Milorad Dodik ALL ABOUT

pici

#4826 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by pici » 17/07/2009 19:25

Paralelne veze Srbije i RS u svemiru
Vazdušni traktori u rukama farmera
Dejan Kožul

Image
Ostao samo san: Mali IMT

Poljoprivrednici RS koji su imali tu sreću da prvi dobiju ključeve subvencionisanih IMT traktora imali su istog dana i tu nesreću da su ostali bez ključeva pa su se tako vratili kući praznih ruku, piše "Blic".

SVETLI SCENARIO: Ton? Ide! Svetlo? Ide! Kamera? Ide! Mesto radnje? Selo Kobatovci u Laktašima. Budno oko kamere prati svaki korak, gaf, osmeh prisutnih, a čast da budu snimani i svečano uruče ključeve prvih 20 subvencionisanih IMT traktora imali su ministar ekonomije Republike Srbije Mlađan Dinkić, ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede RS Radivoje Bratić, generalni direktor fabrike IMT Novi Beograd Slobodan Petrović, generalni direktor zastupništva “Agrokop” Kobatovci - Aleksandrovac Milan Keserović i generalni direktor “Jugometala” Bijeljina Saša Milosavljević.

Tu je i dvadesetak farmera, ozarenih lica kojima ministar uručuje ključeve. Sledi muški stisak ruke, čvrst pogled, osmeh i tako 20 puta. Dok farmeri gledaju ključeve, u neverici se štipaju za obraze a kamere snimaju izjave. Pero novinara Glasa Srpske zabeležilo je da je Dinkić rekao da će do kraja ove godine poljoprivrednicima Srpske po dogovorenim uslovima biti isporučeno 500 traktora, a od naredne godine još 1.500 primeraka. Precizirao je i koji su to dogovoreni uslovi koje su definisali predstavnici dve vlade.

“Prema potpisanom sporazumu, umanjenje kupoprodajne cene novog traktora biće u iznosu 2.000 evra. Ove subvencije u iznosu po 1.000 evra Srbija i RS snosiće iz svog budžeta”.

Još dublje je ušao ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede RS Radivoje Bratić koji je istakao da poljoprivrednici koji kupe novi traktor imaju pravo i na podsticajna sredstva u iznosu od 1.000 KM za traktore do 50 konjskih snaga i 5.000 maraka za traktore iznad 50 konjskih snaga, “tako da se ukupan popust kreće od 2.500 do 4.500 evra”. “Osim energetike, poljoprivreda je jedini realni ekonomski sektor RS i mislim da realizacija ovakvih projekata mora dati očekivane rezultate”, optimistički je ustvrdio Bratić.

Kamere se gase, novinari pakuju svoju opremu i hitaju ka novim državno-bitnim zadacima. U pozadini komešanje. Iako kolege odlaze na dalje zadatke gde ih čeka i osveženje novinarki Blica izgleda interesantnije šta se dešava među farmerima.

MRAČNI SCENARIO: Nakon što su isključene kamere, a delegacije Vlade Srbije i RS otišle, farmeri su morali da vrate “uručene” ključeve i dokumentaciju. Traktore će, kako im je rečeno, dobiti tek u septembru. Ostali su zbunjeni, i jer se njihov obračun cene traktora znatno razlikuje od računice ministra Mlađana Dinkića i ministra poljoprivrede RS Radivoja Bratića. Stvarna cena najtraženijeg traktora IMT 539 nije oko 11.000 KM, kako su ih uveravali ministri, nego oko 13.690 KM, beleži novinarka.

I sama zbunjena obraća se zbunjenim farmerima.

Ono je bila predstava za novinare. Dobili smo koverte sa brojevima, a ključeve smo odmah morali da vratimo. Osim toga, niko nam nije objasnio koliko treba da platimo uvoz i PDV, pa ne znamo koliko će na kraju to sve da košta. Cenovnike sa osnovnim cenama dobili smo nakon što su ministri otišli”, priča joj jedan od farmera i dodaje da niko od njih nije potpisao ugovor o kupovini. “Niko nam nije objasnio ni zašto moramo da čekamo do septembra, kad je kraj sezone, pa traktore možemo samo da parkiramo”.

Među “dobitnicima” ključeva nalazi predsednika Uzgajivača svinja RS Mišu Maljčića koji potvrđuje da stvarne kupovine nije ni bilo. Kaže kako ne zna tačan tip traktora koji je formalno kupio, jer je dokumenta i ključeve odmah vratio.

“Došli smo na neviđeno. Nadamo se da će sve biti onako kako su nam obećali i da ćemo zaista dobiti traktore po najnižim cenama u regionu”, kaže Maljčić

Image
Mesto gde snovi postaju realnost: Etno selo Stanišići

Vrše jednostavan obračun. Prema podacima IMT, subvencionisana cena najtraženijeg i jednog od najpovoljnijih traktora IMT iz serije 539 iznosi 12.048 KM. Na tu osnovnu cenu farmeru se uračunavaju i troškovi uvoza od oko 600 KM i PDV od 17 odsto, što na kraju iznosi oko 14.690 KM. Uz poklon Ministarstva poljoprivrede RS od 1.000 KM taj tip traktora farmere košta 13.690 maraka. U preduzeću „Agrokop” iz Kobatovaca, preko kojeg će se traktori distribuisati potvrđuju da dodatne troškove plaća farmer, ali tvrde da je to i dalje vrlo dobra ponuda.

Nakon posete ministra Dinkića Nezavisne novine su zabeležile da je “isporuka prvih 20 traktora beogradskog IMT-a poljoprivrednicima u RS po sniženim cijenama samo je još jedna potvrda uspješne saradnje Banjaluke i Beograda, ne samo na političkom, već i na privrednom nivou, što posebno ima značaj u aktuelnoj borbi protiv globalne recesije.”

Novinarki Blica preporučujemo da ode na odmor na račun Vlade RS jer je očigledno suviše ozbiljno shvatila svoje poslovne obaveze. Odmor će sigurno, u skladu sa sporazumom o privrednoj saradnji, paralelnim vezama ili kako god, subvencionisati i Vlada Srbije. Predlažemo etno selo Stanišići, kod Bijeljine kao idealno mesto za odmor i razonodu sa čim bi novinarka pokazala i poželjnu dozu patriotizma čega joj očigledno manjka.

Što se farmera tiče, najbolje da se vrate u detinjstvo. Tada je sve bilo tako nevino i jedan obični "brm, brm" vodio ih je na kraj sveta, a gde neće u njivu.
a dobar je ovaj "Blic" ima sa strane

* Beograd
* Srbija
* Vojvodina
* Republika Srpska

i kad klikneš dobiješ dešavanja u Sarajevu,Zenici,Mostaru,Grudama,Neumu,Ljubuskom itd itd :mrgreen: :thumbup: :bih: .........ma hajde de "Svi smo MI našHi" :mrgreen:

i da dodam omiljenu poskoČicu........."Ala voljem ovaj REŽIM,traktor parkiran a ja ležim" :mrgreen:
Last edited by pici on 17/07/2009 19:36, edited 1 time in total.

dallton

#4827 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton » 17/07/2009 19:35

ma ako kreni da se odcjepe od nas, da im se mi pridruzimo pa da se svi skupa otcjepimo...
vijest dana: pc se odcjepljuje, pederacija joj se pridruzuje

pici

#4828 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by pici » 17/07/2009 19:44

Imam .BA šuHvu sad kad krene s Biometrijskim passaporttima da ne bude,jesil ti potpiso da si državljanin Srbije....yesi e sad subvencija Zdraaaavooo....Punto.....Zdraaaaavoooo.....TraktorĆe....Zdraaaaaavooooo......neg ima dolje na Jugu jedna zemlja mala pa da se ti odužiš otaĐŽbini :mrgreen:

kiky

#4829 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by kiky » 17/07/2009 21:38

čovječe ...
pa ovi traktori su muzijeski primjerci ...
totalni old timer ...

Abacija

#4830 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Abacija » 17/07/2009 23:21

pici wrote: i da dodam omiljenu poskoČicu........."Ala voljem ovaj REŽIM,traktor parkiran a ja ležim" :mrgreen:
Meni je bolja ona: "Punto, toliko je jeftin da ga nevrijedi popravljati!" :dance: :mrgreen: :run:

dallton

#4831 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton » 17/07/2009 23:25

Abacija wrote:
pici wrote: i da dodam omiljenu poskoČicu........."Ala voljem ovaj REŽIM,traktor parkiran a ja ležim" :mrgreen:
Meni je bolja ona: "Punto, toliko je jeftin da ga nevrijedi popravljati!" :dance: :mrgreen: :run:
valja im se gurati po cetvoro u jednom puntu na granicnim prelazima
Radojičić pozvao sve klubove u Vijeću naroda RS-a da nastave rad Ispis E-mail
17.07.2009. 18:00
Image
Predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske (RS) Igor Radojičić pozvao je danas sve delegate u Vijeću naroda RS-a da rade svoj posao, reagirajući na odluku bošnjačkog kluba da obustavi rad dok se se izmjeni Poslovnik o radu Ustavnog suda RS-a kako se ne bi preglasavali Bošnjaci.

Ističući da ne zna da li će Klub Bošnjaka razmotriti rebalans budžeta RS-a što je jedan od uvjeta za kreditni aranžman BiH sa MMF-om, Radojičić je u izjavi novinarima u Banjoj Luci naveo i da je bošnjački klub Ustavnom sudu RS-a i entitetskom parlamentu uputio pismo, kako kaže, kontradiktornog sadržaj.

On je kazao da je Skupština RS-a završila svoj dio posla i da će usvojene akte uputiti na potvrđivanje u Vijeće naroda RS-a.

„Vijeće naroda RS-a ima Ustavom propisane rokove u kojima se treba izjasniti", naveo je predsjednik entitetskog parlamenta.
ne mozemo sad raditi, vruce je, vidimo se u septembru, a vi pravite te nacrte zakona, ili jos bolje, otcjepite se :D

ekvivalent

#4832 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by ekvivalent » 18/07/2009 00:39

behavac wrote:[Hvala onda za objektivnost...:)
Usput mozemo zajedno uzivati i na seher toplicama i na turskoj kahvi...ja volim oboje...
A jbg daltone...tebi svi vole malo opaliti... :D PS nista licno...
uzivat jasta nego uzivat
sve su to cari jedine nam domovine Bosne i Hercegovine :)
nego cu ja na kahvu i daltona zvati,meni kahva bez daltona nije kahva
dalton :thumbup:

vee-jay

#4833 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vee-jay » 18/07/2009 13:25

Treca celija lijevo, pravo ona do Dodikove izjavi:
Da je prihvaćen "aprilski paket", rekao je lider HDZ BiH, danas bi imali Hrvata kao predsjedavajućeg Predsjedništva BiH, a ne Željka Komšića kojeg su izabrali Bošnjaci.
:shock:

dallton

#4834 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton » 18/07/2009 13:27

vee-jay wrote:Treca celija lijevo, pravo ona do Dodikove izjavi:
Da je prihvaćen "aprilski paket", rekao je lider HDZ BiH, danas bi imali Hrvata kao predsjedavajućeg Predsjedništva BiH, a ne Željka Komšića kojeg su izabrali Bošnjaci.
izjava nidje veze :-)

vee-jay

#4835 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vee-jay » 18/07/2009 13:40

Mislim da je krenulo predizborno. Da li je zakonom moguce izbore prebaciti iz septembra (ili kad su vec) u januar? Vjerujem da je to cilj, jer je citav proces stao (kakav god bio).

Fakat dizem ruke od nade u Bosance i Hercegovce ako ista gamad pobjedi. USA mora sve snage i svu lovu uprijeti da gradjanska opcija (SDP, NS, Lijanovic, na PC strani takvih nema ali eto recimo PDP i DP) ostvari ubjedljivu, maksimalnu pobjedu.

Btw. koji vrag se ceka sa dizanjem optuznice protiv Dodika, do kraja godine ovaj mora ili u zatvor ili na Dedinje?

ekvivalent

#4836 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by ekvivalent » 18/07/2009 14:39

Bosnjaci krivi opet sto im je krivousti vikao da im je drzava u Zagrebu,pa ih ostalo toliko da vise ne mogu izglasat ni gradonacelnika Mostara a kamo li sto vise...
a onda im je Komarica kvisling...
nikad to nece pameti doci

dallton

#4837 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton » 18/07/2009 15:38

ekvivalent wrote:
Bosnjaci krivi opet sto im je krivousti vikao da im je drzava u Zagrebu,pa ih ostalo toliko da vise ne mogu izglasat ni gradonacelnika Mostara a kamo li sto vise...
a onda im je Komarica kvisling...
nikad to nece pameti doci
nije komarica kvisling, nego je nelegitimni predstavnik hrvata kojeg su postavili bosnjaci putem svojih veza u vatikanu da radi na povratku hrvata u posavinu i pc, a sto je ocigledno protivno hrvatskom nacionalnom interesu

mosfet

#4838 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mosfet » 18/07/2009 22:13

vee-jay wrote:Mislim da je krenulo predizborno. Da li je zakonom moguce izbore prebaciti iz septembra (ili kad su vec) u januar? Vjerujem da je to cilj, jer je citav proces stao (kakav god bio).

Fakat dizem ruke od nade u Bosance i Hercegovce ako ista gamad pobjedi. USA mora sve snage i svu lovu uprijeti da gradjanska opcija (SDP, NS, Lijanovic, na PC strani takvih nema ali eto recimo PDP i DP) ostvari ubjedljivu, maksimalnu pobjedu.

Btw. koji vrag se ceka sa dizanjem optuznice protiv Dodika, do kraja godine ovaj mora ili u zatvor ili na Dedinje?
Ovdje se očigledno slabo poznaje politička situacija u RS. Još negdje na ovom forumu sam pročitao neke pozitivne komentare o Čaviću, odnosno DPu. Čavić je običan lažnjak, čovjek bez ikakvih ličnih kvaliteta, ideje i vizije. I naravno kriminalac. Na njegovo isključivo insistiranje Rafinerija Brod je potpisala štetan ugovor sa Vitolom, u kojem je RS oštećena za čini mi se 27 miliona dolara. On je pronašao taj Vitol, insistirao na ugovoru koji je odbio da potpiše Mikerević koji je tad bio premijer, njemu je bilo jasno da je ugovor sasvim štetan. Vitol je trebao i više inkasirati, ali su u znanju da u BH ne postoji pravna država pristali su i na manje. Prema sadašnjem razvoju situacije, Čavić bi lako mogao na robiju jer Dodiku se ne dopada njegova nova stranka. Jedini način da neko u RS ode na robiju je da stane lično Dodiku na put. A ideja da je Čavić građanska opcija je smiješna. Ne vjerujem da će nešto mnogo dobiti na izborima, ako dobije par poslanika vrlo brzo ćete se uvjeriti o kome se radi. Njegovi poslanici su otpatci iz SDSa nezadovoljni jer se sadašnje rukovodstvo SDSa ne želi suprotstavljati Dodiku, jer im je tako rekao Radovan iz Haga, zadovoljan načinom na koji se Dodik bori za RS. Mislim da dobro znate kako je SDS građanska opcija.
PDP je pandan srbijanskom G17 plus, to su nezajažljivi foteljaši koje zanimalju samo pare i fotelje. I oni su naravno šovinisti, samo kod njih je to u drugom planu sve dok imaju pare i fotelje. Za njih se može reći da nema manje stranke a većih lopova.
Ako je Lijanović neko ko će izvući ovu zemlju, propast je zagarantovana.
Polako sa idealizovanjem Čavića, da ne bude isto kao sa Dodikom. Lijepa gesta sa njegove strane je bila izvinjenje za Srebrenicu, ali ne dajte da vas to zavara. To je vjerovatno plod iznude u tadašnjoj političkoj situaciji. Ne radi se o nikakvoj moralnoj vertikali i čovjeku sa idejom, nego naprotiv jednom od brojnih kriminalaca koji traži novu šansu da pljačka.
U RS zaista se nema koga podržati, jedino Našu stranku i SDP da pokušaju napraviti bolji rezultat, u šta ja iskreno sumnjam.
Možda zvuči paradoksalno, ali najbolja strategija u RS bi bila podržati najveće kretene sa potencijalom značajne stranke. Konkurencija za kretene je ogromna, a potencijal da igra neku ulogu a da su kreteni ima SDS. Dok je SDS bio na vlasti u RS, zemlja je napredovala, uz odluke Visokog ali napredovala za razliku od sadašnjeg vremena.

vee-jay

#4839 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vee-jay » 18/07/2009 22:41

mosfet wrote:
vee-jay wrote:Mislim da je krenulo predizborno. Da li je zakonom moguce izbore prebaciti iz septembra (ili kad su vec) u januar? Vjerujem da je to cilj, jer je citav proces stao (kakav god bio).

Ovdje se očigledno slabo poznaje politička situacija u RS. Još negdje na ovom forumu sam pročitao neke pozitivne komentare o Čaviću, odnosno DPu. Čavić je običan lažnjak, čovjek bez ikakvih ličnih kvaliteta, ideje i vizije. I naravno kriminalac. Na njegovo isključivo insistiranje Rafinerija Brod je potpisala štetan ugovor sa Vitolom, u kojem je RS oštećena za čini mi se 27 miliona dolara. On je pronašao taj Vitol, insistirao na ugovoru koji je odbio da potpiše Mikerević koji je tad bio premijer, njemu je bilo jasno da je ugovor sasvim štetan. Vitol je trebao i više inkasirati, ali su u znanju da u BH ne postoji pravna država pristali su i na manje. Prema sadašnjem razvoju situacije, Čavić bi lako mogao na robiju jer Dodiku se ne dopada njegova nova stranka. Jedini način da neko u RS ode na robiju je da stane lično Dodiku na put. A ideja da je Čavić građanska opcija je smiješna. Ne vjerujem da će nešto mnogo dobiti na izborima, ako dobije par poslanika vrlo brzo ćete se uvjeriti o kome se radi. Njegovi poslanici su otpatci iz SDSa nezadovoljni jer se sadašnje rukovodstvo SDSa ne želi suprotstavljati Dodiku, jer im je tako rekao Radovan iz Haga, zadovoljan načinom na koji se Dodik bori za RS. Mislim da dobro znate kako je SDS građanska opcija.
PDP je pandan srbijanskom G17 plus, to su nezajažljivi foteljaši koje zanimalju samo pare i fotelje. I oni su naravno šovinisti, samo kod njih je to u drugom planu sve dok imaju pare i fotelje. Za njih se može reći da nema manje stranke a većih lopova.
Polako sa idealizovanjem Čavića, da ne bude isto kao sa Dodikom. Lijepa gesta sa njegove strane je bila izvinjenje za Srebrenicu, ali ne dajte da vas to zavara. To je vjerovatno plod iznude u tadašnjoj političkoj situaciji. Ne radi se o nikakvoj moralnoj vertikali i čovjeku sa idejom, nego naprotiv jednom od brojnih kriminalaca koji traži novu šansu da pljačka.
U RS zaista se nema koga podržati, jedino Našu stranku i SDP da pokušaju napraviti bolji rezultat, u šta ja iskreno sumnjam.
Možda zvuči paradoksalno, ali najbolja strategija u RS bi bila podržati najveće kretene sa potencijalom značajne stranke. Konkurencija za kretene je ogromna, a potencijal da igra neku ulogu a da su kreteni ima SDS. Dok je SDS bio na vlasti u RS, zemlja je napredovala, uz odluke Visokog ali napredovala za razliku od sadašnjeg vremena.
sve nabrojano u redu ali ima jedno ali -> Dodik.

dallton

#4840 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton » 18/07/2009 22:52

mosfet wrote:

sve sto si ti napisao je vec poznato...niti iko pametan misli da je cavicevo izvinjenje za srebrenicu bilo iskreno (samo nagovor mz-a), odnosno bilo je iskreno onoliko koliko je iskreno tadicevo izvinjenje - znaci ista meta, isti cilj, isto odstojanje...cavicevo izvinjenje je iskreno u mjeri u kojoj je iskrena (a u stvari od mza proizvedena) tihiceva izjava da se bosnjaci trebaju "prestati samosazaljevati i okrenuti buducnosti"

ovo za sds se slazem, al to je prohujalo s vihorom...evo jos jedan paradox - za bih je najbolje gurati dodika na vrhunac vlasti i radikalizirati ga sto dalje, pa i po cijenu pokusaja otcjepljenja, jer nije problem dodo vec dio mz-a i krugovi iz srbije koji stoje iz njega...njih treba izgurati na povrsinu, po sistemu sto gore to bolje

mosfet

#4841 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mosfet » 18/07/2009 23:36

Bolje da je sve poznato, samo ne razumijem što onda neki insistiraju na Čaviću. Evo onda najrealnija podjela stranaka iz RS.
SNSD, PDP, SP ----- kriminalci pragmatičari
SDS, SRS, SRS VŠ,DP ----- kriminalci guslari-budale
DNS ------ kriminalci malokalibarski šovinisti, više naginju kriminalcima guslarima nego kriminalcima pragmatičarima
SDP ---- vrsta u izumiranju, nisu imali priliku da pokažu pravo lice, osnova sumnje da se radi o kriminalcima mondijalistima

Abacija

#4842 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Abacija » 19/07/2009 11:59

mosfet wrote:Bolje da je sve poznato, samo ne razumijem što onda neki insistiraju na Čaviću. Evo onda najrealnija podjela stranaka iz RS.
SNSD, PDP, SP ----- kriminalci pragmatičari
SDS, SRS, SRS VŠ,DP ----- kriminalci guslari-budale
DNS ------ kriminalci malokalibarski šovinisti, više naginju kriminalcima guslarima nego kriminalcima pragmatičarima
SDP ---- vrsta u izumiranju, nisu imali priliku da pokažu pravo lice, osnova sumnje da se radi o kriminalcima mondijalistima
Nisam bas sve shvatio ko, sta, gdje i kuda pa bi te zamolio da malo detaljnije pojasnis ovaj post, po mogucnosti s primjerima.

windas

#4843 Dodik čestitao 27. juli, Dan ustanka u BiH

Post by windas » 27/07/2009 18:11

Dodik čestitao 27. juli, Dan ustanka u BiH: "Značajan datum naše historije"

Image

Predsjednik Vlade Republike Srpske (RS) Milorad Dodik poručio je u čestitki SUBNOR-u povodom 27. jula, Dana ustanka u BiH, da se RS njegovanjem antifašističke tradicije i zalaganjem za mirna rješenja, odnosi sa posebnom pažnjom prema uspomenama na poginule u svim ratovima.

"Dužnost nam je da se prisjetimo svih onih koji su život dali u borbi protiv fašizma, a svim preživjelim borcima NOR-a da čestitamo ovaj značajan datum naše historije", navodi se u čestitki.

Dodik je podsjetio da je srpski narod sa ostalim narodima dao svoj doprinos u borbi protiv fašizma i na uspostavljanju mira i slobode u Drugom svjetskom ratu, o čemu svjedoči više od milion poginulih, bezbrojna stratišta i spomenici, što je tužni srpski bilans iz tog rata, saopšteno je iz Biroa Vlade RS za odnose sa javnošću.
:bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :sax:

mayab

#4844 Re: Dodik čestitao 27. juli, Dan ustanka u BiH

Post by mayab » 27/07/2009 18:20

Sta li sada taj muti, nekako ne vjerujem u iskrenost te čestitke :shock:

zavrzlama

#4845 Re: Dodik čestitao 27. juli, Dan ustanka u BiH

Post by zavrzlama » 27/07/2009 18:21

procitao izjavu Dodika i sasvim normalna izjava :thumbup: ....samo da nastavi ovako..

Lincoln-Burrows

#4846 Re: Dodik čestitao 27. juli, Dan ustanka u BiH

Post by Lincoln-Burrows » 27/07/2009 18:22

U kojem je ono gradu bio taj ustanak?

Vukašin

#4847 Re: Dodik čestitao 27. juli, Dan ustanka u BiH

Post by Vukašin » 27/07/2009 18:37

Lincoln-Burrows wrote:U kojem je ono gradu bio taj ustanak?
U Drvaru, par sati poslije prvih borba u lickom Srbu i drugim lickim mjestima. Naranvo u najnovijoj hrvatskoj povijesti ovo su sve naranvo cetnici bili koji su bez razloga dirali svoje nove ljubazne NDH komsije.

sheilak

#4848 Re: Dodik čestitao 27. juli, Dan ustanka u BiH

Post by sheilak » 27/07/2009 18:37

zavrzlama wrote:procitao izjavu Dodika i sasvim normalna izjava ...
da, ali šta mu je? :D

zavrzlama

#4849 Re: Dodik čestitao 27. juli, Dan ustanka u BiH

Post by zavrzlama » 27/07/2009 18:39

sheilak wrote:
sta god da je dobro je cuti normalnu izjavu...pogotvo jer ova izjava je kontra onih cetnika koji prave udruzenja u Visegradu...

Abacija

#4850 Re: Dodik čestitao 27. juli, Dan ustanka u BiH

Post by Abacija » 27/07/2009 18:40

sheilak wrote:
Izgleda da ga je neko opleo po prstima pa sad mora da se pravi fini. Vjerujem da @dallton to zna bolje objasniti... :D

Post Reply