Fasizam u Evropi?!

Post Reply
User avatar
Hrvoje_Hrvatinic
Posts: 206
Joined: 16/07/2009 11:26

#26 Re: Fasizam u Evropi?!

Post by Hrvoje_Hrvatinic »

Polako, ali sigurno, nova Europa se budi i diže.
User avatar
Hrvoje_Hrvatinic
Posts: 206
Joined: 16/07/2009 11:26

#27 Re: Fasizam u Evropi?!

Post by Hrvoje_Hrvatinic »

Polako, ali sigurno, nova Europa se budi i diže.
DZONPI
Posts: 1115
Joined: 03/05/2009 14:19

#28 Re: Fasizam u Evropi?!

Post by DZONPI »

Halo o cemu ti pricas.Sta bi sad trebalo ako nosis sesir trebo bi porez platit.To su bolesne ideje koje za cilj imaju samo da provociraju.On je izjavio da se to odnosi samo na muslimanske zene.Zamisli sad zenu ide ulicom sa maramom i drot je zaustavi da vidi jel platila porez.Koji su to idiotluci.
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#29 Re: Fasizam u Evropi?!

Post by tempora »

Orbini wrote:Muslimanski imigranti u Evropi - ruku na srce - iako i sam tehnicki pripadam toj kategoriji - mora se priznati da povelik dio jeste faktor destabilizacije i zivi parazitski. Dakle, crpe se socijalne dotacije do daske, ljudi nece da rade niti uce jezik, ne salju djecu u skolu i odgajaju ih da budu kriminalci i mrze drzavu koja ih hrani, drustvena imovina se unistava, prlja se i przni oko sebe, unistava privatna imovina oko sebe iz obijesti(zapaljena auta, razbijeni prozori i izlozi, prebijanja i opasnost na ulicama prvim mrakom), odsustvo bilo kakvog kucnog reda,.... E sad neka me razapnu mnogi ovdje ali govorim kako jest. Jako velik broj imigranata u Evropi je takvog tipa da bi ih svako pa i najtolerantniji zelio podalje od svoje kuce. Problem je samo sto Evropa nikad nija znala(ili nije htjela) - gledati ljude individualno i razluciti ko je problem a ko normalan. Cjela se imigrantska populacija posmatra negativno kroz prizmu ovih problema i ljudi iz straha, predrasuda, generalizivanja,... daju glas desnicarima - koji ce kao braniti i paziti. :D


Imigranti faktor destabilizacije i paraziti? Ostalo sto si napisao se sapce......jer vrijedja zdravu inteligenciju. A ista podrazumijeva iole borbu sa licnim predrasudama. Dobro su te danski mediji nafilovali ...... :oops:
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#30 Re: Fasizam u Evropi?!

Post by tempora »

osa wrote:
upravo sam pročitao knjigu, sinoć, od ayan hirsi ali:nevjernica, izbjeglici iz somalije koja govori o nizozemskoj i njenom odnosu prema izbjeglicama, o davanju šansi, a isto tako o ponašanju tih izbjeglica, pročitaj, napisala je somalka, nije nizozemka.

Osa, procitati jednu knjigu ne znaci spoznati cio svijet i njegove prilike. Zena o kojoj pises, je najmanje ono sto ona pise u svojim knjigama, a puno vise ono sto cini. Pa da ti malo docaram profil o kojem pises:
Hirsi Ali je dobila izuzetnu sansu u Holandiji jer je na zalost ista Holandija u nesto vise od jedne decenije u raljama populizma. Zena koja je slagala svoju "izbjeglicku pricu" kako bi se domogla azila ( sto u neku ruku i nije strasno ili lose, ali o tome nekom drugom prilikom). Zena koja je Holandiju zamajavala svojom izmisljenom tragedijom -a koja se kasnije pokazala kao neistinita. Zena koja se kao bori za muslimansku zenu i protiv ugnjetavanja a koja u razgovorima sa zlostavljanim zenama stavlja ruku pred njihova lica tvrdeci kako ona ima pametnija posla no da iste slusa. Zena koja je do jucer cijepala knjige Salmana Rusdija jer je bila clan "muslimanskog bratstva" a danas istome ljubi stope? Zena koja je prva zagovornica rata protiv Iraka jer je Islam velika prijetnja zapadnim, demokratskim drustvima? Zena koja je otisla raditi za Busov neokonzervativni institut .........itd itd itd. Zena koja danas tvrdi da samo zeli nastaviti djelo i misao Frica Bolkenstajna, danas prominentnog clana VVD partije a koji jos od 80 godina vodi "intelektualnu" borbu protiv-gle cuda, uglavnom islamskih imigranata.
Ukoliko te ista interesuje, preporucujem ti pogledas ogroman broj dokumentarnih emisija o njoj- ali ne onih populistickih, vec onih koje se bave istrazivackim novinarstvom, pa da tek onda pocnes davati kojekakve zakljucke.
Da Hirsi Ali jeste dobila sansu da se profilira u ovoj zemlji. I to je opet neka druga prica. A njena jedina zasluga u ovoj zemlji -za koju joj se zaista treba odati priznanje je da je na dnevni red stavila postojanje crnih i bijelih skola u ovoj zemlji. I da Ajan nije tako ekstremna u svojim prelivima trceci za karijerom, mijnjajuci odijela vladajucih partija moglo bi joj se jos i priznati da se borila za ugnjetavanu zenu -muslimanku. No bojim se da joj je ista samo posluzila za dobru karijeru. Sto se cini mi se na koncu i pokazalo.
A sto bi rekla uvazena gospodja Karen Amstrong, za istu i njoj slicne koji se u ovoj zemlji preko noci radjaju: "Ogavno!"
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#31 Re: Fasizam u Evropi?!

Post by bingov buraz »

Hrvoje_Hrvatinic wrote:Polako, ali sigurno, nova Europa se budi i diže.
To stari desnicu u zrak... :-)
User avatar
Hrvoje_Hrvatinic
Posts: 206
Joined: 16/07/2009 11:26

#32 Re: Fasizam u Evropi?!

Post by Hrvoje_Hrvatinic »

bingov buraz wrote:
Hrvoje_Hrvatinic wrote:Polako, ali sigurno, nova Europa se budi i diže.
To stari desnicu u zrak... :-)
Nisam ti ja Grunf. :lol:
KREMEN
Posts: 398
Joined: 10/09/2009 18:25

#33 Re: Fasizam u Evropi?!

Post by KREMEN »

Kako to da muslimanima ne valja zapadni svijet onakav kakav jeste, a opet idu u njega..pa ne mozes ti napraviti muslimanski svijet u krscanskim zemljama..
Imaju sva prava, kao i ostali, sad je druga stvar sto bi oni zeljeli da rade sve sto im se prohtije..cim nesto ne moze odmah su zapadnjaci fasisti..pa pogledaj kako su tretirani u svojim drzavama, sto tamo ne traze prava..ne mozes ti u Becu praviti dzamiju gdje ti se god prohtije, pa ako neko kaze ne moze odmah je fasist...
User avatar
Luke Perry
Posts: 1862
Joined: 07/04/2008 17:59

#34 Re: Fasizam u Evropi?!

Post by Luke Perry »

sta fali ako se ne uklapaju u zapadna drustva. eno da se zlatan ibrahimovic uklopio u svedsko drustvo bio bi sta ja znam plasticni hirurg :lol:
KREMEN
Posts: 398
Joined: 10/09/2009 18:25

#35 Re: Fasizam u Evropi?!

Post by KREMEN »

Odkud tebi da je Zlatan musliman, koliko znam on je iz mjesanog braka, i uopce nije rijec o Bosanskim muslimanima..
User avatar
Luke Perry
Posts: 1862
Joined: 07/04/2008 17:59

#36 Re: Fasizam u Evropi?!

Post by Luke Perry »

pa nek i nije. da nije fudbaler bio bi na margini svedskog drustva bez skole, bez icega sklon i kriminalu. zapita li se ikad iko koliko je propalih zlatana u svedskoj?
KREMEN
Posts: 398
Joined: 10/09/2009 18:25

#37 Re: Fasizam u Evropi?!

Post by KREMEN »

A zapitas li se koliko ih je propali u Bosni..
User avatar
Luke Perry
Posts: 1862
Joined: 07/04/2008 17:59

#38 Re: Fasizam u Evropi?!

Post by Luke Perry »

ne zapitam. zasto bih?
KREMEN
Posts: 398
Joined: 10/09/2009 18:25

#39 Re: Fasizam u Evropi?!

Post by KREMEN »

Pa u tom i jeste poenta, nije problem Svedska, ona prihvata svakog ko se drzi njeni zakona..
User avatar
Luke Perry
Posts: 1862
Joined: 07/04/2008 17:59

#40 Re: Fasizam u Evropi?!

Post by Luke Perry »

zlatan se nije drzao svedskih zakona. zasto je danas slavljen kao najveci svedjanin ikad dok su njegovi drugovi samo paraziti?
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#41 Re: Fasizam u Evropi?!

Post by bingov buraz »

Hrvoje_Hrvatinic wrote:
bingov buraz wrote:
Hrvoje_Hrvatinic wrote:Polako, ali sigurno, nova Europa se budi i diže.
To stari desnicu u zrak... :-)
Nisam ti ja Grunf. :lol:
Stari Otto je imao hrpu pametnih,nije iskljuceno da nas i ti iznenadis.
KREMEN
Posts: 398
Joined: 10/09/2009 18:25

#42 Re: Fasizam u Evropi?!

Post by KREMEN »

Tipicno balkanska retorika, Svedjani glupi, mi pametni, nijemci glupi mi pametni, itd...
User avatar
pojedinac
Posts: 1455
Joined: 02/06/2006 19:02
Contact:

#43 Re: Fasizam u Evropi?!

Post by pojedinac »

Svugdje su najbolje prolazili oni kojima ni vazelin ne treba. A, tek s vazelinom! :D

Treba za to biti rođen. :run:
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#44 Re: Fasizam u Evropi?!

Post by Abacija »

Tema je o odnosu evropskih politickih partija prema SVIM strancima bez obzira na rasu, naciju ili religiju. Primjeri su dobrodosli, pogotovo ovi gdje se radi o javnim licnostima. A mogu i licni primjeri kao sto je @Katarina napisala.

Mene interesuje da li neka socijaldemokratska partija prestaje biti takva ako se ponasa kao nacionalisticka. Izgleda da oni po pitanjima imigracije odustaju od nekih normi kojima se toliko dice i da im je u stvari samo vazno zaraditi para i postati popularan. Koliko se evropski politicari u ovom slucaju mogu zvati Evropljanima, i da li za njih mozda bolje odgovara naziv pokvareni Balkanci?
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#45 Re: Fasizam u Evropi?!

Post by KatarinaKosaca »

Abacija wrote:Mene interesuje da li neka socijaldemokratska partija prestaje biti takva ako se ponasa kao nacionalisticka. Izgleda da oni po pitanjima imigracije odustaju od nekih normi kojima se toliko dice i da im je u stvari samo vazno zaraditi para i postati popularan. Koliko se evropski politicari u ovom slucaju mogu zvati Evropljanima, i da li za njih mozda bolje odgovara naziv pokvareni Balkanci?
Kada je došao na vlast Jose Luis Rodriguez Zapatero je jednu od prvih mjera liberalizirao status stranaca. legalizirao je sve nelegalne i skoro pa otvorio vrata novim. Bio je potreban samo ugovor o radu, makar i lažan da se dobije boravišna dozvola.
Skoro pa preko noći jedna cijela sile radne snage su bili stranci, uglavnom iz Južnoameripkih zemalja, koji su radili poslove u ugostiteljstvu i turizmu. NIje da se nije odrazilo na kvalitet usluge, ali i broj nezaposlenih (čitaj domicilnih) se povećao.
Malo po malo, vlada je bila prisiljena da mijenja zakone, pa su sad strožiji nego u vrijeme Aznara. Ipak, mislim da to nije doprinijelo skretanju u desno socijaldemokratije, nego nužan potez usljed skonomskih prilika.
User avatar
BHCluster
Posts: 23408
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#46 Re: Fasizam u Evropi?!

Post by BHCluster »

Zipa ovo oni koji u ovoj drzavi nepostuju zakone i oduluke, i pozivaju se na gradansku neposlusnost zagovaraju da se u nekoj drugoj drzavi koju nikada ocima nisu vidjeli postuju zakoni ti drzava. :lol: :lol: :lol:
KREMEN
Posts: 398
Joined: 10/09/2009 18:25

#47 Re: Fasizam u Evropi?!

Post by KREMEN »

pojedinac wrote:Svugdje su najbolje prolazili oni kojima ni vazelin ne treba. A, tek s vazelinom! :D

Treba za to biti rođen. :run:
Ovakav nacin diskusije govori sve o tebi..
KREMEN
Posts: 398
Joined: 10/09/2009 18:25

#48 Re: Fasizam u Evropi?!

Post by KREMEN »

BHCluster wrote:Zipa ovo oni koji u ovoj drzavi nepostuju zakone i oduluke, i pozivaju se na gradansku neposlusnost zagovaraju da se u nekoj drugoj drzavi koju nikada ocima nisu vidjeli postuju zakoni ti drzava. :lol: :lol: :lol:

Navedi ko to ne postuje cije zakone, konkretno..
User avatar
do_tokija
Posts: 404
Joined: 19/09/2009 12:09
Location: sarajevo

#49 Re: Fasizam u Evropi?!

Post by do_tokija »

zapadne zemlje su same krive sto su dozvolile da se toliko crnaca, roma i muslimana (onih iz arapskih zemalja i turske) naseli tamo. nemam ja nista protiv njih nit ih mrzim ali veoma mali broj tih doslja se prilagodio nacinu zivota u evropi i evropskoj kulturi. Velika vecina tih emigranata zivi na drzavnoj grbaci i mahom su to kriminalci koji mrze drzave u koje su dosli a tamo imaju ono sto nikad nece imati u vukojebinama i dzunglama iz kojih su dosli gdje ima i ljudozdera i gdje je stalno rat...

nije cudo da se domicilno stanovnisto okrenulo krajnjoj desnici kad su ksenofobicni prema nama srbima a i bosnjacima, hrvatima crnogorcima a ovi narodi su poznati po svojoj evropskoj naravi i kulturi kakvi ce onda biti prema svim tim emigrantima iz tih dalekih zemalja!
User avatar
Hrvoje_Hrvatinic
Posts: 206
Joined: 16/07/2009 11:26

#50 Re: Fasizam u Evropi?!

Post by Hrvoje_Hrvatinic »

bingov buraz wrote:
To stari desnicu u zrak... :-)
Nisam ti ja Grunf. :lol:[/quote]

Stari Otto je imao hrpu pametnih,nije iskljuceno da nas i ti iznenadis.[/quote]



Ah, oduvijek sam tvrdio da nemaš stila. 8-)
Post Reply