Bosnjacki entitet- je li ovo sve sto je od BIH ostalo

cro_rija

#51 Re: Bosnjacki entitet- je li ovo sve sto je od BIH ostalo

Post by cro_rija » 15/12/2009 18:10

XXS wrote:
alen_zenica wrote:Image
bolje ista nego ništa
Ovaj pasos koji si stavio moze biti samo pasos Bosnjakistana, nikako BIH.
I sto Srbi i Hrvati da kazu na ovakav prijedlog putovnice?! E da netko od Hrvata i u sali predlozi hrvatski grb, reklo bi se: ustase i fasisti :-) :-) .
pengpeng wrote:Postoji entitet koji se zove federacija BiH, zvanicno je entitet Bosnjaka i Hrvata. Znaci Bosnjaci vec imaju entitet, zasto traziti novi??
Pa zbog jednostavne cinjenice: Hrvati zele svoj entitet, a zbog cega?! Kada bi se osjecali ravnopravno, kada bi imali kanal na svom hrvatskom jeziku, slobodu izrazavanja, kada ne bi bilo preglasavanja,.....da im je u ovom "prislinom braku" dobro zar bi trazili svoju teritorijalnu jedinicu kao garanciju opstojnosti u ovoj i njihovoj domovini?!?

Realnost je podijeljena drzava, i u ovom obliku nema europske perspektive. Sto se prije rijesi nacionalno pitanje, preustroj drzave: tri naroda, tri entiteta, mozda BiH i udje u tu EU. No, sve mi se cini da ce prije zapoceti proces europskih dezintegracija nego ce biti rijeseno nacionalno pitanje u BiH.

Orbini

#52 Re: Bosnjacki entitet- je li ovo sve sto je od BIH ostalo

Post by Orbini » 15/12/2009 18:15

Autor iz Avaza Orahovac smatra da bi bosnjackom entitetu trebalo pripasti pola RS i cijeli Mostar.

http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/kome ... ki-entitet

salter071

#53 Re: Bosnjacki entitet- je li ovo sve sto je od BIH ostalo

Post by salter071 » 15/12/2009 18:19

Neko rece da ga ova karta na nesto podsjeca... :D
Image

salter071

#54 Re: Bosnjacki entitet- je li ovo sve sto je od BIH ostalo

Post by salter071 » 15/12/2009 18:23

alen_zenica wrote:preduslovi za ukidanje viza za libiju , arapski svijet, venecuelu i kubu su ispunjeni
A svi se pobise da odu bas u te zemlje...jaaaaaah! :D
Sad ces vidjet' kad se na brzaka oni iz Svice pocnu spremati da se presele kod, recimo, Gadafija.
Jasta! Ahahahah :D

Socijalista

#55 Re: Bosnjacki entitet- je li ovo sve sto je od BIH ostalo

Post by Socijalista » 15/12/2009 18:39

Ja hocu Bosanskohercegovacki entitet :!:

:bih:

index_forumas

#56 Re: Bosnjacki entitet- je li ovo sve sto je od BIH ostalo

Post by index_forumas » 15/12/2009 18:57

derion wrote:Može biti da je patnja, ali je ovaj prijedlog nekakve bošnjačke države živa nakarada.

Kao prvo: istinske patriote ove zemlje neće dozvoliti cijepanje njihove domovine, a pogotovo ne na ovakav cirkusantski način. Pa, kakvo je ono tanko crijevo što povezuje Krajinu sa ostatkom? I gdje su Brčko, Mostar, Srebrenica nestali? Uostalom, trebaju se zapitati svi oni koji padaju na ovakve pseudoprijedloge: da li je moguće da jedan narod prosperira i opstane na duže staze u ovakvom prostoru? A sljedeće pitanje: Zar da se odreknemo Doboja, Višegrada, Zvornika, Foče, Trebinja? Ja, bogami i Tita mi [ironija!], ne mogu - zbog naših predaka, zbog sebe i zbog budućih generacija.
Kao drugo: Sumnjam da cijepanje BiH može proći bez promijena granica susjednih zemalja. (čitaj: cg. i sr. Sandžak, pitanje prilaza moru).
Kao treće: Ukoliko dva naroda u BiH želi da živi u nekakvoj nacionalnoj državi, to isto treba omogućiti i Bosancima i Bošnjacima u Crnoj Gori i Srbiji. Pa kada se dijelimo, da se baš podijelimo!
Kao četvrto: Manite se ćorava posla, jer je BiH nemoguće podijeliti bez saglasnosti svih njenih građana i bez diranja u granice susjednih zemalja.

Tako je bilo i u SRBiH.....da sva tri naroda moraju da budu saglasna oko nekog pitanja,pa Bošnjaci preglasali Srbe sa Hrvatima........Zar onda nije licemerno da vi koji ste prvi pogazili Ustav svoje tada republike sada očekujete od drugih(Srba) da poštuju nekakvu saglasnost svih naroda u Bosni.......Na kraju krajeva zbog toga je i rat počeo.....Zbog vašeg ignorisanja konstitutivnosti jednog naroda.........

Ova veštačka tvorevina.....gde se sva tri naroda mrze međusobno(neki manje,neki više)je neodrživa...Toga su svi svesni.......Ko bi rekao da će posle 14.godina rata Republika Srpska biti toliko jaka kao što je sada?...Niko......ko zna šta će biti u narednih 10,15.godina....

A da još jedna stvar....možda je off.......Interesuje me zašto svi vi u glas tražite da se Srbija izvine građanima BiH....kad je 35% tih građana srpske nacionalnosti?

To su oni skim ste ratovali i oni sa vama.....

bingov buraz

#57 Re: Bosnjacki entitet- je li ovo sve sto je od BIH ostalo

Post by bingov buraz » 15/12/2009 19:09

index_forumas wrote:

Ova veštačka tvorevina.....?
U cilju dobrosusjedskih odnosa upozoravam te da nemas pravo tako pisati o Republici Srbiji

essex

#58 Re: Bosnjacki entitet- je li ovo sve sto je od BIH ostalo

Post by essex » 15/12/2009 19:40

Gospoda Ministarka wrote:...
Ali shvatite da ovako vise nemoze!!!!
molim te uputi na sljedece adrese:

dodik
predsjednik krvavih 49
banja luka

tadic
predsjednik srbije
beograd

...i zamoli ih, eto zato sto ti vise nemozes, da prestanu sa velikosrpskim programom, za tvoj hater. eto, vidis, lako je kada se znaju krivci, a ni sanjima nije tesko se dogovoriti, ja licno mislim da ih ovo nikada niko nije otvoreno ni pitao, a d jeste ljudi bi odmah pristali...eto, imas sansu da rijesis svoju glavobolju i glavobolju jednog dijela mz...sretno., a da, bosna nije za podjelu niti za prodaju, samo da te obavjestim da ubuduce netrazis nesto slicno.

palermo

#59 Re: Bosnjacki entitet- je li ovo sve sto je od BIH ostalo

Post by palermo » 15/12/2009 19:43

alen_zenica wrote:[
pa kako???
pun mi je q svega vise....
daj mi ti nekog materijala za + razmisljanje
Ne trebaš ni razmišljati nego odjebi....u skokovima, hop,hop, hop...........

Bosanski_kralj

#60 Re: Bosnjacki entitet- je li ovo sve sto je od BIH ostalo

Post by Bosanski_kralj » 15/12/2009 19:48

index_forumas wrote:
derion wrote:Može biti da je patnja, ali je ovaj prijedlog nekakve bošnjačke države živa nakarada.

Kao prvo: istinske patriote ove zemlje neće dozvoliti cijepanje njihove domovine, a pogotovo ne na ovakav cirkusantski način. Pa, kakvo je ono tanko crijevo što povezuje Krajinu sa ostatkom? I gdje su Brčko, Mostar, Srebrenica nestali? Uostalom, trebaju se zapitati svi oni koji padaju na ovakve pseudoprijedloge: da li je moguće da jedan narod prosperira i opstane na duže staze u ovakvom prostoru? A sljedeće pitanje: Zar da se odreknemo Doboja, Višegrada, Zvornika, Foče, Trebinja? Ja, bogami i Tita mi [ironija!], ne mogu - zbog naših predaka, zbog sebe i zbog budućih generacija.
Kao drugo: Sumnjam da cijepanje BiH može proći bez promijena granica susjednih zemalja. (čitaj: cg. i sr. Sandžak, pitanje prilaza moru).
Kao treće: Ukoliko dva naroda u BiH želi da živi u nekakvoj nacionalnoj državi, to isto treba omogućiti i Bosancima i Bošnjacima u Crnoj Gori i Srbiji. Pa kada se dijelimo, da se baš podijelimo!
Kao četvrto: Manite se ćorava posla, jer je BiH nemoguće podijeliti bez saglasnosti svih njenih građana i bez diranja u granice susjednih zemalja.

Tako je bilo i u SRBiH.....da sva tri naroda moraju da budu saglasna oko nekog pitanja,pa Bošnjaci preglasali Srbe sa Hrvatima........Zar onda nije licemerno da vi koji ste prvi pogazili Ustav svoje tada republike sada očekujete od drugih(Srba) da poštuju nekakvu saglasnost svih naroda u Bosni.......Na kraju krajeva zbog toga je i rat počeo.....Zbog vašeg ignorisanja konstitutivnosti jednog naroda.........

Ova veštačka tvorevina.....gde se sva tri naroda mrze međusobno(neki manje,neki više)je neodrživa...Toga su svi svesni.......Ko bi rekao da će posle 14.godina rata Republika Srpska biti toliko jaka kao što je sada?...Niko......ko zna šta će biti u narednih 10,15.godina....

A da još jedna stvar....možda je off.......Interesuje me zašto svi vi u glas tražite da se Srbija izvine građanima BiH....kad je 35% tih građana srpske nacionalnosti?

Zar su Bošnjaci i Hrvati zbog Srba trebali ostati u krnjoj Jugoslaviji?

Sounder

#61 Re: Bosnjacki entitet- je li ovo sve sto je od BIH ostalo

Post by Sounder » 15/12/2009 19:52

Izgleda da je Alenov san osnovati Sarajevski pasaluk.

Betand

#62 Re: Bosnjacki entitet- je li ovo sve sto je od BIH ostalo

Post by Betand » 15/12/2009 20:00

XXS wrote: Isti oni slijepci koji su '92. vjerovali Aliji kad rece da rata nece biti danas vjeruju da se BIH nece podijeliti.
BIH je izgubljena jednog prijepodneva '93. kad je Alija odlucio da pravi Bosnjake umjesto Bosanaca.
vrlo dobro rečeno ,i kad je odlučio da pravi upravo ovaku drzavu ko sa prilozene karte pa se ko po obicaju opet negdje predomislio , pa probao prodati maglu pod pricom jedinstvene drzave koja u realnosti iznosi oko 25 posto teritorija i treba jasno kazati , da oni koji zamisljaju Bih kao cjelovitu zemlju su totalno nerealni , nego se treba okrenuti realnosti i vidjeti sta se da uraditi na miran i pametan nacin

XXS

#63 Re: Bosnjacki entitet- je li ovo sve sto je od BIH ostalo

Post by XXS » 15/12/2009 20:04

index_forumas wrote:A da još jedna stvar....možda je off.......Interesuje me zašto svi vi u glas tražite da se Srbija izvine građanima BiH....kad je 35% tih građana srpske nacionalnosti?

Kome se ti pravis blesav. Da ti nisi prespavao desavanja od '88. - '92. ? Da ti nisi prespavao srpsko rasturanje Yugoslavije u okviru cega je BIH bila samo jedna od stepenica.
Sta sad, jadni, nevini srbi orali svoje njivice i cuvali svoje kravice, a ostalima se bas prohtjelo da ih preglasavaju iz cista mira i da ih odvajaju od matice.

Da se slucajno srbi nisu dokopali finansija (upadom u platni sistem) i da nisu preuzeli kontrolu nad JNA i TO ostavljajuci ostalima mogucnost ili da prihvate veliku srbiju ili da se suoce sa nestankom cijelih naroda.

Cuj jadni srbi bili preglasani. Kuci pa zajebaji cacu.

palermo

#64 Re: Bosnjacki entitet- je li ovo sve sto je od BIH ostalo

Post by palermo » 15/12/2009 20:05

Betand wrote:
XXS wrote: Isti oni slijepci koji su '92. vjerovali Aliji kad rece da rata nece biti danas vjeruju da se BIH nece podijeliti.
BIH je izgubljena jednog prijepodneva '93. kad je Alija odlucio da pravi Bosnjake umjesto Bosanaca.
vrlo dobro rečeno ,i kad je odlučio da pravi upravo ovaku drzavu ko sa prilozene karte pa se ko po obicaju opet negdje predomislio , pa probao prodati maglu pod pricom jedinstvene drzave koja u realnosti iznosi oko 25 posto teritorija i treba jasno kazati , da oni koji zamisljaju Bih kao cjelovitu zemlju su totalno nerealni , nego se treba okrenuti realnosti i vidjeti sta se da uraditi na miran i pametan nacin
Mostar kao stoni hrvatski grad? Može....aaaa

blue_sky

#65 Re: Bosnjacki entitet- je li ovo sve sto je od BIH ostalo

Post by blue_sky » 15/12/2009 20:06

Opet crtaci karata :shock:

Entitete pravite u svojoj kuci ako vam je zabavno,BiH se kanite :bih:

Betand

#66 Re: Bosnjacki entitet- je li ovo sve sto je od BIH ostalo

Post by Betand » 15/12/2009 20:07

Orbini wrote:Autor iz Avaza Orahovac smatra da bi bosnjackom entitetu trebalo pripasti pola RS i cijeli Mostar.

nema burazeru , sto je u ratu izgubljeno u miru ga ne vrati vise

Betand

#67 Re: Bosnjacki entitet- je li ovo sve sto je od BIH ostalo

Post by Betand » 15/12/2009 20:10

palermo wrote:
ko u to sumnja nije realan ...

karanana

#68 Re: Bosnjacki entitet- je li ovo sve sto je od BIH ostalo

Post by karanana » 15/12/2009 20:11

Betand wrote:
Orbini wrote:Autor iz Avaza Orahovac smatra da bi bosnjackom entitetu trebalo pripasti pola RS i cijeli Mostar.

nema burazeru , sto je u ratu izgubljeno u miru ga ne vrati vise
treba trazit. treba postavit visoke ciljeve i zelje koje su nemoguce za izpuniti za zelenim stolom. pa to rade i druga dva naroda, zasto onda ne bi i bosnje.

Gospoda Ministarka

#69 Re: Bosnjacki entitet- je li ovo sve sto je od BIH ostalo

Post by Gospoda Ministarka » 15/12/2009 20:11

essex wrote:
Gospoda Ministarka wrote:...
Ali shvatite da ovako vise nemoze!!!!
molim te uputi na sljedece adrese:

dodik
predsjednik krvavih 49
banja luka

tadic
predsjednik srbije
beograd

...i zamoli ih, eto zato sto ti vise nemozes, da prestanu sa velikosrpskim programom, za tvoj hater. eto, vidis, lako je kada se znaju krivci, a ni sanjima nije tesko se dogovoriti, ja licno mislim da ih ovo nikada niko nije otvoreno ni pitao, a d jeste ljudi bi odmah pristali...eto, imas sansu da rijesis svoju glavobolju i glavobolju jednog dijela mz...sretno., a da, bosna nije za podjelu niti za prodaju, samo da te obavjestim da ubuduce netrazis nesto slicno.
Ja sam rekla ako je to jedini nacin da se pokrenemo sa ove mrtve tacke na kojoj smo od "primirja", uredu, nikakav problem, odmah cu potpisati, meni smeta za tebe neznam kad dode jedna ruzna fu*sa Dusanka Majkic i pljuje po ovoj zemlji svojim cetniklukom a od ove zemlje uzima platu, meni smeta kad Dodik od mojih, tvojih i ostalih para poreznih obaveznika Federacije digne avion ode po onu zlocinku u Hag i priredi joj docek u Banja Luci, meni smeta to sto oni igraju na kartu ugrozenosti medu muslimanima a onda nas onako fino nagu*e.

blue_sky

#70 Re: Bosnjacki entitet- je li ovo sve sto je od BIH ostalo

Post by blue_sky » 15/12/2009 20:12

Betand wrote:
palermo wrote:
ko u to sumnja nije realan ...
ko u to vjeruje sanja.

karanana

#71 Re: Bosnjacki entitet- je li ovo sve sto je od BIH ostalo

Post by karanana » 15/12/2009 20:15

zasto je trazenje dijelova republike srpske manje realno od trazenja treceg entiteta na 25% BiH od naroda kojeg je 12% ukupno?
zasto je trazenje da Mostar bude u bosnjackom entitetu manje realno od trazenja da Mostar bude stolni hrvatski grad?

ma treba udarit istom retorikom druga dva naroda i trazit nemoguce.
Last edited by karanana on 15/12/2009 20:16, edited 1 time in total.

iz dna duše

#72 Re: Bosnjacki entitet- je li ovo sve sto je od BIH ostalo

Post by iz dna duše » 15/12/2009 20:16

Je li predviđen entitet i za Bosance i Hercegovce? (Mislim u glavama ovih koji vidim kasape po našoj karti?)
Mislim, gdje sa njima, jer, oni su manjina u ostala tri entiteta...
Jer jedino bi u tom entitetu bila ona prava BiH...
Čudno je kako neki Bošnjaci laHko počeše razmišljati o nečemu, što znači nestanak BiH, a puna im usta BiH.
Da li bi to sutra i prihvatili?

index_forumas

#73 Re: Bosnjacki entitet- je li ovo sve sto je od BIH ostalo

Post by index_forumas » 15/12/2009 20:19

Bosanski_kralj wrote:
index_forumas wrote:

Zar su Bošnjaci i Hrvati zbog Srba trebali ostati u krnjoj Jugoslaviji?
Nema tu zar trebaju ili ne.......U ustavu rebuplike u kojoj su ti građani živeli pisalo je da za sve potrebna saglasnost sva tri naroda......a kao što znamo......nekom to nije odgovaralo i uveo je BiH svesno u rat....zanemarujući svoj Ustav...

Ja mogu sada tebi isto pitanje da postavim sada?.....Zašto bi Srbi hteli sa Bošnjacima i Hrvatima da imaju zajedničku državu?........Zašto imati zajedničku državu sa onima koji se pozivaju na nekakvi legitimitet,a prvi su taj legitimitet prekršili....

karanana

#74 Re: Bosnjacki entitet- je li ovo sve sto je od BIH ostalo

Post by karanana » 15/12/2009 20:24

index, nisi u pravu za ustav s.r. bih. u njemu je stajalo upravo obratno a to je da je bih gradjanska republika i nije bilo rijeci nigdje o preglasavanju jednog naroda od strane druga dva. da je to stajalo, nema sanse da bi doslo do referenduma jer bi po toj stavci bio osporen od radovana karadzica ali nije bio jer ustav nije govorio o srbima, hrvatima i muslimanima nego o gradjanima BiH, i 60 i nesto posto tih gradjana, ne hrvata i muslimana, je glasalo za nezavisnost.

prije nego sto nesto kazes, nemoj samo bubnuti eto tek toliko samo da nesto kazes. malo se educiraj, posebno kad je u pitanju druga, tebi strana zemlja, a o njoj pricas i probavas da nesto kazes ljudima iz nje.

Agic Nurija

#75 Re: Bosnjacki entitet- je li ovo sve sto je od BIH ostalo

Post by Agic Nurija » 15/12/2009 20:32

Ovaj "forum" tek sada postaje zanimljiv.
Javljaju se "Bosanci" i traže "svoj dio Bosne!"
To se zaista može desiti samo onom "narodu", kojem i dan-danas, bez obzira na nivo obrazovanosti moraš tumačiti razliku između vjere u nebeske "narode" i "istinskre" narode na zemlji! Koja bolan podjela? Čega i čije zemlje i čijeg naroda? Šta ti "alene" znaš da ispričaš o gradovima koje navodiš kao primjer da nisu više bosanski, (misliš muslimanski!?) Nema muslimanskih gradova, ni mjesnih zajednica ni država! Ništa nije muslimansko osim arapske molitve koju možeš obaviti gdje god hoćeš na ovom bijelom svijetu, ali time ništa, ama baš ništa nećeš objasniti ljudima koji žele da organizuju ZEMALJSKI ŽIVOT. Tvoja priča je upravo ono što su rimske pape snile stoljećima dugo, da ukinu zemlju Bosnu i da u bijeli svijet protjeraju bosanski narod, jedan od nekoliko evropskih kolektivnih svjedoka rimskog zla i zločina u ime lažnog "oca, sina i svetog duha!" Zamisli "alene" da umjesto pet vakat namaza, svake nedjeljne mise i svake vrste vjerske svetkovine svaki Bosanac makar jednom godišnje ostavi sve to i posluša neko važno predavanje, pročita knjigu, snimi dokumentarac o tome, kako sačuvati zemlju Bosnu koju nam otimaju stogodina dugo, djeci u utrobama majki živote uzimaju, da ne bi bila rođena u zemlji Bosni i od majke Bosanke odgojena, kako ispuniti obečanje dato pradjedovima da im posjed nećemo otuđiti, da... I ti tvrdiš da Trebinje nije bosanska ćarršija, zato što u njemu nema muslimana!? A šta su to tvoji muslimani, u svojih pet vijekova postojanja u zenmlji Bosni stvarno i istinski učinili u odbrani domovine, nekada velike i ponosne zemlje, velikih i ponosnih ljudi koji su, sve do "Zmaja od Bosne" braneći zemlju, branili i ono što je bez zemlje nepostojeće - porijeklo, ime, pravo na posjed, pravo da se odazivaš na ime svoje zemlje-majke, pravo da rađaš i da budeš rođen u svojoj, vlastitoj domovini, pravo da govoriš onim govorom kojeg su tvoji "zemljotvorci" stvorili kroz milenij postojanja, pisali njime u kamenu i ostavljali poruke diljem Bosne....Je si li "alene" pročitao nekada neku poruku sa "bosanskih mramora, stećaka, biliga...? Čitaš li išta, bolan ne bio o Bosni!
Bosna je samo jedna i jedan je bosanski narod. Svi koji u Bosni misle drugačije, nisu dobronamjerni ljudi!
Još će Bosnom poteči mnogo potoka krvi bosanske, jer krvnici okolo Bosne još uvijek vjeruju u čuda, vjeruju....
Da nas dobrih Bošnjana i naše zemlje Bosne neće biti kad, anam oni to požele....
I zato vas molim, zbijte bosanske redove i.....
Ne dijelite Bosnu ni na slogove!

Locked