Milorad Dodik ALL ABOUT

Locked
tuzlak-x
Posts: 212
Joined: 04/05/2008 21:49

#2101 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by tuzlak-x »

dallton wrote:zato i postavljam ovo pitanje, da mi neko objasni gdje je ovdje "negativna retorika" i "nacionalizam"
onda sam ja bosanski nacionalista, jer zelim staviti svoj potpis na svaku otpisanu rijec medjunarodnim hohstaplerima.

ponavljam: da li haris ili bilo ko drugi ovo odaslao.
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#2102 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

tuzlak-x wrote:
dallton wrote:zato i postavljam ovo pitanje, da mi neko objasni gdje je ovdje "negativna retorika" i "nacionalizam"
onda sam ja bosanski nacionalista, jer zelim staviti svoj potpis na svaku otpisanu rijec medjunarodnim hohstaplerima.

ponavljam: da li haris ili bilo ko drugi ovo odaslao.
slazem se, to je ta glupost koju lajci radi, dadne neku pausalnu izjavu bez argumenata i to je to
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#2103 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

Visoki predstavnik u BiH Miroslav Lajčak odbacio je kritike nekih bh. političara u vezi s njegovim radom te pozvao domaće političke strukture da se manje bave njime i međunarodnom zajednicom, a više razmišljaju o uzrocima nezaposlenosti u BiH, korupciji i nenapretku u zemlji.
On kaže da bh. političari umjesto da sjednu i kažu: zemlja ide unazad, jer smo nekompetentni, svi prozivaju visokog predstavnika.

"Sve dok ne shvate da ih ljudi biraju, ne da komentarišu šta radi Miroslav Lajčak već da ispune svoja predizborna obećanja, ovako ćemo se vrtjeti ukrug. Ponekad imam osjećaj da se Zlatko Lagumdžija kandiduje na neku dužnost protiv mene, jer ako ne priča protiv Miroslava Lajčaka nema šta da kaže“, rekao je Lajčak.
:lol: :lol: Au, lajci, hoceti ti zlatko dohakati, blizi ti se karijera u BiH kraju, ode ti bestraga, a onda ces 3 mjeseca nakon odlaska dati izjavu tipa "eu treba zauzeti energicnu politiku prema BiH" :D

Nego vijesti o posljednjem "naprednom dogovoru u BiH"
Visoki predstavnik u BiH Miroslav Lajčak izjavio je danas u Banjaluci da nema napretka u realizaciji dogovora iz Pruda.

Lajčak će o sporazumu iz Pruda danas razgovarati s premijerom RS Miloradom Dodikom, koji je u ime SNSD-a potpisao ovaj sporazum zajedno s liderima SDA i HDZ BiH Sulejmanom Tihićem i Draganom Čovićem.

"Državna komisija već je trebalo da pripremi nacrt zakona o državnoj imovini", rekao je Lajčak, dodajući da su velika očekivanja od potpisanog sporazuma kojim su stranački lideri - potpisnici preuzeli obaveze i sada treba da se bave pitanjima koja su sadržana u tom dokumentu.

O dogovoru iz Pruda visoki predstavnik sutra će razgovarati sa Tihićem, a prošle sedmice o tome je razgovarao i sa liderom HDZ BiH Draganom Čovićem.
eto ti tvoj "historijski dogovor" po sistemu "moj te mota oko plota", bas su te lagano prevuskli :D
Pitanje za ostatak forumaskog skupa "kraj malih predajnika" - jel se meni cini ili je ovog Lajcija ko god je stigao? Podsjeca me na one obrazovane inzinjere iz velikih gradova koje su nekad slali u mala rudarska mjesta, pa su inzinjeri pomislili da su toliko lukavi i mocni da ce kompletne sisteme u tim malim mjestima da promijene - a zatim bi skontali da su domoroci ustvari jako lukavi :D
Last edited by dallton on 15/12/2008 14:19, edited 1 time in total.
bosss
Posts: 540
Joined: 27/11/2008 16:54

#2104 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by bosss »

:zzzz: Proslaviću dan kad odu ovi strani palamudani.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#2105 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maraschino »

bosss wrote::zzzz: Proslaviću dan kad odu ovi strani palamudani.
i ja, samo neka nam uklone ovo odijelo koje su nam navukli :-)

nije po nasoj mjeri, ocigledno

otici a to ne rijesiti...problem bi i dalje ostao( tjeskoba)
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#2106 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

Lajcak sam protiv neprijatelja BiH, harisa i lagumdzije :lol: :lol:
Lajčak: Silajdžić ne može UN-u nametati politiku svoje stranke
Govoreći o Dodikovim izjavama i izvinjenju, Lajčak kazao da upravo Bošnjake treba pitati da li im je to izvinjenje dovoljno...
15.12.2008. 13:21
Visoki predstavnik u BiH Miroslav Lajčak kritikovao je danas u Banjoj Luci nedavnu izjavu premijera RS-a Milorada Dodika da „RS-u ne mogu suditi Bošnjaci sudije“.

Govoreći o Dodikovim kritikama, a potom izvinjenju koje je uputio sudijama Bošnjacima, Lajčak je rekao da upravo Bošnjake treba pitati da li im je to izvinjenje dovoljno.

- U jednoj „pristojnoj“ državi, takva retorika se ne koristi - kazao je Lajčak novinarima.

Visoki predstavnik je naglasio i da u složenoj državi kao što je BiH, politički lideri trebaju biti još više oprezni o tome kako se izražavaju.

Ukazao je i da su vladavina prava i poštivanje prema svim narodima koji žive u BiH elementarne stvari kojima se svi trebamo rukovoditi.

Silajdžić otežao političku situaciju u BiH

- Haris Silajdžić, lider Stranke za BiH i član Predsjedništva BiH, svojim je istupima stvorio krizu i znatno otežao političku situaciju u zemlji - kazao je Lajčak.

Komentarišući optužbe Silajdžića na račun RS i međunarodne zajednice, Lajčak je rekao da je najjednostavnije kritikovati međunarodnu zajednicu i da domaći političari treba da se zapitaju zašto BiH još nije ispunila uslove za liberalizaciju viznog režima i zašto će građani BiH, za razliku od građana Srbije, Crne Gore i Makedonije, ispaštati zbog toga.
Povodom današnje izjave Miroslava Lajčaka u Banja Luci u kojoj je kritikovao predsjednika SDP-a Zlatka Lagumžiju, lider ove stranke je uputio izjavu za javnost. U izjavi se navodi:

''Ako Miroslav Lajčak u mojim istupima vidi samo sebe onda on ustvari ne vidi ništa.
Ja govorim o tome šta treba uraditi, a ne koju maglu treba pričom prodavati, pa je to možda razlog zašto me čovjek ne razumije.

U krajnjem slučaju on ima razlog da se osjeća pogođenim jer ja se ne kandidujem ni na kakvu dužnost protiv njega već radim protiv ekonomskog i socijalnog stanja i kriminala u kojem se zemlja nalazi.

Onda je valjda logično to da se osjećaju pogođenim kreatori ovakvog stanja. Lajčak, koji je postao neizbježan dio vladajuće šestorke zato dobro zna da ne može biti amnestiran za blato u koje je zemlja gurnuta.

Bez obzira na stavove Lajčaka i dijela međunarodne zajednice u BiH, SDP i Zlatko Lagumdžija će se i ubuduće očitovati, ne samo o ovom, nego i o svim pitanjima od interesa za građane i državu Bosnu i Hercegovinu, jer za razliku od njih mi, pored toga što živimo, planiramo i ostati u ovoj zemlji.

Zbog toga imamo puno pravo i legitimitet da komentarišemo poteze svih onih koji o nama odlučuju.''

Podsjetimo, Miroslav Lajčak je danas u Banja Luci novinarima kazao: Ponekad imam osjećaj da se Zlatko Lagumdžija kandiduje na neku dužnost protiv mene, jer ako ne priča protiv Miroslava Lajčaka nema šta da kaže", rekao je Lajčak.

Naglasio je i da on i međunarodna zajednica nisu krivci što BiH nazaduje u odnosu na druge zemlje regiona.

„Za razliku od domaćih političara odgovoran sam i prema BiH. Neće me niko isprovocirati na poteze koji bi imali vrlo teške i nepredvidive posljedice", kategoričan je Lajčak.

Visoki predstavnik je upozorio na potrebu da odgovorni zvaničnici svaki dan rade na krupnim pitanjima za zemlju, da bi građani BiH mogli da žive kao građani u Njemačkoj, Francuskoj ili Austriji.

„Zbog toga treba raditi i donositi teške odluke, ulaziti u reforme, a ne sjediti u kući i kritikovati međunarodnu zajednicu. Svi koji mene prozivaju da se bavim svojim poslom, oni ustvari traže da se bavim njihovim poslom", rekao je Lajčak u izjavi novinarima u Banjoj Luci.
Lajcak u sarajevskom okruzenju - taman beograd nasao svog covjeka a pokvareni Bosanci ga tako docekase :lol: :lol:
Ne daj se lajci, ne mogu oni voljeti BiH vise nego ti :dance:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#2107 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by spreca »

@dallton
Pa nije valjda da te jos u nasoj stvarnosti neso iznenadjuje.Kolumbo ima istu ulogu (to su mnogi vec davno rekli)kao sto je imao u SRJ a to je osamostaljenje CG od Srbije.Dokaze vidimo svaki dan a to je cutanje stare kurve evrope i iste one MZkoja je gledala stradanje naroda u BiH 92-95.Zamisli samo na trnutak nekog politicara iz federacije a da se ponasa kao Krmoglavi sta bi se mu dogodilo?Kolumbo bi odmah izvadio crveni karton.Zato mnogi u federaciji i ne rizikuju svojom foteljom osim lepi i ako ga svi napadamo izgleda samo on ima muda u odnosu na tihomira i ostale.
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#2108 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

spreca wrote:@dallton
Pa nije valjda da te jos u nasoj stvarnosti neso iznenadjuje.Kolumbo ima istu ulogu (to su mnogi vec davno rekli)kao sto je imao u SRJ a to je osamostaljenje CG od Srbije.Dokaze vidimo svaki dan a to je cutanje stare kurve evrope i iste one MZkoja je gledala stradanje naroda u BiH 92-95.Zamisli samo na trnutak nekog politicara iz federacije a da se ponasa kao Krmoglavi sta bi se mu dogodilo?Kolumbo bi odmah izvadio crveni karton.Zato mnogi u federaciji i ne rizikuju svojom foteljom osim lepi i ako ga svi napadamo izgleda samo on ima muda u odnosu na tihomira i ostale.
pa prijatno sam iznenadjen sto hare a evo sada i lagumdzija lijepo pokazuju zube lajciju, cisto da pokazu i njemu i dijelu mz-a da je dosta bilo zahebancije :D generalno, najveca je slabost bosanske politike bila nedostatak jasnih stavova i prevelika predusretljivost prema svemu sto iz mz-a dolazi...i ne moze kolumbo izvaditi crveni karton ni harisu, a lagumdziji pogotovo...zato sam i pitao gore da mi se pokaze bar jedan dio u harisovom govoru koji je a) nacionalisticki u smislu da nekoga vrijedja, omalovazava, zeli da mu uskrati prava i b) i jedan dio koji nije utemeljen u cinjenicama

a ovo sto govorim o stavu svodi se na sljedece: ako se lajci i one evropske zemlje koje ga podrzavaju boje npr. srbije ili srpske reakcije i problema, onda neka shvate da ima ogromna vecina koja se ne boji...prezivjeli smo bez njih, lijepo se oduprli, a onda su oni kao dosli da nam pomognu a u stvari bukvalno da spasu karadzica i bratiju od vojnog poraza...to je ono sto hocu da kazem: ako se oni boje, ima ko se ne boji
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#2109 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by spreca »

dallton wrote:
spreca wrote:@dallton
Pa nije valjda da te jos u nasoj stvarnosti neso iznenadjuje.Kolumbo ima istu ulogu (to su mnogi vec davno rekli)kao sto je imao u SRJ a to je osamostaljenje CG od Srbije.Dokaze vidimo svaki dan a to je cutanje stare kurve evrope i iste one MZkoja je gledala stradanje naroda u BiH 92-95.Zamisli samo na trnutak nekog politicara iz federacije a da se ponasa kao Krmoglavi sta bi se mu dogodilo?Kolumbo bi odmah izvadio crveni karton.Zato mnogi u federaciji i ne rizikuju svojom foteljom osim lepi i ako ga svi napadamo izgleda samo on ima muda u odnosu na tihomira i ostale.
pa prijatno sam iznenadjen sto hare a evo sada i lagumdzija lijepo pokazuju zube lajciju, cisto da pokazu i njemu i dijelu mz-a da je dosta bilo zahebancije :D generalno, najveca je slabost bosanske politike bila nedostatak jasnih stavova i prevelika predusretljivost prema svemu sto iz mz-a dolazi...i ne moze kolumbo izvaditi crveni karton ni harisu, a lagumdziji pogotovo...zato sam i pitao gore da mi se pokaze bar jedan dio u harisovom govoru koji je a) nacionalisticki u smislu da nekoga vrijedja, omalovazava, zeli da mu uskrati prava i b) i jedan dio koji nije utemeljen u cinjenicama
a ovo sto govorim o stavu svodi se na sljedece: ako se lajci i one evropske zemlje koje ga podrzavaju boje npr. srbije ili srpske reakcije i problema, onda neka shvate da ima ogromna vecina koja se ne boji...prezivjeli smo bez njih, lijepo se oduprli, a onda su oni kao dosli da nam pomognu a u stvari bukvalno da spasu karadzica i bratiju od vojnog poraza...to je ono sto hocu da kazem: ako se oni boje, ima ko se ne boji

za boldirano samo mogu reci da se ne sjecam nicega slicnog ne mogu da tvrdim da nije ,mozda sam sta profulo :D jer je apsolutno drugi covjek u odnocu na trktoristu.Cito sam i izjavu Lagumdzije povdu Kolumbove izjave i mislim da je vrijeme za neku "koaliciju Silajdzic-lagumdzija i jos nekih probosanskih stranaka mislim da je ovo poslednji voz/vlak.
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#2110 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

spreca wrote:
dallton wrote:
spreca wrote:@dallton
Pa nije valjda da te jos u nasoj stvarnosti neso iznenadjuje.Kolumbo ima istu ulogu (to su mnogi vec davno rekli)kao sto je imao u SRJ a to je osamostaljenje CG od Srbije.Dokaze vidimo svaki dan a to je cutanje stare kurve evrope i iste one MZkoja je gledala stradanje naroda u BiH 92-95.Zamisli samo na trnutak nekog politicara iz federacije a da se ponasa kao Krmoglavi sta bi se mu dogodilo?Kolumbo bi odmah izvadio crveni karton.Zato mnogi u federaciji i ne rizikuju svojom foteljom osim lepi i ako ga svi napadamo izgleda samo on ima muda u odnosu na tihomira i ostale.
pa prijatno sam iznenadjen sto hare a evo sada i lagumdzija lijepo pokazuju zube lajciju, cisto da pokazu i njemu i dijelu mz-a da je dosta bilo zahebancije :D generalno, najveca je slabost bosanske politike bila nedostatak jasnih stavova i prevelika predusretljivost prema svemu sto iz mz-a dolazi...i ne moze kolumbo izvaditi crveni karton ni harisu, a lagumdziji pogotovo...zato sam i pitao gore da mi se pokaze bar jedan dio u harisovom govoru koji je a) nacionalisticki u smislu da nekoga vrijedja, omalovazava, zeli da mu uskrati prava i b) i jedan dio koji nije utemeljen u cinjenicama
a ovo sto govorim o stavu svodi se na sljedece: ako se lajci i one evropske zemlje koje ga podrzavaju boje npr. srbije ili srpske reakcije i problema, onda neka shvate da ima ogromna vecina koja se ne boji...prezivjeli smo bez njih, lijepo se oduprli, a onda su oni kao dosli da nam pomognu a u stvari bukvalno da spasu karadzica i bratiju od vojnog poraza...to je ono sto hocu da kazem: ako se oni boje, ima ko se ne boji

za boldirano samo mogu reci da se ne sjecam nicega slicnog ne mogu da tvrdim da nije ,mozda sam sta profulo :D jer je apsolutno drugi covjek u odnocu na trktoristu.Cito sam i izjavu Lagumdzije povdu Kolumbove izjave i mislim da je vrijeme za neku "koaliciju Silajdzic-lagumdzija i jos nekih probosanskih stranaka mislim da je ovo poslednji voz/vlak.
nemoj se sekirati, situacija je pod kontrolom :D

nego evo lajcijev urgentni apel:
Miroslav Lajčak
"Izjava iz Pruda ne smije ostati mrtvo slovo na papiru"
U okviru konsultacija sa političkim liderima u BiH u vezi sa realizacijom izjave iz Pruda, visoki predstavnik i specijalni predstavnik EU Miroslav Lajčák sastao se danas u Banjoj Luci sa premijerom RS Miloradom Dodikom.
Kako je saopćeno iz OHR-a, zajednička izjava koju su dogovorili lideri SDA, HDZ-a i SNSD-a, nakon značajnog zastoja u reformama, sugerirala je upravo ono što je Evropska unija tražila i očekivala od domaćih lidera u BiH, a to je da pronađu domaće rješenje i preuzmu vodeću ulogu u rješavanju aktualnih pitanja.

-Izjava iz Pruda je dobila široku podršku: i od Evropske unije i od Vijeća za implementaciju mira (PIC). Sada se ne smije dozvoliti da ona ostane mrtvo slovo na papiru već je treba pretočiti u konkretna rješenja, u odgovarajuće zakonske akte, izjavio je Lajčák.

On je tokom sastanka sa premijerom Dodikom naglasio jedinstven stav PIC-a na svom zadnjem sastanku u Briselu, a to je da neće doći do tranzicije OHR-a u EUSR prije no što svih pet ciljeva i dva uvjeta PIC-a iz februara ove godine budu u potpunosti ispunjeni.

-U interesu je BiH da što prije pronađe adekvatna rješenja za ova pitanja i deblokira reformske procese. U suprotnom, BiH će ponovo biti u zaostatku iza svojih susjeda, a to nikome ne odgovara, zaključio je visoki predstavnik i specijalni predstavnik EU Miroslav Lajčák.
E nece sad proci namjerno pa moli i kukaj koliko hoces :D da je lajciju da odradi posao za naredbodavce i da stavi bosance pred svrsen cin prije nego dobije po usima od onih koji imaju sasvim druge ideje kako BiH treba da izgleda od njegovih polu-retardiranih fasistickih ideja
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#2111 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by spreca »

U nekoj od njegovih(kolumbovih)izjava procitah da je dogovor iz pruda probio sve rokove i da se mora cim prije usvojiti ili nesto tako i sjetih se da je vec neko rekao kako je kolumbo naredio da se odrzi taj sastanak u prudu pa mu se zato tako zuri da sto prije podnese izvjestaj svojim nadredjenim da je veliki dio posla odraden.
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#2112 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dallton »

spreca wrote:U nekoj od njegovih(kolumbovih)izjava procitah da je dogovor iz pruda probio sve rokove i da se mora cim prije usvojiti ili nesto tako i sjetih se da je vec neko rekao kako je kolumbo naredio da se odrzi taj sastanak u prudu pa mu se zato tako zuri da sto prije podnese izvjestaj svojim nadredjenim da je veliki dio posla odraden.
ima on razloga sto mu se zuri, ali na njegovu zalost zuri uzalud - ne moze lajci dzaba ti sve :lol:
Judge_Dread
Posts: 1062
Joined: 08/02/2008 20:38

#2113 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Judge_Dread »

x
Last edited by Judge_Dread on 07/10/2009 20:30, edited 2 times in total.
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#2114 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Abacija »

dallton wrote:
spreca wrote:U nekoj od njegovih(kolumbovih)izjava procitah da je dogovor iz pruda probio sve rokove i da se mora cim prije usvojiti ili nesto tako i sjetih se da je vec neko rekao kako je kolumbo naredio da se odrzi taj sastanak u prudu pa mu se zato tako zuri da sto prije podnese izvjestaj svojim nadredjenim da je veliki dio posla odraden.
ima on razloga sto mu se zuri, ali na njegovu zalost zuri uzalud - ne moze lajci dzaba ti sve :lol:
Ovo su njegovi posljednji trzaji. Laj(c)a(k)ce jos ovih par sedmica do Nove Godine jer mandat mu se blizi kraju, a jos mu niko nije ponudio novo radno mjesto pa jadnicak pokusava da ostvari nesto u posljednji momenat.
tuzlak-x
Posts: 212
Joined: 04/05/2008 21:49

#2115 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by tuzlak-x »

Abacija wrote:
dallton wrote:
spreca wrote:U nekoj od njegovih(kolumbovih)izjava procitah da je dogovor iz pruda probio sve rokove i da se mora cim prije usvojiti ili nesto tako i sjetih se da je vec neko rekao kako je kolumbo naredio da se odrzi taj sastanak u prudu pa mu se zato tako zuri da sto prije podnese izvjestaj svojim nadredjenim da je veliki dio posla odraden.
ima on razloga sto mu se zuri, ali na njegovu zalost zuri uzalud - ne moze lajci dzaba ti sve :lol:
Ovo su njegovi posljednji trzaji. Laj(c)a(k)ce jos ovih par sedmica do Nove Godine jer mandat mu se blizi kraju, a jos mu niko nije ponudio novo radno mjesto pa jadnicak pokusava da ostvari nesto u posljednji momenat.

kako je radio mogao bi i dodik biti visoki medjunarodni predstavnik, a i onaj plockinic.
bosss
Posts: 540
Joined: 27/11/2008 16:54

#2116 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by bosss »

Lajčak i ne treba da radi, treba da ide kući. Njega niko nije izabrao, on je nametnut i nema dozvolu od državljana BiH da nam nameće bilo šta.
Raditi trebaju oni koje je narod izabrao. Silajdžić, Dodik, Čović, Tihić, Ivanić, Ljubić.
Ako ne rade kako treba narod će ih smjeniti na izborima ako ih ne smjene to znači da je narod zadovoljan njihovim radom.
Ovaj forum posjećuje par stotina ljudi a izvan njega je par milona, volja naroda se vidi na izborima a ne na forumu.
User avatar
vee-jay
Posts: 8743
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#2117 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vee-jay »

...

nego gdje je Gregi zadnjih dana, ne vidja se nesto

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
paratrooper
Posts: 713
Joined: 20/02/2008 08:05

#2118 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by paratrooper »

dallton wrote:pa prijatno sam iznenadjen sto hare a evo sada i lagumdzija lijepo pokazuju zube lajciju, cisto da pokazu i njemu i dijelu mz-a da je dosta bilo zahebancije :D
nije MZ nikakav neprijatelj BIH, a sto se tice silajdjiceve stranke , oni jako dobro suradjuju sa cetnicima milorada dodika u Brckom i ocigledno je da su tzv bosnjacke strane i od Brckog napravile sranje.
generalno, najveca je slabost bosanske politike bila nedostatak jasnih stavova i prevelika predusretljivost prema svemu sto iz mz-a dolazi...
mislim da bosnajcke politicare vise niko ne tretira sa respektom.
Judge_Dread
Posts: 1062
Joined: 08/02/2008 20:38

#2119 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Judge_Dread »

x
Last edited by Judge_Dread on 07/10/2009 20:26, edited 1 time in total.
paratrooper
Posts: 713
Joined: 20/02/2008 08:05

#2120 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by paratrooper »

Judge_Dread wrote:
paratrooper wrote:mislim da bosnajcke politicare vise niko ne tretira sa respektom.
A sta je tu za respekta ?
nije replika ali hocu reci da ima jos tu problema kod ovih koji navodno drze do BIH; reimo neki pojedinci iz medija znaju bezze praviti galamu od nekih stvari:

primjer je poklon Sirbegovica kojeg je Silajdjic predao Gadafiju. Odmah se tu nasao mufljuz koji pokusava napraviti nekakvu aferu da bi mu emisija licila na nesto. Umjesto da taj mufljuz shvati da je taj poklon izraz postovanja Gadafiju i Libiji i da je to nacin da se prodube veze sa tom zemljom on laprda i pravi smutnju. Sirbegovic ce mozda otvoriti poslove u Libiji ali ce isto tako zaposliti i veliki broj radnika i platiti doprinose na ovaj i onaj nacin.

To taj mufljuz ne moze shvatiti jer misli da njegova plata dolazi s neba a ne od poreza.
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#2121 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Abacija »

bosss wrote:Lajčak i ne treba da radi, treba da ide kući. Njega niko nije izabrao, on je nametnut i nema dozvolu od državljana BiH da nam nameće bilo šta.
Raditi trebaju oni koje je narod izabrao. Silajdžić, Dodik, Čović, Tihić, Ivanić, Ljubić.
Ako ne rade kako treba narod će ih smjeniti na izborima ako ih ne smjene to znači da je narod zadovoljan njihovim radom.
Ovaj forum posjećuje par stotina ljudi a izvan njega je par milona, volja naroda se vidi na izborima a ne na forumu.
Postoje razni razlozi zasto gradjani ne izlaze na izbore. Mozda bi trebali prvo diskutovati o tome prije nego sto se, po stoti put, opet pozovemo na izbore. U ovakvom stanju bh. drustva jedino vlastodrcima odgovara tvoja retorika. Jos samo mi reci da su dosadasnji izbori bili demokratski. :-)
bosss
Posts: 540
Joined: 27/11/2008 16:54

#2122 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by bosss »

Abacija wrote:Postoje razni razlozi zasto gradjani ne izlaze na izbore.
Kako ne izlaze ? Ko onda glasa ? Misliš da bi ovih 45% koji imaju pametnijeg posla glasali drugačije ? Nemaju pored ovih stotina stranaka za koga glasati ?
Daj, uozbilji se.
U kojoj to državi na izbore izlazi 100% glasača ?
Teško je prihvatiti činjenicu da smo mi jednostavno takvi kakvi su nam političari.
Judge_Dread
Posts: 1062
Joined: 08/02/2008 20:38

#2123 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Judge_Dread »

x
Last edited by Judge_Dread on 07/10/2009 20:26, edited 1 time in total.
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#2124 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Abacija »

bosss wrote:
Abacija wrote:Postoje razni razlozi zasto gradjani ne izlaze na izbore.
Kako ne izlaze ? Ko onda glasa ? Misliš da bi ovih 45% koji imaju pametnijeg posla glasali drugačije ? Nemaju pored ovih stotina stranaka za koga glasati ?
Daj, uozbilji se.
U kojoj to državi na izbore izlazi 100% glasača ?
Teško je prihvatiti činjenicu da smo mi jednostavno takvi kakvi su nam političari.
Pa zar nije 45% manjina?! Potrebno je da se aktivira veci broj glasaca od 45% pa da vidis odnos snaga. ;-)
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#2125 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Abacija »

Judge_Dread wrote:
bosss wrote:
Abacija wrote:Postoje razni razlozi zasto gradjani ne izlaze na izbore.
Kako ne izlaze ? Ko onda glasa ? Misliš da bi ovih 45% koji imaju pametnijeg posla glasali drugačije ? Nemaju pored ovih stotina stranaka za koga glasati ?
Daj, uozbilji se.
U kojoj to državi na izbore izlazi 100% glasača ?
Teško je prihvatiti činjenicu da smo mi jednostavno takvi kakvi su nam političari.
Upravo to narod je takav kakvu vlast izabere i kakvu izabere takvu i zasluzuje. Sve ostalo je bjezanje od sebe, samozavarvanje i trazenje izgovora.
Ne, upravo vas dvojica defatista bjezite od problema kada samo svaljujete problem na narod a malo poduzimate da se sadasnje stanje promijeni. Zar se vas dvojica nikada niste zapitali zasto narod bira ovakvu vlast i sta uciniti na promjeni toga?!
Locked