Hoče li biti rata u BiH...

Locked
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#376 Re: Hoče li biti rata u BiH...

Post by osa »

palermo wrote:
Tomislav MO wrote:
Ma s nama ti se lako dogovoriti. Mi smo razumni. :thumbup: :mrgreen:

Jedino ta uporaba futura može biti problematična, jer može bit bude kasno. A opet možda se meni samo čini, tko će ti znat. :)
Al ozbiljno sada, meni nikako nije jasno kako vi Hrvati ne spoznajete da imate jednu veliku komparativnu prednost.To je država Hrvatska iza leđa, država koja je manje više uređena kako treba, koja je na vratim EU i koja objektivno jeste most preko koje će ići ili treba da ide i Bosna i Hercegovina.I onda kad to znaš, čemu tolika borba za pišljivi komadić nečega što se zove entitet, i plus pride znaš da ga ne možeš dobiti.
hrvatska je most, ali za hrvate iz bih,a ostali bi ipak trebali platiti nekakvu "mostarinu" ili misliš da nešto danas postoji besplatno.
palermo
Posts: 22362
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#377 Re: Hoče li biti rata u BiH...

Post by palermo »

osa wrote:
hrvatska je most, ali za hrvate iz bih,a ostali bi ipak trebali platiti nekakvu "mostarinu" ili misliš da nešto danas postoji besplatno.
Pa može se i tako razmišljati, ali takvo razmišljanje sa sobom nosi i određene implikacije. Ništa ne postoji besplatno,i to važi u svim pravcima.
User avatar
exliberal
Posts: 1929
Joined: 11/01/2008 04:44

#378 Re: Hoče li biti rata u BiH...

Post by exliberal »

A1fa wrote:
Tomislav MO wrote:ću, ćeš, će, ćemo, ćete, će :D

Futur više ne prolazi, vjerovali smo Aliji 1992. kad smo išli na referendum isto nam je obećavao pokrajinu, pa poslije "zaboravio".

Materijalna (ili bilo koja druga) podrška Hrvata može doći samo NAKON rješenja međusobnih odnosa. Tu priču "poslije ćemo se dogovoriti" zaboravi, obećanje ludom radovanje. :roll:
Ovo su sad druga vremena, a ipak mislim da me nisi bas razumio. ;) Ovaj put je ,,samo'' bitno da se ne okrenete ponovo protiv nas, ne skidajte svaki drugi kamion koji bude prolazio kroz Hercegovinu i ne prodajite nam vlastitu robu ;) Ne trebaju nam vasi vojnici ni bilo kakvi hrvatski resursi, samo nam ne vezite ruke i to je to ;). Ja barem mislim da bh Hrvati nisu prepreka opstojnosti BIH, jer oni nebi imali ni podrsku Hrvatske da krenu putem RS. Izgubiti ne mozete nista ako ovaj put ne pojavi se opet neki Boban da suruje sa Cetnicima, a mozete dobiti mnogo toga, Posavinu sigurno, a za dalje cemo vidjeti, sve prema zaslugama! ;)

E bas me nasmija sa ovim samo vi pustite da udje oruzje i da se mi naoruzamo da mozemo da sredimo mrske srbe....a onda cemo da pravimo demokratski drzavu sa vama...gdje ce biti demokratski jedan covjek jedan glas...pa ako vas preglasamo i ako se budete bunili imamo demokratsko pravo da se sa vama obracunamo kao i sa srbima
mislim sve po zaslugama.....o tito dragi nasmija me posteno :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zoome zatvaraj ovu temu ....otisla je u materinu zahvaljujuci svim ovim "ratnicima"
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7537
Joined: 22/01/2008 18:17

#379 Re: Hoče li biti rata u BiH...

Post by Lincoln-Burrows »

osa wrote:
hrvatska je most, ali za hrvate iz bih,a ostali bi ipak trebali platiti nekakvu "mostarinu" ili misliš da nešto danas postoji besplatno.
E moj osa, ti sad pričaš o nekakvom mostu a ovdje neki pričaju o ratu,
ma uopće nije to dvoje moguće povezati.
Rat ljude ne da udaljava samo od Europe nego ih udaljava od vlastite pameti.
KREMEN
Posts: 398
Joined: 10/09/2009 18:25

#380 Re: Hoče li biti rata u BiH...

Post by KREMEN »

Al ozbiljno sada, meni nikako nije jasno kako vi Hrvati ne spoznajete da imate jednu veliku komparativnu prednost.To je država Hrvatska iza leđa, država koja je manje više uređena kako treba, koja je na vratim EU i koja objektivno jeste most preko koje će ići ili treba da ide i Bosna i Hercegovina.I onda kad to znaš, čemu tolika borba za pišljivi komadić nečega što se zove entitet, i plus pride znaš da ga ne možeš dobiti.[/quote]

Ne brini se, "to nije nas rat"
Shoba
Posts: 1734
Joined: 24/11/2003 00:00

#381 Re: Hoče li biti rata u BiH...

Post by Shoba »

Ovaj put je ,,samo'' bitno da se ne okrenete ponovo protiv nas, ne skidajte svaki drugi kamion koji bude prolazio kroz Hercegovinu i ne prodajite nam vlastitu robu
Oces li ti "ovaj put" placati oruzje iz svog dzepa? Sirotinja ne ratuje.....
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#382 Re: OPET BI RATOVAO!?

Post by Bosnolog »

Her Flick wrote:
Trgovac Suknom wrote:
Her Flick wrote: Znamo kako je bilo, znamo da je narod djaba izginuo,
Ako mislis da je ˇ"narod djaba izginuo" onda nemaš pojma šta je i kako bilo.
Oni koji su se borili učinili su to da odbrane svoje živote i živote članova svoje porodice, prijatelje, domove. Oni koji se nisu borili završili su zaklani, silovani, u logorima itd.

Što se tiče tvog anketnog pitanja (usput, to je lažna dilema i lažna nedoumica): borio bi se onaj ko bi morao (da bi opstao) i onaj koji bi to želio i osjećao kao svoju dužnost.

mislim, da je narod djaba izginuo, pitaj svaku majku koja je izgubila sina, pitaj je jel ponosno sto je izgubila sina, pitaj je kakva prava ima u federacija za RS da ne pitam, pitaj je sta misli
pitaj nekog povratnika u RS koji je izgubio nekog iz familije jel taj djaba poginuo
Ti siris demagogiju i omalovazavs sve one ciji su najmiliji dali svoje zivote u krvave temelje odbranom BiH da bi ti dans mogao pluvati i omalovazavati iste.Da su svi razmisljali kao ti dans ne bi imali BiH vec bi bili narod bez zemje /Kurdi/.Pratim tvoju demagogiju i pesimizam koji siris bez ikakvog osjecaja i respekta prema onim koji i danas traze svoje najmilije po masovnim grobnicama a za koje optuzujes zrtvu umjesto genocidno zlocinacku politiku koja i danas radi da BiH nestane.

Osjecam na osnovu tvoje demagogije da bi sutra izdao svoju domovinu, samo da sacuvas svoju straznjicu a sto ce biti poslije nije bitno neka neko drugi krvari, ti bi opet pljuvao po njima mrtvima i prezivjelima ali bi uzivao plodove njihovog krvarenja .Bolje se ne izjasnjavati nego svojim stavovima omalovazavati i vrijedati one koji su dali svoje zivote ,njihove familije ,patriote i branioci svoje domovine.

Razracunavanje sa vlastodrscima je prvo sto bi se desilo ,na koje su vecina gradana s pravom ogorceni i demoralisani , zbog njihove krimo neljusdske i nemoralne vladavine.Umjesto da budu servis gradana i da respektiju one koji su im odbranili drzavu da bi danas mogli istu pljackati .

Vjeruj da ce istima presjesti sve ove godine zloupotreba,ponizenja i omalovazavanja BH branilaca i BH gradana .

To sto su secijasko minderaski debili upropastili sve sto je BH sirotinja odbranila i krvarila ,nije rzlog da sutra ako zatreba opet stati u odbranu BiH od istih zlocinacko genocidnih lesinara i ideologije zla.

Ako ne zelis braniti svojom voljom biti ces mobilisan , ako pobjegnes treba zabraniti ulaz u BiH zauvijek i suditi istima ako pokusaju nekad uci u istu jer se tim cinom izdaje odricu BiH zauvijek.

Ima BiH svoje sinove koji ce opet ustati da brane svoju domovinu, nemas ti mnogo izbora da se branis ili da nestanes zajedno sa zemljom BiH.

Za kleptomane ima ogroman front kojim trebaju poloziti racune svoje pljackarsko debilne vladavine,isti ce ostati bez sve opljackane i ilegalno stecene imovine kad tad.Da li u novom ratu ili dolasko na vlast novih snaga koje ce da izvrsi revizije svih pljackarsko stranacko minderaskih rabota a kojih su sami svijesni i ne dozvoljavaju formranje komisije za analizu istih .SDA je na vrhu kod Bosnjaka koja ih muze i unistava sve godine dok su druge etno torovske u drugim etno tornjacima koji profitiraju u talu sve ove godine.

Drzava je svetinja a stranke i ljudi su prolazni.Potrudimo se da buducim generacijamo ne ostavimo smece koje su nama uvalili ilio jos vecu deponiju koju svakodnevno tolerisemo i kamaramo.

Ako nam BIH bude ugrozena secesijom ili napadom radi iste onda se zna sto slijedi.........
palermo
Posts: 22362
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#383 Re: Hoče li biti rata u BiH...

Post by palermo »

KREMEN wrote:Al ozbiljno sada, meni nikako nije jasno kako vi Hrvati ne spoznajete da imate jednu veliku komparativnu prednost.To je država Hrvatska iza leđa, država koja je manje više uređena kako treba, koja je na vratim EU i koja objektivno jeste most preko koje će ići ili treba da ide i Bosna i Hercegovina.I onda kad to znaš, čemu tolika borba za pišljivi komadić nečega što se zove entitet, i plus pride znaš da ga ne možeš dobiti.
Ne brini se, "to nije nas rat"[/quote]

Pa ako ćemo iskreno, i ne lagati sami sebe, zahvaljujući upravo rečenici koju si citirao, mnoga je hrtvatska majka uspjela da sačuva svoje sinove........al ne boj se, neću te ja u to ubjeđivati, ako si ti izabrao laž kao osnovu na kojoj formiraš stavove.....meni ok....
User avatar
Junuz Djipalo
Posts: 203
Joined: 04/09/2009 20:56

#384 Re: Hoče li biti rata u BiH...

Post by Junuz Djipalo »

KREMEN wrote:Al ozbiljno sada, meni nikako nije jasno kako vi Hrvati ne spoznajete da imate jednu veliku komparativnu prednost.To je država Hrvatska iza leđa, država koja je manje više uređena kako treba, koja je na vratim EU i koja objektivno jeste most preko koje će ići ili treba da ide i Bosna i Hercegovina.I onda kad to znaš, čemu tolika borba za pišljivi komadić nečega što se zove entitet, i plus pride znaš da ga ne možeš dobiti.
Ne brini se, "to nije nas rat"[/quote]

He he pomognemo i dobijemo cijelu BiH kao sadašnju Federaciju sa ukinutim kantonima.

Fakat zvuči privlačno Hrvatima!

Tako je bilo i 92. : Neka sjaše Kurta da uzjaše Murta...

Čekat! Strplivo i polako, kakav rat, to ima samo u bošnjačkim glavama. Pa ajd nek i uspiju (nema šanse) sad kad su Srbi u globalu slabi ali u nekom idućem vremenu bi Bošnjake zbrisali sa lica zemlje. Treba ipak razmislit kad se rogatim bode...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#385 Re: Hoče li biti rata u BiH...

Post by Banksy »

A JOnuza, stratega :D sve ono zna :D
User avatar
BHCluster
Posts: 23424
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#386 Re: Hoče li biti rata u BiH...

Post by BHCluster »

Evo popovi su stigli sta je slijedece topovi...
Članovi Svetog arhijerejskog Sinoda i vladike Srpske pravoslavne crkve (SPC) u Republici Srpskoj (RS), koji su prisustvovali današnjem sastanku sa najvišim rukovodstvom RS u Banjaluci, dali su punu podršku premijeru Miloradu Dodiku i članovima najvišeg rukovodstva na dosadašnjem odgovornom vođenju Republike Srpske, saznaje Srna iz izvora bliskih Sinodu SPC.

Podršku i povjerenje vladike su dale i u predstojećim aktivnostima na očuvanju Republike Srpske, kao i u budućim aktivnostima sa predstavnicima ostalih političkih partija u BiH i sa predstavnicima međunarodne zajednice.

Predstavnici Sinoda su izrazili želju da jedno od budućih zasjedanja Sabora SPC bude održano u Banjaluci, za šta su predstavnici najvišeg rukovodstva Republike Srpske pokazali veliko interesovanje.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#387 Re: Hoče li biti rata u BiH...

Post by Banksy »

vidiš ti :D

a smeta vam kad naš reis kaže koju o politici :D
User avatar
jasko_ba
Posts: 7807
Joined: 13/11/2006 17:47

#388 Re: Hoče li biti rata u BiH...

Post by jasko_ba »

da je po forumašima, ratovali bi svaki dan :x
kako vam ne dosadi više
User avatar
BHCluster
Posts: 23424
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#389 Re: Hoče li biti rata u BiH...

Post by BHCluster »

jasko_ba wrote:da je po forumašima, ratovali bi svaki dan :x
kako vam ne dosadi više
Pa to ti je nova browser igra...
User avatar
A1fa
Posts: 2149
Joined: 13/08/2009 21:55
Location: GB
Contact:

#390 Re: Hoče li biti rata u BiH...

Post by A1fa »

Tomislav MO wrote:
palermo wrote:
Tomislav MO wrote:
Ma s nama ti se lako dogovoriti. Mi smo razumni. :thumbup: :mrgreen:

Jedino ta uporaba futura može biti problematična, jer može bit bude kasno. A opet možda se meni samo čini, tko će ti znat. :)
Al ozbiljno sada, meni nikako nije jasno kako vi Hrvati ne spoznajete da imate jednu veliku komparativnu prednost.To je država Hrvatska iza leđa, država koja je manje više uređena kako treba, koja je na vratim EU i koja objektivno jeste most preko koje će ići ili treba da ide i Bosna i Hercegovina.I onda kad to znaš, čemu tolika borba za pišljivi komadić nečega što se zove entitet, i plus pride znaš da ga ne možeš dobiti.
Je, imamo iza leđa članicu NATO saveza, vjerojatno vrlo brzo i članicu EU, i zemljopisno most je preko kojeg BiH može ići ili ne ići. To jest komparativna prednost. :thumbup:

Glede entiteta, Hrvati u BiH uopće ne traže entitet poput RS, to nije civilizirano. Hrvati su za moderna, napredna rješenja iz zapadne Europe: V. Britanija, Španjolska, Belgija...

Znači, Hrvati nipošto ne žele novu RS, nego svoju verziju Škotske, Flandrije ili Katalonije. Ako je to poželjno u EU znači nije fašistički, ne? Bošnjaci se ipak trebaju odlučiti jesu li za rješenja EU :bih: ili su za rješenja Turske i bliskog istoka. A Hrvati ne žele biti kao Kurdi, pa je tu potencijalni problem.
Slazem se u potpunosti sa tobom, to je jedino rjesenje za trajno odrzivu BIH i mir. Kada bi i Srbi bili svjesni toga, moglo bi se i mirnim rjesenjem doci do toga. Ali oni nece nikada pristati na to jer su ostvarili svoj ratni cilj i cvrsto ga drze u rukama, imaju cak i svojevrsno priznanje stranih a i domacih sila u vidu Daytonskog sporazuma.
User avatar
bihpatriot
Posts: 304
Joined: 13/01/2008 18:09

#391 Re: Hoče li biti rata u BiH...

Post by bihpatriot »

E sto se ismijah na ovoj temi, svaka cast svima na postovima... :lol:

Odgovor na pitanje teme je u kondicionalu, najjednostavnije izrazen ovom "to be or not to be":

Image

:dance:

A stari demokrati su to odavno dobro definirali definicijom "u jednoj ruci knjiga, u drugoj ruci sablja".

Dal ce pobijediti BiH ili RS, odgovor je u odgovoru tko je za democracy a tko je protiv! (?) :D
EyesWideShut
Posts: 81
Joined: 13/06/2009 17:39

#392 Re: Hoče li biti rata u BiH...

Post by EyesWideShut »

stalno spominjete zastitare u rs, a veci broj tih istih zastitara imate i u sarajevu i federaciji, tako i specijalne jedinice mupa i sl. tako da mi je malo glupavo stalno potenciranje kao rs ima zastitare, a mi ih kao nemamo.
User avatar
bijelo_dugme
Posts: 1991
Joined: 06/06/2007 23:13
Location: Dodik's Democratic Republic of Srpska (DDRS)

#393 Re: Hoče li biti rata u BiH...

Post by bijelo_dugme »

Mislim da bi kompromis bilo najbolje rjesenje, vama Federacija a nama Srpska.
User avatar
bihpatriot
Posts: 304
Joined: 13/01/2008 18:09

#394 Re: Hoče li biti rata u BiH...

Post by bihpatriot »

A moRe i ovako:

Image

Tako da ako "neki" hoce u EU, a "neki" nece, mora da budu izmedju "nekih" i "nekih" strelice umjesto grancice...

Tako da je to simply as that!

Tj. ako democracy kaze "taka i taka stvar", ja cu rec' "oke, kako god vi naredite" :D A ako neko kaze "yebesh democracy, bolje autocracy", ja cu mu rec' "aj stisni pa udari na democracy" (kao sto onomada i Titini milicajci govorise "aj stisni pa udari na drzavu - pokazujuci na sebe")... :D
User avatar
blue_sky
Posts: 49306
Joined: 01/06/2009 15:51
Location: Mostar nije skutorija

#395 Re: Hoče li biti rata u BiH...

Post by blue_sky »

bijelo_dugme wrote:Mislim da bi kompromis bilo najbolje rjesenje, vama Federacija a nama Srpska.
Tvoje ideje nas inace fasciniraju :D
User avatar
bihpatriot
Posts: 304
Joined: 13/01/2008 18:09

#396 Re: Hoče li biti rata u BiH...

Post by bihpatriot »

bijelo_dugme wrote:Mislim da bi kompromis bilo najbolje rjesenje, vama Federacija a nama Srpska.
"Vama" (sa naglaskom na navodNJake) q**** od oFce... :lol:
User avatar
BHCluster
Posts: 23424
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#397 Re: Hoče li biti rata u BiH...

Post by BHCluster »

Image
User avatar
hik--meta
Posts: 349
Joined: 19/02/2008 16:29

#398 Re: Hoče li biti rata u BiH...

Post by hik--meta »

nema vise ratovanja djeco. lupate bezveze. gladan gleda da se prehrani, a ne da osvaja.

kad bi recimo bosnjaci, izazvani nekim proglasom referenduma recimo krenuli iz sarajeva, kao sto ova djeca sto se igraju video igrica pretpostavljaju, na istocni slabo naseljeni dio rs-a, i recimo zauzeli cizmom sve do visegrada i srebrenice, sto je kao i zamislivo, sta bi bilo sa banja lukom? bil' i bosnjak iz tesnja i bosanske krupe krenuo naprijed prema mnogobrojnijoj neprijateljskoj populaciji i bl, ili tek cekao da bude napadnut?
sta bi bilo sa povratnicima u kozarac, janju, kozluk...?
bil' oni bili mobilisani od rs-a, ili bi se opet otvorio keraterm?

sta bi bilo sa hrvatskom, kojoj nikakav rat ne koristi ni za turizam ni za pristup u eu.

da li bi srbija stajala po strani kad bi navalile stotine hiljada izbjeglica za beograd, ili bi trazila da se kazne "agresorske muslimanske horde sto etnicki ciste uz povike allahuegber", i da se vrate u federaciju.

i kako bi se legitimizirala situacija na terenu? ko bi rekao, e od danas je ovo federacija i tuzlanski kanton, ono 51%:49% oko kojeg su se svi dogovorili i sto je potpisano u dejtonu ne vazi? visoki predstavnik? obama? ahmedinedzad?

i ko bi se iz sarajeva mrznuo na strazi na cemernu i sekovicima, valja malo do bicakcica i strose pposetati, pojest cevape kod mrkve, odigrat war craft ili doci na sa-x forum.

mah bjaaaazi.
Digitalac
Posts: 11
Joined: 16/08/2009 03:23

#399 Re: Hoče li biti rata u BiH...

Post by Digitalac »

Hoce sve dok postoje unazadjeni brdski ljudi kao sto je zoom66.. koji su prihvatljivi narodu da brisu stavove sa kojim se zoom66 ne slaze ma primjer..
User avatar
BHCluster
Posts: 23424
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#400 Re: Hoče li biti rata u BiH...

Post by BHCluster »

zagazaga wrote:
bijelo_dugme wrote:Mislim da bi kompromis bilo najbolje rjesenje, vama Federacija a nama Srpska.
može :D al' ja hoću distrikt od gradskog do zelenog mosta :P ....uh, jes se sinoć obeselio kad je onaj hadžo otvorio temu :lol: :lol: :lol:




:shock: ovo je hitorijski trenutak za BiH :shock: na forumu :sax: :bih:
De taj distrikt prosiri malo i do Venecije mosta nizvodno a uzvodno ehaaaaa...
Locked