Milorad Dodik ALL ABOUT

nokia6170

#8626 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by nokia6170 » 09/02/2010 11:28

keep it real wrote:
kv99 wrote:
Bosnolog wrote:Srpska na meti Blera

Denis Bler, direktor svih američkih obaveštajnih službi, podneo je izveštaj američkom Senatu, u kojem je lidere Srba u BiH i vlasti Srpske označio kao glavne krivce za zastoj reformskih procesa u zemlji i zagovornike secesije

Izveštaj direktora svih američkih obaveštajnih službi Denisa Blera, u kojem su RS i njeno rukovodstvo označeni kao kočničari reformskih procesa u BiH, napisan je na osnovu lažnih informacija, čiji su autori bošnjački lobisti u Americi, zamenik šefa OHR-a Rafi Gregorijan i američka ambasada u Sarajevu, tvrde diplomatski izvori.

Vjerovatno misle na ove lobije:

http://www.baacbh.org/site/en/

http://www.bosniak.org/

Opsirnije o ovoj vijest link izvora : http://www.pressonline.rs/sr/vesti/repu ... Blera.html
Direktor svih američkih obaveštajnih službi svoje izvjestaje donosi na osnovu informacija bosnjackih lobista :?: Da nije Pressonline citirao diplomatske izvore mislio bi da je ovo za viceva :lol: Ljudi moji , pitam se ko je gluplji :ovi sto pisu ovakve stvari po novinama ili oni koji ce da povjeruju u to a takvih sigurno ima :-)

tvoja insinuacija da je bosnolog glup nije umjesna .

admiral bler je mnogo puta dokazao da nema obraza ni karaktera , spreman je na sve kad su u pitanju licni interesi .
recimo bio je na visokim pozicijama u dvije kompanije koje su proizvodile dijelove za najskuplji borbeni avion F 22 . naravno to nebih bio problem da nije imao zadatak od ministarstva odbrane da pise izvjestaje o tom avionu (sve savrseno naravno) .

interesantno je da je admiral pozvao u goste na havaje dzelate koji su napravili masakar na istocnom timoru , broj zrtava je vrlo slican onom iz srebrenice . naravno kao admiral u pacifiku imao je sredstva i mogucnosti da to sprijeci ali izgleda da je okrenuo ledja iz razloga samo njemu poznatih , vrhunac je dostigao pozivajuci ih u goste na havaje . zakljucite sami .

mnogi analiticari svjesni obaminog kukavicluka sugeriraju da je imenovanje blera za direktora dao jasan signal da se nece puno mijesati u oruzane snage i obavjestajne sluzbe . naime zadrzavanjem roberta gatesa (republikanca) na poziciji na koju ga je postavio g w bush obama je potvrdio ono sto su mnogi predvidjali , to jeste nemijesanje u razradjene sisteme odbrane/okupacije . samo da vas podsjetim na iran-contra aferu u kojoj je gates bio upleten ,
za one koje ne znaju to je bila ilegalna trgovina oruzja iranu .

bler kao dokazani oportunista je hladno prihvatio da oni koji njega treba da izvjestavaju ga cesto preskacu u lancu komande . najbolji primjer je sef cia panetta koji je javno pokazao sta misli i kako se ponasa prema bleru . medjutim to blera ne opterecuje previse jer on je na toj funkciji iz drugih razloga . pretpostavljam da dobro koristi svoja ovlascenja , uticaj i naravno budzet . amerika trosi na odbranu/okupaciju vise nego sve ostale zemlje na svijetu zajedno .

bosnolog ovaj put me nebih iznenadilo da si upravu .
Suma sumarum tvoje price ga dodje da je bosnjacki lobi u svijetu jaci od srpskog lobija, s cim se ne bi bas slozio, jer je postupak pred medj. sudom pravde fino jasno pokazao kolika je moc dousnika velikosrpske politike kad su uspjeli ne samo usmjeriti postupak u svom zeljenom pravcu, vec izdejstvovati da prije objavljivanja presude procuri informacija u beogradskim novinama kakva ce ta presuda biti.

Malo mi je nezamislivo da srpski lobi moze uticati na kreiranje i odluke jednog medj. suda pravde, a da ne moze uticati na jednog oportunistu kao sto ti rece za Blera.

kv99

#8627 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by kv99 » 09/02/2010 12:05

keep it real wrote:
kv99 wrote:
Bosnolog wrote:Srpska na meti Blera

Denis Bler, direktor svih američkih obaveštajnih službi, podneo je izveštaj američkom Senatu, u kojem je lidere Srba u BiH i vlasti Srpske označio kao glavne krivce za zastoj reformskih procesa u zemlji i zagovornike secesije

Izveštaj direktora svih američkih obaveštajnih službi Denisa Blera, u kojem su RS i njeno rukovodstvo označeni kao kočničari reformskih procesa u BiH, napisan je na osnovu lažnih informacija, čiji su autori bošnjački lobisti u Americi, zamenik šefa OHR-a Rafi Gregorijan i američka ambasada u Sarajevu, tvrde diplomatski izvori.

Vjerovatno misle na ove lobije:

http://www.baacbh.org/site/en/

http://www.bosniak.org/

Opsirnije o ovoj vijest link izvora : http://www.pressonline.rs/sr/vesti/repu ... Blera.html
Direktor svih američkih obaveštajnih službi svoje izvjestaje donosi na osnovu informacija bosnjackih lobista :?: Da nije Pressonline citirao diplomatske izvore mislio bi da je ovo za viceva :lol: Ljudi moji , pitam se ko je gluplji :ovi sto pisu ovakve stvari po novinama ili oni koji ce da povjeruju u to a takvih sigurno ima :-)

tvoja insinuacija da je bosnolog glup nije umjesna .

.

O cemu ti to :? Ako si se imalo potrudio da procitas moj post vidis da sam ismijavao one koji su to napisali i objavili u Pressonline . Ja ne smatram da je Bosnolog odgovoran za taj clanak u tim novinama i zato nemam namjeru da njega ismijavam vec one koji misle da direktor svih obavjestajnih agencija u SAD svoje informacije zasniva na bosnjackim lobistima. Mislio sam da ce takvih biti samo u redovima pedofilovih pobornika ali vidim da ih ima jos i vise :wink:

keep it real

#8628 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by keep it real » 09/02/2010 12:39

kv99 wrote:
O cemu ti to :? Ako si se imalo potrudio da procitas moj post vidis da sam ismijavao one koji su to napisali i objavili u Pressonline . Ja ne smatram da je Bosnolog odgovoran za taj clanak u tim novinama i zato nemam namjeru da njega ismijavam vec one koji misle da direktor svih obavjestajnih agencija u SAD svoje informacije zasniva na bosnjackim lobistima. Mislio sam da ce takvih biti samo u redovima pedofilovih pobornika ali vidim da ih ima jos i vise :wink:

"Ljudi moji , pitam se ko je gluplji :ovi sto pisu ovakve stvari po novinama ili oni koji ce da povjeruju u to a takvih sigurno ima"

iz bosnologovog posta se vidi da covjek vjeruje u to , vjerovatno nije jedini . nacin na koji je post prezentiran je indikativan kakvo je misljenje forumasa .

nemoj mi zapinjati za bosnologa , zemljak mi je . moram biti na njegovoj strani . :wink:

kv99

#8629 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by kv99 » 09/02/2010 13:02

keep it real wrote:
kv99 wrote:

"Ljudi moji , pitam se ko je gluplji :ovi sto pisu ovakve stvari po novinama ili oni koji ce da povjeruju u to a takvih sigurno ima"

iz bosnologovog posta se vidi da covjek vjeruje u to , vjerovatno nije jedini . nacin na koji je post prezentiran je indikativan kakvo je misljenje forumasa .

nemoj mi zapinjati za bosnologa , zemljak mi je . moram biti na njegovoj strani . :wink:

Ja sam shvatio da je Bosnolog objavio sta pise po velikosrpskim vjestima gdje se sve sto ne ide na racun pedofila objasnjava "bosnjackim lobijem koji siri pogresne informacije" ne samo u ovom slucaju vec i u svim drugim prilikama kada se madzunarodni zvanicnici oglase se necim sto pedofilu ne odgovara. Zato kad sam ismijavao nisam mislio na njega vec na one koji su to objavili u novinama i pedofilove sljedbenike jer sam mislio da ce jedino oni da povjeruju u to. Ako Bosnolog ili bilo ko drugi ( pa makar i ja ) vjeruje da "bosnjacki lobosti" kreiraju politiku SAD i da na osnovu njihovih informacija direktor svih obavjestajnih sluzbi u SAD donosi svoje zakljucke onda i treba da se ismijava a stvarno mislim da Bosnolog u to ne vjeruje.

kikyriki

#8630 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by kikyriki » 09/02/2010 14:36

hočemo referendum ...
:-)

zemomak

#8631 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by zemomak » 09/02/2010 16:06

Baltazar_khan wrote:

:lol:

REAGIRANJE: SNSD protiv internet demokratije!

Utorak | 09.02.2010

Povodom objavljivanja video uratka "Vidimo se u Bileći", anonimnog autora pod šifrom "spiridon81", u političkom magazinu "60 minuta" (8. februar), a koji je prethodno objavljen na You Tube-u (3. februara), Facebook-u i ** No links ** portalu, SNSD je uputio reagiranje te ovaj čin cijenio "fašizacijom i najboljim radom na raspadu BiH"

Image

Tekst reagiranja objavljujemo u cjelosti:

SNSD danas je ocijenio da je posljednji slučaj fašizacije predsjednika ove stranke Milorada Dodika na Federalnoj televiziji /FTV/, jednom od javnih servisa, najbolji rad na raspadu BiH.

U saopštenju se naglašava da je posljednji slučaj fašizacije lidera SNSD-a Milorada Dodika jedan od najkrupnijih razloga da reaguju zvanična tijela na zajedničkom nivou, koja to neće učiniti, i da to osude sarajevski politički zvaničnici, koji to takode neće učiniti.

"Sistematski govor mržnje produkovan iz Sarajeva, uz asistenciju dijela medunarodne zajednice, obavlja svoju drugu etapu. Prvo je Republika Srpska proglašena genocidnom, sada se njeni lideri ocjenjuju fašisoidnim, a u trećoj fazi i svi Srbi ce biti etiketirani fašizmom i genocidom", navodi se u saopštenju, koje je potpisao izvršni sekretar SNSD-a Rajko Vasić. standardna vasketova floskula :lol:

U saopštenju se dodaje da javni mediji, pa i Federalna televizija, govore samo ono što sarajevski intelektualci i političari misle, nastojeći pri tome da u to ubijede javnost.

Iz SNSD ocjenjuju da je to što radi Federalna televizija, njihova glavna politička emisija, kao i televizija BiH, "prešlo prag minimalno potrebne tolerancije za zajednicki život u BiH".

"SNSD smatra da nije potrebno na takvo djelovanje vraćati istom mjerom, jer to prelazi granice politickog, evropskog i civilizacijskog praga, ali treba biti svjestan činjenice da je ovakva politička tehnologija najbolji rad na raspadu BiH" :dance: , navodi se u saopštenju ove stranke.

U političkom magazinu "60 minuta" na FTV sinoc je emitovan video klip postavljen na sajtu "Jutjub" u kojem je premijer RS Milorad Dodik prikazan u ulozi Hitlera.

(** No links **/eb)

:bih:

Real Khan

#8632 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Real Khan » 09/02/2010 17:19

:-) :D E hebiga, da ne bi ovog clipa na sa-x i 60 minuta, sve bi bilo OK u Bosni i Hercegovini...a sad' nam tek prijeti raspad :D Ja sranja u Ruandi...

and

#8633 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by and » 09/02/2010 17:22

maoča odrađena,sad je mile na redu :dance:

Bosnolog

#8634 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Bosnolog » 09/02/2010 17:24

kv99 wrote:
keep it real wrote:
kv99 wrote:

Ja sam shvatio da je Bosnolog objavio sta pise po velikosrpskim vjestima gdje se sve sto ne ide na racun pedofila objasnjava "bosnjackim lobijem koji siri pogresne informacije" ne samo u ovom slucaju vec i u svim drugim prilikama kada se madzunarodni zvanicnici oglase se necim sto pedofilu ne odgovara. Zato kad sam ismijavao nisam mislio na njega vec na one koji su to objavili u novinama i pedofilove sljedbenike jer sam mislio da ce jedino oni da povjeruju u to. Ako Bosnolog ili bilo ko drugi ( pa makar i ja ) vjeruje da "bosnjacki lobosti" kreiraju politiku SAD i da na osnovu njihovih informacija direktor svih obavjestajnih sluzbi u SAD donosi svoje zakljucke onda i treba da se ismijava a stvarno mislim da Bosnolog u to ne vjeruje.
:lol: :lol: :lol:
Na sto spade kuca Petrvica da za svoju propast krive bosnjackobosanske lobije i time pravdaju svoj poraz.
Sta je dozivjela velikosrpska dernjava da za svoje promasaje okrivljuje sve i svakoga,...time trazeci opravdanje za svoju propast politiku koja traje dvije decenije,....Velikosrpski lobiji su toliko bili jaki 90 tih i imali saveznike na svim stranam a posebno preko Rusije i drugih mocnih zemalja Evrope kao i Svijet da su uspjeli progurati sve svoje planove i ubijediti Svijet obezbjedivsi podrsku od nametanaja embaraga na oruzje svim zemljama nastalim raspadom ex YU do lobiranja u haskom sudu preko Karle Del Ponte da se sakriju glavni dokazni materijali o ucescu Srbije u Agresiji i ratu protiv BiH ,....mada za tu presudu snose dio krivice i nesposobni Softic i izdajnik Tihic koji su tuzbu sabotirali neizvodenejm niti jednog svjedoka u dokaznom postupku vec su koristili iskljucivo haske presude do tada presudenih a nakon sto je Tihic bez ikakvog opravdanja prekinuo kontakt sa americkim advokatom i velikim dokazanim prijateljem BiH koji je i pokrenuo tuzbu 1993 i vodio postupak Franc Bojlom ,....mada ce ici revizija tuzbe na koju BiH imama pravo a nakon presude Pisopiji i masu dodatnih dokaza u reviziranom postupku dikazati i potvrditi da je Srbija bila ta koja je stjala iz svog zla u BiH,.....

Bosnjackobosanski lobi je mlad kao i dijaspora i on je u fazi razvoja,....ovdje se radi iskljucivo o poklapanju geostrateskih zajednickih interesa Amerike i BiH a svi kontakti sa bosnajckobosanskim lobjima je dodatna pomoc BiH u kordinaciji i realizaciji zajednickog interesa koji postoji ali ne i presudni kako Press pravda zavjeru Americkog glavnog obavjestajca Blera optuzujuci bosnjacke lobije kao glavnog krivca i izvora informacija koji stoje iza njegove odluke o satanizaciji genocidnog brloga.

Milokrad potrosi milione dolara lobirajuci u Americi ali bez ikakvog uspjeha.Problem je sto Srbija i velikosrbi igraju dvojnu igru laznog osmjeha prema Americi i tajnog grljenja i podilazenja Rusiji a to Amerika odlicno zna i razumije a kada su interesi u pitanju tu nema ljubavi vec ovo drugo,....

Velikosrbi tonu sve dublje u svom ocaju i traze izgovor i pravdanje u svakome a bosnjacki lobi im je samo izgovor u dubljem potonucu i propasti koja slijedi,.....jedan od dokaza je posljednje prozivanje i javno samaranje Tadica od strane oca nacije Dobrice Cosica uz koga je Tadic odrstao i sjedio u krilu tpj nemani koji sada kritikuje svog ucenika sto je samo jos jedan dokaz i krik lutajuce,posrnule i potonule Srbje,........
Last edited by Bosnolog on 09/02/2010 18:19, edited 1 time in total.

Bosnolog

#8635 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Bosnolog » 09/02/2010 17:50

Bas smo iznenadeni ovom vijescu iz boljeg i sretnijeg dijela BiH pardon malog Ausvica!
Republika Srpaska raj za kriminalce: Dodikovi ljudi skrivali Pukanićevog atentatora?
09. 02. 2010. • 15:18 A. B.

Bojan Gudurić, okrivljenik za učestvovanje u ubistvu Ive Pukanića i Nike Franjića, koji se svojevoljno predao banjalučkoj policiji 1. februara, dan prije početka zagrebačkog suđenja za taj slučaj, navodno je bio pod zaštitom osoba bliskih premijeru Republike Srpske Miloradu Dodiku.

Gudurić se prema toj teoriji nije sam odlučio predati, već su mu to sugerisali njegovi zaštitnici unutar Republike Srpske, nakon što je hrvatska policija saznala da se Gudurić skriva na području Banjaluke.

Tri sedmice prije nego što se Gudurić predao, hrvatske vlasti dobile su informaciju da je Gudurić viđen na području Banjaluke gdje ga skriva ekipa Milana Šušljega zvanog Mile Sneg. On je za vrijeme rata u BiH bio pukovnik u vojsci Republike Srpske, a trenutno je anganžovan kao savjetnik u Vladi Republike Srpske te je osoba od velikog povjerenja Milorada Dodika.

Do mjerodavne hrvatske institucije došla je informacija da je Šušljeg u posljednje vrijeme bio jedan od glavnih Gudurićevih zaštitnika, ali ne jedini, nego se kao njegov zaštitnik spominje i jedan bivši visoki funkcioner iz Državne bezbjednosti Republike Srpske.

U posljednje vrijeme Gudurić se skrivao i na području lovišta Čelinac. Lovište Čelinac udaljeno je 18 kilometara od Banjaluke i 15 kilometara od Kotor Varoša. Tvrdi se da je među zaštitnicima Bojana Gudurića, ali i Željka Milovanovića, još jednog optuženika za učestvovanje u atentatu na Pukanića i Franjića, u posljednje vrijeme bio i Ljuban Ećim, bivši visoki funkcioner Državne bezbjednosti Republike Srpske, koji se od februara 2004. nalazi na crnoj listi SAD-a i EU-a zbog sumnje da je bio u mreži pomagača haških optuženika, prije svega Radovana Karadžića, piše Nacional.

Mikado

#8636 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Mikado » 09/02/2010 19:55

Baltazar_khan wrote:

:mrgreen: :mrgreen:

"Cenicka i Cavic samo jos sto ne vode jutarnji program"

:lol: :lol: :lol: :lol:

vee-jay

#8637 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vee-jay » 09/02/2010 20:27

zemomak wrote: REAGIRANJE: SNSD protiv internet demokratije!
uiuiuiuuiuiiiiiii, izgleda 60 minuta se sve vise gleda na podruciju RSa

:D :thumbup:

zlatiborka

#8638 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by zlatiborka » 09/02/2010 20:38

...barem ce Djokic biti samnom u zatvoru.....
...da podigne sapun kad zatreba.....

Bosnolog

#8639 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Bosnolog » 09/02/2010 22:14

MIlokradova velikosrpska euforija uoci gubitka Bilece u prvom dijlu priloga,pratite kako se ljulja dok govori sto je znak psihicki rastrojene osobe i da nema umnu kontrolu govora vec emotivnu sto je jako opasno u politici pri govoru i obecanjima iz tih govora sto je upraavo Pedodika dovelo u slijepu ulicu i ono sto slijedi uskoro kao posljedica iste ..

Mikado wrote:
Baltazar_khan wrote:

:mrgreen: :mrgreen:

"Cenicka i Cavic samo jos sto ne vode jutarnji program"

:lol: :lol: :lol: :lol:

Baltazar_khan

#8640 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Baltazar_khan » 10/02/2010 16:47

zemomak wrote:
Povodom objavljivanja video uratka "Vidimo se u Bileći", anonimnog autora pod šifrom "spiridon81"
Evo šta je momak napisao prije 6 sati na svom youtube kanalu.
Image

osa

#8641 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by osa » 11/02/2010 12:52

pogledajte ove paradokse, mz navodno protiv dodika, a prima ga premijer jedne države kao što je italija, ne bi li premijeri trebali kontaktirati s premijerima država, ministri s ministrima i sl.

Dodik u ulozi ministra vanjskih poslova: S Berlusconijem razgovarao o europskom putu BiH .

.Italija nastavlja da igra konstruktivnu ulogu u podršci, ne samo BiH, nego i svim balkanskim zemljama u procesu njihove integracije u EU, izjavio je u Rimu Milorad Dodik, premijer RS, nakon sastanka sa Silvijom Berlusconijem, italijanskim premijerom, i Frankom Fratinijem, ministrom vanjskih poslova Italije, prenose banjalučki mediji.

"Razgovarali smo o temama veoma važnim za dalje priključenje BiH europskim integracijama, statusu i poziciji OHR-a i potrebi da se stvore uvjeti kako bi se omogućilo da BiH što prije aplicira za status kandidata za članstvo u EU. Mislim da su razgovori bili veoma sadržajni, važni i intenzivni", rekao je Dodik.

Dodik je potvrdio da su Berlusconi i Fratini podržali najavu da BiH može i treba do polovice godine dobiti bezvizni režim i najavili da će u svojim aktivnostima sigurno dati podršku da BiH riješi to pitanje.

Premijer Srpske je rekao da je tijekom sastanka bilo riječi i o ekonomskoj suradnji, a da se Berlusconi jako interesirao za gospodarsku suradnju i način na koji je RS odgovorila na efekte svjetske ekonomske krize.

"Berlusconi je ustvrdio da mu je poznato da RS ima bolji odgovor nego drugi u regiji na narastajuću krizu i da se u tom pogledu, bez obzira što je RS izložena negativnim efektima, čini da na neki bolji način prolazi kroz sve to. Ovo je bila prilika da Berlusconiju zahvalim za pomoć koju su Vlada Italije i njen narod dali za RS i BiH", rekao je Dodik.

Dodik je s ministrom industrije, energetike i rudarstva RS Slobodanom Puhalcem potpisao u Rimu zajedničku izjavu o suradnji u energetskom sektoru s italijanskim ministrom za ekonomski razvoj KCaudijom Skajolom.

Premijer Srpske je pojasnio da se ova izjava odnosi na ispitivanje mogućnosti zajedničke izgradnje hidroelektrana na srednjoj Drini zajedno sa Srbijom i Italijom.

"Sa Skajolom smo razgovarali o dobroj trgovinskoj i gospodarskoj suradnji i činjenica da RS u Italiji ima jednog od najznačajnijih vanjskotrgovinskih partnera, gdje se obijamm razmjene koji ostvaruje s obje strane ocjenjuje kao zadovoljavajući. Treba reći da je Italija zainteresovana da saradnju u oblasti ekonomske saradnje proširi, ne samo na sektor energetike, nego i druge sektore", rekao je Dodik.

Izaslanstvo Vlade RS, predvođena premijerom Miloradom Dodikom, nalazi se u dvodnevnoj radnoj posjeti Italiji. Dodik bi se u Madridu trebao sastati i s Miguelom Anhelom Martinosom, ministrom vanjskih poslova Španjolske, koja predsjedava EU.

independer
Location: REPUBLIKA BOSNA I HERCEGOVINA Sa Gradacca bijele kule Zmaja od Bosne

#8642 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by independer » 11/02/2010 13:32

osa wrote:pogledajte ove paradokse, mz navodno protiv dodika, a prima ga premijer jedne države kao što je italija, ne bi li premijeri trebali kontaktirati s premijerima država, ministri s ministrima i sl.

Dodik u ulozi ministra vanjskih poslova: S Berlusconijem razgovarao o europskom putu BiH .

.Italija nastavlja da igra konstruktivnu ulogu u podršci, ne samo BiH, nego i svim balkanskim zemljama u procesu njihove integracije u EU, izjavio je u Rimu Milorad Dodik, premijer RS, nakon sastanka sa Silvijom Berlusconijem, italijanskim premijerom, i Frankom Fratinijem, ministrom vanjskih poslova Italije, prenose banjalučki mediji.

"Razgovarali smo o temama veoma važnim za dalje priključenje BiH europskim integracijama, statusu i poziciji OHR-a i potrebi da se stvore uvjeti kako bi se omogućilo da BiH što prije aplicira za status kandidata za članstvo u EU. Mislim da su razgovori bili veoma sadržajni, važni i intenzivni", rekao je Dodik.

Dodik je potvrdio da su Berlusconi i Fratini podržali najavu da BiH može i treba do polovice godine dobiti bezvizni režim i najavili da će u svojim aktivnostima sigurno dati podršku da BiH riješi to pitanje.

Premijer Srpske je rekao da je tijekom sastanka bilo riječi i o ekonomskoj suradnji, a da se Berlusconi jako interesirao za gospodarsku suradnju i način na koji je RS odgovorila na efekte svjetske ekonomske krize.

"Berlusconi je ustvrdio da mu je poznato da RS ima bolji odgovor nego drugi u regiji na narastajuću krizu i da se u tom pogledu, bez obzira što je RS izložena negativnim efektima, čini da na neki bolji način prolazi kroz sve to. Ovo je bila prilika da Berlusconiju zahvalim za pomoć koju su Vlada Italije i njen narod dali za RS i BiH", rekao je Dodik.

Dodik je s ministrom industrije, energetike i rudarstva RS Slobodanom Puhalcem potpisao u Rimu zajedničku izjavu o suradnji u energetskom sektoru s italijanskim ministrom za ekonomski razvoj KCaudijom Skajolom.

Premijer Srpske je pojasnio da se ova izjava odnosi na ispitivanje mogućnosti zajedničke izgradnje hidroelektrana na srednjoj Drini zajedno sa Srbijom i Italijom.

"Sa Skajolom smo razgovarali o dobroj trgovinskoj i gospodarskoj suradnji i činjenica da RS u Italiji ima jednog od najznačajnijih vanjskotrgovinskih partnera, gdje se obijamm razmjene koji ostvaruje s obje strane ocjenjuje kao zadovoljavajući. Treba reći da je Italija zainteresovana da saradnju u oblasti ekonomske saradnje proširi, ne samo na sektor energetike, nego i druge sektore", rekao je Dodik.

Izaslanstvo Vlade RS, predvođena premijerom Miloradom Dodikom, nalazi se u dvodnevnoj radnoj posjeti Italiji. Dodik bi se u Madridu trebao sastati i s Miguelom Anhelom Martinosom, ministrom vanjskih poslova Španjolske, koja predsjedava EU.
Sastali se Don Berluskoni i Don Dodikoni i zakljucili da se obim ekonomske saradnje i dalje razvija na obostrano zadovoljstvo. Pepeljare koje budu narucene za potrebe vlade PC dobijaju popust od citavih 25%. Od sada ce se pepeljare moci kupovati po bagatelnoj cijeni od 500 eura po komadu.

:run: :x
Last edited by independer on 11/02/2010 13:36, edited 1 time in total.

independer
Location: REPUBLIKA BOSNA I HERCEGOVINA Sa Gradacca bijele kule Zmaja od Bosne

#8643 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by independer » 11/02/2010 13:33

dupli sorry

BHCluster

#8644 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by BHCluster » 11/02/2010 13:35

osa wrote:pogledajte ove paradokse, mz navodno protiv dodika, a prima ga premijer jedne države kao što je italija, ne bi li premijeri trebali kontaktirati s premijerima država, ministri s ministrima i sl.

To ti je ekonomija, ljudi gledaju gdje mogu da koji euro klepe a kuda ce ti bolje podrucje od RS. Propalo im gradjenje autoputa sada se prebacuju na ovu a i ovo ce propasti, jer takva je vrsta politike kakvu vodi Dodik.

Maraschino

#8645 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maraschino » 11/02/2010 13:40

sa,
pogledajte ove paradokse, mz navodno protiv dodika, a prima ga premijer jedne države kao što je italija, ne bi li premijeri trebali kontaktirati s premijerima država, ministri s ministrima i sl.
zanimljivo, osa je u pravu... :D

ni ja vise nisam siguran kuda sve ovo ide. kuka i motika na dodika i rs a oni bas bukvalno rade sve po agendi. sta mi radimo ? cekamo da neko umjesto nas uradi neke stvari i stvori nam funkcionalnu drzavu. dodik fino kaze, '' u ovoj fazi zakon o referendumu a posle, koja ce vlada i kada raspisati isti...?'' . inzko kaze, '' sacekat ce mo da vidimo sta stoji u tom zakonu pa ce mo shodno tome reagovati''. zivi cirkus. dodik je toliko zaplasen da ide u italiju kao premijer bih ili ministar vanjskih poslova. nije on otisao u italiju zato sto zeli nesto dobro uraditi za bih nego da bi lobirao za interese rs-a kroz davanje (poklanjanje) koje kakvih koncesija italijanskim biznismenima.

neka nasi bajni politicari sjede u sarajevu, ispijaju kahve, osudjuju dodika, cekaju inzka da im kaze je li dodo opastan ili nije...samo da ne bude kasno kada ih ta kafa popusti...a mi ce mo konstatovati kako nas je svijet jos jednom ''zedne preko vode''...

osa

#8646 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by osa » 11/02/2010 13:56

Maraschino wrote:
sa,

ni ja vise nisam siguran kuda sve ovo ide. kuka i motika na dodika i rs a oni bas bukvalno rade sve po agendi. sta mi radimo ? cekamo da neko umjesto nas uradi neke stvari i stvori nam funkcionalnu drzavu. dodik fino kaze, '' u ovoj fazi zakon o referendumu a posle, koja ce vlada i kada raspisati isti...?'' . inzko kaze, '' sacekat ce mo da vidimo sta stoji u tom zakonu pa ce mo shodno tome reagovati''. zivi cirkus. dodik je toliko zaplasen da ide u italiju kao premijer bih ili ministar vanjskih poslova. nije on otisao u italiju zato sto zeli nesto dobro uraditi za bih nego da bi lobirao za interese rs-a kroz davanje (poklanjanje) koje kakvih koncesija italijanskim biznismenima.

neka nasi bajni politicari sjede u sarajevu, ispijaju kahve, osudjuju dodika, cekaju inzka da im kaze je li dodo opastan ili nije...samo da ne bude kasno kada ih ta kafa popusti...a mi ce mo konstatovati kako nas je svijet jos jednom ''zedne preko vode''...

mislim da se on bavi jednim modernim tipom dilomacije, naime on veže strani kapital za rs, ne za bih, ako jedna veća količina kapitala bude vezana uz rs , zar nije logično da vlasnici tog kapitala kroz zaštitu svojih sredstava štite i rs, jer ponavljam oni nemaju aranžmane sa bih.
da li će takav pristup dati rezultate vidjet ćemo, ali svi trebaju imati na umu "kapitalistu je najbitniji kapital", ne onaj marxov naravno.

Orbini

#8647 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Orbini » 11/02/2010 14:41

osa wrote:
Maraschino wrote:
sa,

mislim da se on bavi jednim modernim tipom dilomacije, naime on veže strani kapital za rs, ne za bih, ako jedna veća količina kapitala bude vezana uz rs , zar nije logično da vlasnici tog kapitala kroz zaštitu svojih sredstava štite i rs, jer ponavljam oni nemaju aranžmane sa bih.
da li će takav pristup dati rezultate vidjet ćemo, ali svi trebaju imati na umu "kapitalistu je najbitniji kapital", ne onaj marxov naravno.
Ima logike, ali nije i pravilo. Zasto bi vlasnici kapitala u RS stitili destrukciju jedne drzave i nacinjanje krize. Mislim ko je normalan praviti poslove sa nekim ko se zamjerio i vecim silama, i izaziva politicku krizu?
Osim toga, ako i dodje do krize i preuzimanja nadlezanosti nad krenanjem kapitala(milom ili silom), novi autoritet uvijek moze sklopiti deal sa vlasnicima kapitala o nepovredivosti kapitala, garancije o ugovoru, i garantovati sva prethodno potpisana prava pa i vise.
Tako da je slaba strategija prodati nekome koju firmu ili dati koncenziju pa se nadati da ce te taj stititi sta god ti radio i da nece praviti bolji deal sa nekim ko preuzima trziste.

osa

#8648 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by osa » 11/02/2010 14:53

Orbini wrote:
osa wrote:

Ima logike, ali nije i pravilo. Zasto bi vlasnici kapitala u RS stitili destrukciju jedne drzave i nacinjanje krize. Mislim ko je normalan praviti poslove sa nekim ko se zamjerio i vecim silama, i izaziva politicku krizu?
Osim toga, ako i dodje do krize i preuzimanja nadlezanosti nad krenanjem kapitala(milom ili silom), novi autoritet uvijek moze sklopiti deal sa vlasnicima kapitala o nepovredivosti kapitala, garancije o ugovoru, i garantovati sva prethodno potpisana prava pa i vise.
Tako da je slaba strategija prodati nekome koju firmu ili dati koncenziju pa se nadati da ce te taj stititi sta god ti radio i da nece praviti bolji deal sa nekim ko preuzima trziste.
nije tu u pitanju prodaja neke male firmice, srbija kupila telekom, rusi naftnu industriju, talijanima nudi ulaganja u energetski sektor, austrijanci se još premišljaju oko izgradnje cesta itd., ne kažem ja da će se sve to ostvariti, ali ti aranžmani su rađeni sa rs-om i kompanijama koje se vežu isključivo na rs, tko u krajnjem slučaju može reći da su ti poslovni aranžmani povoljni za bih, gledano u nekom kontekstu preuzimanja ovlasti od rs-a.
nadalje to dodiku nije strategija nego samo kotačić u strategiji, čini mi se vrlo bitan.

nokia6170

#8649 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by nokia6170 » 11/02/2010 14:55

osa wrote:
Maraschino wrote:
sa,

ima logike sve dok kapital djeluje na nekom mikro nivou...da li ce to podrazumijevati u promjenu politike ukoliko dodje do sjedinjavanja kapitala ili primjene vlasnika kapitala?

licno mislim da forsiranje piliticke aktivnosti kroz iskljucivo kapitalisticko-ekonomske parametre nije dugorocno rjesenje ka ostvarenje bilo kakvog cilja...sve se to popicka u par dana kada kapitala nestane.

osa

#8650 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by osa » 11/02/2010 15:10

nokia6170 wrote:
osa wrote:

ima logike sve dok kapital djeluje na nekom mikro nivou...da li ce to podrazumijevati u promjenu politike ukoliko dodje do sjedinjavanja kapitala ili primjene vlasnika kapitala?

licno mislim da forsiranje piliticke aktivnosti kroz iskljucivo kapitalisticko-ekonomske parametre nije dugorocno rjesenje ka ostvarenje bilo kakvog cilja...sve se to popicka u par dana kada kapitala nestane.
nisam ni mislio da je rješenje, nego kako napisa, jedan od kotačića u strategiji snaženja entiteta i davanja mu na važnosti većoj nego je ima centralna država, ja osobno ne mislim da dodik želi srušiti državu i otcijepiti rs, bar ne u nekom kraćem ili srednjeročnom vremenskom periodu, on jednostavno želi, da rs u ničem ne ovisi o centralnoj državi, prije svega u ekonomiji....

Post Reply