Milorad Dodik ALL ABOUT

Locked
ld
Posts: 1629
Joined: 10/02/2008 00:16
Location: daleko

#4726 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by ld »

M_e_m_o wrote:Danas slučajno uhvatim malo pogledati sjednicu Narodne Skupštine RS-a, pa ono je smiješno majke mi :lol:

Postavljaju poslanici kao pitanja Ronhilu, i on odgovara, a od nekih 10 ljudi koji su dobili priliku da postave pitanje (koliko sam ja gledao) njih 8 je iz SNSD-a, i naravno da to više liči na sve ostalo, a ne na pitanja. Većinu vremena su proveli u hvalospjevima svog velikog vođe, gledajući ko će biti što maštovitiji kako bi mu se valjda što više uvukli u pakaš.

A ona dvojica jadnika što su kao iz opozicije nakon nekih 30 sekundi završavaju sa postavljanjem pitanja, jer im riječ uzima gospođa potpredsjednik ili šta je već. Tako jedan član SDS-a poče nabrajati imovinu Ronhila od Laktaša, Banja Luke, Beograda, Kipra, i vjerovatno bi imao još nekih pola sata nabrajati, ali mu namjeru spriječi dotična. :mrgreen:

mene dodik nekako najvise podsjeca na milosevica
dodik upravo udara temelje ukidanju RS u nekoj blizoj buducnosti,kao sto je milosevic svojom politikom zaista ,,smanjio,, srbiju
u hrvatskoj srbi nisu nikakav faktor,crna gora je otisla svojim putem,mada srpski faktor nije bas za zanemariti
kosovo je otislo svojim putem
u bosni srbi su faktor na nekih 48% teritorije i srbija na celu sa tadicem,kostunicom,nikolicem ili bilo koji treci ce na svaki nacin pokusati u nekoj buducnosti da pripoji rs i da time ,,svjetla,, obraza proglasi pobjedu srpstva na balkanu
kao sto su na kosovu ucnili

ali jedno su nade,a drugo je realnost,i ovo drugo mnogo,mnogo nedostaje dodiku,tadicu,kostunici i drugima
cinjenice sa terena su neumoljive
u rs danas obitava oko 1.000.000 srba
50% njih je starije od 50 godina
od 1.1.2010 srpska omladina ce brzinom svjetlosti da ode sa ovih podrucija i jako,jako mali broj ce se naeka vratiti,pogotovo to vazi za istocnu bosnu,istocnu hercegovinu i podrucije oko mrkonjica i prijedora
eventualnim neukidanjem viza bosnjacima,oni nece imati drugog izbora nego da se okrenu svojim resursima i da se polako sire i vracaju prema drini
da se vise okrecu turskoj i arapskim zemljama u potrazi za trzistem i suradnjom
sve vise se nase firme i okrecu irackom,libijskom,turskom,iranskom,malezijskom trzistu i to ce dozivjeti odredjeno ekspanziju u skororj buducnosti
od hidrogradnje,sirbegovica,namjenske industrije itd,itd..
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#4727 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

evo nesto da malo obradujemo @behavca, @konrada i ostale predstavnike srpske dijaspore u bih
Komarica: Hrvati se iskorjenjuju iz Republike Srpske
I vlasti Republike Srpske i dio međunarodne zajednice odgovorni za takvo stanje u manjem bh. entitetu...
14.07.2009. 21:00

Banjolučki biskup Franjo Komarica upozorio je tokom zasjedanja Biskupske konferencije BiH u Banjoj Luci da vlasti Republike Srpske i dio međunarodne zajednice iskorjenjuju Hrvate katolike u tome entitetu, prenosi danas Katolička tiskovna agencija u BiH (KTA)

Komarica je, kako ga prenosi KTA, na zasjedanju Biskupske konferencije, koje je počelo juče, a biće završeno stra, istaknuo da u RS-u nedostaje "političke volje i potrebne materijalne i pravne pomoći za iole znatniji povratak i ostanak povratnika katolika u svoje rodno mjesto".

- Sve više se, nažalost, obistinjuju naše mnogo puta izražene bojazni da se s ovoga područja želi iskorijeniti katoličko stanovništvo uz odobrenje domaće i međunarodne javnosti. Ne možemo, radi istine i pravde, protiv takva zločina ne dići i ovaj put svoj odlučan glas, rekao je Komarica.

Od prijeratnih 220.000 Hrvata na području Republike Srpske, danas ih živi tek oko 15.000.
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#4728 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by kiky »

nek pitaju ivu miru jovića zašto se hrvati ne vračaju u najentitet ....
User avatar
vee-jay
Posts: 8724
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#4729 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vee-jay »

behavac wrote:
vee-jay wrote: STAAAAA TII ZNACIIIII SMAJLIIIIIIIIIIIII??????????????????????? GOVORIMO O SREBRENICIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sta se deres...Ja sam govorio o tom verbalnom sukobu i uzvicima...(ovo je moglo biti i u Modrici npr)
A smajli je bio jer su mi smijesne te budale sto uzvikuju...koja im uopste korist od toga...a onda sam dao prijedlog da rijesen spor oko uzvikivanja na politicki korektan nacin...pa 'seljaci' nek se deru...
Nije bilo u Modrici, niti bilo gdje drugdje, bilo je u Srebrenici. Nekako ne mogu zamisliti kako danas neonacisti hodaju Auschwitzem ili nekim drugim konc logorom i uzvikavaju "Heil Hitler".... u BiH su znacenja rijeci moral i pravda vec davno izgubila smisao.... ubili ih upravo oni koji su ubili Srebrenicu i oni koji joj danas ne daju nikakvog respekta.

nene, ne moras se ti nicega stidjeti...

...necu ni ja...
User avatar
vee-jay
Posts: 8724
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#4730 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vee-jay »

dallton wrote:evo nesto da malo obradujemo @behavca, @konrada i ostale predstavnike srpske dijaspore u bih
Komarica: Hrvati se iskorjenjuju iz Republike Srpske
I vlasti Republike Srpske i dio međunarodne zajednice odgovorni za takvo stanje u manjem bh. entitetu...
14.07.2009. 21:00

Banjolučki biskup Franjo Komarica upozorio je tokom zasjedanja Biskupske konferencije BiH u Banjoj Luci da vlasti Republike Srpske i dio međunarodne zajednice iskorjenjuju Hrvate katolike u tome entitetu, prenosi danas Katolička tiskovna agencija u BiH (KTA)

Komarica je, kako ga prenosi KTA, na zasjedanju Biskupske konferencije, koje je počelo juče, a biće završeno stra, istaknuo da u RS-u nedostaje "političke volje i potrebne materijalne i pravne pomoći za iole znatniji povratak i ostanak povratnika katolika u svoje rodno mjesto".

- Sve više se, nažalost, obistinjuju naše mnogo puta izražene bojazni da se s ovoga područja želi iskorijeniti katoličko stanovništvo uz odobrenje domaće i međunarodne javnosti. Ne možemo, radi istine i pravde, protiv takva zločina ne dići i ovaj put svoj odlučan glas, rekao je Komarica.

Od prijeratnih 220.000 Hrvata na području Republike Srpske, danas ih živi tek oko 15.000.

koji q zeli postici sa takvim diplomatskim izjavama? nek prourla iz sveg glasa ako je tako kako govori. a i nije mu prvi put da to izjavljuje, samo, sta kazu na to sve H-stranke?
ekvivalent
Posts: 461
Joined: 28/12/2008 21:05

#4731 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by ekvivalent »

vee-jay wrote:
behavac wrote:
vee-jay wrote: STAAAAA TII ZNACIIIII SMAJLIIIIIIIIIIIII??????????????????????? GOVORIMO O SREBRENICIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sta se deres...Ja sam govorio o tom verbalnom sukobu i uzvicima...(ovo je moglo biti i u Modrici npr)
A smajli je bio jer su mi smijesne te budale sto uzvikuju...koja im uopste korist od toga...a onda sam dao prijedlog da rijesen spor oko uzvikivanja na politicki korektan nacin...pa 'seljaci' nek se deru...
Nije bilo u Modrici, niti bilo gdje drugdje, bilo je u Srebrenici. Nekako ne mogu zamisliti kako danas neonacisti hodaju Auschwitzem ili nekim drugim konc logorom i uzvikavaju "Heil Hitler".... u BiH su znacenja rijeci moral i pravda vec davno izgubila smisao.... ubili ih upravo oni koji su ubili Srebrenicu i oni koji joj danas ne daju nikakvog respekta.

nene, ne moras se ti nicega stidjeti...

...necu ni ja...
stid i behavac,ne mislis valjda ozbiljno?
pa njegovom princu od laktasa Srebrenica je brljotina,i politizacija zrtve :x ,cijelom esablonu politickih prikaza iz manjeg entiteta Srebrenica je politizacija :x oni naime negoduju
zbog same organizacije komemoracije,kao sta je tamo reis ceric,kao sta ce tamo iko,negoduju sto oni ne organizuju komemoraciju,hej negoduju
i slave,ne smiju javno ali svi u sebi slave 11.07.
i ti ocekujes stid...hejjj
no medjutim situacija stoji ovako
malo manje od milion zivih srba u manjem entitetu,od toga 50% starijih od 50 godina,svaki sesti je alkoholicar s diagnozom,ove godine manji entitet je u osnovne skole upisao 4500(cetiri i pol hiljade)djece,komparacije radi zenicka regija ove godine ima vise od 7000 osnovaca,lukasenko od laktasa ispraznio kase,podjelio srbijanske pasose,i sad ce im granice otvorit
pogodi koliko ce trebat proci vode vrbasom da srpska manjina razvije zastave sao krajine u okolini Bijeljine?
a FBIH potpisao sporazum s Turskom o unapredjenju odnosa u namjenskoj industriji :wink:
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#4732 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

vee-jay wrote:
dallton wrote:evo nesto da malo obradujemo @behavca, @konrada i ostale predstavnike srpske dijaspore u bih
Komarica: Hrvati se iskorjenjuju iz Republike Srpske
I vlasti Republike Srpske i dio međunarodne zajednice odgovorni za takvo stanje u manjem bh. entitetu...
14.07.2009. 21:00

Banjolučki biskup Franjo Komarica upozorio je tokom zasjedanja Biskupske konferencije BiH u Banjoj Luci da vlasti Republike Srpske i dio međunarodne zajednice iskorjenjuju Hrvate katolike u tome entitetu, prenosi danas Katolička tiskovna agencija u BiH (KTA)

Komarica je, kako ga prenosi KTA, na zasjedanju Biskupske konferencije, koje je počelo juče, a biće završeno stra, istaknuo da u RS-u nedostaje "političke volje i potrebne materijalne i pravne pomoći za iole znatniji povratak i ostanak povratnika katolika u svoje rodno mjesto".

- Sve više se, nažalost, obistinjuju naše mnogo puta izražene bojazni da se s ovoga područja želi iskorijeniti katoličko stanovništvo uz odobrenje domaće i međunarodne javnosti. Ne možemo, radi istine i pravde, protiv takva zločina ne dići i ovaj put svoj odlučan glas, rekao je Komarica.

Od prijeratnih 220.000 Hrvata na području Republike Srpske, danas ih živi tek oko 15.000.

koji q zeli postici sa takvim diplomatskim izjavama? nek prourla iz sveg glasa ako je tako kako govori. a i nije mu prvi put da to izjavljuje, samo, sta kazu na to sve H-stranke?
sta kazu h-stranke? da ti ne kazem sta kazu - nista...a urla on, i ovdje i vani (skoro je bio u americi na bitnim mjestima, morao sam malo pratiti to jer smo ganjali da se pocnu skupljati pare za katolicki univerzitet u sarajevu i banja luci ), samo si u pravu nije konkretan - al ko ovdje jeste - osim mene koji sam svakako sovinista :roll:
User avatar
zemomak
Posts: 1686
Joined: 30/08/2008 14:47

#4733 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by zemomak »

dallton wrote:evo nesto da malo obradujemo @behavca, @konrada i ostale predstavnike srpske dijaspore u bih
Komarica: Hrvati se iskorjenjuju iz Republike Srpske
I vlasti Republike Srpske i dio međunarodne zajednice odgovorni za takvo stanje u manjem bh. entitetu...
14.07.2009. 21:00

Banjolučki biskup Franjo Komarica upozorio je tokom zasjedanja Biskupske konferencije BiH u Banjoj Luci da vlasti Republike Srpske i dio međunarodne zajednice iskorjenjuju Hrvate katolike u tome entitetu, prenosi danas Katolička tiskovna agencija u BiH (KTA)

Komarica je, kako ga prenosi KTA, na zasjedanju Biskupske konferencije, koje je počelo juče, a biće završeno stra, istaknuo da u RS-u nedostaje "političke volje i potrebne materijalne i pravne pomoći za iole znatniji povratak i ostanak povratnika katolika u svoje rodno mjesto".

- Sve više se, nažalost, obistinjuju naše mnogo puta izražene bojazni da se s ovoga područja želi iskorijeniti katoličko stanovništvo uz odobrenje domaće i međunarodne javnosti. Ne možemo, radi istine i pravde, protiv takva zločina ne dići i ovaj put svoj odlučan glas, rekao je Komarica.

Od prijeratnih 220.000 Hrvata na području Republike Srpske, danas ih živi tek oko 15.000.
sta bi na ovo rekla ona picketina ustaska iz mostara leo plocnikic...
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#4734 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

plockinic je u makarskoj, ceka iskrcavanje i postrojavanje s izraelskom vojskom, pa ce onda kopnena invazija na bih
:mrgreen:
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#4735 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by and »

dallton wrote:evo nesto da malo obradujemo @behavca, @konrada i ostale predstavnike srpske dijaspore u bih
Komarica: Hrvati se iskorjenjuju iz Republike Srpske
I vlasti Republike Srpske i dio međunarodne zajednice odgovorni za takvo stanje u manjem bh. entitetu...
14.07.2009. 21:00

Banjolučki biskup Franjo Komarica upozorio je tokom zasjedanja Biskupske konferencije BiH u Banjoj Luci da vlasti Republike Srpske i dio međunarodne zajednice iskorjenjuju Hrvate katolike u tome entitetu, prenosi danas Katolička tiskovna agencija u BiH (KTA)

Komarica je, kako ga prenosi KTA, na zasjedanju Biskupske konferencije, koje je počelo juče, a biće završeno stra, istaknuo da u RS-u nedostaje "političke volje i potrebne materijalne i pravne pomoći za iole znatniji povratak i ostanak povratnika katolika u svoje rodno mjesto".

- Sve više se, nažalost, obistinjuju naše mnogo puta izražene bojazni da se s ovoga područja želi iskorijeniti katoličko stanovništvo uz odobrenje domaće i međunarodne javnosti. Ne možemo, radi istine i pravde, protiv takva zločina ne dići i ovaj put svoj odlučan glas, rekao je Komarica.

Od prijeratnih 220.000 Hrvata na području Republike Srpske, danas ih živi tek oko 15.000.
on ne radi u interesu hrvatskog naroda :mrgreen:
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#4736 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

mislis komarica nije legitimni predstavnik hrvatskog naroda? postao je katolik i hrvat preko noci jer mu se to isplati?
mosfet
Posts: 84
Joined: 14/02/2008 00:17

#4737 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mosfet »

Niko 1.1.2010. neće sa srbijanskim pasošem naguliti iz RS, jer procedura dobijanja njihovog pasoša košta oko 200 evra a traje minimalno 15 mjeseci do 2 godine. Ovaj što je ranije prosuo tu dezinformaciju uspio vas je uhvatiti na svoje laži iz pakosne namjere. Procedura je naravno kraća za političare i krupnije biznismene, ali njima to ionako ne treba.
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#4738 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

mosfet wrote:Niko 1.1.2010. neće sa srbijanskim pasošem naguliti iz RS, jer procedura dobijanja njihovog pasoša košta oko 200 evra a traje minimalno 15 mjeseci do 2 godine. Ovaj što je ranije prosuo tu dezinformaciju uspio vas je uhvatiti na svoje laži iz pakosne namjere. Procedura je naravno kraća za političare i krupnije biznismene, ali njima to ionako ne treba.
sto se mene tice, nek skrate procedure i smanje placanje, tako da mogu svi sto prije uzeti te pasose - eu je dijelom zbog tog razloga ovo i uradila ...nek ljudi malo putuju
ekvivalent
Posts: 461
Joined: 28/12/2008 21:05

#4739 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by ekvivalent »

mosfet wrote:Niko 1.1.2010. neće sa srbijanskim pasošem naguliti iz RS, jer procedura dobijanja njihovog pasoša košta oko 200 evra a traje minimalno 15 mjeseci do 2 godine. Ovaj što je ranije prosuo tu dezinformaciju uspio vas je uhvatiti na svoje laži iz pakosne namjere. Procedura je naravno kraća za političare i krupnije biznismene, ali njima to ionako ne treba.
sinko a znas li koliko vas je vec dobilo pasose
kasno ste sjetili sabrat dva broja pa sad pokusavate na sve nacine otezat proceduru dobijanja pasosa obecane vam zemlje :wink:
no po realnim procjenama 350 hiljada srba iz manjeg enititeta ima dvojno drzavljanstvo
sad ti izvuci procenat koliko je to od milion?
hajde nesto brate i sam
ne moram ti ja sve
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#4740 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Abacija »

mosfet wrote:Niko 1.1.2010. neće sa srbijanskim pasošem naguliti iz RS, jer procedura dobijanja njihovog pasoša košta oko 200 evra a traje minimalno 15 mjeseci do 2 godine. Ovaj što je ranije prosuo tu dezinformaciju uspio vas je uhvatiti na svoje laži iz pakosne namjere. Procedura je naravno kraća za političare i krupnije biznismene, ali njima to ionako ne treba.
Koliko ja znam jos nije odluceno da se Srbiji ukinu vize. Za mene je sve ovo samo suplja prica od strane Solane.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#4741 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vivaldi »

ekvivalent wrote:malo manje od milion zivih srba u manjem entitetu,od toga 50% starijih od 50 godina,svaki sesti je alkoholicar s diagnozom,ove godine manji entitet je u osnovne skole upisao 4500(cetiri i pol hiljade)djece,komparacije radi zenicka regija ove godine ima vise od 7000 osnovaca
Bez ulazenja u samu temu samo da ukazem da je ovo hrpa netacnih i odokativnih podataka
Last edited by vivaldi on 14/07/2009 23:38, edited 1 time in total.
mosfet
Posts: 84
Joined: 14/02/2008 00:17

#4742 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mosfet »

ekvivalent wrote:
mosfet wrote:Niko 1.1.2010. neće sa srbijanskim pasošem naguliti iz RS, jer procedura dobijanja njihovog pasoša košta oko 200 evra a traje minimalno 15 mjeseci do 2 godine. Ovaj što je ranije prosuo tu dezinformaciju uspio vas je uhvatiti na svoje laži iz pakosne namjere. Procedura je naravno kraća za političare i krupnije biznismene, ali njima to ionako ne treba.
sinko a znas li koliko vas je vec dobilo pasose
kasno ste sjetili sabrat dva broja pa sad pokusavate na sve nacine otezat proceduru dobijanja pasosa obecane vam zemlje :wink:
no po realnim procjenama 350 hiljada srba iz manjeg enititeta ima dvojno drzavljanstvo
sad ti izvuci procenat koliko je to od milion?
hajde nesto brate i sam
ne moram ti ja sve
Ko je autor tih realnih procjena? :-D Nisu nikako mogli dobiti pasoše jer procedura traje minimalno 15 mjeseci, a ti nađi kada je otvorena ambasada u BL i kada su počeli izdavati pasoše. Zanimljiva je ta tvoja dinamika, jer su u ambasadi za 7 mjeseci ove godine dobili oko 300-350 zahtjeva. Ne znam samo ko je izdao te tvoje. Ti sam znaš zašto pokušavaš proturati dezinformacije.
P.S. A ko smo to mi? :-D Razmisli malo, neprijateljski si raspoložen prema nekome samo zato jer sumnjaš da dolazi iz drugog entiteta, odmah ga svrstavaš u neki koš i tituliraš sa vi i mi, ako se smatraš BH patriotom na taj način ništa nećeš postići.
zavrzlama
Posts: 10305
Joined: 15/01/2006 18:35

#4743 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by zavrzlama »

Abacija wrote:
mosfet wrote:Niko 1.1.2010. neće sa srbijanskim pasošem naguliti iz RS, jer procedura dobijanja njihovog pasoša košta oko 200 evra a traje minimalno 15 mjeseci do 2 godine. Ovaj što je ranije prosuo tu dezinformaciju uspio vas je uhvatiti na svoje laži iz pakosne namjere. Procedura je naravno kraća za političare i krupnije biznismene, ali njima to ionako ne treba.
Koliko ja znam jos nije odluceno da se Srbiji ukinu vize. Za mene je sve ovo samo suplja prica od strane Solane.
uparavo tako..

Srbija se ne trudi da joj se ukinu vize nego EU na tome insistira ,nebi li tako primorala srbiju da pod pritiskom sopstvene javnosti uhvati ratne zlocince(bolje receno isporuci, jer ih srbija cuva i brani)..EU ide kalkulacijom da srbiji obeca ukidanje viza i kad dodje jedno dva mjeseca prije tog 1.1.2010,onda ce ta ista EU postaviti uvjet havatanje zlocinaca i odustajanje od Kosova...posto ce javnost u srbiji biti vec u euforiji da se ukidaju vize,Tadicu nece biti bas pametno reci "ne" isporuci ratnih zlocinaca...jer bi tim potezom izazvao velike nemire u srbiji,jer je i narodu u srbiji dotuzilo da radi najveceg zlocinca nakon ww2,oni budu izolovani i bez viza....velikosrbi u srbiji bi najvise volili kad ih EU nebi pocascivala tim ukidanjem viza,jer ne bi morali isporuciti ratne zlocince i mogli bi trubiti mantru o Kosovu kao dijelu srbije...ovako, jebene su te vize EU...kostaju puno velikosrpski stab...samo naivni misle da je odluka EU da ukine na pocetku 2010 vize srbiji onako iz cista mira i bez ikakvog uslovljavanja.... ;-) ..tako kasike kazu :bih:
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#4744 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vivaldi »

zavrzlama wrote: uparavo tako..

Srbija se ne trudi da joj se ukinu vize nego EU na tome insistira ,nebi li tako primorala srbiju da pod pritiskom sopstvene javnosti uhvati ratne zlocince(bolje receno isporuci, jer ih srbija cuva i brani)..EU ide kalkulacijom da srbiji obeca ukidanje viza i kad dodje jedno dva mjeseca prije tog 1.1.2010,onda ce ta ista EU postaviti uvjet havatanje zlocinaca i odustajanje od Kosova...posto ce javnost u srbiji biti vec u euforiji da se ukidaju vize,Tadicu nece biti bas pametno reci "ne" isporuci ratnih zlocinaca...jer bi tim potezom izazvao velike nemire u srbiji,jer je i narodu u srbiji dotuzilo da radi najveceg zlocinca nakon ww2,oni budu izolovani i bez viza....velikosrbi u srbiji bi najvise volili kad ih EU nebi pocascivala tim ukidanjem viza,jer ne bi morali isporuciti ratne zlocince i mogli bi trubiti mantru o Kosovu kao dijelu srbije...ovako, jebene su te vize EU...kostaju puno velikosrpski stab...samo naivni misle da je odluka EU da ukine na pocetku 2010 vize srbiji onako iz cista mira i bez ikakvog uslovljavanja.... ;-) ..tako kasike kazu :bih:
Vrlo logicno razmisljanje kad je rijec o srbiji, ali situacija je malo nejasnija kada se pridodaju cg i makedonija koji su u istom paketu. Narocito makedonija koja je puna slicnih problema koje i mi imamo.
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#4745 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

vivaldi wrote:
zavrzlama wrote: uparavo tako..

Srbija se ne trudi da joj se ukinu vize nego EU na tome insistira ,nebi li tako primorala srbiju da pod pritiskom sopstvene javnosti uhvati ratne zlocince(bolje receno isporuci, jer ih srbija cuva i brani)..EU ide kalkulacijom da srbiji obeca ukidanje viza i kad dodje jedno dva mjeseca prije tog 1.1.2010,onda ce ta ista EU postaviti uvjet havatanje zlocinaca i odustajanje od Kosova...posto ce javnost u srbiji biti vec u euforiji da se ukidaju vize,Tadicu nece biti bas pametno reci "ne" isporuci ratnih zlocinaca...jer bi tim potezom izazvao velike nemire u srbiji,jer je i narodu u srbiji dotuzilo da radi najveceg zlocinca nakon ww2,oni budu izolovani i bez viza....velikosrbi u srbiji bi najvise volili kad ih EU nebi pocascivala tim ukidanjem viza,jer ne bi morali isporuciti ratne zlocince i mogli bi trubiti mantru o Kosovu kao dijelu srbije...ovako, jebene su te vize EU...kostaju puno velikosrpski stab...samo naivni misle da je odluka EU da ukine na pocetku 2010 vize srbiji onako iz cista mira i bez ikakvog uslovljavanja.... ;-) ..tako kasike kazu :bih:
Vrlo logicno razmisljanje kad je rijec o srbiji, ali situacija je malo nejasnija kada se pridodaju cg i makedonija koji su u istom paketu. Narocito makedonija koja je puna slicnih problema koje i mi imamo.
makedonije puna slicnih problema? o cg necu ni da pricam, al sto se tice efikasnosti makedonskog politickog sistema, mi smo jedno pa ..hm...da provjerim...otprilike 3 stoljeca iza, al posto su postavili onu bistu alexandra makedonskog u skopju, mozda ih nekad i stignemo
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#4746 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

vivaldi wrote:
ekvivalent wrote:malo manje od milion zivih srba u manjem entitetu,od toga 50% starijih od 50 godina,svaki sesti je alkoholicar s diagnozom,ove godine manji entitet je u osnovne skole upisao 4500(cetiri i pol hiljade)djece,komparacije radi zenicka regija ove godine ima vise od 7000 osnovaca
Bez ulazenja u samu temu samo da ukazem da je ovo hrpa netacnih i odokativnih podataka
nisu odokativni, nego zvanicni podaci iz pca
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#4747 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vivaldi »

dallton wrote: makedonije puna slicnih problema? o cg necu ni da pricam, al sto se tice efikasnosti makedonskog politickog sistema, mi smo jedno pa ..hm...da provjerim...otprilike 3 stoljeca iza, al posto su postavili onu bistu alexandra makedonskog u skopju, mozda ih nekad i stignemo
Cisto sumnjam da zemlja kojoj se jos ni zvanicno ime ne zna moze biti bas toliko ispred nas, unutrasnje podjele su ogromne, a kriminal i korupcija dosta rasireni dok je ekonomija skoro ista.
dallton wrote:
vivaldi wrote:
ekvivalent wrote:malo manje od milion zivih srba u manjem entitetu,od toga 50% starijih od 50 godina,svaki sesti je alkoholicar s diagnozom,ove godine manji entitet je u osnovne skole upisao 4500(cetiri i pol hiljade)djece,komparacije radi zenicka regija ove godine ima vise od 7000 osnovaca
Bez ulazenja u samu temu samo da ukazem da je ovo hrpa netacnih i odokativnih podataka
nisu odokativni, nego zvanicni podaci iz pca
Prema zvanicnim podacima http://www.rzs.rs.ba/Latinica.htm u rs zivi preko 1,4 miliona stanovnika (ne pise koliko srba, ali je nemoguce da ima pola miliona nesrba) - sto znaci da prvi navod nije tacan.
prema ovim podacima starijih od 50 godina ima 37% - drugi navod netacan.
treci navod ne mogu argumentovati mada cisto sumnjam da ima 200 hiljada alkosa sa dijagnozom.
treci navod nije sigurno tacan jer podaci od 4500 upisane djece su podaci za 82 osnovne skole (od ukupno 203 u rs - ostale nisu dostavile podatke)

ps. sve ove statisticke podatke svakako treba uzeti sa rezervom jer popisa nije bilo od 91, ali su podaci na sajtu ipak puno sadrzajniji i obradjeniji pa su samim tim i mjerodavniji od necije pausalne procjene
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#4748 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

temu o broju stanovnika i svemu ostalom smo presli jedno 100000 puta...u pcu ima oko milion stanovnika, od toga je oko 10 posto hrvata i bosnjaka, ostalo je srpska dijaspora u bih...ovo o broju upisanih ucenika je podatak od ministarstva obrazovanja pca od prije neki dan, uostalom zatvorene su 63 skole sto dovoljno govori o natalitetu i ostalome o cemu mi se ne da ni pricati , jer je prezvakana tema
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#4749 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vivaldi »

dallton wrote:temu o broju stanovnika i svemu ostalom smo presli jedno 100000 puta...u pcu ima oko milion stanovnika, od toga je oko 10 posto hrvata i bosnjaka, ostalo je srpska dijaspora u bih...ovo o broju upisanih ucenika je podatak od ministarstva obrazovanja pca od prije neki dan, uostalom zatvorene su 63 skole sto dovoljno govori o natalitetu i ostalome o cemu mi se ne da ni pricati , jer je prezvakana tema
Ako ti to tako pun samopouzdanja tvrdis, ja stvarno vise nemam nijedan razlog da sumnjam u tvoje tvrdnje - mislim da nam vise popis i ne treba,
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#4750 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

vivaldi wrote:
dallton wrote:temu o broju stanovnika i svemu ostalom smo presli jedno 100000 puta...u pcu ima oko milion stanovnika, od toga je oko 10 posto hrvata i bosnjaka, ostalo je srpska dijaspora u bih...ovo o broju upisanih ucenika je podatak od ministarstva obrazovanja pca od prije neki dan, uostalom zatvorene su 63 skole sto dovoljno govori o natalitetu i ostalome o cemu mi se ne da ni pricati , jer je prezvakana tema
Ako ti to tako pun samopouzdanja tvrdis, ja stvarno vise nemam nijedan razlog da sumnjam u tvoje tvrdnje - mislim da nam vise popis i ne treba,
sta ce ti popis, kad imas mene
Locked