Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji ukinute vize

palermo
Posts: 22370
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#26 Re: Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji ukinute vize

Post by palermo »

zvornicanin wrote:Eto ukinuse vize ...kome???
Pa eto po nama onima koji su sve sem ljudi i vlade koje su se borile za to ukidanje.Ostavimo na stranu agresiju na BiH,vjerske i ine statuse.Pa se pogledajmo malo i vidjecemo da smo i mi sami krivi.Prosto,veliki privredni kriminal,nacionalizam bez presedana,sve vjere nigdje drzave,drzavni atributi skoro pa nula.
I sta ocekivati? sazaljenje?Koliko su nasi dicni politicari koji imaju ogromne plate se borili za bezvizni rezim???Koliko je drzava povezana i spremna da uskoci u taj kolosjek??Mislim da jos nije! Kad neko hoce da ude u moju avliju,ja sam taj koji postavlja uslove.Netreba mi neko ko bi mi mogao praviti probleme.Pa u Bosni politicari nisu u stanju da se dogovore o dnevnom redu a a kamoli o ispunjavanju uslova za bezvizni rezim.Zalosno ali istinito.Dok god je ovako ...rahat patnja! :sad:
Pročita li ti onaj link što ga Banksy dade.........šta li ono reče Inzko.......znaš li ko sada može u Evropu nesmetano, svi ti što su glasali protiv zakona neophodnih za viznu liberalizaciju........znaš ko još može, Ratko..znaš koji Ratko ? pa Mladić, naravno...ne shvatam potrebu da se brani nebranjivo,al eto....šta ja tu mogu
User avatar
addem
Posts: 2771
Joined: 13/02/2004 00:00

#27 Re: Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji ukinute vize

Post by addem »

palermo wrote:
zvornicanin wrote:Eto ukinuse vize ...kome???
Pa eto po nama onima koji su sve sem ljudi i vlade koje su se borile za to ukidanje.Ostavimo na stranu agresiju na BiH,vjerske i ine statuse.Pa se pogledajmo malo i vidjecemo da smo i mi sami krivi.Prosto,veliki privredni kriminal,nacionalizam bez presedana,sve vjere nigdje drzave,drzavni atributi skoro pa nula.
I sta ocekivati? sazaljenje?Koliko su nasi dicni politicari koji imaju ogromne plate se borili za bezvizni rezim???Koliko je drzava povezana i spremna da uskoci u taj kolosjek??Mislim da jos nije! Kad neko hoce da ude u moju avliju,ja sam taj koji postavlja uslove.Netreba mi neko ko bi mi mogao praviti probleme.Pa u Bosni politicari nisu u stanju da se dogovore o dnevnom redu a a kamoli o ispunjavanju uslova za bezvizni rezim.Zalosno ali istinito.Dok god je ovako ...rahat patnja! :sad:
Pročita li ti onaj link što ga Banksy dade.........šta li ono reče Inzko.......znaš li ko sada može u Evropu nesmetano, svi ti što su glasali protiv zakona neophodnih za viznu liberalizaciju........znaš ko još može, Ratko..znaš koji Ratko ? pa Mladić, naravno...ne shvatam potrebu da se brani nebranjivo,al eto....šta ja tu mogu
Neki to ne zele nikako da skontaju.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#28 Re: Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji ukinute vize

Post by Maraschino »

samo jos ludi i naivni vjeruju u EU... :x (smajlikojipovraca0
sultanfatih
Posts: 18
Joined: 30/05/2008 18:03

#29 Re: Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji ukinute vize

Post by sultanfatih »

Ljudi moji da su u nekom slucaju Muslimani Bosnjaci manjina ovdije u BiH vidjeli bi ste kako bih bilo sve drugacije,davnih dana bih vize bile ukinute.Muslimani u Srbiji su nacionalna manjina i zato ne predstavljaju nikakvu opasnost po" hriscanjsku europu".Dovoljno je samo da se procita knjiga bivseg predsjednika USA Billa Clintona paq da svakome bude jasno kakve su namjere "evrope" bile tada a bogami nisu se nimalo promjenile ni sada.Samo sto to nama Muslimanima Bosnjacima nemoze da udje u glavu da nas evropa mrzi,ne sva ali vecinski da,nema veze bio ti vjenik ili bio ateista ako imas Muslimansko ime za njih si potecionalna opsanost.Treba se samo vratiti 15 godina unazad pa se sjetiti kako su cetnici i ustase ubijali sve bez izuzetka samo im je bilo vazno da imas ime Mujo Suljo,Ibro,Muhamed,Salko i osta bez glave. :bih:
Master.DKP
Posts: 351
Joined: 05/04/2008 22:49

#30 Re: Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji ukinute vize

Post by Master.DKP »

Prvo, "bijeli Schengen" tj. ukidanje viza za BiH ce se desiti sredinom ( JUNI) 2010 godine i to je vec gotovo odluceno. I to po meni nije tema. Tema moze biti kako su susjedima ukinute Vise a BiH nisu gdje opet vidim problem u "nasim" .


Medutim, i kada ukinu Vise, a to je vec sigurno iduce godine, problem BiH je ostao a to je potpuno isto glasacko tijelo, destruktivni i potpuno, potpuno i opet potpuno kontraproduktvni nacionalizam i nefunkicionisanje drzve kao rezultat toga. Krivi smo mi, evo Sa - X je mozda najmocniji mediji u BiH kojeg svakodnevno cita preko 500 000 citatelja ali opet je neki tamo dodik ( malim slovima uvijek !) naapunio stranica vise nego bilo koja druag tema o obrazovanju, ekonomiji, progresu drustva itd.

Mi smo duboko nesretni ljudi koji smo do krajnje zamisljive mjere zarazeni nacionalizom i toliko mrzimo onoga tamo drugog da nam definitivno nema pomoci.

:sax: :bih:
palermo
Posts: 22370
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#31 Re: Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji ukinute vize

Post by palermo »

Master.DKP wrote:Prvo, "bijeli Schengen" tj. ukidanje viza za BiH ce se desiti sredinom ( JUNI) 2010 godine i to je vec gotovo odluceno. I to po meni nije tema. Tema moze biti kako su susjedima ukinute Vise a BiH nisu gdje opet vidim problem u "nasim" .


Medutim, i kada ukinu Vise, a to je vec sigurno iduce godine, problem BiH je ostao a to je potpuno isto glasacko tijelo, destruktivni i potpuno, potpuno i opet potpuno kontraproduktvni nacionalizam i nefunkicionisanje drzve kao rezultat toga. Krivi smo mi, evo Sa - X je mozda najmocniji mediji u BiH kojeg svakodnevno cita preko 500 000 citatelja ali opet je neki tamo dodik ( malim slovima uvijek !) naapunio stranica vise nego bilo koja druag tema o obrazovanju, ekonomiji, progresu drustva itd.

Mi smo duboko nesretni ljudi koji smo do krajnje zamisljive mjere zarazeni nacionalizom i toliko mrzimo onoga tamo drugog da nam definitivno nema pomoci.

:sax: :bih:
Što smo mi nesretni ljudi zaraženi nacionalizmom, a nisu ljudi u Srbiji koj još uvijek čuvaju onog čiku što se odaziva na ime Ratko Mladić. Njima ima pomoći , nama nema ?.......Rekoh, ko voli po sebi pljuvati nek slobodno pljuje, al ako je moguće nek mene izostavi iz te priče.
nuram
Posts: 18
Joined: 10/11/2009 20:41
Location: Sarajevo

#32 Re: Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji ukinute vize

Post by nuram »

jefferson wrote:Ali nije to njihova krivica, to je krivica onih koji su glasali i onih koji su Oktobra 2006 ostali sjediti kuci i u kaficima govoreci "ma svi su oni isti."
E pa i dalje nastavite sjediti kuci i u kaficima dok evropski voz prolazi, ko Vas jebe!
Ja svaki put izlazim da glasam, i mogu reći da sam prilično frustrirana. Uvijek glasam za one koji nude "promjene", i uvijek imam osjećaj da sam pametnije mogla iskoristiti vrijeme koje sam gubila u redu na glasačkom mjestu.
Puno nas izlazi na izbore, više od onih koji ostaju kući i u kafićima. Znači, ipak mi smo ti koji su izabrali ove koji nam "vladaju"
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#33 Re: Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji ukinute vize

Post by kiky »

što se mene tiče - jebo vize ...
nek nam ostanu zauvijek ...
čak sam protiv ulaska u eu ...
mislim da poslije svega što je eu uradila bih mi tu nemamo šta tražit ...
mislim da bi naš prioritet trebalo da bude sređivanje stanja u zemlji ... pa polako i kad tad ...
eventualno ulazak u nato, radi naoružavanja i sigirnosti ...
kažem, to je moje mišljenje ...

druga stvar je zašto bih stvarno nisu ukinute vize ...
jel to u crnoj gori nema korupcije i kriminala ... :?
jel to u srbiji nema korupcije i kriminala ... ?
makedonija me i neinteresuje ...
kako je moguče da srbija ima kontrolu na granicama, a bih nema .... oni ne priznaju kosovo ...
kako je srbija odštampala biometrijske pasoše kad su produžili vrijednost starim, odnosno, zar se i bih građanima koji imaju te famozne biomet. pasoše nije mogla ukinut viza.
ako su sve to neki uslovi bitni, kako je moguče da se u butmirskim pregovorima bih stranke navlače na tanak led obačanjem ukidanja viza ...
zar to sve nije providno i bljutavo ...
znali smo da če bih biti u nemilosti dok budu šveđani vodili eu ...
poslije šveđana dolaze španci koji su nam takođe neprijatelji i možemo očekivat isto, ja mislim, i gore ...
zato, nemojte se nervirat bezveze ...
jebo eu ...
Macak U Cizmama
Posts: 289
Joined: 06/11/2009 09:32

#34 Re: Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji ukinute vize

Post by Macak U Cizmama »

BiH je za EU jos uvijek Divlji Zapad, komad Evrope gdje se zivi po principima srednjeg vjeka. Mediji u Evropi ne pisu o RS i Federaciji vec o muslimanskom, srpskom i hrvatskom djelu. Jos uvijek se o zrtvama rata pise kao o muslimanskim zrtvama, a ne gradjanima zrtvama. Genocid nije izvrsen nad gradjanima BiH vec nad muslimanima u muslimanskoj enklavi Srebrnica. Drzava je razbijena iznutra i na okupu je drzi samo AVOJSKE granice iz vremena kad je BiH bila prava gradjanska i struktuirana drzava, doduse u sastavu bivse YU ali to nemjenja stvar, jer je imal pravo na samostalnost.
User avatar
Karadoz
Posts: 591
Joined: 30/06/2003 00:00
Location: Anamo tamo u ganjku

#35 Re: Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji ukinute vize

Post by Karadoz »

Macak U Cizmama wrote:BiH je za EU jos uvijek Divlji Zapad, komad Evrope gdje se zivi po principima srednjeg vjeka. Mediji u Evropi ne pisu o RS i Federaciji vec o muslimanskom, srpskom i hrvatskom djelu. Jos uvijek se o zrtvama rata pise kao o muslimanskim zrtvama, a ne gradjanima zrtvama. Genocid nije izvrsen nad gradjanima BiH vec nad muslimanima u muslimanskoj enklavi Srebrnica. Drzava je razbijena iznutra i na okupu je drzi samo AVOJSKE granice iz vremena kad je BiH bila prava gradjanska i struktuirana drzava, doduse u sastavu bivse YU ali to nemjenja stvar, jer je imal pravo na samostalnost.
A tebi smeta sto je Europa u pravu.. BiH podjeljena na tri dijela, ne po gradjanskim nacelima nego po nacionalnim.. UEnklava u Srebrenici je bila "Muslimanska"jer su tu bili okruzeni muslimani, i ti su i pobijeni ... i u cemu ti vidis probem.. nemamo gradjansko nego nacionalno uredjenje, i sve u BiH se vrti oko nacionalnog ..
Sounder
Posts: 418
Joined: 30/03/2009 06:56

#36 Re: Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji ukinute vize

Post by Sounder »

dobra vest baki, dobra! :thumbup:
Macak U Cizmama
Posts: 289
Joined: 06/11/2009 09:32

#37 Re: Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji ukinute vize

Post by Macak U Cizmama »

Karadoz wrote:
Macak U Cizmama wrote:BiH je za EU jos uvijek Divlji Zapad, komad Evrope gdje se zivi po principima srednjeg vjeka. Mediji u Evropi ne pisu o RS i Federaciji vec o muslimanskom, srpskom i hrvatskom djelu. Jos uvijek se o zrtvama rata pise kao o muslimanskim zrtvama, a ne gradjanima zrtvama. Genocid nije izvrsen nad gradjanima BiH vec nad muslimanima u muslimanskoj enklavi Srebrnica. Drzava je razbijena iznutra i na okupu je drzi samo AVOJSKE granice iz vremena kad je BiH bila prava gradjanska i struktuirana drzava, doduse u sastavu bivse YU ali to nemjenja stvar, jer je imal pravo na samostalnost.
A tebi smeta sto je Europa u pravu.. BiH podjeljena na tri dijela, ne po gradjanskim nacelima nego po nacionalnim.. UEnklava u Srebrenici je bila "Muslimanska"jer su tu bili okruzeni muslimani, i ti su i pobijeni ... i u cemu ti vidis probem.. nemamo gradjansko nego nacionalno uredjenje, i sve u BiH se vrti oko nacionalnog ..
BiH nije podjeljena nacionalno jer bi to znacilo da postoje tri drzave u BiH ... :shock: , vec je BiH podjeljena religiozno. Srebrnica nije bila "muslimanska" vec grad gradjana R BiH . To sto su Alija i Ceric od njih napravili politicke muslimane i jeste razlog sto je genocid izvren nad muslimanima a ne nad gradjanima BiH. To i jeste razlog zasto je genocid lokalnog karaktera. Inace , u drugacijoj konstalaciji, Srbi i domaci i oni iz R Srbije bi bili otuzeni za Genocid u citavoj BiH ali nad gradjanima te drzave.
Lug
Posts: 2530
Joined: 09/02/2009 15:27

#38 Re: Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji ukinute vize

Post by Lug »

nije mi jasno ???? ukidanje visa za gradjane, sta to prakticno znaci ? jednostavno, onda svi gradjani mogu putovati u eu jer toboze nema opasnosti ni od koga iz te zajednice... e sad ako hrvatska, crna gora i srbija imaju sigurne granice i dobru kontrolu tih granica, kako mi koji smo okruzeni tim drzavama koje sad imaju bezvizni rezim mozemo predstavljati opasnost. to mi je isto kao kad bi sad recimo sloveniji natakeli vise a sve zemlje u okruzenju imaju bezvizni rezim..suludo... po toj logici ispada da mi u bih pravimo neke frankenstajne u nasim tajnim laboratorijama kad su svima oko nas ukinuli vise a nama ne ... ali sjetim se uvijek embarga i pronadjem logiku.. sramota demokratije da veca ne moze biti...
jos od krstaskih ratova kad mi u bosni nismo ni bili muslimani, bosanski narod se pokusava i nazalost uspjeva izolovati.. slicnu sudbinu su imali i irci koji su izolovani na jednom ostrvu, zatim skoti koji su na krajnjem sjeveru, baski u spaniji.... a zajednicko im je sto su starosjedioci evrope u odnosu na germane..
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#39 Re: Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji ukinute vize

Post by Klodovik »

jefferson wrote:Kada su negdje tamo u maju objavili rezultate ja sam popizdio zbog nepravde.
A onda sam odlucio iskopati ocjene EU i nezavisnih komisija i dosao do sljedeceg zakljucka.
Pored toga sto je EU konstantno naginjala jakoj Srbiji kao nekom garantu mira (hoce reci sve dok je Srbija mirna i balkan je miran) ne mogu da bez dlake na jeiku kazem da je cisto njihova krivica.
Razlog za to je sto su stranci konacno rekli: evo vam upravljaj te drzavom! Tu je OHR, ali sta je to OHR uradio u zadnjih tri godine? Nista, i to tako treba! Sto?
Zato sto ce sada polako i oni najzagrizeniji nacionalisti, oni neobrazovani i oni sto uvijek trebaju cobana, skontati da ne ide ovako. Ovo jeste frustrirajuce, ali je i potrebno BiH!
Potrebno je da bi konacno ljudi poceli dizati svoje lijene guzice kada dodju izbori i odu glasati. Sta to fali koaliciji HSP,LDS, Nasa Stranka, SDP itd? Nista! Ali to ne odgovara Radoncicu, Cericu, Dodiku, Silajdzicu, Covicu, Tihicu itd, jer onda nema one njihove koalicije "ko je sta jamio, jamio je" i konstantnog ubijanja ljudi i zdrav mozak sve zarad kriminala, korupcije, ilegalne privatizacije itd.
Nek nam nisu ukinuli vize! Sto mi ne ukinemo vize Moldaviji??? Sta fali, da im pomognemo? Necemo, jer je Moldavija leglo prostitucije, narko dilera itd. Pa eto, ako trazimo od EU da bude benevolentna sto mi prvi ne budemo?
Takodje, Srbija i pored ekonomske krize je jednostrano ispunila sve preugovore iz SSP-a, i pokazala da hoce u evropu. EU gleda rezultate, a to sto Srbija mjesa svoje prste vamo, ona to radi suptilno, i umjesto da za Ministra vanjskih poslova imamo nekoga ko je cijenjen u svijetu, mi imamo korumpiranog idiota koji bi prodao mater za marku. Na kraju krajeva, koliko Alkalaj ima povjerenje u ono sto radi, pokazuje cinjenica da je trazio drzavljanstvo druge drzave.
Ali nije to njihova krivica, to je krivica onih koji su glasali i onih koji su Oktobra 2006 ostali sjediti kuci i u kaficima govoreci "ma svi su oni isti."
E pa i dalje nastavite sjediti kuci i u kaficima dok evropski voz prolazi, ko Vas jebe!
Nije mi jasno zašto se ljudi ovoliko uzbuđuju. EU je objavila uvjete. Uvjeti su ispunjeni. Sva ostala priča je suvišna... čobani, stranke, kafići, koalicije, socijademokratija, nacionalizam, glasanje, entiteti... Uvjeti su ispunjeni. Kad je u pitanju ukidanje viza, nije više do nas.

Evo, nije mi se dalo više tražiti:

"Bosna i Hercegovina je ispunila sve uvjete za liberalizaciju viznog režima i nadam se da će njenim građanima što prije biti omogućeno nesmetano putovanje, istakao je danas u izjavi za medije ministar vanjskih poslova Republike Slovenije Samuel Žbogar."

"... Kako je naveo Fenin izvor, to se temelji na činjenici da je BiH početkom izdavanja biometrijskih pasoša i usvajanjem drugih mjera realizirala više uvjeta nego Srbija i Crna Gora kada su dobile pozitivne preporuke ..."
englez od zeljeza
Posts: 6
Joined: 30/11/2009 20:35

#40 Re: Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji ukinute vize

Post by englez od zeljeza »

Macak U Cizmama..
ja mislio da na sax nema niko bistar, ali zbog tebe nada mi se vraca polahko...
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#41 Re: Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji ukinute vize

Post by Maraschino »

kiky wrote:što se mene tiče - jebo vize ...
nek nam ostanu zauvijek ...
čak sam protiv ulaska u eu ...
mislim da poslije svega što je eu uradila bih mi tu nemamo šta tražit ...
mislim da bi naš prioritet trebalo da bude sređivanje stanja u zemlji ... pa polako i kad tad ...
eventualno ulazak u nato, radi naoružavanja i sigirnosti ...
kažem, to je moje mišljenje ...

druga stvar je zašto bih stvarno nisu ukinute vize ...
jel to u crnoj gori nema korupcije i kriminala ... :?
jel to u srbiji nema korupcije i kriminala ... ?
makedonija me i neinteresuje ...
kako je moguče da srbija ima kontrolu na granicama, a bih nema .... oni ne priznaju kosovo ...
kako je srbija odštampala biometrijske pasoše kad su produžili vrijednost starim, odnosno, zar se i bih građanima koji imaju te famozne biomet. pasoše nije mogla ukinut viza.
ako su sve to neki uslovi bitni, kako je moguče da se u butmirskim pregovorima bih stranke navlače na tanak led obačanjem ukidanja viza ...
zar to sve nije providno i bljutavo ...
znali smo da če bih biti u nemilosti dok budu šveđani vodili eu ...
poslije šveđana dolaze španci koji su nam takođe neprijatelji i možemo očekivat isto, ja mislim, i gore ...
zato, nemojte se nervirat bezveze ...
jebo eu ...
tako nekako kiky...

svi znamo kako jaku mafiju ima srbija koja se rasula po cijeloj europi i juznoj americi...dakle, ni to nije prijetnja sto jedna drzava ne moze da kontrolise svoje gradjane...

svi znamo da ta ista srbija skriva najtrazenije ratne zlocince RATNE ZLOCINCE i da sa njima trguje sa europom...


svi znamo da srbija nije priznala odnosno rascistila odnose sa kosovom niti znaju kako da im izdaju srpske pasose ni kako ce da ih kontrolisu...

te probleme da mi imamo , nikada nam ne bi oprostili...
Šaner
Posts: 212
Joined: 05/10/2008 12:25

#42 Re: Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji ukinute vize

Post by Šaner »

kladim se da nam nece ni u 2010 ukinuti vize.ali sta ces,navikli smo mi na ovakvo postupanje eu.
da nam nevaljaju politicari je svima jasno, ali nevaljaju ni srbijanski ni crnogorski.i tamo ima mnogo kriminala i korupcije i ratko mladic jos nije izrucen,valjda su ga zaboravili.
Macak U Cizmama
Posts: 289
Joined: 06/11/2009 09:32

#43 Re: Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji ukinute vize

Post by Macak U Cizmama »

Bosna nece dobiti vize jer ljudi koji zive u njoj nemaju status gradjanina, nemaju nacionalni status, jer ne postoji jasno definisana bosanska nacija. BiH je drzava koja politicki djeluje na principu "grupe", odnosno na principu predstavnika iz bosanskih konstitutivnih naroda bas kao sto je velikas iz srednjeg vijeka politicki prestavljao svoje podanike. Nasi danasnji velikasi su izvrsni politicari i oni su priznati kao jedinke a ostali su samo grupa. To su Francuskom Burzoaskom Revolucijom prevazidjeni odnosi i raja u BiH nece dobiti ulaz u Evropu sve dok ne napravi reformu politickog sistema i ne ustanovi gradjane i bosansku naciju.
Zato sam i naglasio ranije da su sve bivse republike YU danas i samostalne drzave republike, samo BiH nije.
Ustanovite Republiku BiH, jedinstven glasacki sistem i sutra ste u Evropi bez problema.
User avatar
BiH-x
Posts: 2193
Joined: 18/07/2008 22:09

#44 Re: Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji ukinute vize

Post by BiH-x »

Macak U Cizmama wrote:Bosna nece dobiti vize jer ljudi koji zive u njoj nemaju status gradjanina, nemaju nacionalni status, jer ne postoji jasno definisana bosanska nacija. BiH je drzava koja politicki djeluje na principu "grupe", odnosno na principu predstavnika iz bosanskih konstitutivnih naroda bas kao sto je velikas iz srednjeg vijeka politicki prestavljao svoje podanike. Nasi danasnji velikasi su izvrsni politicari i oni su priznati kao jedinke a ostali su samo grupa. To su Francuskom Burzoaskom Revolucijom prevazidjeni odnosi i raja u BiH nece dobiti ulaz u Evropu sve dok ne napravi reformu politickog sistema i ne ustanovi gradjane i bosansku naciju.
Zato sam i naglasio ranije da su sve bivse republike YU danas i samostalne drzave republike, samo BiH nije. Ustanovite Republiku BiH, jedinstven glasacki sistem i sutra ste u Evropi bez problema.
Ti stvarno ovo vjerujes? Covjece, uvjeti su ispunjeni. Kao sto neko rekao; nije vise do nas, sad smo svoje uradili. Do njih je.
Macak U Cizmama
Posts: 289
Joined: 06/11/2009 09:32

#45 Re: Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji ukinute vize

Post by Macak U Cizmama »

BiH-x wrote:
Macak U Cizmama wrote:Bosna nece dobiti vize jer ljudi koji zive u njoj nemaju status gradjanina, nemaju nacionalni status, jer ne postoji jasno definisana bosanska nacija. BiH je drzava koja politicki djeluje na principu "grupe", odnosno na principu predstavnika iz bosanskih konstitutivnih naroda bas kao sto je velikas iz srednjeg vijeka politicki prestavljao svoje podanike. Nasi danasnji velikasi su izvrsni politicari i oni su priznati kao jedinke a ostali su samo grupa. To su Francuskom Burzoaskom Revolucijom prevazidjeni odnosi i raja u BiH nece dobiti ulaz u Evropu sve dok ne napravi reformu politickog sistema i ne ustanovi gradjane i bosansku naciju.
Zato sam i naglasio ranije da su sve bivse republike YU danas i samostalne drzave republike, samo BiH nije. Ustanovite Republiku BiH, jedinstven glasacki sistem i sutra ste u Evropi bez problema.
Ti stvarno ovo vjerujes? Covjece, uvjeti su ispunjeni. Kao sto neko rekao; nije vise do nas, sad smo svoje uradili. Do njih je.
A ti izgleda ne shvatas da su Bosnjaci danas u svojoj vlastitoj drzavi repa bez korijena ? Svedeni su na religioznu grupu, na bezlican narod . Nemaju nacionalni predznak koji bi ih politicki vezao za drzavu. Za Evropu Bosnjaci su jos uvijek samo muslimani.
Dok je Tito brinuo o Bosancima mogli smo putovati neograniceno, gdje si god zamislio ( ne u 4 tadasnje totalitarne drzave), a sad ? Pa vec te sudstvo i policija iz drugog entiteta tretira kao stranca. Stranac u svojoj vlastitoj drzavi ?

Zivio Alija i Bosnjacki Sabor ... :mrgreen: ..narodnost ?: muslimanska,.... etnicko porijeklo ?; muslimansko,.... nacionalnost ?, muslimanska, ....drzava ? ; muslimanska ? ....e to ti je danas bosnjak i bosanac ! ... :mrgreen:
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#46 Re: Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji ukinute vize

Post by Klodovik »

Macak U Cizmama wrote:
BiH-x wrote:
Macak U Cizmama wrote:Bosna nece dobiti vize jer ljudi koji zive u njoj nemaju status gradjanina, nemaju nacionalni status, jer ne postoji jasno definisana bosanska nacija. BiH je drzava koja politicki djeluje na principu "grupe", odnosno na principu predstavnika iz bosanskih konstitutivnih naroda bas kao sto je velikas iz srednjeg vijeka politicki prestavljao svoje podanike. Nasi danasnji velikasi su izvrsni politicari i oni su priznati kao jedinke a ostali su samo grupa. To su Francuskom Burzoaskom Revolucijom prevazidjeni odnosi i raja u BiH nece dobiti ulaz u Evropu sve dok ne napravi reformu politickog sistema i ne ustanovi gradjane i bosansku naciju.
Zato sam i naglasio ranije da su sve bivse republike YU danas i samostalne drzave republike, samo BiH nije. Ustanovite Republiku BiH, jedinstven glasacki sistem i sutra ste u Evropi bez problema.
Ti stvarno ovo vjerujes? Covjece, uvjeti su ispunjeni. Kao sto neko rekao; nije vise do nas, sad smo svoje uradili. Do njih je.
A ti izgleda ne shvatas da su Bosnjaci danas u svojoj vlastitoj drzavi repa bez korijena ? Svedeni su na religioznu grupu, na bezlican narod . Nemaju nacionalni predznak koji bi ih politicki vezao za drzavu. Za Evropu Bosnjaci su jos uvijek samo muslimani.
Dok je Tito brinuo o Bosancima mogli smo putovati neograniceno, gdje si god zamislio ( ne u 4 tadasnje totalitarne drzave), a sad ? Pa vec te sudstvo i policija iz drugog entiteta tretira kao stranca. Stranac u svojoj vlastitoj drzavi ?

Zivio Alija i Bosnjacki Sabor ... :mrgreen: ..narodnost ?: muslimanska,.... etnicko porijeklo ?; muslimansko,.... nacionalnost ?, muslimanska, ....drzava ? ; muslimanska ? ....e to ti je danas bosnjak i bosanac ! ... :mrgreen:
Ti izgleda ne možeš da se pomiriš sa činjenicom da su uvjeti za ukidanje viza ispunjeni.

A ovo za Tita... Većim dijelom njegove vladavine u BiH su zvanično živjeli Srbi i Hrvati. Jezik je bio srpskohrvatski-hrvatskosrpski. Tito se, eto, brinuo o Bosancima, ali njih "u papirima" nije bilo. Kao ni danas, nažalost. Dakle, onda je bilo - Narodnost? Nema. Etničko porijeklo? Nema. Nacionalnost? Nema. Kako nema? Pa, nema "u papirima". Ali si zato mogao u Trst po farmerke. To je bitno. Ma šta bitno, to je najbitnije. Istina, lakše bi bilo farmerke kupiti u svojoj zemlji i u svom gradu, ali nije važno. Važno je ići u Trst.
User avatar
Alija_31
Posts: 4
Joined: 30/11/2009 18:11
Location: Njemacka

#47 Re: Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji ukinute vize

Post by Alija_31 »

BiH-x wrote:
Macak U Cizmama wrote:Bosna nece dobiti vize jer ljudi koji zive u njoj nemaju status gradjanina, nemaju nacionalni status, jer ne postoji jasno definisana bosanska nacija. BiH je drzava koja politicki djeluje na principu "grupe", odnosno na principu predstavnika iz bosanskih konstitutivnih naroda bas kao sto je velikas iz srednjeg vijeka politicki prestavljao svoje podanike. Nasi danasnji velikasi su izvrsni politicari i oni su priznati kao jedinke a ostali su samo grupa. To su Francuskom Burzoaskom Revolucijom prevazidjeni odnosi i raja u BiH nece dobiti ulaz u Evropu sve dok ne napravi reformu politickog sistema i ne ustanovi gradjane i bosansku naciju.
Zato sam i naglasio ranije da su sve bivse republike YU danas i samostalne drzave republike, samo BiH nije. Ustanovite Republiku BiH, jedinstven glasacki sistem i sutra ste u Evropi bez problema.
Ti stvarno ovo vjerujes? Covjece, uvjeti su ispunjeni. Kao sto neko rekao; nije vise do nas, sad smo svoje uradili. Do njih je.

Ma nismo ispinili samo jedan uvjet,i to onaj najvazniji za njih,a to je "DA POSTANEMO kRSCANI"
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#48 Re: Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji ukinute vize

Post by KENJAC »

Korupcija, to je VAS problem! Korupcija, kradja ,kriminal !!!! Ne lupajte gluposti tipa, mi jadni mali Muslimani pa nas mrze ! Isti ste ko Srbi prije 15 godina.. urota Vatikana i imperijalistickih sila ! Dok got vam je najposjecenija tema "Desavanja u Srbiji" neceti vi ni koraka naprijed! Malo se posvetite kradji i korupciji u Bosni pa cete vidjet razliku!! Drasticnu!
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#49 Re: Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji ukinute vize

Post by Klodovik »

KENJAC wrote:Korupcija, to je VAS problem! Korupcija, kradja ,kriminal !!!! Ne lupajte gluposti tipa, mi jadni mali Muslimani pa nas mrze ! Isti ste ko Srbi prije 15 godina.. urota Vatikana i imperijalistickih sila ! Dok got vam je najposjecenija tema "Desavanja u Srbiji" neceti vi ni koraka naprijed! Malo se posvetite kradji i korupciji u Bosni pa cete vidjet razliku!! Drasticnu!
Tema je ukidanje viza. BiH je ispunila uvjete koje je postavila EU. Gotovo, riješeno. Nema potrebe spominjati bilo šta drugo.
Macak U Cizmama
Posts: 289
Joined: 06/11/2009 09:32

#50 Re: Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji ukinute vize

Post by Macak U Cizmama »

Klodovik wrote:
Ti izgleda ne možeš da se pomiriš sa činjenicom da su uvjeti za ukidanje viza ispunjeni.

A ovo za Tita... Većim dijelom njegove vladavine u BiH su zvanično živjeli Srbi i Hrvati. Jezik je bio srpskohrvatski-hrvatskosrpski. Tito se, eto, brinuo o Bosancima, ali njih "u papirima" nije bilo. Kao ni danas, nažalost. Dakle, onda je bilo - Narodnost? Nema. Etničko porijeklo? Nema. Nacionalnost? Nema. Kako nema? Pa, nema "u papirima". Ali si zato mogao u Trst po farmerke. To je bitno. Ma šta bitno, to je najbitnije. Istina, lakše bi bilo farmerke kupiti u svojoj zemlji i u svom gradu, ali nije važno. Važno je ići u Trst.
Moram te razocarati ! Pogledaj Ustav Republike BiH i SFRJ pa ces itekako pronaci i gradjanina i nacionalnog pripadnika, i narodnost i Muslimana ( danasnji Bosnjaci) i to ravnopravnog i vazeceg na svakok pedlju, kako BiH tako i citave YU. Tadasnji YU pasos je kostao 5000 $ na crnom trzistu. Crveni sa petokrakom na naslovnoj strani. ... :mrgreen:

Jedan mali dodatak; Na pocetku rata kad je R BiH postala samostalna Bush je NAREDIO povlacenje srpskih snaga iz R BiH, zato sto je BiH bila REPUBLIKA. Kad je Alija izjednacio vojske, priznao srpsku Karadjicevu falangu za ravopravne i kad je Armija BiH postala "muslimanska", uveden je EMBARGO ! Pitaj se ZASTO ?
Post Reply