument u Općoj da bih mogla imati jedan zahvat.
Instrumenta još nema, "nije do nas, tender, ovo, ono." :-)
Trebam napraviti jedan specifičan krvni test nevezano za to - nema ni u jednoj bolnici. Idi u Zagreb. itd. itd.
ninjahepek
Posts: 202
Joined: 12/02/2014 17:10

#53533 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by ninjahepek »

Hakiz wrote: 25/09/2022 16:05
no_sikiriki wrote: 25/09/2022 15:44

Na njihovom mjestu bi morao biti baš lud da te neko "liječi" na KCUSu.
Kao što @ninjahepek reče, zašto se ne liječe u kantonalnoj, "svojoj" bolnici ako je KCUS toliki rizik?

Sebija je na KCUS, pa je što se nje tiče sve jasno, ali šta je problem sa Općom bolnicom ''Prim. dr. Abdulah Nakaš''? Zašto im ona ne valja, a pod njihovim je upravljanjem?
To sam ja i pitao i ništa više, međutim vidiš i sam kakvi su odgovori. Kako da ja vjerujem bolnici u kojoj sjedi njegov partijski drugar kod kojeg on neće da se liječi? To je sve što pitam.
Peđi nek je sretno i da se na lijek namiri.
Hakiz
Posts: 39972
Joined: 30/07/2015 20:01

#53534 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

no_sikiriki wrote: 25/09/2022 15:59
ninjahepek wrote: 25/09/2022 15:54
Ne znam čemu takav način konverzacije. Pristalica sam trojke i imam puno pravo da ih kritikujem, to što neki misle da su nedodirljivi - to je vaš problem. Ne vrijedi ni ukazivati na očito, ko hoće da vidi - vidjeće.
Zar stvarno očekuješ da neko ugrožava svoje zdravlje da bi bolje "ispao" za "sitnu buraniju"?
Znači, političari hoće naše glasove, ali im ispod časti da se liječe u bolnici koju su za nas "napravili"?

To postavlja pitanje, ako vode bolnicu u kojoj ne žele da se liječe, možemo li očekivati da sa državom urade isto?

A to znači da, stvarno očekujem da neko ugrožava svoje zdravlje da bi bolje "ispao" za "sitnu buraniju". Jer im ta "sitna buranija" daje glasove. Niko ih ne tjera da se upuštaju u politiku i borbu za glasove.

U stvari, ne očekujem da ugrožavaju svoje zdravlje. Ali, ako mojim parama (mi plaćamo doprinose i poreze od kojih oni finansiraju rad bolnice) vode bolnicu u kojoj ne žele da se liječe jer im nije dobra, a ja moram, onda to znači da ugrožavaju moje. A hoće moj glas :shock:
kluz franjo
Posts: 6089
Joined: 26/06/2009 01:37

#53535 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

Kakav šljam...
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40388
Joined: 29/06/2011 23:39

#53536 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by dječak sa šibicama »

dzeko1 wrote: 25/09/2022 15:29 Pa svako iole normalan, a ima mogućnosti, neće otići na KCUS koji je u vrijeme korone, sa neispravnim respiratorima, pobio ko zna koliko ljudi. A i u normalna vremena, KCUS je propast, i može ga hvaliti samo neko ko se nije susretao sa našim zdravstvom, koje je realno za q., i koje je sistemski godinama, malo po malo, uništila sda sa svojim satelitima.
A mi koji nemamo mogucnosti, jer nismo politicari dubokog dzepa, mi smo valja nenormalni.

Prijatelju, 90% gradjana je osudjeno na KCUS, i 100% njih ce u ovom ili onom trenutku imati potrebu za lijecenjem.

Postoji i Opca bolnica, gdje nije Sebijina strahovlada, ali opcenito kakve su ovo poruke obicnim gradjanima. Oni na privatne klinike a vi gradjani ko vas jebe.
ninjahepek
Posts: 202
Joined: 12/02/2014 17:10

#53537 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by ninjahepek »

dječak sa šibicama wrote: 25/09/2022 16:26
dzeko1 wrote: 25/09/2022 15:29 Pa svako iole normalan, a ima mogućnosti, neće otići na KCUS koji je u vrijeme korone, sa neispravnim respiratorima, pobio ko zna koliko ljudi. A i u normalna vremena, KCUS je propast, i može ga hvaliti samo neko ko se nije susretao sa našim zdravstvom, koje je realno za q., i koje je sistemski godinama, malo po malo, uništila sda sa svojim satelitima.
A mi koji nemamo mogucnosti, jer nismo politicari dubokog dzepa, mi smo valja nenormalni.

Prijatelju, 90% gradjana je osudjeno na KCUS, i 100% njih ce u ovom ili onom trenutku imati potrebu za lijecenjem.

Postoji i Opca bolnica, gdje nije Sebijina strahovlada, ali opcenito kakve su ovo poruke obicnim gradjanima. Oni na privatne klinike a vi gradjani ko vas jebe.
To je to, u sridu. :thumbup:
Hakiz
Posts: 39972
Joined: 30/07/2015 20:01

#53538 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

kluz franjo wrote: 25/09/2022 16:26 Kakav šljam...
Opet ti vrijeđaš lafo ne obraćajući se meni direktno.

Opsjednut.

Kao što Dino prije neki dan reče, kada me takvi kao ti vrijeđaju, znači da radim dobro.

Osim ako ne misliš na političare koji ne prave bolnice u kojima žele da se liječe, onda ću ti se izviniti :lol:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40388
Joined: 29/06/2011 23:39

#53539 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by dječak sa šibicama »

Zapravo je sustina u tome sto su Pedja i ekipa puleni stranke koja se predstavlja kao drugacija, oni su blize narodu, oni rade za narod, oni su drugaciji u odnosu na vladajucu mafiju... dok ne zaboli u predjelu srca, a onda su, fascinantno, isti kao i vladajuca mafija. Ide se na lijecenje vani, na privatne klinike.

To mi zvuci kao oni komunisticki politicari koji danas pricaju o ravnopravnosti, gradjanskim pravima, socijalizmu, a onda odu na brijune piti pticije mlijeko zderuckati fazane i kavijar piti najbolji viski i najskuplja vina sa drugom marsalom ko kakvi truli kapitalisti.

Ne ide nikako, veliki autogol, ako su uopce svjesni toga.
kluz franjo
Posts: 6089
Joined: 26/06/2009 01:37

#53540 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

Hakiz wrote: 25/09/2022 16:30
kluz franjo wrote: 25/09/2022 16:26 Kakav šljam...
Opet ti vrijeđaš lafo ne obraćajući se meni direktno.

Opsjednut.

Kao što Dino prije neki dan reče, kada me takvi kao ti vrijeđaju, znači da radim dobro.

Osim ako ne misliš na političare koji ne prave bolnice u kojima žele da se liječe, onda ću ti se izviniti :lol:
Otkači sa mojih postova, jadu ljudski.
User avatar
dale cooper
Posts: 28399
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#53541 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by dale cooper »

Kakve veze ima da li je otišao u državnu ili privatnu kliniku ako je, kako su već neki ovdje spomenuli, otišao u kliniku koja liječi
sve osiguranike kantona? :zoka:
Hakiz
Posts: 39972
Joined: 30/07/2015 20:01

#53542 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

dječak sa šibicama wrote: 25/09/2022 16:32 Zapravo je sustina u tome sto su Pedja i ekipa puleni stranke koja se predstavlja kao drugacija, oni su blize narodu, oni rade za narod, oni su drugaciji u odnosu na vladajucu mafiju... dok ne zaboli u predjelu srca, a onda su, fascinantno, isti kao i vladajuca mafija. Ide se na lijecenje vani, na privatne klinike.

To mi zvuci kao oni komunisticki politicari koji danas pricaju o ravnopravnosti, gradjanskim pravima, socijalizmu, a onda odu na brijune piti pticije mlijeko zderuckati fazane i kavijar piti najbolji viski i najskuplja vina sa drugom marsalom ko kakvi truli kapitalisti.

Ne ide nikako, veliki autogol, ako su uopce svjesni toga.
Sa druge strane, ne bih ni ja rizikovao svoje zdravlje zbog imidža u narodu.

A u tom slučaju treba razmisliti o ostanku u politici.
ninjahepek
Posts: 202
Joined: 12/02/2014 17:10

#53543 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by ninjahepek »

@dječak sa šibicama To je to. :thumbup:
seksi_ideje
Posts: 1079
Joined: 29/07/2022 15:43

#53544 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seksi_ideje »

dale cooper wrote: 25/09/2022 16:33 Kakve veze ima da li je otišao u državnu ili privatnu kliniku ako je, kako su već neki ovdje spomenuli, otišao u kliniku koja liječi
sve osiguranike kantona? :zoka:
Na te detalje se ne obaziru pojedini clanovi. Bitnije je pljuvanje.
User avatar
dale cooper
Posts: 28399
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#53545 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by dale cooper »

dječak sa šibicama wrote: 25/09/2022 16:32 Zapravo je sustina u tome sto su Pedja i ekipa puleni stranke koja se predstavlja kao drugacija, oni su blize narodu, oni rade za narod, oni su drugaciji u odnosu na vladajucu mafiju... dok ne zaboli u predjelu srca, a onda su, fascinantno, isti kao i vladajuca mafija. Ide se na lijecenje vani, na privatne klinike.

To mi zvuci kao oni komunisticki politicari koji danas pricaju o ravnopravnosti, gradjanskim pravima, socijalizmu, a onda odu na brijune piti pticije mlijeko zderuckati fazane i kavijar piti najbolji viski i najskuplja vina sa drugom marsalom ko kakvi truli kapitalisti.

Ne ide nikako, veliki autogol, ako su uopce svjesni toga.
Piše da je hospitaliziran u privatnoj klinici u Sarajevu.
Hakiz
Posts: 39972
Joined: 30/07/2015 20:01

#53546 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

kluz franjo wrote: 25/09/2022 16:33
Hakiz wrote: 25/09/2022 16:30

Opet ti vrijeđaš lafo ne obraćajući se meni direktno.

Opsjednut.

Kao što Dino prije neki dan reče, kada me takvi kao ti vrijeđaju, znači da radim dobro.

Osim ako ne misliš na političare koji ne prave bolnice u kojima žele da se liječe, onda ću ti se izviniti :lol:
Otkači sa mojih postova, jadu ljudski.
Kada prestaneš poslije mojih postova pokazivati literarni enterokolitis, jadu neljudski.

Barem sačekaj 4 - 5 postova između, da ne bude tako očito :lol:
User avatar
JohnnyS
Posts: 13418
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#53547 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by JohnnyS »

Koja demagogija, točno isti ljudi koji se zgražaju što nije otišao u OB nego u ustanovu koja ima ugovor sa zavodom i svakako prima sve osiguranike su isti oni jadni ljudi koji oduševljeno dočekaju vijest da je neki trener natjerao nogometaše da treniraju u dva ujutro.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40388
Joined: 29/06/2011 23:39

#53548 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by dječak sa šibicama »

Ne bih ni ja rizikovao zdravlje, ali ja se ne prodajem kao covjek iz naroda.

Kako rekoh, postoji i Opca, nije sve kod Sebije.

Uostalom ni kod Sebije nije klaonica, tamo ne umire "bas svako" ko se lijeci. Cak mislim da im je kardiologija jedna od boljih "grana".
kluz franjo
Posts: 6089
Joined: 26/06/2009 01:37

#53549 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

Hakiz wrote: 25/09/2022 16:38
kluz franjo wrote: 25/09/2022 16:33
Otkači sa mojih postova, jadu ljudski.
Kada prestaneš poslije mojih postova pokazivati literarni enterokolitis, jadu neljudski.

Barem sačekaj 4 - 5 postova između, da ne bude tako očito :lol:
Tvoje frustracije "usamljenog i neshvaćenog matorana" liječi negdje drugo, a ne na mojim upisima.
Samo se karakterni bijednici raduju tuđoj nevolji, a mrze svaki tuđi boljitak.
Fuj!
Hakiz
Posts: 39972
Joined: 30/07/2015 20:01

#53550 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

dale cooper wrote: 25/09/2022 16:37
dječak sa šibicama wrote: 25/09/2022 16:32 Zapravo je sustina u tome sto su Pedja i ekipa puleni stranke koja se predstavlja kao drugacija, oni su blize narodu, oni rade za narod, oni su drugaciji u odnosu na vladajucu mafiju... dok ne zaboli u predjelu srca, a onda su, fascinantno, isti kao i vladajuca mafija. Ide se na lijecenje vani, na privatne klinike.

To mi zvuci kao oni komunisticki politicari koji danas pricaju o ravnopravnosti, gradjanskim pravima, socijalizmu, a onda odu na brijune piti pticije mlijeko zderuckati fazane i kavijar piti najbolji viski i najskuplja vina sa drugom marsalom ko kakvi truli kapitalisti.

Ne ide nikako, veliki autogol, ako su uopce svjesni toga.
Piše da je hospitaliziran u privatnoj klinici u Sarajevu.
OK je to, da je i vani otišao, neka mu je sa srećom, ja Peđu poštujem i ne želim mu zlo.

Ali je činjenica da većina, ako ne svi, političari izbjegavaju liječenje u zdravstvenim institucijama koje su pod njihovom ingerencijom. Nećeš reći da to ne šalje poruku?
Locked