Milorad Dodik ALL ABOUT

Locked
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10553
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#78876 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by prljavi Hare »

Tomahawk11 wrote: 17/03/2020 10:46 I da se obezbijedi po litar dezificijensa kad se pare budu brojale.
Ne treba ni brojati to.Napraviti dvije gomilice tih buntova,Guardianu ide malo veća jer u šumskoj ima malo više pozitivnih na virus.
Čuj brojati?Tako se stvara nepovjerenje a to nam sada nikako ne treba. :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#78877 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maraschino »

Ja ne razumijem Dzafera i Komsu, oslobodite te pare i iskoristite ih na jacanje OS i NI.
Samo tako ih mozete ogaditi preCedniku.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#78878 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Tomahawk11 »

Maraschino wrote: 17/03/2020 11:09 Ja ne razumijem Dzafera i Komsu, oslobodite te pare i iskoristite ih na jacanje OS i NI.
Samo tako ih mozete ogaditi preCedniku.
Belaj je što se ni njih dvojica ne pitaju :mrgreen: :cry:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#78879 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maraschino »

sinuhe wrote: 17/03/2020 09:51 Tebi je problem sto Dodik trazi te pare. Doslo je sa virusom i do ekonomske krize ne samo u BiH.
:lol: :lol:

zanimljivo da on trazi pare. njega pare ni s'glave ne interesuju osim sto mora struju platiti.
User avatar
sinuhe
Posts: 11477
Joined: 03/06/2011 11:33

#78880 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by sinuhe »

A dobro trazice i drugi za par dana. Istina za Komsu ne znam da je ikada komentarisao ekonomske prilike i neprilike.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#78881 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maraschino »

sinuhe wrote: 17/03/2020 11:15 A dobro trazice i drugi za par dana. Istina za Komsu ne znam da je ikada komentarisao ekonomske prilike i neprilike.
nekada je bolje nista ne raditi nego sve upropastiti. :wink:
User avatar
sinuhe
Posts: 11477
Joined: 03/06/2011 11:33

#78882 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by sinuhe »

Maraschino wrote: 17/03/2020 11:30
sinuhe wrote: 17/03/2020 11:15 A dobro trazice i drugi za par dana. Istina za Komsu ne znam da je ikada komentarisao ekonomske prilike i neprilike.
nekada je bolje nista ne raditi nego sve upropastiti. :wink:
To kao hoces reci Komso zna sta radi :D
zavrzlama
Posts: 10304
Joined: 15/01/2006 18:35

#78883 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by zavrzlama »

dodik traze pare od CBBIH da tim parama rusi CBBIH...the end.

eto dajte covjeku :D
User avatar
Styling
Posts: 12592
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#78884 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Styling »

LBVIEW wrote: 17/03/2020 10:05
sinuhe wrote: 17/03/2020 09:51 Tebi je problem sto Dodik trazi te pare. Doslo je sa virusom i do ekonomske krize ne samo u BiH.
Inace, Dodick je zabrinut zbog ekonomsku krize? :pisnuo:
A sad valjaju drzavne pare, nije vise sumska drzava? :D
Uveo vanredno stanje i sada to koristi kao izgovor da rascereci 2,5 milijarde rezervi. Pokrasce sve sto moze.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#78885 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by channel10 »

Nije stvar u kradji, nego sto covjek zeli srusiti Centralnu banku BiH. Napada on ima godina i godina na CBBIH, ali mu se nesto ne da. Sad zeli iskoristiti priliku pa opet pokusati sa drugom pricom.
User avatar
jazzer
Posts: 7190
Joined: 20/12/2004 14:44

#78886 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by jazzer »

2,5 mlrd KM u rukama PreCjednika je potencijalnih 5 mlrd KM za samo 6 mjeseci :) .
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8573
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#78887 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Pitar sa Kariba »

Pa i da uzme, vratit ce. Sta je problem?! :oops:
armin071
Posts: 5283
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#78888 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by armin071 »

Pitar sa Kariba wrote: 17/03/2020 13:56 Pa i da uzme, vratit ce. Sta je problem?! :oops:
hoce trezorskim zapisima pc koje nece niko. vise tariguz vrijedi danas...
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#78889 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maraschino »

sinuhe wrote: 17/03/2020 11:33
Maraschino wrote: 17/03/2020 11:30
sinuhe wrote: 17/03/2020 11:15 A dobro trazice i drugi za par dana. Istina za Komsu ne znam da je ikada komentarisao ekonomske prilike i neprilike.
nekada je bolje nista ne raditi nego sve upropastiti. :wink:
To kao hoces reci Komso zna sta radi :D
Hocu da kazem da Dodik ne zna raditi sa parama. Skrsio je tri banke, unistio desetine preduzeca, zaduzio se do guse...sve je unistio osim svog konta.
Za Komsica ne znam nista.
Qoom
Posts: 1690
Joined: 17/10/2012 12:36

#78890 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Qoom »

Grizliju je 60 godina i cilj je da dobaci još dva izborna ciklusa bez kriza... a poslije, pa poslije ga boli kurac za narod
User avatar
muha_sa
Posts: 128604
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#78891 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by muha_sa »

https://interview.ba/kolumne/item/17304 ... aPanAKv5bw

utorak, 19 Mart 2019 10:00
ISTINOM U GLAVU Dragan Bursać: Govor Nedžada Avdića!

Govorite, a ne spominjete razdvajanja muškaraca u Potočarima. Znate li vi, da su svi moji školski drugovi i profesori, koji su došli u ruke vojske i policije strijeljani? Neki su strijeljani sa mnom, drugi su odvojeni. Gdje su ti moji profesori završili? Gdje, pitam vas!? U masovnoj grobnici!


Piše: Dragan Bursać za Interview.ba

U petak je u Srebrenici održana promocija revizionističkog smeća od knjige «Bitka za Srebrenicu - rat za civilizaciju». Među publikom su bili načelnik Srebrenice Mladen Grujičić, potpredsjednik Skupštine Radomir Pavlović, direktor SŠC Momčilo Cvjetinović (predsjednik lokalnog SDS-a), srebrenički paroh, zatim iguman manastira Karno i drugi. Promociju je iz nekog razloga obezbijeđivalo 5-6 policajaca.

Jedan čovjek mirno sjedi među kvaziljudima...

Mučno je bilo slušati konstrukte i bestijalne laži. Mučno je bilo, po ko zna koji put, mirno stajati, mirno sjediti u ovoj prostoriji dok se bagra sprda sa kostima ubijenih. Mučno i oporo je bilo ušima ljudskim čuti koncentraciju ludila izbačenu iz usta nazovi ljudi.

A evo vam dijela te muke.

Recenzent knjige, profesor sa banjalučkog Univerziteta Goran Latinović (kuku recenziji, kuku univerzitetu), između ostalog govori da, pazite sad, da rukovodstvo Republike Srpske nikada nije naredilo ubistva u Srebrenici(sic!). Da se čovjeku okrene i želudac i pamet od ludila izrečenih.

Jedan čovjek među kvaziljudima, znojavih dlanova i dalje sluša bljuvotine...

A onda, kako i dolikuje, publici se obrača autor knjige, Dušan Pavlović, koji kaže da su svi nestali ukopani u Potočarima kao borci i sa šehitskim nišanima iznad grobova što pokazuje da je riječ o vojnicima i da je Memorijalni centar u Potočarima potpuno vojničko groblje. Pavlović ističe da je «evakuacija oko 25 hiljada bošnjačkih žena i djece koju je obavila Vojska Republike Srpske svijetao primjer vojničkog odnosa prema civilima i zarobljenicima.»

Da ti pamet stane! Valjda preživjele žrtve treba da pošalju i neku zahvalnicu Vojsci Republike Srpske?!



Ja sam Nedžad Avdić i preživio sam strijeljanje!



Jedan čovjek, mirno i dostojanstveno sjedi i sluša ovo silovanje i povijesti i zdravog razuma. Čeka da prođe pomračenje ljudskosti kvazistoričara, a onda se javlja za riječ i ustaje:

"Želim, prije svega, da vas sve pozdravim. Ja sam Nedžad Avdić. Ja sam direktna žrtva genocida. Kao sedamnaestogodišnjak, prvi razred gimnazije u Srebrenici, preživio sam strijeljanje u julu 1995. godine. Želim da kažem za to što ste rekli, apsolutno se ne slažem s tim!

Bili ste svjedok i u Hagu, u odbrani Mladića, i tamo se zaklinjali da ćete govoriti istinu. Kad dolazite u ovo mjesto, ovdje, morate se zakleti da govorite istinu, punu istinu. Može biti vaše viđenje i naše viđenje, ali istina je jedna.

Samo da vam kažem da nisam ovdje da negiram i da vrijeđam srpske žrtve, niti ću to kad raditi, jer u ovom ratu bilo je užasnih stvari, ali vi ne govorite ovdje o srpskim žrtvama, nego negirate Bošnjačke žrtve.

Danas ste se fokusirali uglavnom na kolonu, želeći prikazati kako smo se mi tamo ubijali, kako su uglavnom svi tamo izginuli...

Ja vam ponavljam, da me Srbi čuju, čujte me dobro, Tribunal u Hagu i tužilaštvo, ne terete srpske generale i oficire zbog napada na kolonu i ubijanja ljudi u njoj, smatrajući to legitimnom vojnom metom, sa čime se ja apsolutno ne slažem, jer zna se kakav je bio sastav kolone, koliko je bilo civila, koliko naoružanih. Nego njih, oficire, terete, za razdvajanje muškarac od žena i uglavnom za ono što se dešavalo poslije 13. jula, za masovna strijeljanja, muškaraca i dječaka. Vi niste rekli ništa o tome, prešućujute to. I sami znate da je u vojnom smislu Srebrenica bila poražena, ali što nas poubijaste!? Što poubijaste tolike ljude bez ikakvog razloga!?".

Utome se upliće neki lokalni poštar, Srbin, govoreći Avdiću kako su muslimani zaklali nekom čovjeku sestru od 16 godina. Čuje se graja. U kakofoniji zvukova prednjače autor Pavlovići načelnik Grujić, ne dozvoljavajući Nedžadu Avdiću da nastavi. Ali on strpljivo čeka da svjetina završi i nastavlja:

"Ja, poštujem vašu žtrvu, i mene to najviše zanima, ali vi ne govorite o svojim žrtvama, nego o našim i vrijeđate nas!

Govorite, a ne spominjete razdvajanja muškaraca u Potočarima. Znate li vi, da su svi moji školski drugovi i profesori, koji su došli u ruke vojske i policije strijeljani? Neki su strijeljani sa mnom, drugi su odvojeni, neki su potražili utočište u bazi UN-a. Pogledajte (vadi dokument), ovo su moja dvojica nastavnika, Hajrudin Bečić i Muhidin Siručić, znaju ih svi ovdje, oni su preživjeli sva masovna strijeljanja, krili se negdje, i krajem jula 1995. godine pređu Drinu, predaju se policiji u Srbiji, ali ona ih nazad vraća Bratunačkoj brigadi, evo sve piše ko ih je preuzeo, srpski dokument. Gdje su ti moji profesori završili? Gdje, pitam vas!? U masovnoj grobnici!

Ne spominjete šta je Karadžić rekao Deronjiću, da to sve treba pobiti, ako uđe srpska vojska u Srebrenicu, ne govorite šta Beara govori Deronjiću, dok sam ja bio na kamionu 13. jula u Bratuncu?

Prešućujete to, je li!?".



U sali muk!



U sali muk. Potpuna tišina. Autor smeća od knjige Dušan Pavlović šuti. Recenzent Goran Latinović šuti. Svi šute! Istina koja je pojela svaku konstrukciju. Istina, to veče je pobijedila. Isina će ovdje ostati zapisana za vijek vijekova, a odogovor Nedžada Avdića, dječaka koji je preživio strijeljanje, NIKADA VISE NEĆE BITI ZABORAVLJEN.

Samo...Uvijek ima ono samo...

Malo je falilo da riječi Nedžada Avdića sa promocije nikada ne dospiju u javnost. Najprostije rečeno mediji, barem oni koji ne podržavaju revizionsistički otrov nisu zabilježili ništa (ili gotovo ništa) sa promocije djela koje je osnov za rad tzv. Međunarodne komisije za Srebrenicu koja je, prema zaključku Vlade RS-a formirana i koja ima za cilj da se iznova sprda sa kostima ubijenih u srebreničkom genocidu. Većini tih medija (čast izuzecima) sa sjedištem u Sarajevu, sprdnja sa genocidom u Srebrenici i osuda te revizionističke sprdnje nije bila visoko na listi prioriteta tog dana.

Pa je na koncu, pored cijele žive države Bosne i Hercegovine, njenu čast i spasavanje od sramote branio Nedžad Avdić, direktna žrtva genocida i preživjeli sa strijeljanja u Petkovcima sa još par sapatnika. Pa se tako iznova i iznova Nedžad u napetoj situaciji doveo u opasnost, jer nema ko drugi da kaže monstrumima LAŽETE!

I mislite da će bljuvotina radnog naziva "Bitka za Srebrenicu rat za cicilizaciju" biti zabranjena? Naravno da neće.

Pa kod nas i negiranje genocida nije zabranjeno!

Na žalost preživjelih i kostiju onih 8372 ubijena u genocidu. Na sramotu svih nas koji nijemo slušamo Nedžada kako se hrabro, herojski bori protiv onih koji bi ga opet strijeljali.
User avatar
muha_sa
Posts: 128604
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#78892 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by muha_sa »

User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#78893 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by General War »

Dodik najavio da će na granicu poslati policiju

rpski član Predsjedništva BiH Milorad Dodik izjavio je da će Vlada Republike Srpske u toku dana donijeti odluku da na svakom graničnom prelazu postavi punkt policije koji će kontolisati ulazak građana u BiH i napomenuo da to nema nikakve veze sa političkim odlukama.

S ciljem zaustavljanja širenje virusa korona Dodik je ocijenio da je vrijeme da se takvi punktovi postave i na entitetsku liniju razgraničenja.

On je kao primjer naveo hapšenje policijskog službenika Granične policije BiH koji je za novčanu naknadu dozvolio ulazak tri lica u BiH bez rješenja o izolaciji.

Policijski službenici uzimaju novac za ulazak, a to je toliko opasno da Republika Srpska mora da reguliše pitanje svoje samoodbrane. Ne možemo da dozvolimo da se stavimo u ruke neodgovornih pojedinaca – rekao je Dodik za RTRS.

On je naglasio da Republika Srpska ima pravo na zaštitu i samozaštitu i da se ne smije propustiti nijedna mjera da spreči širenje virusa.



– Nismo mi poraženi, niti imamo potrebu za panikom ali imamo potrebu za dodatnom zabrinutošću, a ona proizvodi odgovornost i podrazumijeva da se preduzmu sve mjere kako bi spriječili ulazak ljudi koji su nosioci virusa i staviti ih u karantin. Svaki dan je važan – ukazao je Dodik.



On je naveo da se već neko vrijeme u Predsjedništvu traži da se to uspostavi, ali se oni u FBiH i na nivou BiH kolebaju.

– Nema operativne odluke, jer se nešto filozofira o tome – istakao je Dodik.

Prema njegovim riječima, opasnost od virusa korona je nevidljiva i zato Republika Srpska podržava niz mjera koji onemogućava da se epidemija širi.

– To traži našu solidarnost koja je neophodna. Sve mjere u Republici Srpskoj protiv širenja virusa korona su preduzete, a ne mogu da kažem da je tako učinjeno i na nivou BiH i Federacije BiH – naglasio je Dodik.

On je zahvalio građanima Banjaluke i Republike Srpske koji su veoma ozbiljno shvatili situaciju i neophodnost mjera samoizolacije i provođenja uputstava kako bi se virus zaustavio, naglasivši da je Srpska pravovremeno reagovala što je bilo od velikog značaja.
Glea'j drzavnika sto se brine, nema labavo...tacno sam znao da ce i ovo iskoristiti :D
Ovi drzavni hamelji, nista...propustaju koga god stignu za par stoja maraka...e pa bato nemere, nepotkupljiva policija PC je tu da to sprijeci :thumbup:
haj vIRUse ako smijes :fazlija:
User avatar
Styling
Posts: 12592
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#78894 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Styling »

Jest, uzimaju se pare mimo njega. Nece da moze. Postavice svoje ljude pa ce sada oni uzimati za njega.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#78895 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by General War »

A za svaki slucaj ce postaviti i drugi esalon na entitetsku liniju...ako prvima promakne :D
Sjooo, seljacke politike. :zzzz:
glockov kolac
Posts: 1414
Joined: 30/04/2011 15:53

#78896 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by glockov kolac »

Nes dobit pare od Centralne banke, smradu jedan
User avatar
Styling
Posts: 12592
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#78897 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Styling »

glockov kolac wrote: 18/03/2020 16:18 Nes dobit pare od Centralne banke, smradu jedan
Kao sto je Churchill rekao "Never waste a good crisis"
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10553
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#78898 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by prljavi Hare »

Guardianu predati ključeve (čitav svežanj :mrgreen: ) Centalne banke,inače najebasmo od ovog virusa. :mrgreen:
Guardian ga može zaustaviti bez problema ali ne može to uraditi ako je u stanju gologuzana. :lol: :lol: :lol:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#78899 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maraschino »

Sta kaze, treba punktove uvesti, pa uvedi sta cekas.
Ko ti brani?
Migrant moze proci a corona ni slucajno. :oops:
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10553
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#78900 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by prljavi Hare »

NEK' SE JEBU I NEK' NE SERU PROPALICE I ŠPEKULANTI IZ MMF-a!!! :mrgreen:

MMF poručio: "Devizne rezerve se ne smiju koristiti" :lol: :lol: :lol:




Kancelarija rezidentnog predstavnika Međunarodnog monetarnog fonda (MMF) u BiH saopštila je da bi svaki pokušaj da se devizne rezerve Centralne banke BiH koriste u fiskalne svrhe narušio valutni odbor, a predstavljao bi i prijetnju po finansijsku stabilnost i rizik za nastanak značajnih inflatornih kretanja.

Povodom nedavnih poziva za korištenjem sredstava iz Centralne banke u borbi protiv krize izazvane virusom korona, iz MMF-a ističu da ovakvi pokušaji podrivaju sidro makroekonomske stabilnosti, te dodaju da ih treba izbjegavati u bilo koje vrijeme, pogotovo u kriznim situacijama.

U saopštenju se naglašava da je valutni odbor Centralne banke služio dobro BiH više od dvije decenije, doprinoseći niskoj inflaciji, finansijskoj stabilnosti i povjerenju u valutu.

Image

Iz MMF-a dodaju da prema valutnom odboru, sredstva Banke, njene devizne rezerve, moraju pokrivati najmanje 100 odsto domaće valute u opticaju jer se na taj način obezbjeđuje fiksni kurs razmjene konvertibilne marke i evra.

"Dok se BiH priprema za udar izazvan pandemijom virusa korona, isto tako BiH ima prednost da je njen bankarski sektor u velikoj mjeri stabilan. Banke su dovoljno kapitalizovane, likvidne i profitabilne, a ovi indikatori bilježe poboljšanje", navodi se u saopštenju.

Iz MMF-a dodaju da višak likvidnosti kod banaka implicira da su banke sposobne za kreditiranje, ali da je, ipak, potrebno pomno pratiti trendove u pogledu kredita i likvidnosti. "MMF zajedno sa Svjetskom bankom spreman je da pruži hitnu pomoć i pomogne BiH da se bori sa posljedicama pandemije izazvane virusom korona", naglašavaju iz ove finansijske institucije.

Podsjećamo, član Predsjedništva Bosne i Hercegovine Milorad Dodik rekao je prije nekoliko dana da će predložiti na sjednici Predsjedništva BiH da Centralna banka sa 10 na pet posto smanji stopu obavezne rezerve, čime bi se oslodila sredstva od 2,5 milijardi KM za likvidnost banaka za podršku privredi i javnom sektoru.

(Agencije)

Mešetari iz MMF-a su protiv slobodarstva i slobode generalno!Sloboda i pravda za nepravedno zatočene milijarde KM! :kiss:
Locked