Čini se, lica i naličja baš i nisu u činjeničnoj harmoniji

trofej

#1 Čini se, lica i naličja baš i nisu u činjeničnoj harmoniji

Post by trofej » 08/01/2010 01:02

Nigdje niti jednog protesta ispred zdanja Specijalnog predstavnika EU za BiH, ili ispred ambasada članica EU, a u vezi nastavka neonacističke satanizacije žrtve i promocije njenog dželata – ispoljene u viznom režimu sa članicama EU.

Zašto je to tako? Kakogod da se okrene, ispadne da nema ko organizirati i predvoditi čak ni proteste. Kako, ako su u vlasti, opoziciji i silnim nevladinim asocijacijama sve sami historijski zaslužni lideri u pripremi, organiziranju i odbrani BiH od neonacističkog zuluma? Čini se, lica i naličja baš i nisu u činjeničnoj harmoniji. Pošto je populacija ista, nisu li ti historijski zaslužni lideri ipak sudjelovali u nečem drugom, dok su neki tamo organizirali, predvodili i branili u BiH ono što se odbraniti dalo? Najvjerovatnije.

A gdje su danas ti neki tamo? Poprilici, ovako: trećina je pod zemljom, trćina je negdje diljem dunjaluka, a treća trećina je sistematizirano marginalizirana upravo od strane - sve samih historijski zaslužnih lidera u pripremi, organiziranju i odbrani BiH od neonacističkog zuluma, koji i danas sudjeluju u onom nečem drugom. Najočitije.

stari grad Visegrad

#2 Re: Čini se, lica i naličja baš i nisu u činjeničnoj harmoniji

Post by stari grad Visegrad » 08/01/2010 01:38

Niko ne zna da organizuje demonstracije u Brislu za vize.

Posto niko ne zna da oragnizuje, onda nema demonstarcija, a nista nece samo.

Da neko organizuje, tamo bi dosla sva dijaspora ili makar petina u znak podrske.

Zar je tako tesko organizovati? Najavais vlastima dan kad ce se izvesti demosntracije, a prije toga oglasis po novinama, na forumima i webovima.

Cudna mi cuda.

Trazi se dobrovoljac koji zivi u Belgiji, da nazove par telefoskih poziva i zakaze dan demonstacija "diskriminovanih" evropljana.

stari grad Visegrad

#3 Re: Čini se, lica i naličja baš i nisu u činjeničnoj harmoniji

Post by stari grad Visegrad » 08/01/2010 01:49

Jos da dodam: isti dan zakaze se protest u Banja Luci jer je valst tog hentiteta kriva za stopiranje zakona za bezvizin rezim.

LaBomba

#4 Re: Čini se, lica i naličja baš i nisu u činjeničnoj harmoniji

Post by LaBomba » 08/01/2010 03:23

Samo narod koji prepusta da drugi odlucuju o njemu nikada ne protestuje, i tako nas i svijet tretira. Jednostavno tako nas gledaju i ne respektuju nas. "Protesti" to je kao da zahtjevas od naseg naroda da idu na Mars kopat krompir. Jedino mozda kad nestane hljeba i igara tada nastaju kojekakve uzbune i to je zalosno, mada je ipak sreca u nesreci to hljeba nestaje pa ce se malo borci buniti.

zvornicanin

#5 Re: Čini se, lica i naličja baš i nisu u činjeničnoj harmoniji

Post by zvornicanin » 08/01/2010 06:26

LaBomba wrote:Samo narod koji prepusta da drugi odlucuju o njemu nikada ne protestuje, i tako nas i svijet tretira. Jednostavno tako nas gledaju i ne respektuju nas. "Protesti" to je kao da zahtjevas od naseg naroda da idu na Mars kopat krompir. Jedino mozda kad nestane hljeba i igara tada nastaju kojekakve uzbune i to je zalosno, mada je ipak sreca u nesreci to hljeba nestaje pa ce se malo borci buniti.
Mozda i bude protesta ako se bude djelilo po bar 10 maraka...E da vidis onda sta su demonstracije.
Evo najava:
Protesti ispred OHR 10 januara pocevsi od 10 sati.(ono nedjelja pa barem cojk da se naspava)
svakom ko dode po cenera,ko napravi neki pamflet 15 km,ko se bude derao na megafon 20 km(naravno svoj megafon sa nasim megafonom 5km manje radi baterija :mrgreen: :mrgreen: )
Za nedjelju nacuo sam GRAS prevozi dzaba demonstrante (naravno dzaba je samo destinacija OHR zgrada)
A Merhamet i IZ koja ce biti prisutna,ponudice demonstrantima tople napitke i pokoji sendvic koje su darovali vlasnici Zelje,mrkve i mnogobrojnih cevabdzinica u SA.
Sto se tice samih demonstracija u njima ce ucestvovati i poznate estradne zvijezde poput Hanke Paldum,zabranjenog pusenja,Halid Beslic ,Crvena Jabuka koja ce ovim nastupom opet promovisati najnoviji album.
Ocekuje se takode pojavljivanje vodecih politicara kako FBiH tako i iz manjeg entita.
Struju za razglas i osvjetljenje daruje Elektroprivreda BiH.
Sve SMS poruke kojima ce se pozvati gradani na demonstracije ce poslati Telecom BiH i ostali operateri svojim klijentima bit ce jedna vrsta podrske Drzavi i gradanima BiH.
Vec su vodece robne kuce najavile svoje ucesce besplatnim proizvodima ,a pojedine benzinske pumpe su najavile da ce posjetioci koji imaju mjesto boravka izvan Sarajeva dati taj dan znacajne popuste na gorivo.
Eto to bi trebale biti "uspjesne demonstracije" :mrgreen: :mrgreen:

Sarkazam na nivou jelde??? :skoljka: :dance: :skoljka:

foucault

#6 Re: Čini se, lica i naličja baš i nisu u činjeničnoj harmoniji

Post by foucault » 08/01/2010 14:58

Mozda bi ti protesti necemu i vodili. Kad gledam sta se dogadja u Hrvatskoj, Srbiji i Makedoniji cini mi se da je najlaksi nacin da se udje u EU taj da se divlja, razbija, prijeti i šuruje sa Rusima.

e_čuuuj

#7 Re: Čini se, lica i naličja baš i nisu u činjeničnoj harmoniji

Post by e_čuuuj » 08/01/2010 15:33

trofej wrote:Nigdje niti jednog protesta ispred zdanja Specijalnog predstavnika EU za BiH, ili ispred ambasada članica EU, a u vezi nastavka neonacističke satanizacije žrtve i promocije njenog dželata – ispoljene u viznom režimu sa članicama EU.

Zašto je to tako? Kakogod da se okrene, ispadne da nema ko organizirati i predvoditi čak ni proteste. Kako, ako su u vlasti, opoziciji i silnim nevladinim asocijacijama sve sami historijski zaslužni lideri u pripremi, organiziranju i odbrani BiH od neonacističkog zuluma? Čini se, lica i naličja baš i nisu u činjeničnoj harmoniji. Pošto je populacija ista, nisu li ti historijski zaslužni lideri ipak sudjelovali u nečem drugom, dok su neki tamo organizirali, predvodili i branili u BiH ono što se odbraniti dalo? Najvjerovatnije.

A gdje su danas ti neki tamo? Poprilici, ovako: trećina je pod zemljom, trćina je negdje diljem dunjaluka, a treća trećina je sistematizirano marginalizirana upravo od strane - sve samih historijski zaslužnih lidera u pripremi, organiziranju i odbrani BiH od neonacističkog zuluma, koji i danas sudjeluju u onom nečem drugom. Najočitije.

:thumbup: Aferim!

Maraschino

#8 Re: Čini se, lica i naličja baš i nisu u činjeničnoj harmoniji

Post by Maraschino » 08/01/2010 18:34

Ja sam davno rekao da bi u znak protesta svi trebali nositi neke zute trake na rukavima. Gledam prije neki dan Batko u svom Uvalnom uredu bas tako nosi zutu traku na kojoj se nalazi grb BiH. Zasto nema vise takvih traka? :? :oops: Makar oni koji idu pred te ambasade da vade vize trebaju privremeno natakariti te trake da se zna ko je dosao da moli uhljupe za dozvolu prelaska ili privremenog boravka u nekoj zemlji.

palermo

#9 Re: Čini se, lica i naličja baš i nisu u činjeničnoj harmoniji

Post by palermo » 08/01/2010 18:47

Maraschino wrote:Ja sam davno rekao da bi u znak protesta svi trebali nositi neke zute trake na rukavima. Gledam prije neki dan Batko u svom Uvalnom uredu bas tako nosi zutu traku na kojoj se nalazi grb BiH. Zasto nema vise takvih traka? :? :oops: Makar oni koji idu pred te ambasade da vade vize trebaju privremeno natakariti te trake da se zna ko je dosao da moli uhljupe za dozvolu prelaska ili privremenog boravka u nekoj zemlji.
Tako nekako.Ili recimo kad dolazi Oli Rehn da govori u Skupštini BiH da ovi naši vajni parlamentarci stave žute trake oko rukava. Nekad je nevjerovatna anamičnost i nedostatak ideja od strane onih koji bi trebali da su na čelu probosanskog fronta.

chuchumbamayumbe

#10 Re: Čini se, lica i naličja baš i nisu u činjeničnoj harmoniji

Post by chuchumbamayumbe » 08/01/2010 18:52

Cek malo, daj da razjasnimo prvo nesto...
Je li problem sto mi nismo dobili vizne olaksice, ili je problem sto je Srbija dobila.
Ono, cisto da to znam.
Drugo, sta sutra da nam i daju da mozemo putovati bez viza?
Dje cemo u guzicu bez marke, svi se nesto svezali viza, a niko kinte u dzepu.
Hoce li to biti opsta bjezanija iz Bosne kada nam daju vizne olaksice?
Ako je tako, onda sam ja prvi da nam ih ne ukidaju!

palermo

#11 Re: Čini se, lica i naličja baš i nisu u činjeničnoj harmoniji

Post by palermo » 08/01/2010 19:02

chuchumbamayumbe wrote:Cek malo, daj da razjasnimo prvo nesto...
Je li problem sto mi nismo dobili vizne olaksice, ili je problem sto je Srbija dobila.
Ono, cisto da to znam.
Problem je što mi nismo dobili.Problem je što je Srbija dobila a nije ispunila uslvoe. Problem je što mi nismo ispunili uslove između ostalog (dakle ne samo zbog toga) što je ukidanje viznog režima divan način za ucjenu od strane onih krugova koji ruše ovu zemlju.Problem je što u ovoj zemlji zahvaljujući između ostalog i politici EU imamo građane prvo i drugog reda.

Hoćemo li putovati ili nećemo je sasvum drugo pitanje, ja koliko vidim i sada ljudi čekaju pred ambasadama da bi mogli putovati.Znači, netko hoće.
Zašto bi nastala opšta bježanija iz BiH?

chuchumbamayumbe

#12 Re: Čini se, lica i naličja baš i nisu u činjeničnoj harmoniji

Post by chuchumbamayumbe » 08/01/2010 19:08

palermo wrote:
Ono, cisto da to znam.
Problem je što mi nismo dobili.Problem je što je Srbija dobila a nije ispunila uslvoe. Problem je što mi nismo ispunili uslove između ostalog (dakle ne samo zbog toga) što je ukidanje viznog režima divan način za ucjenu od strane onih krugova koji ruše ovu zemlju.Problem je što u ovoj zemlji zahvaljujući između ostalog i politici EU imamo građane prvo i drugog reda.

Hoćemo li putovati ili nećemo je sasvum drugo pitanje, ja koliko vidim i sada ljudi čekaju pred ambasadama da bi mogli putovati.Znači, netko hoće.
Ko je do sada putovao, putovace i u buduce.
Treba da vize budu besplatne i da pojednostavi njihovo dobijanje.
Koliki nam je problem Srbija, toliko smo i mi sami sebi problem, tj Evropi.
Necu da sada ode tema u suprotnom pravcu, ali vam je svima poznato ko sve posjedu je BH pasos i kakve se sve spodobe setaju po Bosni.
EU se ne boji da ce ratko mladic da ih terorise, oni se boje nasih ljudi (donekle i s razlogom).
Preslabi smo kao drzava da bi nas tek tako, na merhamet ili lijepe oci pustili bez viza.
Nazalost, ali je tako.
Nisu nam stranci krivi.

palermo

#13 Re: Čini se, lica i naličja baš i nisu u činjeničnoj harmoniji

Post by palermo » 08/01/2010 19:25

chuchumbamayumbe wrote:
Nisu nam stranci krivi.
U ovom slučaju su u najvećoj mjeri stranci krivi, i ne vidim zašto se to ne može jasno i glasno reći.

Ne mislim da pravdam ičiju nesposbnost time što ovo mislim, i što ovo kažem.

Uostalom nije, mislim to ni tema topica., tema je kako organizovati javno iskazivanje nezadovoljstva povodom diskriminirajućih odluka EU i zašto to nitko dosada nije uradio. Naravno onih koji misle da su diskriminirani.Oni koji ne misle, oni nek se i ne bune.

and

#14 Re: Čini se, lica i naličja baš i nisu u činjeničnoj harmoniji

Post by and » 08/01/2010 19:29

chuchumbamayumbe wrote:
palermo wrote:
Ono, cisto da to znam.

Ko je do sada putovao, putovace i u buduce.
Treba da vize budu besplatne i da pojednostavi njihovo dobijanje.
Koliki nam je problem Srbija, toliko smo i mi sami sebi problem, tj Evropi.
Necu da sada ode tema u suprotnom pravcu, ali vam je svima poznato ko sve posjedu je BH pasos i kakve se sve spodobe setaju po Bosni.
EU se ne boji da ce ratko mladic da ih terorise, oni se boje nasih ljudi (donekle i s razlogom).
Preslabi smo kao drzava da bi nas tek tako, na merhamet ili lijepe oci pustili bez viza.
Nazalost, ali je tako.
Nisu nam stranci krivi.
problem je što vidimo da se vizna liberalizacija dobija iako se ne ispune uslovi.koji su to kriteriji koje treba ispuniti?
80 000 srba ilegalno boravi u zemljama eu,pa valjda će se taj broj smanjiti sada kada su im ukinuli vize :mrgreen:
sloboda kretanja je nešto normalno i trebalo bi je omogućiti bez ikakvih uslova.
nije mi jasno zašto mi dozvoljavamo ulazak u bih građanima zemalja koji nama traže vize?

cyprus

#15 Re: Čini se, lica i naličja baš i nisu u činjeničnoj harmoniji

Post by cyprus » 08/01/2010 19:42

Dok ne budem imo para za otić dalje od Jablaničkog jezera, naprosto me boli k...c za (bez)vizni režim.

chuchumbamayumbe

#16 Re: Čini se, lica i naličja baš i nisu u činjeničnoj harmoniji

Post by chuchumbamayumbe » 08/01/2010 19:47

@and
Pa trazimo vize za ulazak u BiH za drzavljane zemalja koje traze vize za nase gradjane. Sta mislis, sta bi se desilo? :)
Nemoojte biti smijesni, mi smo preslabi, prejadni, shupak Evrope. Srbija je vazda bila na politickoj pozornici, jal pozitivno, jal negativno, ali je priznatija od BiH i poznatija u svakom kontekstu. Oni imaju svog bonusa, koliko god imali i teret agresije i genocida.
Kao sto rekoh, mi smo prkno i zadnja rupa na svirali. Izmedju ostalog, i tlo veoma pogodno za terorizam i vrlo dobra odskocna daska. Koliko god to mozda izgledalo nebulozno i lazno, stavite se u kontekst jednog evropljanina. I onda ako vam neko da pricu sta se ovdje radi, sta bi drugo covjek pomislio?
Pustite uslove i Srbiju, niti su nama ostale vize zbog Srbije, niti je Srbija otisla tamo gdje je otisla zbog nas.
Kakvi protesti ba, pa nisu u stanju da se organizuju protesti protiv nasih lopova i kriminalaca, a neki bi da protestuju protiv Evrope?!
Ovo je samo odvlacenje paznje od stvarnih problema Bosne i Hercegovine, a sve u sklopu izborne kampanje.

palermo

#17 Re: Čini se, lica i naličja baš i nisu u činjeničnoj harmoniji

Post by palermo » 08/01/2010 19:48

cyprus wrote:Dok ne budem imo para za otić dalje od Jablaničkog jezera, naprosto me boli k...c za (bez)vizni režim.
Ok.Naravno tom logikom, mogu i ja reći dok imam para za dobar život, zaboli me neka stvar kako je cyprusu. Nije zar država dužna pare namicati Cuprusy

blue_sky

#18 Re: Čini se, lica i naličja baš i nisu u činjeničnoj harmoniji

Post by blue_sky » 08/01/2010 19:50

cyprus wrote:Dok ne budem imo para za otić dalje od Jablaničkog jezera, naprosto me boli k...c za (bez)vizni režim.
Bravo :thumbup:

Nama sa ovim platama svako poskupljenje zadaje glavobolje,a kamo li da neko ima da se seta po Evropi.
Sa vizama ili bez njih uvijek ce putovati oni koji imaju love!

bingov buraz

#19 Re: Čini se, lica i naličja baš i nisu u činjeničnoj harmoniji

Post by bingov buraz » 08/01/2010 19:52

Zato nam i jeste ovako tebe zaboli za vizni, mene za probleme penzionera jer nisam penzioner,budzetske korisnike za privredu........a dudlamo ga svi

palermo

#20 Re: Čini se, lica i naličja baš i nisu u činjeničnoj harmoniji

Post by palermo » 08/01/2010 19:54

chuchumbamayumbe wrote:@and
Pa trazimo vize za ulazak u BiH za drzavljane zemalja koje traze vize za nase gradjane. Sta mislis, sta bi se desilo? :)
Nemoojte biti smijesni, mi smo preslabi, prejadni, shupak Evrope. Srbija je vazda bila na politickoj pozornici, jal pozitivno, jal negativno, ali je priznatija od BiH i poznatija u svakom kontekstu. Oni imaju svog bonusa, koliko god imali i teret agresije i genocida.
Kao sto rekoh, mi smo prkno i zadnja rupa na svirali. Izmedju ostalog, i tlo veoma pogodno za terorizam i vrlo dobra odskocna daska. Koliko god to mozda izgledalo nebulozno i lazno, stavite se u kontekst jednog evropljanina. I onda ako vam neko da pricu sta se ovdje radi, sta bi drugo covjek pomislio?
Pustite uslove i Srbiju, niti su nama ostale vize zbog Srbije, niti je Srbija otisla tamo gdje je otisla zbog nas.
Kakvi protesti ba, pa nisu u stanju da se organizuju protesti protiv nasih lopova i kriminalaca, a neki bi da protestuju protiv Evrope?!
Ovo je samo odvlacenje paznje od stvarnih problema Bosne i Hercegovine, a sve u sklopu izborne kampanje.
I da smo najzadnje prkno na svijetu opet treba da imamo svoja prava. Kao i svi drugi.I usput , ako smo baš prkno, hajde da onda budemo svi zadnje prkno, a ne samo neki da budu prkno.

jako mi je dosadilo da čim nešto kažeš, odmah te poklope sa onim klasičnim, ti pričaš o tome, pored tolikog broja nezaposlenih, korupcije itd. Pa pričam o tome, mislim da je diskriminacija problem , ona sa sobom nosi frustracije, a svaka frustracija ima svoje posljedice.

and

#21 Re: Čini se, lica i naličja baš i nisu u činjeničnoj harmoniji

Post by and » 08/01/2010 19:55

pa šta god da se desi ja bi im uveo vize.
ne govorimo o ulasku u eu,već jeb...j slobodi kretanja.
koliko god smo tlo pogodno za terorizam,zadnji primjer terorizma kojeg se sjećam je bio u susjedstvu kada je napadnuta i zapaljena ambasada sad-a.
protesti su potrebni zbog mnogih stvari koje se u bih dešavaju i te stvari su naš glavni problem.zbog viza ne bih protstvovao,već bi povukao zahtjev za tu liberalizaciju i uveo vize za zemlje gdje nama trebaju.

chuchumbamayumbe

#22 Re: Čini se, lica i naličja baš i nisu u činjeničnoj harmoniji

Post by chuchumbamayumbe » 08/01/2010 19:59

palermo wrote:
I da smo najzadnje prkno na svijetu opet treba da imamo svoja prava. Kao i svi drugi.I usput , ako smo baš prkno, hajde da onda budemo svi zadnje prkno, a ne samo neki da budu prkno.

jako mi je dosadilo da čim nešto kažeš, odmah te poklope sa onim klasičnim, ti pričaš o tome, pored tolikog broja nezaposlenih, korupcije itd. Pa pričam o tome, mislim da je diskriminacija problem , ona sa sobom nosi frustracije, a svaka frustracija ima svoje posljedice.
Imamo prava, naravno da imamo.
Eto, mozemo u Evropu, ali kada dobijemo vizu. Dakle, niko ti nije zabranio da ides u Evropu, nego te fino prvo skeniraju, provjere razlog dolaska (naravno, ako si turista imas kartu, agenciju), ako ides kod rodbine moze i to, sve moze, samo prvo viza i pregled. Nije to dzaba. I ja sam ganja vizu kada sam isao u Rumuniju poslom, kakve li ironije, a nekada Rumunija bila ko danas Sjeverna Koreja.
A nisu samo Bosnjaci oni koji su najebali, nemoj tako. Pusti tu pricu, niti svi BH Hrvati niti svi BH Srbi imaju share, to machku o rep.
I da, frustracija nosi posljedice. Kao npr, koje bi mogle biti posljedice?

trofej

#23 Re: Čini se, lica i naličja baš i nisu u činjeničnoj harmoniji

Post by trofej » 08/01/2010 20:03

Zvornicanin, ma koliko da je dobra, uzalud dijagnoza bez terapije. A terapija bi morala sadržavati sistematiziran proces promjene pogubnog bh-dandarluka. A baš na njemu se legu zulumćari i njihovi sistemi vladanja, pa i ovaj podovonebeski. Pošto su baš ti zulumćari (poput Hitlera) zvanični da zvaničniji ne mogu biti, znači u mandatu im je da sijeku granu na kojoj sjede. Kod takvog izbora, oni će naravno sasijeći sve do korjena i proglasiti to poslanstvom. I tu nema privole.

Bio sam svjedokom, čak i učestalijim: bratova mu kuća gori, a domaćin se još nada da će monstruozni vatronoša njegovu zaobići. I, potom, mirne duše i čiste savijesti pristaje na priču o jedanaest genocida. U kojoj, naravno, uživaju samo monstruozne vatronoše. Čini mi se, u pitanju je Y hromosom, koji je negdje usput izgubio kontakt sa stvarnošću. Možda po principu „davanja djece za ovo što danas imamo“.

Ili je, ipak, suština to što, od 1463. godine - BiH nije bila ni dana samostalna u miru. U ovom periodu, najduže razdoblje samostalnosti imala je od 1992. godine do Daytona, gdje su joj osmanskosvetosavski zulumćari ponovo zapečatili sudbinu. Ako je ovo tačno, a po mom sudu – jeste, onda je državotvornoj bh-populaciji potrebna temeljita dehistorijalizacija.

Čak su suspendirali i pristup BiH u NATO, mada BiH ima više kadra kvalitetno obučenog po NATO standardima, nego svi u u okruženju skupa. (Doduše, Srbija je ušla u historiju kao prva koja je izgubila rat iz zraka, ili iz – have, ali historija je – historija.) Ali istina je da su u oba slučaja u pitanju USA NATO standardi, a također i da su historijski zaslužni lideri u BiH najvredniji dio tog kadra protjerali u nedođiju. Ostavili su, uglavnom, sebi srodne kvislinški rekombinirane Y-e.

Nije li sljedeće trebalo biti bh-proljeće: „I Muslimani i Srbi i Hrvati, kao i pripadnici drugih naroda i narodnosti koji žive u BiH, obezbjeđuju i ostvaruju u njoj svoj nacionalni identitet i punu afirmaciju nacionalnih vrijednosti. Upravo iz tih razloga, iako se BiH ne definira kao nacionalna država u klasicnom smislu, ona je uistinu i nacionalna država i za Srbe, i za Hrvate i za Muslimane i za pripadnike drugih naroda i narodnosti koji žive na njenom tlu“ (Hamdija Pozderac: Glavni referat na proglašenju Ustava 1971. godine).

A BiH je dočekala sljedeći avaz: „Temelji Bosne su ahdnama, Kulin ban, Gazi Husrev beg i rahmetli Alija Izetbegović“ (Mustafa Cerić, NIN). Citirano ne bi bila poluistina uz sljedeću konstataciju: Kulin ban je samo maska da se promovijraju okupatori i kvislinzi – svih biopsihosocijalnih profila.
BiH je, danas, dočekala i novu punu podršku Brisela svom SR EU. Po svemu sudeći i ona će završiti kao šarena laža, kao što su završavale i završavaju podrške (R)BiH iz OUN, pod čijim primarnim mandatom je SR EU.

Marginaliziranjem, od strane historijski zaslužnih lidera u BiH, značaja učinjenih, ali i neučinjenih bilateralnih posjeta BiH, SR UN i EU je postao kvisko za nemaltretiranje evropskih i neevropskih državnika i državnih službenika, na način da on vlastiti integritet štiti imputirajući bh-populaciji odgovornost za sve šarene laže. I dalje se ne razaznaje ni lice ni naličj, dalje je - dandarluk.

Na kraju, moram ponoviti sljedeće, barem za one čiji je Y sklon mejoznoj rekombinaciji: „Na kraju krajeva, najveću cijenu genocida u Bosni i Hercegovini, mogao bi platiti sistem vrijednosti ovoga svijeta. U moralnom smislu, ovaj slučaj nameće uznemiravajuću viziju budućnosti. Iako bi u retrospektivi neko mogao s pravom ukazati na ignoraciju kao argument zašto se nije učinilo više na sprječavanju jevrejskog holokausta, iskustvo u Bosni i Hercegovini pokazuje nešto sasvim drugo. Možda čak ni veća informiranost ne bi uticala na odgovor međunarodne zajednice na holokaust ili buduće slučajeve genocida. U Bosni i Hercegovini je informiranost bila neizbježna kao rijetko kada ranije u slučaju genocida, sa toliko konkretnih izvještaja sa terena koje je vidjelo toliko mnogo ljudi. Ono što je u Bosni i Hercegovini izmjereno bila je cijena koju je međunarodna zajednica spremna da podnese da bi spriječila i zaustavila genocid. Međutim, bez obzira kakvu su analizu dobitaka i cijenu koju treba platiti pravili kreatori politike i kakva god da je bila ogorčenost tih kreatora politike, rezultat je taj da su oni konačno zaključili da zaustavljanje genocida nije bilo vrijedno cijene koju treba platiti. Istinska opasnost leži u tome da ovakav stav značajno utiče na buduće situacije u kojima osjećaj ogorčenosti društva počinje postepeno da se umanjuje zbog spremnosti tog istog društva, naravno preko njegove volje, da prihvati genocid kao dio političkog procesa. U tom slučaju, svaka nacija, institucija i pojedinac snosit će dio moralne odgovornosti zbog dozvoljavanja da se dogode takve tragedije (Norman Cigar, 1998).
Last edited by trofej on 08/01/2010 20:38, edited 1 time in total.

chuchumbamayumbe

#24 Re: Čini se, lica i naličja baš i nisu u činjeničnoj harmoniji

Post by chuchumbamayumbe » 08/01/2010 20:03

and wrote:
pa šta god da se desi ja bi im uveo vize.
ne govorimo o ulasku u eu,već jeb...j slobodi kretanja.
koliko god smo tlo pogodno za terorizam,zadnji primjer terorizma kojeg se sjećam je bio u susjedstvu kada je napadnuta i zapaljena ambasada sad-a.
protesti su potrebni zbog mnogih stvari koje se u bih dešavaju i te stvari su naš glavni problem.zbog viza ne bih protstvovao,već bi povukao zahtjev za tu liberalizaciju i uveo vize za zemlje gdje nama trebaju.
Znam da si frustriran, ali ne mozes se na takav nacin boriti protiv nekoga ko je mnogo jaci od tebe. Izolacionizam i frustracije nas samo vode u pogresnom smjeru.
To sto je nedavno gorila ambasada SAD u Bgd, a danas srbijanci mogu da se setaju po BiH nema nikakve veze sa nasim vizama, dapache. Donedavno ih je ta ista SAD bombardovala, pa su nedavno americki lovci bili u posjeti srbijanskim pilotima i ovi su upravljali americkim letjelicama. Prema tome...

palermo

#25 Re: Čini se, lica i naličja baš i nisu u činjeničnoj harmoniji

Post by palermo » 08/01/2010 20:04

chuchumbamayumbe wrote: Imamo prava, naravno da imamo.
Eto, mozemo u Evropu, ali kada dobijemo vizu. Dakle, niko ti nije zabranio da ides u Evropu, nego te fino prvo skeniraju, provjere razlog dolaska (naravno, ako si turista imas kartu, agenciju), ako ides kod rodbine moze i to, sve moze, samo prvo viza i pregled. Nije to dzaba. I ja sam ganja vizu kada sam isao u Rumuniju poslom, kakve li ironije, a nekada Rumunija bila ko danas Sjeverna Koreja.
A nisu samo Bosnjaci oni koji su najebali, nemoj tako. Pusti tu pricu, niti svi BH Hrvati niti svi BH Srbi imaju share, to machku o rep.
I da, frustracija nosi posljedice. Kao npr, koje bi mogle biti posljedice?
M ok je, jarane, ako tebi to ne smeta, nemoj se ni buniti, ja ću ako neko organizuje proteste ići na njih.

Svi BH Hrvati imaju mogućnost da putuju bez viza, sada su tu dobili mogućnost i BH Srbi, i ne vidim zašto lagati samoga sebe.

Post Reply