Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
Bossona
Posts: 5286
Joined: 21/12/2020 03:28

#47926 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Bossona »

OVA PODVALA KANDIDAT NAŠE STRANKE ZA PREDSJEDNIŠTVO BIH da minira Komšića i dovedu Čovića nije uspjela ali je uspjela predaja Mostara Čoviću.
Falatar se pohvalio druženjem s isljednikom iz Heliodroma, pa uklonio fotografiju :mrgreen:

Image
https://armijarbih.com/kandidat-nase-st ... tografiju/
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#47927 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

BHCluster wrote: 15/02/2021 21:15
kluz franjo wrote: 15/02/2021 21:05
BHCluster wrote: 15/02/2021 21:00

Stvarno mi te je zao, staziras na forumu za bajat sendvic. :lol:

Ako je "bajati sendvič" neka forumska šifra za razno-razne DF-ovske radikale i redikule, onda da.
Nego, jesi li ti skontao da je sedam manje od deset ili je to još uvijek u tvom patriJotskom univerzumu upitna stvar?
Jasta a od mogucih 7 iz BH Bloka onog istog sto su razvali ona dobi 2. :lol: Medjutim kasnije se i zna zasto.

Image

Image
Kao što rekoh. U "narativu tvoje realnosti" je glasanje ZA HDZ patriJotizam.
Ja ti tu ne mogu pomoći. Nastavi čitati bajke braće Grimm-Reufljagić i Hansa Kristijana Gratza.
User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#47928 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by malakh »

laik1981 wrote: 15/02/2021 20:04
malakh wrote: 15/02/2021 19:58
laik1981 wrote: 15/02/2021 19:52 Svaka cast za NS.. Sacuvali obraz, ostali principijelno i nisu nasjeli na SDA trikove.. Na zalost SDP se za razliku od NS diskvalifikovao kao dio ljevice..
peđa nazove iztebegovića i ponudi mu opciju rotirajućeg gradonačelnika. bakir pristane (i sdp naravno), međunarodna zajednica protiv toga, danas naša stranka izlazi sa saopćenjem kako odustaje od rotirajućeg. volio bih da nam ovako svima objasniš što za tebe znači obraz?
Rotirajuci gradonacelnik je bila jedina sansa da se neko iz gradjanske opcije umijesa i, koliko toliko, narusi "idilu" u kojoj HDZ i SDA uzivaju u zadnjih 25 godina u Mostaru.. Medjunarodna zajednica je odbila mogucnost rotirajuceg gradonacelnika i to je bio kraj te ideje.. Obraz je ne podrzavati nacionaliste bez obzira koje oni boje bili, pa cak i po cijenu pada popularnosti.. SDP je stao uz SDA i na taj nacin stao uz sve sto SDA predstavlja..
treba pitati peđu što je zvao bakira i što je pričao sa bakirom. sigurno razgovor nije bio, e mi predlažemo rotirajućeg, e mi prihvatamo.

manite se dječije politike i kvazidosljednosti i kvaziobrazluka. pogledaj malo po društvenim mrežama da ta priča ne pije vode za ovo što su večeras uradili. nema te botovske mašinerije koja ih može obraniti. čak i na njihovom radiosarajevu ih razapinju uz duž i poprijeko.

ako su već odustali od rotirajućeg zbog međunarodne zajednice, trebali su bojkotirati sjednicu i sve ok.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#47929 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Kikibombona »

fosna2014 wrote: 15/02/2021 20:16
Nisam se mislio javljati, strasno sam zgadjen desavanjima i Mostaru koja su istovremeno sva govna izbacila na povrsinu, sve perverzije kriminalne politike, umotane u celofan etnickih i vjerskih perverzija. Od danas mi se jos vise gade tri etnicke i vjerske skupine, ako je ikako moguce da gadjenje bude vece nego je bilo do sada.

90% glasaca NS je apsolutno protiv glasanja za SDA-HDZ. U danasnjem vremenu to su za nas dvije BRATSKE MAFIJASKE stranke. Jedno je rat a drugo mir. Mene je, recimo, pokrala SDA. Radi SDA moji najbolji drugovi iz djetinjstva su NAKON RATA otisli u inostranstvo. SDA ih otjerala.

Mom drugu je, Bosnjaku (ateista), SDA porucila da treba ici na dzume, biti vidjen u 'patriotskim' krugovima, ako zeli napredovati u poslu, nakon cega je on odmah poceo praviti plan o odlasku iz BiH. I otisao je. Radi SDA, moj drug, pobozni musliman, ne ide u džamiju jer ce radije vjerske dužnosti obavljati u kuci nego biti u istom safu sa kriminalcima.

Nasu stranku su pokusali ugurati u kriminalni (bosnjacko-muslimanski tor), kao sto pokusavaju sve vrijeme od kada je NS osnovana. Nakon izbora 2018. Bakir je praktično molio NS da udje u vlast, sve bi im dao da budu vazali u njegovom fildžan emirata. Jedina stranka koja je sve to odbila. I opet ce narod za 2 godine moliti NS da pristanu na vazalstvo, 'halalit' ce im Mostar i sve druge izdaje.

SDP je stranka za koju su nekada glasali svi moji drugovi od kojih je polovica otisla a druga polovica mahom apstinira od izbora. SDP nazalost puca pod pritiskom i dozvoljava da ga SDA za usi uvede u bosnjacko-muslimanski tor. Dobili su nasu podrsku dva puta i prokockali, popustili pod pritiskom SDA. A da su uspjeli, mozda bi sada bili potpuno drugačija drzava...

I sta je sada SDP u Mostaru, nakon sto su digli ruku za SDA? Opozicija nisu. Jesu li vlast ili nesto izmedju vlasti i opozicije? Zalosno je sve to...

Vodeci ljudi iz Nase stranke su pokazali dvije stvari:

1. Principijelnost i postenje, potpuno nevidjeno u BH politickim okvirima, spremni su na zrtvu za ideale

2. Totalni kretenizam i politicki dilentatizam, nedoraslost seoskim hinjama u SDA, potpuno odsustvo mudrosti i takticnosti

Nasa stranka, kao liberalna opcija, nikada nece biti velika. Jasan je profil glasaca NS. Vecina nas jebe Pedji i Sabini sOD-DO jer su takticki podbacili a ne jer nisu digli ruku za SDA smece. Ispali su naivni, glupi.

...

Ali na jednom moram cestitati. Svaka cast na mudima. Svaka cast Irma na mudima. Mali Zalihic je pokazao da je djevojčica. Ti si zena stijena, iako su ispala naivna i glupa. Al' bolje biti glup nego usrana hinja kao gnjidavi Zalihic. Kakav jebeni pacov.

I tebi Pedja svaka cast sto si stao uz zene koje kamenuju iz tora. Iako si zenstvene i krhke gradje pokazao si da nisi slina, da imas muda i da si spreman stati ispred zena. Za to veliki respekt iako si glup i naivan.
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#47930 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by don vito »

malakh wrote: 15/02/2021 21:20
laik1981 wrote: 15/02/2021 20:04
malakh wrote: 15/02/2021 19:58

peđa nazove iztebegovića i ponudi mu opciju rotirajućeg gradonačelnika. bakir pristane (i sdp naravno), međunarodna zajednica protiv toga, danas naša stranka izlazi sa saopćenjem kako odustaje od rotirajućeg. volio bih da nam ovako svima objasniš što za tebe znači obraz?
Rotirajuci gradonacelnik je bila jedina sansa da se neko iz gradjanske opcije umijesa i, koliko toliko, narusi "idilu" u kojoj HDZ i SDA uzivaju u zadnjih 25 godina u Mostaru.. Medjunarodna zajednica je odbila mogucnost rotirajuceg gradonacelnika i to je bio kraj te ideje.. Obraz je ne podrzavati nacionaliste bez obzira koje oni boje bili, pa cak i po cijenu pada popularnosti.. SDP je stao uz SDA i na taj nacin stao uz sve sto SDA predstavlja..
treba pitati peđu što je zvao bakira i što je pričao sa bakirom. sigurno razgovor nije bio, e mi predlažemo rotirajućeg, e mi prihvatamo.

manite se dječije politike i kvazidosljednosti i kvaziobrazluka. pogledaj malo po društvenim mrežama da ta priča ne pije vode za ovo što su večeras uradili. nema te botovske mašinerije koja ih može obraniti. čak i na njihovom radiosarajevu ih razapinju uz duž i poprijeko.

ako su već odustali od rotirajućeg zbog međunarodne zajednice, trebali su bojkotirati sjednicu i sve ok.
Radiosarajevo na kojem je udarna pesnica SDA-DF gebels Faruk Vele? Druže Malaše, Radiosarajevo je već neko vrijeme dio SDA medijskog poola
User avatar
Bancho
Posts: 631
Joined: 01/11/2011 11:45

#47931 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Bancho »

zippoo87 wrote: 15/02/2021 20:16 Evo i moj osvrt i suma sumarum

Krenuti cu od kampanje...NS i BH Blok su rekli NE koaliciji sa nacionalnim strankama i tako su i uradili.
Onda nakon izbora,kada su dosli rezultati,rekli su da nece podrzati kandidate nacionalnih stranaka a kandidovati ce avog kandidata...i to su uradili.

Onda je dosao ovaj cirkus sa sjednicama i kandidatima i tu jesu napravili gresku,upecali su
see u blato koje su im postavili nacionalisti sa obje strane Neretve...

Danas su glasali onako kako su i rekli glasati...i to je to.

Sto se tice ovog prijedloga sa rotacijom,koji ne dosao od SDPa...mislim da su danas odustali kada su culi da stranci ne podrzavaju takav prijedlog .

Sve u svemu...dobro su glasali na kraju ali su napravili par gresaka u ovom hrvanju u blatu sa SDA i najbolje bi bilo da se vise ne hvataju na ovakve price i furaju svoju pricu.

A ovi SDA botovi na temi su najjaci...glasaju za SDA i HDZ koaliciju a onda krive BH Blok za nesto 🤣
Spasio si me pisanja :D to je to... :thumbup:
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#47932 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Patton44 »

BHCluster wrote: 15/02/2021 21:15






Image

Sta je ovo grob te ... :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo:
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#47933 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Nivelacija »

don vito wrote: 15/02/2021 20:56
Nivelacija wrote: 15/02/2021 20:44 Dobile glasove Bosnjaka izabrale kandidata Hrvata hahah

Game over.
Sjedi jedan, da te za naredni ispit bolje pripreme Salko Zildžić i SDA ekipa.

Boška Čavar,
Izabrana na području Mostar-jugozapad,
Nacionalni sastav glasačke jedinice +80 posto Hrvati
I izabrali HDZ a nece sa nacionalnim strankama hahaha bravo Irma bravo Boskaaaa game ovee
User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#47934 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by malakh »

don vito wrote: 15/02/2021 21:26
malakh wrote: 15/02/2021 21:20
laik1981 wrote: 15/02/2021 20:04
Rotirajuci gradonacelnik je bila jedina sansa da se neko iz gradjanske opcije umijesa i, koliko toliko, narusi "idilu" u kojoj HDZ i SDA uzivaju u zadnjih 25 godina u Mostaru.. Medjunarodna zajednica je odbila mogucnost rotirajuceg gradonacelnika i to je bio kraj te ideje.. Obraz je ne podrzavati nacionaliste bez obzira koje oni boje bili, pa cak i po cijenu pada popularnosti.. SDP je stao uz SDA i na taj nacin stao uz sve sto SDA predstavlja..
treba pitati peđu što je zvao bakira i što je pričao sa bakirom. sigurno razgovor nije bio, e mi predlažemo rotirajućeg, e mi prihvatamo.

manite se dječije politike i kvazidosljednosti i kvaziobrazluka. pogledaj malo po društvenim mrežama da ta priča ne pije vode za ovo što su večeras uradili. nema te botovske mašinerije koja ih može obraniti. čak i na njihovom radiosarajevu ih razapinju uz duž i poprijeko.

ako su već odustali od rotirajućeg zbog međunarodne zajednice, trebali su bojkotirati sjednicu i sve ok.
Radiosarajevo na kojem je udarna pesnica SDA-DF gebels Faruk Vele? Druže Malaše, Radiosarajevo je već neko vrijeme dio SDA medijskog poola
:oops: :oops: :oops: :oops: off topic.
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#47935 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Emiremir33 »

malakh wrote: 15/02/2021 21:20
laik1981 wrote: 15/02/2021 20:04
malakh wrote: 15/02/2021 19:58

peđa nazove iztebegovića i ponudi mu opciju rotirajućeg gradonačelnika. bakir pristane (i sdp naravno), međunarodna zajednica protiv toga, danas naša stranka izlazi sa saopćenjem kako odustaje od rotirajućeg. volio bih da nam ovako svima objasniš što za tebe znači obraz?
Rotirajuci gradonacelnik je bila jedina sansa da se neko iz gradjanske opcije umijesa i, koliko toliko, narusi "idilu" u kojoj HDZ i SDA uzivaju u zadnjih 25 godina u Mostaru.. Medjunarodna zajednica je odbila mogucnost rotirajuceg gradonacelnika i to je bio kraj te ideje.. Obraz je ne podrzavati nacionaliste bez obzira koje oni boje bili, pa cak i po cijenu pada popularnosti.. SDP je stao uz SDA i na taj nacin stao uz sve sto SDA predstavlja..
treba pitati peđu što je zvao bakira i što je pričao sa bakirom. sigurno razgovor nije bio, e mi predlažemo rotirajućeg, e mi prihvatamo.

manite se dječije politike i kvazidosljednosti i kvaziobrazluka. pogledaj malo po društvenim mrežama da ta priča ne pije vode za ovo što su večeras uradili. nema te botovske mašinerije koja ih može obraniti. čak i na njihovom radiosarajevu ih razapinju uz duž i poprijeko.

ako su već odustali od rotirajućeg zbog međunarodne zajednice, trebali su bojkotirati sjednicu i sve ok.
Upravu si potpuno
laik1981
Posts: 13013
Joined: 05/12/2012 13:04

#47936 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by laik1981 »

malakh wrote: 15/02/2021 21:20
laik1981 wrote: 15/02/2021 20:04
malakh wrote: 15/02/2021 19:58

peđa nazove iztebegovića i ponudi mu opciju rotirajućeg gradonačelnika. bakir pristane (i sdp naravno), međunarodna zajednica protiv toga, danas naša stranka izlazi sa saopćenjem kako odustaje od rotirajućeg. volio bih da nam ovako svima objasniš što za tebe znači obraz?
Rotirajuci gradonacelnik je bila jedina sansa da se neko iz gradjanske opcije umijesa i, koliko toliko, narusi "idilu" u kojoj HDZ i SDA uzivaju u zadnjih 25 godina u Mostaru.. Medjunarodna zajednica je odbila mogucnost rotirajuceg gradonacelnika i to je bio kraj te ideje.. Obraz je ne podrzavati nacionaliste bez obzira koje oni boje bili, pa cak i po cijenu pada popularnosti.. SDP je stao uz SDA i na taj nacin stao uz sve sto SDA predstavlja..
treba pitati peđu što je zvao bakira i što je pričao sa bakirom. sigurno razgovor nije bio, e mi predlažemo rotirajućeg, e mi prihvatamo.

manite se dječije politike i kvazidosljednosti i kvaziobrazluka. pogledaj malo po društvenim mrežama da ta priča ne pije vode za ovo što su večeras uradili. nema te botovske mašinerije koja ih može obraniti. čak i na njihovom radiosarajevu ih razapinju uz duž i poprijeko.

ako su već odustali od rotirajućeg zbog međunarodne zajednice, trebali su bojkotirati sjednicu i sve ok.
Bas su drustvene mreze relevantne :lol: NS je probala pronaci nacin da ima gradonacelika u nekom periodu jer drugacije nije mogla nista i to se zna od pocetka.. Bilo koji vremenski period, taman da se radi o mjesec dana, u kojoj bi gradonacelnik u Mostaru bio neko ko nije iz HDZ-SDA bi bio istorijski uspjeh ako tezimo normalnoj BiH. Kojovic je pokusao i taj pokusaj je politicki u potpunosti legitiman.. Medjunarodna zajednica rekla ne i tu ta prica zavrsava..

Kako god. Mostarci su dobili ono sto su birali.. Rezultati izbora su nedvosmisleni..
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#47937 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by don vito »

Nivelacija wrote: 15/02/2021 21:27
don vito wrote: 15/02/2021 20:56
Nivelacija wrote: 15/02/2021 20:44 Dobile glasove Bosnjaka izabrale kandidata Hrvata hahah

Game over.
Sjedi jedan, da te za naredni ispit bolje pripreme Salko Zildžić i SDA ekipa.

Boška Čavar,
Izabrana na području Mostar-jugozapad,
Nacionalni sastav glasačke jedinice +80 posto Hrvati
I izabrali HDZ a nece sa nacionalnim strankama hahaha bravo Irma bravo Boskaaaa game ovee
Opet jedinica. Zovem Salka Zildžića na roditeljski ako se ne popraviš na forumu. SDA ti je ukazala povjerenje, a ti vraćaš tvrdnjama koje se lako mogu demantovati.

Neće sa nacionalnim strankama i zato nisu izabrale ni SDA ni HDZ.
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#47938 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by iceman ze »

E jeste uspjeli svaka vam cast, zao mi sto vam dadoh glas. Koji je ovo mandat hdz, treci uzastopno?
User avatar
House
Posts: 46748
Joined: 17/03/2010 15:36

#47939 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by House »

NHS :lol:
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#47940 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by bunk »

:lol: :lol:
User avatar
tovarish
Posts: 3508
Joined: 26/05/2008 23:57

#47941 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by tovarish »

Bez obzira šta pričale sda botine, NS će ovim dobiti dodatne glasove. Ponovo su se pokazali kao principijelni i da ne odustaju od svojih stavova i oni koji razmišljaju svojom glavom to će prepoznati.

Ono što je bitno jeste šta će se dešavati u odnosima sa sdp-om i da li je taj savez nepovratno uništen. Bez obzira na sve, NS ne treba krenuti nekim revanšizmom i uvlačiti se u neke nove sukobe jer će zelene seljačine i lopine to dodatno iskoristiti.

Za sdp je dovoljna kazna to što će ovim izgubiti dodatno glasove, prije svega u Mostaru i Sarajevu.
User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#47942 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by malakh »

laik1981 wrote: 15/02/2021 21:31
malakh wrote: 15/02/2021 21:20
laik1981 wrote: 15/02/2021 20:04
Rotirajuci gradonacelnik je bila jedina sansa da se neko iz gradjanske opcije umijesa i, koliko toliko, narusi "idilu" u kojoj HDZ i SDA uzivaju u zadnjih 25 godina u Mostaru.. Medjunarodna zajednica je odbila mogucnost rotirajuceg gradonacelnika i to je bio kraj te ideje.. Obraz je ne podrzavati nacionaliste bez obzira koje oni boje bili, pa cak i po cijenu pada popularnosti.. SDP je stao uz SDA i na taj nacin stao uz sve sto SDA predstavlja..
treba pitati peđu što je zvao bakira i što je pričao sa bakirom. sigurno razgovor nije bio, e mi predlažemo rotirajućeg, e mi prihvatamo.

manite se dječije politike i kvazidosljednosti i kvaziobrazluka. pogledaj malo po društvenim mrežama da ta priča ne pije vode za ovo što su večeras uradili. nema te botovske mašinerije koja ih može obraniti. čak i na njihovom radiosarajevu ih razapinju uz duž i poprijeko.

ako su već odustali od rotirajućeg zbog međunarodne zajednice, trebali su bojkotirati sjednicu i sve ok.
Bas su drustvene mreze relevantne :lol: NS je probala pronaci nacin da ima gradonacelika u nekom periodu jer drugacije nije mogla nista i to se zna od pocetka.. Bilo koji vremenski period, taman da se radi o mjesec dana, u kojoj bi gradonacelnik u Mostaru bio neko ko nije iz HDZ-SDA bi bio istorijski uspjeh ako tezimo normalnoj BiH. Kojovic je pokusao i taj pokusaj je politicki u potpunosti legitiman.. Medjunarodna zajednica rekla ne i tu ta prica zavrsava..

Kako god. Mostarci su dobili ono sto su birali.. Rezultati izbora su nedvosmisleni..
vidjeli smo na lokalnim izborima u sarajevu koliko su relevantne i bitne društvene mreže. naša stranka je ušla u jednu igru zajedno sa sdpom i sda. prihvatili su biti dio kompromisnog rješenja zvanog rotirajući gradonačelnik. predrag kojović je to predložio bakiru, a bakir prihvatio. nikšić je predložio čoviću, a čović odbio. u ovom slučaju, sattler i međunarodna zajednica stali na stranu čovića i iz naše stranke se povukli kao miševi u rupe i saopćenjem odustali od prijedloga. time su pokazali kukavičluk.

retorički rečeno, ti i ja se dogovorimo na kavu, ti dođeš prije mene, čekaš me 10 minuta, a onda ti ja javim da ne mogu doći. :lol:

i na kraju. ako su već toliko dosljedni, trebali su bojkotirati sjednicu. ali tada bi se zamjerili međunarodnoj zajednici, a to je posljednja opcija koja se može izabrati.
zippoo87
Posts: 15654
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#47943 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

drug_profi wrote: 15/02/2021 20:40 Ja se ne slazem sa politikom NS vec neko vrijeme, ali ovo je bilo posteno i dosljedno.
SDP je pojeo govno.
Ja ne zamjerim SDPu...i oni su birali od dva zla manje...tacnije tako su glasali i njihova procjena je da je glasati za SDA manja steta.
Nacionalisti su ih prvo bacili u svoj ring i onda ih poceli udarati...dobro su se ikako iskporcali...ipak ovo blato nije mjesto gdje bi se NS borio sa primitivcima.

Trebali su samo od pocetka pricati svoju pricu o suzdrzanosti i to je to...ovako je sve ispalo tacno onako kako je davno isplanirano,samo se dalo materijala botovima da pljuju po svima...skroz nepotrebno su ispali smijesni.
laik1981
Posts: 13013
Joined: 05/12/2012 13:04

#47944 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by laik1981 »

tovarish wrote: 15/02/2021 21:41 Bez obzira šta pričale sda botine, NS će ovim dobiti dodatne glasove. Ponovo su se pokazali kao principijelni i da ne odustaju od svojih stavova i oni koji razmišljaju svojom glavom to će prepoznati.

Ono što je bitno jeste šta će se dešavati u odnosima sa sdp-om i da li je taj savez nepovratno uništen. Bez obzira na sve, NS ne treba krenuti nekim revanšizmom i uvlačiti se u neke nove sukobe jer će zelene seljačine i lopine to dodatno iskoristiti.

Za sdp je dovoljna kazna to što će ovim izgubiti dodatno glasove, prije svega u Mostaru i Sarajevu.
Ako nekad odustanu od principijelnosti to ce znaciti njihov kraj.. Pokusali su ih navuci, ali srecom nije proslo..
iceman ze wrote: 15/02/2021 21:36 E jeste uspjeli svaka vam cast, zao mi sto vam dadoh glas. Koji je ovo mandat hdz, treci uzastopno?
SDA ili HDZ, apsolutno je svejedno.. I jedni i drugi su neodvojivi dio kartela koji rastura ovu drzavu zadnjih 25 godina..
zippoo87
Posts: 15654
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#47945 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

_Scarlett_ wrote: 15/02/2021 20:45
laik1981 wrote: 15/02/2021 20:42
Mostar se ne treba sikirati. Po svemu sudeci jos dugo ce njihovim zivotima upravljati SDA i HDZ.. Nakon toliko godina bez izbora, nakon toliko problema u medjuvremenu, oni opet za iste i to ubjedlljivo.. Posle ovih izbora NiP nece ni razmisljati o Mostaru, a vjerujem da nece ni NS.. Mostarcima zelim svu srecu..
Divim se optimizmu ljudi koji zaista misle da ce se status quo odrzati zauvijek.

Mostar ce postati de facto podijeljen grad kad Hrvati dobiju svoj entitet (a dobice, to ce osigurati i SDA i NS). Zapadni dio ce pripasti hrvatskoj izbornoj jedinici, a tamo ce vladati HDZ, a istocni dio ce pripasti bosnajckoj federalnoj jedinici u kojoj ce se mijenjati zeleni i crveni.
Je li to i NS bio na pregovorima o izbornom zakonu i izborima u Mostaru,zajedno sa Bakirom i Covicem,kada su dogovarali ovu upravo zavrsenu predstavu ?
Sta kaze kontraspijunaza...ko je bio,sta su nudili,za sta su se prodali ovi iz NSa ??
Ocito je ovo do sada najbolje cuvana tajna od ljetos...jer ti si prva koja je u dogovor SDA i HDZa ubacila i NS
Last edited by zippoo87 on 15/02/2021 21:51, edited 1 time in total.
User avatar
tovarish
Posts: 3508
Joined: 26/05/2008 23:57

#47946 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by tovarish »

laik1981 wrote: 15/02/2021 21:47
tovarish wrote: 15/02/2021 21:41 Bez obzira šta pričale sda botine, NS će ovim dobiti dodatne glasove. Ponovo su se pokazali kao principijelni i da ne odustaju od svojih stavova i oni koji razmišljaju svojom glavom to će prepoznati.

Ono što je bitno jeste šta će se dešavati u odnosima sa sdp-om i da li je taj savez nepovratno uništen. Bez obzira na sve, NS ne treba krenuti nekim revanšizmom i uvlačiti se u neke nove sukobe jer će zelene seljačine i lopine to dodatno iskoristiti.

Za sdp je dovoljna kazna to što će ovim izgubiti dodatno glasove, prije svega u Mostaru i Sarajevu.
Ako nekad odustanu od principijelnosti to ce znaciti njihov kraj.. Pokusali su ih navuci, ali srecom nije proslo..
Srećom nije. Da je onaj Gracić na čelu, sigurno bi davno bili sa SDA u zagrljaju i nek su ga udaljili.
zippoo87
Posts: 15654
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#47948 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

tovarish wrote: 15/02/2021 21:51
laik1981 wrote: 15/02/2021 21:47
tovarish wrote: 15/02/2021 21:41 Bez obzira šta pričale sda botine, NS će ovim dobiti dodatne glasove. Ponovo su se pokazali kao principijelni i da ne odustaju od svojih stavova i oni koji razmišljaju svojom glavom to će prepoznati.

Ono što je bitno jeste šta će se dešavati u odnosima sa sdp-om i da li je taj savez nepovratno uništen. Bez obzira na sve, NS ne treba krenuti nekim revanšizmom i uvlačiti se u neke nove sukobe jer će zelene seljačine i lopine to dodatno iskoristiti.

Za sdp je dovoljna kazna to što će ovim izgubiti dodatno glasove, prije svega u Mostaru i Sarajevu.
Ako nekad odustanu od principijelnosti to ce znaciti njihov kraj.. Pokusali su ih navuci, ali srecom nije proslo..
Srećom nije. Da je onaj Gracić na čelu, sigurno bi davno bili sa SDA u zagrljaju i nek su ga udaljili.
Hahaha ja upravo ovo htjedo da napisem,nakon sto sam procitao da se i Gratz javio.
Iskreno cijenio sam ga kao predsjednika i radio je dobre stvari ali od kako je otisao iz stranke...on je SDA 100% i sve navlaci samo na SDA.
Ovo kao u SDPu sto je bilo desno krilo...Bijedic i ekipa proSDAovaca...tako je i ovaj u NSu bio proSDA i kad tad bi uletio u zagrljaj sa SDA i povalio stranku.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#47949 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Nivelacija »

don vito wrote: 15/02/2021 21:34
Nivelacija wrote: 15/02/2021 21:27
don vito wrote: 15/02/2021 20:56

Sjedi jedan, da te za naredni ispit bolje pripreme Salko Zildžić i SDA ekipa.

Boška Čavar,
Izabrana na području Mostar-jugozapad,
Nacionalni sastav glasačke jedinice +80 posto Hrvati
I izabrali HDZ a nece sa nacionalnim strankama hahaha bravo Irma bravo Boskaaaa game ovee
Opet jedinica. Zovem Salka Zildžića na roditeljski ako se ne popraviš na forumu. SDA ti je ukazala povjerenje, a ti vraćaš tvrdnjama koje se lako mogu demantovati.

Neće sa nacionalnim strankama i zato nisu izabrale ni SDA ni HDZ.
Ja vam ne halalim
laik1981
Posts: 13013
Joined: 05/12/2012 13:04

#47950 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by laik1981 »

malakh wrote: 15/02/2021 21:43
laik1981 wrote: 15/02/2021 21:31
malakh wrote: 15/02/2021 21:20

treba pitati peđu što je zvao bakira i što je pričao sa bakirom. sigurno razgovor nije bio, e mi predlažemo rotirajućeg, e mi prihvatamo.

manite se dječije politike i kvazidosljednosti i kvaziobrazluka. pogledaj malo po društvenim mrežama da ta priča ne pije vode za ovo što su večeras uradili. nema te botovske mašinerije koja ih može obraniti. čak i na njihovom radiosarajevu ih razapinju uz duž i poprijeko.

ako su već odustali od rotirajućeg zbog međunarodne zajednice, trebali su bojkotirati sjednicu i sve ok.
Bas su drustvene mreze relevantne :lol: NS je probala pronaci nacin da ima gradonacelika u nekom periodu jer drugacije nije mogla nista i to se zna od pocetka.. Bilo koji vremenski period, taman da se radi o mjesec dana, u kojoj bi gradonacelnik u Mostaru bio neko ko nije iz HDZ-SDA bi bio istorijski uspjeh ako tezimo normalnoj BiH. Kojovic je pokusao i taj pokusaj je politicki u potpunosti legitiman.. Medjunarodna zajednica rekla ne i tu ta prica zavrsava..

Kako god. Mostarci su dobili ono sto su birali.. Rezultati izbora su nedvosmisleni..
vidjeli smo na lokalnim izborima u sarajevu koliko su relevantne i bitne društvene mreže. naša stranka je ušla u jednu igru zajedno sa sdpom i sda. prihvatili su biti dio kompromisnog rješenja zvanog rotirajući gradonačelnik. predrag kojović je to predložio bakiru, a bakir prihvatio. nikšić je predložio čoviću, a čović odbio. u ovom slučaju, sattler i međunarodna zajednica stali na stranu čovića i iz naše stranke se povukli kao miševi u rupe i saopćenjem odustali od prijedloga. time su pokazali kukavičluk.

retorički rečeno, ti i ja se dogovorimo na kavu, ti dođeš prije mene, čekaš me 10 minuta, a onda ti ja javim da ne mogu doći. :lol:

i na kraju. ako su već toliko dosljedni, trebali su bojkotirati sjednicu. ali tada bi se zamjerili međunarodnoj zajednici, a to je posljednja opcija koja se može izabrati.
Stav medjunarodne zajednice se ne moze i ne smije ignorisati.. Rotacija je bila jedina sansa da udju u institucije na neki nacin.. Znalo se da od toga nece biti nista i to je bio neki ocajnicki potez.. Sve ostalo je stvar principa i dosljednosti.. Po meni su to politicke vrline, po tebi su izgleda mane.. Tu nam se misljenja razilaze.. Ja licno cu birati opciju koja je principijelna i postena, pa taman da ta opcija ima 20 glasova..
Locked