Vrag je odnio šalu

drinjanin

#26 Re: Vrag je odnio šalu

Post by drinjanin » 15/12/2009 13:25

Socijalista wrote:
drinjanin wrote:Ovdje se sa vragom vazda zajebavamo...Dodik sad blokira i NATO i EU integracije...Dugoročno misli da će dobiti priliku da poentira-malo je vjerojatno da radi samostalno i na svoju ruku...Naravno-mora štiti i svoj kriminal
Njemu treba otprilike reći sljedeće: slažemo se da se možete otcjepiti ali je problem teritorije...
Ako mislite ponijeti pola Bosne onda mi nemamo izbora osim da se borimo i to je naše legitimno pravo(preduvjet uspješnosti-saradnja bošnjačke i hrvaske politike te ostalih probosanskih snaga)
Ako želite samo teritorije gdje su Srbi činili preko 55% stanovnistva u 91 može se razgovarati (naravno to njih ne zanima jer žele teritoriju koju su očistili masovnim ubistvima, progonima, pljačkama i genocidom)
Treća varijanta je da se strateški svi dogovorimo o minimumu funkcionalne države i ubrzamo ulazak u EU što je po meni najpametnije za sve...Ali-da je pameti
O podjeli Bosne i Hercegovine se nece i ne moze razgovarati :!: :!: :!:
Nisi bas shvatio moj post...On upravo to govori: nikad nećemo legalizirati genocid - bez obzira kakve igre se igrale-bit cemo pametniji...vrijeme bi trebalo da radi za progresivne snage hehehe

SnezanaM

#27 Re: Vrag je odnio šalu

Post by SnezanaM » 15/12/2009 13:27

:oops:

Image

Haris.ba

#28 Re: Vrag je odnio šalu

Post by Haris.ba » 15/12/2009 13:29

jedna tamo wrote:Harise nebih se složila.... :roll:
Možemo se lagati. Pogledaj šta je srpska politika imala 1990. , šta je srpski narod imao (standard i kvalitet života). Srpska politika ti je ko politika Slobodana Miloševića. Odlični taktički potezi, a katastrofalni strateški.

Ja entitet RS ne shvatam kao neki dobitak "srpske politike". Ako ćemo pošteno. Neki oblik, i da rata nije bilo, političkog samoupravljanja srpski predstavnici bi dobili svakako. Ali šta se sve izgubilo, i opet dobilo. Slabo.

Control panel

#29 Re: Vrag je odnio šalu

Post by Control panel » 15/12/2009 13:36

da ne duljim puno. najteza godina od rata na ovamo je pred nama. treba je predeverati i nadam se da se nece podici tenzije i da se ponovo ne zarati. ako je preguramo do izbora nadam se da cemo mi budale doci pameti i izaci na glasanje i izabrati prave ljude koji nece imati jezik mrznje. a ako opet isti pobijede e onda raja naoruzajte se pa jbg znate i sami... :(

jedna tamo

#30 Re: Vrag je odnio šalu

Post by jedna tamo » 15/12/2009 13:39

Haris.ba wrote:
jedna tamo wrote:Harise nebih se složila.... :roll:
Možemo se lagati. Pogledaj šta je srpska politika imala 1990. , šta je srpski narod imao (standard i kvalitet života). Srpska politika ti je ko politika Slobodana Miloševića. Odlični taktički potezi, a katastrofalni strateški.

Ja entitet RS ne shvatam kao neki dobitak "srpske politike". Ako ćemo pošteno. Neki oblik, i da rata nije bilo, političkog samoupravljanja srpski predstavnici bi dobili svakako. Ali šta se sve izgubilo, i opet dobilo. Slabo.

vidjet ćemo...ja mislim da srbi jako dobro znaju šta rade....
nažalost preko naših leđa...ali vidjet ćemo šta će biti

policy

#31 Re: Vrag je odnio šalu

Post by policy » 15/12/2009 13:46

Vidim, sve se svede na to sta neko misli. Ako se cinjenice ne slazu sa onim sto mi mislimo, tim gore pod cinjenice. Ja sam mislio u diskusiju poci od nekih cinjenica, onoga sto neko radi ili je uradio, a ne od onoga sta misli ili govori. Dakle, pitanje je kako i na koji nacin sprijeciti daljnje produbljivanje politicke krize u BiH, politickim sredstvima.

Ja sam poceo diskusiju sa rijecima 'koga su zmije ujedale, i gustera se boji'. I to objasnjava moj stav.

Kao sto vidim, neki ne vjeruju da ce stvari ici predaleko. Na kojim cinjenicama temelje svoj stav. Drugi opet vjeruje da ce socijalisticka revolucija uskoro, pa sve ostalo nije ni vazno. Koje su sanse da SDP formira sam vlast bilo gdje?

Ima naravno jos jedno rjesenje. Da u F BiH zabijemo glavu u pijesak i vidimo dokle to MD misli ici.I cekati da se situacija sredi sama od sebe.Ili da ga potpuno ignorisemo, dok on ignorise drzavu BiH. Ili da secakemo izbore...

Spreman sam da se kladimo u slijedece: nakon ovih slijedecih izbora, BiH nece imati Vijece ministara. Bit ce situacija kao u Mostaru sada. To ce biti 'tacka na i' u dokazivanju politicara iz RS da BiH ne moze funkcionisati. Eto, ni Vladu ne moze da napravi.

Zivi bili pa vidjeli.

jedna tamo

#32 Re: Vrag je odnio šalu

Post by jedna tamo » 15/12/2009 13:48

policy wrote:Vidim, sve se svede na to sta neko misli. Ako se cinjenice ne slazu sa onim sto mi mislimo, tim gore pod cinjenice. Ja sam mislio u diskusiju poci od nekih cinjenica, onoga sto neko radi ili je uradio, a ne od onoga sta misli ili govori. Dakle, pitanje je kako i na koji nacin sprijeciti daljnje produbljivanje politicke krize u BiH, politickim sredstvima.

Ja sam poceo diskusiju sa rijecima 'koga su zmije ujedale, i gustera se boji'. I to objasnjava moj stav.

Kao sto vidim, neki ne vjeruju da ce stvari ici predaleko. Na kojim cinjenicama temelje svoj stav. Drugi opet vjeruje da ce socijalisticka revolucija uskoro, pa sve ostalo nije ni vazno. Koje su sanse da SDP formira sam vlast bilo gdje?

Ima naravno jos jedno rjesenje. Da u F BiH zabijemo glavu u pijesak i vidimo dokle to MD misli ici.I cekati da se situacija sredi sama od sebe.Ili da ga potpuno ignorisemo, dok on ignorise drzavu BiH. Ili da secakemo izbore...

Spreman sam da se kladimo u slijedece: nakon ovih slijedecih izbora, BiH nece imati Vijece ministara. Bit ce situacija kao u Mostaru sada. To ce biti 'tacka na i' u dokazivanju politicara iz RS da BiH ne moze funkcionisati. Eto, ni Vladu ne moze da napravi.

Zivi bili pa vidjeli.
slično mislimo

nezavisni

#33 Re: Vrag je odnio šalu

Post by nezavisni » 15/12/2009 13:57

jedna tamo wrote:
policy wrote:Vidim, sve se svede na to sta neko misli. Ako se cinjenice ne slazu sa onim sto mi mislimo, tim gore pod cinjenice. Ja sam mislio u diskusiju poci od nekih cinjenica, onoga sto neko radi ili je uradio, a ne od onoga sta misli ili govori. Dakle, pitanje je kako i na koji nacin sprijeciti daljnje produbljivanje politicke krize u BiH, politickim sredstvima.

Zivi bili pa vidjeli.
slično mislimo
A ja mislim da izbora nece ni biti... predaleko je to.
Ali bilo izbora, ili ne bilo, treba se raspitati za cijene tenkova i slicnih igracaka na crnom trzistu... za svaki slucaj

policy

#34 Re: Vrag je odnio šalu

Post by policy » 15/12/2009 14:06

Ljudi, vrag je odniso salu. Prema nekim rezultatima ispitivanaj javnog mnijenja oko 15% ljudi u BiH nema problem sa tim da sada krene u rat u odbranu 'necega'.

Ja licno mislim da nikome nije stalo do rata i da niko ne zeli ratovati. Medjutim, mi o tome ne odlucujemo. Dovoljno je par budala koji ce napraviti par incidenata, i eto ga. Necemo se mi pitati.

Mislim, zaista vjerujem da se treba mobilizirati sada i pokusati napraviti maksimalan pritisak na MZ i nase politicare da se stvari pocnu rjesavati politickim sredstvima.

Evo jednog rjesenja koje mi je jutros palo na pamet...

Umjesto da se iscrpljujemo pricom oko nadleznosti drzava i entiteta, hajdemo razmisljati o necemu sto se zove politika 'harmonizacije'. Dakle, ako se ne mozemo dogovoriti oko nekog zakona na drzavnom nivou, hajdemo onda napraviti dva ista zakona i usvojiti ih u oba entiteta, ako tako bas mora biti. Samo razmisljam o tome kako da se pocne voditi neka politika, umjesto da se pakujemo za rat.

Skijash

#35 Re: Vrag je odnio šalu

Post by Skijash » 15/12/2009 14:20

nezavisni wrote:A ja mislim da izbora nece ni biti... predaleko je to. Ali bilo izbora, ili ne bilo, treba se raspitati za cijene tenkova i slicnih igracaka na crnom trzistu... za svaki slucaj
Ovaj put ti neće trebati tenkovi. nego će se temeljitim planiranjem i ciljanjem vitalnih tačaka, direktnom akcijom [ http://en.wikipedia.org/wiki/Direct_action_(military) ] doći do kolapsa protivnika.

kv99

#36 Re: Vrag je odnio šalu

Post by kv99 » 15/12/2009 14:23

Orbini wrote:
Građani BiH su se 92 probudili kasno, 05.04. na demonstracijama u Sarajevu. Tada je bilo kasno. Već su pucali snajperima po njima.
Ovog puta je dijametralno drugacije. Oni vise nece pucati snajperima ni granatamo po Sarajevu, Zenici, Tuzli,...oni imaju koliko im je dovoljno i samo ce jednog dana kod sebe proglasiti nesto vise a prema Bosnjacima postaviti rampu.
Ako ce Vrag uistinu odnijeti salu, to je moguce samo ako Bosnjaci zapocnu rat napadom na RS. A za to treba vise povoda od nekog blesavog referenduma,..
Hocu reci,.. sva predvidjanja sukoba, krize,. zaboravljaju jednu bitnu stvar - Bosnjaci nece biti fizicki napadnuti. Bosnjaci ce samo biti dovedeni u iskusenje da prihvate ono sto se desava na pola zemlje gdje ih skoro nema,.. ili da razmisljaju na duze staze i skontaju da im je geto smrtna presuda.
Vraski tezak zadatak.
Obadvije procjene su pogresne:
1) Krkan i SANU nemaju ono sto im je dovoljno , za to je potrebna veza izmedzu BL-Bijeljine i dalje prema smrdiji ...a to nemaju. Isto je potrebna zona od 20 km od Drine bez ne-srba..a to nemaju. Potrebna je kontrola nad Gorazdom...a to nemaju. Potrebno je osiguravanje apsolutne kontrole nad teritorijem koji smatraju kao svoj..( aposlutna etnicka nadmoc ) a to nemaju. Razlog tome je u sljedecoj procjeni.
2) Bosnjaci uopste ne trebaju da napadaju PC da bi onemogucili odcjepljenje. Niko realan ne ocekuje da ce neko jurisati na Laktase ili Bijeljinu ali to nije ni potrebno. Odjepljenje se ne zaustavlja u BL vec u Brckom i da se i svuda mognu na miru da odcjepe tu bas nece moci. Ne samo zato jer ce Bosnjaci trebati da krenu u napad vec sto ce to trebati da cetnici urade. To znaci upotrebu sile , ne samo da uspostave vlast vec da omoguce i permanentnu apsolutnu kontrolu . Sjetimo se 1992 i da su cetnici bili zadovoljni samo sa vlasti nad teritorijem to su mogli da urade u vecini slucajeva bez ijednog ubijenog ili prognanog ne-srbina. Npr preuzeli su vlast u Bratuncu,Vlasenici, Trebinju, Sanskom Mostu itd bez ijednog ispaljenog metka ali su opet izvrsili masovne zlocine. Zbog cega ? Nije samo zbog mrznje vec je to bio dio plana da se ostvari apsolutna kontrola , da se izbjegne mogucnost da se ikad kroz demokratske izbore ili na drugi nacin izgubi ta kontrola. Zato su i ubijali/protjeravali/palili/silovali da bi uspostavili permanentnu apsolutnu vlast. RS gdje bi imali vlast ali i 30- 50 % ne-srba nije bila ono sto su zeljeli . Isto tako Brcko gdje je danas najmanje 50 % ne-srba nije cilj i da imaju vlast, vec je cilj permanentna apsolutna kontrola a to se ne moze izvesti bez permanentne apsolutne etnicke nadmoci...a ti skontaj kako se to postize.
Zabluda je i opasno to sto tvrdis jer po tebi cetnici su zadovoljni i nece nikoga dirati ako njih neko ne dirne i to nije istina. Za odcjepljenje im je potrebna upotreba sile a to znaci prolijevanje krvi , progoni i paljenje.
Cetnici to i znaju i zato pokusavaju na sve nacine da izbjegnu upotrebu sile jer bi upotreba sile prozivela i reakciju. To je zadnje rjesenje ako nista drugo ne uspije i od toga ne odustaju ali ce prvo pokusati da smanje sto je moguce rizik i pokusace da dobiju suglasnost za odcjepljenje pregovorima/dogovorima/ucjenama/prijetnjama i ako to ne uspije koristice na kraju i silu.

Liska

#37 Re: Vrag je odnio šalu

Post by Liska » 15/12/2009 14:27

Vidi stratega sto planiraju?! Nego, policy, vratimo se na realno. Koje ankete govore o 15% spremnih za rat i koliko bilo kakva anketa moze biti pretpostavka za bilo sto? Valjda postoji neki link ili si samo cuo za neku anketu pa si pretpostavio sto si vec pretpostavio?!

and

#38 Re: Vrag je odnio šalu

Post by and » 15/12/2009 14:33

jedna tamo wrote:

Zivi bili pa vidjeli.
slično mislimo
ako se srpski političari trude da dokažu da bih ne može funkcionisati možda se postavi pitanje zbog čega?možda su problem entiteti?

veljaca

#39 Re: Vrag je odnio šalu

Post by veljaca » 15/12/2009 14:36

and wrote:
jedna tamo wrote:

Zivi bili pa vidjeli.
slično mislimo
ako se srpski političari trude da dokažu da bih ne može funkcionisati možda se postavi pitanje zbog čega?možda su problem entiteti?
BINGO !!!!!!

11sumirp

#40 Re: Vrag je odnio šalu

Post by 11sumirp » 15/12/2009 14:43

Liska wrote:Vidi stratega sto planiraju?! Nego, policy, vratimo se na realno. Koje ankete govore o 15% spremnih za rat i koliko bilo kakva anketa moze biti pretpostavka za bilo sto? Valjda postoji neki link ili si samo cuo za neku anketu pa si pretpostavio sto si vec pretpostavio?!
cccc,ti ko da si iz švice,pa ne razumijes kako ovde sat kuca tika-taka-tak-tak,mjesto tik-tak tik-tak :skoljka:
ev vod me osjeci, :mrgreen: sutra da dodje do rata,95% nas bi džabe prdekalo bi ne bi,bi ne bi,braleeee dodju one čike s bijelim kajševima(il je opasačima :D) i vozi miško pravac linija,moze i kriva :evil:

ZnaTE onu od balaša:
samo da rata sad bude,
ludilo medju bošnjama,
drugi im prave zablude,
lazu ih raznim cudima,
i svakoj reformi naude,
da rata SAD bude ...
tam ratatatatata tam tam ratatatata mamamama
payback is a bitch.... :evil:

dallton

#41 Re: Vrag je odnio šalu

Post by dallton » 15/12/2009 14:50

kakva je ovo tema, cuj vrag odnio salu? nema od ovog nista, pustite dodinu srbadiju da vristi i prijeti, nema od toga nista...sve je to suplja

kv99

#42 Re: Vrag je odnio šalu

Post by kv99 » 15/12/2009 14:54

11sumirp wrote:
Liska wrote:Vidi stratega sto planiraju?! Nego, policy, vratimo se na realno. Koje ankete govore o 15% spremnih za rat i koliko bilo kakva anketa moze biti pretpostavka za bilo sto? Valjda postoji neki link ili si samo cuo za neku anketu pa si pretpostavio sto si vec pretpostavio?!
cccc,ti ko da si iz švice,pa ne razumijes kako ovde sat kuca tika-taka-tak-tak,mjesto tik-tak tik-tak :skoljka:
ev vod me osjeci, :mrgreen: sutra da dodje do rata,95% nas bi džabe prdekalo bi ne bi,bi ne bi,braleeee dodju one čike s bijelim kajševima(il je opasačima :D) i vozi miško pravac linija,moze i kriva :evil:

ZnaTE onu od balaša:
samo da rata sad bude,
ludilo medju bošnjama,
drugi im prave zablude,
lazu ih raznim cudima,
i svakoj reformi naude,
da rata SAD bude ...
tam ratatatatata tam tam ratatatata mamamama
payback is a bitch.... :evil:
Ne zaboravi i da pendrek ide uz bijeli opasac pa znam neke koji su se naucili da se moze pucati ili kopati rovove bez zuba i slomljena nosa.

Orbini

#43 Re: Vrag je odnio šalu

Post by Orbini » 15/12/2009 14:54

kv99 wrote:

Obadvije procjene su pogresne:
1) Krkan i SANU nemaju ono sto im je dovoljno , za to je potrebna veza izmedzu BL-Bijeljine i dalje prema smrdiji ...a to nemaju. Isto je potrebna zona od 20 km od Drine bez ne-srba..a to nemaju. Potrebna je kontrola nad Gorazdom...a to nemaju. Potrebno je osiguravanje apsolutne kontrole nad teritorijem koji smatraju kao svoj..( aposlutna etnicka nadmoc ) a to nemaju. Razlog tome je u sljedecoj procjeni.
2) Bosnjaci uopste ne trebaju da napadaju PC da bi onemogucili odcjepljenje. Niko realan ne ocekuje da ce neko jurisati na Laktase ili Bijeljinu ali to nije ni potrebno. Odjepljenje se ne zaustavlja u BL vec u Brckom i da se i svuda mognu na miru da odcjepe tu bas nece moci. Ne samo zato jer ce Bosnjaci trebati da krenu u napad vec sto ce to trebati da cetnici urade. To znaci upotrebu sile , ne samo da uspostave vlast vec da omoguce i permanentnu apsolutnu kontrolu . Sjetimo se 1992 i da su cetnici bili zadovoljni samo sa vlasti nad teritorijem to su mogli da urade u vecini slucajeva bez ijednog ubijenog ili prognanog ne-srbina. Npr preuzeli su vlast u Bratuncu,Vlasenici, Trebinju, Sanskom Mostu itd bez ijednog ispaljenog metka ali su opet izvrsili masovne zlocine. Zbog cega ? Nije samo zbog mrznje vec je to bio dio plana da se ostvari apsolutna kontrola , da se izbjegne mogucnost da se ikad kroz demokratske izbore ili na drugi nacin izgubi ta kontrola. Zato su i ubijali/protjeravali/palili/silovali da bi uspostavili permanentnu apsolutnu vlast. RS gdje bi imali vlast ali i 30- 50 % ne-srba nije bila ono sto su zeljeli . Isto tako Brcko gdje je danas najmanje 50 % ne-srba nije cilj i da imaju vlast, vec je cilj permanentna apsolutna kontrola a to se ne moze izvesti bez permanentne apsolutne etnicke nadmoci...a ti skontaj kako se to postize.
Zabluda je i opasno to sto tvrdis jer po tebi cetnici su zadovoljni i nece nikoga dirati ako njih neko ne dirne i to nije istina. Za odcjepljenje im je potrebna upotreba sile a to znaci prolijevanje krvi , progoni i paljenje.
Cetnici to i znaju i zato pokusavaju na sve nacine da izbjegnu upotrebu sile jer bi upotreba sile prozivela i reakciju. To je zadnje rjesenje ako nista drugo ne uspije i od toga ne odustaju ali ce prvo pokusati da smanje sto je moguce rizik i pokusace da dobiju suglasnost za odcjepljenje pregovorima/dogovorima/ucjenama/prijetnjama i ako to ne uspije koristice na kraju i silu.
Mislim da nisu u pravu,.. ovog puta im ne treba sila da se odcijepe. Imaju pola zemlje gdje su apsolutna vecina. OK Brcko,.. ali ko moze garantovati da bi im Brcko bio prekid koji bi maksuz zatvorio granicu i puteve, komunikaciju,.. Zasto bi vlada distrikta to uradila, i dali je tehnicki izvodljivo. Osim toga, jedna blokada povlaci drugu, pa ako stvarno uspije da se RS blokira u Brckom, kako ce onda Bihac komunicirati sa Sarajevom?

Hocu reci,.. cak da ih prekines u Brckom, maksuz prekines protok samo njihove robe i ljudi,.. oni opet imaju daleko laksi zadatak nego bilo ko drugi. Zapadno od Brckog je bogat kraj koji moze prezivjeti, a tesko da bi Hrvatska blokirala. Istocni dio se svakako naslanja na Srbiju,.. tako da je daleko lakse njima izvesti nezavisnost, negoli Bosnjacima to sprijeciti.

Bosnjaci mogu ugroziti planove srpske politike samo eskalacijom sukoba gdje bi morali prvi zapoceti.
Jer ako sutis i nista ne poduzimas - u getu si.
Ako blokiras u Brckom, to tesko mozes uraditi mirno,.. al hajd recimo da odbornici preglasaju u vladi disktrikta,.. ta blokada povlaci prekid komunikacije sa Bihacem,. a za ocekivati je da ce se srpaka polovina u Brckom bolje pripremiti za to. Al recimo da uspije - .. u RS osjecaju posljedice blokade,.. ali opet opstaju a Bosnjaci opet u getu.

Podapeo im stupicu ili ne, bila RS nezavisna ili u BiH kao danas,.. Bosnjaci su svakako u getu.

Dakle, jedini nacin da im osujetis planove je da oruzano napadnes RS i zauzmes ili dovoljno za bosnjakistan,.. ili im uzmes sve komunikacije pa onda nemaju ni za korijenja. A ovo je sulud potez. Jedini realan a sulud,.. zato je bosnjacka situacija najteza.

policy

#44 Re: Vrag je odnio šalu

Post by policy » 15/12/2009 14:58

ti si bas pravi dallton. kod tebe sve crno-bijelo. znas, ima boja osim crne i bijele. a ovo oko rs-a trenutno nije ni crno ni bijelo, neko nekako 'kaki'. ja ti opet kazem i tvrdim, pozivajuci se samo na cinjenice, poteze koje vuce MD i MZ. ozbiljno se radi na tome da se stvore uvjeti za legalan i regularan referendum u RS o nezavisnosti, ili nesto manje od toga (scenarij Abhazije i Južne Osetije - ne mora nas niko ni priznati kad ćemo se ponašati kao Vojvodina u Srbiji i imati srpske pasoše).

izgleda niko nema ideju kako da se politički bori protiv ovakvog razvoja događaja. Ispade da su Tihić, Silajdžić, Lagumdžija - pravi profesionalci za sve vas. Oni barem znaju šta rade,imaju taktiku i strategiju. A mi ovdje samo valjamo kafanske... :-D

dallton

#45 Re: Vrag je odnio šalu

Post by dallton » 15/12/2009 14:59

@orbini ne seri svega ti, nisu bosnjaci ni u kakvom getu niti srbi mogu sta uraditi niti ce u slucaju belaja bilo kakva treca strana IKAD VISE intervenirati u bosni - iz prostog razloga sto su na jednoj strani u muslimani i uperiti puske protiv njih bi znacilo svjetski belaj, pogotovo u bosni...amerika i nato nece da se mjesaju, evropa nema cime niti smije, sad smo sami na svome, pa da vidimo ko ce duze i bolje, a ja vec znam...

kakvi getoi kakve budalastine, ko da radite za avaz....

essex

#46 Re: Vrag je odnio šalu

Post by essex » 15/12/2009 15:01

Control panel wrote:da ne duljim puno. najteza godina od rata na ovamo je pred nama. treba je predeverati i nadam se da se nece podici tenzije i da se ponovo ne zarati. ako je preguramo do izbora nadam se da cemo mi budale doci pameti i izaci na glasanje i izabrati prave ljude koji nece imati jezik mrznje. a ako opet isti pobijede e onda raja naoruzajte se pa jbg znate i sami... :(
ovo je najveca varka cuvara mraka...obicno ti nude izbore da nesto promjenis ali su se pobrinuli da ti na izborima serviraju ljude koji se nece ni mrvicu pomaci od prioriteta velikosrpskog programa, a to j ocuvanje otetog vilajeta i stvaranje uslova za nezavisnovazalne begovate. neznam kada ce raja vec skontati da koga god danas, sutra ili dokle je god blentitetskog uredjenja izaberu da apsolutno nista nece promjeniti jer politika segragacije je zavladala i samo politicari koji odgovaraju toj politici (podrzavaju segragaciju) su ostavljeni da dovrsavaju posao, a oni koji bi i nesto napravili su u okovima DMS jer da bi politicki ucestvovali u pregovorima moraju priznati DMS, sto je kontradiktorno svakoj demokratiji, ogranicava pravo na slobodu misljenja i zastupanja a legalizuje politiku i misli koje su proizasle iz zlocina i tako segragacijski stvara ono od cega se pobjeglo cak i u juznoafrickoj republici jer su rezultati bili katastrofalni. ko god da zeli promjene nabolje mora shvatiti da se jedini pomak pravi ukidanjem blentiteta i annex4 kao ustavnog rjesenja, negiranje nametnute ludjacke kosulje segragacije i stvaranje uslova za normalan, gradjanski Ustav i regionalizaciju drzave na BOSANSKIM historijsko-drustveno-ekonomskim normama ciji temelj mora biti bosansko zajednistvo, tj. multikulturno i multireligijsko drustvo.
svi koji misle dobro nasoj Republici, ne dozvolite da vas farbaju da cete na izborima nesto rijesiti...to rijesenje ne postoji i skontano je da nepostoji, kao sto je i skontano da nam da privida da postoji...politickim putem se mora rjesavati, ali ne kroz igru zamagljenih ogledala, ili narodnim jezikom receno sistemom americke zuce (ko je igrao zna, uvijek te bije onaj koji cuci kao i ti...a bije te dok ne skontas. nesto kao "bosnjacke" stranke...u istoj su poziciji kao narod ali ga svojim postupcima ustvari ubijaju). e na nama je dokle ce s nama da igraju americku zucu, a igrace dok ne progledamo...
smrt fasizmu-sloboda bosancima

dallton

#47 Re: Vrag je odnio šalu

Post by dallton » 15/12/2009 15:02

policy wrote:ti si bas pravi dallton. kod tebe sve crno-bijelo. znas, ima boja osim crne i bijele. a ovo oko rs-a trenutno nije ni crno ni bijelo, neko nekako 'kaki'. ja ti opet kazem i tvrdim, pozivajuci se samo na cinjenice, poteze koje vuce MD i MZ. ozbiljno se radi na tome da se stvore uvjeti za legalan i regularan referendum u RS o nezavisnosti, ili nesto manje od toga (scenarij Abhazije i Južne Osetije - ne mora nas niko ni priznati kad ćemo se ponašati kao Vojvodina u Srbiji i imati srpske pasoše).

izgleda niko nema ideju kako da se politički bori protiv ovakvog razvoja događaja. Ispade da su Tihić, Silajdžić, Lagumdžija - pravi profesionalci za sve vas. Oni barem znaju šta rade,imaju taktiku i strategiju. A mi ovdje samo valjamo kafanske... :-D
ti izgleda u osetiji i gruziji nisi nikad bio (btw. osetija je priznata samo od rusije, imaju ruske pasose i vec 30 ispraznjena od stanovnistva (abhazija je jos gora), gruzijci primjenjuju bosanski recept - radio tamo pa zato znam ...a da srbima odgovara scenario vojvodina ne bi se toliko bunili - ne odgovara im i dzaba pretvaranje suprotno...

KadSeMrtviProbudimo

#48 Re: Vrag je odnio šalu

Post by KadSeMrtviProbudimo » 15/12/2009 15:03

Orbini wrote: Dakle, jedini nacin da im osujetis planove je da oruzano napadnes RS i zauzmes ili dovoljno za bosnjakistan,.. ili im uzmes sve komunikacije pa onda nemaju ni za korijenja. A ovo je sulud potez. Jedini realan a sulud,.. zato je bosnjacka situacija najteza.
Mislim da je situacija zagovornika ovakvih akcija još teža :(

Nekim rata nikad dosta izgleda, ali najviše onim koji ga nisu ni osjetili na svojoj guzici :x

Da je bilo više političke mudrosti i htijenja '92, danas BiH ne bi bila u ovakvoj krizi, ni finansijskoj, koja je i glavni uzročnik svake druge, ni političke. A današnju političku krizu nije prouzrokovala samo politika iz RS, već dobrim dijelom i pogrešna i dugogodišnja loša politika iz FBiH, posebno bošnjačkih političkih opcija. I sada sve treba spašavati ratom :shock:

Ko će snositi odgovornost za mrtve u tom vašem novom ratu? Ko će priznati majkama da im je sinove naveo na ubijanje?

Ko će i čime nadoknaditi ratne štete?

Potpun idiotizam, ništa drugo :x

GAU 8

#49 Re: Vrag je odnio šalu

Post by GAU 8 » 15/12/2009 15:05

dallton wrote:@orbini ne seri svega ti, nisu bosnjaci ni u kakvom getu niti srbi mogu sta uraditi niti ce u slucaju belaja bilo kakva treca strana IKAD VISE intervenirati u bosni - iz prostog razloga sto su na jednoj strani u muslimani i uperiti puske protiv njih bi znacilo svjetski belaj, pogotovo u bosni...amerika i nato nece da se mjesaju, evropa nema cime niti smije, sad smo sami na svome, pa da vidimo ko ce duze i bolje, a ja vec znam...

Kako nisu u getu? Srpski i hrvatski pasos garanttuje putovanje bez vize, ka EU. SAMO sa BiH pasosem si ko u kavezu. Ili i ovo porices?!?

dallton

#50 Re: Vrag je odnio šalu

Post by dallton » 15/12/2009 15:09

GAU 8 wrote:
dallton wrote:@orbini ne seri svega ti, nisu bosnjaci ni u kakvom getu niti srbi mogu sta uraditi niti ce u slucaju belaja bilo kakva treca strana IKAD VISE intervenirati u bosni - iz prostog razloga sto su na jednoj strani u muslimani i uperiti puske protiv njih bi znacilo svjetski belaj, pogotovo u bosni...amerika i nato nece da se mjesaju, evropa nema cime niti smije, sad smo sami na svome, pa da vidimo ko ce duze i bolje, a ja vec znam...

Kako nisu u getu? Srpski i hrvatski pasos garanttuje putovanje bez vize, ka EU. SAMO sa BiH pasosem si ko u kavezu. Ili i ovo porices?!?
prvo, ja zelim da sto vise srba i hrvata uzmu te pasose, ako toliko vole svoje maticne drzave ja se s tim slazem...a kao drugo, to bezvizno putovanje cete dobiti u aprilu ili junu...al to nije tema...

Post Reply