Fasizam u Evropi?!

Post Reply
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#51 Re: Fasizam u Evropi?!

Post by Bosnolog »

do_tokija wrote:zapadne zemlje su same krive sto su dozvolile da se toliko crnaca, roma i muslimana (onih iz arapskih zemalja i turske) naseli tamo. nemam ja nista protiv njih nit ih mrzim ali veoma mali broj tih doslja se prilagodio nacinu zivota u evropi i evropskoj kulturi. Velika vecina tih emigranata zivi na drzavnoj grbaci i mahom su to kriminalci koji mrze drzave u koje su dosli a tamo imaju ono sto nikad nece imati u vukojebinama i dzunglama iz kojih su dosli gdje ima i ljudozdera i gdje je stalno rat...

nije cudo da se domicilno stanovnisto okrenulo krajnjoj desnici kad su ksenofobicni prema nama srbima a i bosnjacima, hrvatima crnogorcima a ovi narodi su poznati po svojoj evropskoj naravi i kulturi kakvi ce onda biti prema svim tim emigrantima iz tih dalekih zemalja!

NIje li ta Evropa kolonijazirala i eksplpotisala te zamlje iz kojih je kao robove dovela te iste Crnce i prema njima se odnosila kao prema zivotinjama.Danas u 21 vijeku im isti smetaju iako su im formalno pravno izjednaciili prava i slobode ali je ta ista Evropa ostala zauvijek rasistcka,nacionalisticka, samo sto joj se u predahu zla uvijek isto ponavljalo gotovo kroz svaku generaciju.

Evopska ljigavnost i licimjerje prem BiH agresiji i genocidu kao i nakon zxavrsetka rata te posljednji sramni vizni rezim, potvrduje da je ista bila i ostala ono sto je uvijek bila izvor i kolijevka svih ljudskih nesreca od Krstaskih ratova,inkvizicije,Holokausta i genocida .

Nemoguce je nju porediti sa africkim plemensko poludivljim zemljama gdje je tehnoloski napredak kao i civilizacija daleko od stare dame Evrope koja bi trebala biti idejna vodilja i kolijevka civilizacije .Jacanje desnice i netolerancije prema strancima je bolest koja ce imati nesagledive posljedice po istu.Nisu li isti dans na meti slicne ideologije koja se vodila protiv jevreja u sramnom Holokaustu a koji je sramno Vatikan podrzavao.Zar stara dama Evropa nije nista naucila iz svoje ruzen i tuzne proslosti.

Ako postoji zemlja na svijetu sa vise razlicitosti,nacija,vjera,kultura,jezika,tradicija i obicaja u kojoj svi imaju jednaka prava i gdje sve ravnpravno funkcionise onda je to Amerika.Zemlja kojoj Evropa nije ni do koljena po tom pitanju niti ce ikada bit.Evropa poznata kolijevka kolonijalizma i eksploatacije Bliskog istoka i africkog kontinenta kojeg je dijelila i uspostavila manarhisticko diktatorske vlasti koju i danas kontrolisu i eksploatisu , ista je bila i ostala izvor svih belaja.Istu tu Evropu je Amerika spasila u krvavom grotlu bolesti iz proslosti u dva svijetka rata.

I danas bi Evropa bila brlog zla i podjela da nije tu USA da je odrzava u jakim bliskim i ekonomsk tehnoloskim uvezivanjem trzusta i razmjene dobra.Mrsalovim planom je obnovljena Njemacka i Evropa se ujedinila ,danas se siri i uvezuje EU ali ista preko noci moze postati ona kojoj se ciklicno ponavlja ono cime se sama treba stidjeti .

Strateski interes USA je stabilna i jaka EU kao partner i zastitnik od Rusko- Kineske dominacije tog kontinenta a do kada ce biti, ovisi od same Evrope i njenog odnosa spram Amerike.
1in1000
Posts: 52
Joined: 31/05/2009 21:44

#52 Re: Fasizam u Evropi?!

Post by 1in1000 »

amerika funkcionise samo na papiru i kroz rigorozne zakone,...naravno da ce funkcionisat kad bacis spance sa spancima, crnce sa crncima, kineze s kinezima, bjelce s bjelcima i tako dalje,...nek udje jedan bijelac u crnacki ghetto il crnac u neki bijelacki komsiluk onda bi vidio kako to sve divno u americi funkcionise,...eto daj nama u bosni takve zakone kao sto su americi vidio bi kako bi se svi opet poceli "volit" i "ljubit"
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#53 Re: Fasizam u Evropi?!

Post by osa »

do_tokija wrote:zapadne zemlje su same krive sto su dozvolile da se toliko crnaca, roma i muslimana (onih iz arapskih zemalja i turske) naseli tamo. nemam ja nista protiv njih nit ih mrzim ali veoma mali broj tih doslja se prilagodio nacinu zivota u evropi i evropskoj kulturi. Velika vecina tih emigranata zivi na drzavnoj grbaci i mahom su to kriminalci koji mrze drzave u koje su dosli a tamo imaju ono sto nikad nece imati u vukojebinama i dzunglama iz kojih su dosli gdje ima i ljudozdera i gdje je stalno rat...

nije cudo da se domicilno stanovnisto okrenulo krajnjoj desnici kad su ksenofobicni prema nama srbima a i bosnjacima, hrvatima crnogorcima a ovi narodi su poznati po svojoj evropskoj naravi i kulturi kakvi ce onda biti prema svim tim emigrantima iz tih dalekih zemalja!


ovo podvučeno nije istina, imam kamarau familije po zapadu, dva strica u australiji, majku u njemačkoj, dva ujaka u austriji, jednog u nizozemskoj, bratića u usa, i nitko mi se nikad nije požalio da je imao problema s ksenofobijom domicilnog stanovništva, doduše, nitko od njih nije na socijali, ni kriminalac, nitko ne pljuje na zemlju koja ga hrani, možda je samo u tome problem.
KREMEN
Posts: 398
Joined: 10/09/2009 18:25

#54 Re: Fasizam u Evropi?!

Post by KREMEN »

osa wrote:
do_tokija wrote:zapadne zemlje su same krive sto su dozvolile da se toliko crnaca, roma i muslimana (onih iz arapskih zemalja i turske) naseli tamo. nemam ja nista protiv njih nit ih mrzim ali veoma mali broj tih doslja se prilagodio nacinu zivota u evropi i evropskoj kulturi. Velika vecina tih emigranata zivi na drzavnoj grbaci i mahom su to kriminalci koji mrze drzave u koje su dosli a tamo imaju ono sto nikad nece imati u vukojebinama i dzunglama iz kojih su dosli gdje ima i ljudozdera i gdje je stalno rat...

nije cudo da se domicilno stanovnisto okrenulo krajnjoj desnici kad su ksenofobicni prema nama srbima a i bosnjacima, hrvatima crnogorcima a ovi narodi su poznati po svojoj evropskoj naravi i kulturi kakvi ce onda biti prema svim tim emigrantima iz tih dalekih zemalja!


ovo podvučeno nije istina, imam kamarau familije po zapadu, dva strica u australiji, majku u njemačkoj, dva ujaka u austriji, jednog u nizozemskoj, bratića u usa, i nitko mi se nikad nije požalio da je imao problema s ksenofobijom domicilnog stanovništva, doduše, nitko od njih nije na socijali, ni kriminalac, nitko ne pljuje na zemlju koja ga hrani, možda je samo u tome problem.
Najzanimljivije je da pljuju po Evropi oni koji uzivaju u njenoj gostoljubvljivosti..Ja nikad ne bi zivio u onoj zemlji koju mrzim...e tu i lezi poenta, hvali Iran a drzi se Svedske, hvali Rusiju a drzi se Njemacke i Austrije...nesto mi poznato to..
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#55 Re: Fasizam u Evropi?!

Post by osa »

[quote="KREMEN"

ovo podvučeno nije istina, imam kamarau familije po zapadu, dva strica u australiji, majku u njemačkoj, dva ujaka u austriji, jednog u nizozemskoj, bratića u usa, i nitko mi se nikad nije požalio da je imao problema s ksenofobijom domicilnog stanovništva, doduše, nitko od njih nije na socijali, ni kriminalac, nitko ne pljuje na zemlju koja ga hrani, možda je samo u tome problem.[/quote]

Najzanimljivije je da pljuju po Evropi oni koji uzivaju u njenoj gostoljubvljivosti..Ja nikad ne bi zivio u onoj zemlji koju mrzim...e tu i lezi poenta, hvali Iran a drzi se Svedske, hvali Rusiju a drzi se Njemacke i Austrije...nesto mi poznato to..[/quote]

vrlo često je ta mržnja obrambeni mehanizam, jer vrlo teško je priznati, da si nesposoban, neobrazovan, lijen, kulturološki zaostao, takvi uredno koriste socijalne programe zapadnih država, pljuju po njima i na pijedestal dižu vukojebine iz kojih su često pod prijetnjom smrću protjerani ili iz kojih su utekli da ne umru od gladi.
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#56 Re: Fasizam u Evropi?!

Post by Bosnolog »

1in1000 wrote:amerika funkcionise samo na papiru i kroz rigorozne zakone,...naravno da ce funkcionisat kad bacis spance sa spancima, crnce sa crncima, kineze s kinezima, bjelce s bjelcima i tako dalje,...nek udje jedan bijelac u crnacki ghetto il crnac u neki bijelacki komsiluk onda bi vidio kako to sve divno u americi funkcionise,...eto daj nama u bosni takve zakone kao sto su americi vidio bi kako bi se svi opet poceli "volit" i "ljubit"
Otkut ti ta konstatacija da su u Americi etno grupisani po bilo kojoj osnovi.Amerika ima najvece standarde ,soboda i prava u svijetu gdje emigranti svojim useljenjem imaju jednaka prava sa domacim osim pravo glasanja i rada u drzavnim sluzbama do dobijanja drzavljanstva kada im se i to pravo daje osim prava kanditiranja za predsjednika ,na sto imaju pravo samo rodeni Amerikanci.

Kada bi u BiH ljudsk prava islobode bili zasticeni koa u Americi , da je zakon tako striktan po pitanju diskriminacije i da nam je drzava uredena poput nje nidje kraja nasem rahatluku ne bi bilo.Ali eto mi nemamo rasne razlike to jest afro-azijsko -arapsko-latinsko-indijsko- bijelacke ali zato imamo nacionalno vjerske segregacije i torove , dok ne budemo imali toliko Kinza i budu blizu da postanu vecinsko stanovcnistvo BiH ,mozda se tada osvijestimo i medusobno bolje razumijemo. :mrgreen:

Evropa je jos uvijek u pelenama poredeci sa USA ,kada su u pitanju ljudska prava i slopbode a posebno za emigrante i doseljenike kao i djecu rodena u tim zemljama isti nazalost ne mogu biti u stoj ravni sa domorodcima za razliku od demokratske Amerike.
keep it real
Posts: 347
Joined: 07/08/2009 10:54

#57 Re: Fasizam u Evropi?!

Post by keep it real »

Bosnolog wrote:
Otkut ti ta konstatacija da su u Americi etno grupisani po bilo kojoj osnovi.Amerika ima najvece standarde ,soboda i prava u svijetu gdje emigranti svojim useljenjem imaju jednaka prava sa domacim osim pravo glasanja i rada u drzavnim sluzbama do dobijanja drzavljanstva kada im se i to pravo daje osim prava kanditiranja za predsjednika ,na sto imaju pravo samo rodeni Amerikanci.

Kada bi u BiH ljudsk prava islobode bili zasticeni koa u Americi , da je zakon tako striktan po pitanju diskriminacije i da nam je drzava uredena poput nje nidje kraja nasem rahatluku ne bi bilo.Ali eto mi nemamo rasne razlike to jest afro-azijsko -arapsko-latinsko-indijsko- bijelacke ali zato imamo nacionalno vjerske segregacije i torove , dok ne budemo imali toliko Kinza i budu blizu da postanu vecinsko stanovcnistvo BiH ,mozda se tada osvijestimo i medusobno bolje razumijemo. :mrgreen:

Evropa je jos uvijek u pelenama poredeci sa USA ,kada su u pitanju ljudska prava i slopbode a posebno za emigrante i doseljenike kao i djecu rodena u tim zemljama isti nazalost ne mogu biti u stoj ravni sa domorodcima za razliku od demokratske Amerike.
:lol: :lol: :lol:
moracu te razocarati , u americi imas prava i slobode dok pristojno zaradjujes , cim nisi u toj kategoriji nisi vise ravnopravan . ako ikad budes imao priliku da odes tamo , otidji i pogledaj kako zivi bijelo smece , meksikanci , crnci , azijate itd i onda pricaj o ljudskim pravima .
dodjes u bolnicu i prvo sta te pitaju imas li osiguranje , ako odgovoris sa NE fino ti kazu da prosetas . kad izgubis posao daju ti dovoljno da zivis na mekdonaldsu (naj jeftinije sranje u usa ) . to uporedi sa naprimjer svedskom .

domorodci u demokratskoj americi zive po rezervatima i polako umiru od droge i alkohola , gdje to ima u evropi ?

"One in 50 children is homeless in the United States every year, according to a report released Tuesday."

http://www.cnn.com/2009/US/03/10/homeless.children/

The latest official estimate of healthcare coverage from the U.S. Census Bureau is for 2007, and reveals that 15.3% of all Americans (including children) are without insurance. This translates into the oft-cited figure of 46 million Americans without insurance.

ovo je sa gallup.com

ps da ne kazes da koristim evropske izvore .
KREMEN
Posts: 398
Joined: 10/09/2009 18:25

#58 Re: Fasizam u Evropi?!

Post by KREMEN »

Kakva god da jeste Evropa je po ljudskim pravima i slobodama jos uvijek ubjedljivo na prvom mjestu..
Idealnog nema..
User avatar
do_tokija
Posts: 404
Joined: 19/09/2009 12:09
Location: sarajevo

#59 Re: Fasizam u Evropi?!

Post by do_tokija »

bivsa jugoslavija je bila zemlja primjer ljudskih prava i sloboda!
User avatar
Kupalo
Posts: 703
Joined: 27/02/2009 23:45

#60 Re: Fasizam u Evropi?!

Post by Kupalo »

INTERNACIONALA

Ustajte svi na zemlji kleti,
Svi sužnji koje mori glad!
Nepravdi razum sad se sveti,
Tutnji već i selo i grad.
Nek tiranstvo sruši naša snaga,
Bezbrojno roblje sad ustaj!
Nek svijetu starom nema traga,
Svoj bijedi sutra bit će kraj!

To će biti posljednji i
Odlučni teški boj,
Internacionala
Nek bude ljudski rod!

Od silnih nama nema dara
Krvnici su nam car i bog!
Tko trudom sve na svijetu stvara
Sam nek zgazi vraga svog.
Da nas zlotvor taj više ne davi,
I misao da ne guši mrak,
Raspirimo oganj u čas pravi,
I naš nek kuje čekić jak.

To će biti posljednji i
Odlučni teški boj,
Internacionala
Nek bude ljudski rod!
KREMEN
Posts: 398
Joined: 10/09/2009 18:25

#61 Re: Fasizam u Evropi?!

Post by KREMEN »

do_tokija wrote:bivsa jugoslavija je bila zemlja primjer ljudskih prava i sloboda!
Kako za koga, za pripadnike komunisticke partije svakako..
User avatar
100tnukmova
Posts: 70
Joined: 31/07/2009 10:27

#62 Re: Fasizam u Evropi?!

Post by 100tnukmova »

Najvise mrzim ljude koji pljuju po zemlji u kojoj borave i koja im sve daje! To ne mogu da slusam, kako ih samo nije sramota i stid, pa dobro onda vratite se ovdje u BiH i zivite ovdje pa onda i imate pravo da pljujete...ljudi misle da ih neko ovdje ceka i da su zeljni njihovog povratka! Ti sto tako pricaju protiv zemlje u kojoj borave su toliki seljaci ali u dusi da je to zlo...samo je u BiH sve sjajno...ajde jarane onda dodji ovdje pa da vidimo hoces imati sve to sto imas u EU!!
User avatar
100tnukmova
Posts: 70
Joined: 31/07/2009 10:27

#63 Re: Fasizam u Evropi?!

Post by 100tnukmova »

KREMEN wrote:
do_tokija wrote:bivsa jugoslavija je bila zemlja primjer ljudskih prava i sloboda!
Kako za koga, za pripadnike komunisticke partije svakako..
Slazem se Juga je bila svjetski primjer ljudskih prava i slobode i to je apsolutno tacno!!! I ne samo za pripadnike KPJ nego i za crnog cigana koji je imao socijalnu i zdrastvenu zastitu i niko ga nije proganjo zato sto je rom.
User avatar
BHCluster
Posts: 23391
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#64 Re: Fasizam u Evropi?!

Post by BHCluster »

Fasizam u Europi nazalost postoji, sto je najgore te skupine novih fasista se ujedinjuju, nemislim na lokalnim nivoima nego na Europskom nivou. U Madzarskoj otvoreno paradiraju u uniformama oni sebe zovu "magyar-garda" a politicko krilo "Jobbik".
Image
Image
Image
A ovo gore im je iz posjete lidera Britanske Nacionalne Partije (BNP)

U Ujedinjenom Kraljevstvu imamo Britansku Nacionalnu Partiju (BNP)
Image
Njihov Voda
Image
Image

U Austriji imamo The Freedom Party
Image
Njihov lider je onaj sto je poginuo u saobracajnoj nesreci.
ImageImage

Onda u Njemackoj Nacionalna Demokratska Stranka (NPD)
Image

Onda toga ima u Poljskoj, Rusiji, Norveskoj itd... Po nekim procjenama oni imaju od prilike nekih 3% glasova na drzavnom nivou a na Europskim do 10% zato sto narod neizlazi u velikom broju na Europske izbore.
Znaci ovima smeta sve sto nije bijelo, druge vjere, itd...

A onda na drugoj strani imas...
Talibane i slicno...

Oni jedni druge vrlo dobro komplimentiraju a dobro i suraduju jer im je cilj isti svako imati svoj tor gdje nema mjesanja a oni vladaju nonstop, ako nisi sanjima protiv njih si.
Narvno svi koriste imena kao Oslobodioci, Sloboda sve dok tu slobodu sto oni propagiraju nastoje da oduzmu drugima. :-)
Last edited by BHCluster on 20/09/2009 16:10, edited 1 time in total.
oldplague
Posts: 1534
Joined: 21/03/2009 09:45

#65 Re: Fasizam u Evropi?!

Post by oldplague »

Aman kako liče svi, ko da ih je jedna majka rodila i dojila. :lol: :lol:
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#66 Re: Fasizam u Evropi?!

Post by vox-populi »

osa wrote:
ovo podvučeno nije istina, imam kamarau familije po zapadu, dva strica u australiji, majku u njemačkoj, dva ujaka u austriji, jednog u nizozemskoj, bratića u usa, i nitko mi se nikad nije požalio da je imao problema s ksenofobijom domicilnog stanovništva, doduše, nitko od njih nije na socijali, ni kriminalac, nitko ne pljuje na zemlju koja ga hrani, možda je samo u tome problem.
Htjedoh nesto slicno napisati. U Njemackoj sam skoro dvije godine i ako sam imao kakvih problema, uglavnom se radilo o "nasim" ljudima kojima nije bilo jasno kako to da meni nije cilj da se dokopam love od osiguranja protiv nezaposlenosti ili socijale. Cast pojedincima, ali vecina "nasih" ovdje samo gleda kako da "zajebe" drzavu te zivi o trosku iste. Iako se moze perfektno dobro zaraditi, bez obzira cime se bavis. Samo treba raditi. I to je u principu sto bar Njemacka trazi od imigrinata. OK, dosao si ovdje, primili smo te, dali smo ti radnu i boravisnu dozvolu, imas socijalno, zdravstve i svako drugo osiguranje, sve sto trazimo je da radis i za to ces biti jako pristojno placen. Mislim da ne traze puno.

I da ponovim, tokom dvije godine ovdje, apsolutno nista lose nisam dozivio od domicijelnog stanovnistva.
KREMEN
Posts: 398
Joined: 10/09/2009 18:25

#67 Re: Fasizam u Evropi?!

Post by KREMEN »

vox-populi wrote:
osa wrote:
ovo podvučeno nije istina, imam kamarau familije po zapadu, dva strica u australiji, majku u njemačkoj, dva ujaka u austriji, jednog u nizozemskoj, bratića u usa, i nitko mi se nikad nije požalio da je imao problema s ksenofobijom domicilnog stanovništva, doduše, nitko od njih nije na socijali, ni kriminalac, nitko ne pljuje na zemlju koja ga hrani, možda je samo u tome problem.
Htjedoh nesto slicno napisati. U Njemackoj sam skoro dvije godine i ako sam imao kakvih problema, uglavnom se radilo o "nasim" ljudima kojima nije bilo jasno kako to da meni nije cilj da se dokopam love od osiguranja protiv nezaposlenosti ili socijale. Cast pojedincima, ali vecina "nasih" ovdje samo gleda kako da "zajebe" drzavu te zivi o trosku iste. Iako se moze perfektno dobro zaraditi, bez obzira cime se bavis. Samo treba raditi. I to je u principu sto bar Njemacka trazi od imigrinata. OK, dosao si ovdje, primili smo te, dali smo ti radnu i boravisnu dozvolu, imas socijalno, zdravstve i svako drugo osiguranje, sve sto trazimo je da radis i za to ces biti jako pristojno placen. Mislim da ne traze puno.

I da ponovim, tokom dvije godine ovdje, apsolutno nista lose nisam dozivio od domicijelnog stanovnistva.
Ma normalno, ako se normalno ponasas i ne diras nikoga imas sve uslove kao i domicilno stanovnistvo..
KREMEN
Posts: 398
Joined: 10/09/2009 18:25

#68 Re: Fasizam u Evropi?!

Post by KREMEN »

U Austriji imamo The Freedom Party
Image
Njihov lider je onaj sto je poginuo u saobracajnoj nesreci.
Image[img]http://www.cbc.ca/gfx/images/news/photo ... 667568.jpg[/
Greska, vodi ih Hans C. Strache..Heider ih je vodio prije, prije smrti je vodio BZÖ
MFToonyo
Posts: 115
Joined: 20/09/2009 11:35

#69 Re: Fasizam u Evropi?!

Post by MFToonyo »

fasizam u evropi je periferna pojava dok je to kod nas mainstream, glavno uvjerenje koje se gaji u porodici, obdanistu, skolama, medijima. tamo fasisti imaju 3% glasova a kod nas 95%.
KREMEN
Posts: 398
Joined: 10/09/2009 18:25

#70 Re: Fasizam u Evropi?!

Post by KREMEN »

MFToonyo wrote:fasizam u evropi je periferna pojava dok je to kod nas mainstream, glavno uvjerenje koje se gaji u porodici, obdanistu, skolama, medijima. tamo fasisti imaju 3% glasova a kod nas 95%.
:thumbup:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#71 Re: Fasizam u Evropi?!

Post by JThomas »

MFToonyo wrote:fasizam u evropi je periferna pojava dok je to kod nas mainstream, glavno uvjerenje koje se gaji u porodici, obdanistu, skolama, medijima. tamo fasisti imaju 3% glasova a kod nas 95%.
tačno to.

mi od svih naroda se bavimo i zanimamo fašizmom u zapadnoj evropi :-) ko o čemu, kurva o poštenju...
Sounder
Posts: 418
Joined: 30/03/2009 06:56

#72 Re: Fasizam u Evropi?!

Post by Sounder »

Nisam ni ja nikada nista osjetio u ovoj Americi! Cak sta vise mrzio sam sto su toliko dobri prema meni. Nauci jezik (ili barem pokusaj), postuj pravo, plati porez i kod Amerikanaca si veci Amerikanac od njih!

Ako dodjes i pocnes da se kurcis i zelis da se Amerika/Njemacka/Holandija prilagode tebi, naravno da ce te ljudi mrzi ti.
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#73 Re: Fasizam u Evropi?!

Post by Bosnolog »

keep it real wrote:
Bosnolog wrote:
Otkut ti ta konstatacija da su u Americi etno grupisani po bilo kojoj osnovi.Amerika ima najvece standarde ,soboda i prava u svijetu gdje emigranti svojim useljenjem imaju jednaka prava sa domacim osim pravo glasanja i rada u drzavnim sluzbama do dobijanja drzavljanstva kada im se i to pravo daje osim prava kanditiranja za predsjednika ,na sto imaju pravo samo rodeni Amerikanci.

Kada bi u BiH ljudsk prava islobode bili zasticeni koa u Americi , da je zakon tako striktan po pitanju diskriminacije i da nam je drzava uredena poput nje nidje kraja nasem rahatluku ne bi bilo.Ali eto mi nemamo rasne razlike to jest afro-azijsko -arapsko-latinsko-indijsko- bijelacke ali zato imamo nacionalno vjerske segregacije i torove , dok ne budemo imali toliko Kinza i budu blizu da postanu vecinsko stanovcnistvo BiH ,mozda se tada osvijestimo i medusobno bolje razumijemo. :mrgreen:

Evropa je jos uvijek u pelenama poredeci sa USA ,kada su u pitanju ljudska prava i slopbode a posebno za emigrante i doseljenike kao i djecu rodena u tim zemljama isti nazalost ne mogu biti u stoj ravni sa domorodcima za razliku od demokratske Amerike.
:lol: :lol: :lol:
moracu te razocarati , u americi imas prava i slobode dok pristojno zaradjujes , cim nisi u toj kategoriji nisi vise ravnopravan . ako ikad budes imao priliku da odes tamo , otidji i pogledaj kako zivi bijelo smece , meksikanci , crnci , azijate itd i onda pricaj o ljudskim pravima .
dodjes u bolnicu i prvo sta te pitaju imas li osiguranje , ako odgovoris sa NE fino ti kazu da prosetas . kad izgubis posao daju ti dovoljno da zivis na mekdonaldsu (naj jeftinije sranje u usa ) . to uporedi sa naprimjer svedskom .

domorodci u demokratskoj americi zive po rezervatima i polako umiru od droge i alkohola , gdje to ima u evropi ?

"One in 50 children is homeless in the United States every year, according to a report released Tuesday."

http://www.cnn.com/2009/US/03/10/homeless.children/

The latest official estimate of healthcare coverage from the U.S. Census Bureau is for 2007, and reveals that 15.3% of all Americans (including children) are without insurance. This translates into the oft-cited figure of 46 million Americans without insurance.

ovo je sa gallup.com

ps da ne kazes da koristim evropske izvore .
Amerika nije socijalna drzava ,mada ti pruza sve mogucnoati ako zelis raditi ,obrazovati se i i biti ces uspjesan i bogat,zivjeti u bogatijem dijelu grada ,druziti se u bogatom drustvu.Sirotinje ce uvijek biti a sami su najveci krivci za svoj status . Zasto svi koji dosele u Ameriku zele biti i Amerikanci ? zato sto su svi jednaki pred zakonom i svi imaju iste mogucnosti uspjeha na svimpoljima sa maksimalnim slobodama i pravima dok istima ne ugrozavas necija druga prava.Koripcija gotovo da ne postoji.Nema razlike izmedu vlastodrzaca i obicnih ljudi pred zakonom.Zakon je jedan za sve.
Lobiji i lobisticke ske grupe su nesto drugo, pa onaj ko ima lovu ima i moc to ti je zakon novca ,znanja i interesa kao i svugdje u svijetu.
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#74 Re: Fasizam u Evropi?!

Post by osa »

[quote="Bosnolog

Amerika nije socijalna drzava ,mada ti pruza sve mogucnoati ako zelis raditi ,obrazovati se i i biti ces uspjesan i bogat,zivjeti u bogatijem dijelu grada ,druziti se u bogatom drustvu.Sirotinje ce uvijek biti a sami su najveci krivci za svoj status . Zasto svi koji dosele u Ameriku zele biti i Amerikanci ? zato sto su svi jednaki pred zakonom i svi imaju iste mogucnosti uspjeha na svimpoljima sa maksimalnim slobodama i pravima dok istima ne ugrozavas necija druga prava.Koripcija gotovo da ne postoji.Nema razlike izmedu vlastodrzaca i obicnih ljudi pred zakonom.Zakon je jedan za sve.
Lobiji i lobisticke ske grupe su nesto drugo, pa onaj ko ima lovu ima i moc to ti je zakon novca ,znanja i interesa kao i svugdje u svijetu.[/quote]

nisu li onda i ovi zbog kojih pljuješ po europi sami krivi za svoju situaciju?
KREMEN
Posts: 398
Joined: 10/09/2009 18:25

#75 Re: Fasizam u Evropi?!

Post by KREMEN »

Bosnolog wrote:
keep it real wrote:[quote="Bosnolog"

Amerika nije socijalna drzava ,mada ti pruza sve mogucnoati ako zelis raditi ,obrazovati se i i biti ces uspjesan i bogat,zivjeti u bogatijem dijelu grada ,druziti se u bogatom drustvu.Sirotinje ce uvijek biti a sami su najveci krivci za svoj status . Zasto svi koji dosele u Ameriku zele biti i Amerikanci ? zato sto su svi jednaki pred zakonom i svi imaju iste mogucnosti uspjeha na svimpoljima sa maksimalnim slobodama i pravima dok istima ne ugrozavas necija druga prava.Koripcija gotovo da ne postoji.Nema razlike izmedu vlastodrzaca i obicnih ljudi pred zakonom.Zakon je jedan za sve.
Lobiji i lobisticke ske grupe su nesto drugo, pa onaj ko ima lovu ima i moc to ti je zakon novca ,znanja i interesa kao i svugdje u svijetu.

Jesi ti zivio u Americi ili Evropi pa pricas iz iskustva ili si samo cuo od svog prijatelja koji je to isto negdje cuo???
U Austriji svaki stranac koji radi 6 mj. u jednoj firmi ima pravo sljedeci 6 mj. ako ne radi 60%od plate, pa onda socijalna pomoc koja je nesto manja..
Imali to u Americi..Zdravstvenu pomoc ako npr, samo jedan roditelj radi imaju svi clanovi porodice..i ti pricas o fasizmu..
Post Reply