Budući hrvatski predsjednik

Fair Life

#376 Re: Budući hrvatski predsjednik

Post by Fair Life » 04/01/2010 12:29

Kako li samo lopina smjerno gleda... k'o seoska mlada.

Fair Life

#377 Re: Budući hrvatski predsjednik

Post by Fair Life » 04/01/2010 13:01

Asana wrote:Image
Image

Jazz_Junkie

#378 Re: Budući hrvatski predsjednik

Post by Jazz_Junkie » 04/01/2010 13:11

seka wrote:
Jazz_Junkie wrote:
kiky wrote:bandić vjeruje u is'sa 'rista ....
i vražiju mater ...
nažalost jedino što če izgleda napravit ovim svojim glupostima i krkanlukom je raspad hrvatskog sdp-a ...
a mislio sam da je pametniji ...
:-)

naprijed josipović ...
:-)
Tek je nakon iskljucenja iz SDP pokazao svoje pravo lice. Meni je oduvijek bilo sumnjivo da jedan Hercegovac sa karakterom jednog Radoncica bude socijaldemokrat. Bandic je socijaldemokrat koliko i Dodik. Netko kao on ne moze podijeliti SDP. Prije ce biti da se HDZ raspada.
i dok je bio u SDP-u pitalam sam se, sto tamo trazi? desna struja ljevice :-)
Prije ce biti da iza njegovog clanstva u SDP-u stoje licne ambicije. Takvi ljudi ne poznaju ideale nego samo vlast. Mislim da je to karakteristicno za cjelokupno podrucje bivse Jugoslavije. Bivsi clanovi i funkcioneri preko noci postadose vodece figure nacionalistickih pokreta, od kojih su neki i tokom 90ih prelazili iz partije u partiju. Bandic je moguce u SDP usao samo da bi postao gradonacelnik Zagreba. Da je HDZ najjaca stranka u Zagrebu, bio bi tu. Bandic i slicni su tamo gdje vjetar puse.

vee-jay

#379 Re: Budući hrvatski predsjednik

Post by vee-jay » 04/01/2010 14:32

vee-jay

#380 Re: Budući hrvatski predsjednik

Post by vee-jay » 04/01/2010 14:48

ovaj je moj

:lol:

osa

#381 Re: Budući hrvatski predsjednik

Post by osa » 04/01/2010 14:58

sinoć se u rtl-ovom sučeljavanju vidjela razlika između josipovića i bandića, razlika prije svega u obrazovanju, načinu promišljanja demokracije, a bogami i u riječitosti. na bilo koje konkretno pitanje bandić bi odgovorio u možda 20-30 % svog vremena, čak i na pitanja recimo, tipa vanjske politike, na koje se može pričati koliko hoćeš on bi od predviđenih 90 iskoristio maksimalno 30-45 sekundi, o pravu i ekonomiji da ne govorim.
bandićeva kampanja je postavljena , kao da se takmiči za gradonačelnika, kakvo hodanje po blatu i asfaltiranuje kozari puteva ovo je neka druga igra.
iako mislim da je josipović siguran pobjednik, ne treba zanemariti dobar broj državljana hrvatske s nižom srednjom i osnovnom školom, zato svi koji mogu trebaju izaći na izbore, da ne bi bilo, nismo znali....

foucault

#382 Re: Budući hrvatski predsjednik

Post by foucault » 04/01/2010 15:27

većina pljuvanja po Bandiću stoji, samo što je nejasno kako je to uspio postati nepošten otkad nije u SDP-u? Ili to kao nisu znali da mulja s gradskim građevinskim zemljištem i namješta poslove kumu, a sad su saznali? Da li je tuhinjavom Josipoviću, živahnom kao Safet Halilović u najboljim danima ikada palo na pamet da postavi zastupnicko pitanje u Saboru? Izaslaničko pitanje u Gradskoj upravi?

Ne zna se ko je gori od njih dvojice. Žao mi je komšija, mislim da zaslužuju bolje, kao uostalom i mi.

osa

#383 Re: Budući hrvatski predsjednik

Post by osa » 04/01/2010 15:33

foucault wrote:većina pljuvanja po Bandiću stoji, samo što je nejasno kako je to uspio postati nepošten otkad nije u SDP-u? Ili to kao nisu znali da mulja s gradskim građevinskim zemljištem i namješta poslove kumu, a sad su saznali? Da li je tuhinjavom Josipoviću, živahnom kao Safet Halilović u najboljim danima ikada palo na pamet da postavi zastupnicko pitanje u Saboru? Izaslaničko pitanje u Gradskoj upravi?

Ne zna se ko je gori od njih dvojice. Žao mi je komšija, mislim da zaslužuju bolje, kao uostalom i mi.

ne žali nikoga, svaki narod ima vlast kakvu zaslužuje, nego gledaj "gdje sebe u tome vidiš".

foucault

#384 Re: Budući hrvatski predsjednik

Post by foucault » 04/01/2010 15:54

osa wrote:
foucault wrote:većina pljuvanja po Bandiću stoji, samo što je nejasno kako je to uspio postati nepošten otkad nije u SDP-u? Ili to kao nisu znali da mulja s gradskim građevinskim zemljištem i namješta poslove kumu, a sad su saznali? Da li je tuhinjavom Josipoviću, živahnom kao Safet Halilović u najboljim danima ikada palo na pamet da postavi zastupnicko pitanje u Saboru? Izaslaničko pitanje u Gradskoj upravi?

ne žali nikoga, svaki narod ima vlast kakvu zaslužuje, nego gledaj "gdje sebe u tome vidiš".

Kad budem manipulirao s gradskim građevinskim zemljištem, ili s autorskim pravima, tad ću se i vidjeti. Do tada, nadam se da će komšije odjebati Sanadera, a umjesto ove dvojice imati bolje kandidate.

Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji

#385 Re: Budući hrvatski predsjednik

Post by Chmoljo » 04/01/2010 16:00

po meni je jedina šteta što je Bandić istupio iz SDP-a sada kada Račan nije živ. mislim da bi se tada stvari lakše dovele u red unutar same partije, ali gledajući situaciju u HDZ-u "komunjare" mogu biti sretne. tamo se ne zna ko pije a ko plaća.

doduše, da je Račan živ, vrlo vjerovatno bi on bio kandidat za predsjednika. šbb kbb

Geronimo81

#386 Re: Budući hrvatski predsjednik

Post by Geronimo81 » 04/01/2010 16:05

foucault wrote:
osa wrote:

Kad budem manipulirao s gradskim građevinskim zemljištem, ili s autorskim pravima, tad ću se i vidjeti. Do tada, nadam se da će komšije odjebati Sanadera, a umjesto ove dvojice imati bolje kandidate.
isto mislimo nezna se koji je gori .Kako idu ova saučeljavanja samo pokazuju i jedan i drugi koliki su debili.

Geronimo81

#387 Re: Budući hrvatski predsjednik

Post by Geronimo81 » 04/01/2010 16:06

Chmoljo wrote:po meni je jedina šteta što je Bandić istupio iz SDP-a sada kada Račan nije živ. mislim da bi se tada stvari lakše dovele u red unutar same partije, ali gledajući situaciju u HDZ-u "komunjare" mogu biti sretne. tamo se ne zna ko pije a ko plaća.

doduše, da je Račan živ, vrlo vjerovatno bi on bio kandidat za predsjednika. šbb kbb
Ja mislim da se Račan okrece u grobu kad god vidi koji mu debil vodi stranku.

osa

#388 Re: Budući hrvatski predsjednik

Post by osa » 04/01/2010 16:08

foucault wrote:
osa wrote:

možeš li pojasniti tu manipulaciju s autorskim pravima, zar se to ne plaća u cijelom svijetu, zar u pekari kad uzmeš kruh a gazda traži novac ti ga blijedo pogledaš i kažeš"jarane ja ne plaćam autorka prava", intelektualno vlasništvo izgleda za neke ne postoji.

Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji

#389 Re: Budući hrvatski predsjednik

Post by Chmoljo » 04/01/2010 16:11

Geronimo81 wrote: Ja mislim da se Račan okrece u grobu kad god vidi koji mu debil vodi stranku.
nažalost. šteta za Hrvatsku što izgubi onakvog političara. bio bi dostojna zamjena Mesiću.

ali što se tiče ovih izbora, definitivno važi ona: treba se izabrati manje zlo. u ovom slučaju to je Josipović. u nekoj jačoj konkurenciji ne bi imao šanse ni izbliza.

Geronimo81

#390 Re: Budući hrvatski predsjednik

Post by Geronimo81 » 04/01/2010 16:26

Chmoljo wrote:
Geronimo81 wrote: Ja mislim da se Račan okrece u grobu kad god vidi koji mu debil vodi stranku.
nažalost. šteta za Hrvatsku što izgubi onakvog političara. bio bi dostojna zamjena Mesiću.

ali što se tiče ovih izbora, definitivno važi ona: treba se izabrati manje zlo. u ovom slučaju to je Josipović. u nekoj jačoj konkurenciji ne bi imao šanse ni izbliza.
Meni je zao Račana i Budiše mozda vise budiše.Kad gledamo Mesića ja ga nesmatram bas nekim dobrim politicarom kad sve sagledam sta je radio kroz svoju karijeru.Do 93 je pricao i radio sve isto kao i tuđman ama bas sve isto i pricao po skupovima sve i svasta i u hercegovini i u australiji (ima xy videa pa i o karađorđevu 93 gdje kazu da lazu za karađorđevo) dabi se zakacio sa Tuđmanom i kad je umro tuđman poceo da vodi antikampanju protiv tuđmana (mislim da je on to sve radio da skine haag sa svoji leđa jer je bio drugi covjek iza Tuđmana u hr u tom periodu)
Kroz kampanje je obecao dace prodati avion a nije,obećao je da nece koristiti hr otoke kao tuđman a koristio je u biti nista sto je obećao nije ispunio ali jedini potez koji smatram plusom je da je koliko toliko hr primakao europi a i demokraciji.
Jedino dobro sto ima kao politicar jeste da kao i svi sve obecavaju a nista neispunjavaju dobar je politicar kao sto je dobar vicaros.Covjek za sve rezime koji je sve bio kroz svoj zivot.Od komuniste do desnicara pa do najveceg demokrate u javnosti.Za mene je Budisao bio i ostao najaci hr politicar a svi ostali mu nisu ni do koljena a pogotovo ova dvojica kandidata nezna se koji je gori :)

osa

#391 Re: Budući hrvatski predsjednik

Post by osa » 04/01/2010 19:46

Geronimo81 wrote:
Chmoljo wrote:

Meni je zao Račana i Budiše mozda vise budiše.Kad gledamo Mesića ja ga nesmatram bas nekim dobrim politicarom kad sve sagledam sta je radio kroz svoju karijeru.Do 93 je pricao i radio sve isto kao i tuđman ama bas sve isto i pricao po skupovima sve i svasta i u hercegovini i u australiji (ima xy videa pa i o karađorđevu 93 gdje kazu da lazu za karađorđevo) dabi se zakacio sa Tuđmanom i kad je umro tuđman poceo da vodi antikampanju protiv tuđmana (mislim da je on to sve radio da skine haag sa svoji leđa jer je bio drugi covjek iza Tuđmana u hr u tom periodu)
Kroz kampanje je obecao dace prodati avion a nije,obećao je da nece koristiti hr otoke kao tuđman a koristio je u biti nista sto je obećao nije ispunio ali jedini potez koji smatram plusom je da je koliko toliko hr primakao europi a i demokraciji.
Jedino dobro sto ima kao politicar jeste da kao i svi sve obecavaju a nista neispunjavaju dobar je politicar kao sto je dobar vicaros.Covjek za sve rezime koji je sve bio kroz svoj zivot.Od komuniste do desnicara pa do najveceg demokrate u javnosti.Za mene je Budisao bio i ostao najaci hr politicar a svi ostali mu nisu ni do koljena a pogotovo ova dvojica kandidata nezna se koji je gori :)

odlika dobrog političara je da sam ili sa strankom osvoji vlast, tek onda može nešto napraviti, a budiša to nikad nije uspio, toliko o njemu kao "dobrom političaru", kao čovjek, to je nešto drugo.....

Geronimo81

#392 Re: Budući hrvatski predsjednik

Post by Geronimo81 » 04/01/2010 20:33

osa wrote:
Geronimo81 wrote:
Chmoljo wrote:

odlika dobrog političara je da sam ili sa strankom osvoji vlast, tek onda može nešto napraviti, a budiša to nikad nije uspio, toliko o njemu kao "dobrom političaru", kao čovjek, to je nešto drugo.....
Da je obecavao kao i svi politicari sto su radili , dobru pricu napravi,upakovali ono sto narod zeli da cuje serviraju i dođu na vlast. kad dođu rade isto sto i njegov predhodnici ne ispune nista od onoga sto su obecali da dođu na vlast bio bi extra politicar.To jeste odlika svih politicara i to pokazue njihov karakter zato i ja gledam ko je dobar covjek i posten taj i nece da puno slaze pa me zabriga za njegove lvl u politici i zato mi je budisa daleko najaci politicar po mom rangu.

osa

#393 Re: Budući hrvatski predsjednik

Post by osa » 04/01/2010 20:44

Geronimo81 wrote:
osa wrote:
Geronimo81 wrote: Meni je zao Račana i Budiše mozda vise budiše.Kad gledamo Mesića ja ga nesmatram bas nekim dobrim politicarom kad sve sagledam sta je radio kroz svoju karijeru.Do 93 je pricao i radio sve isto kao i tuđman ama bas sve isto i pricao po skupovima sve i svasta i u hercegovini i u australiji (ima xy videa pa i o karađorđevu 93 gdje kazu da lazu za karađorđevo) dabi se zakacio sa Tuđmanom i kad je umro tuđman poceo da vodi antikampanju protiv tuđmana (mislim da je on to sve radio da skine haag sa svoji leđa jer je bio drugi covjek iza Tuđmana u hr u tom periodu)

Da je obecavao kao i svi politicari sto su radili , dobru pricu napravi,upakovali ono sto narod zeli da cuje serviraju i dođu na vlast. kad dođu rade isto sto i njegov predhodnici ne ispune nista od onoga sto su obecali da dođu na vlast bio bi extra politicar.To jeste odlika svih politicara i to pokazue njihov karakter zato i ja gledam ko je dobar covjek i posten taj i nece da puno slaze pa me zabriga za njegove lvl u politici i zato mi je budisa daleko najaci politicar po mom rangu.
hajde da te posjetim na neke stvari ako si zaboravio, budiša je bio dio koalicije koja je račana dovela na vlast, nije li obećavao , kao i ostali koalicijski partneri da će poništiti pretvorbu, pohapsiti tajkune i sl., naravno od toga se nije desilo ništa, a kad je izašao iz politike, kad ga račan nije podržao na izborima za predsjednika, protiv mesića, uvrijedio se kako bi kod nas rekli"kao vlaška mlada", toliko o dosljednosti, iako0, nije loš čovjek, mislim, kakvih ima u politici.

Geronimo81

#394 Re: Budući hrvatski predsjednik

Post by Geronimo81 » 04/01/2010 21:19

osa wrote:
Geronimo81 wrote:
osa wrote:

hajde da te posjetim na neke stvari ako si zaboravio, budiša je bio dio koalicije koja je račana dovela na vlast, nije li obećavao , kao i ostali koalicijski partneri da će poništiti pretvorbu, pohapsiti tajkune i sl., naravno od toga se nije desilo ništa, a kad je izašao iz politike, kad ga račan nije podržao na izborima za predsjednika, protiv mesića, uvrijedio se kako bi kod nas rekli"kao vlaška mlada", toliko o dosljednosti, iako0, nije loš čovjek, mislim, kakvih ima u politici.
Sad da se ja sjecam sta su obecavali nesjecam se a i sta su uradili a i tko se pitao u toj koaliciji.Uglavnom kako rekoh najposteniji je od svih hr politicara i malo ih je bilo poput budise .

BSn

#395 Re: Budući hrvatski predsjednik

Post by BSn » 05/01/2010 15:57

Bandic "porastao" na 45%

REZULTATI istraživanja, kako neslužbeno doznaje Index, pokazuju da se prednost Ive Josipovića pred Milanom Bandićem u drugom krugu predsjedničkih izbora smanjila na samo 10 posto.

Po rezultatima ankete koju je na 3,000 ispitanika telefonski provela jedna agencija, Josipović vodi s 55 prema 45 posto pred Bandićem. U anketu nije uključena dijaspora, u kojoj je Bandić u prvom krugu ostvario ukupno najbolje, a Josipović vrlo tanke rezultate. Podsjetimo, u prvom krugu predsjedničkih izbora Ivo Josipović osvojio je 32,42 posto glasova, a Milan Bandić tek 14,83 posto u Republici Hrvatskoj.

Rezultati ove ankete vjerojatno su malo drukčiji od onih koje su neki očekivali, iako je Josipović i dalje u prednosti. S druge strane, Bandić je možda uspio iznenaditi snažnim uzletom, kojemu nisu smetali ni gafovi iz prvog kruga, ni televizijski propusti iz drugog kruga. Štoviše, čini se kako je bacivši sve karte na prljavu kampanju, kojom je ocrnjivao Josipovića, uspio pridobiti neke glasače desnice ili neodlučne birače.

King_Kenny

#396 Re: Budući hrvatski predsjednik

Post by King_Kenny » 05/01/2010 23:29

Može se Bandić truditi koliko želi, mogu mu svi HDZ-ovi Balkana dati podršku, može Kerum natjerati pola Splita da glasa za njega, džaba - neće biti predsjednik.
Glede ankete: vidjeh večeras i drugu anketu: Bandić ima nešto više od 37 %. Nedovoljno. :skoljka:

Fair Life

#397 Re: Budući hrvatski predsjednik

Post by Fair Life » 06/01/2010 01:36

Malo vise o Josipovicu >>> OVDJE.

Image

amrica

#398 Re: Budući hrvatski predsjednik

Post by amrica » 06/01/2010 17:38

:roll:
Jeste li vidjeli Bandicev spot? Crveni ekran, sekundarica odbrojava, cuje se Josipovic kako govori "zacrvenicemo Hrvatsku..." i "drugovi i drugarice"... a sekundarica iritantno lupa, i stane na 15 sekundi i pise: zar vam nije vec dosta crvenog (ili slicno :-) )

Uglavnom, DIP zabranio reklamu NAMAH :lol: :lol: :lol: :D

amrica

#399 Re: Budući hrvatski predsjednik

Post by amrica » 06/01/2010 17:49

zoom66 wrote:
amrica wrote::roll:
Jeste li vidjeli Bandicev spot? Crveni ekran, sekundarica odbrojava, cuje se Josipovic kako govori "zacrvenicemo Hrvatsku..." i "drugovi i drugarice"... a sekundarica iritantno lupa, i stane na 15 sekundi i pise: zar vam nije vec dosta crvenog (ili slicno :-) )

Uglavnom, DIP zabranio reklamu NAMAH :lol: :lol: :lol: :D

jes shipak :D sinoc se svako malo cvenllo na hatvi a vijest o zabrani objavljena u dnevniku u 19:30 :D
:shock:
Nisam gledala htv do danas u podne, kad citam i cujem na novoj da je zabranjeno :run:

osa

#400 Re: Budući hrvatski predsjednik

Post by osa » 06/01/2010 22:50

100% bandić.

GLAS SLAVONIJE cenzurirao je kolumnu Petera Kuzmiča u kojoj žestoko napada predsjedničkog kandidata Milana Bandića te kaže kako bi u drugom krugu mogla izgubiti "zdrava pamet", a to bi mogao biti uvod u neka još opasnija vremena.

Kolumnist Kuzmič, inače rektor Evanđeoskog teološkog fakulteta u Osijeku, piše kako iz inozemstva prati kampanju za izbor trećeg predsjednika "prevarene i pokradene Lijepe naše". Tvrdi kako je kampanja nakon "siromašnog i netransparentnog" prvog kruga ušla u "neizbježnu prljavu završnicu". "Neizbježno prljavu jer je ulaskom Bandića u drugi krug umjesto pametne javne debate otpočela bespoštedna borba u močvarnom ringu muljanja i manipuliranja", tvrdi Kuzmić te dodaje kako Hrvatska zna da je Bandić majstor niskih udaraca i vještog eskiviranja".

"Bandić je balkanski sirov i efikasan nacionalsocijalist"

"To je dokazao onim sramotnim pijanim gradonačelničkim bijegom od vlastite policije i bezbroj puta poslije toga varanjem svoje obitelji, grada, naroda i crkve. Kada se u balkanskom ringu nađu skandinavsko beskrvni, naizgled skromni i sasvim pristojni profesor, koji je temperamentom i nepoznavanjem borilačkih vještina dvostruko hendikepiran, i balkanski sirov ali efikasan nacionalsocijalist, a navijačka rulja traži krv i zabavu, onda bi dramatični ishod mogao biti poraz zdrave pameti, gaženje ljudske savjesti i uvod u neka još opasnija vremena", tvrdi Kuzmič u svojoj cenzuriranoj kolumni te dodaje kako je šteta za kršćansku vjeru i njezinu vjerodostojnost što se u kampanju dao uvući i "grimizni" Bozanić.

"Dvosatnim netransparentnim ali strateški sumnjivim 'ćaskanjem' s aferama uprljanim Bandićem Bozanić je poslao poruku svećenstvu i pastvi da Crkva ima svoga kandidata te time anulirao raniju biskupsku poruku 'glasajte po savjesti'", kaže u kolumni Kuzmič te dodaje kako je narodu koji je stoljećima djelovao po nalozima Crkve "sada odjednom razmišljati svojom glavom". Kuzmič izriče svoj stav kako su pošteni ateisti i iskreni agnostici mnogo bliže Bogu nego religiozni licemjeri, sakramentalizirani lopovi, etnoreligijski profiteri i u kriminal upleteni duhovnici. "Lažno bogoljublje je zapravo bogohulje(nje) koje nema nikakve veze s isusovsko-apostolski utemeljenom vjerom", tvrdi Kuzmič te postavlja pitanje što bi bilo ako narod na izborima kaže da mu je draži racionalni patriot od lažnog domoljuba.

O izborima ne smiju odlučivati ni generali, ni biskupi

Rektor Evanđeoskog teološkog fakulteta u Osijeku Kuzmič tvrdi kako bi bilo pogubno kada bi se nakon Josipovićeve pobjede otkrilo kako Bog i Bozanić nisu na istoj strani. "Najavljeni povratak Sanadera i izbor Bandića bio bi nož u leđa premijerkinoj hrabroj novogodišnjoj poruci o konačnom obračunu s kriminalnom hobotnicom", tvrdi Kuzmič u zabranjenoj kolumni te dodaje kako bi takav scenarij Hrvatsku približio Beogradu, a udaljio od EU, a produžio bi i život "zloglasnoj hobotnici i lopovluku". Iznio je i svoj stav kako o izborima ne smiju odlučivati ni generali, a ni biskupi, jer nismo niti u Francovoj Španjolskoj, a ni u Južnoj Americi.

"Balkanski Bandić nije ni sposoban ni dostojan da nas vodi u Europu. Nedostaju mu osnovna znanja, elementarna kultura, diplomatske vještine, državničko držanje. Religija mu je licemjerna, domoljublje lažno a milodari koje raznosi po crkvama i zajednicama diljem Lijepe naše samo su dio političko-populističkog podmićivanja s kojim se mora kršćanski i europski raščistiti", zaključio je u svojoj zabranjenoj kolumni Peter Kuzmič.

Post Reply