U Londonu uhapsen Ejup Ganic

Locked
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#1551 Re: U Londonu uhapsen Ejup Ganic

Post by VjecitiStudent »

dallton wrote:
Real Khan wrote:Ako je ovo stvarno iz pera Dežulovića, onda me je duboko razočarao...premda shvatam da kada neko piše za "Nezavisne novine" mora malo priču "navući" na velikosrpsku stranu (da ne bi njega "navukli", valjda). Zašto me je razočarao? Pa brate, piše k'o da je drogiran i omađijan o nekakvom događaju kojem nije prisustvovao, nema prave informacije, a opleo po "ubicama iz Dobrovoljačke" po "golobradoj dici"...
Na jednoj obali Dobrovoljačke rijeke i najrazumniji su ljudi tek nesretnici kojima se svijet srušio te majske nedjelje, kao da je to bila prva krvava nedjelja u kalendaru 1992. godine, a na drugoj obali i najčestitiji glasovi zdravog razuma digli se u patetičnu riječ obrane za Ejupa Ganića i heroje s krovova Dobrovoljačke ulice, kao da sloboda ima smisla ako se mjeri slobodom doborovoljačkih ubica, nevinošću Ejupa Ganića i političkim bodovima Harisa Silajdžića, kao da napad na kolonu JNA nije bio zločin, kao da nisu u transporterima i kamionima bili prestrašeni golobradi regruti iz neke daleke vojvođanske Subotice i strašne sarajevske subote.

Nitko u cijeloj tmi s jedne, i tmuši s druge strane, što se neprebolna digla nakon hapšenja Ejupa Ganića, ne spominje tu djecu, prestravljene klince koji su ostavili glave na asfaltu Dobrovoljačke ulice, žrtve sumanute unakrsne vatre pomahnitalih generala s jedne obale, i dobrovoljačkih ubica s druge.
Moj Dežuloviću, na šta spade jadna ti mati...a donedavno mi bijaše zanimljiv. Nego, da li se mladi Dežul prisjetio osuditi i one "zločince" koji pobiše i bukvalno golim rukama podaviše gomilu "golobradih regruta" na transporterima u sred Splita...nepunu godinicu prije Dobrovoljačke...? Ma ne, tribali su onda Spliće pustiti golobradu dicu da mirno i dostojanstveno okupiraju Split, pa bi valjda i Boris Dežulović onda bija sritan...i pisao bi po Nezavisnim novinama kako je Split "vekovni srpski grad"...ili možda ne bi ništa ni pisao jer bi bio "zauzet" boravkom u nekakvoj masovnoj grobnici ili jami...ko će ga sad' znati...

ma ja, kako su nezavisni mislioci i umotvorci krenuli jos malo ce reci "pa sto ste se brate bunili, umjesto fino s ljudima" i guslati tu pricu o "ma svi su oni isti"...jos nesto da pitam - koliko smo mi doprinjeli tome da nam knjizevno umotvorci iz hrvatske a bogami i srbije tek tako dolaze i pametuju sta mi to treba da radimo? srecom, ne moramo se zamarati (kao ovi umotvorci) izmisljanjem dugih nadrealnih tekstova da bi pokusali da operemo svoj i tudji prljavi ves, jednostavno raspalimo transkripte (zahvaljujuci gluposti srpske politike :kravata: ) da pokazemo sta je ko kome mislio i planirao
Ne mogu vjerovati s kolikom samo povrsnoscu citate i komentarisete ove tekstove. Da li je moguce da vam browser prikaze samo dio teksta pa pukim slucajem prenebregnete ostalo, ili sto je najvjerovatnije, vase oci u napadu patriotske paranoje neke stvari uopste ne zele sve da vide i procitaju.

Bezbeli sad na nekom srpskom forumu, neko sa istim zarom i mrznjom, komentarise npr. ovaj dio istog Dezulovicevog teksta:
...
General Milutin Kukanjac, recimo, krenuo sa svojim vojnicima na izlet u Kuću cvijeća, pokupili na tramvajskoj stanici Aliju Izetbegovića, "Idete li preko Hasana Kikića?", "Idemo, upadaj", taman skrenuli u Dobrovoljačku, kad zapucalo. Radovan Karadžić u to se vrijeme upravo pripremao za svoju pjesničku večer - "Ko zna na koga nesreća cilja, cveće ne ume nasilje da vrati", recitirao je u ogledalo vježbajući svoj nastup, "livada u nervnom rastrojstvu šapati, neizvesna je sudbina lekovitog bilja" - kad ga je trgnula daleka tutnjava i reski pucnjevi. Biljana Plavšić, dobro se sjeća, te se nedjelje cijeli dan pripremala za sutrašnje ispite na Prirodno-matematičkom fakultetu, prilegla malo da pogleda Nedjeljno popodne i zadrijemala uz cvrkut ptičica iz parka, kad je oko šest probudile detonacije. Momčilo Krajišnik, na primjer, taman sa društvom zavrtio janjca pred kućom u Zabrđu kad im došao komšija i rekao da u Sarajevu počeo rat. "Čuj, rat", odgovorio mu Momčilo. Pa svi počeli da se smiju.

Kao da se ništa prije nedjelje u šest poslijepodne dogodilo nije, kao da nije u koloni bio otet i sam predsjednik države, kao da dan ranije nije započeo divljački napad na grad, kao je to bio prvi dim nad Sarajevom, kao da nisu mjesec dana ranije snajperi s Holiday Inna pucali po građanima, kao da nisu već u aprilu gorjeli i Mostar i podrinjska sela, a leševi ležali po ulicama Foče, Zvornika i Višegrada, kao da tenkovi nisu već mjesec dana orali Bosnu.

...
Ovdje je cijeli Dezulovicev tekst:
http://www.nezavisne.com/kolumne/vijest ... ubice.html
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#1552 Re: U Londonu uhapsen Ejup Ganic

Post by veljaca »

@ vjeciti ....

Pa ja sam ti postavio ovaj cijeli tekst na prethodnoj stranici. CIJELI ....
User avatar
ahuseino
Posts: 2183
Joined: 19/10/2004 05:44
Location: singularity

#1553 Re: U Londonu uhapsen Ejup Ganic

Post by ahuseino »

1gorstak wrote:
Ja sam dosljedan, to sto neki ne znaju citati to je druga prica. Protivio sam se tezi da je bilo opravdano otvoriti vatru bez poziva na predaju (sto neki na ovom forumu pravdaju), a prije toga naglasio da se ionako ne zna ko je prvi otvorio vatru i da je sasvim moguce da je prvi rafal ispaljen iz kolone.
Hvala ti na ubodu... jeftino...

Cisto sumnjam da mi je promaklo, necu se vracat' da provjeravam, ali mislio sam da si do sad odobravao momentalna desavanja. Ako ne vidis veliku sliku (objasnio sam nekoliko puta, mislim da je poneki post i ostao posllije cistke), to nije veliki problem, vidjeces uskoro; ali bio bi mi problem ako si odobravao ovo sadasnje.

Dalje, ne znam da je IKO na forumu odobravao EGZEKUCIJU tobom podvucenu gore, ako to nisi ti pogresno razumio...
Ljudi su govorili da nije bilo zlocina, te da je kolona bila legitiman cilj, ali niko nije rekao da je u redu ako (veliko AKO) je bila exekucija, i da zlocinci sa NASE strane hodaju slobodni. To bi odlucio neki sud ala ICTY... a po ovoj liniji - ako bratska nam Srbija nije za 11 godina imala dovoljno vremena da prikupi i prilozi dokaze, zasto bi bilo drugacije nakon dodatnkih 7 godina? - ovo apropo legitimnosti dogadjaja...

Ja primjetim sta ja primjetim, a sto nije lose, mjenjaju se stavovi ovdje... vidim da je i Nokia poceo obracati paznju na medijsko pokrice, mozda ce se ljudi zamisliti i o motivima... razmisliti o procesu i sta sve ovo znaci...
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#1554 Re: U Londonu uhapsen Ejup Ganic

Post by Bosnolog »

Postoji samo jedan istina,ali zato ovdje imamo onih koji su u sluzbi velikosrpske propagande a koji bi zeljeli da od prave istine i velikosrpske lazi naprave kompromisnu istinu na stetu iztine,... jer nemogu da istinu podnesu a lazi nece proci jer je nemogu preobratiti u istinu onda ti zagovaraju ovdje na forumu svoju laz kao i na mnogim temam ukljucujuci i ovu ocekujuci tzv.poluistinu ili kompromisnu istinu,.......Takvi su upravo ovodje ti podli prodavaci velikosrpske magle na ovom forumu ,......Oni i pored svih dokaza,presuda video zapisa priloga i svjedoka zele prodati i upakovati velikosrpsku to jest Cosicevu istinu.

BiH je sve godine pod barazom velikosrpske propagande,zavjere zdruzenih snaga to jest peraca velikosrpskog fasizma izjednacavanja dzelata i zrtve,.....Sa kakvim cinizmom i podlosti se zeli prodati i opravdati ciljevi zavjere i istine.Dobrica Cosic je uspio da ima armije onih koji slijede njegovu tezu laganje je ono cime se trebaju sluziti i insistirati dok od lazi ne naprave poluistinu a ponavljanejm poluistine od lazi napraviti istinu.Mitolomanija kosovskog boja je generacijska nasledna bolest ..Ganic i Dobrovoljacka je bila u Hagu,istrazivana i odbacena ali velikosrpskim peracima zlocinacko genocidne proslosti nije dovoljno oni bi mu sudili i proganajli Ganica i desetine hiljada branilaca BiH zauvijek.Ovdje su ti prodavaci Cosicve doktrine i njihovi peraci na ovom forumu koji nam prodaju Cosicevu maglu,..

Njima smeta ova dokazana istina,sudom potvrdena ali od peraca velikosrbizma ignorisana istina;

http://english.aljazeera.net/programmes ... 10824.html
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#1555 Re: U Londonu uhapsen Ejup Ganic

Post by Real Khan »

@vječiti,
Ma ja, malo sofizma, izvrtanja teza, malo se pljucne na jednu stranu, pa malo na drugu... i na kraju šahovsko-solomonsko rješenje: "svi su krivi za rat! Hajde Radovane kući, jer nije ni u Bošnjaka bilo maslo za ramazana"...je li to ono što se treba razumjeti iz ovog "dubokoumnog teksta"? Ja i dalje tvrdim kako Dežulovića nisam vidio u Dobrovoljačkoj kako zapisuje činjenice, nego se Dežul sunčao u ljetnim baštama negdje na Spinutu dok smo mi ratovali protiv Kukanjčevih terorista koji su nam oteli Predsjednika Predsjedništva i to uz pomoć te "golobrade djece".
Znate li da su iste starosne dobi bili i nadaleko čuveni Škorpioni? Jesu li i oni bili samo "golobrada deca"?
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#1556 Re: U Londonu uhapsen Ejup Ganic

Post by Real Khan »

KadSeMrtviProbudimo wrote:
Real Khan
...Na žalost ravnogorskih i salonskih četnika u državi, morat ću zahvaliti i poslušati desetine dragih forumaša koji su mi zatrpali inbox porukama podrške sa dosta uvjerljivim razlozima da nastavim pisati. Tako da ću nastaviti povremeno javljanje na forumu... U svakom slučaju ću čitati s vremena na vrijeme šta se piše, mada imam previše obaveza na poslu i van posla...

I ja sam danas išao u "7 baće", dao u svaku šubu po cenera sadake, samo da mi se usliša želja "da se vratiš"...

Teško je bez politikanata i huškača ovdje, ostali bi samo pravnici i emotivci.
Aferim, ako si išao u "7 braće" i dao sadaku za moj povratak :D Nego, nisi se valjda prepoznao u nečemu gore napisanom... :D

Nego, da se vratimo na temu Ganić & Dobrovoljačka...Vidjet ćemo uskoro kada se skine zabrana sa redigovanih zapisnika sjednica glavnog štaba Vojske Jugoslavije šta je ko radio, ko je kome šta naredio, kakve su imali zadatke...samo polagano. Mnogi će se postiditi svog piskaranja ovdje na forumu, a ja sigurno neću biti jedan od njih.
Last edited by Real Khan on 19/03/2010 16:05, edited 1 time in total.
User avatar
KadSeMrtviProbudimo
Posts: 533
Joined: 09/09/2009 15:54
Location: mešihat nevjerne zajednice

#1557 Re: U Londonu uhapsen Ejup Ganic

Post by KadSeMrtviProbudimo »

Real Khan wrote:
KadSeMrtviProbudimo wrote:
Real Khan
...Na žalost ravnogorskih i salonskih četnika u državi, morat ću zahvaliti i poslušati desetine dragih forumaša koji su mi zatrpali inbox porukama podrške sa dosta uvjerljivim razlozima da nastavim pisati. Tako da ću nastaviti povremeno javljanje na forumu... U svakom slučaju ću čitati s vremena na vrijeme šta se piše, mada imam previše obaveza na poslu i van posla...

I ja sam danas išao u "7 baće", dao u svaku šubu po cenera sadake, samo da mi se usliša želja "da se vratiš"...

Teško je bez politikanata i huškača ovdje, ostali bi samo pravnici i emotivci.
Aferim, ako si išao u "7 braće" i dao sadaku za moj povratak :D Nego, nisi se valjda prepoznao u nečemu gore napisanom... :D

I da ti odgovorim - @zoom će brisati. A pošto si "dobar s njim" - neću pogotovo, jer ću onda dobiti ban.

Bez obzira na pokvarenu insinuaciju i krajnje drsku provokaciju, koja bi kod drugih bila kažnjiva.
Last edited by Anonymous on 19/03/2010 16:11, edited 2 times in total.
Reason: 19. Mar. 2010. 16:05 Banned user for reason “komentiranje rada moderatora” » KadSeMrtviProbudimo // 30 dana
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#1558 Re: U Londonu uhapsen Ejup Ganic

Post by Real Khan »

Jedan mali podsjetnik iz ratnog spomenara... Za sve one koji misle da je u Dobrovoljačkoj bila nepravedna zasjeda protiv "golobrade dece", samo neka pogleda koliko je bila "stara" jedna od mojih jedinica (prosjek 19-20 godina) - "Crne mambe", Specijalna jedinica Vojne policije pod komandom Kerima Lučarevića - Doktora.

http://img216.imageshack.us/img216/7337 ... 985146.jpg

A ko je god bio u Sarajevu tih dana, znaju da je 99% momaka koji su stali pred 5. vojnu silu u Europi bila upravo ovako "stara", "opremljena" i "obučena".
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#1559 Re: U Londonu uhapsen Ejup Ganic

Post by 1gorstak »

Real Khan wrote:@vječiti,
Ma ja, malo sofizma, izvrtanja teza, malo se pljucne na jednu stranu, pa malo na drugu... i na kraju šahovsko-solomonsko rješenje: "svi su krivi za rat! Hajde Radovane kući, jer nije ni u Bošnjaka bilo maslo za ramazana"...je li to ono što se treba razumjeti iz ovog "dubokoumnog teksta"? Ja i dalje tvrdim kako Dežulovića nisam vidio u Dobrovoljačkoj kako zapisuje činjenice, nego se Dežul sunčao u ljetnim baštama negdje na Spinutu dok smo mi ratovali protiv Kukanjčevih terorista koji su nam oteli Predsjednika Predsjedništva i to uz pomoć te "golobrade djece".
Znate li da su iste starosne dobi bili i nadaleko čuveni Škorpioni? Jesu li i oni bili samo "golobrada deca"?
Paranoja pa eto ti. To sto je Dezulovic napisao jedan tekst s kojim se ne slazes, odmah mu prisivas izjednacavanje strana i odgovornosti. Cim se neko po jednom pitanju ne slaze s tobom, a slaze u ostalih 99, odmah uvrede, pljuvanje i trazenje skrivenih namjera. I meni si na pocetku poceo teoretisati "kako polako otkrivam svoje pravo lice" jer sam rekao da (cak i da su nasi prvi poceli, a sto nije potvrdjeno) ne vidim opravdanje za jednostrano otvaranje vatre po koloni bez poziva na predaju. Ne znam jesi li ponesen pohvalama ostalih ucesnika toliko zaslijepljen pa se ne mozes ljudski i kulturno razici u misljenju ili te zadnjih dana pritiscu neki licni problemi pa zato nervoza po forumu, ali ove konstrukcije, evo sada i na racun Dezulovica kojeg optuzujes da pokusava izjednaciti strane, to nije u redu.

Cim nije kako ti hoces da bude, odmah salonski cetnici, bla bla
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#1560 Re: U Londonu uhapsen Ejup Ganic

Post by bingov buraz »

Dezulovicev tekst je fantastican :thumbup: kao i uvijek ubada u sridu.
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#1561 Re: U Londonu uhapsen Ejup Ganic

Post by Real Khan »

1gorstak wrote:
Real Khan wrote:@vječiti,
Ma ja, malo sofizma, izvrtanja teza, malo se pljucne na jednu stranu, pa malo na drugu... i na kraju šahovsko-solomonsko rješenje: "svi su krivi za rat! Hajde Radovane kući, jer nije ni u Bošnjaka bilo maslo za ramazana"...je li to ono što se treba razumjeti iz ovog "dubokoumnog teksta"? Ja i dalje tvrdim kako Dežulovića nisam vidio u Dobrovoljačkoj kako zapisuje činjenice, nego se Dežul sunčao u ljetnim baštama negdje na Spinutu dok smo mi ratovali protiv Kukanjčevih terorista koji su nam oteli Predsjednika Predsjedništva i to uz pomoć te "golobrade djece".
Znate li da su iste starosne dobi bili i nadaleko čuveni Škorpioni? Jesu li i oni bili samo "golobrada deca"?
Paranoja pa eto ti. To sto je Dezulovic napisao jedan tekst s kojim se ne slazes, odmah mu prisivas izjednacavanje strana i odgovornosti. Cim se neko po jednom pitanju ne slaze s tobom, a slaze u ostalih 99, odmah uvrede, pljuvanje i trazenje skrivenih namjera. I meni si na pocetku poceo teoretisati "kako polako otkrivam svoje pravo lice" jer sam rekao da (cak i da su nasi prvi poceli, a sto nije potvrdjeno) ne vidim opravdanje za jednostrano otvaranje vatre po koloni bez poziva na predaju. Ne znam jesi li ponesen pohvalama ostalih ucesnika toliko zaslijepljen pa se ne mozes ljudski i kulturno razici u misljenju ili te zadnjih dana pritiscu neki licni problemi pa zato nervoza po forumu, ali ove konstrukcije, evo sada i na racun Dezulovica kojeg optuzujes da pokusava izjednaciti strane, to nije u redu.

Cim nije kako ti hoces da bude, odmah salonski cetnici, bla bla
Ma ja bih bio sretan kada bi bilo "do mene" i do nekakve moje "paranoje", ali na žalost nije. Da znate šta se "iza brda valja" u najmanju ruku biste se zabrinuli, ali eto mirno spavajte i posipajte pepelom i one koji to nisu zaslužili...

To što šjor Dežulović piše u "Nezavisnim novinama" i to o Dobrovoljačkoj, naravno da se ne mogu složiti iz prostog razloga što je njemu neko o Dobrovoljačkoj pričao (ne znam ko, ali ga je "dobro" posavjetovao), a ja sam ipak bio tu u Sarajevu i ne treba meni neko iz Splita pričati priče za malu djecu. Nije ovdje problem oko Dežulovića, nego oko činjenice da je iz RS-a krenula obavještajna, policijska, medijska i pravna kampanja protiv svega onoga što smo mi, koji smo se branili i odbranili, učinili za opstanak države i naroda bosanskog. Cilj je da se nebulozama Dr. Dabića obezbjedi kakav-takav kredibilitet, pa makar to bilo postojanje optužnice protiv političkog, vojnog i policijskog vrha Republike BiH u slučaju Dobrovoljačka i tako se stavi sumnja na ispravnost djelovanja na odbrani legitimnih organa države BiH protiv koje se Dabić pobunio i najavio "nestanak muslimanskog naroda". Polako, sve će vam se kockice posložiti kada se bude postavilo pitanje Dabiću "zašto se pobunio protiv legalne vlasti i poveo oružanu pobunu", "ko je finansirao tu pobunu", "ko je na terenu logistički pomagao i organizirao tu pobunu"...i na kraju pitanje: "kako i ZAŠTO ste stvorili RS?" Na ovo pitanje je Dabiću potrebno opravdanje da se "srpski narod morao samo braniti" i da je to bilo nužno...
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#1562 Re: U Londonu uhapsen Ejup Ganic

Post by 1gorstak »

Real Khan wrote:
1gorstak wrote:
Real Khan wrote:@vječiti,
Ma ja, malo sofizma, izvrtanja teza, malo se pljucne na jednu stranu, pa malo na drugu... i na kraju šahovsko-solomonsko rješenje: "svi su krivi za rat! Hajde Radovane kući, jer nije ni u Bošnjaka bilo maslo za ramazana"...je li to ono što se treba razumjeti iz ovog "dubokoumnog teksta"? Ja i dalje tvrdim kako Dežulovića nisam vidio u Dobrovoljačkoj kako zapisuje činjenice, nego se Dežul sunčao u ljetnim baštama negdje na Spinutu dok smo mi ratovali protiv Kukanjčevih terorista koji su nam oteli Predsjednika Predsjedništva i to uz pomoć te "golobrade djece".
Znate li da su iste starosne dobi bili i nadaleko čuveni Škorpioni? Jesu li i oni bili samo "golobrada deca"?
Paranoja pa eto ti. To sto je Dezulovic napisao jedan tekst s kojim se ne slazes, odmah mu prisivas izjednacavanje strana i odgovornosti. Cim se neko po jednom pitanju ne slaze s tobom, a slaze u ostalih 99, odmah uvrede, pljuvanje i trazenje skrivenih namjera. I meni si na pocetku poceo teoretisati "kako polako otkrivam svoje pravo lice" jer sam rekao da (cak i da su nasi prvi poceli, a sto nije potvrdjeno) ne vidim opravdanje za jednostrano otvaranje vatre po koloni bez poziva na predaju. Ne znam jesi li ponesen pohvalama ostalih ucesnika toliko zaslijepljen pa se ne mozes ljudski i kulturno razici u misljenju ili te zadnjih dana pritiscu neki licni problemi pa zato nervoza po forumu, ali ove konstrukcije, evo sada i na racun Dezulovica kojeg optuzujes da pokusava izjednaciti strane, to nije u redu.

Cim nije kako ti hoces da bude, odmah salonski cetnici, bla bla
Ma ja bih bio sretan kada bi bilo "do mene" i do nekakve moje "paranoje", ali na žalost nije. Da znate šta se "iza brda valja" u najmanju ruku biste se zabrinuli, ali eto mirno spavajte i posipajte pepelom i one koji to nisu zaslužili...
Prvo, ja nisam rekao da se trebamo opustiti, "mirno spavati" i sta vec. Naprotiv, ja sam na ovom forumu govorio da se trebamo spremati za rat, a nadati se da ga nece biti. Drugo, samo ti objasnjavam da se paranoidnim optuzbama na racun sagovornika nista ne postize, naprotiv, od sebe tjeras one s kojima se u 99 % drugih slucajeva slazes.
JBL
Posts: 1179
Joined: 17/08/2004 00:06

#1563 Re: U Londonu uhapsen Ejup Ganic

Post by JBL »

1gorstak wrote:Protivio sam se tezi da je bilo opravdano otvoriti vatru bez poziva na predaju (sto neki na ovom forumu pravdaju), a prije toga naglasio da se ionako ne zna ko je prvi otvorio vatru i da je sasvim moguce da je prvi rafal ispaljen iz kolone.
Nadam se da se pravis da jos uvijek ne kontas?! Na tu kolonu bi pucali u svakoj zemlji na zapadu i to generalno uopste nije vazno. Stvar je u tome da Srbija nema pravo petljanja sve i da su jedan po jedan streljani u centru Sarajeva. Nema pravo glasa i da nekima obraz nije djon znali bi to i sami.
Last edited by JBL on 19/03/2010 18:37, edited 1 time in total.
User avatar
ahuseino
Posts: 2183
Joined: 19/10/2004 05:44
Location: singularity

#1564 Re: U Londonu uhapsen Ejup Ganic

Post by ahuseino »

1gorstak wrote:
Prvo, ja nisam rekao da se trebamo opustiti, "mirno spavati" i sta vec. Naprotiv, ja sam na ovom forumu govorio da se trebamo spremati za rat, a nadati se da ga nece biti. Drugo, samo ti objasnjavam da se paranoidnim optuzbama na racun sagovornika nista ne postize, naprotiv, od sebe tjeras one s kojima se u 99 % drugih slucajeva slazes.
Dobro je... okreces pricu, svidja mi se to, nemoj se sad kocoperit :thumbup: sve je uredu ne sekiraj se.

Kazem - namjerno ili nenamjerno se ponasa... jedan segment...

Skontace i drugi, taj dan jedva cekam.

Licna prepucavanja s Khanom mogu prestati sto se mene tice... odmicu od teme, i nisu konstruktivni... pogotovu sto cete se sad haman pa slozit'... :D
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#1565 Re: U Londonu uhapsen Ejup Ganic

Post by 1gorstak »

JBL wrote:
1gorstak wrote:Protivio sam se tezi da je bilo opravdano otvoriti vatru bez poziva na predaju (sto neki na ovom forumu pravdaju), a prije toga naglasio da se ionako ne zna ko je prvi otvorio vatru i da je sasvim moguce da je prvi rafal ispaljen iz kolone.
Nadam se da se pravis da jos uvijek ne kontas?! Na tu kolonu bi pucali u svakoj zemlji na zapadu
Ovdje sada samo hipoteticki posto se ne zna ko je prvi poceo pucati, ali evo hajde da se kaze da su nasi prvi poceli. Postavlja se pitanje zasto je onda Divjak, koji je bio na terenu, neinformisan o namjeri da se napadne kolonu pa naredjuje obustavu vatre i drugo, ko je, imenom i prezimenom naredio orvaranje vatre ? Ako bi svako uradio to sto ti kazes, zasto taj neko kome trazis opravdanje ne izadje i kaze "Ja sam naredio jer bi to uradili u svakoj zemlji na zapadu" ? Ako je to nesto normalno, a ti mislis (?) da su nasi prvi poceli, zasto taj ko je preuzeo odgovornost na sebe da naredi otvaranje vatre ne izadje i sada tu odluku objasni ?
Stvar je u tome da Srbija nema pravo petljanja sve i da su jedan po jedan streljani u centru Sarajeva. Nema pravo glasa i da nekima obraz nije djon znali bi to i sami.
Tu se slazemo. Ovaj slucaj moze procesuirati samo sud u Haagu ili ovaj u Sarajevu. Sud u Haagu je digao ruke a ako ovaj sarajevski nesto iskopa, odlicno, mi nemamo sta kriti. Ovaj potez Beograda je samo nastavak agresije na BiH.
JBL
Posts: 1179
Joined: 17/08/2004 00:06

#1566 Re: U Londonu uhapsen Ejup Ganic

Post by JBL »

Ponavljam... Nije vazno ko je poceo pucati i sumnjam da se zna ko je "prvi" poceo pucati. Bosanska strana je u svakom slucaju imala pravo otvoriti vatru. Izraelci bi spalili kolonu cisto principa radi. Nakon 100.000 mrtvih u BiH neko iz Bosne trebao da se pravda Srbiji i da "preuzima odgovornost"? Jel ti to ozbiljno?!
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#1567 Re: U Londonu uhapsen Ejup Ganic

Post by dallton »

Ličnost u fokusu
Boris Tadić


Deset dana nakon zahtjeva Tužilaštva za ratne zločine Srbije za izručenje Ejupa Ganića upućenog Velikoj Britaniji, predsjednik Srbije Boris Tadić je izjavio da "za Srbiju uopšte nije centralno pitanje da Ganić bude izručen Srbiji". Istom prilikom Tadić je izjavio i da Srbija nema ništa protiv "da Ganić bude isporučen Sudu BiH".

Dakle, dobro ste pročitali, ne radi se ni o kakvom humorističkom predlošku za novu epizodu farse nekog ex-Yu političkog sitcoma a la Lud, zbunjen, normalan. Iz Srbije su danima uvjeravali i britanske vlasti i sarajevsku javnost da politika nema nikakvog utjecaja na autonomni zahtjev srbijanskih pravosudnih organa za izručenje Ganića, da bi nakon toga predsjednik Tadić, i u ime nepokolebljivih boraca za pravdu iz beogradskog Tužilaštva za ratne zločine i skrivanje Ratka Mladića, priopćio urbi et orbi da Srbija, ustvari, i ne zahtijeva Ganićevu deportaciju u Beograd. Toliko, a dovoljno, o srbijanskom pravosuđu, čiju nezavisnost već godinama najbolje na svojoj koži u zatvoru osjeća nedužni Ilija Jurišić.

Spomenuta Tadićeva izjava odlično ilustrira cjelokupni odnos njegove vladavine prema Bosni i Hercegovini. Službeni zahtjev za izručenje Ganića praćen neslužbenim povlačenjem istog zahtjeva samo je nastavak politike prema kojoj Tadić formalno podržava integritet Bosne i Hercegovine, a suštinski još više podržava Milorada Dodika koji svojski rastura sve što je od te države još preteklo. No, ta politika je odavno pročitana, čak i od stranaca koji se teško snalaze sa ćirilicom, pa je Tadić zato prinuđen da povlači i poteze koji naivne mogu navesti i na zaključak da se Beograd distancira od Dodika.

Ipak, priznajem da povodom najnovijeg Tadićevog lupinga mene najviše zabavlja položaj u koji je njime doveo zapjenušane kritičare odlučne (i odlične) reakcije dijela državnih zvaničnika, predvođenih Harisom Silajdžićem i Željkom Komšićem, te dijela institucija poput Parlamenta BiH. Naime, citiranom izjavom predsjednik Tadić je u paramparčad razbio ključni argument kritičara "politizacije" srbijanske potjernice za Ganićem, po kojem u čitavoj aferi nema mjesta politici jer se, kao, radi o pravosudnoj stvari. Na stranu sad čak i to što beogradska potjernica i s međunarodnopravnog i s krivičnopravnog aspekta predstavlja akt pravnog nasilja i bezobrazluka države Srbije prema državi Bosni i Hercegovini: Tadićeva izjava je najčistiji dokaz prvenstveno političke prirode beogradskog zahtjeva za izručenje. Oni, koji se izruguju svima koji su digli glas i poduzeli akcije protiv Ganićevog hapšenja u Londonu, cinično poručuju "svi ste vi Ganić". Kad bi im čovjek odgovarao istom mjerom, teško da bi to mogao učiniti preciznije od "svi ste vi Tadić". (S. Pećanin)
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#1568 Re: U Londonu uhapsen Ejup Ganic

Post by 1gorstak »

ahuseino wrote:
1gorstak wrote:
Prvo, ja nisam rekao da se trebamo opustiti, "mirno spavati" i sta vec. Naprotiv, ja sam na ovom forumu govorio da se trebamo spremati za rat, a nadati se da ga nece biti. Drugo, samo ti objasnjavam da se paranoidnim optuzbama na racun sagovornika nista ne postize, naprotiv, od sebe tjeras one s kojima se u 99 % drugih slucajeva slazes.
Dobro je... okreces pricu, svidja mi se to, nemoj se sad kocoperit :thumbup: sve je uredu ne sekiraj se.

Kazem - namjerno ili nenamjerno se ponasa... jedan segment...

Skontace i drugi, taj dan jedva cekam.

Licna prepucavanja s Khanom mogu prestati sto se mene tice... odmicu od teme, i nisu konstruktivni... pogotovu sto cete se sad haman pa slozit'... :D
Klizecim startom me optuzis da nisam dosljedan a onda si protiv licnih prepucavanja ? Ti si me na ovoj temi optuzio da sam "odobravao momentalna desavanja" vezana za sugavi potez Beograda, pa si tek onda trazio gdje sam ja to rekao i onda izmoren, obecao da ces to ipak iskopati kada budes imao vremena. Sada kada si skontao da si totalno fulio, hoces da glumis konstruktivnog igraca i da kao miris mene i Khana. Ja se sa njim nisam ni zakacio, a da budemo otvoreni jedan prema drugom, to nam je valjda obaveza. I bio sam otvoren, zbog razlike u stavovima su padale teske optuzbe a vise mu je ucesnika aplaudiralo i stvari su se toliko zakotrljale da si ti nekako dosao do zakljucka da ja "odobravam momentalna desavanja". Mislim, vatafak ?

Zadrzimo se na temi a uvrede ostavimo po strani.
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#1569 Re: U Londonu uhapsen Ejup Ganic

Post by 1gorstak »

JBL wrote:Nakon 100.000 mrtvih u BiH neko iz Bosne trebao da se pravda Srbiji i da "preuzima odgovornost"? Jel ti to ozbiljno?!
Ti tvrdis da nema nista lose u otvaranju vatre na kolonu bez prethodnog poziva na predaju, pravdas to oslobadjanjem talaca i kako vec, i evo recimo da je to legitiman stav (mada ne mislim tako jer bi se oni onako izlozeni na ulici predali bez ispaljenog metka). Ali ako neko donese odluku da se silom i na foru oslobodi taoce, taj neko treba da kaze: "Jesam, ja sam naredio otvaranje vatre". Ako nema krivicne odgovornosti nece ni odgovarati i rijesena stvar. Sta je problem ?
User avatar
pici
Posts: 43590
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#1570 Re: U Londonu uhapsen Ejup Ganic

Post by pici »

Real Khan wrote:
Ma ja bih bio sretan kada bi bilo "do mene" i do nekakve moje "paranoje", ali na žalost nije. Da znate šta se "iza brda valja" u najmanju ruku biste se zabrinuli, ali eto mirno spavajte i posipajte pepelom i one koji to nisu zaslužili...

To što šjor Dežulović piše u "Nezavisnim novinama" i to o Dobrovoljačkoj, naravno da se ne mogu složiti iz prostog razloga što je njemu neko o Dobrovoljačkoj pričao (ne znam ko, ali ga je "dobro" posavjetovao), a ja sam ipak bio tu u Sarajevu i ne treba meni neko iz Splita pričati priče za malu djecu. Nije ovdje problem oko Dežulovića, nego oko činjenice da je iz RS-a krenula obavještajna, policijska, medijska i pravna kampanja protiv svega onoga što smo mi, koji smo se branili i odbranili, učinili za opstanak države i naroda bosanskog. Cilj je da se nebulozama Dr. Dabića obezbjedi kakav-takav kredibilitet, pa makar to bilo postojanje optužnice protiv političkog, vojnog i policijskog vrha Republike BiH u slučaju Dobrovoljačka i tako se stavi sumnja na ispravnost djelovanja na odbrani legitimnih organa države BiH protiv koje se Dabić pobunio i najavio "nestanak muslimanskog naroda". Polako, sve će vam se kockice posložiti kada se bude postavilo pitanje Dabiću "zašto se pobunio protiv legalne vlasti i poveo oružanu pobunu", "ko je finansirao tu pobunu", "ko je na terenu logistički pomagao i organizirao tu pobunu"...i na kraju pitanje: "kako i ZAŠTO ste stvorili RS?" Na ovo pitanje je Dabiću potrebno opravdanje da se "srpski narod morao samo braniti" i da je to bilo nužno...
:thumbup: to je ona ofucana ma svi pucaju i dan danas kad počneš priču s bivšim naseljenicima okolnih brda uvjek isto "Svi pucaju".....a to me već vuče na kunanjčevu kad su ga pitali novinari ko puca po sarajevu "svi pucaju" sem armije samo armija NE ona nebi ni mrava zgazila......neču se ni vračat na 2 maj jer srbija će izgleda izbrisati u kalendaru taj datum ,već na kompletan APRIL.....pa evo sude dvojcu iz srbije vrhovnim DB-ovcima tadašnjim KOS-ovcima za pomaganje,naoružavanje,obuku itd itd crvrnih beretki,škorpiona ,arkanovaca i injih drugih paravojski za očite masakre i pokolje iz pravca srbije u istočnu bosnu tokom aprila 1992.....nije njima stalo do dabiča da je stalo nebi ga ni isporučivali kao mladića i hadžića ,već očito ponovna kontra tužba o ozbiljnoj AGRESIJI na tada neovisnu državu a i opravdanje naravno za stvaranje ćistog srpskog entiteta .Toliko ima uhvaćenih poziva pišHopije-brbljivca dabiČke da je presmješno i raspravljat na onu "ko je počeo RAT" i "svi pucaju".Borisu Dežuleviću jedan ogroman MINUS na tekst ma kako ga pojedini participirali.
Iz današnjeg ugla kada sagledam trebalo se je napast na sve kasarne otet naoružanje i izvršiti deblokadu,ovako ubijani smo sa brda četri pune godine(izgleda po nekima nedovoljno) i stradalo je 14000 sarajlija od toga 1600 djece ,
armin071
Posts: 5291
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#1571 Re: U Londonu uhapsen Ejup Ganic

Post by armin071 »

Iz današnjeg ugla kada sagledam trebalo se je napast na sve kasarne otet naoružanje i izvršiti deblokadu,ovako ubijani smo sa brda četri pune godine(izgleda po nekima nedovoljno) i stradalo je 14000 sarajlija od toga 1600 djece ,[/quote]

I naravno pustiti "golobrade mladice", ali samo u gacama u pravcu Ilidze ali pjeske da ih narod moze posteno da "ispljuje"...... Ali avaj nazalost smo na "celu" Aliju...... Hrvati su to pametno odradili kad se vidi da ce rat na celo drzave treba da dodje general(Tudjman), a ne koji covjek kojem je glavni cilj bio zaloziti sto vise naroda dok ne dodje rekcija Amerike i EU. Nikad mu necu halaliti onu "mirno spavajte"..........
User avatar
ahuseino
Posts: 2183
Joined: 19/10/2004 05:44
Location: singularity

#1572 Re: U Londonu uhapsen Ejup Ganic

Post by ahuseino »

1gorstak wrote:

Klizecim startom me optuzis da nisam dosljedan a onda si protiv licnih prepucavanja ? Ti si me na ovoj temi optuzio da sam "odobravao momentalna desavanja" vezana za sugavi potez Beograda, pa si tek onda trazio gdje sam ja to rekao i onda izmoren, obecao da ces to ipak iskopati kada budes imao vremena. Sada kada si skontao da si totalno fulio, hoces da glumis konstruktivnog igraca i da kao miris mene i Khana. Ja se sa njim nisam ni zakacio, a da budemo otvoreni jedan prema drugom, to nam je valjda obaveza. I bio sam otvoren, zbog razlike u stavovima su padale teske optuzbe a vise mu je ucesnika aplaudiralo i stvari su se toliko zakotrljale da si ti nekako dosao do zakljucka da ja "odobravam momentalna desavanja". Mislim, vatafak ?

Zadrzimo se na temi a uvrede ostavimo po strani.
Skinuti su ta dva komentara i tvoj i moj, pa kao takvi nisam nastavio dalje reko' da te ne ofiram...... a mozda cu veceras... ne znam... jer sada okreces pricu pa...

Cuj da vas ja mirim... cuj ja izmoren (k’o trazio), cuj ja skont’o da sam totalno fulio... Gorstak, nisam dobio dojam da si glup ovdje, naprotiv, ali jesam dobio dojam da si malo zasljepljen svojim egom, i kao takav tesko ti je priznati da si negdje gore pogrijesio, jer si se sam zalio da su te ovdje vrijedjali sa onim salonac... zasto bi to neko uradio ako nije dobio dojam da si rekao da treba da svi odgovaraju (trazicu tacne rijeci poslije ako nisi izbrisao) pred zakonom implicitno i indirektno ostavljajuci Ganica vukovima. Cuj JA FULIO!!!!! Apropos tebe jel’? Pa nisi TI tema ove emisije, tema je nesto puno vaznije i draze, a to je glavno da nisam fulio. Evo vidim da nisam ja jedini da ti ovo govori… i kazem ti, nemoj se ljutit, dobro sada pricas vise-manje… da se hoce bogdo vise ljudi dohavizat’.

Ali ako mozes na trenutak ostaviti na strainu prepucavanje, pa mi onda odgovori ovo:

Dali ti sada podrzavas da Ganic treba da odgovara igdje?
Dali je logicnije da prvo bude neka istraga?
Dali je ta istraga nekad vec i bila?
Sta je ICTY rekao 2003?

Posto ces na ovo zadnje odgovoriti da je ICTY ostavio otvorena vrata za dalje… ja onda imam samo reci ovo -
Ako srpska/srbijanska strana od 1992 do 2003 NIJE NASLA dovoljno materijala da njega osudi Tribunal, a siguran sam da su kopali i rukama i nogama, da nadju nesto validno. Kako im dodatnih 7 godina moze pomoci da se nadje NESTO NOVO. I GDJE JE to novo? Koliko puta onda njemu (ratnom BIH predsjednistvu) treba da se sudi?

Da li onda priznajes da je krajnje nefer svrstati njega (kakav god da je i kome god) medju ove za koje kazemo “trebaju svi odgovarati”...
Zar ovo nije do bola ocigledna politicka igra zamajavanja? Kako ti onda mogu praviti smisla price o novim dokazima i procesima, mjestu sudjenja, pocetku rata i statijaznam…

Toliko…

@Zoom66-e, nemoj matereti mi brisat ovo, umorih se od pisanja, I onda dodjem tamo kad ono - nema… nista… Nisam nista maligno pisao…
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#1573 Re: U Londonu uhapsen Ejup Ganic

Post by 1gorstak »

ahuseino wrote:Dali ti sada podrzavas da Ganic treba da odgovara igdje?
by 1gorstak on 08/03/2010 14:48
Naravno da je moguce da je Ganic odgovoran, ali tu odgovornost treba da utvrdi sud u Haagu (koji se vec odredio po tom pitanju) ili sud u Sarajevu. Vlasti u Beogradu su dokazale da nisu objektivne i njihovim se sudovima ne moze vjerovati. Znaci ne stiti se Ganica od sudskog procesa, pokusava ga se zastititi od beogradskih sudova gdje ne moze imati fer proces.
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#1574 Re: U Londonu uhapsen Ejup Ganic

Post by Goran_35 »

1."golobradi regruti" su bili naouzani punoljetni,vojno-obucheni pipadnici do zuba naouzane cetvte vojne sile u Europi!

2. Dežulović kao i svaka druga novinarska prostitutka,a takvi su gotovo svi novinari na ovim prostoima,za saku eura ce svakom mediju napisati upravo ono sto pase tom mediju.

3.Uloga novinara je veoma znacajna i oni su "instrument politike",obicno pod kontrolom obavjestajne ili obavjestajnih sluzbi (stranih ili domace),direktno odgovorni za sve lazi i ratno-huskacku propagandu koja je dovela do stasnih masakara na prostoima Jugoslavije sto je rezultialo genocidom nad Bosancima!
KOS je kontrolisao vecinu medija i novinara ukljucujuci i estradne licnosti koje su kroz pjesmu davale znacajne poruke (recimo,sjetimo se stiha "ko ne slusa pjesmu slusat ce oluju"-"Jugoslavijo")

4.Armija BiH tada nije bila usrtojena,radilo se o grupama samorganizovanih,prepadnutih naoruzanih gradjana,nad kojima niko nije imao potpunu kontrolu pa ni Ganic,a koji su prije dogadjanja saznali recimo za masakre u Bijeljini i ulozi JNA i Arkana koji je uz pomoc ouzija JNA i MUP-a Srbije pocinio zlocine na teritoiji BiH.

5.Prije dobrovoljacke,dakle drugog Maja,JNA je izvrsila napad na predsjednistvo i pokusala izvrsiti vojni i drzavni udar na legitimno izabane organe vlasti BiH sto uz kidnapovanje pedsjednika drzave predstavlja zapravo konacnu objavu rata Republici BiH koja je po medjunarodnom pravu u trenucima dobijanja samostalnosti imala pravo da se uz pomoc naoruzanih gradjana,ostatakaTO dakle republicke amije BiH,te MUP-a BiH brani od srbijansko -crnogorske agresije.

6.Novinari po nalogu srbijanskih obavjestajnih sluzbi su ponovo lazima pokusali da izmjene istinu i dogadjaje iz drugog Maja dakle poginule vojnike JNA koji su poginuli prilikom pokusaja zauzimanja Predsjednistva BIH ,prikazu kao zrtve iz dobrovoljacke ulice!

7.JNA je aktivno ucestvovala u pripremama rata i naouzavanju pipadnika SDS-a,te seseljevih chetnickih hordi

8.Svi dokazi o umjesanosti vrha srbije u rat,argesiju na BiH,prijeatno naoruzavanje i obuku pripadnika SDS-a,te sam cin genocida nad Bosancima su u dogovoru sa rezimom iz srbije "zamracheni" pred medjunaodnim sudom pravde i cjelokupnom svjetskom javnoscu.Dakle nema tu prave istine dok se ne "odmrace" svi raspolozivi dokumenti

9.Društvo za ugrožene narode
Za Srebrenicu kriviti Britaniju i Francusku, ne homosekualce

U saopćenju se ističe da su britanski i francuski intelektualci, novinari i historičari dokumentirali i potvrdili da su njihove vlade spriječile svaku internacionalnu inicijativu za spašavanje opkoljenih Bosanaca, kao i da "sve govori" obrazloženje Miloševićevih advokata da su mu Lord Hurd, Carrington i Owen dali "zeleno svjetlo" za etnička čišćenja u Bosni.

10.Sam Ganic je u razgovoru sa Mekenzijem,ekao da se boji i da nema potpunu kontrolu nad grupama naoruzanih gradjana.O tome postoje svjedochanstva svuda pa i na internetu,brojne emisije,mogu se naci klipovi sa youtuba.

I treba li jos? I dokle misle novinarske i politicke prostitutke da mjenjaju istinu i da se izivljavaju nad zrtvama genocida?Pa ima nas jos zivih i dovoljno mladih da nismo senilni i da se vrlo dobro sjecamo svakog dogadjaja iz tog teskog vemena kada nam je dzelat i genocidni monstrum karadzic pijetio totalnim istebljenjem
User avatar
ahuseino
Posts: 2183
Joined: 19/10/2004 05:44
Location: singularity

#1575 Re: U Londonu uhapsen Ejup Ganic

Post by ahuseino »

1gorstak wrote:
ahuseino wrote:Dali ti sada podrzavas da Ganic treba da odgovara igdje?
by 1gorstak on 08/03/2010 14:48
Naravno da je moguce da je Ganic odgovoran, ali tu odgovornost treba da utvrdi sud u Haagu (koji se vec odredio po tom pitanju) ili sud u Sarajevu. Vlasti u Beogradu su dokazale da nisu objektivne i njihovim se sudovima ne moze vjerovati. Znaci ne stiti se Ganica od sudskog procesa, pokusava ga se zastititi od beogradskih sudova gdje ne moze imati fer proces.
Naravno da postoji... ali zasto si ignorisao onda ovaj dio mog pitanja:
ahuseino wrote: ...Posto ces na ovo zadnje odgovoriti da je ICTY ostavio otvorena vrata za dalje… ja onda imam samo reci ovo -
Ako srpska/srbijanska strana od 1992 do 2003 NIJE NASLA dovoljno materijala da njega osudi Tribunal, a siguran sam da su kopali i rukama i nogama, da nadju nesto validno. Kako im dodatnih 7 godina moze pomoci da se nadje NESTO NOVO. I GDJE JE to novo? Koliko puta onda njemu (ratnom BIH predsjednistvu) treba da se sudi?
Hece li se pokretati nekakav postupak oko njega dok se boje ne otope... oko NJEGA... kao NAS...?
Locked