Milorad Dodik ALL ABOUT

Locked
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#82601 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by zippoo87 »

512MB wrote: 25/11/2020 22:26 Sad kad su se strasti malo smirile, da li je istina da je Guardian pred ambasadorima najmoćnijih zemalja svijeta, na sjednici Ujedinjenih Naroda, koja se dokumentira preciznije od Hitlerovih memoara, najavio secesiju i spajanje sa Srbijom? Pljuvao mrtve i nazivao Incka monstrumom? Najvećoj Evropskoj sili spominjao Auschwitz? :lol: :lol: :lol:
sta to vi u dijaspori nemate pristup BH portalima :D
User avatar
Gusar-from-Riga
Posts: 622
Joined: 11/06/2020 18:04

#82602 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Gusar-from-Riga »

General War wrote: 25/11/2020 22:32
Hame_ wrote: 25/11/2020 21:28
svi u napad wrote: 25/11/2020 02:00Ovaj tekst treba dijeliti Bosnjacima uz obavezu da ga procitaju bar jednom dnevno, a nasi kvazi politicari bi to morali raditi barem 5 puta dnevno.
Image
Obican fasizam upakovan u nekakvu toboznju ugrozenost od srba kao naroda...klati su i srbi tokom IISR i genocid bio nad njima...i opet sve doslo na svoje sa ljudima koji su nasli nacina da integrisu narod. Trabaju se neki sami sa sobom dogovoriti sta u stvari hoce...preko 30% srba u Bosni ne vjerujem da ce samo onako otici zato sto im neki "ne vjeruju".
Evo one balijske, ma ubijali su i nasi :lol: :lol:
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#82603 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vatrogasac »

Gusar-from-Riga wrote: 25/11/2020 22:28 Ima na yt Stanivukovic interviju za neku TV od sebilja lagano setnja i caskanje sa voditeljkom :zid: Lil negira genocid ceto mali od malih nogu. Komentari dole za plakati, bosnjaka naravno. Zamislim npr nekog naseg gore... :-) Pisam se ja na nas multikulturalizam.
Otišao je Stanivuković dalje. On od teritorija Srbije, Crne Gore i manjeg bosanskog entiteta pravi 'srpski svet' dok ih mi ovdje ogovaramo na 5-6 tema.
Gosti:
Draško Stanivuković - Narodni poslanik u Narodnoj Skupštini Republike Srpske
Vladislav Dajković - Opozicioni aktivista u Crnoj Gori
Boris Malagurski - Reditelj

User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#82604 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by General War »

zavrzlama wrote: 25/11/2020 21:57 Dodik pjeni iz dva kljucna razloga..

Prvi razlog shvatio da brlog nece niko ,danas, sutra ili bilo kad priznat u slucaju rusenja dejtona I secesije I drugi vazniji razlog...nema srpska strana vojne I ljudske potencijale da izvrsi secesiju..
Nema ni Bosna ni ovo sto ima da mjerodavno uzvrati:



samo dio...ne mogu da nadjem cijeli snimak MVP Hrvatske...
User avatar
512MB
Posts: 10574
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#82605 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by 512MB »

Još samo da navede gdje je kršen ustav :mrgreen:
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#82606 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by horkesh »

muha_sa wrote: 25/11/2020 21:40 Pošto vas ima koji pratite portale iliti stranice gdje mahom pišu oni koje on predstavlja pitao bih vas--ima li iko od njih da ih je bar malo stig ovog krkanluka :?

Kad recimo Skaka pocne nešto lupat ja ne samo da prešaltam kanal vec od huje pobjegnem u drugu sobu :lol:
Ne, samo je dobio podršku, čak i na portalima poput BNTV-a i B92 gdje ga tradicionalno kritikuju.

Sve je u fazonu "ne volim ga, ali neka im je rek'o", "skres'o im je sve u brk", "samo je rekao istinu" i tako dalje.

Prosto, njegovo glasačko tijelo to od njega očekuje i tome se nada. On od tog nema nikakvih posljedica, samo veći broj glasova. Da se ovo desilo prije izbora, uzeo bi i BL i BN.
sumirprimus
Posts: 81625
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#82607 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by sumirprimus »

Nije podrsku nego i iste odgovore. Hiljade komentara isti odgovori. I o kakvoj ba buducnosti i lafini se mi zavaravamo?
:-)
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#82608 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by pinkman »

Pola ovih problema ne bi bilo da se razvijaju probosanski kantoni i FBIH onoliko koliko moze. Lagumdzija je imao Vladu bez HDZ-a pa nista nije uradio.

Obrazovanje je u nadleznosti kantona (iako ima i ministarstvo na nivo u FBIH, ali totalno nebitno). Osnovne skole, srednje skole i fakulteti su uzasni. Nikakva oprema i uslovi. Planovi i programi losi. Nastavnici predaju zastarjelo gradivo. Niko omladinu ne uci kako razvijati biznis, kako pare praviti. Univerziteti nisu u top 1000.

Imamo neke IT firme. Treba ih biti jos 10x i pomoci im da budu jos profitabilniji, da imaju svoje proizvode, a ne da budu outsourcing za druge strane firme koje ih placaju, za nase uslove solidno, za EU i USA uslove nista posebno.

Sarajevo, Zenica, Tuzla, Bihac nisu uvezani modernim cestama.

Uhljebljavanje je na maksimalnom nivou umjesto da se forsira privatni sektor, uveze sa dijasporom, i tako dalje. Domaci ljudi iz dijaspore koji bi htjeli investirati se tjeraju. Ko ne zna, porez na dobit se uplacuje na u budzete kantona u odnosu na sjedistu firme. Izuzeci su banke, poste, osiguranja, telekomi. Oni uplacuju u budzet FBIH.

Kantoni upravljaju bolnicama. Izuzetak je KCUS gdje se upravlja sa nivoa FBIH. Za vrijeme korone smo vidjeli kakvo nam je zdravstvo.

Nije Njemacka napravila Nijemce, nego su Nijemci napravili Njemacku. Zaboraviti javni sektor i uciniti sve da imamo jake kompanije.

Samo ekonomija (a ne guranje u javni sektor) i veliki natalitet trebaju biti prioritet Bosnjaka i pola ovih stvari ce da nestane. :bih:
User avatar
Zeleni most
Posts: 754
Joined: 01/11/2013 21:18

#82609 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Zeleni most »

Opet ce na
Last edited by Zeleni most on 29/11/2020 12:43, edited 1 time in total.
User avatar
mayab
Posts: 27180
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#82610 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mayab »

Image
User avatar
Nacionalniid_BOSANCI
Posts: 767
Joined: 02/09/2003 00:00

#82611 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Nacionalniid_BOSANCI »

kokakolas wrote: 25/11/2020 16:01 Ovo je po meni najbolji mogući scenario koji se mogao desiti. Sad je na nama red da s novim probosanskim snagama (koje su dobile lokalne izbore) očistimo prvo svoju avliju, iskorijenimo kriminal i ekonomski ojačamo. Tek onda možemo ići u borbu na državni nivo. Moćni, sa stavom i bez oraha u džepovima.

Fakat mi je drago što četvorka neće moći doći do državnog parlamenta još dvije godine, jer je to idealna šansa za njihovo sazrijevanje i prilika da lokalne zajednice konačno prodišu. U međuvremenu je na državnom nivou potrebno rušiti antidržavne inicijative, propagirati NATO i EU put BiH kao multietničke, građanske države i izlobirati primjerenu poziciju u međunarodnoj zajednici. Više od toga jednostavno ne možemo učiniti.

Loši ekonomski uvjeti su čudo i neki od najgorih režima su padali kad je nestalo para, a RS nije daleko od toga. Kad vuk ogladni, a godina škrta, pojesti će sve svoje ovce (čitaj: rasprodaja javnih preduzeća) do zadnje, a poslije toga znamo šta slijedi. Sabur i pamet u glavu.
:thumbup:
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#82612 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by bunk »

pinkman wrote: 25/11/2020 23:02 Pola ovih problema ne bi bilo da se razvijaju probosanski kantoni i FBIH onoliko koliko moze. Lagumdzija je imao Vladu bez HDZ-a pa nista nije uradio.

Obrazovanje je u nadleznosti kantona (iako ima i ministarstvo na nivo u FBIH, ali totalno nebitno). Osnovne skole, srednje skole i fakulteti su uzasni. Nikakva oprema i uslovi. Planovi i programi losi. Nastavnici predaju zastarjelo gradivo. Niko omladinu ne uci kako razvijati biznis, kako pare praviti. Univerziteti nisu u top 1000.

Imamo neke IT firme. Treba ih biti jos 10x i pomoci im da budu jos profitabilniji, da imaju svoje proizvode, a ne da budu outsourcing za druge strane firme koje ih placaju, za nase uslove solidno, za EU i USA uslove nista posebno.

Sarajevo, Zenica, Tuzla, Bihac nisu uvezani modernim cestama.

Uhljebljavanje je na maksimalnom nivou umjesto da se forsira privatni sektor, uveze sa dijasporom, i tako dalje. Domaci ljudi iz dijaspore koji bi htjeli investirati se tjeraju. Ko ne zna, porez na dobit se uplacuje na u budzete kantona u odnosu na sjedistu firme. Izuzeci su banke, poste, osiguranja, telekomi. Oni uplacuju u budzet FBIH.

Kantoni upravljaju bolnicama. Izuzetak je KCUS gdje se upravlja sa nivoa FBIH. Za vrijeme korone smo vidjeli kakvo nam je zdravstvo.

Nije Njemacka napravila Nijemce, nego su Nijemci napravili Njemacku. Zaboraviti javni sektor i uciniti sve da imamo jake kompanije.

Samo ekonomija (a ne guranje u javni sektor) i veliki natalitet trebaju biti prioritet Bosnjaka i pola ovih stvari ce da nestane. :bih:
Ovo zadnje.
Kako si to dobro napisao.
User avatar
Hame_
Posts: 5533
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#82613 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Hame_ »

General War wrote: 25/11/2020 22:32
Hame_ wrote: 25/11/2020 21:28
svi u napad wrote: 25/11/2020 02:00Ovaj tekst treba dijeliti Bosnjacima uz obavezu da ga procitaju bar jednom dnevno, a nasi kvazi politicari bi to morali raditi barem 5 puta dnevno.
Image
Obican fasizam upakovan u nekakvu toboznju ugrozenost od srba kao naroda...klati su i srbi tokom IISR i genocid bio nad njima...i opet sve doslo na svoje sa ljudima koji su nasli nacina da integrisu narod. Trabaju se neki sami sa sobom dogovoriti sta u stvari hoce...preko 30% srba u Bosni ne vjerujem da ce samo onako otici zato sto im neki "ne vjeruju".
Ako sam dobro skonto, iz meni najdražeg grada, grada koji mi je najviše pomogao da odrastem i ozdravim si :thumbup:

Kapa do poda.
User avatar
512MB
Posts: 10574
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#82614 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by 512MB »

Na kraju je Nijemac htio replicirat Dodiku al nedade mu Rus :mrgreen:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#82615 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by General War »

mayab wrote: 25/11/2020 23:08 Image
:lol: :thumbup:
EXTRA :lol:
User avatar
Bascarsija1
Posts: 562
Joined: 21/11/2017 04:38
Location: Nexus 1

#82616 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Bascarsija1 »

Sto se tice Dodikovog govora on je po inteligenciji, i znanju bio narazini Đorđa Čvarkova.
Nije bio duhovit ali je bio smijesan. I svakom slucaju obrukao je Srbe (ili ti Bosanske pravoslavce) a bogami I sve nas ostale "dzuture" jer je Predsjedink predsjednistva.

Ja nemogu da svatim da kad on ovako izadje u javnost "kafanski" da on ne konta da on samo pojacava adute Incku.
User avatar
Bascarsija1
Posts: 562
Joined: 21/11/2017 04:38
Location: Nexus 1

#82617 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Bascarsija1 »

General War wrote: 25/11/2020 22:32
Hame_ wrote: 25/11/2020 21:28
svi u napad wrote: 25/11/2020 02:00Ovaj tekst treba dijeliti Bosnjacima uz obavezu da ga procitaju bar jednom dnevno, a nasi kvazi politicari bi to morali raditi barem 5 puta dnevno.
Image
Obican fasizam upakovan u nekakvu toboznju ugrozenost od srba kao naroda...klati su i srbi tokom IISR i genocid bio nad njima...i opet sve doslo na svoje sa ljudima koji su nasli nacina da integrisu narod. Trabaju se neki sami sa sobom dogovoriti sta u stvari hoce...preko 30% srba u Bosni ne vjerujem da ce samo onako otici zato sto im neki "ne vjeruju".
Generale u ovom textu ja nevidim bas neki fasizam. Ja vidim cinjenicno stanje da 95% Srba u RS-u ne prihvata da je pocinjen genocid na Bosnjacima.
Fasizam je kad mrzis onog drugog jer je drugaciji.
Definicija sa srbske vikipedije:
којег одликује диктаторска моћ --- Dodik, Milosevic
насилно сузбијање опозиције --- Dodik, Milosevic
снажно дисциплиновање друштва и привреде --- Dodik, Milosevic uz pomoc Arkana i ostalih krimosa.

U tekstu covijek ne kaze da mrzi jer su drugaciji nego objasnjava da zbog nacina misljenja vecine drustva srbske narodnosti je oprezan u odnosu sa njima. A kao sto sam rekao 95% ne priznaje da je u BiH bio genocid.

Kad su klati srbi u IISR gdije je onda presuda iz haga? Dali bi ti to nama da objasnis da u IISR nisu klati Muslimani (necu ulaziti u temu jeli i to tada bio genocid jer nema presude medzunarodnog suda)?

Ja neznam sata ce biti sa 30% srba. Samo ova politika ne priznavanja da su ucinili ista lose ne ide na dobro. To samo nama govori da treba da nastavimo da budemo na oprezu i da "ne vjerujemo" kao sto ti to kazes. Jer sve dok Srbi ne priznaju da su nesto lose uradili mi mozemo ocekivati da to planiraju ponoviti.
User avatar
emigrazione
Posts: 7370
Joined: 01/09/2010 13:40

#82618 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by emigrazione »

Mi ćemo od svakog političara u RS-unapraviti Dodika....ni ja danas ne bih priznao genocid, kao ni 99,99 Bošnjaka, što ne znači da nekad u drugim okolnostima neće biti drugačije...jel' ima neki program, neki način da mi jebenu ekonomiju malo dignemo pa da se onda bavimo ratom i mrtvim ljudima
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#82619 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by LBVIEW »

emigrazione wrote: 26/11/2020 08:40 Mi ćemo od svakog političara u RS-unapraviti Dodika....ni ja danas ne bih priznao genocid, kao ni 99,99 Bošnjaka, što ne znači da nekad u drugim okolnostima neće biti drugačije...jel' ima neki program, neki način da mi jebenu ekonomiju malo dignemo pa da se onda bavimo ratom i mrtvim ljudima
Nemoj Bosnjake uvlaciti u tu SBKB pricu.
Dosta je vise relativizacije - imali su 25 godina, a rezultat je porazan.
Bolje reci, nece nikad priznati, sto je Bosnjacima jasna poruka kako bi u buducnosti bili spremni i na reprizu. :oops:
Ripicipi
Posts: 4171
Joined: 11/01/2007 21:55
Location: BiH, a vi???

#82620 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Ripicipi »

LBVIEW wrote: 26/11/2020 09:32
emigrazione wrote: 26/11/2020 08:40 Mi ćemo od svakog političara u RS-unapraviti Dodika....ni ja danas ne bih priznao genocid, kao ni 99,99 Bošnjaka, što ne znači da nekad u drugim okolnostima neće biti drugačije...jel' ima neki program, neki način da mi jebenu ekonomiju malo dignemo pa da se onda bavimo ratom i mrtvim ljudima
Nemoj Bosnjake uvlaciti u tu SBKB pricu.
Dosta je vise relativizacije - imali su 25 godina, a rezultat je porazan.
Bolje reci, nece nikad priznati, sto je Bosnjacima jasna poruka kako bi u buducnosti bili spremni i na reprizu. :oops:
Nista onda... svako svojim putem, a??
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#82621 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by LBVIEW »

Ripicipi wrote: 26/11/2020 09:34
LBVIEW wrote: 26/11/2020 09:32
emigrazione wrote: 26/11/2020 08:40 Mi ćemo od svakog političara u RS-unapraviti Dodika....ni ja danas ne bih priznao genocid, kao ni 99,99 Bošnjaka, što ne znači da nekad u drugim okolnostima neće biti drugačije...jel' ima neki program, neki način da mi jebenu ekonomiju malo dignemo pa da se onda bavimo ratom i mrtvim ljudima
Nemoj Bosnjake uvlaciti u tu SBKB pricu.
Dosta je vise relativizacije - imali su 25 godina, a rezultat je porazan.
Bolje reci, nece nikad priznati, sto je Bosnjacima jasna poruka kako bi u buducnosti bili spremni i na reprizu. :oops:
Nista onda... svako svojim putem, a??
Nakon genocida na etnicki vecinskim bosnjackim teritorijama, bojim se, kako nece moci.
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#82622 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by animus »

Odakle je ovaj tekst?
Slažem se sa pozivanjem na oprez jer je ocigledna opasnost od ponavljanja. Samo negiranje genocida je faza genocida tako da tu nema oprastanja.
Da moze drugacije vidjeli smo prije 15 godina. Nije to tako davno bilo. Tada je bilo normalno da se prizna presuda suda. To su uradili i Dodik i Cavic. Tada se moralo pritisnuti da se to ozakoni i da se uvedu sankcije ko negira. Nastupila je defanziva a velikosrpska politika je to iskoristila i svojim metodama uticala na stav srpske javnosti tako da se smatra izdajicom ko prizna genocid.
Pozadina ove politike je puno šira a mi se morako boriti protiv te politike iza koje stoji SANU I SPC a politicari i mediji su samo alat u ostvarivanju ciljeva.
Nema loseg naroda, samo ima losa politika. Upravo zbog toga moramo biti dvostruko oprezni.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#82623 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by General War »

Pitam se onda, kako je preCednik zasjeo u fotelju iako je javno priznao genocid, i niko na njega nije bacio ni kamencic od tih istih genocidnih srba?
Spinovanje ciini cuda, kako u PC tako i u federaciji...vi pitate za genocid, oni pitaju za srbe u federaciji preko svojih dezurnih spinera kad treba nesto relativizirati, sve sto politici zatreba u datom roku.
Ovako pod ovim uslovima necete naci niti jednog srbina koji ce ispuniti zelje laznih patriota ili patriota sa adresama van BiH, a zemlja tone li tone...i MMF sprema novu transu da pokrpi budjeti.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#82624 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by LBVIEW »

Jes vala, Bosnjaci su krivi za srpsku sramotu. :-)
A za Srbe u Federaciji nek se obrate obrvanu preko oluja-e.
User avatar
emigrazione
Posts: 7370
Joined: 01/09/2010 13:40

#82625 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by emigrazione »

LBVIEW wrote: 26/11/2020 09:32
emigrazione wrote: 26/11/2020 08:40 Mi ćemo od svakog političara u RS-unapraviti Dodika....ni ja danas ne bih priznao genocid, kao ni 99,99 Bošnjaka, što ne znači da nekad u drugim okolnostima neće biti drugačije...jel' ima neki program, neki način da mi jebenu ekonomiju malo dignemo pa da se onda bavimo ratom i mrtvim ljudima
Nemoj Bosnjake uvlaciti u tu SBKB pricu.
Dosta je vise relativizacije - imali su 25 godina, a rezultat je porazan.
Bolje reci, nece nikad priznati, sto je Bosnjacima jasna poruka kako bi u buducnosti bili spremni i na reprizu. :oops:
Pusti tu pricu, pa u Sarajevu imas opcine i nacelnike koji, kada ne znaju da rijese neki problem, otvaraju trgove i parkove "djece Srebrenice"....mi sami nismo u stanju obiljeziti vlastito stradanje kao svi normalni i ponosni narodi na ovoj planeti, nase pozivanje na Srebrenicu je u 90% slucajeva dvolicno bez trunke dostojanstva. Dzenaza u Potocarima je teferic, od kurvi u stiklama do otimanja para na svakom mjestu, jednom sam bio i nikada vise...ali najvise na dunjaluku nam smeta sto neki politicar iz RS-a nece da prizna genocid i prvo pitanje, od milion drugih je "da li priznaje genocid u Srebrenici", bez obzira sto bi vjerovatno, za razliku od Milorada npr., pruzio ruku vezano za masu drugih stvari koje cine svakodnevnocu i zivot, ili bar postoji sansa da se pokusa konacno pokrenuti ekonomija i zivot u ovoj drzavi
Locked