DEMONSTRACIJE PRED SRBIJANSKOM AMBASADOM

User avatar
IBM
Posts: 877
Joined: 26/07/2007 14:01

#51 Re: DEMONSTRACIJE PRED SRBIJANSKOM AMBASADOM

Post by IBM »

stochar wrote:ja kont'o nesto konkretno, kad ono standardno presipanje iz supljeg u prazno... najmilije nam je kenjat' u prazno, a nista ne uciniti...

sjecam se, slicno je bilo i pšred pocetak rata, kad je pocelo u bosanskom brodu. navecer na tv-u gledamo snimke kako raruju neki tamo likovi sa beretkama i nekim cudnim grbovima s natpisom pl bih i pod komandom armina pohare, a ujutro suplja po mahali:

sta je ono ba? ko su oni? budale nekak'e... ma, nece to do sarajeva, nema sanse...

pa onda gledamo ubijanje po zvorniku, bijeljini, puno prije toga sravnjeno selo ravno, a raja sere li sere, svi kenjaju, a niko nista. onda, posto sam zivio na samom kraju grada, raja vide nesto ne valja, pa poceli negdje krajem februara-pocetkom maja ici na straze, a dio raje koji je isao jos na posao im se smij'o. sjecam se da je mom starom komsija govorio: jesi to is'o u lov na zeceve? pocelo granatiranje sarajeva, a ljudi u vogosci idu na pos'o, udarilo po vogosci, ljudi u kalinoviku idu na pos'o i rade k'o da ce njih rat zaobici, pa tako do juna 92. kad su ih masu pobili...

ne zazivam rat, ne d'o bog, nego samo me ovo supljiranje potsjeti na taj mentalitet tripovanja. nisam ni za nasilne demonstracije, ali mislim da bi bio red mirno se okupiti pred ambasadom i poruciti im da ne mogu raditi to sto rade!
:thumbup: Aferim!
trofej
Posts: 477
Joined: 05/06/2009 04:36

#52 Re: DEMONSTRACIJE PRED SRBIJANSKOM AMBASADOM

Post by trofej »

donBeton:
Ama šta mi imamo tražiti od srpske ambasade? Dajte ljudi, ako će se protestvovati da se izađe sa nekim zahtjevima prema organima naše zemlje.
Zahtijev Ministru pravde BiH: Napusti konferenciju "Suočavanje sa izazovima organiziranog kriminala i teškim krivičnim djelima na području zapadnog Balkana"- zato što se ista održava u srbonacističkom leglu, koje punih 20 godina terorizira Svijet.
Utokkha
Posts: 778
Joined: 20/05/2008 14:52

#53 Re: DEMONSTRACIJE PRED SRBIJANSKOM AMBASADOM

Post by Utokkha »

vi zaboravili da u Bosni postoji RS?
dzaba protesti. da je Silajdzic pametan kao sta nije, pritisak bi vrsio preko medjunarodne zajednice i potpuno blokirao rad Vijeca ministara koje svakako ne radi povlacenjem svojih ministara (skupa sa SDA), dok se Ilija ne prebaci na sluzenje kazne u zenicki zatvor, najozloglaseniji u bivsoj Jugi. Malo pameti i mudrosti...
User avatar
Ivo Lola
Posts: 820
Joined: 18/04/2009 19:59

#54 Re: DEMONSTRACIJE PRED SRBIJANSKOM AMBASADOM

Post by Ivo Lola »

e kad si vec to spomenuo
to ti je sad mac sa dvije ostrice, ako bi prihvatili presudu on bi vrlo brzo mogao doci cak i u tz na sluzenje kazne
a opet ako se krene dalje ganjat pravda, njemu je garantovano jos najmanje 2-3 godine u beogradu, jer prvo se mora donijeti pravosnazna presuda ovog suda (koja ce biti ista) pa tek onda u strazbur, a tek tu su redovi, jer se nasi politicari naravno nece potruditi da to poguraju i proglase procesom od vitalnog drzavnog interesa i on bi kao takav dobio prednost

i postoje li bilo kakve sanse da se u slucaju sluzenja kazne u bih, njegova presuda proglasi nevazecom i da se on oslobodi
jer ako se srbijanski sud proglasio nadleznim za njegov slucaj, moze li se nas proglasiti nadleznim za oslobadjanje
na ovo drugo nek odgovori samo neko ko zna sta prica, i moze to objasniti sa pravnog stajalista
Utokkha
Posts: 778
Joined: 20/05/2008 14:52

#55 Re: DEMONSTRACIJE PRED SRBIJANSKOM AMBASADOM

Post by Utokkha »

ivo lola

u vezi s pitanjem - moze, zato sto sud u Sa ima jednake ovlasti kao i sud u Bg. medjutim, razmisli o posljedicama svega.

pozz iz Beograda:

http://forum.krstarica.com/showthread.p ... 531&page=1
User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#56 Re: DEMONSTRACIJE PRED SRBIJANSKOM AMBASADOM

Post by CSKA »

Utokkha wrote:ivo lola

u vezi s pitanjem - moze, zato sto sud u Sa ima jednake ovlasti kao i sud u Bg. medjutim, razmisli o posljedicama svega.

pozz iz Beograda:

http://forum.krstarica.com/showthread.p ... 531&page=1
Sto je i logicno....ako je osudjen i kriv za 50 i nesto ubijenih vojnika onda je 12 godina izrugavanje pravdi....Ovdje je jedino moglo ili oslobadjajuca presuda ili 40 godina robije....ovako kompromis,sto me samo navodi da je Ilija zrtveno jagnje,kad vec ne mogu prave zlocince da osude.
User avatar
Ivo Lola
Posts: 820
Joined: 18/04/2009 19:59

#57 Re: DEMONSTRACIJE PRED SRBIJANSKOM AMBASADOM

Post by Ivo Lola »

pa ne treba mi da drzimo nevinog covjeka u zatvoru da bi srbi bili zadovoljni
ako je to sto kazes tacno, onda ga sto prije prebaciti u bih i osloboditi na bilo koji nacin, pa ne mora nikad vise izac iz tuzle, ali ce makar biti sa svojom porodicom
User avatar
viva_castro
Posts: 725
Joined: 19/02/2008 21:10
Location: sa

#58 Re: DEMONSTRACIJE PRED SRBIJANSKOM AMBASADOM

Post by viva_castro »

Utokkha wrote:ivo lola

u vezi s pitanjem - moze, zato sto sud u Sa ima jednake ovlasti kao i sud u Bg. medjutim, razmisli o posljedicama svega.

pozz iz Beograda:

http://forum.krstarica.com/showthread.p ... 531&page=1

Ej moj Beograde....

Jel ti stvarno misliš da danas nama apsulutno išta znači šta i kako se misli u državi u kojoj fašisti dobivaju penzije, tamo gdje se cijeni što su se borili za fašizam.

Tamo gdje intelektualci objašnjavaju da je veličina i nadintelekt tog naroda pokazan kroz njihovu sposobnost da lažu, kao njihovu najvrjedniju osobinu.

Tamo gdje se niko "ne seća" šta se dešavalo dok se klalo i ubijalo.

Tamo gdje se šetaju krvnici genocida, slobodno i nesputano, ne jedan, ne dva, na stotine.

Tamo odakle je potekla ideologija Karadžića, Plavšićke, Šešelja i kompanije - da ti ne pričam mnogo uzmi samo njihove najudarnije izjave.

Tamo gdje se Bosanac koji "na vatru odgovori vatrom" smatra zločincem koji zasluži 12 godina zatvora.

Tamo gdje su heroji oni koji su u kamione sa eksplozivom natovarili i sve te momke, koji nisu propisno izvršavali povlačenje samim tim provocirajući sukobljene strane, koji su naredili ili dopustili tim momcima na buretu baruta da pucaju na okolne civilne zgrade.

Tamo gdje je planirana podjela BiH, tamo gdje je Karađorđevo.

Tamo gdje je planiran, odakle je finansiran, odakle je potpomognut i odakle je vođen genocid nad Bosancima i Hercegovcima.

...

Jel ti fakat misliš da nas boli *urac šta se tamo misli? Jel ti fakat misliš da ste vi u Beogradu nevini jer ste uglavnom sjedili i šutili dok je vlast koju ste izabrali nama u Bosni radila sve što ej radila? Jel ti fakat misliš da smo isti? Jel ti, FAKAT, misliš da da ćemo one koji su nas KLALI, UBIJALI, SILOVALI, PALILI, MUČILI, IZGLADNJIVALI, PROTJERIVALI, PAMET NAM RAZVLAČILI, one koji su iznad naših gradova izdavali naredbe "pucaj na sve što se kreće", uvažiti na poslijetku i kao TUŽIOCE i KAO SUDIJE?

Zar ti stvarno misliš da će neko od nas prešutiti što je KRVNIK, TUŽITELJ i KADIJA - JEDAN TE ISTI?! Dok je ŽRTVA - KRIVAC?!

Svaka vam čast moj Beograde...na pameti i razmišljanju, dabogda isto doživjeli i još "pravednije" prošli, a ne ovako "malo" kao Ilija sa 12 godina.

Da vam ja(što reče onaj četo sa tog tvog foruma: Turčin iz Bosne) ne bih govorio ništa, poslušajte šta vam je Đole rekao, i opet svaka vam čast, na pameti i razumu.

Ako se ne pronalaziš proslijedi ovo naše mišljenje toj raji sa foruma i ne bombarduj nas više njihovim stavovima, FAKAT nas ne interesuju, u Srbiji ništa novo, još od 1939.
Utokkha
Posts: 778
Joined: 20/05/2008 14:52

#59 Re: DEMONSTRACIJE PRED SRBIJANSKOM AMBASADOM

Post by Utokkha »

niti ih podržavam, niti tamo pišem. da me se tiče šta pišu - itekako. ne ponovio se medin zimski san uoči 1992. više nikad. pročitaj stocharov komentar.

problem je što nisi svario moj "pozz iz Bg" kroz ironiju. svejedno, libomeza što se tebe ne tiče šta oni pišu, a slobodno im sve to sam proslijedi tamo.

stocharu kralju. isti osjećaj dijelimo.
Last edited by Utokkha on 29/09/2009 01:55, edited 1 time in total.
User avatar
viva_castro
Posts: 725
Joined: 19/02/2008 21:10
Location: sa

#60 Re: DEMONSTRACIJE PRED SRBIJANSKOM AMBASADOM

Post by viva_castro »

Utokkha wrote:niti ih podržavam, niti tamo pišem. da me se tiče šta pišu - itekako. ne ponovio se medin zimski san uoči 1992. više nikad.

problem je što nisi svario moj "pozz iz Bg" kroz ironiju. svejedno, libomeza što se tebe ne tiče šta oni pišu, a slobodno im sve to sam proslijedi tamo.

Sorry, jedem se danas nakon svega, ne mogu da spavam, ljut sam i na sebe i na tebe i na državu i političare i na svijet, a ponajviše na ovaj bh narod, ove kobajagi patriote. Pa ovako popišan nemam smisla ni za šalu ni za ironiju.

Halali ti.
Utokkha
Posts: 778
Joined: 20/05/2008 14:52

#61 Re: DEMONSTRACIJE PRED SRBIJANSKOM AMBASADOM

Post by Utokkha »

viva_castro wrote:
Utokkha wrote:niti ih podržavam, niti tamo pišem. da me se tiče šta pišu - itekako. ne ponovio se medin zimski san uoči 1992. više nikad.

problem je što nisi svario moj "pozz iz Bg" kroz ironiju. svejedno, libomeza što se tebe ne tiče šta oni pišu, a slobodno im sve to sam proslijedi tamo.

Sorry, jedem se danas nakon svega, ne mogu da spavam, ljut sam i na sebe i na tebe i na državu i političare i na svijet, a ponajviše na ovaj bh narod, ove kobajagi patriote. Pa ovako popišan nemam smisla ni za šalu ni za ironiju.

Halali ti.
Halal olsun. Izvini što sam ti živce povukao...
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#62 Re: DEMONSTRACIJE PRED SRBIJANSKOM AMBASADOM

Post by dr.gog »

off:

Da znaš tragičara koji je pokrenuo temu na krstarici, ne bi vjerovao :D ..eee..pozdravi druga Agrokomerca Tufahiju inače stalnog spammera svih foruma iz Holandije.

I ne postavljaj linkove na onakve forume kao "relevantne" živ bio :) Razlog: avatari sa kokardama, potpisi sa četničkim znamenjem i tako dalje. :wink:
User avatar
pici
Posts: 43586
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#63 Re: DEMONSTRACIJE PRED SRBIJANSKOM AMBASADOM

Post by pici »

dr.gog wrote:off:

Da znaš tragičara koji je pokrenuo temu na krstarici, ne bi vjerovao :D ..eee..pozdravi druga Agrokomerca Tufahiju inače stalnog spammera svih foruma iz Holandije.

I ne postavljaj linkove na onakve forume kao "relevantne" živ bio :) Razlog: avatari sa kokardama, potpisi sa četničkim znamenjem i tako dalje. :wink:

jel se to babin mahlišan preopteretio s znanjem pa sad dijeli po fohrumima......ccccccc nije njemu laHko babo u zatvoru a tufahija u holanderziji,pa još muslimanski srbin......crna ruka-al kaida eto babinih bojovnika :mrgreen:
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#64 Re: DEMONSTRACIJE PRED SRBIJANSKOM AMBASADOM

Post by dr.gog »

Opteretili ga kolege sa Avaz foruma..dali mu 30 banana zbog kloniranja preko 30 proxija :D ..
User avatar
pici
Posts: 43586
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#65 Re: DEMONSTRACIJE PRED SRBIJANSKOM AMBASADOM

Post by pici »

dr.gog wrote:Opteretili ga kolege sa Avaz foruma..dali mu 30 banana zbog kloniranja preko 30 proxija :D ..
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: jadan ša Će sad mora se selit il mjenjat provajdere svaku heftu :mrgreen:
keep it real
Posts: 347
Joined: 07/08/2009 10:54

#66 Re: DEMONSTRACIJE PRED SRBIJANSKOM AMBASADOM

Post by keep it real »

osa wrote:presuda je prvostupanjska dakle nije konačna, pitanje je šta država bih može učiniti da zaštiti jurišića, ali zaštiti na zakonski način, dakle da prezentira dokaze koje će pobiti tvrdnje tužiteljstva u srbiji. kad vam ljudi kažu da se politika prema susjedima ne vodi na način kako to čini komšić, vi se svi pjenite, nek sada želja nešto odradi, vjerujem da i hoće, ne.ebaće se on njima majke.
odlican post .


komsic ce prijeti da ce neko dobiti po zubima , dodo ce namignuti nesi da mu udari cvoku a dirty harry ce gledati kako da iskoristi guzvu da skokne malo u inostranstvo na racun lobiranja . za par dana ce izbiti neka nova kriza i tako dalje . uglavnom sve normalno za bih .
Broj 1
Posts: 371
Joined: 15/09/2009 20:50

#67 Re: DEMONSTRACIJE PRED SRBIJANSKOM AMBASADOM

Post by Broj 1 »

Care svaka ti je zlatna!
Ma mi smo ti narod cudaka, samo se iscudjavamo i cudimo do sudnjeg dana.
Ama mi jos nismo tobe dosli od cudjenja kako nas nas rahmetlija sa Silajdzicem zajeba za sva vrmena potpisom u Deytonu.
Pa ta dva debila nisu svjesni bili sta potpisuju.
Znas kada ce se genocidna tvorevina ukinuti, kad Apaci, Cirokezi i ostala plemena vrate americku teritoriju pod svoju kontrolu.
Pa ovi nasi debili rade i dan danas na unistavanju i ovog preostalog, tako da ce se o bosnjacima pricati bas kao o nestalim americkim plemenima.

IBM wrote:
stochar wrote:ja kont'o nesto konkretno, kad ono standardno presipanje iz supljeg u prazno... najmilije nam je kenjat' u prazno, a nista ne uciniti...

sjecam se, slicno je bilo i pšred pocetak rata, kad je pocelo u bosanskom brodu. navecer na tv-u gledamo snimke kako raruju neki tamo likovi sa beretkama i nekim cudnim grbovima s natpisom pl bih i pod komandom armina pohare, a ujutro suplja po mahali:

sta je ono ba? ko su oni? budale nekak'e... ma, nece to do sarajeva, nema sanse...

pa onda gledamo ubijanje po zvorniku, bijeljini, puno prije toga sravnjeno selo ravno, a raja sere li sere, svi kenjaju, a niko nista. onda, posto sam zivio na samom kraju grada, raja vide nesto ne valja, pa poceli negdje krajem februara-pocetkom maja ici na straze, a dio raje koji je isao jos na posao im se smij'o. sjecam se da je mom starom komsija govorio: jesi to is'o u lov na zeceve? pocelo granatiranje sarajeva, a ljudi u vogosci idu na pos'o, udarilo po vogosci, ljudi u kalinoviku idu na pos'o i rade k'o da ce njih rat zaobici, pa tako do juna 92. kad su ih masu pobili...

ne zazivam rat, ne d'o bog, nego samo me ovo supljiranje potsjeti na taj mentalitet tripovanja. nisam ni za nasilne demonstracije, ali mislim da bi bio red mirno se okupiti pred ambasadom i poruciti im da ne mogu raditi to sto rade!
:thumbup: Aferim!
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#68 Re: DEMONSTRACIJE PRED SRBIJANSKOM AMBASADOM

Post by osa »

Broj 1 wrote:Ja sam da odrzimo demonstracije pred srspkom ambasadom (od mene im je kanta govana po fasadi) kad su oni mogli zapaliti americku sto i mi ne njihovu.
Poslije toga sa kantamam govana zaliti predsjednistvo i ne dat im izaci napolje dok ne izvuku Iliju.
Dosta vise bando izdajnicka, pa sta mislite samo sto imate imena balijska da mozete raditi sta hocete.
kako to predsjedništvo bi može "izvući" iliju, desantom na zatvor u srbiji, dajte ne lupetajte, ilija se najbolje mogao obraniti da je sud bih ispitao slučaj "tuzlanska kolona", pa ako je našao neke nezakonitosti trebao je vinovnike kazniti, naravno kazne su mogle biti i male, pa oprost i slične institucije zako0nodavstva i problem riješen.
sjećam se izjave jednog vojnog analitičara pri obradi operacije u medačkom džepu, pokušat ću ga citirati

" operaciju kao medački džep izrael radi barem jednom mjesečno, dakle, zauzme područje s koga se ugrožavaju stanovnici izraela, dođe s građevinskom tehnikom i sruši sve kuće i objekte iz kojih se to ugrožavanje vrši, ako slučajno dođe do većih kolateralnih žrtava, izrael sudi, vinovnicima tih djela, naravno kazne su kao iz prometa, ali je suđeno i presuđeno. šta ste vi hrvati napravili po ovom primjeru u vezi medačkog džepa"

odgovor je naravno bio ništa, lagali smo sami sebe, zapitajte se šta ste vi u tuzli napravili povodom slučaja tuzlanska kolona, i možda"što su izraelci tako uspješni a hrvati i bošnjaci baš i nisu".
bosanska rijec
Posts: 575
Joined: 25/09/2007 21:07

#69 Re: DEMONSTRACIJE PRED SRBIJANSKOM AMBASADOM

Post by bosanska rijec »

viva_castro wrote:[
Ej moj Beograde....

Jel ti stvarno misliš da danas nama apsulutno išta znači šta i kako se misli u državi u kojoj fašisti dobivaju penzije, tamo gdje se cijeni što su se borili za fašizam.

Tamo gdje intelektualci objašnjavaju da je veličina i nadintelekt tog naroda pokazan kroz njihovu sposobnost da lažu, kao njihovu najvrjedniju osobinu.

Tamo gdje se niko "ne seća" šta se dešavalo dok se klalo i ubijalo.

Tamo gdje se šetaju krvnici genocida, slobodno i nesputano, ne jedan, ne dva, na stotine.

Tamo odakle je potekla ideologija Karadžića, Plavšićke, Šešelja i kompanije - da ti ne pričam mnogo uzmi samo njihove najudarnije izjave.

Tamo gdje se Bosanac koji "na vatru odgovori vatrom" smatra zločincem koji zasluži 12 godina zatvora.

Tamo gdje su heroji oni koji su u kamione sa eksplozivom natovarili i sve te momke, koji nisu propisno izvršavali povlačenje samim tim provocirajući sukobljene strane, koji su naredili ili dopustili tim momcima na buretu baruta da pucaju na okolne civilne zgrade.

Tamo gdje je planirana podjela BiH, tamo gdje je Karađorđevo.

Tamo gdje je planiran, odakle je finansiran, odakle je potpomognut i odakle je vođen genocid nad Bosancima i Hercegovcima.

...

Jel ti fakat misliš da nas boli *urac šta se tamo misli? Jel ti fakat misliš da ste vi u Beogradu nevini jer ste uglavnom sjedili i šutili dok je vlast koju ste izabrali nama u Bosni radila sve što ej radila? Jel ti fakat misliš da smo isti? Jel ti, FAKAT, misliš da da ćemo one koji su nas KLALI, UBIJALI, SILOVALI, PALILI, MUČILI, IZGLADNJIVALI, PROTJERIVALI, PAMET NAM RAZVLAČILI, one koji su iznad naših gradova izdavali naredbe "pucaj na sve što se kreće", uvažiti na poslijetku i kao TUŽIOCE i KAO SUDIJE?

Zar ti stvarno misliš da će neko od nas prešutiti što je KRVNIK, TUŽITELJ i KADIJA - JEDAN TE ISTI?! Dok je ŽRTVA - KRIVAC?!

Svaka vam čast moj Beograde...na pameti i razmišljanju, dabogda isto doživjeli i još "pravednije" prošli, a ne ovako "malo" kao Ilija sa 12 godina.

Da vam ja(što reče onaj četo sa tog tvog foruma: Turčin iz Bosne) ne bih govorio ništa, poslušajte šta vam je Đole rekao, i opet svaka vam čast, na pameti i razumu.

Ako se ne pronalaziš proslijedi ovo naše mišljenje toj raji sa foruma i ne bombarduj nas više njihovim stavovima, FAKAT nas ne interesuju, u Srbiji ništa novo, još od 1939.
...
User avatar
hepekcina
Posts: 1406
Joined: 29/09/2009 12:28
Location: Mliječni put

#70 Re: DEMONSTRACIJE PRED SRBIJANSKOM AMBASADOM

Post by hepekcina »

umjesto skakanja po ulicama BiH, od kojeg nema nikakve pomoći Iliji predlažem:

ORGANIZOVANI BOJKOT PROIZVODA IZ SRBIJE
User avatar
Heroj Atif Dudakovic
Posts: 10
Joined: 14/09/2009 20:43

#71 Re: DEMONSTRACIJE PRED SRBIJANSKOM AMBASADOM

Post by Heroj Atif Dudakovic »

Rafael wrote:Obavezno i demonstracije pred konzulatom Srbije u BL :bih:
Slazem se...

Ipak glupo je sto se Srbija bavi kaznjavanjem ratnih zlocina, koje niko ne procesuira.

Pogotovo nema smisla da bilo ko odgovara za smrt 50-tak vojnika JNA, kad se dobro zna da smo se dogovorilida se sudi samo za zlocine pocinjene nad neSrbima, a ne nad Srbima.

Stvarno nema smisla da se sudi Hrvatima ili Bosnjacima, kad svi znamo da su Srbi sami krivi sto su izginuli, pobijeni ili protjerani... ili izvrsili kolektivni harakiri.

Svi u BL na demonstracije!

Mislim da ce biti pune ulice demonstranata...
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#72 Re: DEMONSTRACIJE PRED SRBIJANSKOM AMBASADOM

Post by dallton »

Heroj Atif Dudakovic wrote:
Rafael wrote:Obavezno i demonstracije pred konzulatom Srbije u BL :bih:
Slazem se...

Ipak glupo je sto se Srbija bavi kaznjavanjem ratnih zlocina, koje niko ne procesuira.

Pogotovo nema smisla da bilo ko odgovara za smrt 50-tak vojnika JNA, kad se dobro zna da smo se dogovorilida se sudi samo za zlocine pocinjene nad neSrbima, a ne nad Srbima.

Stvarno nema smisla da se sudi Hrvatima ili Bosnjacima, kad svi znamo da su Srbi sami krivi sto su izginuli, pobijeni ili protjerani... ili izvrsili kolektivni harakiri.

Svi u BL na demonstracije!

Mislim da ce biti pune ulice demonstranata...
nema u BL demonstracija, jer se normalni ljudi sa srpskim koljacima ne druze, toliko je bar jasno
Broj 1
Posts: 371
Joined: 15/09/2009 20:50

#73 Re: DEMONSTRACIJE PRED SRBIJANSKOM AMBASADOM

Post by Broj 1 »

Izgleda opet corak.
Nedavno srbi i Hrvati napravise proteste pred sudom BiH u sred Sarajeva, a nas nesto strah pred srpsku ambasadu!

Ovim je Beograd samo ispipao situaciju, iduce godine ima da hapse direktno po Sarajevu, zapamitete da se ponasamo naivno kao sto smo se ponasali 92.
Ne pada mi na pamet
Posts: 329
Joined: 16/06/2009 15:46

#74 Re: DEMONSTRACIJE PRED SRBIJANSKOM AMBASADOM

Post by Ne pada mi na pamet »

osa wrote:
Broj 1 wrote:Ja sam da odrzimo demonstracije pred srspkom ambasadom (od mene im je kanta govana po fasadi) kad su oni mogli zapaliti americku sto i mi ne njihovu.
Poslije toga sa kantamam govana zaliti predsjednistvo i ne dat im izaci napolje dok ne izvuku Iliju.
Dosta vise bando izdajnicka, pa sta mislite samo sto imate imena balijska da mozete raditi sta hocete.
kako to predsjedništvo bi može "izvući" iliju, desantom na zatvor u srbiji, dajte ne lupetajte, ilija se najbolje mogao obraniti da je sud bih ispitao slučaj "tuzlanska kolona", pa ako je našao neke nezakonitosti trebao je vinovnike kazniti, naravno kazne su mogle biti i male, pa oprost i slične institucije zako0nodavstva i problem riješen.
sjećam se izjave jednog vojnog analitičara pri obradi operacije u medačkom džepu, pokušat ću ga citirati

" operaciju kao medački džep izrael radi barem jednom mjesečno, dakle, zauzme područje s koga se ugrožavaju stanovnici izraela, dođe s građevinskom tehnikom i sruši sve kuće i objekte iz kojih se to ugrožavanje vrši, ako slučajno dođe do većih kolateralnih žrtava, izrael sudi, vinovnicima tih djela, naravno kazne su kao iz prometa, ali je suđeno i presuđeno. šta ste vi hrvati napravili po ovom primjeru u vezi medačkog džepa"

odgovor je naravno bio ništa, lagali smo sami sebe, zapitajte se šta ste vi u tuzli napravili povodom slučaja tuzlanska kolona, i možda"što su izraelci tako uspješni a hrvati i bošnjaci baš i nisu".
Nekima je cast iznad "uspjesnosti". A vi ste to super odradili. Proucava li se ova akcija na West Pointu?
Post Reply