Milorad Dodik ALL ABOUT

Locked
detroit-mercy
Posts: 16094
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#86526 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by detroit-mercy »

mk ultra wrote: 28/01/2021 15:27
Q_Line wrote: 28/01/2021 14:58 A i "vanjska politika" entiteta RS škripi još od kada su počeli raditi na tome, iako se većinom zapravo sve uvijek svodilo na Dodikovu ličnu promociju.

Troše se milioni maraka poreznih obveznika, rezultat - nula :D

Državnike iz iz Republike Srpske, slabo ko i dočekuje, i prima, i poziva
a ko prima državnike iz BiH? :lol:
ne pamtim kad sam vidio da je neko (bilo ko) od naših (iz cijele BiH) bio na nekom važnijem sastanku, dogovoru, pregovoru, ugovoru :(
Erdogan, kus vise :mrgreen:
88Sioux
Posts: 1876
Joined: 21/05/2020 08:15

#86527 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by 88Sioux »

Jedini pravi državnik u BiH je Šefik Džaferović.
splinter
Posts: 7444
Joined: 08/10/2011 12:28

#86528 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by splinter »

Zeleni most wrote: 28/01/2021 15:27 Image

gluposti bez granica, bacanje narodnih para a na kraju nece biti nista.
Gledaj neustrašivog Guardiana u fazonu: Pričuvaj mi ovu masku da im je.bem nanu naninu.
Na trenutak sam pomislio da je krenuo na Kijev da okonča sapunicu oko ikone :fazlija:
detroit-mercy
Posts: 16094
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#86529 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by detroit-mercy »

88Sioux wrote: 28/01/2021 15:43 Jedini pravi državnik u BiH je Šefik Džaferović.
Zar taj lik postoji :mrgreen:
Podsjeca me na nislkog konja, koji vecinu vremena provede u vodi i mulju i povremeno se oglasi, cisto da se zna da je tu :skoljka:
88Sioux
Posts: 1876
Joined: 21/05/2020 08:15

#86530 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by 88Sioux »

Virtuozni političar sa zavidnom biografijom, izvrsni diplomata pre svega.

Neki kažu da vuče poreklo i talenat od Džordža Vašingtona.
User avatar
ugly duckling
Posts: 440
Joined: 18/12/2020 09:46
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#86531 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by ugly duckling »

DonieBrasco wrote: 28/01/2021 15:29
Zeleni most wrote: 28/01/2021 15:27 Image

gluposti bez granica, bacanje narodnih para a na kraju nece biti nista.
Kako nece kad ce tuzilatvo istraizvati CIK jer diraju šefa Dodika.
ocekujem da pozovu na saslusanje Vanju Bjelicu
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#86532 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by zavrzlama »

A_A_AKCIJA wrote: 28/01/2021 13:57
JThomas wrote: 28/01/2021 13:15
archi_a wrote: 28/01/2021 13:06
Nisu nijemci sami napravili otklon od hitlera i nacizma. Natjerani su činjenicama, presudama, istinom i sankcijama.
a neko neće ni tako...
Najbitnija stvar u čitavoj priči, prepoznato je i sistematski uništeno ideološko vrelo zla: nacionalsocijalizam. Više se nikada nije oporavio poslije toga.

Suđeno je ideolozima jednako kao i izvršiocima.

Ono što je Jugoslavija propustila je upravo to. Četnike je presudila kao neke izdajnike, zakrvljene nacionaliste, klasne neprijatelje, umjesto da su se pozabavili uzrokom, odakle tu četnici, at the first place? Užasno je podcijenila ideju Velike Srbije, koja je u tom momentu već bila stara skoro sto godina i iza sebe već imala počinjene zločine. Za Jugoslaviju je taj ideološki protivnik bio prejak, jer su ga ideološki kao komunisti, ubacili u koš sa drugim nacionalizmima i time razvodnili njihovu krivicu. To je bila kobna greška.

Da se tome pristupilo naučno, vidjeli bi da ostali nacionalizmi u Jugoslaviji skoro da ne bi postojali, da nije bilo ideje Velike Srbije.
To je jedina ideologija na Balkanu koja je u djelo provodila sve svoje ultranacionalističke ideje i time hranila nacionalizme koji su nastajali kao rezultat tog nasilja. I Starčević je pričao svašta, ali su njegove radikalne ideje u stvarnost pretočene tek 30ih godina pred rat. Albanski nacionalizam i ideja velike Albanije je direktan rezultat genocida nad Albancima u balkanskim ratovima itd...
Ideja Velike Srbije je zabilježena i promovirana u velikom broju knjiga, članaka, pjesama i kulturnog nasljeđa koje je trovalo običan svijet i omogućilo da ga toliko zatruje da počne činiti zločine.

Takođe, to je jedina preživjela ideologija koja je od odlaska Austrougarske, Jugoslaviju smatrala privremenim rješenjem i planom B za Veliku Srbiju. Ovo je današnji mainstream konsenzus srpskih istoričara.

Bilo bi dobro istražiti zašto četnčki pokret i velikosrpska Ideja nisu prepoznati kao teroristička ideologija i pokret, tj zašto Jugoslavija nije više radila na međunarodnoim planu na tu temu. Ubijali su ih u atentatima, ali su de facto bili zabranjeni samo u Jugoslaviji.

Ako hoćemo da imalo napredujemo, to je nulti korak. Balkan ne može naprijed dok god popovi malu djecu uče četničkim pjesmama i za to nemaju nikakvu sankciju. Dok god takvim ljudima ne budu zabranjena putovanja po svijetu, kao što je otvorenim promoterima ISIL-a, nećemo se otarasiti tog zla. Kada budu otpuštani simpatizeri četnika u firmama, jer znaju da će izgubiti tržište ukoliko nastave tako. Kada se desi stvarni bojkot pekare Manja, jer je vlasnik četnik. Nema druge opcije.

Ovako, Dodika će sutra samo zamijeniti Stanivuković i nastaviti gdje je ovaj stao, kao što je on zamjenio Karadžića. To je razrađen plan, koji je dio master-plana nastalog na ideji Velike Srbije. Tek kada se Srbi u Srbiji budu plašili povezivanja sa četnicima i tom idejom, jer im može ugroziti svakodnevnicu, možemo se nadati ozdravljenju i dolasku nekih novih, progresivnih ideja.

Da imamo diplomatiji, kao što nemamo, ovo bi bio nulti prioritet u međunarodnim aktivnostima. Za deset godina bi se stvari promijenile.
:thumbup: :thumbup:
User avatar
ugly duckling
Posts: 440
Joined: 18/12/2020 09:46
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#86533 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by ugly duckling »

Veigar wrote: 28/01/2021 13:07
ljiljanm wrote: 28/01/2021 12:55
JThomas wrote: 28/01/2021 12:43 :mrgreen: ali su se od hitlera i odmakli. i to vrlo radikalno. kad će srbi, to čekamo, vidjećemo. prije da ćemo umrijeti čekajući nego da nećemo, ali eto.
Opravdavas svoje zločine. Kome normalnom može pasti na pamet da pobije u Hirosimi desetine hiljada djece?
Ti očigledno ne znaš kakve su strahote japanci radili po okupiranim teritorijama, nisi vjerovatno nikad čuo za silovanje nankinga, nisi upoznat sa činjenicom da bi ameri izgubili i do milion vojnika da su konvencionalno krenuli na japan i ja da sam bio na trumanovom mjestu bi bacio bombu na taj uber fašistički, bili su gori od nacista, režim u japanu s razlikom da bih ja bacio prvo jedno 10 bombi minimalno pa onda ih tek pitao da se predaju. japanci su i danas dan poznati po svim vrstama fobija naspram drugih i drugačijih, pola države im opravdava silovanje nankinga, nisu ih dovoljno bombardovali definitivno.
bravo
rusofili i satro ovi pravednici zaboravljaju ili ne znaju za ovo
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#86534 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by 155_mm »

mislim da se previse bavimo velikosrpskim problemom u smislu sta bi oni trebali uciniti protiv toga. mislim da je prijece se baviti sta mi mozemo uciniti protiv toga.

Drina 1942
Ermin Kuka podsjeća i na zapis književnika Rodoljuba Čolakovića, jednog od svjedoka užasnih scena na mostu u centru Goražda iz februara 1942. godine.

- Tu, na taj most, izvodili su pijani ljudi, po zapovijesti svojih pijanih komandanata, muslimane i klali ih tupim noževima i često nedoklane bacali s mosta u Drinu ili ih vješali na željeznu konstrukciju mosta. Tu bi oni visili danima, dok ih nečija ruka ne bi strmoglavila u rijeku. Svaku noć odjekivalo je u jezovitoj tišini varošice zapomaganje žrtava, ali pomoći nije bilo ni od kuda ... I dizao se vapaj nesrećnika, i čulo se potmulo krkljanje, i šibala je po snijegu topla, ljepljiva ljudska krv. Na snijegu i po ogradi mosta ostajali su rumeni tragovi nečovještva i sramote. Svaka kaplja te nevino prolivene krvi ljaga je na velikoj zastavi slobode, koju izrodi srpski hoće da osramote – zapisao je Čolaković.
https://avaz.ba/kantoni/bosansko-podrin ... acene-ruze
Drina 1992.
znamo svi sta se dogadjalo tad. prakticno ponovili 1942.


pitanje je sta ciniti da nam ponovo ne osvane neka XXX2. godina. 1942. i 1992. su pokazale da moliti za milost ne pomaze.

1992. je jasno pokazala da novog pokolja nije bilo samo u podrucjima gdje je bilo dovoljno vatrene moci da se suprostavi toj bolesnoj ideologiji.

1992. je takodje pokazala da ta idelogija veoma brzo podvuce rep kad osjeti malo tvrdji. otpor, naravno.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16335
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#86535 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by sime_cipol »

ugly duckling wrote: 28/01/2021 17:31
Veigar wrote: 28/01/2021 13:07
ljiljanm wrote: 28/01/2021 12:55 Opravdavas svoje zločine. Kome normalnom može pasti na pamet da pobije u Hirosimi desetine hiljada djece?
Ti očigledno ne znaš kakve su strahote japanci radili po okupiranim teritorijama, nisi vjerovatno nikad čuo za silovanje nankinga, nisi upoznat sa činjenicom da bi ameri izgubili i do milion vojnika da su konvencionalno krenuli na japan i ja da sam bio na trumanovom mjestu bi bacio bombu na taj uber fašistički, bili su gori od nacista, režim u japanu s razlikom da bih ja bacio prvo jedno 10 bombi minimalno pa onda ih tek pitao da se predaju. japanci su i danas dan poznati po svim vrstama fobija naspram drugih i drugačijih, pola države im opravdava silovanje nankinga, nisu ih dovoljno bombardovali definitivno.
bravo
rusofili i satro ovi pravednici zaboravljaju ili ne znaju za ovo
250k ljudi je poginulo u borbama za Okinawu. Konvencionalna borba za Japan bi vjerovatno odnijela milione zivota.
User avatar
ugly duckling
Posts: 440
Joined: 18/12/2020 09:46
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#86536 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by ugly duckling »

sime_cipol wrote: 28/01/2021 17:51
ugly duckling wrote: 28/01/2021 17:31
Veigar wrote: 28/01/2021 13:07
Ti očigledno ne znaš kakve su strahote japanci radili po okupiranim teritorijama, nisi vjerovatno nikad čuo za silovanje nankinga, nisi upoznat sa činjenicom da bi ameri izgubili i do milion vojnika da su konvencionalno krenuli na japan i ja da sam bio na trumanovom mjestu bi bacio bombu na taj uber fašistički, bili su gori od nacista, režim u japanu s razlikom da bih ja bacio prvo jedno 10 bombi minimalno pa onda ih tek pitao da se predaju. japanci su i danas dan poznati po svim vrstama fobija naspram drugih i drugačijih, pola države im opravdava silovanje nankinga, nisu ih dovoljno bombardovali definitivno.
bravo
rusofili i satro ovi pravednici zaboravljaju ili ne znaju za ovo
250k ljudi je poginulo u borbama za Okinawu. Konvencionalna borba za Japan bi vjerovatno odnijela milione zivota.
Amerikanci su racunali da ce izgubit milion ljudi u invaziji
e sad skontaj koliko bi japanaca poginulo
a japanci isto ko i nijemci podrzavali svoja vodstva dok je islo
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20569
Joined: 12/08/2013 12:51

#86537 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by insaneinthebrain »

Kakvi su ti ljudi u federaciji. Ne daju da se opsuje, da se slaze da se uvrijedi. Odmah se tuzakaju. Prave tuzibabe. Ne daju progovoriti A ne ko gvardijan :zzzz: :bih:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-s ... /210128097
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#86538 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vatrogasac »

Predsjedavajući Predsjedništva Bosne i Hercegovine Milorad Dodik izjavio je danas u Beogradu.....otišao plačo u maticu da se izjada Vučiću na ramenu. Isramoti nas. Reći će u Beogradu, vidi Bosanca plačipi*ke. :mrgreen:

Image
DonieBrasco
Posts: 15547
Joined: 31/08/2016 16:09

#86539 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by DonieBrasco »

insaneinthebrain wrote: 28/01/2021 17:58 Kakvi su ti ljudi u federaciji. Ne daju da se opsuje, da se slaze da se uvrijedi. Odmah se tuzakaju. Prave tuzibabe. Ne daju progovoriti A ne ko gvardijan :zzzz: :bih:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-s ... /210128097
Mjesani brakovi su za sve krivi !
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10553
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#86540 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by prljavi Hare »

insaneinthebrain wrote: 28/01/2021 17:58 Kakvi su ti ljudi u federaciji. Ne daju da se opsuje, da se slaze da se uvrijedi. Odmah se tuzakaju. Prave tuzibabe. Ne daju progovoriti A ne ko gvardijan :zzzz: :bih:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-s ... /210128097
Neviđene tužibabe! :-) Guardian se probudi ujutro,ide tužba što se probudio.Presvuče se i opere zube,ide tužba za to.Radi li iko išta u toj
federaciji osim što podnosi tužbe? :mrgreen: Zato im privreda propada! :izet:
Q_Line
Posts: 452
Joined: 29/04/2004 09:48
Location: Zenica

#86541 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Q_Line »

mk ultra wrote: 28/01/2021 15:27
Q_Line wrote: 28/01/2021 14:58 A i "vanjska politika" entiteta RS škripi još od kada su počeli raditi na tome, iako se većinom zapravo sve uvijek svodilo na Dodikovu ličnu promociju.

Troše se milioni maraka poreznih obveznika, rezultat - nula :D

Državnike iz iz Republike Srpske, slabo ko i dočekuje, i prima, i poziva
a ko prima državnike iz BiH? :lol:
ne pamtim kad sam vidio da je neko (bilo ko) od naših (iz cijele BiH) bio na nekom važnijem sastanku, dogovoru, pregovoru, ugovoru :(
A i to što kažeš :D
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#86542 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vatrogasac »

ImageImage
User avatar
mayab
Posts: 27190
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#86543 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mayab »

ŽELJKO BAKALAR POVUKAO ODLUČAN POTEZ: "Lično sam potpisao prijavu protiv Dodika"
Željko Bakalar, predsjednik Centralne izborne komisije Bosne i Hercegovine, za N1 je kazao da je lično potpisao prijavu protiv Milorada Dodika koja je poslana Tužilaštvu Bosne i Hercegovine, te da se time želi postići da se teškim javnim riječima stane u kraj. Očekuje reakciju od Tužilaštva, jer kako kaže - u prijavi su navedeni elementi napada na ženu, kao i napadi koji imaju primjese etničkog karaktera.
“S obzirom na težinu javne riječi koju sebi akteri daju za pravo – nisu nam reakcije neočekivane. Nezadovoljstvo odlukama se problematizira na takav način, riječima koji imaju elemente uvrede, kaznenog djela, što smo i naveli. Umjesto preko žalbi i pravnih lijekova. Kod nas se dešava tako, nije nas iznenadilo”, rekao je Bakalar.
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10553
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#86544 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by prljavi Hare »

To i ovaj Haringa iz CIK-a tužio Guardiana? :?
User avatar
visuljak
Posts: 994
Joined: 26/11/2020 14:05

#86545 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by visuljak »

ljiljanm wrote: 28/01/2021 10:44
ugly duckling wrote: 28/01/2021 10:42 joj ljiljana ocm
:lol:
Pa ljiljan je i bosanski (jer sam Bosanac), a i srpski (jer sam i Srbin).
:lol: :lol:

Sada si jos vise smijesan, samo jos reci da se zoves Mehmed. :D 8-)
User avatar
visuljak
Posts: 994
Joined: 26/11/2020 14:05

#86546 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by visuljak »

uglavnomja wrote: 28/01/2021 11:05

vjera i nacija nisu isto!!!

srbi i hrvati su slavenska plemena koja su dosla u 6.-7. vijeku na balkan. srbi do drine, hrvati otisli malo zapadnije
vjere su se mijenjala tokom istorije. bar balkanu toga ne fali
promjena vjere ne znaci promjenu nacije.

ili, da pojednostavim po tvom modusu razmisljinja, ako je srbin katolik to ne znaci da automatski postaje hrvat :-)
Nadji mi nekoga u Hrvatskoj ko ce reci ''ja sam Hrvat pravoslavne vjeroispovijesti'' pa cemo dalje.
User avatar
visuljak
Posts: 994
Joined: 26/11/2020 14:05

#86547 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by visuljak »

vatrogasac wrote: 28/01/2021 12:29 Jel' neko čuo za Memorandum SANU objavljen preko novina "Večernje novosti" u dva nastavka 24. i 25. septembra 1986.?

Nisu tražili razliku između Mehmeda koji ide u džamiju svaki dan i Mehmeda koji psuje Boga i mezio je nekada s njima čvarke. Imali su pogrešno ime i bili su osunećeni kako su provjeravani svi oni Mehmedi koji su tvrdili da su Zorani. Dovoljno da završe u tercijalnoj grobnici.
:thumbup:
User avatar
Droog
Posts: 1666
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#86548 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Droog »

Q_Line wrote: 28/01/2021 19:52
mk ultra wrote: 28/01/2021 15:27
Q_Line wrote: 28/01/2021 14:58 A i "vanjska politika" entiteta RS škripi još od kada su počeli raditi na tome, iako se većinom zapravo sve uvijek svodilo na Dodikovu ličnu promociju.

Troše se milioni maraka poreznih obveznika, rezultat - nula :D

Državnike iz iz Republike Srpske, slabo ko i dočekuje, i prima, i poziva
a ko prima državnike iz BiH? :lol:
ne pamtim kad sam vidio da je neko (bilo ko) od naših (iz cijele BiH) bio na nekom važnijem sastanku, dogovoru, pregovoru, ugovoru :(
A i to što kažeš :D
Isao je Zvizdara da se nađe sa Merkelicom prije 2 godine... :mrgreen:
Covjek zna njemacki, jbg.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#86549 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by uglavnomja »

visuljak wrote: 29/01/2021 00:06
uglavnomja wrote: 28/01/2021 11:05

vjera i nacija nisu isto!!!

srbi i hrvati su slavenska plemena koja su dosla u 6.-7. vijeku na balkan. srbi do drine, hrvati otisli malo zapadnije
vjere su se mijenjala tokom istorije. bar balkanu toga ne fali
promjena vjere ne znaci promjenu nacije.

ili, da pojednostavim po tvom modusu razmisljinja, ako je srbin katolik to ne znaci da automatski postaje hrvat :-)
Nadji mi nekoga u Hrvatskoj ko ce reci ''ja sam Hrvat pravoslavne vjeroispovijesti'' pa cemo dalje.
znam da ima muslimana hrvata, za pravoslvce nema podataka

a tema nisu zemlje na balkanu nego generalno jer upravo na balkanu je koncept vjera=nacija
koliko ima njemaca raznih vjera?
britanaca?
dert
Posts: 6543
Joined: 28/09/2011 07:35
Location: dert

#86550 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by dert »

Da se obnovi gradivo , Milorade , jebo ti materine svatove pa na mladu naletio

Dokusurit ce ga spoznaja da mu je babu napravio MUSLIMAN :shock:
Locked