Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Banksy

#3101 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy » 23/06/2010 09:40

Real Khan wrote:
Vjerovali ili ne, ali ja bih sada najradije ZAPLAKAO... Kada će ljudi shvatiti da su Bajić i Krsmanović milijardu svjetlosnih godina daleko od onoga što se zove "građanska opcija"... ovo je pravi košmar.
Ma, kakav košmar, sve je bilo jasno od momenta kad se ovo društvo priključilo ...
Izgubiće sve ovdje, a tamo neće dobiti nikoga.
Neko ih je (Našu stranku) pogrešno savjetovao.
A možda i nije pogrešno.
Možda im savjetodavac zapravo i nije želio dobro. Možda je želio da se baš ovo i desi, da ih sasvim diskredituje i razvali ...

edinbug

#3102 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by edinbug » 23/06/2010 09:40

Po ovome sto izjavi Krsmanovic, ispade da je podoban Srbin Miro Lazovic, onda to isto znaci i za Slavisu Sucura, Mirka Pejanovica, Tatjanu Ljujic, Svetu Pudarica itd.
A taj isti Krsmanovic dijeli "ordenje" pravovjernim Srbima ala Vojo Maksimovic,ogavno

Real Khan

#3103 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Real Khan » 23/06/2010 10:05

Banksy wrote:
Real Khan wrote:
Vjerovali ili ne, ali ja bih sada najradije ZAPLAKAO... Kada će ljudi shvatiti da su Bajić i Krsmanović milijardu svjetlosnih godina daleko od onoga što se zove "građanska opcija"... ovo je pravi košmar.
Ma, kakav košmar, sve je bilo jasno od momenta kad se ovo društvo priključilo ...
Izgubiće sve ovdje, a tamo neće dobiti nikoga.
Neko ih je (Našu stranku) pogrešno savjetovao.
A možda i nije pogrešno.
Možda im savjetodavac zapravo i nije želio dobro. Možda je želio da se baš ovo i desi, da ih sasvim diskredituje i razvali
...
:thumbup: Ja čitavo vrijeme ukazujem na to, ali ovi gore pomenuti "savjetnici" meni spočitavaju da radim za ove ili one "vladajuće strukture", dok zaslijepljeni simpatizeri Naše stranke ne vide (ili ne žele da vide) kako su moje namjere u suštini dobre...

buzzer

#3104 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by buzzer » 23/06/2010 10:15

Real Khan wrote:
buzzer wrote:
Real Khan wrote: I za kraj, moj kućni odgoj mi ne dozvoljava da ja tebi impliciram da si pas, kao što ti meni pokušavaš implicirati kroz (opet) pogrešno i nevješto parafraziranje stare engleske poslovice koja kaže da je "teško starog konja naučiti novim trikovima". Moj Peđa, opšte obrazovanje je ono što ti ostane kada zaboraviš sve što si naštrebao u školi. Uživaj u svojoj temi i ugodan dan.
ispravka krivog navoda:

You Can't Teach An Old Dog New Tricks ( once you have old habits, it is hard to learn new things ... )

"You can't teach an old dog new tricks" (proverb) says that learning to do new things ("tricks") is difficult because it is hard to forget the old way. Example: "I have been trying to teach my dad to use the computer, but he is never going to get it." Reply: "You can't teach an old dog new tricks."

http://www.goenglish.com/Idioms/YouCan% ... Tricks.asp
Hvala za korekciju, ali očigledno nisi skontao implikaciju do kraja :D
vrlo dobro. htio si reci da je pedja neobrazovan i nevaspitan.
nego nesto kontam, kako si poceo izvrtati pedjine izjave, pa oficijelne dokumente ns i lagano dosao do interpretacija poslovica, dje che ti biti kraj... :thumbup:

Suti i trpi

#3105 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Suti i trpi » 23/06/2010 11:18

Banksy wrote:
Suti i trpi wrote:
Razumljivo je da dijalog izmedju naroda smeta ultra nacionalistima, tako da oni upravo u gradjanskim strankama vide najvecu opasnost po svoje nacionalisticke teznje.
Tačno. Slažem se sasvim. Ultranacionalisti u građanskim strankama vide najveću opasnost.

Ostaje nam samo da na osnovu zdravog razuma procijenimo i ocijenimo da li je SDP zaista na granici nacisocializma, zapravo najveći problem u BiH, kako tvrdi Krsmanović.

Ili je možda Krsmanović ultranacionalista. Nema trećeg, pa proberi.

KRSMANOVIĆ: Otkad sam potpisao sporazum sa Našom strankom nastali su veliki problemi na svim stranama. Po prvi put se počela razotkrivati srpska socijaldemokratija i bošnjačka socijaldemokratija. Izjave koje su dolazile od gdin. Behmena za Dobrovoljačku i izjave koje su dolazile od Dodika za Tuzlansku kapiju izazvale su nešto što je mene čvrsto opredijelilo da je ovo što radi NSP i NS prava multietičnost, uvažavanje i mogućnost da se razgovorom nađu moguća rješenja. Lažna demokratija i multietičnost u rukovodstvima stranaka sa tzv. podobnim Srbima, kao što su Desnica Radivojević, Miro Lazović ili ovamo na drugoj strani Džerald Selman, stvarala je međunarodnoj zajednici privid socijaldemokratskih lijevih partija, a u principu su bile na granici nacisocializma da ne upotrijebim težu riječ. Onda je to najbolji primjer izjave Milorada Dodika za Tuzlansku kapiju ili takve slične izjave, da ne dozvolite majci da položi cvijeće u Dobrovoljačkoj ulici. To je nešto što je pokazalo da je najveći problem u BiH njena ljevica. Po meni, ljevice u BiH, prave i iskrene nema i ovaj sporazum koji smo gdin. Bajić i ja potpisali po prvi put predstavlja nešto što to na pravi način razotkriva. Odatle zapravo i svi napadi na mene i na ovu koaliciju - upravo iz centara koje sam spomenuo - od Milorada Dodika iz Banjaluke i od SDP-a iz Sarajeva.
Postoji tema o Zdravku Krsmanovicu na ovom forumu, u kojoj ga velika vecina forumasa ocjenila kao pozitivnog lika. On je tada bio suprostavljen srpskim nacionalistima i kao takav jako pozeljan za bosnjacke nacionaliste. Kada je uso u kolaciju sa NS, mnogi od tih sto su ga podrzavali, potpuno su okrenuli plocu i momentalno ga proglasi cetnikom i velikosrbinom. Sta se desilo? U dusi ih zabolilo sto su se dvi stranke iz RS i Federacije drznule da udju u prirodnu koaliciju i tako pokusaju postavit ovu drzavu na zdrave temelje (sto AGRESIVNOM SDPu nikad nece uspjet). Isti taj SDP je imo same rijeci hvale za Krsmanovica, ali se to promjenilo cim je uso u koaliju sa NS. Sta se to svima preko noci desilo? SDP nema principe, one zele vlast. Ako mogu uz pomoc NS i NSP doci na vlast, oni ce bez razmisljanja uci u takvu koaliciju... Sa njima nikad ne znas na cemu si. Mislim da 'gradjanska' SDP moze koalirat sa svakom mogucom strankom koja bude zeljela koaliciju sa njima. Nebi me iznenadilo da se priklone SDAu, 100% BiH ili SBB. Nasa stranka je drugacija, ljudi otverno govore sa kim mogu a sa kim ne, nema nikakve podlosti i tajni planova. Zbog toga zasluzuju moj respekt.

Dozer

#3106 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Dozer » 23/06/2010 11:41

Da li postoji ikakva predizborna strategija NS koja ce nama, glasacima, biti predocena u vidu detaljnih opisa nacina (ili aktivnosti) kojima NS misli sprovesti poboljsanja/promjene, a u skladu sa manifestom i deklaracijama koje se mogu procitati na web stranici NS?

Gledajuci na dosadasnjih 120 i kusur stranica, ja samo uspijevam vidjeti izjave tipa: "Mi cemo...", "NS ce...", "Smatramo da treba...", "Nas stav je...", "Detaljnije na nasoj web stranici...", itd.
Ali, ni na jednom mjestu nisam uspio pronaci neki opis tih nekakvih planiranih aktivnosti kojima se sve te promjene namjeravaju i postici.

S druge strane, pored svih "najavljenih" promjena, zelja i namjera koje se ticu jacanja gradjanske BiH, vladavine istih prava za sve i svakoga, konstatno se (i uporedo) provlaci i prica da se sve te promjene mogu odvijati samo i jedino u skladu sa postojecim (moram reci - vrlo nakaradnim i vise nego diskutabilnim) Daytonskim Ustavom.

E sad, nakon prvog pitanja s pocetka posta dolazimo i do drugog na koje jos nikada nismo dobili valjan odgovor, a to je:
Na koji nacin NS misli uvesti bilo kakve pozitivne promjene u pravcu jacanja gradjanskih prava, jacanja ekonomije, promjena u obrazovanju i uopste jacanja drzave BiH, a da pri tome uopste ne zadire u radikalne Ustavne promjene, poput ukidanja entiteskog glasanja, recimo...?
Na koji nacin se uopste moze pricati o gornjim promjenama dok je na snazi diskriminatorni Ustav baziran ne etnickim (ne "nacionalnim"...stvarno je krajnje vrijeme da ljudi shvate razlike u odrednicama/kategorijama), a ne gradjanskim premisama?!

Mene licno nikada niko nece i ne moze ubijediti da su bilo kakve pozitivne i dugorocne promjene, o kojima se toliko prica na sve strane, moguce sve dok se ne dira krovni faktor koji sve te promjene jedino i moze usloviti, a to je Ustav. Sve mimo toga je supljiranje, ubleharenje, petljavina, bacanje prasine u oci ljudima, nepoznavanje stanja, ili ponajgore - lazna zelja za promjenama koja u pozadini za cilj ima samo i jedino uhljebljavanje pojedinaca.

Real Khan

#3107 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Real Khan » 23/06/2010 15:29

Dozer wrote:Da li postoji ikakva predizborna strategija NS koja ce nama, glasacima, biti predocena u vidu detaljnih opisa nacina (ili aktivnosti) kojima NS misli sprovesti poboljsanja/promjene, a u skladu sa manifestom i deklaracijama koje se mogu procitati na web stranici NS?

Gledajuci na dosadasnjih 120 i kusur stranica, ja samo uspijevam vidjeti izjave tipa: "Mi cemo...", "NS ce...", "Smatramo da treba...", "Nas stav je...", "Detaljnije na nasoj web stranici...", itd.
Ali, ni na jednom mjestu nisam uspio pronaci neki opis tih nekakvih planiranih aktivnosti kojima se sve te promjene namjeravaju i postici.

S druge strane, pored svih "najavljenih" promjena, zelja i namjera koje se ticu jacanja gradjanske BiH, vladavine istih prava za sve i svakoga, konstatno se (i uporedo) provlaci i prica da se sve te promjene mogu odvijati samo i jedino u skladu sa postojecim (moram reci - vrlo nakaradnim i vise nego diskutabilnim) Daytonskim Ustavom.

E sad, nakon prvog pitanja s pocetka posta dolazimo i do drugog na koje jos nikada nismo dobili valjan odgovor, a to je:
Na koji nacin NS misli uvesti bilo kakve pozitivne promjene u pravcu jacanja gradjanskih prava, jacanja ekonomije, promjena u obrazovanju i uopste jacanja drzave BiH, a da pri tome uopste ne zadire u radikalne Ustavne promjene, poput ukidanja entiteskog glasanja, recimo...?
Na koji nacin se uopste moze pricati o gornjim promjenama dok je na snazi diskriminatorni Ustav baziran ne etnickim (ne "nacionalnim"...stvarno je krajnje vrijeme da ljudi shvate razlike u odrednicama/kategorijama), a ne gradjanskim premisama?!

Mene licno nikada niko nece i ne moze ubijediti da su bilo kakve pozitivne i dugorocne promjene, o kojima se toliko prica na sve strane, moguce sve dok se ne dira krovni faktor koji sve te promjene jedino i moze usloviti, a to je Ustav. Sve mimo toga je supljiranje, ubleharenje, petljavina, bacanje prasine u oci ljudima, nepoznavanje stanja, ili ponajgore - lazna zelja za promjenama koja u pozadini za cilj ima samo i jedino uhljebljavanje pojedinaca.
@Dozeru, :thumbup:

:D Mislim da si tek sad nadrlj'o od buzzera, suti i trpi, sorge_sa, NKVD i sličnih...jer će ispasti da sam te ja vrbovao da zajedno radimo za "anamo-one-na-vlasti" :D

Suti i trpi

#3108 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Suti i trpi » 23/06/2010 15:39

Real Khan wrote: :D Mislim da si tek sad nadrlj'o od buzzera, suti i trpi, sorge_sa, NKVD i sličnih...jer će ispasti da sam te ja vrbovao da zajedno radimo za "anamo-one-na-vlasti" :D
Zasto? Covjek je postavio konstruktivna pitanja bez imalo zlobe koja preovladava u tvojim komentarima!??

Osjeti se da covjek nije nacionalisticki ostrascen kao ti 'druze moj' i vecina tvojih 'sljedbenika' :D .

Dozer

#3109 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Dozer » 23/06/2010 15:52

Ma tesko mene neko moze vrbovati za nesto svoje, ako se ja s tim istim ne slazem. Za to se niko ne treba brinuti jer jos uvijek imam dovoljno vlastitog i funkcionalnog mozga :)

S druge strane, ja bas i ne bih rekao da je Real Khan nesto nacionalisticki obojen...ali dobro, svako ima pravo na svoje misljenje i tumacenje. A, da ne bi ispalo da ga branim...

Ostaje jos samo da nam se svima ovdje ponude odgovori na gornja pitanja. A mislim da ce to ici tesko jer je ocito da PK bas i nema neke precizne i pragmaticne odgovore, a ni dostupni dokumenti NS ne pokazuju nista od ovoga sto sam pitao.
Cak sta vise, dokumenti sa stranice (statut, deklaracije i manifest) govore i sugerisu jedno, dok se ovdje moze vidjeti nesto poprilicno drugacije. Pored nerazumijevanja kategorija na koje sam ja poodavno skrenuo paznju, a RK na prethodnoj stranici ponovio (nacije-narodi-religije, gdje nesto jeste, a nesto nije ustavna kategorija, sto znaci da mnogi, pa i PK, pricaju protivustavne stvari), ima tu i ogromnih rupa u samoj strategiji postizanja ciljeva. Tacnije, ja tu strategiju ne mogu ni namirisati, a kamoli jasno sagledati...

Najiskrenije, sva ova prica se slusa vec 20 godina, sa manje ili vise slicnim ili razlicitim detaljima, ali kao sto to sada ne radi NS, tu neku strategiju, odnosno nacin uvodjenja promjena nisu nudili ni SDA, HDZ, SDS, i sl. Jedino je SNSD jasno i glasno najavljivao sta ce i kako ce raditi. Druga stvar je sta je od svega i uradio ili nije uradio, tako da se preko 80% i te price moze pustiti niz vodu, a ni to ne valja. Populizam je cudo...

Opet kazem, svima - bez jasno definisanih nacina postizanja ciljeva, ti ciljevi se jednostavno ne mogu postici. Divno je imati viziju tipa: "Mi zelimo drzavu ravnopravnih gradjana, bez diskriminacije po bilo kom osnovu i bez obzira na narodnost, nacionalnost i/ili vjerska opredjeljenja, drzavu sa visokim standardnom, jakom ekonomijom, kvalitetnim obrazovnim sistemom, itd. itd."
Ono sto uvijek i obavezno ide iza vizije jeste - strategija, tj. nacin na koji ce se ostvariti ta vizija. Ako je neko na ovih 130 stranica uspio dokuciti tu strategiju NS...dajte podijelite to sa mnom. Moze i na priv, ali samo je podijelite....

Real Khan

#3110 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Real Khan » 23/06/2010 16:07

Dozer wrote:Ma tesko mene neko moze vrbovati za nesto svoje, ako se ja s tim istim ne slazem. Za to se niko ne treba brinuti jer jos uvijek imam dovoljno vlastitog i funkcionalnog mozga :)

S druge strane, ja bas i ne bih rekao da je Real Khan nesto nacionalisticki obojen...ali dobro, svako ima pravo na svoje misljenje i tumacenje. A, da ne bi ispalo da ga branim...

Ostaje jos samo da nam se svima ovdje ponude odgovori na gornja pitanja. A mislim da ce to ici tesko jer je ocito da PK bas i nema neke precizne i pragmaticne odgovore, a ni dostupni dokumenti NS ne pokazuju nista od ovoga sto sam pitao.
Cak sta vise, dokumenti sa stranice (statut, deklaracije i manifest) govore i sugerisu jedno, dok se ovdje moze vidjeti nesto poprilicno drugacije. Pored nerazumijevanja kategorija na koje sam ja poodavno skrenuo paznju, a RK na prethodnoj stranici ponovio (nacije-narodi-religije, gdje nesto jeste, a nesto nije ustavna kategorija, sto znaci da mnogi, pa i PK, pricaju protivustavne stvari), ima tu i ogromnih rupa u samoj strategiji postizanja ciljeva. Tacnije, ja tu strategiju ne mogu ni namirisati, a kamoli jasno sagledati...
:D Eto, vidiš da si nacionalista :D jer ovdje (na ovoj temi) je svako "nacionalistički obojen" ko brani DRŽAVU Bosnu i Hercegovinu (a samim tim ima mnogo toga reći PROTIV genocidnog entiteta RS-a, otvorene politike aparthejda u istom, kao i de facto velikosrpske hegemonije u državnom Parlamentu koja se manifestira kroz entitetsko glasanje), kao i svaki drugi forumaš koji ne razmišlja na isti način kao Bojan Bajić i ne aplaudira na ambivalentne i kontradiktorne stavove čelnih ljudi Naše stranke...

Dozer

#3111 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Dozer » 23/06/2010 16:10

Jesam, nacionalista sam - ALI PRAVI!
A moj nacionalizam se ogleda u tome da samo branim jedinu relevantnu i formalno-pravno ispravnu nacionalnost u BiH, a to je - Bosanskohercegovacka (ili "BiH", kako nam poodavno svima pise u LK i kako nas cijeli svijet jedino i svrstava, jos od Daytona, pa cak i od '92 i priznavanja BiH - Bosnians).

Pedja Kojovic

#3112 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic » 23/06/2010 17:39

15 godina nasih zivota je potroseno na nacionalizam.
Milijarde dolara medjunarodne pomoci su pokradene.
Politicari zive u svijetu koji je potpuno - i pravno i materijalno - drugaciji od onoga u kome zivimo mi. Nemaju ni zrno moralno odgovornosti. Poput termita "razvlace" ono malo drzavne imovine koja je ostala neprivatizovana. Budzet smatraju svojim dzeparcem.
Psiholoski Berlinski Zid izmedju Sarajeva i Banjaluke je sve visi i visi.
Propagandne lazi su na putu da postanu "zvanicne istorije".

Mi smo u ovo usli sa zeljom da pokusamo zaustaviti taj proces. Mi mislimo da je doslo vrijeme da protjeramo medjuetnicku mrznju, sukobe na nacionalnoj i entitetskoj osnovi, da je doslo vrijeme da kriminalci idu u zatvor, da se moze zivjeti od svog rada, da skole obrazuju djecu za buducnost a ne da od njih proizvode poslusne glasace sadasnjih vlastodrzaca. Mi hocemo BiH kao zemlju ravnopravnih gradjana i naroda.
Dakle, stvar je vrlo jednostavna.Nasa stranka i NSP su dvije partije koje djelju na cijeloj teritoriji BiH, mi okupljamo ljude i u FBIH i u RS- u koji misle da ovako kao do sada vise ne moze i da se stvari moraju mjenjati, da se politika sukoba mora zamjeniti politikom dogovora, da se medjuetnicke tenzije moraju smanjiti mjerama povjerenja, da je ekonomski razvoj zemlje i poboljsanje zivotnog standarda prioritet, da je putokaz u kojem pravcu trebamo sprovoditi reforme ulazak BiH u EU i NATO. Mi obecavamo da cemo se bespostedno boriti protiv kriminala i korupcije i da cemo sprovesti siroku i duboku moralnu reformu zemlje.
Nase politike su radjene na realnim ekonomskim osnovama u saradnji sa domacim i stranim strucnjacima. Potom su Pponovo pregledane od strane nezavisnih-nestranackih strucnjaka. Mi ne nudimo med i mlijeko.
Glasati za nas zahtijeva hrabrost. Zahtijeva da u sebi skupis svu snagu i vjeru i glasas za nesto potpuno drugacije od ovoga do sada.
Mi jasno kazemo; sprovodjenje reformi ce bice tesko, ali ce onda biti bolje i bice bolje za sve. (Onima kojima je u sadasnjem sistemu dobro mi ne nudimo nista. Dapace. Mi smo im prijetnja i zato ce oni svoj status braniti svim mogucim sredstvima).

Mi mislimo da je doslo vrijeme.
Onaj ko ne misli da je doslo vrijeme da nacionaliste posaljemo na smetljiste istorije moze ili da glasa za ove na vlasti ili da ne glasa-svodi se na isto.
U svakom slucaju, buducnost ove zemlje je u rukama glasaca.

p.k.

p.k.

NKVD

#3113 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by NKVD » 23/06/2010 18:00

Džaba ti to sve Peđa, od te se ekonomske i ostale šuplje priče ne živi bolje - nego, hoćete li ukidati RS il' nećete?!

ajdin.kahrovic

#3114 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by ajdin.kahrovic » 23/06/2010 18:16

Pedja,

vjerovatno si vec odgovarao na slicna pitanja na prethodnim stranicama, ali posto je prevelik broj stranica ne mogu bas pretraziti sve. Interesuju me moguce postizborne koalicije u RSu. Stav NS je, koliko znam, da nece ulaziti u koaliciju sa strankama koje su u prethodnom mandatu bile na vlasti, sto znaci da koalicija sa SNSD-SP-DNS ne dolazi u obzir.

1. Kada bi trenutno opozicioni blok SDS-SRS-PDP trazio da ih podrzite pri formiraju Vlade RSa uz solidan broj ponudjenih ministarskih fotelja i uskladjivanje vladinog programa sa nekim vasim stavovima, da li biste pristali da udjete u koaliciju sa njima? (Posebno u svjetlu najava Zdravka Krsmanovica o mogucoj podrsci tom bloku, prije sklapanja zvanicne koalicije sa NS, te u svjetlu poziva Mladena Ivanica da date podrsku tom bloku)
2. Kakav je vas stav (vas kao stranke) u vezi sa Demokratskom strankom Dragana Cavica? Pozitivan ili negativan stav? Da li postoje dodirne tacke izmedju NS-NSP koalicije i DS i da li postoji mogucnost nekog vida saradnje ili cak postizborne koalicije?

Hvala.

vaca

#3115 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by vaca » 23/06/2010 19:43

Suti i trpi wrote:
Real Khan wrote: :D Mislim da si tek sad nadrlj'o od buzzera, suti i trpi, sorge_sa, NKVD i sličnih...jer će ispasti da sam te ja vrbovao da zajedno radimo za "anamo-one-na-vlasti" :D
Zasto? Covjek je postavio konstruktivna pitanja bez imalo zlobe koja preovladava u tvojim komentarima!??

Osjeti se da covjek nije nacionalisticki ostrascen kao ti 'druze moj' i vecina tvojih 'sljedbenika' :D .
ma nije on nacionalista, on je oportunista. negdje u komunikaciji gore, uz par zelenih smajlija hvalio se o svojoj velikoj plati. sto je ok, da se razumijemo, ni meni nije mrska. ali u zemlji i situaciji u kojoj zivimo...medju najsiromasnijima u evropi...razmetati se diplomama i platom po forumu, na temi o politici. za mene dno...od tada preskacem njegove postove, kao sto izbjegavam takve ljude.
da je igrom slucaja rodjen pod drugim imenom pjevao bi drugu pjesmu...
ali neka ga, dobar kao reper, takvih je dosta u ovoj drzavi.

Suti i trpi

#3116 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Suti i trpi » 23/06/2010 20:34

Dozer wrote:S druge strane, ja bas i ne bih rekao da je Real Khan nesto nacionalisticki obojen...ali dobro, svako ima pravo na svoje misljenje i tumacenje. A, da ne bi ispalo da ga branim...
Real Khan je 'prefinjeno - prefrgani' nacionalista, sto je po mome misljenju puno opasnije od 'zadrto - bahatog' nacionaliste. Sa 'zadrto - bahatim' uvijek znas na cemu si, a ovi drugi mogu da zavaraju naivne. Uopste ne sumnjam da je RK bosnjacki nacionalista, sto nebi bilo lose za neku drugu drzavu, ali je za drzavu kao BiH pogubno da takvi vode glavnu rijec (sto se pokazalo u posljednjih 15 godina, a i vise). Vjerujem da nije sovinista, pa ga zato smatram za 'druga', jer to automatski znaci da mi ne zeli nista losije od potpunog marginalizovanja i stavljanja u potcinjenost svojoj nacionalnoj skupini. Hocu reci, dobar je on kakvih ima, kako na ovom forumu, tako i u cijeloj BiH.

Vaca, nisi daleko od istine, to mu je druga strana medalje :D .

Toliko o mom 'drugu' Real Khanu, covjeku koji prijeti da ospori sve :D . Veliki je to egoista, sigurno mu prija sto pisemo o njemu... Real Khan - raskrinkivac Nase stranke :D .

asadaspektakl

#3117 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by asadaspektakl » 23/06/2010 20:51

Pedja Kojovic wrote:15 godina nasih zivota je potroseno na nacionalizam.
Milijarde dolara medjunarodne pomoci su pokradene.
Politicari zive u svijetu koji je potpuno - i pravno i materijalno - drugaciji od onoga u kome zivimo mi. Nemaju ni zrno moralno odgovornosti. Poput termita "razvlace" ono malo drzavne imovine koja je ostala neprivatizovana. Budzet smatraju svojim dzeparcem.
Psiholoski Berlinski Zid izmedju Sarajeva i Banjaluke je sve visi i visi.
Propagandne lazi su na putu da postanu "zvanicne istorije".

Mi smo u ovo usli sa zeljom da pokusamo zaustaviti taj proces. Mi mislimo da je doslo vrijeme da protjeramo medjuetnicku mrznju, sukobe na nacionalnoj i entitetskoj osnovi, da je doslo vrijeme da kriminalci idu u zatvor, da se moze zivjeti od svog rada, da skole obrazuju djecu za buducnost a ne da od njih proizvode poslusne glasace sadasnjih vlastodrzaca. Mi hocemo BiH kao zemlju ravnopravnih gradjana i naroda.
Dakle, stvar je vrlo jednostavna.Nasa stranka i NSP su dvije partije koje djelju na cijeloj teritoriji BiH, mi okupljamo ljude i u FBIH i u RS- u koji misle da ovako kao do sada vise ne moze i da se stvari moraju mjenjati, da se politika sukoba mora zamjeniti politikom dogovora, da se medjuetnicke tenzije moraju smanjiti mjerama povjerenja, da je ekonomski razvoj zemlje i poboljsanje zivotnog standarda prioritet, da je putokaz u kojem pravcu trebamo sprovoditi reforme ulazak BiH u EU i NATO. Mi obecavamo da cemo se bespostedno boriti protiv kriminala i korupcije i da cemo sprovesti siroku i duboku moralnu reformu zemlje.
Nase politike su radjene na realnim ekonomskim osnovama u saradnji sa domacim i stranim strucnjacima. Potom su Pponovo pregledane od strane nezavisnih-nestranackih strucnjaka. Mi ne nudimo med i mlijeko.
Glasati za nas zahtijeva hrabrost. Zahtijeva da u sebi skupis svu snagu i vjeru i glasas za nesto potpuno drugacije od ovoga do sada.
Mi jasno kazemo; sprovodjenje reformi ce bice tesko, ali ce onda biti bolje i bice bolje za sve. (Onima kojima je u sadasnjem sistemu dobro mi ne nudimo nista. Dapace. Mi smo im prijetnja i zato ce oni svoj status braniti svim mogucim sredstvima).

Mi mislimo da je doslo vrijeme.
Onaj ko ne misli da je doslo vrijeme da nacionaliste posaljemo na smetljiste istorije moze ili da glasa za ove na vlasti ili da ne glasa-svodi se na isto.
U svakom slucaju, buducnost ove zemlje je u rukama glasaca.

p.k.

p.k.
ne moze se 'nacionalizam' poslati na smetljiste tako sto ces mu potvrditi legitimnost, pedja, znas vec dobro...

ali nebitno, ja Nasoj Stranci RS zelim sve najbolje na buducim izborima
Last edited by asadaspektakl on 23/06/2010 20:59, edited 1 time in total.

1gorstak

#3118 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by 1gorstak » 23/06/2010 20:58

Dozer wrote:Na koji nacin NS misli uvesti bilo kakve pozitivne promjene u pravcu jacanja gradjanskih prava, jacanja ekonomije, promjena u obrazovanju i uopste jacanja drzave BiH, a da pri tome uopste ne zadire u radikalne Ustavne promjene, poput ukidanja entiteskog glasanja, recimo...?
-"Mi smatramo da treba precizno odrediti pitanja koja imaju status "nacionalnog interesa" i samo u tim slucajevima dozvoliti entitetsko glasanje ili etnicki veto."

-"Entitetsko glasanje ne smije biti zloupotrebljavano kao do sada. Ono treba postojati samo za vrlo mali broj, vrlo precizno odredjeni broj pitanja."

Ono sto mi nije jasno je kada bi to Nasa Stranka otvorila pitanje ogranicavanja entitetskog glasanja. Evo iz ovih Pedjinih odgovora vidimo da Nasa Stranka podrzava to ogranicavanje. Posto mi imamo samo jednu sansu za sustinsku ustavnu reformu, postavlja se pitanje da li bi Nasa Stranka insistirala na ukljucivanju u taj paket i ogranicavanje entitetskog glasanja, ili je taj stav Nase Stranke nesto generalne prirode, tipa : "Mi smatramo da u Africi ne bi trebalo biti gladne djece" ....

black

#3119 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by black » 23/06/2010 22:01

fakat smjeshno :lol: po starom obicaju, ako si protiv odmah si ultranacionalista, i protiv promjena si ako ne podrzavas ni-nacionalnu-ni gradjansku politicku matricu NS :lol:

ajdin.kahrovic

#3120 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by ajdin.kahrovic » 23/06/2010 23:55

1gorstak wrote:
Dozer wrote:Na koji nacin NS misli uvesti bilo kakve pozitivne promjene u pravcu jacanja gradjanskih prava, jacanja ekonomije, promjena u obrazovanju i uopste jacanja drzave BiH, a da pri tome uopste ne zadire u radikalne Ustavne promjene, poput ukidanja entiteskog glasanja, recimo...?
-"Mi smatramo da treba precizno odrediti pitanja koja imaju status "nacionalnog interesa" i samo u tim slucajevima dozvoliti entitetsko glasanje ili etnicki veto."

-"Entitetsko glasanje ne smije biti zloupotrebljavano kao do sada. Ono treba postojati samo za vrlo mali broj, vrlo precizno odredjeni broj pitanja."

Ono sto mi nije jasno je kada bi to Nasa Stranka otvorila pitanje ogranicavanja entitetskog glasanja. Evo iz ovih Pedjinih odgovora vidimo da Nasa Stranka podrzava to ogranicavanje. Posto mi imamo samo jednu sansu za sustinsku ustavnu reformu, postavlja se pitanje da li bi Nasa Stranka insistirala na ukljucivanju u taj paket i ogranicavanje entitetskog glasanja, ili je taj stav Nase Stranke nesto generalne prirode, tipa : "Mi smatramo da u Africi ne bi trebalo biti gladne djece" ....
Zasto mislis da imamo samo jednu sansu za sustinsku ustavnu reformu?

asadaspektakl

#3121 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by asadaspektakl » 24/06/2010 01:13

zato sto je to tako - nakon ovih izbora u oktobru, ima jedna promjena ustava i to je to za narednih 20 godina...naravno, sad je samo problem sta ce bosnjaci prihvatiti plus koliko se dugo mogu cjenkati - a izgleda da mogu jako dugo

Pedja Kojovic

#3122 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic » 24/06/2010 06:10

ajdin.kahrovic

Postizborne koalicije...
Tesko je o tome govoriti sada.
Mnogi zovu i raspituju se o uslovima pod kojima bismo pristali na koaliciju.
Nasi koalicioni principi su jasni, dakle - drzava nam je BiH, ulazak u EU, ubrzani ekonomski razvoj, zastita ljudskih prava na citavoj teritoriji BiH i beskompromisni obracun sa kriminalom. To se nece mjenjati ni nakon izbora.

p.k.

Pedja Kojovic

#3123 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic » 24/06/2010 06:34

Najvazniji ideoloski dokument svake stranke je Manifest.
On opisuje za kakvu drzavu i drustvo se stranka zalaze.
Mozete ga naci na nasoj web stranici - ima skoro 10 strana pa da ga ne postavljam ovdje.

p.k.

ultima_palabra

#3124 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by ultima_palabra » 24/06/2010 07:53

Da ponovim pitanje...
ultima_palabra wrote:

KRSMANOVIĆ: Otkad sam potpisao sporazum sa Našom strankom nastali su veliki problemi na svim stranama. Po prvi put se počela razotkrivati srpska socijaldemokratija i bošnjačka socijaldemokratija. Izjave koje su dolazile od gdin. Behmena za Dobrovoljačku i izjave koje su dolazile od Dodika za Tuzlansku kapiju izazvale su nešto što je mene čvrsto opredijelilo da je ovo što radi NSP i NS prava multietičnost, uvažavanje i mogućnost da se razgovorom nađu moguća rješenja. Lažna demokratija i multietičnost u rukovodstvima stranaka sa tzv. podobnim Srbima, kao što su Desnica Radivojević, Miro Lazović ili ovamo na drugoj strani Džerald Selman, stvarala je međunarodnoj zajednici privid socijaldemokratskih lijevih partija, a u principu su bile na granici nacisocializma da ne upotrijebim težu riječ. Onda je to najbolji primjer izjave Milorada Dodika za Tuzlansku kapiju ili takve slične izjave, da ne dozvolite majci da položi cvijeće u Dobrovoljačkoj ulici. To je nešto što je pokazalo da je najveći problem u BiH njena ljevica. Po meni, ljevice u BiH, prave i iskrene nema i ovaj sporazum koji smo gdin. Bajić i ja potpisali po prvi put predstavlja nešto što to na pravi način razotkriva. Odatle zapravo i svi napadi na mene i na ovu koaliciju - upravo iz centara koje sam spomenuo - od Milorada Dodika iz Banjaluke i od SDP-a iz Sarajeva.
Odron nad odronima :oops:
@Peđa, kakav je tvoj komentar na izjavu koalicionog partnera? Jesu li po tebi SDP i SNSD dva lica iste medalje?

seln

#3125 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seln » 24/06/2010 08:04

Pedja Kojovic wrote: Onaj ko ne misli da je doslo vrijeme da nacionaliste posaljemo na smetljiste istorije moze ili da glasa za ove na vlasti ili da ne glasa-svodi se na isto.
...ili da glasa za neku drugu opozicionu partiju. NS, hvala bogu, nije jedina.
Jesam li ovo lijepo rek'o, ha...jesam li? :wink:

Post Reply