PROTEST BPS-a Sefer Halilović ŠVICARSKOJ VLADI

User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#26 Re: PROTEST BPS-a Sefer Halilović ŠVICARSKOJ VLADI

Post by PipiDugaDevetka »

KadSeMrtviProbudimo wrote: Izašao „narod“ da glasa, donio odluku, i sad neka politička organizacija iz BiH piše pismo protesta protiv odluke naroda :D
A zna da ništa ne može promijeniti, a zna da čak to pismo i neće doći od tog naroda...

Ništa drugo do jeftino prikupljanje političkih poena, pokušaj povrata zaljuljane pozicije pojavom rivala koji prijeti otimanjem članstva, ništa drugo do pokušaj uvlačenja Reisu i stvaranja simpatija kod BiH-CH muslimana.
Sve u ime zaštite ljudskih prava i sloboda u Švajcarskoj :-)

Dajte ljudi, manite se politike... pogotovo one "dnevne" :D
Ponosan sam na svoje pretke koji su uputili rezolucije poglavniku protesvujući protv pogroma Srba, Jevreja, Roma,...1941. rizikujući svoj živote. Jedini u Evropi donijeli i poslali rezolucije protiv fašizma i zločina.

57% Švicaraca su skoro, pa isti..., barem su se tako izjasnili.

KLIK NA:
Rezolucija hrabrih banjalučkih muslimana 1941.g.
http://www.rtvfbih.ba/loc/template.wbsp?wbf_id=60
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#27 Re: PROTEST BPS-a Sefer Halilović ŠVICARSKOJ VLADI

Post by Real Khan »

KadSeMrtviProbudimo wrote:
Real Khan wrote: Slažem se sa ovim postom...sramota je što nema još više ovakvih reakcija poput ove. Sasvim je korektno uputiti pismo protesta u slučajevima gaženja bilo čijih ljudskih i vjerskih prava u "demokratskoj" državi. Ovo protestno pismo jeste namijenjeno narodu Švicarske, ali naravno iz tehničkih razloga se mora poslati putem diplomatskog predstavništva te države u BiH...A što se tiče insinuacija da je ovo "samo predizborna", pitam se šta bi bilo da sada imamo naslov teme: "BPS i Sefer Halilović jedini nisu reagirali na kršenje ljudskih prava naših građana muslimanske vjeroispovjesti u Švicarskoj!!!" (ova tri uskličnika bi bila u skladu sa predizbornom retorikom u aranžmanu Daily Avaza... Još jednom kažem, sramota je što nema još ovakvih reakcija pismenim putem, recimo od naše "inteligencije", kao i "branitelja Bošnjaka koji su to po defaultu", ili od "socijal-demokrata" koji se jel' te brinu o ljudskim pravima SVIH građana... Dajte ljudi, manite se politike... pogotovo one "dnevne" (daily :D )
Izašao „narod“ da glasa, donio odluku, i sad neka politička organizacija iz BiH piše pismo protesta protiv odluke naroda :D
A zna da ništa ne može promijeniti, a zna da čak to pismo i neće doći od tog naroda...

Ništa drugo do jeftino prikupljanje političkih poena, pokušaj povrata zaljuljane pozicije pojavom rivala koji prijeti otimanjem članstva, ništa drugo do pokušaj uvlačenja Reisu i stvaranja simpatija kod BiH-CH muslimana.
Sve u ime zaštite ljudskih prava i sloboda u Švajcarskoj :-)

Dajte ljudi, manite se politike... pogotovo one "dnevne" :D
Vidi, kažeš kako je "izašao narod da glasa" zaboravljajući jednu sitnicu, odnosno činjenicu da je taj narod izašao na izjašnjavanje o političkoj inicijativi jedne političke organizacije koja okuplja retrogradne i antidemokratske snage u Švicarskoj. Ako je 57% naroda dalo za pravo toj očigledno antidemokratskoj političkoj inicijativi, onda to svakako dosta govori o "narodu" i zaslužuje reakciju svih demokratskih političkih organizacija u svijetu. Ovim potezom je BPS kao stranka pokazala visok nivo demokratske svijesti i ja to pozdravljam. Da je sa ovakvim sličnim pismom reagirala bilo koja druga stranka, bilo koja druga organizacija, ja bih i to pozdravio bez obzira o kome se radilo. Eto, ako će na ovakav način prikupljati političke poene i glasove, ja ću im odmah dati svoj glas (jesi li zadovoljan?). I na kraju, ne vjerujem da je ovo "uvlačenje Reisu" jer šta je jedan Reis (u smislu ljudskog bića bez obzira na funkciju koju obavlja) u poređenju sa vjerom i ljudskim pravima koje se brutalno gaze u "demokratskoj" državi u srcu Europe... Ne mogu da vjerujem koliko plitko pojedini forumaši mogu razmišljati. Zato kažem: čini mi se da se "mrtvi nikada probuditi neće" dragi moj @KadSeMrtviProbudimo...
pure_love
Posts: 1489
Joined: 11/11/2008 09:30

#28 Re: PROTEST BPS-a Sefer Halilović ŠVICARSKOJ VLADI

Post by pure_love »

hajd za ove islamofobe koji ovu odluku brane,a na drugim temama se pozivaju na antifasizam(lafo),evo jevrejski studenti takodjer OSUDJUJU ono sto je narod izglasao:

European Union of Jewish Students" http://www.eujs.org

EUJS Newsletter
EUJS condemns decision by Swiss voters to ban Minarets


The European Union of Jewish Students has a long and proud history of standing up against all forms of religious discrimination. In the light of the decision taken by Swiss voters to ban minarets, EUJS feels it cannot remain silent.



EUJS condemns the vote, and the fact that this matter was put to the Swiss voters in the first place. The right to religious freedom is enshrined in every democratic system and this freedom cannot be curtailed in an inclusive and free Europe. EUJS believes that all religious communities, regardless of faith, should have the right and freedom to practice their religion without fear or discrimination. We are glad to see that so many people and governments, including Muslim and Jewish communities as well as the Vatican and the United Nations have stepped forward to speak out on this important issue.


EUJS calls on the Swiss government to increase religious dialogue and understanding between communities, to ensure that no community faces the fear of discrimination and denial of rights faced by the country's Muslim community in light of this vote.


EUJS urges Swiss politicians and other leaders at the federal, cantonal and local level, as well as the United Nations, the European Union, the Council of Europe and other governments and organisations, to stand up for the dignity of every individual in Europe and the world, and for the safeguarding of fundamental human rights as stated in the Universal Declaration of Human Rights and the European convention on Human Rights. EUJS, representing over 200,000 Jewish students in 34 European countries , stands firm in this fight as a part of civil society in Europe.


The European Union of Jewish Students, the sole democratically elected voice of European Jewish youth at the European level and at the European Youth Forum, is one of the largest international student organizations worldwide. Its annual programming includes the Summer University, international, inter-religious and inter-generational seminars, study sessions, and cutting edge work that puts it at the forefront of the European context. The European Union of Jewish Students is the sole Jewish youth organization to have obtained the special ECOSOC Consultative Status at the United Nations.


SEFERE LEGENDO :bih:
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#29 Re: PROTEST BPS-a Sefer Halilović ŠVICARSKOJ VLADI

Post by PipiDugaDevetka »

pure_love wrote:hajd za ove islamofobe koji ovu odluku brane,a na drugim temama se pozivaju na antifasizam(lafo),evo jevrejski studenti takodjer OSUDJUJU ono sto je narod izglasao:

European Union of Jewish Students" http://www.eujs.org

EUJS Newsletter
EUJS condemns decision by Swiss voters to ban Minarets....
....
....

:thumbup:

Još bi bilo ljepše da oni koji evropske muslimane poznaju, žive sa njima u BiH, Hrvatskoj, Sloveniji,....itd. protestvuju.
Ne sumnjam da je hr. predsjednik Mesić u nekoj od izjava osudio dešavanja u CH, ali nisam upratio vijesti.
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#30 Re: PROTEST BPS-a Sefer Halilović ŠVICARSKOJ VLADI

Post by kiky »

ma đaba galama ...
muslimanima u švici je bolje i bez ninareta, nego u matični mdržavama ...
taj svijet je i pobjegao tamo svjestan da če samo radit i spavat i štedit lovu ...
boli švicu kurko za muslamine, minarete i šta svijet kaže ...
Bistra_boza
Posts: 202
Joined: 17/05/2007 13:22
Location: USA

#31 Re: PROTEST BPS-a Sefer Halilović ŠVICARSKOJ VLADI

Post by Bistra_boza »

[quote :run: ="PipiDugaDevetka"]Na koju e-mail adresu mogu i ja poslati protest CH Vladi?
Kako se zove predsjednik Vlade?
Nije valjda da i oni imaju Vijeće ministara?


Sjećam se k'o da je juče bilo. Hadži Lojo se 1872. pobunio protiv Topal Osman-paše što je dozvolio da kupola i pozlaćeni krst Saborne pravoslavne crkve Presvete Bogorodice, bude viši od minareta Begove džamije i Sahat kule.

Sultan Abdul Aziz, smijeni Topal Osman pašu, dovede askere iz Jedrena, zatvori ulice koje vode do crkve askerima i pored svakog askera jedan domaći špija da prepozna sumnjive.

Tako i bi, bez ijednog incidenta, osvešta se na Ilindan, 2. avgusta 1872.g., novoizgrađena Saborna pravoslavna Crkva u Sarajevu. Bilo se okupilo 10 000 pravoslavnih duša i gostiju. Niko nije povrijeđen bio.

Sultan Abdul Aziz je donirao izgradnju crkve sa 500 dukata (zlatnika) = što je ravno današnjoj vrijednosti Twist towera.

Minaret i sahat kula su bili nadograđeni.

Zaključujem, da je Bosna (Pod Turskom 1872.) bila MNOGO demokratskije mjesto nego što je sada Švicarska.
Trebaju ovu činjenicu političari i reis-efendija iskoristiti za dobrobit BiH.

Pravna država Bosna (Pod Turskom) na djelu![/quote]

Vidis, vidis...........zato Mu-Ce i prizeljkuje da Bosnu opet oslobode Osmanlije (Turci) pa da ponovo bude PRAVNA a i demokratska,
ali bin dusmani to tumace pogresno.
  • :run:
User avatar
KadSeMrtviProbudimo
Posts: 533
Joined: 09/09/2009 15:54
Location: mešihat nevjerne zajednice

#32 Re: PROTEST BPS-a Sefer Halilović ŠVICARSKOJ VLADI

Post by KadSeMrtviProbudimo »

Real Khan wrote:
KadSeMrtviProbudimo wrote:
Real Khan wrote: Slažem se sa ovim postom...sramota je što nema još više ovakvih reakcija poput ove. Sasvim je korektno uputiti pismo protesta u slučajevima gaženja bilo čijih ljudskih i vjerskih prava u "demokratskoj" državi. Ovo protestno pismo jeste namijenjeno narodu Švicarske, ali naravno iz tehničkih razloga se mora poslati putem diplomatskog predstavništva te države u BiH...A što se tiče insinuacija da je ovo "samo predizborna", pitam se šta bi bilo da sada imamo naslov teme: "BPS i Sefer Halilović jedini nisu reagirali na kršenje ljudskih prava naših građana muslimanske vjeroispovjesti u Švicarskoj!!!" (ova tri uskličnika bi bila u skladu sa predizbornom retorikom u aranžmanu Daily Avaza... Još jednom kažem, sramota je što nema još ovakvih reakcija pismenim putem, recimo od naše "inteligencije", kao i "branitelja Bošnjaka koji su to po defaultu", ili od "socijal-demokrata" koji se jel' te brinu o ljudskim pravima SVIH građana... Dajte ljudi, manite se politike... pogotovo one "dnevne" (daily :D )
Izašao „narod“ da glasa, donio odluku, i sad neka politička organizacija iz BiH piše pismo protesta protiv odluke naroda :D
A zna da ništa ne može promijeniti, a zna da čak to pismo i neće doći od tog naroda...

Ništa drugo do jeftino prikupljanje političkih poena, pokušaj povrata zaljuljane pozicije pojavom rivala koji prijeti otimanjem članstva, ništa drugo do pokušaj uvlačenja Reisu i stvaranja simpatija kod BiH-CH muslimana.
Sve u ime zaštite ljudskih prava i sloboda u Švajcarskoj :-)

Dajte ljudi, manite se politike... pogotovo one "dnevne" :D
Vidi, kažeš kako je "izašao narod da glasa" zaboravljajući jednu sitnicu, odnosno činjenicu da je taj narod izašao na izjašnjavanje o političkoj inicijativi jedne političke organizacije koja okuplja retrogradne i antidemokratske snage u Švicarskoj. Ako je 57% naroda dalo za pravo toj očigledno antidemokratskoj političkoj inicijativi, onda to svakako dosta govori o "narodu" i zaslužuje reakciju svih demokratskih političkih organizacija u svijetu. Ovim potezom je BPS kao stranka pokazala visok nivo demokratske svijesti i ja to pozdravljam. Da je sa ovakvim sličnim pismom reagirala bilo koja druga stranka, bilo koja druga organizacija, ja bih i to pozdravio bez obzira o kome se radilo. Eto, ako će na ovakav način prikupljati političke poene i glasove, ja ću im odmah dati svoj glas (jesi li zadovoljan?). I na kraju, ne vjerujem da je ovo "uvlačenje Reisu" jer šta je jedan Reis (u smislu ljudskog bića bez obzira na funkciju koju obavlja) u poređenju sa vjerom i ljudskim pravima koje se brutalno gaze u "demokratskoj" državi u srcu Europe... Ne mogu da vjerujem koliko plitko pojedini forumaši mogu razmišljati. Zato kažem: čini mi se da se "mrtvi nikada probuditi neće" dragi moj @KadSeMrtviProbudimo...
Ti si, čini se, definitivno promijenio stavove, više nisi onaj @Real_Khan čiji su postovi rado čitani, i u kojima se pronalazio kvalitetan, objektivan i realan presjek političkih prilika u BiH i šire. Čini se da upravo ti sa svojim „novim“ stavovima zalaziš u plitko, posebno braneći nevinog i prepoštenog Reisa, kad i sam znaš da je on, vrhovni vjerski starješina, veći političar od mnogih političara čiji je to posao i obaveza. A i učio si da tako ne smije biti.

Pročitaj dio Saopćenja za javnost potpisanog od BPS_Sefer Halilović: „...Pitamo, kako je moguće da se jednom narodu, koji je preživio nastravičnije zločine na tlu Europe nakon Drugog svjetskog rata, kojem je ukinuto pravo na odbranu i pravo na pravdu u mirnodopskim uslovima, oduzima u državama Europe pravo i na vjersku slobodu, stavljajući muslimane u Švicarskoj, iako drugu po veličini vjersku zajednicu u toj zemlji, u položaj neke tajne i neformalno nepoželjne skupine. Zabrinuti smo za položaj muslimana u Europi, pogotovo jer se u dosta europskih zemalja nalazi veliki broj protjeranih Bošnjaka – muslimana. Njih su iz BiH protjerali Karadžićevi fašisti, a sada ih segregacijskim zakonima uokviruju po zemljama Europe u koje su došli spašavajući vlastiti život“, i sam uoči demagogiju kojom se BPS-Sefer služi.

Ne čini li ti se licemjernim dio teksta koji insinuira da je švajcarski narod na glasanju odlučio uskratiti pravo na vjersku slobodu isključivo Bošnjacima-muslimanima, iako muslimana sa Kosova već decenijama ima mnogo više, iako je u Švajcarskoj prisutno mnogo muslimana i iz drugih zemalja. Ne, bitno je samo da se stane u obranu Bošnjaka-muslimana, naglašavajući uz to njihova ratna stradanja. Kakve ima veze bosanski rat sa referendumom o zabrani gradnje minareta, kakve veze ima Karadžić sa Švajcarskom?

Zar to nije mahanje pred licem „unutrašnjom bosanskom dnevno-političkom zastavom“ nekome ko možda i ne zna tačno gdje se nalazi BiH, ili je čuo samo za Srebrenicu, Sarajevo i Olimpijadu ?

Zar to nije pokušaj jeftinog prikupljanja političkih poena od onih koji se smatraju ugroženim, jer eto, sada ne mogu ispoljavati svoja vjerska ubjeđenja jer nemaju minarete :-)

Zar je nečija visoka demokratska svijest instrumentaliziranje nezadovoljstva muslimana demokratskom voljom većine drugih, aktualnost političke situacije u drugoj državi za vlastite promocije i političke potrebe, kritiziranje volje drugih bez kvalitetnih i konstruktivnih elemenata? Po tebi jest.

Šta bi od tebe @Real_Khan :(
pure_love
Posts: 1489
Joined: 11/11/2008 09:30

#33 Re: PROTEST BPS-a Sefer Halilović ŠVICARSKOJ VLADI

Post by pure_love »

trazis dlaku u jajetu jer si vec poznat po stavu da je ova odlaku legitimna i da nema nista lose u njoj,kadsemrtvi!!!
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#34 Re: PROTEST BPS-a Sefer Halilović ŠVICARSKOJ VLADI

Post by Real Khan »

Molim da pročitaš moje komentare napisane plavim slovima pa ćemo nastaviti polemiku

KadSeMrtviProbudimo wrote: Ti si, čini se, definitivno promijenio stavove, više nisi onaj @Real_Khan čiji su postovi rado čitani, i u kojima se pronalazio kvalitetan, objektivan i realan presjek političkih prilika u BiH i šire. Čini se da upravo ti sa svojim „novim“ stavovima zalaziš u plitko, posebno braneći nevinog i prepoštenog Reisa, kad i sam znaš da je on, vrhovni vjerski starješina, veći političar od mnogih političara čiji je to posao i obaveza. A i učio si da tako ne smije biti.
Nisam se ja ništa promjenio i moji stavovi su manje-više isti, a kada su u pitanju ljudska prava, tu sam uvijek jednako senzibilan. Činjenica je da ja nigdje nisam branio Reisa kao političara, jer i dalje smatram da vjera i država moraju imati neutralan stav i odnos jednih prema drugim. Koliko god je štetno uplitanje Reisa u politiku, jednako je štetno ispoljavanje agresivnog i radikalnog ateizma i to prakticirati isključivo prema jednoj religijskoj zajednici. 30-ih i 40-ih godina prošlog vijeka su na tapetu bili jevreji a danas su muslimani...sutra će možda biti budisti ili pravoslavci...ko zna..ali ja znam da bez obzira o kome se radi da je tu u pitanju klasična diskriminacija protiv koje sam uvijek imao uravnotežen oponentski stav. Da bi država mogla tvrditi da je demokratska, između ostalog po ovim pitanjima odnosa religija-država mora biti NEUTRALNA i imati JEDNAK PRISTUP PREMA SVIMA (čitaj Janoša Kiša, Neutralna država, tu je sve bolje elaborirano).
Sa druge strane, gdje si vidio da branim Reisa Mustafu ef. Cerića? Ja sam ga ovdje namjerno označio kao pojedinca sa imenom i prezimenom a ne kao instituciju funkcije koju obnaša na osnovu izbornog rezultata i čiji mandat ističe za koju godinu. Njegove izjave i medijski rat koji vodi sa pojedinim medijima se ni u kom slučaju ne smiju tretirati kao sukob VJERSKE ZAJEDNICE sa tim medijima, nego kao sukob Mustafe Cerića i FTV-a...ali to sada nije tema, zar ne?


Pročitaj dio Saopćenja za javnost potpisanog od BPS_Sefer Halilović: „...Pitamo, kako je moguće da se jednom narodu, koji je preživio nastravičnije zločine na tlu Europe nakon Drugog svjetskog rata, kojem je ukinuto pravo na odbranu i pravo na pravdu u mirnodopskim uslovima, oduzima u državama Europe pravo i na vjersku slobodu, stavljajući muslimane u Švicarskoj, iako drugu po veličini vjersku zajednicu u toj zemlji, u položaj neke tajne i neformalno nepoželjne skupine. Zabrinuti smo za položaj muslimana u Europi, pogotovo jer se u dosta europskih zemalja nalazi veliki broj protjeranih Bošnjaka – muslimana. Njih su iz BiH protjerali Karadžićevi fašisti, a sada ih segregacijskim zakonima uokviruju po zemljama Europe u koje su došli spašavajući vlastiti život“, i sam uoči demagogiju kojom se BPS-Sefer služi.

Ne čini li ti se licemjernim dio teksta koji insinuira da je švajcarski narod na glasanju odlučio uskratiti pravo na vjersku slobodu isključivo Bošnjacima-muslimanima, iako muslimana sa Kosova već decenijama ima mnogo više, iako je u Švajcarskoj prisutno mnogo muslimana i iz drugih zemalja. Ne, bitno je samo da se stane u obranu Bošnjaka-muslimana, naglašavajući uz to njihova ratna stradanja. Kakve ima veze bosanski rat sa referendumom o zabrani gradnje minareta, kakve veze ima Karadžić sa Švajcarskom?
Niko nije savršen i zna pogriješiti, ali za divno čudo, ovdje su iz BPS-a pogodili barem što se tiče ispravnosti i opravdanosti reakcije diplomatskim putem. Naime, kada se neka organizacija ili političko tijelo obraća putem ambasade nekom narodu (i vladi), onda mora postojati opravdan razlog i direktna veza sa predmetom žalbe ili u prevodu, da nisu napisali ovako, njihov dopis bi završio u kanti za smeće...Dakle, oni su se obratili Vladi Švicarske sa konkretnim negodovanjem kako se tretira zajednica za koju su oni zainteresirani. Međutim, u svojoj konstrukciji si napravio metodološku grešku jer si u daljem tekstu izgradio čitavu konstrukciju i tok svijesti na POGREŠNOJ PREMISI. Slijedi dalje plava slova i vidjet ćeš gdje si pogriješio...

Zar to nije mahanje pred licem „unutrašnjom bosanskom dnevno-političkom zastavom“ nekome ko možda i ne zna tačno gdje se nalazi BiH, ili je čuo samo za Srebrenicu, Sarajevo i Olimpijadu ?

Zar to nije pokušaj jeftinog prikupljanja političkih poena od onih koji se smatraju ugroženim, jer eto, sada ne mogu ispoljavati svoja vjerska ubjeđenja jer nemaju minarete :-) Evo ovdje si fulio premisu i dalje jedino možeš izvlačiti pogrešne zaključke.

Zar je nečija visoka demokratska svijest instrumentaliziranje nezadovoljstva muslimana demokratskom voljom većine drugih, aktualnost političke situacije u drugoj državi za vlastite promocije i političke potrebe, kritiziranje volje drugih bez kvalitetnih i konstruktivnih elemenata? Po tebi jest.
Pitanje: da li je "demokratska" volja većine doista uvijek demokratska? Da li bi ti smatrao potpuno opravdanim da se skupi nas recimo 3000 ili 300.000 i jednostavno izglasamo kako ti treba otkinuti glavu ili ti zabraniti da ideš u granap...? Da li bi tražio nečiju pomoć ili bi rekao: "Ma nema veze, ipak je to demokratska volja i ja moram zijaniti glavu ili moram prestati ići u granap"...Da li bi i tada mislio da tvoj npr. rođak iz Danske (koji je npr. političar, lider stranke) svojom reakcijom i protestom prema nadležnim institucijama samo "skuplja jeftine političke poene"? Za tvoju informaciju: ja sam na faksu znao na političkoj etici do nogu potući čak i predmetnog profesora...
Šta bi od tebe @Real_Khan :(
Šta bi od mene? Ništa se nije desilo sa mnom osim činjenice da se u zadnjih nekoliko mjeseci više bavim praktičnim stvarima kojima težim poboljšanju ukupne situacije u državi. Činjenica je da se ovaj forum dobro napunio nekim drugim idejama a ja nemam dovoljno vremena da na vrijeme ukažem na pogubnost nekih od njih...Također je činjenica da je sve izraženija sa jedne strane radikalizacija muslimana (koji su izrevoltirani i isfrustrirani diskriminacijom) a sa druge strane se stvara "front" radikalnih sekularista (koji iz raznih razloga treniraju svoju strogoću upravo na muslimanima). Odmah da kažem kako ja i dalje stojim na svom mjestu, onom NEUTRALNOM... Žao mi je što si se razočarao u moje postove, ali u svakom slučaju ti hvala za komentar da si nekada cijenio moje postove kao kvalitetne i edukativne...Samo malo dublje razmisli i vidjet ćeš da sam u pravu i da se nisam izmjenio ni malo. Pozz.
Real Khan
trofej
Posts: 477
Joined: 05/06/2009 04:36

#35 Re: PROTEST BPS-a Sefer Halilović ŠVICARSKOJ VLADI

Post by trofej »

Ja silnog borca i zaštitnika ljudskih prava! Što li se ne bori za njih i ne štiti ih dok je bio u ministarskoj fotelji? Tad su ga zanimale samo arhive.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#36 Re: PROTEST BPS-a Sefer Halilović ŠVICARSKOJ VLADI

Post by PipiDugaDevetka »

Bistra_boza wrote: Vidis, vidis...........zato Mu-Ce i prizeljkuje da Bosnu opet oslobode Osmanlije (Turci) pa da ponovo bude PRAVNA a i demokratska,
ali bin dusmani to tumace pogresno.
  • :run:
Evo ovdje sam postirao članak mitropolita Save Kosanovića iz 1888.g. u Vili bosanskoj koji opisuje dogadjanja, pa uporedi:

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... &p=3229345

A, šta hoće Cerić,... ma nije bilo tada ni Cerića, ni Švicaraca, ni nas....Evo opisanog dogadjaja, pa prosudi, uporedi.
User avatar
exliberal
Posts: 1929
Joined: 11/01/2008 04:44

#37 Re: PROTEST BPS-a Sefer Halilović ŠVICARSKOJ VLADI

Post by exliberal »

Jel se oveo prebacujemo sad na ovu temu posto je prva zakljucana? :D :D
detroit-mercy
Posts: 16076
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#38 Re: PROTEST BPS-a Sefer Halilović ŠVICARSKOJ VLADI

Post by detroit-mercy »

PipiDugaDevetka wrote:Ko još u Evropi ima ovakav pogled?
Image
Bio sam počasni gost u sinagogi kod Jevreja za njihovu Novu godinu. Družio sam se pravoslavnim, a imam i rodbine među njima, mobitel mi zablokirao od čestitki za Bajram, među njima dosta katolika, Igor, na primjer,...
Poznajem ih u dušu, ne bojim ih se, nemam straha od njih, ulazio sam u sve crkve, džamije i sinagoge,...Kad izađem na balkon čujem zvono crkveno zvono sa Stupa, a nešto ranije mujezina iz Otesa. Ovo rata što je bilo došlo je izvana, izvan BiH,...

CHvicarci se boje nepoznatog, njih 57%,...WELCOME, bujrum, da vas naučimo toleranciji!

Bosna i Hercegovina je neuništiva!
Pipi, Svicarci se ne boje Muslimana kao sto smo ti i ja ili vecina Bosanskih Muslimana, njih je strah od onih od kojih i mi sami zaziremo: cicavih bradica, potkracenih tola, agresivnih u ispoljavanju religije, itd
pure_love
Posts: 1489
Joined: 11/11/2008 09:30

#39 Re: PROTEST BPS-a Sefer Halilović ŠVICARSKOJ VLADI

Post by pure_love »

detroit,svicarci su pokazali koga se bore..zabranili su munare SVIM muslimanima
Macak U Cizmama
Posts: 289
Joined: 06/11/2009 09:32

#40 Re: PROTEST BPS-a Sefer Halilović ŠVICARSKOJ VLADI

Post by Macak U Cizmama »

pure_love wrote:detroit,svicarci su pokazali koga se boje..zabranili su munare SVIM muslimanima
Kakva je to vjera i religija kad plasi ostatak svijeta ? Zar vi ne propovjedate ljubav i toleranciju ?
detroit-mercy
Posts: 16076
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#41 Re: PROTEST BPS-a Sefer Halilović ŠVICARSKOJ VLADI

Post by detroit-mercy »

pure_love wrote:detroit,svicarci su pokazali koga se bore..zabranili su munare SVIM muslimanima
Problem je u tome sto svi muslimani ispastaju zbog onih koji su vise eksponirani u medijima i djelima. Btw, zabrana izgradnje minareta, koliko ce to kvalitativno uticati na odnos muslimana prema svojoj religiji, vjerovatno ni malo. Samo jedno da dodam, sada da provedes referendum u BiH, medju Bosanskim muslimanima, i da pitanje na referendumu bude, da li ste za to da se damije/minareti grade samo u tradicionalnom Bosanskom/Osmanlijskom stilu ili da se grade u Arapskom, Malezijskom ili ne znam kojem drugom stilu, vidio bi sta bi dobio za odgovor.
Pa vidis koliko je zbrke i podjela i problema medju Bosanskim muslimanima izazvala saka vehabija i nas odnos prema njima a sada zamisli sve to u jednoj zemlji koja bastini krscansku tradiciju, kulturu, moral i sve drugo od kada postoji.
pure_love
Posts: 1489
Joined: 11/11/2008 09:30

#42 Re: PROTEST BPS-a Sefer Halilović ŠVICARSKOJ VLADI

Post by pure_love »

detroit u Svicarskoj ima 400 hiljada muslimana,apsolutna vecina je s Kosova,Bosne te Turske..one dzamije koje postoje su u osmanlijskom duhu,onakve kakve imas po BIH.I TAKVE im ocito smetaju
detroit-mercy
Posts: 16076
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#43 Re: PROTEST BPS-a Sefer Halilović ŠVICARSKOJ VLADI

Post by detroit-mercy »

Real Khan wrote:
KadSeMrtviProbudimo wrote:
Real Khan wrote: Slažem se sa ovim postom...sramota je što nema još više ovakvih reakcija poput ove. Sasvim je korektno uputiti pismo protesta u slučajevima gaženja bilo čijih ljudskih i vjerskih prava u "demokratskoj" državi. Ovo protestno pismo jeste namijenjeno narodu Švicarske, ali naravno iz tehničkih razloga se mora poslati putem diplomatskog predstavništva te države u BiH...A što se tiče insinuacija da je ovo "samo predizborna", pitam se šta bi bilo da sada imamo naslov teme: "BPS i Sefer Halilović jedini nisu reagirali na kršenje ljudskih prava naših građana muslimanske vjeroispovjesti u Švicarskoj!!!" (ova tri uskličnika bi bila u skladu sa predizbornom retorikom u aranžmanu Daily Avaza... Još jednom kažem, sramota je što nema još ovakvih reakcija pismenim putem, recimo od naše "inteligencije", kao i "branitelja Bošnjaka koji su to po defaultu", ili od "socijal-demokrata" koji se jel' te brinu o ljudskim pravima SVIH građana... Dajte ljudi, manite se politike... pogotovo one "dnevne" (daily :D )
Izašao „narod“ da glasa, donio odluku, i sad neka politička organizacija iz BiH piše pismo protesta protiv odluke naroda :D
A zna da ništa ne može promijeniti, a zna da čak to pismo i neće doći od tog naroda...

Ništa drugo do jeftino prikupljanje političkih poena, pokušaj povrata zaljuljane pozicije pojavom rivala koji prijeti otimanjem članstva, ništa drugo do pokušaj uvlačenja Reisu i stvaranja simpatija kod BiH-CH muslimana.
Sve u ime zaštite ljudskih prava i sloboda u Švajcarskoj :-)

Dajte ljudi, manite se politike... pogotovo one "dnevne" :D
Vidi, kažeš kako je "izašao narod da glasa" zaboravljajući jednu sitnicu, odnosno činjenicu da je taj narod izašao na izjašnjavanje o političkoj inicijativi jedne političke organizacije koja okuplja retrogradne i antidemokratske snage u Švicarskoj. Ako je 57% naroda dalo za pravo toj očigledno antidemokratskoj političkoj inicijativi, onda to svakako dosta govori o "narodu" i zaslužuje reakciju svih demokratskih političkih organizacija u svijetu. Ovim potezom je BPS kao stranka pokazala visok nivo demokratske svijesti i ja to pozdravljam. Da je sa ovakvim sličnim pismom reagirala bilo koja druga stranka, bilo koja druga organizacija, ja bih i to pozdravio bez obzira o kome se radilo. Eto, ako će na ovakav način prikupljati političke poene i glasove, ja ću im odmah dati svoj glas (jesi li zadovoljan?). I na kraju, ne vjerujem da je ovo "uvlačenje Reisu" jer šta je jedan Reis (u smislu ljudskog bića bez obzira na funkciju koju obavlja) u poređenju sa vjerom i ljudskim pravima koje se brutalno gaze u "demokratskoj" državi u srcu Europe... Ne mogu da vjerujem koliko plitko pojedini forumaši mogu razmišljati. Zato kažem: čini mi se da se "mrtvi nikada probuditi neće" dragi moj @KadSeMrtviProbudimo...
A sta da je neka Svicarska partija uputila protestnu notu vladi BiH tada sto su se na referendumu odlucili da istupe iz Jugoslavije?
Sto se tice BPSa i njihvoe zalbe, iskreno vidila zaba da se konji potkivaju pa i ona digla nogu. To mi lici na ono protestnu notu Dzeme Latica na video spot Dine Merlina. Elem, ima Svicarcima da se gace zatresu od BPSa i Sefera. Na kraju BPS bi trebao da upita slobodarske Muslimane iz BiH da li bi se i u kojem slucaju mijenjali sa obespravljenim Muslimanima Svice.
detroit-mercy
Posts: 16076
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#44 Re: PROTEST BPS-a Sefer Halilović ŠVICARSKOJ VLADI

Post by detroit-mercy »

pure_love wrote:detroit u Svicarskoj ima 400 hiljada muslimana,apsolutna vecina je s Kosova,Bosne te Turske..one dzamije koje postoje su u osmanlijskom duhu,onakve kakve imas po BIH.I TAKVE im ocito smetaju
Moje pitanje je bilo da sada provedes referendum u BiH, medju muslimanima i da upitas kakve dzamije da se grade samo one u Bosanskom stilu ili i one u Arapskom, vidio bi kakav bi odgovor dobio. Na to sam mislio, zato zast se iznenadjujes na odluku Svicaraca kada prvi mi kazemo da necemo Arapske dzamije na nasem tlul
pure_love
Posts: 1489
Joined: 11/11/2008 09:30

#45 Re: PROTEST BPS-a Sefer Halilović ŠVICARSKOJ VLADI

Post by pure_love »

detroit-mercy wrote:
pure_love wrote:detroit u Svicarskoj ima 400 hiljada muslimana,apsolutna vecina je s Kosova,Bosne te Turske..one dzamije koje postoje su u osmanlijskom duhu,onakve kakve imas po BIH.I TAKVE im ocito smetaju
Moje pitanje je bilo da sada provedes referendum u BiH, medju muslimanima i da upitas kakve dzamije da se grade samo one u Bosanskom stilu ili i one u Arapskom, vidio bi kakav bi odgovor dobio. Na to sam mislio, zato zast se iznenadjujes na odluku Svicaraca kada prvi mi kazemo da necemo Arapske dzamije na nasem tlul

pa ne znam kakvi bi rezultati bili,,dzamija je dzamija
paradoks
Posts: 36
Joined: 22/11/2009 10:34

#46 Re: PROTEST BPS-a Sefer Halilović ŠVICARSKOJ VLADI

Post by paradoks »

PipiDugaDevetka wrote: Zaključujem, da je Bosna (Pod Turskom 1872.) bila MNOGO demokratskije mjesto nego što je sada Švicarska.
!
a ja zaključujem da bi većina bošnjaka i sad radije odmaglila u tu fašističku švicarsku, nego ostala u ovom dženetu od bosne gdje imaš 3 minareta po glavi stanovnika.

i dok je tako, jednako ste licemjerni kao i zapadni političari koji pametuju npr. herceghrvatima o toleranciji i suživotu, iako je zadnjih godina samo u zapadnom mostaru napravljeno više džamija nego u cijeloj švicarskoj.
detroit-mercy
Posts: 16076
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#47 Re: PROTEST BPS-a Sefer Halilović ŠVICARSKOJ VLADI

Post by detroit-mercy »

pure_love wrote:
detroit-mercy wrote:
pure_love wrote:detroit u Svicarskoj ima 400 hiljada muslimana,apsolutna vecina je s Kosova,Bosne te Turske..one dzamije koje postoje su u osmanlijskom duhu,onakve kakve imas po BIH.I TAKVE im ocito smetaju
Moje pitanje je bilo da sada provedes referendum u BiH, medju muslimanima i da upitas kakve dzamije da se grade samo one u Bosanskom stilu ili i one u Arapskom, vidio bi kakav bi odgovor dobio. Na to sam mislio, zato zast se iznenadjujes na odluku Svicaraca kada prvi mi kazemo da necemo Arapske dzamije na nasem tlul

pa ne znam kakvi bi rezultati bili,,dzamija je dzamija
Dzamija je dzamija, ali zar ne vidids da se dosta ljudi u BiH osjeca u neku ruku "nelagodno" da ne kazem ugrozeno sto su nam tamo nekim Muslimani dosli pa nam sada prave dzamije u ne znam kojem stilu koje nikada nisu bile ovdje. O tome si na ovom forumu imao more tema i diskusija i mogao si i sam opipati puls javnog mijenja. E sada, prenesi to na jednu zemlju u koja bastini totalno drugaciju tradiciju.
I mislim da su uparvu mnogi kada kazu da pored ovoliko sranja u nasoj drzavi i nerijesenih pitanja, jedna minorna stranka se javlja da eto protestvuje zbog ugrozenosti. Ako je iko ugrozen, onda su to Muslimani u Bosni od istih tih Muslimana koji ih opljackase i dusu izvadise sve pod parolom demokratije, nego bitno je da je Svici upucen protest.
pure_love
Posts: 1489
Joined: 11/11/2008 09:30

#48 Re: PROTEST BPS-a Sefer Halilović ŠVICARSKOJ VLADI

Post by pure_love »

Dzamija je dzamija, ali zar ne vidids da se dosta ljudi u BiH osjeca u neku ruku "nelagodno" da ne kazem ugrozeno sto su nam tamo nekim Muslimani dosli pa nam sada prave dzamije u ne znam kojem stilu koje nikada nisu bile ovdje. O tome si na ovom forumu imao more tema i diskusija i mogao si i sam opipati puls javnog mijenja. E sada, prenesi to na jednu zemlju u koja bastini totalno drugaciju tradiciju.
I mislim da su uparvu mnogi kada kazu da pored ovoliko sranja u nasoj drzavi i nerijesenih pitanja, jedna minorna stranka se javlja da eto protestvuje zbog ugrozenosti. Ako je iko ugrozen, onda su to Muslimani u Bosni od istih tih Muslimana koji ih opljackase i dusu izvadise sve pod parolom demokratije, nego bitno je da je Svici upucen protest.

pa ne znam ovaj forum je prilicno "drugaciji" od prosjecnog stanja u BIH,ja vidim da se mnogi dive ovim novim velikim dzamijama,ali ima i onih drugih,njima ne smeta izgled vec to sto se tu vehabije okupljaju

ali to i dalje nema veze s ovim,i to sto ti pokusavas je da to svedes na nesto malo kada se radi o krsenju ljudskih prava

i crkva je skroz strana u Starom Gradu,arhitektski gledano je to osmanlijska arhitektura pa opet nikome ne pada na pamet da zabrani crkvu tamo
Last edited by pure_love on 04/12/2009 23:01, edited 1 time in total.
paradoks
Posts: 36
Joined: 22/11/2009 10:34

#49 Re: PROTEST BPS-a Sefer Halilović ŠVICARSKOJ VLADI

Post by paradoks »

širenje islama nigdje nije dočekano sa simpatijama.
bilo da je riječ o filipinima, indiji, tajlandu, izraelu, gruziji, švicarskoj, francuskoj, australiji ili nekim našim krajevima.


http://news.bbc.co.uk/2/hi/31958.stm
60 ubijenih švicarskih turista u egiptu 1997.

s druge strane u rijeci u hrvatskoj su nedavno udareni temelji diviovskog islamskog centra, iako su hrvatskoj kroz prošlost islam i turci samo donijeli stradanje i gubitak teritorija.
ipak se hrvatska pokazala velikodušnija prema muslimanima nego mnoge zemlje (slovenija ili švicarska) koje nisu kroz prošlost pretrpjele islamsku invaziju.
pure_love
Posts: 1489
Joined: 11/11/2008 09:30

#50 Re: PROTEST BPS-a Sefer Halilović ŠVICARSKOJ VLADI

Post by pure_love »

paradoks wrote:širenje islama nigdje nije dočekano sa simpatijama.
bilo da je riječ o filipinima, indiji, tajlandu, izraelu, gruziji, švicarskoj, francuskoj, australiji ili nekim našim krajevima.


http://news.bbc.co.uk/2/hi/31958.stm
60 ubijenih švicarskih turista u egiptu 1997.

s druge strane u rijeci u hrvatskoj su nedavno udareni temelji diviovskog islamskog centra, iako su hrvatskoj kroz prošlost islam i turci samo donijeli stradanje i gubitak teritorija.
ipak se hrvatska pokazala velikodušnija prema muslimanima nego mnoge zemlje (slovenija ili švicarska) koje nisu kroz prošlost pretrpjele islamsku invaziju.

Hrvatska granici s jednom zemljom gdje zive muslimani,mora voditi drugaciju politiku.Lukavo je porediti Egipat sa "islamskom zemljom",onaj isti Egipat koji poziva zene da skinu marama jer su nazadne
Locked