Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Abacija

#3226 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Abacija » 04/07/2010 11:48

Malo sam zapustio ovu temu pa da nastavim gdje sam stao...
buzzer wrote:
Abacija wrote:
Zdravko Krsmanović: Ni odbornik SDA nije bio protiv Maksimovića
bas su rjetki cetnici koji na generala dudakovica gledaju jednako kao i na sve ostale ljude.
Za SDA se zna da su losi momci. Interesantno je sta Krsmanovic govori ali ti to namjerno preskaces. :zzzz:

Abacija

#3227 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Abacija » 04/07/2010 11:58

vivaldi wrote:
Abacija wrote:Nema kompromisa sa nekim ko je fasista i ko ekonomski unistava citavu drzavu a istovremeno i "nas najbolji entitet". Pitaj Krsmanovica da li je za zakon za zabranu fasistickih organizacija.
Abacija, u Federaciji su covjece pokradene milijarde donacije. Istraga i kojekave komisije to vec godinama istrazuju i skoro sam siguran da ce biti nekih rezultata "vec" do kraja ovog vijeka. Svakih 15 dana vec godinama isplivavaju razne milionske afere. Poslije 10 godina jos uvijek se ne zna ni konacna trasa koridora 5C kroz Federaciju.

U glavnom gradu i federacije i drzave najkapitalniji projekat (a da nije privatna investicija) je biciklisticka staza, polovni tramvaji i par stotina metara trotoara :-) . Vecina javnih preduzeca je vise u rubrici skandalozno nego ekonomija. Sto i onaj Inzcko jednom rece (kad ga vec spomenuh sta je s njim? Jel ziv?) nije dodik kriv sto miljackom flase plutaju.., a ti opleo po ekonomskom fasizmu iz rs-a, a od ovog nesretnog krsmanovica i nase stranke pokusavas da napravis drzavnog neprijatelja broj 2 iako su oboje (bar jos uvijek) sitni igraci na politickoj sceni :roll:
U mojih 4000 i nesto postova se vidi sta ja mislim o lopovluku i fasizmu u pederaciji. A sto se tice drzavnih neprijatelja evo moje liste: 1. fasisti u Srbiji i Hrvatskoj kao i nacionalisti u bh vladajucim strankama; 2. PIC/OHR; 3. Krsmanovic i NS. Znaci nije NS na drugom nego tek na trecem mjestu. :D
vivaldi wrote:Ali je zato dobar drug Zlaja.. Sto rece Covic kod Djakovica nedavno, SDP ima clana predsjednistva, gradonacelnik a Sarajeva, x drugih nacelnika, a vjecno glume opoziciju i nikada da preuzmu odgovornost. :run:
Cek cek malo. Prvo pises o ekonomskom fasizmu u pederaciji a onda se pozivas na Dragana Covica koji je upravo optuzen za organizovani kriminal i korupciju. Luuuuuudiloooo! :-) :lol:

Abacija

#3228 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Abacija » 04/07/2010 12:02

draganbl wrote:
vivaldi wrote:
Abacija wrote:Nema kompromisa sa nekim ko je fasista i ko ekonomski unistava citavu drzavu a istovremeno i "nas najbolji entitet". Pitaj Krsmanovica da li je za zakon za zabranu fasistickih organizacija.
Abacija, u Federaciji su covjece pokradene milijarde donacije. Istraga i kojekave komisije to vec godinama istrazuju i skoro sam siguran da ce biti nekih rezultata "vec" do kraja ovog vijeka. Svakih 15 dana vec godinama isplivavaju razne milionske afere. Poslije 10 godina jos uvijek se ne zna ni konacna trasa koridora 5C kroz Federaciju.

U glavnom gradu i federacije i drzave najkapitalniji projekat (a da nije privatna investicija) je biciklisticka staza, polovni tramvaji i par stotina metara trotoara :-) . Vecina javnih preduzeca je vise u rubrici skandalozno nego ekonomija. Sto i onaj Inzcko jednom rece (kad ga vec spomenuh sta je s njim? Jel ziv?) nije dodik kriv sto miljackom flase plutaju.., a ti opleo po ekonomskom fasizmu iz rs-a, a od ovog nesretnog krsmanovica i nase stranke pokusavas da napravis drzavnog neprijatelja broj 2 iako su oboje (bar jos uvijek) sitni igraci na politickoj sceni :roll:

Ali je zato dobar drug Zlaja.. Sto rece Covic kod Djakovica nedavno, SDP ima clana predsjednistva, gradonacelnika Sarajeva, x drugih nacelnika, a vjecno glume opoziciju i nikada da preuzmu odgovornost. :run:
Svaka čast na postu.
Sve ovo što si ti napisao sam na skoro svakoj temi htio napisati i ja, ali pošto ne živim u Federaciji (ako me sjećanje služi, ti živiš u Sarajevu), nisam sebi davao za pravo da pišem nešto u šta nisam 100% siguran.
Ako je ovo što si ti napisao tačno, onda definitivno u BiH imamo više od jednog Dodika.
Naravno da imamo vise Dodika. Ali svi se moraju napadati. A ne da branis "svog" a druge da napadas.

Abacija

#3229 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Abacija » 04/07/2010 12:21

Suti i trpi wrote:
ultima_palabra wrote:Ne konstruišem ja ništa, konstruišu Zdravko i Peđa. Da, mislio sam na taj odgovor, a ovo je bilo pitanje:
ultima_palabra je napisao/la:

KRSMANOVIĆ: Otkad sam potpisao sporazum sa Našom strankom nastali su veliki problemi na svim stranama. Po prvi put se počela razotkrivati srpska socijaldemokratija i bošnjačka socijaldemokratija. Izjave koje su dolazile od gdin. Behmena za Dobrovoljačku i izjave koje su dolazile od Dodika za Tuzlansku kapiju izazvale su nešto što je mene čvrsto opredijelilo da je ovo što radi NSP i NS prava multietičnost, uvažavanje i mogućnost da se razgovorom nađu moguća rješenja. Lažna demokratija i multietičnost u rukovodstvima stranaka sa tzv. podobnim Srbima, kao što su Desnica Radivojević, Miro Lazović ili ovamo na drugoj strani Džerald Selman, stvarala je međunarodnoj zajednici privid socijaldemokratskih lijevih partija, a u principu su bile na granici nacisocializma da ne upotrijebim težu riječ. Onda je to najbolji primjer izjave Milorada Dodika za Tuzlansku kapiju ili takve slične izjave, da ne dozvolite majci da položi cvijeće u Dobrovoljačkoj ulici. To je nešto što je pokazalo da je najveći problem u BiH njena ljevica. Po meni, ljevice u BiH, prave i iskrene nema i ovaj sporazum koji smo gdin. Bajić i ja potpisali po prvi put predstavlja nešto što to na pravi način razotkriva. Odatle zapravo i svi napadi na mene i na ovu koaliciju - upravo iz centara koje sam spomenuo - od Milorada Dodika iz Banjaluke i od SDP-a iz Sarajeva.

Odron nad odronima
@Peđa, kakav je tvoj komentar na izjavu koalicionog partnera? Jesu li po tebi SDP i SNSD dva lica iste medalje?
Meni se sve čini jasno ovdje... Znači Komšić, Šućur, Pudarić, Magazinović i ostali su u SDP-u ikebane tipa Džerard Selman i Anton Kasipović - to je stav podlaca, a ja za podlace ne glasam :roll:
Zar nije podlo od SDPa sto kandiduju Komsica za predstavnika hrvatskog naroda, iako Komsica ne podrzava 90% Hrvata? Zar nije podlo od SDP sto cine sve da puknu samarcinu vecini Hrvata tako sto ce HRVATSKOG CLANA PREDSJEDNISTVA IZABRAT BOSNJACI. Ako ovo nije podlost, onda ne znam sta je.
Uzmi Dejtonski ugovor pa ga ponovo procitaj. Ne predstavlja Komsic samo bh Hrvate nego sve Bosance i Hercegovce. To isto vazi i za Silajdzica i Radmanovica. Samo sto ova dvojica dolaze iz reda bosnjackog i srpskog naroda.
Suti i trpi wrote:SDP radi protiv volje 90% hrvatskog stanovnistva i tako direktno ugrozava njihovu konstitutivnost i ravnopravnost sa ostala dva naroda. Sta bi Bosnjaci rekli da ih predstavlja Dzerard Selman ili Srbi da ih predstavlja Desnica Radivojevic? Zapitajte se kako bi vi reagovali u tom slucaju, pa ce te onda shvatit kako se Hrvati osjecaju (ako vas uopste zanima). Ovdje se samo gleda kako ZAJEBAT onog drugog, kako ga ucinit marginalnim, a svoju poziciju konstantno poboljsavat. Mislim da je HINJSKA politika pogubna po ovu drzavu.
Zar ne bi tih 90% hrvatskog stanovnistva sto glasaju za hrvatske nacionalisticke stranke trebali da podrzavaju posavske Hrvate? Ali posto svojom suradnjom sa Dodikom oni cak sto vise betoniraju velikosrpski hegemonizam u Posavini ti nemas pravo govoriti ugrozenosti tih istih 90% Hrvata.

Abacija

#3230 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Abacija » 04/07/2010 12:28

Ridjobrki wrote:@šuti i trpi: kardinal Richelieu je znao reći "Dajte mi par redaka koje je napisao i najpošteniji čovjek i ja ću u njima naći dovoljno razloga da ga objesimo". Tako i ti čitaš tražeći zlu namjeru u mom postu i onda naglasiš pola rečenice i kao sa tim dokažeš nešto... Prateći forum vidim da i na ostalim temama radiš isto pa ti mogu samo reći da to nije lijepo i da nema baš ni nekog smisla. Moj post je bio komentar (komentar - ne ulaz u diskusiju) koji odražava moje mišljenje o Našoj stranci a ja na to, ako mi dopustiš, imam pravo. Malo poštovanja prema sagovorniku ne bi bilo na odmet tim prije što ne znaš ni ko sam ni šta sam ni na osnovu čega ja formiram svoje mišljenje.

Da ne bi ispalo da sam "pljuvač" naglašavam da ja ne reklamiram ni jednu stranku nego samo iznosim svoje mišljenje o NS a koje se zasniva na iskustvima sa ljudima iz nevladinog sektora koji su skicirali politiku NS budući da sam se desetak godina kretao u tim krugovima. Neke činjenice ćeš dobiti na pp, čisto da udovoljim tvojoj znatiželji.

Što se tiče aktuelne vlasti, o njoj ne treba trošiti riječi... Tu je sve rečeno i vjerovatno bismo napisali isti sastav na tu temu. Za mene se nemoj sekirati, moj glas će otići na pravu stranu samo što mene, iako sam po političkom uvjerenju baš taj nekakav socijal-liberal, NS nije uvjerila da je vrijedno glasati za nju i to je to. Ja im želim svu sreću na predstojećim izborima i želim im da otmu što više glasova ovim kriminogenim strankama ali sam uvjeren da oni nemaju kapacitet da bilo šta sa tim glasovima kasnije naprave (da budem fer, što zbog subjektivnih što zbog objektivnih okolnosti).

Po meni, jedini ispravan put u bh političkim okvirima je (govorim o "sarajevskim" strankama):

1. Profiliranje SDA i SDP u savremene europske stranke adekvatnih profila
2. Bezuvjetno i neodložno okrupnjavanje centra i nestanak stranaka sa minornim glasačkim tijelom sa scene

@p.k.: možemo se slagati ili ne slagati ali je u mom selu bar red otpozdraviti...
E i ti ga uprska sa SDA. :roll: :-)

Silent Shout

#3231 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Silent Shout » 04/07/2010 13:08

Znate sta je meni smjesno?
Izgleda da ko ne prodje na neko bitno mjesto u NS, odmah pocinje da pljuje po njoj. Evo u pretproslim Danima prof Kazaz (koji je zaista postao strucnjak za sve samo ne znam na osnovu cega) popljuva onako kulturno NS a sam ucestvovao u njenom osnivanju. Od toga da je napustila svoje izvorne postulate (k'o da stranka ima tradiciju od 150 godina a ne od dvije i kusur godina) pa do toga da Dino Mustafic kolumnista u avazovim izdanjma (doduse napise koju Dino u Avazu ponekad, mada je Melina Kameric redovnija i revnosnija u pisanju za avazova izdanja od svih NS-ovaca)
Apropo kolumnista cuo sam da se i Haris Pasovic na samom osnivanju ponio kao uvrijedjena mlada jer nije "uletio" u neki organ stranke pa je napustio "projekat".
ali valjda djecije bolesti stranke..
Ali mi je iskreno zao sto istinski potencijali NS kao sto su Dennis G i Haris A nece na liste... :(

Suti i trpi

#3232 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Suti i trpi » 04/07/2010 13:33

Abacija wrote:A sto se tice drzavnih neprijatelja evo moje liste: 1. fasisti u Srbiji i Hrvatskoj kao i nacionalisti u bh vladajucim strankama; 2. PIC/OHR; 3. Krsmanovic i NS. Znaci nije NS na drugom nego tek na trecem mjestu. :D
Pretpostavljam da bi kod vecine Srba u RS lista izgledala ovako:
1. OHR i MZ
2. Bosnjacki i Hrvatski nacionalisti/sovinisti
3. Zdravko Krsmanovic

U Federaciji se plase da NS ne izda bosnjacke interese, a u RS se plase da Krsmanovic ne izda srpske interese. Ne znam sta bi NS mogla 'dati' RSu sto oni vec nisu dobili, dok bi Krsmanovic mogo 'dati' puno toga kada bi doso na vlast. Tako da ispada da Srbi u RS imaju vise razloga za strah.

Sto se meni tice, ovo su bolesne pretpostavke. Upravo ovakva osjecanja gradjana zele Dodik, Silajdzic i Covic. Ovakvi strahovi gradjana njima garantuju dozivotnu vlast.

Sto se mene tice, ovi izbori su jos jedan test suzivota u BiH. Ovi izbori ce jos jednom pokazat jesmo li spremni da zivimo jedni sa drugim ili jedni pokraj drugih.

Pedja Kojovic

#3233 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic » 04/07/2010 13:46

silent shout

Oni koji su vec izabrani u opstinska vijeca se ne mogu sada kandidovati.
Liste za parlament su napravljene tako da donesu najbolje rezultate(Nacionalna, spolna, itd struktura).

Neki ljudi su, opet, "sacuvani" za funkcije u izvrsnoj vlasti.

p.k.

Ridjobrki

#3234 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Ridjobrki » 05/07/2010 14:21

Abacija wrote:
E i ti ga uprska sa SDA. :roll: :-)
Sorry što ti kasnim s odgovorom, krečilo se malo... :D

Pazi, opet kažem: hvala Bogu pa postoje otvorene liste pa bujrum! Npr, da sam u Sarajevu i da glasujem u toj izbornoj jedinici možda bih i ja zaokružio Peđu K. i slične ljude iako ne bih glasao za NS kao takvu.

Jednako tako mogu glasovati za ljude iz bilo koje stranke pa tako i iz SDA. Imam četiri nivoa vlasti i ja ću svoj glas rasporediti prema svojim iskustvima, očekivanja i savjesti. I zašto ne i SDA na jednom od tih nivoa? Unutar SDA postoji struja ljudi koja trenutno radi sa političkog aspekta možda najzeznutiji, najteži i "najkaljaviji" posao. Neusporedivo je teži i opasniji taj posao nego formiranje nove stranke i sigurno je da po one kriminalne i kriminogene segmente SDA daleko veću opasnost predstavljaju ovi novi "europski narodnjaci" iz stranke same nego li NS, LDS, pa i SDP.

Prema tome, ako znam da u SDA postoji osoba koja čestito radi svoj posao, sa čijim se stavovima i načinima djelovanja mogu identificirati, kojeg/koju i privatno poznajem i imam zaokruženu sliku o toj osobi kroz njegov/njen odnos prema svojim korijenima, porodici, prijateljima, zemljacima, stranačkim kolegama, političkim suparnicima, konobaru u kafani... i ako je ta slika u svim aspektima nepodijeljeno pozitivna ja ne mogu ignorirati ime te osobe na listiću bez obzira u kojoj stranci bila iako za SDA kao SDA nikad ne bih glasao.

I na kraju krajeva, sve i da zanemarimo sve navedeno i sa ljudskog stvari premjestimo na stranački nivo, sa SDA ili SDP bar znaš na čem si - bar te neće negativno iznenaditi kao Naša stranka... :roll:

Dozer

#3235 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Dozer » 05/07/2010 15:09

A kada cemo vidjeti te kandidatske liste NS?

Cujem da je bilo raznih povuci-potegni peripetija prilikom kreiranja tih listi, pa cak i da P.K. uopste nije bio kandidat ni jednog nizerangiranog odbora, ali da je ipak nekako uguran na neku listu, cini mi se da rekose kantonalnu, za Sarajevo...istina?

Ne bi valjalo da je ovo tacno jer bi to znacilo da neki viserangirani pojedinci u NS vec pocinju sa kojekakvim nametanjima. Nije to nista neobicno u politickim partijama, naravno, ali bi bilo malo previse da se to desava u stranci koja je vrlo mlada i koja tek treba da pokaze sta i kako moze, a prije nego je to i pocela raditi, baca se na unutrasnja trvenja.

Pogotovo bi sve to bilo smijesno s obzirom da se zna da su izborne liste otvorene i da glasaci mogu glasati i za pojedince, a ne iskljucivo za stranke.

Officer Crabtree

#3236 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Officer Crabtree » 05/07/2010 15:12

Pedja Kojovic wrote:silent shout

Oni koji su vec izabrani u opstinska vijeca se ne mogu sada kandidovati.
Liste za parlament su napravljene tako da donesu najbolje rezultate(Nacionalna, spolna, itd struktura).

Neki ljudi su, opet, "sacuvani" za funkcije u izvrsnoj vlasti.

p.k.
Pa dobro, očekivano s ozbirom da imate malo vijećnika pa je lahko zadovoljiti apetite.

Al to je mač s dvije oštrice, najbolje, recimo u Gračanici, je prošlo u OV. Sad bolje da je išao na kanatonalu listu, ovako ste izgubili "glas", ostali su jako loši kadrovi.

Zna(te)š ti o kome ja...

Pedja Kojovic

#3237 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic » 05/07/2010 20:10

officer crabtree

Zaista ne znam o kome vi to..niti me, iskreno receno, zanima da se bavim ogovaranjima.

p.k.

Pedja Kojovic

#3238 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic » 05/07/2010 20:15

NAŠA STRANKA: Danis Tanović u borbi za Sarajevo
Ponedjeljak | 05.07.2010.
Danis Tanović nosilac je liste Naše stranke za Kanton Sarajevo, saznaje ** No links ** portal. Koalicija Naša stranka - Nova socijalistišta partija imat će na oktobarskim općim izborima kandidate za sve nivoe vlasti osim za članove Predsjedništva BiH i predsjednika Republike Srpske

Kako je pred današnju predaju kandidatskih listi Centralnoj izbornoj komisiji BiH izjavio predsjednik Naše stranke Bojan Bajić, radi se o poštenim, moralnim i kompetentnim ljudima, koji mogu da uvedu stvarne promjene u zemlji.

On navodi da trenutni potencijal ove koalicije iznosi oko 120.000 glasova, što će do izbora znatno porasti.

Zato Bajić smatra da se bez ove koalicije nijedna vlada u BiH neće moći formirati.

Naglasio je i činjenicu da je ovo prvi put nakon rata da jedna koalicija pokriva cijelu BiH, a već sada ima "više odbora nego općina".

- To je prva prava politička promjena nakon rata u BiH, smatra Bajić.

Predsjednik Nove socijalističke partije Zdravko Krsmanović također naglašava da se ovdje radi o jedinstvenim listama, pod jedinstvenim nazivom, na području čitave države.

- Ovo je potpuno nova energija, nova vizija i novi početak za BiH, kazao je on.

Krsmanović je rekao da u koaliciji trenutno ne razmišljaju o mogućim koalicionim partnerima nakon izbora, ali je poručio da će svi oni koji prihvate principe koalicije imati pruženu ruku, uz upozorenje da će koalicija u tim slučajevima tražiti garancije.

- Do sada su građani svaki put prevareni. Mi, kao potpuno nova demokratska alternativa u ovoj zemlji, nemamo pravo da napravimo nijednu grešku. Sigurno od naših principa odustati nećemo, a sve političke partije koje to prihvate imat će našu pruženu ruku. A principi su reformski procesi, deblokada puta u Evropsku uniju čim prije, obračun sa lopovima "do kosti", decentralizacija BiH - naglasio je Krsmanović.

(** No links **/md)

convict

#3239 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by convict » 05/07/2010 22:38

kad će biti objavljene kompletne liste? jako me zanimaju nosioci za fbih, ks i ze-do

Officer Crabtree

#3240 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Officer Crabtree » 05/07/2010 22:54

Pedja Kojovic wrote:officer crabtree
Zaista ne znam o kome vi to..niti me, iskreno receno, zanima da se bavim ogovaranjima.
p.k.
Ogovaranje?

Ne znate ko vam je vijećnik u općinskom vijeću? :roll:

Lijepo sam napisao da tamo gdje su male sredine, u vijeće gdje je i prošao neki kandidat, prošao je onaj najbolji i onaj koji je personificirao Našu stranku.

Znam da ne pokušavate biti lični, al određena imena nose glasove.

Koliko god vi ovim statutom pokušali napraviti neki demokratski proces, napominjem da je to mač s dvije oštrice, jer sada imate slučaj da vam je kantonalna i federalna lista iz zajednice koja je uspjela izabrati vijećnika slabija od prošle na lokalnim izborima...

To je eto, ogovaranje valjda.

Pozdrav.

Pedja Kojovic

#3241 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic » 06/07/2010 07:53

convict

Vrlo brzo cemo objaviti sve liste.
Ovako na prvu...iz glave...
Nosilac liste za KS je Danis Tanovic, za FBiH Fadil Sero, za drzavni parlmanent Srdjan Dizdarevic, za RS Damir Miljevic....

p.k.

edinbug

#3242 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by edinbug » 06/07/2010 15:43

[quote="Pedja Kojovic"]convict

Nosilac liste za KS je Danis Tanovic, za FBiH Fadil Sero, za drzavni parlmanent Srdjan Dizdarevic, za RS Damir Miljevic....

p.k.[/quote

E, hocete se usreciti sa Serom i sa ovim poltronom Srdjanom Dizdarevicem!?

Dozer

#3243 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Dozer » 06/07/2010 16:56

Bice interesantno vidjeti kako ce se ponasati Tanovic ako kojim slucajem osvoji ciljanu poziciju... S obzirom da je covjek vise po svijetu nego u Sarajevu, radi filmskog posla, bas me zanima kakav ce ucinak imati u instituciji kantona.

Sero...OK, vjerovatno je jedini u NS koji ima neko politicko iskustvo, ali je i pomalo i poodavno "ispran". Ostaje da se vidi njegov rezultat.

Dizdarevic, koliko god ga pojedini ovdje pljuvali, nazivali ovakvim i onakvim imenima, nesporno je ipak pametan covjek koji zasigurno moze stosta pozitivno predloziti, reci i uraditi. Etiketiranje tu ne pije vode, a i prilicno je glupavo.

Miljevic je covjek i po (u svakom smislu :)), i s obzirom da mu je ovo prvi aktivni politicki angazman u zivotu, pri cemu se zna da nikada nije zelio koketirati sa etnicarskim vlastima, mozda ima najvece sanse za individualni uspjeh. Moj glas bi zasigurno imao da sam u RS.

P.K., jos nam nisi saopstio da li si ti na nekoj listi NS? Gore spomenuh da sam cuo da si na listi za KS, ali daj nam to potvrdi. Ili demantuj, svejedno.

buzzer

#3244 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by buzzer » 06/07/2010 18:01

edinbug wrote:
Pedja Kojovic wrote:convict

p.k.[/quote

jos su i islamofobi. ni marke reisu nisu uletili. :-)

ima li iko ista konkretno protiv ove dvojice ljudi? satraste se pisuci da su 'vaki, 'naki, ali niko da napise konkretno sero je uradio to i to, dizdarevic to i to. hajte, zlatka vam velicanstvenog, podijelite s nama tajne.
jedino konkretno sto sam procitao o seri na ovoj temi je da ima staru skodu, nigdje nikakvog mercedesa?

Sale Jovic

#3245 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Sale Jovic » 06/07/2010 19:15

Nekoliko pitanja:

1. Da li cete vi kada dodjete na vlast u RS nastaviti politiku Milorada Dodika? Da budem malo precizniji Milorad Dodik je svojevremeno bio miljenik medjunarodne zajednice, bio je nada sviju Srba pa i mnogih Bosnjaka. Medjutim Dodik je nastavio tamo gdje je Karadzic stao (samo naravno drugim metodama).

2. U slucaju da vi dodjete na vlast u RS, a u FBiH na vlasti ostane neki ludak kao sto je Silajdzic (i njemu slicni) i ako taj ludak/ludaci pocnu da se koristi krajnom nacionalistickom retorikom protiv Srba i RS kakav ce biti vas stav i odgovor u tom slucaju?

3. I zadnje pitanje da li ste za uvod direktne demokratije u BiH?

Hvala u svakom slucaju.

Suti i trpi

#3246 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Suti i trpi » 06/07/2010 21:40

buzzer wrote:
edinbug wrote:
Pedja Kojovic wrote:convict

p.k.[/quote

jos su i islamofobi. ni marke reisu nisu uletili. :-)

ima li iko ista konkretno protiv ove dvojice ljudi? satraste se pisuci da su 'vaki, 'naki, ali niko da napise konkretno sero je uradio to i to, dizdarevic to i to. hajte, zlatka vam velicanstvenog, podijelite s nama tajne.
jedino konkretno sto sam procitao o seri na ovoj temi je da ima staru skodu, nigdje nikakvog mercedesa?
Nevalja bas radi te stare skode koja najbolje oslikava njegove sposobnosti. Da ima metalik crnu limuzinu bio bi dobar i sposoban u ocima ovog naroda.

dzeno123

#3247 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by dzeno123 » 07/07/2010 11:30

Pitanje za Pedju :

Sta je sa Vama Pedja na listama i da li cete se uopste pojaviti na istim, ako hocete na kojoj, kanton ili federacija?

doktor78

#3248 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by doktor78 » 08/07/2010 12:18

Da se nadovezem: sta je sa tim listama, skoro sve ostale stranke su objavile svoje liste, samo vi nesto cekate?

Dozer

#3249 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Dozer » 08/07/2010 13:51

Koliko ja cujem od NS insidera, tamo je opsti haos oko tih listi...pogotovo za RS...
Ali, cekamo P.K. da nas prosvijetli, da ne bismo nagadjali i fabrikovali.

Ridjobrki

#3250 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Ridjobrki » 08/07/2010 15:59

Dozer wrote:Koliko ja cujem od NS insidera, tamo je opsti haos oko tih listi...pogotovo za RS...
Ali, cekamo P.K. da nas prosvijetli, da ne bismo nagadjali i fabrikovali.
Ma čuo sam i ja tako nešto. Vjerujem da je to zbog toga što niko u toj stranci nije ušao u politiku iz osobnih interesa pa je opća otimačina za "niske startne brojeve"... :roll:

Post Reply