Bolji dio BiH pred bankrotom..

User avatar
zvornicanin
Posts: 147
Joined: 08/10/2008 07:12

#1 Bolji dio BiH pred bankrotom..

Post by zvornicanin »

E ljudi eto i to da docekam...
Cudim se,Dodik kaze da su ekonomski,privredno i svakojako uspjesniji i bolji dio BiH akd ono najava bankrota.
Ako je vjerovati Dodinom pobratimu Radoncicu od milijardu km zaduzenja koje je trebala vratiti u roku od 3 godine,a ovogodisnji budzet od 1,6 milijardi.Kako se navodi sumska se sada oslanja cak 17 % na kredite i pozajmice od MMF sto joj donosi nepovoljne vijesti...nejma vise kredita dok ne vrate pozajmljeno!
Znaci telecom i rafinerija prnuli u fenjer!
Interesuje me hoce li sad napraviti kakav problem da po obicaju zamaze oci gradanima BiH??Mada to po obicaju ide tako...trebace mu jako veliki problem kako se ljudi nebi osvrtali na pitanje :imali se stagod za pojesti?
ulpinian
Posts: 482
Joined: 21/09/2007 23:45

#2 Re: Bolji dio BiH pred bankrotom..

Post by ulpinian »

Zamisli kako je tek u gorem dijelu BiH :-D

ovdje nemaš bolji i gori dio BiH, ovdje imaš 2 loša dijela BiH
stolac-SARAJEVO
Posts: 158
Joined: 25/07/2007 00:43

#3 Re: Bolji dio BiH pred bankrotom..

Post by stolac-SARAJEVO »

Stani,stani...nisam upratio tu vijest.
Jel to nema nivca ni F BiH ni PC-u,dok PC ne vrati novac,ili nema novca samo PC-u?
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#4 Re: Bolji dio BiH pred bankrotom..

Post by kiky »

to više nije ni vijest a ni interesantno ...
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5 Re: Bolji dio BiH pred bankrotom..

Post by Truba »

bankrot se treba desiti pred izbore pa da vidimo opet narod kako glasa za iste :lol: :lol: :lol:
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#6 Re: Bolji dio BiH pred bankrotom..

Post by bingov buraz »

Zato u federaciji cvjetaju ruze,nemam obraza komentarisati ispade da se usran smije usranom i upisanom
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#7 Re: Bolji dio BiH pred bankrotom..

Post by kiky »

ko se smije ...
stvari se iznose več duže vremena ali iz entiteta boljeg je spočitavana neka ljubomora ili zavist ovim iz entiteta večeg ....
sad istina postaje očigledna ...
s druge strane, ekonomska mizerija entiteta večeg nikad nije skrivana niti negirana, naprotiv, to se iznosilo i kritikovalo ...
bezbroj tema, bezbroj postova ...
i to zna onaj ko hoče da vidi ...
ko neče da vidi, njemu je đaba i čitav internet informacija ...
cinikinjo
Posts: 15
Joined: 08/07/2009 15:09

#8 Re: Bolji dio BiH pred bankrotom..

Post by cinikinjo »

srece moje jedina stvar koja ce ujediniti narode i gradane bih je da od proljeca pa desetljecima nadalje vise od 90 $ stanovnista nece imati za najobicnije kifle... sve, ali bas sve, svaki segment drustva ce do kraja krajeva kolabrirati, raspasti se...
ako niste upratili mmf/ svijet NAS/ IH je natjerao da uzmu nebulozne kredite za nebulozno opakim rokovima i kamatnim stopama, nikad ali nikad im necemo nakrnjit osnovicu, samo cemo kamate vracati
i tako ce nestsati cetnici, ustacse i balije, bice samo gladni i nesretni i neobrazovani robovi
User avatar
Socijalista
Posts: 2304
Joined: 19/01/2009 23:04
Location: U Daytonu...

#9 Re: Bolji dio BiH pred bankrotom..

Post by Socijalista »

cinikinjo wrote:srece moje jedina stvar koja ce ujediniti narode i gradane bih je da od proljeca pa desetljecima nadalje vise od 90 $ stanovnista nece imati za najobicnije kifle... sve, ali bas sve, svaki segment drustva ce do kraja krajeva kolabrirati, raspasti se...
ako niste upratili mmf/ svijet NAS/ IH je natjerao da uzmu nebulozne kredite za nebulozno opakim rokovima i kamatnim stopama, nikad ali nikad im necemo nakrnjit osnovicu, samo cemo kamate vracati
i tako ce nestsati cetnici, ustacse i balije, bice samo gladni i nesretni i neobrazovani robovi

Ako je to jedina mogucnost da dodjemo sebi, sto da ne :?: :twisted:
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#10 Re: Bolji dio BiH pred bankrotom..

Post by bingov buraz »

kiky wrote:ko se smije ...
stvari se iznose več duže vremena ali iz entiteta boljeg je spočitavana neka ljubomora ili zavist ovim iz entiteta večeg ....
U tom kontekstu si u pravu
User avatar
_BaD_BoY
Posts: 333
Joined: 10/10/2008 20:41
Location: Wild West

#11 Re: Bolji dio BiH pred bankrotom..

Post by _BaD_BoY »

Lud i ponosan wrote:Samo budala se moze smijati i likovati teskom stanju kod "onog drugog", a ne gledati kako je to kod njega...

Haos u vlastitoj kuci, a ljudi sebi daju za pravo da komentarisu susjeda... Tako je to kod nas.

Dok se mi ne udruzimo, pa makar to bilo samo na nivou ekonomije, nikad necemo naprijed. Dok i dalje budemo govorili ONI, a ne MI, usran ce upisanom da se smije! Tuga....
kakva ti je to izjava..pa to je i moje dvoriste i valjda imam pravo komentarisati svaki pedalj BIH..neka postave temu bankrot pederacije i tu cu diskutovati..jbga..
User avatar
zvornicanin
Posts: 147
Joined: 08/10/2008 07:12

#12 Re: Bolji dio BiH pred bankrotom..

Post by zvornicanin »

_BaD_BoY wrote:
Lud i ponosan wrote:Samo budala se moze smijati i likovati teskom stanju kod "onog drugog", a ne gledati kako je to kod njega...

Haos u vlastitoj kuci, a ljudi sebi daju za pravo da komentarisu susjeda... Tako je to kod nas.

Dok se mi ne udruzimo, pa makar to bilo samo na nivou ekonomije, nikad necemo naprijed. Dok i dalje budemo govorili ONI, a ne MI, usran ce upisanom da se smije! Tuga....
kakva ti je to izjava..pa to je i moje dvoriste i valjda imam pravo komentarisati svaki pedalj BIH..neka postave temu bankrot pederacije i tu cu diskutovati..jbga..
Naravno,ali treba biti i skroman i reci takode da su VOZDOVE izjave bombasticne i pune lazi.Jer nije u pitanju bolji i gori entitet,vec samo spoznaja putem trecih lica i organizacija da smo u govnima do guse...ali se jedni proseravaju izjavljujuci da u manjem entitetu cvijeta dok u drugom je lose...a ako cemo brat bratu ja nikad nisam cuo nikog iz federacije da tako prica.
Dakle nemoj lagati i zavaravati narod jer prije ili kasnije ,,,
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#13 Re: Bolji dio BiH pred bankrotom..

Post by coek »

Nije Dodik kriv, krivi smo mi sto ga uopste pratimo. Gledam u novinama, Dodik ovo, Dodik ono. Na SA-X takodje. Ma boli me za Dodika, a i za ostale ... na vlasti je najgori sljam koji je mogao doci i to svi znamo, ali posto to ne mogu pomijeniti osim da pokusam u oktobru 2010-te, radicu svoj posao, da sacuvam zdrav razum. A supci nek se *ebu, bar necu da mislim o njima, ako ništa - nek nafataju sirotinje, glupaka, onih koji su na budzetskim jaslama, te socijalnih slucajeva kojih je 75%, a koji ce glasati za njih ...
planinar01
Posts: 15
Joined: 30/09/2009 18:06

#14 Re: Bolji dio BiH pred bankrotom..

Post by planinar01 »

Lud i ponosan wrote:Samo budala se moze smijati i likovati teskom stanju kod "onog drugog", a ne gledati kako je to kod njega...

Haos u vlastitoj kuci, a ljudi sebi daju za pravo da komentarisu susjeda... Tako je to kod nas.

Dok se mi ne udruzimo, pa makar to bilo samo na nivou ekonomije, nikad necemo naprijed. Dok i dalje budemo govorili ONI, a ne MI, usran ce upisanom da se smije! Tuga....
Crni humor se dešavao u vrijeme prodaje Rafinerije, Telekoma srpske, ugovora sa CEZ-om, kada su Dodik i njegova kriminalna klika izmislili "boli entitet" u propagandne svrhe.
Nije uredu, smijati se lošem stanju u bilo kom dijelu BiH.
"Bolji entitet" je bio i ostao nebuloza i smijati se tome je sasvim u redu.
User avatar
-Romeo-
Posts: 1185
Joined: 14/10/2009 09:45
Location: Ni na nebu, ni na zemlji, tj. u čardaku

#15 Re: Bolji dio BiH pred bankrotom..

Post by -Romeo- »

planinar01 wrote:
Lud i ponosan wrote:Samo budala se moze smijati i likovati teskom stanju kod "onog drugog", a ne gledati kako je to kod njega...

Haos u vlastitoj kuci, a ljudi sebi daju za pravo da komentarisu susjeda... Tako je to kod nas.

Dok se mi ne udruzimo, pa makar to bilo samo na nivou ekonomije, nikad necemo naprijed. Dok i dalje budemo govorili ONI, a ne MI, usran ce upisanom da se smije! Tuga....
Crni humor se dešavao u vrijeme prodaje Rafinerije, Telekoma srpske, ugovora sa CEZ-om, kada su Dodik i njegova kriminalna klika izmislili "boli entitet" u propagandne svrhe.
Nije uredu, smijati se lošem stanju u bilo kom dijelu BiH.
"Bolji entitet" je bio i ostao nebuloza i smijati se tome je sasvim u redu.
ma naći će on još nešto da rasproda, biće oni opet bolji entitet. :-)
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#16 Re: Bolji dio BiH pred bankrotom..

Post by Bosnolog »

Tuzna realnost posljedica maloumnosti slugarsko poslusnickod rusitelja i pljackasa sopstvene drzave radi hegemonisticko samounistavajucih planova susjednih zemalja a prije svega Srbije , donio nam je zajednicki bankrot i buduce
socijalne nemire,...ostaje jos da pjevaju sansonjeru za Dodu i bankrot sludeno,ponizeno ,prevareno i opljackano BH drustvo,dok istovremeno Srbija i susjedi idu naprijed u bolju buducnost, nama ostaje rahat patnja,pa ko izdura......

Presusio stari bunar,napunjen krimopljackarskom privatizacijom drzavnih firmi,lazne suplje price vise nepale a MMF zavrnuo pipu jer kredite moze dobiti samo drzava koja ima svoju nekretnine kao hipoteku,......

Sve lazi Dode su ovi mladi momci iskoristili da se promovisu sebe i najave bankrot etnogenocidnog diktatorata, i Laktasenka .......

http://www.youtube.com/watch?v=8XhOmYRs ... r_embedded#
portal01
Posts: 227
Joined: 15/11/2009 20:26

#17 Re: Bolji dio BiH pred bankrotom..

Post by portal01 »

sto se mene tice nek pocrkaju od gladi
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#18 Re: Bolji dio BiH pred bankrotom..

Post by simonese »

portal01 wrote:sto se mene tice nek pocrkaju od gladi
sto se mene tice nek i mi pocrkamo od gladi(bolje nismo ni zasluzili)
User avatar
-Romeo-
Posts: 1185
Joined: 14/10/2009 09:45
Location: Ni na nebu, ni na zemlji, tj. u čardaku

#19 Re: Bolji dio BiH pred bankrotom..

Post by -Romeo- »

simonese wrote:
portal01 wrote:sto se mene tice nek pocrkaju od gladi
sto se mene tice nek i mi pocrkamo od gladi(bolje nismo ni zasluzili)
u svoje ime, ja ipak nebi da crknem. :roll:
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#20 Re: Bolji dio BiH pred bankrotom..

Post by 1gorstak »

portal01 wrote:sto se mene tice nek pocrkaju od gladi
Predlazes etnicku podjelu BiH, zelis skapavanje od gladi za milion bosanskohercegovackog stanovnistsva, imas li nekad nekih lijepih misli, nasmijes li se ?
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#21 Re: Bolji dio BiH pred bankrotom..

Post by osa »

i hrvatska je već godinama pred bankrotom, pa se nekako živi.
portal01
Posts: 227
Joined: 15/11/2009 20:26

#22 Re: Bolji dio BiH pred bankrotom..

Post by portal01 »

1gorstak wrote:
portal01 wrote:sto se mene tice nek pocrkaju od gladi
Predlazes etnicku podjelu BiH, zelis skapavanje od gladi za milion bosanskohercegovackog stanovnistsva, imas li nekad nekih lijepih misli, nasmijes li se ?
Prema cetnicima nemam lijepih mislis...
nasmijem se samo kada cetnik pati
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#23 Re: Bolji dio BiH pred bankrotom..

Post by bingov buraz »

portal01 wrote:
1gorstak wrote:
portal01 wrote:sto se mene tice nek pocrkaju od gladi
Predlazes etnicku podjelu BiH, zelis skapavanje od gladi za milion bosanskohercegovackog stanovnistsva, imas li nekad nekih lijepih misli, nasmijes li se ?
Prema cetnicima nemam lijepih mislis...
nasmijem se samo kada cetnik pati

nije ni tebi lako :-)
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#24 Re: Bolji dio BiH pred bankrotom..

Post by 1gorstak »

portal01 wrote:
1gorstak wrote:
portal01 wrote:sto se mene tice nek pocrkaju od gladi
Predlazes etnicku podjelu BiH, zelis skapavanje od gladi za milion bosanskohercegovackog stanovnistsva, imas li nekad nekih lijepih misli, nasmijes li se ?
Prema cetnicima nemam lijepih mislis...
nasmijem se samo kada cetnik pati
A djeca ?
portal01
Posts: 227
Joined: 15/11/2009 20:26

#25 Re: Bolji dio BiH pred bankrotom..

Post by portal01 »

1gorstak wrote: A djeca ?
djecu volim

dalje?
Locked