Ima li za BiH rjesenja koje ce "zadovoljiti sve tri strane"?

Locked
nista novo
Posts: 511
Joined: 15/09/2010 15:41

#901 Re: Ima li za BiH rjesenja koje ce "zadovoljiti sve tri strane"?

Post by nista novo »

test01 wrote:
feral.tribune wrote:Citam da etno cetno Dodik opet besjedi i cakula sa izdajnikom Tihicem ( ovo im je zadnja kahva ) i pri tom sam odgavara na retoricko pitanje kada ce se sastatiti sa Lagumdzijom . Kao Bosanac , kao covjek kao glasac SDP -a ocekujem od Lagumdzije da ce izjaviti da Bosna i Hercegovina ne pregovara niti razgovara sa teroristima :-D Srpsko hrvatski zahtjevi o uredjenju Bosne se poklapaju sa njihovim zeljama i snovima koje su pokusali realizirati .Oni zele Bosnu bez bosanskih muslimana u sastavu Hr od Smrdije . Oni u stvari ne zele nikakvu Bosnu nego Banja Luka i Siroki Brijeg zele da se granice sa istoka i zapada pruze preko Save i Drine . Ne shvatam zasto bi bosanski muslimani poslije svega zeljeli Bosnu u kojoj uopce zive vampiri iz Gruda i vukodlaci sa Pala . Kada su genocidni nacisti u Bg i Zg i tada su blizu Bosne a oni bi jos na konstitutivne cevape u Sarajevo . Mars u PM cetnicku i ustasku .



u pravu si zemo. ako nista srbi imaju najnizi natalitet na svijetu,a hrvati ce se polako ali sigurno iseljavat jer im je tudjman svima podjelio pasose. zato ima nade za bih.
Onda to vise nece biti Bosna, vec jedna neprirodna drzava....
nista novo
Posts: 511
Joined: 15/09/2010 15:41

#902 Re: Ima li za BiH rjesenja koje ce "zadovoljiti sve tri strane"?

Post by nista novo »

stari grad Visegrad wrote:sve sto je jednostavno jeste dobro i najbolje. Sve sto je komplikovano, nije dobro i komplikuje se jos vise.
Po meni je najjednostavnije da oni koji vole ovu zemlju i zele da grade ovu zemlju-oni da ostanu, a oni koji je ruse i ne vole treba da napuste ovu zemlju. Znaci ta ista EU da ima da kapital da rusioci Bosne i oni koji je ne vole, pocnu zivot negdje drugdje sa dobrim kapitalom:
-mirna Bosna -miran Balkan.

Pa svi vole ovu zemlju, samo ne vole onu drugu dvojicu :D
luckypot
Posts: 2195
Joined: 04/09/2010 23:19

#903 Re: Ima li za BiH rjesenja koje ce "zadovoljiti sve tri strane"?

Post by luckypot »

nista novo wrote:
test01 wrote:
feral.tribune wrote:Citam da etno cetno Dodik opet besjedi i cakula sa izdajnikom Tihicem ( ovo im je zadnja kahva ) i pri tom sam odgavara na retoricko pitanje kada ce se sastatiti sa Lagumdzijom . Kao Bosanac , kao covjek kao glasac SDP -a ocekujem od Lagumdzije da ce izjaviti da Bosna i Hercegovina ne pregovara niti razgovara sa teroristima :-D Srpsko hrvatski zahtjevi o uredjenju Bosne se poklapaju sa njihovim zeljama i snovima koje su pokusali realizirati .Oni zele Bosnu bez bosanskih muslimana u sastavu Hr od Smrdije . Oni u stvari ne zele nikakvu Bosnu nego Banja Luka i Siroki Brijeg zele da se granice sa istoka i zapada pruze preko Save i Drine . Ne shvatam zasto bi bosanski muslimani poslije svega zeljeli Bosnu u kojoj uopce zive vampiri iz Gruda i vukodlaci sa Pala . Kada su genocidni nacisti u Bg i Zg i tada su blizu Bosne a oni bi jos na konstitutivne cevape u Sarajevo . Mars u PM cetnicku i ustasku .



u pravu si zemo. ako nista srbi imaju najnizi natalitet na svijetu,a hrvati ce se polako ali sigurno iseljavat jer im je tudjman svima podjelio pasose. zato ima nade za bih.

Onda to vise nece biti Bosna, vec jedna neprirodna drzava....
a bit ce neprirodna radi? radi cega?
User avatar
AliceInChains
Posts: 3332
Joined: 09/02/2010 19:40

#904 Re: Ima li za BiH rjesenja koje ce "zadovoljiti sve tri strane"?

Post by AliceInChains »

nista novo wrote:
test01 wrote:
feral.tribune wrote:Citam da etno cetno Dodik opet besjedi i cakula sa izdajnikom Tihicem ( ovo im je zadnja kahva ) i pri tom sam odgavara na retoricko pitanje kada ce se sastatiti sa Lagumdzijom . Kao Bosanac , kao covjek kao glasac SDP -a ocekujem od Lagumdzije da ce izjaviti da Bosna i Hercegovina ne pregovara niti razgovara sa teroristima :-D Srpsko hrvatski zahtjevi o uredjenju Bosne se poklapaju sa njihovim zeljama i snovima koje su pokusali realizirati .Oni zele Bosnu bez bosanskih muslimana u sastavu Hr od Smrdije . Oni u stvari ne zele nikakvu Bosnu nego Banja Luka i Siroki Brijeg zele da se granice sa istoka i zapada pruze preko Save i Drine . Ne shvatam zasto bi bosanski muslimani poslije svega zeljeli Bosnu u kojoj uopce zive vampiri iz Gruda i vukodlaci sa Pala . Kada su genocidni nacisti u Bg i Zg i tada su blizu Bosne a oni bi jos na konstitutivne cevape u Sarajevo . Mars u PM cetnicku i ustasku .



u pravu si zemo. ako nista srbi imaju najnizi natalitet na svijetu,a hrvati ce se polako ali sigurno iseljavat jer im je tudjman svima podjelio pasose. zato ima nade za bih.
Onda to vise nece biti Bosna, vec jedna neprirodna drzava....
Mislis isto neprirodna kao i Rebubliga Sumska? :mrgreen: Znam, PC je volja jednog naroda u BIH :mrgreen: ....... ali posljedice, kao bezaniju prema Srbiji iz ekonomskih razloga morate progutati :mrgreen:
nista novo
Posts: 511
Joined: 15/09/2010 15:41

#905 Re: Ima li za BiH rjesenja koje ce "zadovoljiti sve tri strane"?

Post by nista novo »

u pravu si zemo. ako nista srbi imaju najnizi natalitet na svijetu,a hrvati ce se polako ali sigurno iseljavat jer im je tudjman svima podjelio pasose. zato ima nade za bih.[/quote]

Pa, ako ti imislis da je nada Bosne bez Hrvata i Srba, onda ti je blistava buducnost, ko u Afganistanu...
nista novo
Posts: 511
Joined: 15/09/2010 15:41

#906 Re: Ima li za BiH rjesenja koje ce "zadovoljiti sve tri strane"?

Post by nista novo »

u pravu si zemo. ako nista srbi imaju najnizi natalitet na svijetu,a hrvati ce se polako ali sigurno iseljavat jer im je tudjman svima podjelio pasose. zato ima nade za bih.[/quote]

Onda to vise nece biti Bosna, vec jedna neprirodna drzava....[/quote]

Mislis isto neprirodna kao i Rebubliga Sumska? :mrgreen: Znam, PC je volja jednog naroda u BIH :mrgreen: ....... ali posljedice, kao bezaniju prema Srbiji iz ekonomskih razloga morate progutati :mrgreen:[/quote]

Bas me briga gdje ce Srbi bjezati, iako ne vjerujem da ce igdje, nisam ja Srbin ako si to mislio :D
User avatar
fedor
Posts: 9156
Joined: 27/10/2010 08:10
Location: Behind enemy lines

#907 Re: Ima li za BiH rjesenja koje ce "zadovoljiti sve tri strane"?

Post by fedor »

nista novo wrote:u pravu si zemo. ako nista srbi imaju najnizi natalitet na svijetu,a hrvati ce se polako ali sigurno iseljavat jer im je tudjman svima podjelio pasose. zato ima nade za bih.
Pa, ako ti imislis da je nada Bosne bez Hrvata i Srba, onda ti je blistava buducnost, ko u Afganistanu...[/quote]

Ni srbi, ni hrvati, ni bošnjaci, samo ljudi nam trebaju, ljudiii!!! 8-)
User avatar
AliceInChains
Posts: 3332
Joined: 09/02/2010 19:40

#908 Re: Ima li za BiH rjesenja koje ce "zadovoljiti sve tri strane"?

Post by AliceInChains »

nista novo wrote:u pravu si zemo. ako nista srbi imaju najnizi natalitet na svijetu,a hrvati ce se polako ali sigurno iseljavat jer im je tudjman svima podjelio pasose. zato ima nade za bih.
Onda to vise nece biti Bosna, vec jedna neprirodna drzava....[/quote]

Mislis isto neprirodna kao i Rebubliga Sumska? :mrgreen: Znam, PC je volja jednog naroda u BIH :mrgreen: ....... ali posljedice, kao bezaniju prema Srbiji iz ekonomskih razloga morate progutati :mrgreen:[/quote]

Bas me briga gdje ce Srbi bjezati, iako ne vjerujem da ce igdje, nisam ja Srbin ako si to mislio :D[/quote]

Vjeruj ti, ili ne. Bjezali su oni iz ekonomskih razloga i za vrjeme Juge u dobrom broju. Nego su prije neki zbog lose situacije i otisli u Tuzlu ili Sarajevo, itd. Ali je zasad samo preostao izbor: Ili Banja Luka, ili Srbija. Njihov izbor, kad su im vode uspjeli na takav nacin omrziti drugi dio BIH i BIH generalno :mrgreen: Trebali bi jos Bosnjaci zaliti, sto je to tako :mrgreen: Klaun si ti, predpostavljam ercegovacki? :mrgreen:
Shoba
Posts: 1734
Joined: 24/11/2003 00:00

#909 Re: Ima li za BiH rjesenja koje ce "zadovoljiti sve tri strane"?

Post by Shoba »

ima rjesenje...

NATO okupacija cijele BiH, ukidanje trenutnog poretka, uvodjenje policijskog casa, zabrana politickih partija, prisilni rad, osnivanje vlade nacionalnog jedinstva....
User avatar
Komrad
Posts: 3884
Joined: 05/09/2010 21:03
Location: Republika Bosna

#910 Re: Ima li za BiH rjesenja koje ce "zadovoljiti sve tri strane"?

Post by Komrad »

Shoba wrote:ima rjesenje...

NATO okupacija cijele BiH, ukidanje trenutnog poretka, uvodjenje policijskog casa, zabrana politickih partija, prisilni rad, osnivanje vlade nacionalnog jedinstva....
ma sve je rijesenje samo nemoj slucajno da neko spomene nacionalnu drzavu Bosnjaka ... sve moze samo se to nesmije spominjati ...
User avatar
MuaDib
Posts: 4049
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#911 Re: Ima li za BiH rjesenja koje ce "zadovoljiti sve tri strane"?

Post by MuaDib »

Ima, a to je dosljedno poštovanje Ustava Bosne i Hercegovine, kakav god da je, jer jedino nam to i preostaje.
Ja ne znam da je iko ikad rekao istinu o BiH, a to je da je BiH podjednako država bošnjačkog, srpskog i hrvatskog naroda, i svih svojih građana. Kada takvi tonovi počnu stizati iz Sarajeva, a ne Srbi imaju Srbiju, a Hrvati imaju Hrvatsku, a Bošnjaci Bosnu, početi će normalizacija odnosa.
Dugoročno razmišljajući Federacija BiH ima šansu da postane kamen temeljac nekog budućeg uređenja BiH.
A to je da se ukinu kantoni, a umjesto njih formira 5 Autonomnih multietničkih regija: Bosanska Krajina (BSH), Sjeverna Bosna (BHS), Srednja Bosna (BHS), Vrhbosna (BHS) i Hercegovina (HBS). Kao na slici dolje:
Image

Naime u Federaciji ima jako puno posla, i ovdje konačno moramo sjesti svi zajedno i preurediti Federaciju. Krajnje je vrijeme da se razgraniče ovlasti i nadležnosti, da Federacija i sve njene administativne jedinice postanu stabilne i održive cjeline. Općinama dati viši stepen lokalne samouprave, AR dati izvorne nadležnosti kantona, a ostatak ostaviti u nadležnosti Federacije.
Federaciju BiH proglasiti zajednicom Autonomnih regija Bosne i Hercegovine, koje su se udružile u jedan od dva ravnopravna entiteta BiH. Potreban je novi iskorak, jer ako Federacija propadne, to direktno može ugroziti i opstanak BiH. A politička elita u RS to hoće i zato baca kosku zvanu "treći entitet", jer to direktno slabi Federaciju. Treba se dignuti iz iluzija i pogledati istini u oči, administracija se mora smanjiti minimalno za 50%, a isto toliko povečati proizvodnja i privući investicije. Konačno se mora i razgraničiti hijerarhija vlasti u Federaciji, uspostaviti jasan politički okvir uključujući mehanizme zaštite nacionalnih interesa, regionalnih interesa, i interesa cijele Federacije. Mi imamo ogromne probleme u Federaciji i dok god ih ne sredimo, nećemo imati snagu da na sržavnom nivou bilo šta uradimo, od kozmetike.
nista novo
Posts: 511
Joined: 15/09/2010 15:41

#912 Re: Ima li za BiH rjesenja koje ce "zadovoljiti sve tri strane"?

Post by nista novo »

AliceInChains wrote:
nista novo wrote:u pravu si zemo. ako nista srbi imaju najnizi natalitet na svijetu,a hrvati ce se polako ali sigurno iseljavat jer im je tudjman svima podjelio pasose. zato ima nade za bih.
Onda to vise nece biti Bosna, vec jedna neprirodna drzava....
Mislis isto neprirodna kao i Rebubliga Sumska? :mrgreen: Znam, PC je volja jednog naroda u BIH :mrgreen: ....... ali posljedice, kao bezaniju prema Srbiji iz ekonomskih razloga morate progutati :mrgreen:[/quote]

Bas me briga gdje ce Srbi bjezati, iako ne vjerujem da ce igdje, nisam ja Srbin ako si to mislio :D[/quote]

Vjeruj ti, ili ne. Bjezali su oni iz ekonomskih razloga i za vrjeme Juge u dobrom broju. Nego su prije neki zbog lose situacije i otisli u Tuzlu ili Sarajevo, itd. Ali je zasad samo preostao izbor: Ili Banja Luka, ili Srbija. Njihov izbor, kad su im vode uspjeli na takav nacin omrziti drugi dio BIH i BIH generalno :mrgreen: Trebali bi jos Bosnjaci zaliti, sto je to tako :mrgreen: Klaun si ti, predpostavljam ercegovacki? :mrgreen:[/quote]

Vjerovatno si ti klaun, i nemas nikakvu kulturu, bolje ti je prihvati se neceg drugog, nego pisanja po forumu..
User avatar
Diogen_iz_Sinope
Posts: 180
Joined: 14/10/2010 13:37

#913 Re: Ima li za BiH rjesenja koje ce "zadovoljiti sve tri strane"?

Post by Diogen_iz_Sinope »

MuaDib wrote:Ima, a to je dosljedno poštovanje Ustava Bosne i Hercegovine, kakav god da je, jer jedino nam to i preostaje.
Ja ne znam da je iko ikad rekao istinu o BiH, a to je da je BiH podjednako država bošnjačkog, srpskog i hrvatskog naroda, i svih svojih građana. Kada takvi tonovi počnu stizati iz Sarajeva, a ne Srbi imaju Srbiju, a Hrvati imaju Hrvatsku, a Bošnjaci Bosnu, početi će normalizacija odnosa.
Dugoročno razmišljajući Federacija BiH ima šansu da postane kamen temeljac nekog budućeg uređenja BiH.
A to je da se ukinu kantoni, a umjesto njih formira 5 Autonomnih multietničkih regija: Bosanska Krajina (BSH), Sjeverna Bosna (BHS), Srednja Bosna (BHS), Vrhbosna (BHS) i Hercegovina (HBS). Kao na slici dolje:
Image

Naime u Federaciji ima jako puno posla, i ovdje konačno moramo sjesti svi zajedno i preurediti Federaciju. Krajnje je vrijeme da se razgraniče ovlasti i nadležnosti, da Federacija i sve njene administativne jedinice postanu stabilne i održive cjeline. Općinama dati viši stepen lokalne samouprave, AR dati izvorne nadležnosti kantona, a ostatak ostaviti u nadležnosti Federacije.
Federaciju BiH proglasiti zajednicom Autonomnih regija Bosne i Hercegovine, koje su se udružile u jedan od dva ravnopravna entiteta BiH. Potreban je novi iskorak, jer ako Federacija propadne, to direktno može ugroziti i opstanak BiH. A politička elita u RS to hoće i zato baca kosku zvanu "treći entitet", jer to direktno slabi Federaciju. Treba se dignuti iz iluzija i pogledati istini u oči, administracija se mora smanjiti minimalno za 50%, a isto toliko povečati proizvodnja i privući investicije. Konačno se mora i razgraničiti hijerarhija vlasti u Federaciji, uspostaviti jasan politički okvir uključujući mehanizme zaštite nacionalnih interesa, regionalnih interesa, i interesa cijele Federacije. Mi imamo ogromne probleme u Federaciji i dok god ih ne sredimo, nećemo imati snagu da na sržavnom nivou bilo šta uradimo, od kozmetike.
Na dobrom si fonu. Oko ustava isto ponavljam. Ako od Federacije uspijemo napraviti nesto normalno i prosperitetno (a za te stvari je potrebna ova tvoja prica) na najbolji nacin bi pokazali Srbima iz RS kako zapravo moze BiH da funkcionira mnogo efikasnije a da se pri tom niko ne osjeca ugrozenim ili zakinutim.

Dodikova logika i jest upravo to, zakuhaj u Federaciji, posvadjaj ih tamo, da Rs bude jos institucionalno ojacana.
Bosic sa druge vidi da se Dodik igra sa vatrom jer zna da kad na tapet dodje teritorijalno preuredjenje BiH nema sanse da i RS ostane netaknuta.
luckypot
Posts: 2195
Joined: 04/09/2010 23:19

#914 Re: Ima li za BiH rjesenja koje ce "zadovoljiti sve tri strane"?

Post by luckypot »

Kao sto sam milion puta do sada ponovio, nema promjena i Dejton je na snazi od sad nadalje ubuduce i zauvijek...svaka promjena koja bi se izvrsila u federaciji (mislim kantonalna organizacija) bez da zahvati rs je kontraproduktivna...


takodje, danas se ne moze vise prihvatiti ni regionalizacija po sistemu recimo regija mostar koja obuhvata i zapadnu i istocnu hercegovinu, jer bi takva promjena pretvorila bosnjake iz relativne vecine (na oko 45,6 %) u npr. hercegovackom kantonu u nekih 20-25 posto u regiji u kojoj bi ih hdz i sds iz trebinja slozno nadglasavali...dakle udruzena akcija hdz i dodika je bosnjake ucvrstila kao ljubitelje dejtona, eto to je to, a vidjecemo kome ce to sve goditi ili ne ...
User avatar
AliceInChains
Posts: 3332
Joined: 09/02/2010 19:40

#915 Re: Ima li za BiH rjesenja koje ce "zadovoljiti sve tri strane"?

Post by AliceInChains »

nista novo wrote:
AliceInChains wrote:
nista novo wrote:u pravu si zemo. ako nista srbi imaju najnizi natalitet na svijetu,a hrvati ce se polako ali sigurno iseljavat jer im je tudjman svima podjelio pasose. zato ima nade za bih.
Onda to vise nece biti Bosna, vec jedna neprirodna drzava....
Mislis isto neprirodna kao i Rebubliga Sumska? :mrgreen: Znam, PC je volja jednog naroda u BIH :mrgreen: ....... ali posljedice, kao bezaniju prema Srbiji iz ekonomskih razloga morate progutati :mrgreen:
Bas me briga gdje ce Srbi bjezati, iako ne vjerujem da ce igdje, nisam ja Srbin ako si to mislio :D[/quote]

Vjeruj ti, ili ne. Bjezali su oni iz ekonomskih razloga i za vrjeme Juge u dobrom broju. Nego su prije neki zbog lose situacije i otisli u Tuzlu ili Sarajevo, itd. Ali je zasad samo preostao izbor: Ili Banja Luka, ili Srbija. Njihov izbor, kad su im vode uspjeli na takav nacin omrziti drugi dio BIH i BIH generalno :mrgreen: Trebali bi jos Bosnjaci zaliti, sto je to tako :mrgreen: Klaun si ti, predpostavljam ercegovacki? :mrgreen:[/quote]

Vjerovatno si ti klaun, i nemas nikakvu kulturu, bolje ti je prihvati se neceg drugog, nego pisanja po forumu..[/quote]


"Onda to vise nece biti Bosna, vec jedna neprirodna drzava...."

Objasni mi ovu provokaciju. Sto bi to bila neprirodna? Zato sto su Bosnjaci naseljeni Turci? Zato sto bez Bosnjaka i nazalost iskrenih ali malobrojnih Bosanaca Bosna danas uopste nebi ni postojala? Srpska i Hrvatska politika prema BIH je potpuno iskrivljena, ljudima je usijana u glavu "umjetna tvorevina" BIH i ne zavisi vise nista od Bosnjaka, hoce li je oni sutra zavoljeti, ili ne. Samo jedan klaun moze ispovracati "cinjenicu", da veliki dio Srba i Hrvata ne voli Bosnu zbog "netolerancije" Bosnjaka, i da ce se ljubav prema drzavi promjeniti, ako Bosnjaci njima ispune volje. A znamo dobro, sta je dumanima volja.
Sa tom izjavom mozes biti ljudima zahvalan, da te nisu od starta na ovom forumu odjebali.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#916 Re: Ima li za BiH rjesenja koje ce "zadovoljiti sve tri strane"?

Post by PipiDugaDevetka »

luckypot wrote:Kao sto sam milion puta do sada ponovio, nema promjena i Dejton je na snazi od sad nadalje ubuduce i zauvijek...svaka promjena koja bi se izvrsila u federaciji (mislim kantonalna organizacija) bez da zahvati rs je kontraproduktivna...


takodje, danas se ne moze vise prihvatiti ni regionalizacija po sistemu recimo regija mostar koja obuhvata i zapadnu i istocnu hercegovinu, jer bi takva promjena pretvorila bosnjake iz relativne vecine (na oko 45,6 %) u npr. hercegovackom kantonu u nekih 20-25 posto u regiji u kojoj bi ih hdz i sds iz trebinja slozno nadglasavali...dakle udruzena akcija hdz i dodika je bosnjake ucvrstila kao ljubitelje dejtona, eto to je to, a vidjecemo kome ce to sve goditi ili ne ...
Federacija BiH je nastala potpisivanjem Vašingtonskog sporazuma,...
User avatar
fedor
Posts: 9156
Joined: 27/10/2010 08:10
Location: Behind enemy lines

#917 Re: Ima li za BiH rjesenja koje ce "zadovoljiti sve tri strane"?

Post by fedor »

Treba promijeniti ime države, pa da bude "Kraljevina BiH" :lol: :lol: :lol:
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#918 Re: Ima li za BiH rjesenja koje ce "zadovoljiti sve tri strane"?

Post by osa »

fedor wrote:Treba promijeniti ime države, pa da bude "Kraljevina BiH" :lol: :lol: :lol:
nemoj tako valjda prije "kraljevina bošnjaka, hrvata i srba" , a poslije dolaze i druge mogućnosti...
User avatar
fedor
Posts: 9156
Joined: 27/10/2010 08:10
Location: Behind enemy lines

#919 Re: Ima li za BiH rjesenja koje ce "zadovoljiti sve tri strane"?

Post by fedor »

osa wrote:
fedor wrote:Treba promijeniti ime države, pa da bude "Kraljevina BiH" :lol: :lol: :lol:
nemoj tako valjda prije "kraljevina bošnjaka, hrvata i srba" , a poslije dolaze i druge mogućnosti...
Pa sad se zove BiH, i samo ispred toga "metni" kraljevina, samo đe naći kralja!? :lol:
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#920 Re: Ima li za BiH rjesenja koje ce "zadovoljiti sve tri strane"?

Post by osa »

fedor wrote:
osa wrote:
fedor wrote:Treba promijeniti ime države, pa da bude "Kraljevina BiH" :lol: :lol: :lol:
nemoj tako valjda prije "kraljevina bošnjaka, hrvata i srba" , a poslije dolaze i druge mogućnosti...
Pa sad se zove BiH, i samo ispred toga "metni" kraljevina, samo đe naći kralja!? :lol:

da li je umro petar kralj??????
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#921 Re: Ima li za BiH rjesenja koje ce "zadovoljiti sve tri strane"?

Post by mO k3 »

fedor wrote:
osa wrote:
fedor wrote:Treba promijeniti ime države, pa da bude "Kraljevina BiH" :lol: :lol: :lol:
nemoj tako valjda prije "kraljevina bošnjaka, hrvata i srba" , a poslije dolaze i druge mogućnosti...
Pa sad se zove BiH, i samo ispred toga "metni" kraljevina, samo đe naći kralja!? :lol:
zato ne sultanat bih :)
User avatar
fedor
Posts: 9156
Joined: 27/10/2010 08:10
Location: Behind enemy lines

#922 Re: Ima li za BiH rjesenja koje ce "zadovoljiti sve tri strane"?

Post by fedor »

Ženski Dr.Med wrote: zato ne sultanat bih :)
Može, gdje naći sultana!? 8-)
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#923 Re: Ima li za BiH rjesenja koje ce "zadovoljiti sve tri strane"?

Post by osa »

fedor wrote:
Ženski Dr.Med wrote: zato ne sultanat bih :)
Može, gdje naći sultana!? 8-)

mislim da bi najlakše bilo preko gospodina cerića, on navodno ima špage po krajevima gdje ima sultana....
User avatar
Komrad
Posts: 3884
Joined: 05/09/2010 21:03
Location: Republika Bosna

#924 Re: Ima li za BiH rjesenja koje ce "zadovoljiti sve tri strane"?

Post by Komrad »

fedor wrote:Treba promijeniti ime države, pa da bude "Kraljevina BiH" :lol: :lol: :lol:
Kraljevina Bosnjaka i Hrvata (BiH) :)
User avatar
fedor
Posts: 9156
Joined: 27/10/2010 08:10
Location: Behind enemy lines

#925 Re: Ima li za BiH rjesenja koje ce "zadovoljiti sve tri strane"?

Post by fedor »

Komrad wrote:
fedor wrote:Treba promijeniti ime države, pa da bude "Kraljevina BiH" :lol: :lol: :lol:
Kraljevina Bosnjaka i Hrvata (BiH) :)
A ima još jedan narod!! 8-)
Locked