Ispade Hare opet u pravu.

veljaca

#801 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by veljaca » 18/02/2010 13:45

dallton wrote:naravno da svaka ima, tu nista nije cudno, ali je sbih usila sve...to sto ima lopova u toj stranci ni pola jada, ali sto nema pola sposobnog covjeka koji je bilo sta dobro napravio, e to je vec katastrofa...
Eto, vec se si ispravio .... Znaci ipak POSTOJI .....
Ovo za SPOSOBNE - moglo bi se i o tome diskutirati i za ostale stranke ....
Kaze meni moj komsija - ama svi su oni SPOSOBNI da ostvare SVOJ licni interes a briga njih za narod .........

dallton

#802 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by dallton » 18/02/2010 15:05

mozda nisam dobro razjasnio, sbih sama za sebe ne postoji bez harisa to je to

Orbini

#803 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Orbini » 18/02/2010 15:17

dallton wrote:mozda nisam dobro razjasnio, sbih sama za sebe ne postoji bez harisa to je to
Sa ili bez Hareta, sa imenom SBiH ili sa nekim drugim,... bi se svakako svijevremeno ogranak SDA otkinuo i krenuo svojim putem.
SBiH nije nista drugo no politika bosnjackog nacionalizma, ili bar povoja toga.

SDA je na pocetku bila jedina, ali je zaglavila u vjerskom identitetu, mahalskom fasizmu i ima mali apetit - samo fildzan. SBiH je nadrasla tu fazu ali je daleko od modernog umjerenog nacionalizma, a pogotovo ljevice poput socijaldemokratije.

Dakle - svakako bi bila potreba za partijom koja okuplja ljude koji nisu ljevicari, a niti ultradesnicari, koji svoj identitet ne vide samo u vjeri, i koji imaju veci apetit od fildzana.

Pitanje je samo kakav kadar se nametnuo na celu bosnjackog nacionalizma,. pocev od Hareta pa nanize u hijerarhiji.

osa

#804 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by osa » 28/02/2010 22:46

obratiti pažnju na podvučeno, i haris nakon alije misli da napad na ravno nije bio njegov rat, naime napad na ravno desio se 1.listopada, 1991, a pogledajte kad je po njemu počeo rat....

Silajdžić: Srbija se nije odrekla prakse bivšeg režima! .

.Ured člana Predsjedništva BiH dr.Harisa Silajdzica najoštrije je u nedjelju osudio, kako se navodi, nastavak ciljane i neistinite kampanje srbijanskih službenika uperene protiv dr. Ejupa Ganića, bivšeg člana Predsjedništva RBiH. «Ovaj Ured je u stalnom kontaktu s dr. Ganićem i možemo potvrditi da on od početka svog posjeta potpuno slobodno boravi u Londonu i nesmetano vrsi svoje aktivnosti, te da će se u Sarajevo vratiti prema svom utvrđenom planu i programu

Podcrtavamo da je Interpol BiH dobio službeno obavještenje iz Velike Britanije da ne postoji bilo kakva tjeralica protiv dr. Ganića. S obzirom na sve ove činjenice Ured još jednom ozbiljno upozorava srbijanske dužnosnike da se suzdrže od svih manipulacija u vezi sa ovim slučajem», stoji u priopćenju dostavljenom Dnevniku.ba iz Silajdžićevog ureda.

Također, Ured osuđuje izjave istih srbijanskih službenika da je rat u Bosni i Hercegovini počeo 3. svibnja 1992.godine:

- Podsjećamo na činjenicu da je agresija na BiH započeta 6. travnja te godine te da je do 3. svibnja Sarajevo bilo uveliko granatirano, a da je proces etničkog čišćenja od strane Republike Srpske i Miloševićevog režima već bio završen u nekim općinama u BiH.
Konačno, upozoravamo Republiku Srbiju da svojim aktivnostima već narušava sporazum između naše dvije zemlje koji se od petka počeo primjenjivati te da dovodi u pitanje spremnost Srbije da se odrekne prakse bivšeg režima i da počne izvršavati svoje međunarodno pravne obveze. U svakom slučaju Ured dr. Silajdzica će nastaviti štititi interese BiH i njenih građana.

pengpeng

#805 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by pengpeng » 28/02/2010 22:50

I jel napravio koji posao Hare sa Gadafijom???
Kako ce se odraziti eventualni napredak Radoncica na Silajdzica ili da li je Radoncic novi Silajdzic??

KadSeMrtviProbudimo

#806 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by KadSeMrtviProbudimo » 28/02/2010 23:36

osa wrote:obratiti pažnju na podvučeno, i haris nakon alije misli da napad na ravno nije bio njegov rat, naime napad na ravno desio se 1.listopada, 1991, a pogledajte kad je po njemu počeo rat....
A ti si ubjeđenja da je rat u BiH započeo napadom JA na selo Ravno?

Zar u BiH nije 8. aprila 1992. god. proglašena neposredna ratna opasnost, a 20. juna 1992. i ratno stanje?

Ovo su zvanični datumi, tako da su razne insinuacije samo rezultat neznanja ili pokušaj provokacije. U selu Ravno sukob se može tretirati kao incident (doduše s težim posljedicama), ali je sličnih incidenata u BiH bilo i prije, pa niko ne insistira na početku rata tog datuma.

(Mada nije tema, svaka vojna organizacija koja je nastala i djelovala prije ovih datuma bi se trebala smatrati paravojnom, a takvih je u BiH bilo "na sve strane".)
--------------------------------------------------------------------------------

hercegovac_pravi

#807 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by hercegovac_pravi » 01/03/2010 02:07

osa wrote:obratiti pažnju na podvučeno, i haris nakon alije misli da napad na ravno nije bio njegov rat, naime napad na ravno desio se 1.listopada, 1991, a pogledajte kad je po njemu počeo rat....

Silajdžić: Srbija se nije odrekla prakse bivšeg režima! .

.Ured člana Predsjedništva BiH dr.Harisa Silajdzica najoštrije je u nedjelju osudio, kako se navodi, nastavak ciljane i neistinite kampanje srbijanskih službenika uperene protiv dr. Ejupa Ganića, bivšeg člana Predsjedništva RBiH. «Ovaj Ured je u stalnom kontaktu s dr. Ganićem i možemo potvrditi da on od početka svog posjeta potpuno slobodno boravi u Londonu i nesmetano vrsi svoje aktivnosti, te da će se u Sarajevo vratiti prema svom utvrđenom planu i programu

Podcrtavamo da je Interpol BiH dobio službeno obavještenje iz Velike Britanije da ne postoji bilo kakva tjeralica protiv dr. Ganića. S obzirom na sve ove činjenice Ured još jednom ozbiljno upozorava srbijanske dužnosnike da se suzdrže od svih manipulacija u vezi sa ovim slučajem», stoji u priopćenju dostavljenom Dnevniku.ba iz Silajdžićevog ureda.

Također, Ured osuđuje izjave istih srbijanskih službenika da je rat u Bosni i Hercegovini počeo 3. svibnja 1992.godine:

- Podsjećamo na činjenicu da je agresija na BiH započeta 6. travnja te godine te da je do 3. svibnja Sarajevo bilo uveliko granatirano, a da je proces etničkog čišćenja od strane Republike Srpske i Miloševićevog režima već bio završen u nekim općinama u BiH.
Konačno, upozoravamo Republiku Srbiju da svojim aktivnostima već narušava sporazum između naše dvije zemlje koji se od petka počeo primjenjivati te da dovodi u pitanje spremnost Srbije da se odrekne prakse bivšeg režima i da počne izvršavati svoje međunarodno pravne obveze. U svakom slučaju Ured dr. Silajdzica će nastaviti štititi interese BiH i njenih građana.
Ponovo širiš neistine...........ali kad ne dosadi tebi lagati neće ni meni pisati istinu
Datum napada na selo Ravno----------------------------1.10. 1991
Datum Alijine izjave "Nije ovo naš rat"---------------- 10.6.1991

osa

#808 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by osa » 01/03/2010 11:23

KadSeMrtviProbudimo wrote:
A ti si ubjeđenja da je rat u BiH započeo napadom JA na selo Ravno?

Zar u BiH nije 8. aprila 1992. god. proglašena neposredna ratna opasnost, a 20. juna 1992. i ratno stanje?

Ovo su zvanični datumi, tako da su razne insinuacije samo rezultat neznanja ili pokušaj provokacije. U selu Ravno sukob se može tretirati kao incident (doduše s težim posljedicama), ali je sličnih incidenata u BiH bilo i prije, pa niko ne insistira na početku rata tog datuma.

(Mada nije tema, svaka vojna organizacija koja je nastala i djelovala prije ovih datuma bi se trebala smatrati paravojnom, a takvih je u BiH bilo "na sve strane".)
--------------------------------------------------------------------------------

incident sa ovim žrtvama, e slijepac, slijepac...

U POVODU OSME OBLJETNICE OKUPACIJE JUGA BIH

Napad na Ravno, sredisnje hrvatsko mjesto na jugu Hercegovine, poceo je 1. listopada, kao dio akcije napada JNA i cetnika na Dubrovnik, Slano i Ston. Dakle, jedinstven hrvatski jug

Snaznijem partneru u BiH vlasti – Bosnjacima - nije lako prihvatiti krivnju za pogrjesne procjene kako u BiH rata nece biti, kao ni mnoge teske posljedice koje su iz toga proizisle

Kad je doista poceo rat u Bosni i Hercegovini: 1. listopada 1991., kad je okupirano Ravno i Popovo na jugu BiH ili pocetkom travnja 1992., kad se to isto pocelo dogadjati stanovnicima Sarajeva i mnogih drugih mjesta u BiH.
Od toga je proslo osam godina. Unatoc tome, vise medija iz BiH, a njihove dezinformacije prihvacaju i hrvatski mediji, kao i zakonodavstvo u Bosni i Hercegovini, pocetak agresije na BiH datiraju s pola godine zakasnjenja.
Napad na Ravno, sredisnje hrvatsko mjesto na jugu Hercegovine, poceo je 1. listopada, kao dio akcije napada JNA i cetnika na Dubrovnik, Slano i Ston. Dakle, jedinstveni hrvatski jug. Tadasnji zapovjednik Titogradskog korpusa i vodja akcija Milan Torbica izjavio je za srpsko-crnogorski tisak: “Moje jedinice su izvanredno izvrsile zadatak. Presjekli smo komunikaciju Popovo polje – Zavala – Slano”.
Na podrucju hrvatskih sela na samom jugu BiH nije bilo nikakvog otpora. Veseljeko Koprivica, crnogorski novinar, mobilizarani rezervist, rekao je da je selo toliko poruseno da je “izgledalo kao pripremljeno za snimanje filmova strave i uzasa”. Zatekao je nekog raspojasanog Niksicanina koji mu je ironicno kazao: “Ne znam kako sam vise ziv, znas li ti da smo mi za ovih mjesec zaklali i pojeli dvjesto prasadi”. Osim poptuno unistenih sela ubijena su 24 covjeka, a 34 ih je umrlo “prirodnom” smrcu. Ranjeno je 11 osoba, a njih 18 utamniceno je na dva mjeseca. Po bestijanosti se izdvaja pokolj na Kijevu Dolu, kad je ubijeno i zaklano 7 ljudi starijih od 60 godina.
Zar zakonodavstvo i mediji mogu prezreti ta stradanja i omalovaziti patnju tih ljudi. Dugogodisnji predsjednik opcine Ravno inz. Dragan Vukic odgovara: “Mi se cijelo ovo vrijeme pitamo kome pripadamo? Jesmo li dio BiH? On podsjeca da su BiH vlasti uoci rata bile upozoravane na mogucnost stradanja te bile izvjestene kad se to dogodilo. Medjutim, podsjeca Vukic, Izetbegovic je tvrdio da to nije “nas rat”, pa je pitanje stradanja doslo na dnevni red ondasnje sarajevske vlade tek u drugoj polovici listopada.
Povjesnicar mr. Ivica Puljic tvrdi da je u BiH zastita hrvatskih interesa upitnija nego ikad. To argumentira mlakim zauzimanjem politicara oko ovog pitanja i nedostatnoscu medija koji bi promicali nacionalne interese.
Snaznijem partneru u BiH vlasti – Bosnjacima - nije lako prihvatiti krivnju za pogrjesne procjene kako u BiH rata nece biti, kao ni mnoge teske posljedice koje su iz toga proizisle.
A kako ce zbog te “neugode” proci desetci ljudi cija ratna stradanja ne poznaje zakon njihove drzave, tko ih pita? I na koncu, zasto o tim nedvojbenim zlocinima nakon osam godina suti Sud u Haagu, bez obzira na to kad je rat “na mom otoku” doista poceo. Ili ceka da jasnije identificira i sve one koji su umijesani u prikrivanje zlocina.

dallton

#809 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by dallton » 01/03/2010 11:56

@osa, kako komentarises ovu gornju izjavu @hercegovca?

vee-jay

#810 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by vee-jay » 01/03/2010 12:01

nikako :lol:

stipu ga...

dallton

#811 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by dallton » 01/03/2010 12:09

imam utisak da trazi bilo kakav odgovor na one tvrdnje o prodaji hrvata u posavini od strane hvo-a, pa tudjmanov rat hvo sa arbih itd...ali slab je ovo odgovor treba nesto jace

osa

#812 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by osa » 01/03/2010 12:12

dallton wrote:@osa, kako komentarises ovu gornju izjavu @hercegovca?
na primjeru pomoći i mjerama poduzetim da se zaštiti stanovništvo ravnog od napada srpske vojske, stoji alijina izjava da to nije bio "naš rat", ili je možda po tebi bio, onako iskreno....

dallton

#813 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by dallton » 01/03/2010 12:18

osa wrote:
na primjeru pomoći i mjerama poduzetim da se zaštiti stanovništvo ravnog od napada srpske vojske, stoji alijina izjava da to nije bio "naš rat", ili je možda po tebi bio, onako iskreno....
pa prvo odgovori na ovo gornje sto je hercegovac postavio

osa

#814 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by osa » 01/03/2010 12:26

dallton wrote:
osa wrote:
pa prvo odgovori na ovo gornje sto je hercegovac postavio
evo:
01.10.1991 napad na selo ravno
01.10 1991 "ovo nije naš rat",

sad ti odgovori na ovo šta sam ja postavio

zar na ovaj način netko pokušava opravdati to što predsjednik predsjedništva nije ništa učinio, pa čak ni verbalno kad su ubijani građani bih i paljeni njihovi domovi, samo zato što ti građani nisu bili bošnjaci, da li je reagirao na zločine u recimo bijeljini

dallton

#815 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by dallton » 01/03/2010 12:33

bogati jesi ti procitao sta gore pise?

osa

#816 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by osa » 01/03/2010 12:36

dallton wrote:bogati jesi ti procitao sta gore pise?

naravno, čovjek postavio tekst isto kao i ja,uzmimo da je on u pravu, dakle alija izjavu dao u 6. mjesecu 1991 i svoje se izjave, kao i svaki drugi karakteran i pošten čovjek držao pri napadu na ravno, dakle nije poduzeo ništa, pošteno.
uzmimo da sam ja bio u pravu, alija dao izjavu pri napadu na ravno, dakle nije učinio ništa, i u jednom i drugom slučaju, nije učinio ništa , ima li razlike, pogotovo za ubijene u ravnom...

dallton

#817 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by dallton » 01/03/2010 12:40

osa wrote:

naravno, čovjek postavio tekst isto kao i ja,uzmimo da je on u pravu, dakle alija izjavu dao u 6. mjesecu 1991 i svoje se izjave, kao i svaki drugi karakteran i pošten čovjek držao pri napadu na ravno, dakle nije poduzeo ništa, pošteno.
uzmimo da sam ja bio u pravu, alija dao izjavu pri napadu na ravno, dakle nije učinio ništa, i u jednom i drugom slučaju, nije učinio ništa , ima li razlike, pogotovo za ubijene u ravnom...
dobro hajd kontam - nema odgovora ...eto sad kad si se uspjeo ubjediti, onda objasni sto alija nije naredio da se pobiju hrvati po tuzli kad ga nije bilo briga kako ti tvrdis? ili je mozda bilo bolje da dopusti hvo-u da uspjesno zastiti hrvate kao one u posavini, koje su uspjesno rastjerali?

osa

#818 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by osa » 01/03/2010 12:44

dallton wrote:
osa wrote:

dobro hajd kontam - nema odgovora ...eto sad kad si se uspjeo ubjediti, onda objasni sto alija nije naredio da se pobiju hrvati po tuzli kad ga nije bilo briga kako ti tvrdis? ili je mozda bilo bolje da dopusti hvo-u da uspjesno zastiti hrvate kao one u posavini, koje su uspjesno rastjerali?
dalton, da li je fakt da alija nije ni malim prstom mrdnuo na napade srpske vojske na građane bih, ja nigdje nisam napisao da je alija napado ili potencirao napad na ravno, tako da ovakvo poređenja nije na mjestu.
o posavini smo stranice ispisali, šta da ti kažem, hvo je zakazao, a armija, ponovo ni malim prstom nije makla, ili možda je...

Alfa_Ze

#819 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Alfa_Ze » 01/03/2010 12:49

hercegovac_pravi wrote:
Ponovo širiš neistine...........ali kad ne dosadi tebi lagati neće ni meni pisati istinu
Ne VRDAJ OSA !! Uhvacen si u LAZI !! 8-) 8-) ( nije ti to prvi put ) :lol: :lol:

osa

#820 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by osa » 01/03/2010 13:05

Alfa_Ze wrote:
hercegovac_pravi wrote:
Ne VRDAJ OSA !! Uhvacen si u LAZI !! 8-) 8-) ( nije ti to prvi put ) :lol: :lol:

kako znaš da je ovo istina, i ako je, da li to mijenja šta na stvari...

Alfa_Ze

#821 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Alfa_Ze » 01/03/2010 13:18

osa wrote:
dalton, da li je fakt da alija nije ni malim prstom mrdnuo na napade srpske vojske na građane bih, ja nigdje nisam napisao da je alija napado ili potencirao napad na ravno, tako da ovakvo poređenja nije na mjestu.
o posavini smo stranice ispisali, šta da ti kažem, hvo je zakazao, a armija, ponovo ni malim prstom nije makla, ili možda je...
Opet LAZES Osa !! do kada :? :?

http://www.youtube.com/watch?v=BHp2aqB8 ... re=related

PS. pogledaj amblem na kapi i odijelu !!

Klodovik

#822 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by Klodovik » 01/03/2010 13:20

Jure Pelivan je bio premijer; Jerko Doko je bio ministar odbrane. Odbrana zemlje je bila njihov zadatak.

osa

#823 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by osa » 01/03/2010 13:21

Alfa_Ze wrote:
osa wrote:
Opet LAZES Osa !! do kada :? :?

http://www.youtube.com/watch?v=BHp2aqB8 ... re=related

PS. pogledaj amblem na kapi i odijelu !!
ne znam tko laže, naime ravno je bilo nešto prije ovog snimka, cijelih pola godine, a ulogu armije u posavini cijeniti s jednim amblemom, pa možda si u pravu, to je bilo to....

dallton

#824 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by dallton » 01/03/2010 13:23

evo ljudi ti daju dokaze, datume, itd a ti jos nemas ni pola dokaza, osim svoje price

osa

#825 Re: Ispade Hare opet u pravu.

Post by osa » 01/03/2010 13:26

dallton wrote:evo ljudi ti daju dokaze, datume, itd a ti jos nemas ni pola dokaza, osim svoje price
pa rekoh da je čovjek u pravu, što se tiče armije u posavini, bilo je nekoliko amblema, u čemu je problem....

Post Reply