Mesić: Hrvatska federalna jedinica vodila bi uništenju Hrvat

Locked
User avatar
Assly
Posts: 116
Joined: 15/11/2009 02:07

#176 Re: Mesić: Hrvatska federalna jedinica vodila bi uništenju Hrvat

Post by Assly »

seln wrote: U tebi je Sotona, govoris strane jezike, koje maloprije nisi razumio.
Molim? :lol:
dugacki
Posts: 416
Joined: 16/06/2006 07:17

#177 Re: Mesić: Hrvatska federalna jedinica vodila bi uništenju Hrvat

Post by dugacki »

Assly wrote:
Sounder wrote:Lideri Srba i Hrvata imali su zajednicke planove 91-ve za BiH. Ne vidim razlog zasto to opet ne ponove unutar BiH. Da sam Lider Hrvata kucao bi na vrata Dodiku. Srbi su ogradili RS i kroje svoj put ka nekoj vecoj autonomiji ako ne cak i nezavisnosti. Ako Hrvati zele ista da izvuku iz ove situacije, trebaju se sa njima kaciti, ako krenu sami nigdje nece dogurati.
Valjda su se Hrvati trebali ponašati kao Srbi, onda bi vi to tek cijenili. A mogli su, nije da nisu.
Lafe, jesi li gledao slike zatvorenika iz Dretelja ili Heliodroma, kost i koza.Kakva je razlika ubiti covjeka odmah, metkom u glavu i ubijati covjeka svaki dan
pomalo-izgladnjivanjem i mucenjem. Nego tebi je izgleda Jasenovac jos uvijek mjerilo za zlocin.Ako nije palo 80.000 hiljada mrtvih (po hrvatskim izvorima
ili 700000 po srpskim) onda se i nije desio zlocin.Princip je isti, sve ostalo su nijanse. I daj mi reci koji Bosnjak cijeni srpske zlocine? Ili si zaboravio staviti navodnike? Bili su Hrvati na dobrom putu da stignu Srbe samo se ti ''muslimanci'' podjose braniti, ne zanm samo otkud im ta ideja?
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#178 Re: Mesić: Hrvatska federalna jedinica vodila bi uništenju Hrvat

Post by seln »

Assly wrote:
seln wrote: U tebi je Sotona, govoris strane jezike, koje maloprije nisi razumio.
Molim? :lol:
Znas ti... :lol:
User avatar
Assly
Posts: 116
Joined: 15/11/2009 02:07

#179 Re: Mesić: Hrvatska federalna jedinica vodila bi uništenju Hrvat

Post by Assly »

seln wrote:
Assly wrote:
seln wrote: U tebi je Sotona, govoris strane jezike, koje maloprije nisi razumio.
Molim? :lol:
Znas ti... :lol:
Ima na tome nešto, najednom sam progovorio bošnjački.... :lol:
konfučije
Posts: 112
Joined: 10/09/2009 22:31

#180 Re: Mesić: Hrvatska federalna jedinica vodila bi uništenju Hrvat

Post by konfučije »

LOGORI SMRTI MOSTAR



U pocetku srpsko-crnogorske agresije jedan dio gradskog jezgra Mostara bili su okupirali Srbi. Za to vrijeme, iz ovog dijela grada protjerani su svi Bosnjaci i unisteno je sve sto je bilo bosnjacko. Nekoliko mjeseci kasnije Bosnjaci su, organizirani uglavnom u jedinice HVO-a, potisnuli srpskog agresora duboko u Podvelezje i oslobodili lijevu obalu Neretve.

Nakon hrvatske agresije u srednjoj Bosni, hrvatske vlasti u Mostaru uvele su represivne mjere prema Bosnjacima. Ubrzo zatim, poceli su oruzani napadi hrvatskih zlocinaca na dijelove Mostara koje je pod svojom kontrolom drzala 41. bbr Armije RBiH. Istodobno, u dijelovima grada koji su bili pod kontrolom HVO-a zapocela je hajka na Bosnjake, obiljezena ubistvima, silovanjima, protjerivanjem i for-miranjem koncentracionih logora.
Prema popisu stanovnistva iz 1991., nacionalna struktura stanovnistva u mostarskoj opcini bila je sljedeca: Bosnjaka 34.8%, Hrvata 33.8%, Srba 19.0% i ostalih 12.4%.

Logor Heliodrom - Mostar 1) Heliodrom / Rodoc.
U helikopterskim skladistima i garazama ovog heliodroma HVO je drzao zatocene Bosnjake s podrucja cijele Hercegovine. Prema izvjestaju UN-a, tu je bilo zatoceno 2.300 civila koji su vise mjeseci proveli u krajnje teskim uvjetima. Isti izvor navodi da je njihova komisija posjetila "jedan zatvor u blizini Mostara" gdje se na prostoru od 52 cetvorna metra nalazi 61 zatocenik. Prema drugim izvorima, na Heliodromu je bilo zatoceno izmedju 10.000 i 12.000 Bosnjaka.

U Rodocu kod Mostara hrvatski zlocinci su skrivali i zarobljene vojnike Armije RBiH, ne dopustajuci promatracima Medjunarodnog komiteta Crvenog krsta (MKCK) da ih posjete. Ovi zatocenici dovodjeni su iz raznih koncentracionih logora po Hercegovini. Iz tog logora neke su premjestali u Kocerin kod Citluka, te Ljubuski, a jedan broj na jadranske otoke.

Tadeusz Mazowietski podnio je izvjestaj Savjetu sigurnosti UN-a o stradanju Bosnjaka u Hercegovini u kome govori o hrvatskim koncentracionim logorima na tom podrucju, navodeci da ih ima jos neotkrivenih, jer hrvatske vlasti u Hercegovini skrivaju ta mjesta od ociju javnosti.

MKCK, je saopcio takodjer, da se najmanje 1.200 Bosnjaka nalazi zatvoreno na Heliodromu kraj Mostara. Glasnogovornik ove organizacije Pierre Gotier, saopcio je da je predstavnicima MKCK-a bilo dopusteno da posjete Heliodrom, ali nije dao nikakve poblize obavijesti o samim zatocenicima. Barry Fruer, glasnogovornik UNPROFOR-a u Sarajevu, izjavio je kako se u rukama hrvatskih snaga nalazi 22.000 Bosnjaka u Mostaru i oko njega. Bosanski predsjednik, gosp. Alija Izetbegovic, izjavio je da se s tisucama zarobljenika postupa lose vec "duzi period". Zvanicnici MKCK saopcili su, takodjer, da ne mogu potvrditi da li se ovoliki broj ljudi uistinu nalazi zatocen, ali su kazali da su zabrinuti ne-potvrdjenim vijestima o mnogim drugim zatocenickim logorima, te da su u toku pregovori s hrvatskim vlastima u Mostaru kako bi radnici ove organizacije posjetili i ta mjesta.

Svojim prevrtljivim igrama HVO je neprekidno otezao s razmjenom zatocenih Bosnjaka. Tako je u dogovorenoj razmjeni koju je trebao obaviti u prvoj polovici novembra 1993. na spisku nedostajao veliki broj zatocenika, kako civila, tako i vojnika. Prema eksluzivnom materijalu koji je sacinio OSCE, Vinko Martinovic Stela odgovoran je za ubistvo najmanje 50 je saopcio Bosnjaka od kojih je neke licno ubio. Iz Rodoca njegova jedinica je zatocenike vodila na kopanje rovova na liniji fronta. U ovom materijalu se navodi da se on smatra najvecim ratnim zlocincom u Mostaru.

"Republika Hrvatska podrzava HVO u Bosni", ustvrdio je americki ambasador u Hrvatskoj gospodin Peter Galbright. On je, dalje, izjavio: "Mislim da je svjetska zajednica vrlo zabrinuta izvjescima za koja znamo da su istinita, a odnose se na vrlo los odnos prema zarobljenicima Armije RBiH, poput, primjerice, onih na Heliodromu u Rodocu. Ti zarobljenici bili su izlozeni zlostavljanjima koja se protive standardima medjunarodnog prava; morali su kopati rovove na prvoj liniji bojista i bili su izlozeni opasnosti da budu ubijeni. To je potpuno protivno Zenevskim konvencijama. Znamo da su Hrvati hapsili Bosnjake u Mostaru i protjerivali ih. Takodjer nam je poznato da je bilo slucajeva silovanja Bosnjakinja od pripadnika HVO-a, a poznato nam je i da je u ponekim slucajevima HVO suradjivao sa srpskim agresorom u borbi protiv Armije RBiH. HVO je nekoliko puta opstruirao konvoje humanitarne pomoci."

Gosp. Galbright je, dalje, potvrdio postojanje sramnog izgona Bosnjaka iz njihovih domova u Hercegovini.

2) Grabovina.

3) Trebizat.
Gosp. Mazowietski kazao je da su ova dva logora (Grabovina i Trebizat) obimom mali. Uz to je spomenuo i Rodoc, Gabelu, Dretelj, Mostar, Capljinu, te Ljubuski.

4) Staklenici na Buni kod Mostara. - U ovim staklenicima HVO je u zatocenistvu drzao 1.150 Bosnjaka nad kojima je vrsio brutalni teror. Blagajskog imama, Muharem-ef. Becirovica, hrvatski zlocinci su zaklali u dzamiji.

5) Masinski fakultet u Mostaru. - Na ovom fakultetu HVO je formirao sabirni centar za Bosnjake. "Ko je to (torturu na Masinskome fakultetu, nap. M. O.) prezivio, Heliodrom je za njega bio spas", izjavili su nekadasnji zatocenici ovog mucilista. "Na Masinskom fakultetu drzali su nas u podrumima, po dvadesetak u jednoj prostoriji. Ljudi su umirali od batinanja; nisu ih iznosili, tako da smo danima preskakali preko leseva i pored njih obavljali nuzdu", ispricao je jedan mostarski trgovac, zatocenik u ovom kazamatu.

6) Centralni zatvor u Mostaru. - HVO je zatocenike u ovom zatvoru prisilno odvodio na kopanje rovova na prvoj liniji fronta, na sahranjivanje ubijenih Bosnjaka u masovne grobnice, na razlicite teske fizicke poslove - a sve to samo uz komadic hljeba i solju caja dnevno.

7) Zrakoplovna gimnazija.

8) Nekoliko skola i sporstskih sala na desnoj obali u Mostaru. - "HVO je odvodio sve, bez izuzetka: od beba, zena, pa do 80-godisnjih staraca", kazali su oni mostarski Bosnjaci koji su imali srecu da se spase. Cijela desna obala Mostara pretvorena je u svojevrsni koncentracioni logor za Bosnjake. Hrvatski zlocinci upadali su u bosnjacke kuce i stanove, te ih pljackali, zatim, ubijali i silovali koga su htjeli. Strahuje se da se oko Mostara nalazi vise masovnih grobnica u kojima su sahranjeni Bosnjaci.

9) Velezov stadion. - Bio je jedno vrijeme sabirni centar iz kojeg su Bosnjaci deportirani u okolne koncentracione logore. U svom divljanju tokom prvog vala hapsenja hrvatski zlocinci su ubili blizu 50 bosnjackih intelektualaca i leseve bacili u kontejnere za smece, tako da su se danima raspadali na vrelini sunca.

10) Apoteka na desnoj obali Neretve, u Mostaru. - HVO je u ovoj apoteci zatocio oko 530 Bosnjaka. Zene su skidali do gola, oduziman im je sav novac i zlato koje su kod sebe imale. Potom su mladje zene izdvojili iz grupe i odveli ih u nepoznatom pravcu. Vratili su ih tek nakon nekoliko sati u groznom stanju. Osnovano se pretpostavlja da su silovane. Nakon odredjenog vremena, ovi zatocenici su protjerani na lijevu obalu koja je bila pod kontrolom legalnih vlasti RBiH. "Prolazeci kroz 'niciju zemlju', vidjeli su oko 40 leseva", potvrdio je novinarima u Sarajevu 7. septembra 1993. Roy Wilkinson, predstavnik UNHCR- a.

11) Celovina. - Zatvor sa samicama. Tu su zatvarani zarobljeni humanitarci i njihovi aktivisti, prevodioci, strani drzavljani muslimani cije je oslobadjanje HVO uvjetovao pustanjem iz zatvora ratnih zlocinaca, silovatelja, itd.

12) Vojni zatvor sjeverno od Mostara. - Zloglasni konclogor u kojem su drzane zene i djeca. Upravnik logora je bio Mario Mihalj a njegov zamjenik Drazen Sunjic. Marko Radic "Maka", komandant 2. brigade 2. bojne HVO bio je umijesan u likvidaciju 120 zatocenih Bosnjaka u ovom logoru.
Mučenje i iživljavanje nad zarobljenicima je neljudski postupak i vrijedan svake osude.
To meni ne treba objašnjavati.
Pitao sam koliko je bilo ubijeni u tim logorima.
Ako imaš odgovor, imaš, ako nemaš i to će biti za me dobar odgovor.
Broj ubijenih u ovom boldiranom tekstu sigurno nije konačan ( uzelo bi mi podosta vremena da to precizno istražim) a znam da i za umove poput tvojih sigurno nije dovoljan kako bi to kao zločin okarakterisao.

hajd , i šta ti sada još nije jasno?

izvor: http://209.85.135.132/search?q=cache:ij ... clnk&gl=ba
Last edited by konfučije on 23/11/2009 22:54, edited 1 time in total.
User avatar
Assly
Posts: 116
Joined: 15/11/2009 02:07

#181 Re: Mesić: Hrvatska federalna jedinica vodila bi uništenju Hrvat

Post by Assly »

dugacki wrote:
Assly wrote:
Sounder wrote:Lideri Srba i Hrvata imali su zajednicke planove 91-ve za BiH. Ne vidim razlog zasto to opet ne ponove unutar BiH. Da sam Lider Hrvata kucao bi na vrata Dodiku. Srbi su ogradili RS i kroje svoj put ka nekoj vecoj autonomiji ako ne cak i nezavisnosti. Ako Hrvati zele ista da izvuku iz ove situacije, trebaju se sa njima kaciti, ako krenu sami nigdje nece dogurati.
Valjda su se Hrvati trebali ponašati kao Srbi, onda bi vi to tek cijenili. A mogli su, nije da nisu.
Lafe, jesi li gledao slike zatvorenika iz Dretelja ili Heliodroma, kost i koza.Kakva je razlika ubiti covjeka odmah, metkom u glavu i ubijati covjeka svaki dan
pomalo-izgladnjivanjem i mucenjem. Nego tebi je izgleda Jasenovac jos uvijek mjerilo za zlocin.Ako nije palo 80.000 hiljada mrtvih (po hrvatskim izvorima
ili 700000 po srpskim) onda se i nije desio zlocin.Princip je isti, sve ostalo su nijanse. I daj mi reci koji Bosnjak cijeni srpske zlocine? Ili si zaboravio staviti navodnike? Bili su Hrvati na dobrom putu da stignu Srbe samo se ti ''muslimanci'' podjose braniti, ne zanm samo otkud im ta ideja?
Ma šta 700.000, bolan više od 700.000.000...Nije beg cicija. :D
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#182 Re: Mesić: Hrvatska federalna jedinica vodila bi uništenju Hrvat

Post by Mali_Vuk »

dallton wrote:ma nema hrvatima s balijama zivota, trebaju se okrenuti dodiku, hajd da ne razvlacimo raspravu nego odmah da idemo na zakljucak...
:mrgreen:

Ma to je poenta. Evo lik se već drugu noć prosipa na forumu bez da ponudi neko konkretno rješenje. Neka nam da na znanje koje su to op(ć)štine koje su njegovi pretpostavljeni zacrtali da okončaju u trećem entitetu (čitaj - Hrvatskoj), pa da mu ih fino halalimo. Možda se čovo malo i opusti pa pređe i na ove laganije podforume. Ubi više sa ovom ljigavom spikom i finjacima :D
konfučije
Posts: 112
Joined: 10/09/2009 22:31

#183 Re: Mesić: Hrvatska federalna jedinica vodila bi uništenju Hrvat

Post by konfučije »

još jedan biser :-) :-) :-) :-) eeee @konfučije, kome ti odgovaraš
Zna on bolje od mene koliko je ljudi stradalo u tim logorima, sigurno su ovakve umove nastavnici na izlete po tim područijima vodili pokazujući im kako se prema balijama treba odnositi.
User avatar
Assly
Posts: 116
Joined: 15/11/2009 02:07

#184 Re: Mesić: Hrvatska federalna jedinica vodila bi uništenju Hrvat

Post by Assly »

konfučije wrote:
Broj ubijenih u ovom boldiranom tekstu sigurno nije konačan ( uzelo bi mi podosta vremena da to precizno istražim) a znam da i za umove poput tvojih sigurno nije dovoljan kako bi to kao zločin okarakterisao.

hajd , i šta ti sada još nije jasno?

Tekst sam skopirao i pohranio.
Osvrnut ću se samo na bolditrani dio, gdje, predpostavljam, iznosiš ukupne žrtve u svim logorima: 50+40= 90.
Mada , kad su okrugli brojevi, uvijek sam nekako skeptičan glede točnosti.
Recimo da su ti brojke točne.
Vidi, da je i samo jedan, previše je.
Mislim da sam upravo na ovome forumu napisao, da bih sve crkve, manastire, džamije i mostove srušio ako bih time spasio samo jednoga čovjeka.
Takav sam.
Ne kažem to da bih se tebi, ili bilo kome drugome dopao, ja sam jednostavno takav čovjek.
No, to nije važno, vratimo se tvojim brojkama, i surovoj istini, kad je u pitanju rat u BiH.
Naveo si 90 žrtava, istovremeno zaboravio na skoro 100.000 pobijenih u Bosni.
Zaboravio si na 1.600 ubijene djece u Sarajevu. Zaboravio si (po srpskim izvorima-ispričvam se ako su neispravnipodaci)
i 6.350 ubijenih Srba po sarajevskim logorima. Da sad ne nabrajam sve one masovne poboje i masovne grobnice diljem Bosne.
Neću spominjati sve one grozne slike sa mrtvim glavama, Srebrenice i slično...smuči se mi samo od pomisli.
I mate obraza sve to uspoređivati?
U Hercegovini uglavnom nije bilo masovnih zločina.
Hrvatski obraz (sa izuzetkom Ahmića) je čist.
Last edited by Assly on 23/11/2009 23:14, edited 1 time in total.
User avatar
Assly
Posts: 116
Joined: 15/11/2009 02:07

#185 Re: Mesić: Hrvatska federalna jedinica vodila bi uništenju Hrvat

Post by Assly »

Ooopsss...javlja mi da post nije poslan.
Last edited by Assly on 23/11/2009 23:10, edited 1 time in total.
User avatar
Assly
Posts: 116
Joined: 15/11/2009 02:07

#186 Re: Mesić: Hrvatska federalna jedinica vodila bi uništenju Hrvat

Post by Assly »

Oooopsss...
Last edited by Assly on 23/11/2009 23:09, edited 1 time in total.
User avatar
Assly
Posts: 116
Joined: 15/11/2009 02:07

#187 Re: Mesić: Hrvatska federalna jedinica vodila bi uništenju Hrvat

Post by Assly »

Molim moderatora da ovo izbriše...zeza server, očigledno.
Last edited by Assly on 23/11/2009 23:10, edited 1 time in total.
dugacki
Posts: 416
Joined: 16/06/2006 07:17

#188 Re: Mesić: Hrvatska federalna jedinica vodila bi uništenju Hrvat

Post by dugacki »

zagazaga wrote:
Assly wrote:
Ma šta 700.000, bolan više od 700.000.000...Nije beg cicija. :D
još jedan biser :-) :-) :-) :-) eeee @konfučije, kome ti odgovaraš
Naveo sam ti i jedan i drugi izvor, i da je samo jedan covjek ubijen zlocin je.E moj Assly, jadan si ti, bolan, svaka diskusija s tobom je suvisna.
dugacki
Posts: 416
Joined: 16/06/2006 07:17

#189 Re: Mesić: Hrvatska federalna jedinica vodila bi uništenju Hrvat

Post by dugacki »

zagazaga wrote:
Assly wrote:
Ma šta 700.000, bolan više od 700.000.000...Nije beg cicija. :D
još jedan biser :-) :-) :-) :-) eeee @konfučije, kome ti odgovaraš
Naveo sam ti i jedan i drugi izvor, i da je samo jedan covjek ubijen zlocin je.E moj Assly, jadan si ti, bolan, svaka diskusija s tobom je suvisna.
User avatar
Assly
Posts: 116
Joined: 15/11/2009 02:07

#190 Re: Mesić: Hrvatska federalna jedinica vodila bi uništenju Hrvat

Post by Assly »

dugacki wrote:
zagazaga wrote:
Assly wrote:
Ma šta 700.000, bolan više od 700.000.000...Nije beg cicija. :D
još jedan biser :-) :-) :-) :-) eeee @konfučije, kome ti odgovaraš
Naveo sam ti i jedan i drugi izvor, i da je samo jedan covjek ubijen zlocin je.E moj Assly, jadan si ti, bolan, svaka diskusija s tobom je suvisna.
Bio si prebrz. Vidi post iznad.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#191 Re: Mesić: Hrvatska federalna jedinica vodila bi uništenju Hrvat

Post by seln »

Assly wrote:Zaboravio si (po srpskim izvorima-ispričvam se ako su neispravnipodaci)
i 6.350 ubijenih Srba po sarajevskim logorima
znas ti dobro da je to za logore u Sarajevu laz, ali je dobro spomenuti radi promidzbe, zar ne, ustasice?
Hrvatski obraz (sa izuzetkom Ahmića) je čist.
Jest, ko djecje dupe.
User avatar
Andaluz1
Posts: 147
Joined: 20/11/2009 17:06

#192 Re: Mesić: Hrvatska federalna jedinica vodila bi uništenju Hrvat

Post by Andaluz1 »

Assly wrote:Ako mene pitaš, onda ti mogu reći da usput i radim (vjerovao ti to meni ili ne).
Računalo je dual i sa dva ekrana, tako da mi nije probrem.
Tipkanje ovdje mi dođe kao usputna relaksacija.
Btw, a što te to uopće zanima?
Pali su mi na um neki Zlobini i Franjini placeni forumasi koji se nisu skidali dok nisu rastjerali sve sto je nosilo Bosnu u srcu. Doduse to je bio njihov uspjeh, svojevremeno, zato nam je danas tako kako je, izmedju ostalog...
User avatar
Assly
Posts: 116
Joined: 15/11/2009 02:07

#193 Re: Mesić: Hrvatska federalna jedinica vodila bi uništenju Hrvat

Post by Assly »

seln wrote: znas ti dobro da je to za logore u Sarajevu laz, ali je dobro spomenuti radi promidzbe, zar ne, ustasice?

Mene nećeš isprovocirati s primitivnim forama, badava se trudiš.
Ja sam naveo jedne podatke, s kojim jedino raspolažeš.
Zaslijedio sam ih na jednom srpskom video materijalu, gdje se poimensko navode sve njihove žrtve u sarajevskim logorima.
Podaci su javni i dostupni svakome koga to zanima.
Demantirajte te podatke, ako mislite da su netoćni, znate kako se to radi.
S ovim što si napisao ništa nisi demantirao. Ogledalo nije ništa krivo... :)
seln wrote: Hrvatski obraz (sa izuzetkom Ahmića) je čist.
Jest, ko djecje dupe.
Čist, za razliku od vašeg, gore u Bosni, odakle je protjetrano 80% Hrvata.
Nikad se to neće zaboraviti, nikad...
Sad ćeš i ovo demantirati sa pjenom na ustima i kojekakvim nazivima?
Možeš, ali istine nećeš s time promjeniti.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#194 Re: Mesić: Hrvatska federalna jedinica vodila bi uništenju Hrvat

Post by seln »

Assly wrote: Čist, za razliku od vašeg, gore u Bosni, odakle je protjetrano 80% Hrvata.
Nikad se to neće zaboraviti, nikad...
Sad ćeš i ovo demantirati sa pjenom na ustima i kojekakvim nazivima?
Možeš, ali istine nećeš s time promjeniti.
Samo prebroj "nase" i "vase" u Haagu :D
Nema ti treceg entiteta...crkni, ako ti je krivo.
Neeeema...
portal01
Posts: 227
Joined: 15/11/2009 20:26

#195 Re: Mesić: Hrvatska federalna jedinica vodila bi uništenju Hrvat

Post by portal01 »

seln wrote:
Assly wrote: Čist, za razliku od vašeg, gore u Bosni, odakle je protjetrano 80% Hrvata.
Nikad se to neće zaboraviti, nikad...
Sad ćeš i ovo demantirati sa pjenom na ustima i kojekakvim nazivima?
Možeš, ali istine nećeš s time promjeniti.
Samo prebroj "nase" i "vase" u Haagu :D
Nema ti treceg entiteta...crkni, ako ti je krivo.
Neeeema...
Nesto si veceras pravo zafrkan....
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#196 Re: Mesić: Hrvatska federalna jedinica vodila bi uništenju Hrvat

Post by seln »

portal01 wrote:
seln wrote:
Assly wrote: Čist, za razliku od vašeg, gore u Bosni, odakle je protjetrano 80% Hrvata.
Nikad se to neće zaboraviti, nikad...
Sad ćeš i ovo demantirati sa pjenom na ustima i kojekakvim nazivima?
Možeš, ali istine nećeš s time promjeniti.
Samo prebroj "nase" i "vase" u Haagu :D
Nema ti treceg entiteta...crkni, ako ti je krivo.
Neeeema...
Nesto si veceras pravo zafrkan....
A sta cu, ispuzili poskoci ispod kamenja. :-)
User avatar
Assly
Posts: 116
Joined: 15/11/2009 02:07

#197 Re: Mesić: Hrvatska federalna jedinica vodila bi uništenju Hrvat

Post by Assly »

Andaluz1 wrote:
Assly wrote:Ako mene pitaš, onda ti mogu reći da usput i radim (vjerovao ti to meni ili ne).
Računalo je dual i sa dva ekrana, tako da mi nije probrem.
Tipkanje ovdje mi dođe kao usputna relaksacija.
Btw, a što te to uopće zanima?
Pali su mi na um neki Zlobini i Franjini placeni forumasi koji se nisu skidali dok nisu rastjerali sve sto je nosilo Bosnu u srcu. Doduse to je bio njihov uspjeh, svojevremeno, zato nam je danas tako kako je, izmedju ostalog...
Ahahaha...propaganda, veliš?
Plaćen da vas dvojicu-trojicu uvjerim u svoju istinu ili što? Ne pretjeruj.
Ja bih bio puno sretniji kad bi se svaki moj podatak argumentirano demantiralo. Valjda to nije problem, bem mu sunce.
'Vako nam je , kako nam je, upravo zbog laži, koje se nepotrebno bacaju među ljude.
Nemoj reći da nije tako.
Ako ja kažem da je iz Bosne protjerano 80% Hrvata, to je zato što mi je podatak ispravan.
Ako je podatak ispravan, onda je to najveća sramota ikad viđena. Ako je podatak lažan, ispravi me.
Ako ja kažem da je 90 žrtava logora u Hercegovini neusporedivo sa skoro 100.000 pobijenim u Bosni, onda me demantiraj, ako lažem.
Ja i dalje tvrdim da je obraz hercegovaca (općenito-bez obzira na naciju) ipak ostao koliko toliko čist, u usporedbi s vama u Bosni.
Svoja mišljenja argumentiram s podacima, s kojim raspolažem.
Dozvoljavam da su mi podaci pogrešni, zato me ispravite ako su pogrešni.
Dok argumentiranog demantija nema, nemam ni razloga za promjenu mišljenja.
Mene neće omesti nikakva komunistička dernjava, a la: ustaše, četnici, fašisti, nacisti i slično.
Ta vremena su davno prošla. barem u ovome svijetu u kojem živim.
Kod vas je možda još sve po starom, ne znam...nije moj problem.
Last edited by Assly on 23/11/2009 23:59, edited 2 times in total.
portal01
Posts: 227
Joined: 15/11/2009 20:26

#198 Re: Mesić: Hrvatska federalna jedinica vodila bi uništenju Hrvat

Post by portal01 »

seln wrote:
A sta cu, ispuzili poskoci ispod kamenja. :-)
haha.. pa sta trazis po kamenjaru...
hajde u kakanj .. ovdje beton sami:)
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#199 Re: Mesić: Hrvatska federalna jedinica vodila bi uništenju Hrvat

Post by dallton »

portal01 wrote:
seln wrote:
Assly wrote: Čist, za razliku od vašeg, gore u Bosni, odakle je protjetrano 80% Hrvata.
Nikad se to neće zaboraviti, nikad...
Sad ćeš i ovo demantirati sa pjenom na ustima i kojekakvim nazivima?
Možeš, ali istine nećeš s time promjeniti.
Samo prebroj "nase" i "vase" u Haagu :D
Nema ti treceg entiteta...crkni, ako ti je krivo.
Neeeema...
Nesto si veceras pravo zafrkan....
federalac, mani se ti ove teme, nego jesi provjerio kretanja na trzistu nekretnina u beogradu - kupi za djecu, vidis da su masovne migracije...evo i hrvatska politika naginje tome, oni su vec kupili sto u makarskoj sto u zagrebu, prati to naginjanje
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#200 Re: Mesić: Hrvatska federalna jedinica vodila bi uništenju Hrvat

Post by seln »

portal01 wrote:
seln wrote:
A sta cu, ispuzili poskoci ispod kamenja. :-)
haha.. pa sta trazis po kamenjaru...
hajde u kakanj .. ovdje beton sami:)
Vidis, ja smatram da je i kamenjar moj.
Locked