Milorad Dodik ALL ABOUT

Maraschino

#73001 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maraschino » 02/10/2019 20:55

Bas tako :lol:
sada se vec upisuje jos jedna poBeda. :izet:

Maraschino

#73002 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maraschino » 02/10/2019 20:59

PM72 wrote:Vlasti Kantona Sarajevo bi trebale - ODMAH - obustaviti kupovinu vode sa Pala.Prije par mjeseci došlo je do obustave kupovine (cirka 120 000 Km mjesečno) i lokalne vlasti sa Pala su bili u panici.Ostaše bez sigurnog prihoda i egzistencije za svoje radnike.Da se razumijemo,ta voda je potrebna padinskim dijelovima grada ali se to može nadomjestiti pumpama i vodom sa Bačeva.Jeftinija varijanta je kupovina vode sa Pala ali ako ćemo tjerati mak na konac...

zatim,uvesti vinjete za sva vozila u Kantonu Sarajevo.Ko Slovenija.Koga bez vinjete zaustave u Sarajevu - kazna 100 KM.Naravno,na vinjete bi imali popust vozila iz drugih dijelova Federacije u iznosu 90 %.

Zaustavljali bi svaki autobus na Vracama i u Lukavici i tražili mu ekološku taksu (sve grobovi) a ko nema neka plati ili neka ide preko Trebevića koji se ne čisti...

Svim zaposlenim iz RS koji rade u Kantonu Sarajevo tražio bih sanitarnu knjižicu koju bi morali vaditi u Kantonu Sarajevo po simboličnim cijenama od 100 KM za godinu.

Zabranio bih odlaganje smeća iz Istočnog Sarajeva na deponiji u Kantonu ili im naplaćivao po kamionu 100 KM...

Zabranio bih da taksisti iz Istočnog sarajeva taksiraju po gradu ili im uveo taksu...avion koji sleti na sarajevski aerodrom sa gostima koji idu na Jahorinu platio bi posebnu taksu...

I tako bih nadoknadio hajdučiju...pa ako ćemo se zajebavati - bujrum.Ja ne moram na Jahorinu ,imam Bjelašnicu.On ovdje mora doći,da kupi,da se liječi,da zaradi...
:thumbup:
X 2

Vidis da ti mozes kad hoces. :D

detroit-mercy

#73003 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by detroit-mercy » 02/10/2019 21:04

PM72 wrote:Vlasti Kantona Sarajevo bi trebale - ODMAH - obustaviti kupovinu vode sa Pala.Prije par mjeseci došlo je do obustave kupovine (cirka 120 000 Km mjesečno) i lokalne vlasti sa Pala su bili u panici.Ostaše bez sigurnog prihoda i egzistencije za svoje radnike.Da se razumijemo,ta voda je potrebna padinskim dijelovima grada ali se to može nadomjestiti pumpama i vodom sa Bačeva.Jeftinija varijanta je kupovina vode sa Pala ali ako ćemo tjerati mak na konac...

zatim,uvesti vinjete za sva vozila u Kantonu Sarajevo.Ko Slovenija.Koga bez vinjete zaustave u Sarajevu - kazna 100 KM.Naravno,na vinjete bi imali popust vozila iz drugih dijelova Federacije u iznosu 90 %.

Zaustavljali bi svaki autobus na Vracama i u Lukavici i tražili mu ekološku taksu (sve grobovi) a ko nema neka plati ili neka ide preko Trebevića koji se ne čisti...

Svim zaposlenim iz RS koji rade u Kantonu Sarajevo tražio bih sanitarnu knjižicu koju bi morali vaditi u Kantonu Sarajevo po simboličnim cijenama od 100 KM za godinu.

Zabranio bih odlaganje smeća iz Istočnog Sarajeva na deponiji u Kantonu ili im naplaćivao po kamionu 100 KM...

Zabranio bih da taksisti iz Istočnog sarajeva taksiraju po gradu ili im uveo taksu...avion koji sleti na sarajevski aerodrom sa gostima koji idu na Jahorinu platio bi posebnu taksu...

I tako bih nadoknadio hajdučiju...pa ako ćemo se zajebavati - bujrum.Ja ne moram na Jahorinu ,imam Bjelašnicu.On ovdje mora doći,da kupi,da se liječi,da zaradi...
Da su babi muda :mrgreen: da nastavim dalje :mrgreen:

Bosanski_kralj

#73004 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Bosanski_kralj » 03/10/2019 00:00

Sprdajte se vi Dodikom, al će on još dugo jahati nama na leđima. SDA nije ta koja će mu se (stvarno) suprostaviti. Vrlo dobro oni znaju da bez jednih, nema drugih, a ni trećih. Tronožac je to. Dvadesetpet godina nas na isti kalup uzimaju i još najmanje 25. godina će to raditi.

Benjo34

#73005 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Benjo34 » 03/10/2019 08:54

Dodika je nemoguće zaobići u pregovorima o bilo čemu i bilo čime, jednostavno on je svoju ličnost izgradio kod krezube sirotinje do te mjere da je rep.srpska= dodik, o tim stvarima se trebalo razmišljati prije par godina, još kad je prvi put zaprijetio referendumom, ali ne, hvala Bakiru pa je popuštao pa sad imamo ovakvog dodika, on ga je lično kreirao svojom nesposobnom politikom.

Što se tiče ovog sranja sa plinom, i čitam prijedloge tipa vinjete skuplje za ove iz rep srpske, pa njima to i jest cilj, da se i sam odrekneš dijela države u kojem su pripadnici tvog naroda genocidom otjerani, oni baš i forsiraju tu priču oni to i žele, da sami počnemo smatrat Pale, njihovim. Trebamo iskoristit volju amerike koja sad uzima zamah da zavrsi sa procesom integrisanja Balkana u nato i to koristit, jedino tako se može ovo sranje svo okončati, ulazak u nato je poraz velikosrpske politike za sva vremena

muha_sa

#73006 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by muha_sa » 03/10/2019 09:03

Benjo34 wrote:Dodika je nemoguće zaobići u pregovorima o bilo čemu i bilo čime, jednostavno on je svoju ličnost izgradio kod krezube sirotinje do te mjere da je rep.srpska= dodik, o tim stvarima se trebalo razmišljati prije par godina, još kad je prvi put zaprijetio referendumom, ali ne, hvala Bakiru pa je popuštao pa sad imamo ovakvog dodika, on ga je lično kreirao svojom nesposobnom politikom.

Što se tiče ovog sranja sa plinom, i čitam prijedloge tipa vinjete skuplje za ove iz rep srpske, pa njima to i jest cilj, da se i sam odrekneš dijela države u kojem su pripadnici tvog naroda genocidom otjerani, oni baš i forsiraju tu priču oni to i žele, da sami počnemo smatrat Pale, njihovim. Trebamo iskoristit volju amerike koja sad uzima zamah da zavrsi sa procesom integrisanja Balkana u nato i to koristit, jedino tako se može ovo sranje svo okončati, ulazak u nato je poraz velikosrpske politike za sva vremena
Ne do bog da je taj isti Bakir neku ružnu izjavu dao a kamli nešto pokušo uradit bilo bi--Kreten, nabacuje Dodiku na volej :-)

Ne do mi bog da ko nešto branim Bakira i u njega mu stranku :-) samo kažem-znam ja nas jebo nas

spreca

#73007 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by spreca » 03/10/2019 09:14

muha_sa wrote:
Benjo34 wrote:Dodika je nemoguće zaobići u pregovorima o bilo čemu i bilo čime, jednostavno on je svoju ličnost izgradio kod krezube sirotinje do te mjere da je rep.srpska= dodik, o tim stvarima se trebalo razmišljati prije par godina, još kad je prvi put zaprijetio referendumom, ali ne, hvala Bakiru pa je popuštao pa sad imamo ovakvog dodika, on ga je lično kreirao svojom nesposobnom politikom.

Ne do bog da je taj isti Bakir neku ružnu izjavu dao a kamli nešto pokušo uradit bilo bi--Kreten, nabacuje Dodiku na volej :-)

Ne do mi bog da ko nešto branim Bakira i u njega mu stranku :-) samo kažem-znam ja nas jebo nas
Muha u pravu je covjek.....bakir je napravio mnoge gluposti sa svojim nepromisljenim predlozima itd a onda mu Konjoglavi Laktasenko udari kontru i ovaj popusti...Bakir ima jako nepismene i glupe savjetnike kao sto je i on sam....sreca pa imamo Zeljka koji drzi koliko toliko uzde ...Bakir je bio cak pristao na vladu bez ANP ali Komso kaze jok...Jesil zaboravio koliko puta je Konjiglavog spasio Bakir i SDA.....Bakir prica o kompromisu a sa druge strane nema kompromisa i popustanja

muha_sa

#73008 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by muha_sa » 03/10/2019 09:20

spreca wrote:
muha_sa wrote:

Muha u pravu je covjek.....bakir je napravio mnoge gluposti sa svojim nepromisljenim predlozima itd a onda mu Konjoglavi Laktasenko udari kontru i ovaj popusti...Bakir ima jako nepismene i glupe savjetnike kao sto je i on sam....sreca pa imamo Zeljka koji drzi koliko toliko uzde ...Bakir je bio cak pristao na vladu bez ANP ali Komso kaze jok...Jesil zaboravio koliko puta je Konjiglavog spasio Bakir i SDA.....Bakir prica o kompromisu a sa druge strane nema kompromisa i popustanja
Iskustvo mi govori da su mu svi koji su proturijecili sa ove strane na volej nabacivali :-)
Sad ce krenut i lajanje na Komšica--ako vec nije krenulo :-)

LBVIEW

#73009 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by LBVIEW » 03/10/2019 09:32

muha_sa wrote:

Pa i danas vecina ovih sto spominju "voleje" hvali rahmetli Tihica, a on je, a ne Bakir, u politicku praksu uveo "kompromis" s likovima poiput Dodika.
Ono ne hvaleci SDA :D , treba reci kako jeste. :D

LBVIEW

#73010 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by LBVIEW » 03/10/2019 09:35

muha_sa wrote: Iskustvo mi govori da su mu svi koji su proturijecili sa ove strane na volej nabacivali :-)
Pa i krenulo je, tj.nije ni prestajalo od iste "FGR" druzine koja se tepa levicom. Ljudi kontaju kako je biti ljevica= biti fin, snishodljiv, sklon popustanju, "kompromisima" i tako to. :D

hizo ramidovic

#73011 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by hizo ramidovic » 03/10/2019 09:38

ako kontriras dodiku, kazu vidi sto mu na volej nabacuju, da nije rek'o ovo ili ono ne bi ni dodik reagovao...
ako popustas dodiku, kazu vidi mlakonje, nema ni muda ni kicmu, niko ne smije lupiti sakom o sto i reci dosta, pa dokle ce se njemu popustati itd.
ako sustis na dodikova sranja, onda kazu sto nasi sute ko pi*ke, niko ne smije da mu odbrusi, mi ih izabrali a oni samo sute..

julisiz es grant

#73012 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by julisiz es grant » 03/10/2019 09:40

https://www.klix.ba/vijesti/bih/banjalu ... /191003021

Inače Karadžićev bliski saradnik, jedan od autora instrukcije iz decembra 1991. o nasilnom preuzimanju vlasti od strane SDS-a u svim opštinama, čuveni "varijanta A i varijanta B" dokument, toliko spominjan u haškim suđenjima i presudama.

bunk

#73013 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by bunk » 03/10/2019 09:43

Kad bi kojim slucajem sda odlucila da napusti politicku scenu sve i jedna politicka stranka koja zivi od glasova Bosnjaka bi implodirala i nestala u svemirskim prostranstvima jer sve i jednoj je sa sdp i ns te nip i svim ostalim glavni programski cilj i razlog postojanja da zayebu sda..ko god tvrdi drugacije on zivi na Marsu a ne u BiH.

spreca

#73014 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by spreca » 03/10/2019 09:56

muha_sa wrote: Iskustvo mi govori da su mu svi koji su proturijecili sa ove strane na volej nabacivali :-)
Komsica stalno pljuju i to najvise SDAovci kao svog nekog koalicionog partnera jer cesto zasmeta nekim njihovim planovima......SDa svakom popusta osim strankama sa bosnjackom vecinom....primjer ti je KS gdje sve cine da sruse vladu KS koja bar meni se cini radi nesto na ozdravljenju stanja u Kantonu uz stalna podmetanja sadasnjoj vladi a u TZ Kanatonu su vec napravili takav raskol da je to uzasno i posledice po Tz kanton jer se ne radi punom parom ali zato bratu Konjoglavom bujrum,cak sta vise ode malo do istocnog sarajeva da ga spasi od bankrota .....nema jaceg bratstva od SDA-HDZ-SNSD ali na stetu Bosnjaka i to traje vec godinama jer Alinom izrodu je vazna vlast(jedna opstina vaznija od drugih 10)i da svoju Elenu uglavi za podpresjednicu stranke i glavnu hamsu na kantonalnu kliniku.

spreca

#73015 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by spreca » 03/10/2019 10:01

bunk wrote:Kad bi kojim slucajem sda odlucila da napusti politicku scenu sve i jedna politicka stranka koja zivi od glasova Bosnjaka bi implodirala i nestala u svemirskim prostranstvima jer sve i jednoj je sa sdp i ns te nip i svim ostalim glavni programski cilj i razlog postojanja da zayebu sda..ko god tvrdi drugacije on zivi na Marsu a ne u BiH.
:lol: :lol: ti hoces da oni ubrzaju kijametski dan :lol: :lol: :lol: ....sto se mene tice vec davno su trebali otici sa scene..

Maraschino

#73016 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maraschino » 03/10/2019 10:02

hizo ramidovic wrote:ako kontriras dodiku, kazu vidi sto mu na volej nabacuju, da nije rek'o ovo ili ono ne bi ni dodik reagovao...
ako popustas dodiku, kazu vidi mlakonje, nema ni muda ni kicmu, niko ne smije lupiti sakom o sto i reci dosta, pa dokle ce se njemu popustati itd.
ako sustis na dodikova sranja, onda kazu sto nasi sute ko pi*ke, niko ne smije da mu odbrusi, mi ih izabrali a oni samo sute..
Slazem se.
Pravi politicar, u svakom smislu te rijeci, davno je trebao da zakljuci da sa tipovima kao sto je MD nema kompromisa. Tu se sva prica zavrsava. Slijedi kriza, krizu rjesava MZ(u to vrijeme) a danas, ko vise izdrzi blokade.

LBVIEW

#73017 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by LBVIEW » 03/10/2019 10:20

hizo ramidovic wrote:ako kontriras dodiku, kazu vidi sto mu na volej nabacuju, da nije rek'o ovo ili ono ne bi ni dodik reagovao...
"Dva blizanca zla", "Haris je stvorio Dodika" i tako to, od iste forumske ekipe. :D

Benjo34

#73018 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Benjo34 » 03/10/2019 10:47

Dodik ovakvu jaku retoriku i srbovanje ima, bar u mom sjećanju od onog trenutka kad je na suprotnoj strani imao Bakira. Vjerujte da na ovoj političkoj sceni nemam stranku koju simpatišem, niti bi bio član neke stranke ali pokušavam bit realan, od potezanja 9 januara pa do referenduma i ostalih sranja Bakir se abnormalno pasivno ponašao i "podmazivao" dodika, sjetite se samo para kojim ce poslije biti održan referendum. Lajao je Dodik i ranije, ali sad ima kakve takve poteze kojim opravdava to lajanje ( Žandarmerija)

Ovo sad malo "žustrije" javljanje Bakira je čisto zbog toga što su stranci i njemu na neki način sigurno onako krišom opalili čvoku jer da se razumijemo, amere boli kita i za republiku i entitete, njima je bitno da se zaustavi ruski uticaj tu, to će učiniti natom. Mi imamo sreće što su Srbi zaluđeni rusijom pa su spremni izgubiti sve samo da bi bili veći rusi od rusa. Da je kojim slučajem drugačije, davno bi ova država bila Srpska Republika Bosna i Hercegovina, kad vidimo kakvo vodstvo imamo

Thorgerson

#73019 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Thorgerson » 03/10/2019 12:09

Pa izvini, zar nije lakse da onda postavimo granicne prelaze na Vracama i Dobrinji i da zavrsimo vise tu pricu. :-)

The 51st State

#73020 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by The 51st State » 03/10/2019 12:18

Thorgerson wrote:

Pa izvini, zar nije lakse da onda postavimo granicne prelaze na Vracama i Dobrinji i da zavrsimo vise tu pricu. :-)
nije, ovo su sasvim korektni prijedlozi koji se uz tehnicku razradu mogu prodati kao legitimni i tako obesmisliti perfidno igranje drzave od strane cetalja, ni oni ne biraju sredstva u svojoj politici negiranja i ponizavanja drzave.

PM72

#73021 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by PM72 » 03/10/2019 13:07

Thorgerson wrote: Pa izvini, zar nije lakse da onda postavimo granicne prelaze na Vracama i Dobrinji i da zavrsimo vise tu pricu. :-)
Ni slučajno,u genocidnoj tvorevini RS bi to i htjeli.Da naprave vidljivu granicu među entitetima a da je pobrišu prema Srbiji.

Ovo što ja predlažem može se legalno i legitimno usvojiti u kantonalnoj skuštini.Kanton Sarajevo vlasnik je recimo preduzeća Vodovod i Kanalizacija i može mu narediti da prestane kupovati vodu sa Pala.Već sam rekao da je sad na snazi jeftinija varijanta kupovine vode za padinske dijelove Starog grada.Ovaj narod,grad i država treba činiti sve da se otrgnemo ovisnosti o tuđem plinu,vodi,struji. Ovima sa Pala nije strano za zatvore vodu prema gradu kad im se ćefne - valjda se toga sjećamo?

Policija može sasvim regularno isključivati iz saobraćaja vozila koja imaju naljepnicu 2,1 ili manje od 1.To su većinom golfovi dvojke i to iz RS."zagađuju" ,isključiš ga iz saobraćaja i naplatiš kaznu.Autobusi koji prelaze preko Vraca također su muzejski primjerci a oni noviji neka idu preko Trebevića-samo postaviš znak na vru Vraca. :wink:

Znam momka sa Pala što radi u Holidej inu kao konobar.Nije problem,fin,korektan ali...gdje ti je recimo zdravstvena knjižica izdata u Kantonu Sarajevo? Nemaš je? Onda ne možeš raditi .Nisi izvadio sanitarnu dozvolu.Niko ti ne brani da je izvadiš ali će te to koštati 200 KM.

Znači,samo pismeno,bez sile i frke.Ne treba ljudima stavljati žute trake oko ruke ali neka se znaju neka pravila.Neka su bile "malte" na ulasku u grad i morao si skidati prljave opanke da bi sišao u Čaršiju,platiti porez na prodatu robu i utvrditi higijensku ispravnost proizvoda koje nosiš.

Danas u Lukavici,na Vracama i Lapišnici imaš torove u kojima ljudi iz RS prodaju kurbane.Nije problem,neka prodaje ali svaki ovan na uhu mora imati sanitarnu oznaku iz Kantona Sarajevo ili nema prodaje.Ko ga kupi - platiće kaznu. Prodaješ balvane i drva u Sarajevu? Ok,nije sporno ali gdje je pečat šumarije Kantona? Prodaješ građu? Nije sporno ali "što bi rek'o onaj " - gdje je pečat?

:wink:

Thorgerson

#73022 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Thorgerson » 03/10/2019 13:10

Ko i kada je šutio na Dodikova dobacivanja. Niko.

Ovi "naši" jedva čekaju njegova sranja.

Ajmo uzeti hipotetičku situaciju da nema Dodika.

O čemu bi pričali? Ok, aktiviramo MAP, saljemo ANP. Ko ce objasniti narodu da opet za 10 godina necemo uci u NATO? Jer to je sljedece pitanje naroda, ok evo poslali smo jebeni ANP, kad sad ulazimo u NATO? Da pricamo o ekonomiji? Da smo ubjedljivo zadnja rupa u evropi? Da nam siva ekonomija cvjeta kao nikad! Da nam odlazi dnevno preko 100 ljudi. Mislim haj eto o cemu bi se peglali i naglabali... :-)

Pa pogledaj evo sta SDA radi u Kantonu Sarajevo, umjesto da kao opozicija djeluje i radi na konkretnim stvarima - jer to moze raditi i kao opozicija. Jok, oni se bave samo spletkarenjima i glupostima.

Kazem ti, da Dodika nema, stvorili bi ga.

seoBIH

#73023 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by seoBIH » 03/10/2019 13:10

Pa nije ovo narnia jbte. Da li postoji političar u ovoj zemlji koji bi to uradio?

Maraschino

#73024 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maraschino » 03/10/2019 14:38

To Dodik vec odavno radi, sve umotano u rukavice.
Najnovije je popis nekretnina, koga nema upisuje se na brlog. Tako ce hiljade ljudi(Bosnjaka i Hrvata) ostati bez nekretnina ili ce u posebnom postupku morati dokazivati da je bio vlasnik neke nekretnine a to ce ga kostati ''ko popa carape''.

swanfilter

#73025 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by swanfilter » 03/10/2019 18:18

Pa, ako si mogu priustiti hiljade izgubljenih tuzbi po tom pitanju, posebno ekonomski, neka izvole.

Mogu oni unutar brloga, na lokalnom nivou, svasta-nesto, ali nista im nije u skladu sa civilizacijskim normama i dođe na naplatu. Obican aparhejd, nastavak genocida mirnim putem. Samo sto su oni ignoranti, slijepi od velike mrznje, pa guraju inat kako god ...

Da smo pametni bili ovo trideset godina, bili bi glavni u ovoj drzavi, al kad imas pojedince i SDA koji se za veceru prodavaju ...

Post Reply