Ispade Hare opet u pravu.

Post Reply
User avatar
BHCluster
Posts: 23260
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#4126 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by BHCluster »

kluz franjo wrote: 26/01/2021 21:00
BHCluster wrote: 26/01/2021 20:56
kluz franjo wrote: 26/01/2021 20:53
Samo uči. Ljubi te Majk(ićk)a pametnog.
Palis se na babe :thumbup: , nije za moj ukus.
Šta veliš, 10 je manje od 7?
Nije. Ne može ni u "interpretaciji".
Hajde opet.
Naravno da moze samo neodgovara narativu.
Evenine
Posts: 788
Joined: 30/12/2020 13:22

#4127 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Evenine »

kluz franjo wrote: 26/01/2021 21:51 E lijepi moji, zatvaramo.
Pa da vidimo šta smo sve imali...

Povratak na Ustav RBiH - komada tri
Prisilno mijenjanje ustavnog poretka - 4, ne dvije ture su bile, dakle 8 komada
Nuklearna bomba tzv. dupla (Fadilov specijaltet) - jednom
Uništavanje vjerske zajednice (iz dnevne ponude) - jednom u pola cijene
Zlatne ribice na žaru - oval
Rahat patnja sljedećih 15 godina - uključeno u aranžman all inclusive

Plaćanje u kešu, karticom ili western union transfer?
Zaboravio si unistavanje jedne nacionalne akademije nauka i umjetnosti.

Je li to kuca casti?
Evenine
Posts: 788
Joined: 30/12/2020 13:22

#4128 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Evenine »

Nespin wrote: 26/01/2021 21:46 Ratne zasluge na stranu, mislim da nije bilo veće političke štetočine u poslijeratnom periodu od ovog ublehaša. 100% BiH, Republika BiH, BiH bez entiteta, kako naivno zvuče sve te bajke... Ne znam kojim polugama moći je tada dotični gospodin zamislio ostvariti sve ove vrle poduhvate... Sve je to fino, krasno, ali de nam Hare objasni, KAKO?

Uglavnom, od obaranja aprilskog paketa kusamo govna koja je on izasrao, daleko mu kuća od moje bila...
Sa WikiLeaksa:

"Silajdzic said he did not have a plan to achieve a compromise among political parties. Rather, he suggested that the process be tabled until a more appropriate time".

Ukratko, ni on sam nije imao pojma. Mislio da ce doci Majski Paket sa jacom ponudom.
User avatar
Droog
Posts: 1666
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#4129 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Droog »

Jao sta čovjek uradi jednim nastupom na teveu. :thumbup: :bih:
Novak20
Posts: 13910
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#4130 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Novak20 »

Nebitan lik koji je nanjušio da se u BiH nešto kuha pa doš'o da malo srkne iz kazana.
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#4131 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by horkesh »

mirsek wrote: 26/01/2021 19:36
horkesh wrote: 26/01/2021 19:32 Status quo za koji smo se odlučili blokiranjem Aprilskog paketa je zacementirao RS za sva vremena, što je pokazalo 15 godina iza nas. Kako kaže stara izreka, put do pakla je popločan najboljim namjerama.

Sve drugo je objasnio Zija Dizdarević:

https://www.media.ba/bs/mediametar/sila ... -drugi-put
Nasa pasivnost u medjunarodnom djelovanju i pravljenje torova kod vodecih stranaka nas je dovelo da toga da RS izgleda jaca nego prije 15 godina.
Poslije desetina presuda ona realno moze biti samo slabija, samo sto to niko od politzicara ni ne pokusava da iskoristi.
Jednom smo se zajebali sa RS u dejtonu, ako i drugi put klepnemo usima, zasluzili smo da zavrsimo kao Palestinci.
Zija Dizdarević je objasnio, a ja se nadam da si pročitao link kojeg sam postao prije replike.

Čuj, RS može realno biti samo slabija :lol: Pa, gdje vi živite? RS je jača nego ikad, i to zahvaljujući lijepom Haretu.
User avatar
Droog
Posts: 1666
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#4132 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Droog »

Novak20 wrote: 27/01/2021 00:09 Nebitan lik koji je nanjušio da se u BiH nešto kuha pa doš'o da malo srkne iz kazana.
Haris nebitan? :mrgreen:

Nebitan lik koji na speed dialu ima potus-a?

ok :lol:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55408
Joined: 15/12/2008 16:53

#4133 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by ultima_palabra »

Steta sto je Potus promijenio desetak brojeva od 1995.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8077
Joined: 25/05/2013 23:49

#4134 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by apsidejzi »

Bossona wrote: 26/01/2021 21:09
apsidejzi wrote: 26/01/2021 20:59
Bossona wrote: 26/01/2021 20:47 Ovdje pršti od zagovornika građanske i sekularne države a slomiše se u odbrani etnotorova i torovskog veta. :mrgreen:

Jako sam zbunjen sa ovm lažnim građanskim sekularistima koji nam prodaju damu pod bubrege a za promjene je kriv štetočina Silajdžić koji im je smetao u stvaranju građanske i sekularne BIH aprilcom. :mrgreen:
Jedno je biti idealista a drugo realista. Lagano je imati gradjansku drzavu i biti sekularista kad nemas nacionalistickih srba u drzavi. Nemoj biti naivan i misliti da oni nece iskoristiti svaku sitnicu samo da guraju svoju stvar. Jel ti mislis da oni ne mogu naci 10 ruku i blokiraju ti drzavu? Pa dodik je bezbroj puta ucijenio svu opoziciju i svi su glasali sa njegovu stvar. Sjeti se raznih devetih januara, peljeskog mosta i sl. Sta je njemu naci 10 ruku i da drzi sve sekulariste i nacionaliste u saci. Nazalost, prvo treba ojacati ljevicu kod srba pa onda razmisljati o sekularizmu.
Bosna može biti građanska država ravnopravnih građana i naroda, ako ima volje a ako nema biće nacionalna država Bošnjaka i ostalih manjina u budućnosti sa Daytonskim ustavom ili sa kozmetičkim promjenama jer upravo najviše kukaju na daytonsko uređenja oni kojima najmanje odgovaraju posljedice istog.
Kljucna rijec je VOLJA. Nadam se da znas sta je stvarna VOLJA nacionalistickih srba u BiH koji su ipak vecina medju srbima...
elk
Posts: 2773
Joined: 14/08/2006 12:03

#4135 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by elk »

Seronja samodopadni. Veci i od komsica cak. Koliko je bio "dobar" govore mu i rezultati stranke zadnjih 10 godina. Cuj sadik bahtic, meliha alic, ruzna azra i blento bez stava belkic :roll:
daleko mu kuca, drzi se hare plavih pilila i dok traje traje.
Novak20
Posts: 13910
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#4136 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Novak20 »

Droog wrote: 27/01/2021 01:10
Novak20 wrote: 27/01/2021 00:09 Nebitan lik koji je nanjušio da se u BiH nešto kuha pa doš'o da malo srkne iz kazana.
Haris nebitan? :mrgreen:

Nebitan lik koji na speed dialu ima potus-a?

ok :lol:
:lol:

Od 2006. Hare je na ignore.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5499
Joined: 04/08/2020 19:22

#4137 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by -Chesterfield- »

Novak20 wrote: 27/01/2021 00:09 Nebitan lik koji je nanjušio da se u BiH nešto kuha pa doš'o da malo srkne iz kazana.
Izgleda da bi on mogao dodati začin. Zabiberit će nekome.
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#4138 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by tataćusak »

Hare ce da kara rusitelje BiH, svidjalo se to nekome ili ne.
Zanimljivo je sto mozda nece biti ni potrebe za njegovim povratkom ali su se pljuvaci ukljucili.
Najzanimljivije ce mi biti kako ce se ponasati ovi iz uzpa
User avatar
muha_sa
Posts: 128455
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#4139 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by muha_sa »

Novak20 wrote: 27/01/2021 08:24
Droog wrote: 27/01/2021 01:10
Novak20 wrote: 27/01/2021 00:09 Nebitan lik koji je nanjušio da se u BiH nešto kuha pa doš'o da malo srkne iz kazana.
Haris nebitan? :mrgreen:

Nebitan lik koji na speed dialu ima potus-a?

ok :lol:
:lol:

Od 2006. Hare je na ignore.
Da ga ti i takvi kao ti hvale ja bih se dobro zamislio :-)
Bossona
Posts: 5117
Joined: 21/12/2020 03:28

#4140 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Bossona »

apsidejzi wrote: 27/01/2021 07:34
Bossona wrote: 26/01/2021 21:09
apsidejzi wrote: 26/01/2021 20:59
Jedno je biti idealista a drugo realista. Lagano je imati gradjansku drzavu i biti sekularista kad nemas nacionalistickih srba u drzavi. Nemoj biti naivan i misliti da oni nece iskoristiti svaku sitnicu samo da guraju svoju stvar. Jel ti mislis da oni ne mogu naci 10 ruku i blokiraju ti drzavu? Pa dodik je bezbroj puta ucijenio svu opoziciju i svi su glasali sa njegovu stvar. Sjeti se raznih devetih januara, peljeskog mosta i sl. Sta je njemu naci 10 ruku i da drzi sve sekulariste i nacionaliste u saci. Nazalost, prvo treba ojacati ljevicu kod srba pa onda razmisljati o sekularizmu.
Bosna može biti građanska država ravnopravnih građana i naroda, ako ima volje a ako nema biće nacionalna država Bošnjaka i ostalih manjina u budućnosti sa Daytonskim ustavom ili sa kozmetičkim promjenama jer upravo najviše kukaju na daytonsko uređenja oni kojima najmanje odgovaraju posljedice istog.
Kljucna rijec je VOLJA. Nadam se da znas sta je stvarna VOLJA nacionalistickih srba u BiH koji su ipak vecina medju srbima...
Ne tereba prihvatati pogubne ustavne podvale poput Aprilskog paketa.

Evo šta kaže prof. Francis Boyl - advokat RBiH na svjetskom sudu - starom Sudu Svijeta- UN i koji je zaslužan da je entit tzv. srpska republika presuđen za Genocid a to znači da se mora ukinuti!

Gosp. Boyle daje najbolje rješenje - Obavezno pročitati!

Francis Boyle, jedan od najboljih eksperata, pravnika svijeta o Aprilskom paketu:
Da li smatrate da je Dejtonski sporazum značio konačan kraj Republike Bosne i Hercegovine i njenog Ustava?
Prof. Boyle: Ustav Republike BiH za koji sam se ja borio kao advokat nikad validno nije ukinut i po zakonu još uvijek postoji. Mi smo pokušali vratiti Ustav Republike BiH u općini Srebrenica i u Podrinju. Zahvaljujući njihovom Vijeću, sakupili smo tamo i glasove kako bi Ustav RBiH ponovo zaživio u ovom području. Ali dogodilo se to da je Tihić otišao tamo i izvršio snažan pritisak na ljude iz stranke SDA da glasaju protiv. Silajdžić je također otišao tamo i snažno pritisnuo ljude iz SBiH da glasaju protiv toga. Kad je na red došlo glasanje, izgubili smo. Znači, pokušali smo oživjeti Ustav Republike BiH, ali nismo uspjeli. Nedavno su na moj račun stigle optužbe od strane pojedinaca iz bosanskohercegovačke dijaspore da sam navodno odustao od odbrane Ustava Republike BiH i da sam zbog toga ja izdao Republiku BiH.

Ovom prilikom moram da istaknem da bh. vlasti meni nikad nisu uplatile ni cent za posao koji sam napravio. Zapravo, to me je koštalo 30.000 dolara, koje sam ja dao iz svog džepa kako bih dobio one dvije sudske presude za Bosnu pred Međunarodnim sudom pravde u Hagu. Kada sam pitao bh. dijasporu u SAD da mi pomognu da prikupim te novce, oni nisu sakupili niti jedan cent. Na kraju je Bosanka, koja živi u Kanadi, stavila hipoteku na svoju kuću kako bi platila ovaj dug.
Ali, kada je u pitanju Ustav RBiH, šta je alternativa sada? Možemo li pokušati da ponovo vratimo taj Ustav? Ili treba da se okrenemo nečemu drugome?
U posljenjih nekoliko godina neprekidno se govori o potrebi da se provede reforma Dejtonskog ustava putem amandmana – od Aprilskog paketa ustavnih amandmana, do amandmana vezanih za Slučaj Sejdić-Finci. Da li je moguće Dejton poboljšati pomoću amandmana?


Prof. Boyle: Jasno je da nova vlast, Lagumdžija i Tihić, žele da se vrate na Aprilski paket, što je zapravo nastavak dejtonskog genocida. Nema šanse da Dejton na bilo koji način može biti poboljšan, jer Dejton je dizajniran tako da se dotuče RBiH kao država. Zato je i ugovor postavljen na takav način. Šta ga više pokušavate promijeniti amandmanima, bit će još gori. To je genocidni dokument. Takav je slučaj i s amandmanom za Brčko. Ja sam Silajdžiću savjetovao da ne glasa za taj amandman, ali on ipak jeste. Čak je i Tihić kasnije rekao: Dodik je dobio Brčko. Jednostavno, ne možete nastaviti da radite u okvirima Dejtona jer je on napravljen tako da uništi Bosnu. To nas dovodi do Aprilskog paketa. U jesen 2005. godine, SDA me je zamolila da pogledam nacrt Aprilskog paketa, jer je Tihić tada trebao ići u State Department. Iako sam Tihića savjetovao da ni slučajno ne prihvati ovaj paket, na moje iznenađenje, on ga je prihvatio. Na kraju je ispalo da je Aprilski paket naposljetku pao zahvaljujući Stranci za BiH, na osnovu čega je ona i dobila izbore.
Tihić i Lagumžija više od pet godina ponavljaju da je za BiH veliki gubitak to što nije usvojen Aprilski paket. Mnogi su to mišljenje prihvatili, iako gotovo niko nije vidio Aprilski paket, jer zapravo nikada nije bio prezentiran javnosti, nego samo najužem krugu stranačkih lidera.,,,,


Šta je zapravo Aprilski paket i zašto, prema Vašem mišljenju, on nikada ne bi smio biti usvojen?
Prof. Boyle: Da je usvojen Aprilski paket, Republika Srpska bi dobila veće nadležnosti i moć u odnosu na centralnu vlast u Sarajevu, nego što sada ima. U Aprilskom paketu stoji da Parlament BiH treba jednostavno da bude raspušten ukoliko Vijeće ministara ne bude izabrano nakon tri kruga glasanja. Tu nema nikakve odredbe kako i kada Parlament može ponovo da bude uspostavljen. A tada nema ni Predsjedništva, jer prema Aprilskom paketu i ono treba da bude izabrano indirektno, u Parlamentu. I tada svu vlast dobija Republika Srpska i više ne postoji nikakva centralna vlast. Aprilski paket bio bi naredni korak ka konačnoj disoluciji BiH. Aprilski paket sam dobio na engleskom jeziku i mislim da nikad nije ni preveden na bosanski jezik. Ja sam doslovno bio šokiran kada sam čuo da je Tihić prihvatio ovaj plan State Departmenta. Zbog te činjenice bio sam primoran pokrenuti vlastitu kampanju protiv usvajanja Aprilskog paketa, jer su ga napravili pravnici State Departmenta koji su izradili i Vašingtonski sporazum i Dejton. Koga oni zavaravaju? Sutradan, nakon glasanja o Aprilskom paketu, vidio sam da dva člana SDA nisu poslušala Tihićeve naredbe i ipak su glasala protiv. Pogledajte, čak i bez Aprilskog paketa BiH je bila 14 mjeseci bez vlasti. Zamislite da je usvojen, BiH ne bi imala ni Parlament ni Predsjedništvo! Svu moć bi imala Republika Srpska. Oni bi jednostavno proglasili nezavisnost i priključili se Srbiji. Nisam nikad bio na Drini, ali ako sam dobro razumio ono što sam pročitao, tamo nema prave granice. Zato je žrtvovana Srebrenica i Žepu, kako bi se Srbija graničila sa RS na cijelom tom potezu. Amandman za Brčko također im je dao Brčko. Da su zaista bili ozbiljni u namjeri da RS ne postane nezavisna i da se ne pridruži Srbiji, nikada im ne bi dali Brčko. RS bi onda bila prerezana na dva dijela i bila bi primorana da se pridruži ostatku Bosne. Dejton je mašinerija genocida i smrti za Bosnu. Ne možete se petljati s Dejtonom i Aprilskim paketom, potreban vam je potpuno novi ustav.....
Kako bi, prema Vašem mišljenju, trebalo da izgleda taj novi ustav, kada bi postojala politička volja volja za njegovo usvajanje?

Prof. Boyle:
Ja sam kao primjer predložio Ustav SAD koji je nastao u Filadelfiji. Jer, SAD su imale Ustav prije našeg rata za nezavisnost, ali on nije funkcionisao. Centralna vlada prema njemu nije imala nikakve ovlasti. Imali ste 12 poludržavica i vladu koja nije imala nikakvu moć. Zato su se svi okupili u Filadelfiji i izradili novi Ustav za koji su mislili da će pružiti efikasniju centralnu vlast. Kao rezultat, nakon nekoliko mjeseci rada u tajnosti, izrađen je novi Ustav, Ustav koji i dalje živi. Ja njega uzimam kao primjer koji bi Bosna trebalo da slijedi. Treba organizovati ustavnu konvenciju za čitavu Bosnu, okupiti sve političke partije, eksperte, predstavnike civilnog društva. I umjesto da neko sa strane daje nacrt, treba pretresti član po član budućeg ustava. Američki ustav bi se tu trebao koristiti samo kao primjer, ne kao model. Bio bi to težak proces, ali bi se isplatio. I ako to uradite i kažete Amerikancima da ste samo slijedili njihov primjer – kako će oni na to moći uložiti prigovor?
Naš veliki prijatelj i svjetski poznavalac međunarodnog prava Francis Boyle je upozoravao Aliju da ne prihavata i ne potpisuje Dyaton i bio je u pravu kao i za Aprilsku paketnu podvalu.
Novak20
Posts: 13910
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#4141 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Novak20 »

muha_sa wrote: 27/01/2021 08:37
Novak20 wrote: 27/01/2021 08:24
Droog wrote: 27/01/2021 01:10

Haris nebitan? :mrgreen:

Nebitan lik koji na speed dialu ima potus-a?

ok :lol:
:lol:

Od 2006. Hare je na ignore.
Da ga ti i takvi kao ti hvale ja bih se dobro zamislio :-)
:-)
Da ti i takvi kao ti znate razmišljati, ne bi ga hvalili.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#4142 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by bunk »

Svakoj dalibu je jasno sa nikad nije problem bio Alija ili muslimani ili Bosnjaci ili Bosanci,patriote ove zemlje.
Problem je " natjerati" ostatak drustva da potpise normalnu Drzavu uredjenu kao sto ovaj bosona pise SAD.
Ali neee ovdje se vodi kampanja da se krivnja prebaci na Aliju,muslimane,Bosnjake,Bosance odnosno patriote ovr zemlje..
Daj bjanko dokument " gradjanska BiH" pa vidi ko ce to potpisat.
Sda i ostatak " Bosnjacke reprezentacije".
Svi ostali ce ti pljunut u taj papir.
User avatar
muha_sa
Posts: 128455
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#4143 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by muha_sa »

Novak20 wrote: 27/01/2021 09:14
muha_sa wrote: 27/01/2021 08:37
Novak20 wrote: 27/01/2021 08:24

:lol:

Od 2006. Hare je na ignore.
Da ga ti i takvi kao ti hvale ja bih se dobro zamislio :-)
:-)
Da ti i takvi kao ti znate razmišljati, ne bi ga hvalili.
Da ti i takvi kao ti znate čitati valjda bi skontali da ga JA nigdje hvalio nisam i prostim jezikom da ponovim--JEBE mi se za Harisa i ostale harise koji nas jašu 20 i kusur godina--al je rijec o aprilskom paketu a ne o Harisu.

Tebi i takvima kao ti ocito odgovara ovakvo uredjenje ove zemlje koju mrzite i želite joj nestanak--al cete se nacekat, na vašu žalost
Bossona
Posts: 5117
Joined: 21/12/2020 03:28

#4144 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Bossona »

" bunk"

Alija i SDA su SANU podvala, on je kao nekakav pravnik znao da nije imao ovlasti da ruši Ustav i krčmi RBiH a to je radio još od 1991 godine na svoju ruku bez pitanja i znanja predsjedništva RBIH i Parlamenta.

Vama Alijinim i SDA rukoljubima je bitniji velizadajnik Alija i SDA od države.

To je i Bakir priznao kad je je Konakoviću slao teks poruke i pokrivanjem krimosa Asima, Fadila i ostale bande oko sebe. Izetbegovići i SDA su najgore zlo koje se desilo Bosni i Bošnjacima.

Gdje babuka stade Bakir nastade,evo retarda poput svog oca najvaljuje Aprilsku paketnu podvalu, da preduhitri Bidena i spasi babukinu ostavštinu. :lol: :lol: :lol:

Last edited by Bossona on 27/01/2021 09:51, edited 1 time in total.
Novak20
Posts: 13910
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#4145 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Novak20 »

muha_sa wrote: 27/01/2021 09:21
Novak20 wrote: 27/01/2021 09:14
muha_sa wrote: 27/01/2021 08:37

Da ga ti i takvi kao ti hvale ja bih se dobro zamislio :-)
:-)
Da ti i takvi kao ti znate razmišljati, ne bi ga hvalili.
Da ti i takvi kao ti znate čitati valjda bi skontali da ga JA nigdje hvalio nisam i prostim jezikom da ponovim--JEBE mi se za Harisa i ostale harise koji nas jašu 20 i kusur godina--al je rijec o aprilskom paketu a ne o Harisu.

Tebi i takvima kao ti ocito odgovara ovakvo uredjenje ove zemlje koju mrzite i želite joj nestanak--al cete se nacekat, na vašu žalost
:-)
Naravno, .ebe ti se za Harisa pa si se ničim izazvan dohvatio mene i "ovakvih kao ja" da "objasniš" što meni(nama) odgovara i što ja(mi) mrzimo, mada nismo tema ni ja ni Mi nego Haris i Travanjski paket.
kluz franjo
Posts: 6089
Joined: 26/06/2009 01:37

#4146 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by kluz franjo »

Za značaj i sasvim legalne i ustavne mehanizme blokade kojima danas u Domu naroda BiH raspolaže npr. delegat Nikola Špirić je zaslužan primarno i direktno Haris Silajdžić. Naravno, uz srčanu podršku Bože Ljubića.

Ameri predložili da se smanje ovlasti i mehanizmi blokiranja, Hare rekao: "Ne diraj ništa!"

Nakon 15 godina mrcvarenja, još uvijek postoje ljudi koji mu zbog toga kliču. A nisu u SNSD-u.

"Ako vam je dobro, onda ništa..."
User avatar
geralt
Posts: 5118
Joined: 14/09/2017 12:45

#4147 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by geralt »

Svaki put kad procitam kako bi se aprilskim paketom priznalo entitetsko glasanje ili RS, dodje mi muka.

Na stranu Dejton, Bosnjaci su priznali entitetsko glasanje na svakoj sjednici Zastupnickog doma. Priznali su RS svaki put kad su kao poslanici sjeli u Skupstinu RS. Priznao ju je Silajdzic kad je usao u Predsjednistvo i zakleo se da ce postovati Ustav Bosne i Hercegovine u kojem se nalazi RS.

Evo Ramiza Salkica kako polaze zakletvu da ce se "casno drzati Ustava i zakona Bosne i Hercegovine i Republike Srpske" (2:04):



Do kada cemo lagati sami sebe i pustati da nas razni ublehasi vuku za nos?
User avatar
Point.
Posts: 27503
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#4148 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Point. »

_BataZiv_0809 wrote: 26/01/2021 19:52
Point. wrote: 26/01/2021 19:35
Volio bih čuti i drugu stranu priče. Argumentovano da se pobije ovo što Haris sada priča.

Silajdžića doživljavam kao kompetentnog političara, jednog od najboljih što smo imali i za kojeg ne mogu da zamislim da bi radio protiv jačanja države zarad svog nekog ega. Ne čini mi se takav tip. Jednostavno, teško mi je vjerovati da bi iskusan političar koji je maltene na ti sa Bidenom sebi dozvolio da javno laže ili da se poziva američke političare koji su tada radili na tom paketu i izmišlja njihove izjave danas kako je to zapravo bio loš paket za državu i da je Hare bio u pravu.

Pošto je ponovo aktuelizirano pitanje AP, vjerujem da ovo nije jedino gostovanje Harisa na ovu temu, kao i druge strane.

Činjenica i da je još jedan briljantan političar, pokojni Nijaz Duraković, bio protiv AP ipak možda govori da ima neka kvaka.
Mislim da franju kluza mozes uzeti kao argumentovanu drugu stranu.

Sto se tice Hareta, do 2006. sam ga postovao, ali od njegove price 100% BiH i ukidamo RS nismo dobili nista.

Sa druge strane naoko neugledni i nimalo harizmaticni Sulejman Tihic je svojom politikom korak po korak, donio mnoge uspjehe i njegov politicki rezultat je mjerljiv i pozitivan, koliko god ja iz dna duse mrzio stranku kojom je upravljao.

Hareta od rusenja Aprilskog paketa ga smatram, uz Zlatka Lagumdziju, najvecom stetocinom ove drzave. Hare je upropastio historijsku priliku da ubrza put drzave prema EU-NATO integracijama, a Zlatko je na cijelu jednu deceniju unistio nadu da je opozicija ista bolja od vlasti.
Ne mogu uzeti nekog anonimnog forumaša kao argumentovano drugu stranu naspram prekaljenog, iskusnog političara. Sačekat ću relevantne političare sa druge strane da iznesu i pobiju Hareta.
User avatar
Point.
Posts: 27503
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#4149 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Point. »

ultima_palabra wrote: 26/01/2021 20:16 Hare je dijete SDA i 90% post-SDA karijere je proveo u koaliciji sa SDA. Ne razumijem kako neko takav moze biti smatran za neku protivtezu SDA.
Realno, takav je i Dino Konaković pa vidimo da fgr brije na njega kao da je protivteza SDA. On je samo protivteza familije Izetbegović, što je naravno za pohvalu.
Seyfo
Posts: 4318
Joined: 23/08/2011 14:12

#4150 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Seyfo »

Poštujem Hareta ali ne mogu shvatiti da ovih dana toliko ljudi daje oprečna mišljenja, i to potpuno odvojeno. Pa majka mu stara sjedite na kafu Hare, Lagumdžija, Bakir, svi ostali pa se usaglasite, sijelite do sabaha ako treba, i izjednačite stavove, svađajte se, i osvanite naredni dan sa zajedničkim usaglašenim stavom.

Zar je to toliko teško?

Jer tolika neozbiljnost i zajebancija će koštati ovu državu još više.

PS Napominjem da je Hare sa svojom strankom propao 2010.g jer su ga kaznili glasači što je uvijek išao sa maksimalnim zahtjevima, potpuno nerealnim, tako da je svaka mogućnost kompromisa odmah nestajala. I njegovo kmečanje svaki put nakon toga. Dodijao je svima, najviše svojim glasačima. Može on pričati da ga je strani faktor skinuo s vlasti zbog rušenja aprilskog paketa, skinuli su ga njegovi glasači.
Post Reply