Škola simboličnog imena!

Toto

#51 Re: Škola simboličnog imena!

Post by Toto » 09/09/2009 03:42

Maraschino wrote:Je li ono skoro izbi incident kada slovacka vlada nije dozvolila madjarskom predsjedniku da udje na slovacku teritoriju ...
Izbio je incident i kad Tadic nije dozvolio madjarskom predjedniku da obidje madjarsku manjinu u Srbiji.

Toto

#52 Re: Škola simboličnog imena!

Post by Toto » 09/09/2009 05:33

Maraschino wrote:
Ljuban wrote:Naziv škole nije "najpametnije" odabran.
...pa osvestana, pa poprskana, pa ikonografija...a veli nam vrli premijer ''' ova skola je namijenjena za sve ucenike kako srpske tako hrvatske, bosnjacke...''

ma sve puca od tolerancije, suzivota... :-) :-)
Kakva tolerancija. 20 osnovnih skola (10%) u RS nosi naziv "Sveti Sava". U kancelariji direktora OS u RS obavezno se mora nalaziti krst i ikona Svetog Save. Od 27 banjaluckih skola samo u OS Branko Copic u Banja Luci u kancelariji direktora nema krsta i ikone Svetog Save (podatak koji je registrovan prije 6 g.).
O toleranciji mogu govoriti i nazivi skola.

Banja Luka

Музичка школа „Владо Милошевић“ BanjaLuka
ОШ „Алекса Шантић“ BanjaLuka
ОШ „Борисав Станковић“ BanjaLuka
ОШ „Бранислав Нушић“ BanjaLuka
ОШ „Бранко Радичевић“ BanjaLuka
ОШ „Бранко Ћопић“ BanjaLuka
ОШ „Војислав Илић“ BanjaLuka
ОШ „Вук Стефановић Караџић“ BanjaLuka
ОШ „Георги Стојков Раковски“ BanjaLuka
ОШ „Десанка Максимовић“ BanjaLuka
ОШ „Доситеј Обрадовић“ BanjaLuka
ОШ „Ђура Јакшић“ BanjaLuka
ОШ „Змај Јова Јовановић“ BanjaLuka
ОШ „Иван Горан Ковачић“ BanjaLuka
ОШ „Иво Андрић“ BanjaLuka
ОШ „Јанко Веселиновић“ BanjaLuka
ОШ „Јован Дучић“ BanjaLuka
ОШ „Јован Цвијић“ BanjaLuka
ОШ „Милан Ракић“ BanjaLuka
ОШ „Милош Црњански“ BanjaLuka
ОШ „Милутин Бојић“ BanjaLuka
ОШ „Мирослав Антић“ BanjaLuka
ОШ „Младен Стојановић“ BanjaLuka
ОШ „Петар Кочић“ BanjaLuka
ОШ „Петар Петровић Његош“ BanjaLuka
ОШ „Свети Сава“ BanjaLuka
ОШ „Станко Ракита“ BanjaLuka
ОШ „Ћирило и Методије“ BanjaLuka
.....................................................
Centar za obraz.i vas.i reh.sluš.igovora Tuzla
KŠC Sv. Franjo Tuzla
MEĐUNARODNA OŠ Tuzla
OŠ "B.MALTA" Tuzla
OŠ "BREŠKE" Tuzla
OŠ "BUKINJE" Tuzla
OŠ "CENTAR" Tuzla
OŠ "G. TUZLA" Tuzla
OŠ "HUSINO" Tuzla
OŠ "JALA" Tuzla
OŠ "KISELJAK" Tuzla
OŠ "KREKA" Tuzla
OŠ "LIPNICA" Tuzla
OŠ "MEJDAN" Tuzla
OŠ "MILADIJE" Tuzla
OŠ "MRAMOR" Tuzla
OŠ "NOVI GRAD" Tuzla
OŠ "PASCI" Tuzla
OŠ "PAZAR" Tuzla
OŠ "PODRINJE" Tuzla
OŠ "SIMIN HAN" Tuzla
OŠ "SLAVINOVIĆI" Tuzla
OŠ "SOLINA" Tuzla
OŠ "TUŠANJ" Tuzla
OŠ ''SJENJAK'' Tuzla
Osnovna muzička škola Tuzla
Zav.za odg.i obraz.osoba sa smet.upsih. Tuzla
---------------------------------------------------------

behavac

#53 Re: Škola simboličnog imena!

Post by behavac » 09/09/2009 10:51

7cokanja wrote:
behavac wrote:
7cokanja wrote: ..Badinterova komisija je upravo to i obznanila, poznajuci sustinu problema na Balkanu u svojim zakljuccima, u kojima izmedju ostalog kaze "da Srbima u Bosni treba dati sva prava nacionalnih manjina"..
Srecom pa nismo poslusali tu komisiju...
..ih, jesi brz..pa upravo nasuprot, poslusao si je u skoro svemu, jer ovakav stav se odnosi na Srbe iz Srbije, ciji je danas Tadic predsjednik, dok je Bosanskim Srbima priznato pravo konstitutivnog naroda, ali u okvirima BiH.. a, ako vi smatrate "srbiju za majcicu", onda ste po automatizmu gradjani druge drzave, znaci, nacionalna manjina.. i znaci, nista nije pogresno dati vam sva prava nacionalnih manjina koja propisuje Europska povelja.. bivsa SFRJ se podijelila po republikama nije po narodima, koje je fino opisano u Konvenciji o Jugoslaviji..
Abacija wrote:
behavac wrote: Ma nema razloga da brines...nece Srbi u BIH biti nacionalna manjina...
Kako ce te @dallton ovdje poklopiti... :D :D :D :D :D
EDIT: Nema potrebe da cekamo na @dalltonov odgovor, vec te poklopio @cokanja. :thumbup:
Evo da i ja vratim poklapanje...mogao si i sam, zasto zoves dalltona....

Srbi su po ustavu BIH konstitutivan narod u istoj...bili su to prije rata i za to su izborili i poslije bez obzira sta je rekla neka komisija...to danas uopste nije bitno.
Tako da ja kao drzavljavnin BIH gdje i zivim, srpske nacionalnosti, nikako nisam nacionalna manjina...a to sto imam i dvojno drzavljanstvo sa Srbijom opet me ne cini nacionalnom manjinom...
Npr Madjari u BIH su nacionalna manjina, dok Srbi, Hrvati i Bosnjaci nisu vec su konstitutivan drzavotvoran narod.
_tulumba_ wrote:Evo malo cinizma...
pa vala ako tad nije nestalo Bosne i Hercegovine, nece nikad!Valjda ce i Srbi to jedno shvatiti.(mada sumnjam)
Evo jos malo cinizma...
pa vala ako tad nije nestalo Srba iz Bosne i Hercegovine, nece nikad!Valjda ce i Bosnjaci to jednom shvatiti.(mada sumnjam)
A inace danas vecina Srba ne mrzi BIH...cak sta vise smatra je svojoj drzavom... pod uslovom da je Republika Srpska dio BIH.

Abacija

#54 Re: Škola simboličnog imena!

Post by Abacija » 09/09/2009 10:55

behavac wrote:
Evo jos malo cinizma...
pa vala ako tad nije nestalo Srba iz Bosne i Hercegovine, nece nikad!Valjda ce i Bosnjaci to jednom shvatiti.(mada sumnjam)
A inace danas vecina Srba ne mrzi BIH...cak sta vise smatra je svojoj drzavom... pod uslovom da je Republika Srpska dio BIH.
Ovo zadnje je upitno... Jer kako to da bh Srbi glasaju za politicare koji svakodnevno izrazavaju mrznju prema svemu sto je vezano za BiH? Cak im i zastavica na stolu smeta. :-) Pateticari. :mrgreen:

Orbini

#55 Re: Škola simboličnog imena!

Post by Orbini » 09/09/2009 11:27

behavac wrote:

Evo jos malo cinizma...
Nije nas problem hoce li Srbi u BiH mrziti ili voliti BiH - privatna stvar. Problem je sto mrze Bosnjake i sto pola drzave smatraju samo svojom avlijom. Ako Bosnjaci nemaju tu perspektivu osim kao gradjani drugog reda - hebes ti poimanje drzavnosti kod Srba u BL.

Vezano za temu.
Pomalo ne nervira Silajdjiceva reakcija gdje sad dize hampu oko ovoga. Nije dizao ni izbliza ovoliku hampu kada su se imena naselja po BL mjenjala, imena gradova,.. a tesko da bi i digao obrvu da se ovo sve desilo u Prnjavoru napr. Ali kada je u pitanju sarajevska opstina(barem geografski), tu se pali. Podsjeca me na nekadasnje istrajavanje oko arbitraze jedne od Dobrinja sto je bilo bitnije nego bilo sta drugo u BiH. Jeli u pitanju neki sarajevski sindrom ili atavizam iz SDA dana.

Meni licno ne smeta ime skole "Srbija". To moze biti i geografski pojam, a cinjenica je da je Srbija danas domovina mnogim Bosnjacima i koji se ne libe da to tako navedu. Jedino sto mi smeta je Tadiceva "specijalna veza" koja me podsjeca na vriejme kada je i grcki predsjednik dolazio na Pale a da Sarajevo nije ni pogledao.
To mu dodje kao da dolazis kod nekoga u kucu ali ne ulazis na glavna vrata ,vec uskaces na prozor i budes samo u jednoj sobi.

dallton

#56 Re: Škola simboličnog imena!

Post by dallton » 09/09/2009 11:34

Orbini wrote:
behavac wrote:

Evo jos malo cinizma...
Nije nas problem hoce li Srbi u BiH mrziti ili voliti BiH - privatna stvar. Problem je sto mrze Bosnjake i sto pola drzave smatraju samo svojom avlijom. Ako Bosnjaci nemaju tu perspektivu osim kao gradjani drugog reda - hebes ti poimanje drzavnosti kod Srba u BL.

Vezano za temu.
Pomalo ne nervira Silajdjiceva reakcija gdje sad dize hampu oko ovoga. Nije dizao ni izbliza ovoliku hampu kada su se imena naselja po BL mjenjala, imena gradova,.. a tesko da bi i digao obrvu da se ovo sve desilo u Prnjavoru napr. Ali kada je u pitanju sarajevska opstina(barem geografski), tu se pali. Podsjeca me na nekadasnje istrajavanje oko arbitraze jedne od Dobrinja sto je bilo bitnije nego bilo sta drugo u BiH. Jeli u pitanju neki sarajevski sindrom ili atavizam iz SDA dana.

Meni licno ne smeta ime skole "Srbija". To moze biti i geografski pojam, a cinjenica je da je Srbija danas domovina mnogim Bosnjacima i koji se ne libe da to tako navedu. Jedino sto mi smeta je Tadiceva "specijalna veza" koja me podsjeca na vriejme kada je i grcki predsjednik dolazio na Pale a da Sarajevo nije ni pogledao.
To mu dodje kao da dolazis kod nekoga u kucu ali ne ulazis na glavna vrata ,vec uskaces na prozor i budes samo u jednoj sobi.
ma ni sam silajdzic nije ozbiljno shvatio nista od toga, nego mu doslo kao prilika za suplju pricu predizbornu, kao sto i tadic mora da se brzinski jos "pocetnikuje" (odnosno ne brije par dana) da se dokaze svojoj izbornoj bazi...

ma nebitna stvar skroz naskroz

Kupalo

#57 Re: Škola simboličnog imena!

Post by Kupalo » 09/09/2009 11:37

Meni smeta ime, zbog mojih predrasuda, ali mi je super da je neko izgradio skolu, a ne crkvu ili dzamiju.

makondo

#58 Re: Škola simboličnog imena!

Post by makondo » 09/09/2009 11:44

Toto je uredno pobrojao banjalucke osnovne skole, velikom vecinom imenovane prema srpskim piscima.
kao odgovor je dao imena skola u Tuzli, koje nose imena dijelova grada (barem mi se tako cini).

Mislim da Tuzla nije pravi primjer. Pravi odgovor nacionalistickoj Banjaluci je multikulturalizam kantona Sarajevo!
Evo imena osnovnih skola sarajevskog kantona:

OŠ “ 6.mart ” Hadžići
OŠ “Hilmi ef. Šarić” Hadžići-Tarčin
OŠ “Isak Samokovlija”
OŠ “Hasan Kikić”
OŠ “Musa Ćazim Ćatić”
OŠ“Silvije Strahimir Kranjčević”
OŠ “Nafija Sarajlić”
OŠ “Čengić Vila I”
OŠ “Hrasno”
OŠ “Grbavica II”
OŠ “Velešićki heroji”
OŠ “Mirsad Prnjavorac” - Vogošća
OŠ “Zajko Delić” - Vogošća
OŠ “Porodice ef. Ramić” – Vogošća
OŠ “Osman Nakaš”
OŠ “Behaudin Selmanović”
OŠ “Meša Selimović”
OŠ “Aleksa Šantić”
OŠ “Ćamil Sijarić”
OŠ “Umihana Čuvidina”
OŠ “Dobroševići”
OŠ “Mula Mustafa Bašeskija”
OŠ “Šejh Muhamed ef. Hadžijamaković”
OŠ “Isa-beg Ishaković”
OŠ “Al-Walidein-Gazzaz”
OŠ “El - Manar”
OŠ “Hašim Spahić” Ilijaš
OŠ “Srednje” Ilijaš
OŠ “Vladislav Skarić”
OŠ “Alija Nametak”
OŠ “Safvet beg Bašagić”
OŠ “Mehmed beg Kapetanović Ljubušak”
OŠ “Hasan Kaimija”
OŠ “Malta”
OŠ “Grbavica I”
OŠ “Pofalići”
OŠ “Kovačići”
OŠ “Zahid Baručija” – Vogošća
OŠ “Izet Šabić” Hotonj – Vogošća
OŠ “Zaim Kolar” – Trnovo
OŠ “Mehmedalija Mak Dizdar”
OŠ “Džemaludin Čaušević”
OŠ “Fatima Gunić”
OŠ “Skender Kulenović”
OŠ “Osman Nuri Hadžić”
OŠ “Avdo Smailović”
OŠ “Sokolje”
OŠ “Edhem Mulabdić”
OŠ “Saburina”
OŠ “Hamdija Kreševljaković”

and

#59 Re: Škola simboličnog imena!

Post by and » 09/09/2009 11:45

trebali su biti malo konkretniji i dati ime velika srbija.

dallton

#60 Re: Škola simboličnog imena!

Post by dallton » 09/09/2009 11:46

behavac wrote: Evo da i ja vratim poklapanje...mogao si i sam, zasto zoves dalltona....

Srbi su po ustavu BIH konstitutivan narod u istoj...bili su to prije rata i za to su izborili i poslije bez obzira sta je rekla neka komisija...to danas uopste nije bitno.
Tako da ja kao drzavljavnin BIH gdje i zivim, srpske nacionalnosti, nikako nisam nacionalna manjina...a to sto imam i dvojno drzavljanstvo sa Srbijom opet me ne cini nacionalnom manjinom...
Npr Madjari u BIH su nacionalna manjina, dok Srbi, Hrvati i Bosnjaci nisu vec su konstitutivan drzavotvoran narod.
_tulumba_ wrote:Evo malo cinizma...
pa vala ako tad nije nestalo Bosne i Hercegovine, nece nikad!Valjda ce i Srbi to jedno shvatiti.(mada sumnjam)
Evo jos malo cinizma...
evo da se odazovem, da ne bude da nisam bio svakom loncu poklopac :-D

nece ti nestati srba iz bih, nego ce ubrzano preci u defakto status madjara u vojvodini (zguranje u jedno 7,8 opstina sto je vec na odlicnom putu da bude zavrseno, s obzirom da je podrinje prazno)...

to da se danas podrzava bih (naravno pod uslovom da postoji pc) je danasnja suplja prica - ne podrzava se bih, nego se zeli da nema nesrba u tvojoj blizini, pa sad kao "eto mi smo za suzivot al nemojte ovo 'su'" shvatiti previse ozbiljno :D

goldenlily

#61 Re: Škola simboličnog imena!

Post by goldenlily » 09/09/2009 11:52

dallton wrote:]

evo da se odazovem, da ne bude da nisam bio svakom loncu poklopac :-D

nece ti nestati srba iz bih, nego ce ubrzano preci u defakto status madjara u vojvodini (zguranje u jedno 7,8 opstina sto je vec na odlicnom putu da bude zavrseno, s obzirom da je podrinje prazno)...

to da se danas podrzava bih (naravno pod uslovom da postoji pc) je danasnja suplja prica - ne podrzava se bih, nego se zeli da nema nesrba u tvojoj blizini, pa sad kao "eto mi smo za suzivot al nemojte ovo 'su'" shvatiti previse ozbiljno :D
Ma sve je to super,al realno i pored iseljavanja na koje ti tipuješ,ostaće apsolutna većina u manjem entitetu,jer nijedan Bošnjak se neće vratiti u ta područja...tako da ne znam koje su koristii za Bosnu u svemu tome,naročito uzimajući u obzir entitetsko glasanje,policiju,etc.
Bez konkretnih akcija probosanskog vodstva na izgradnju multietničke PC,sve to s iseljavanjem nema efekta.

dallton

#62 Re: Škola simboličnog imena!

Post by dallton » 09/09/2009 11:53

Kupalo wrote:Meni smeta ime, zbog mojih predrasuda, ali mi je super da je neko izgradio skolu, a ne crkvu ili dzamiju.
pa s obzirom da ce se u toj skoli uciti o srpskoj casti i junastvu (nadalekom poznatom, vidi pod srebrenica i silovanja) a o drugim stvarima da ne govorim, mozes samo biti sretan sto ima dovoljno mjesta na univerzitetima u beogradu i sto te skole nece imati puno djece

blackepeace

#63 Re: Škola simboličnog imena!

Post by blackepeace » 09/09/2009 12:01

dallton wrote:
Kupalo wrote:Meni smeta ime, zbog mojih predrasuda, ali mi je super da je neko izgradio skolu, a ne crkvu ili dzamiju.
pa s obzirom da ce se u toj skoli uciti o srpskoj casti i junastvu (nadalekom poznatom, vidi pod srebrenica i silovanja) a o drugim stvarima da ne govorim, mozes samo biti sretan sto ima dovoljno mjesta na univerzitetima u beogradu i sto te skole nece imati puno djece
Pusti djecu dalltone, ne valja se tako pričati... zbog tebe. Kakav si to čovjek ?

makondo

#64 Re: Škola simboličnog imena!

Post by makondo » 09/09/2009 12:06

@dallton - neprestano hodas po ivici nacionalizma sa jedne i sovinizma sa druge strane. ovo je vec treca tema, koliko sam upratio, da se veselis nestanku srba iz bih, ili makar njihovog svodjenja na status nacionalne manjine! jednom je to iseljavanje iz podrinja, drugi put odlazak na skolovanje u srbiju, a treci put veliki natalitet u bosnjaka, koji ce za nekoliko decenija sve ostale uciniti manjinama u bih. usput, svima drugima nemilice ljepis etikete. ohani malo!

sto se tice teme, drago mi je da je izgradjena skola ali se slazem i da je ime nesretno odabrano.

dodik je sam rekao da je licno izabrao ime i uopste ne sumnjam sta mu je bilo na umu. htio je da izazove zapjenjene reakcije u sarajevu i to je i dobio.

dallton

#65 Re: Škola simboličnog imena!

Post by dallton » 09/09/2009 12:07

blackepeace wrote:
dallton wrote:
Pusti djecu dalltone, ne valja se tako pričati... zbog tebe. Kakav si to čovjek ?
bolji od onih sto su djecu ubijali u srebrenici - a oni ti ne smetaju zar ne?

dallton

#66 Re: Škola simboličnog imena!

Post by dallton » 09/09/2009 12:09

makondo wrote:@dallton - neprestano hodas po ivici nacionalizma sa jedne i sovinizma sa druge strane. ovo je vec treca tema, koliko sam upratio, da se veselis nestanku srba iz bih, ili makar njihovog svodjenja na status nacionalne manjine! jednom je to iseljavanje iz podrinja, drugi put odlazak na skolovanje u srbiju, a treci put veliki natalitet u bosnjaka, koji ce za nekoliko decenija sve ostale uciniti manjinama u bih. usput, svima drugima nemilice ljepis etikete. ohani malo!

sto se tice teme, drago mi je da je izgradjena skola ali se slazem i da je ime nesretno odabrano.

dodik je sam rekao da je licno izabrao ime i uopste ne sumnjam sta mu je bilo na umu. htio je da izazove zapjenjene reakcije u sarajevu i to je i dobio.
daj bolan kakve reakcije, nas trojica koji smo nonstop na forumu nismo predstavnici zapjenjenih reakcija - niko se nije ni pomakao na vijest....

koji dio od ovih gornjih izjava koje ti navodis kao nacionalisticke nisu cinjenicno tacne? i ja ne cinim nista, samo konstatujem stanje proizvedeno od strane drugih (pogodi koga)...stavise sve sto pisem je pozitivno i oznacava moje potpuno prihvatanje stavova srpskih politicara i suzivot sa "drugim i drugacijim" (kako je to danas moderno reci kad srbi ubijaju, pa onda ne znaju kako to da opravdaju)....evo primjeri - ono sto ti zoves iseljavanje iz podrinja, ja nazivam zivot u svijetu bez granica i pokusaj da se sto vise ucvrste fizicke veze izmedju srpske dijaspore i maticne zemlje....studiranje u beogradu = ne znam zasto ti to smeta, imaju ljudi svoj identitet i srce ih vuce, uostalom obrazovanje je bitna stvar i to ne treba sprecavati...itd itd
Last edited by dallton on 09/09/2009 12:22, edited 2 times in total.

gurabija78

#67 Re: Škola simboličnog imena!

Post by gurabija78 » 09/09/2009 12:10

potpisujem! :thumbup:

[email protected]

#68 Re: Škola simboličnog imena!

Post by [email protected] » 09/09/2009 14:12

gurabija78 wrote:
Upravo tako! Predrasude su i otvorile ovu temu. A ovo je predivna vijest - da se još uvijek grade i otvaraju škole, a ne samo vjerski objekti.

dallton

#69 Re: Škola simboličnog imena!

Post by dallton » 09/09/2009 14:22

[email protected] wrote:
gurabija78 wrote:
Upravo tako! Predrasude su i otvorile ovu temu. A ovo je predivna vijest - da se još uvijek grade i otvaraju škole, a ne samo vjerski objekti.
:-) :-) :-) ovo tvoja izjava se zove "sto se ja duze pravim budala i nevin, mozda ce neko i povjerovati"

nokia6170

#70 Re: Škola simboličnog imena!

Post by nokia6170 » 09/09/2009 14:23

Jestel' vidjeli smusenog i zbunjenog kiselog nasmijanog Rajka Kuzmanovica kada ga je ona novinarka resetala najobicnijim logickim pitanjima u vezi sa nazivom skole?

behavac

#71 Re: Škola simboličnog imena!

Post by behavac » 09/09/2009 15:12

Abacija wrote:
behavac wrote:
Evo jos malo cinizma...
Ovo zadnje je upitno... Jer kako to da bh Srbi glasaju za politicare koji svakodnevno izrazavaju mrznju prema svemu sto je vezano za BiH? Cak im i zastavica na stolu smeta. :-) Pateticari. :mrgreen:
Necu sporiti da ima dosta i takvi...kao sto vidim i ovdje da ima poprilicno onih kojima smeta sve u vezi RS i Srba i svakodnevno izrazavaju mrznju...
Ali mislim da vecina, i to na obe strane nije zaista takva...barem od onih koje ja znam...a znam dosta ljudi...
To sto je su na izborima pobijedili npr Dodik i Silajdzic je stvar vise okolnosti...samo je 50% biraca glasalo i nek su oni dobili 1/3 il 1/2 sto sve ukupno cini u sredini 1/5 biraca a mozda 1/7 gradjana tako da politicar ne mora predstavljati misljenje vecine gradjana...
Isto tako mislim da sa Dodikovim ponasanjem se ne slaze vecina Srba ali je spremna to tolerisati dok god iz Sarajeva postoje teznje protiv RSa.
U sustini to ti ono politicari zakuvaju, narod se primi pa onda neke stvari se zanamaruju i tolerisu...
Kad bi recimo politicati prestali pricati o ukidanju RSa sa jedne strane i BIHa sa druge strane i okrenuli se vise ekonomiji za dobro svih narod bi to rado podrzao...ali tad bi morali nesto i raditi a lakse im pricati suplju i ne raditi nista...
Ipak i ovo ce morati doci na svoje....
Orbini wrote:
behavac wrote:

Evo jos malo cinizma...

Vezano za temu.

Kao sto sam rekao ne mislim da vecina Srba mrzi Bosnjake...
Samo sto Srbi ne zele ukidanje RS i onda oni Bosnjaci koji krenu sa tom pricom nece nikako biti voljeni od Srba...
Sto se tice perspektive tu trebaju svi biti jednaki kao gradjani...

Sto se tice Sarajeva to ti je po meni politika carsije...daj da nam bude dobro a ostali nek se snadju...

Po pitanju skole poredjenje je vise tipa da imas kucu sa dva stana, zajednicki predulaz a ti odes samo u jedan stan, ne posjetis stanare u drugom.
Ali opet pitanje je da li su ti stanari i zvali gosta.
dallton wrote: nece ti nestati srba iz bih, nego ce ubrzano preci u defakto status madjara u vojvodini (zguranje u jedno 7,8 opstina sto je vec na odlicnom putu da bude zavrseno, s obzirom da je podrinje prazno)...

Pa defacto su i sad manjina cim ih nema preko 50% al bitno je de jure...a to naravno nece nikad jer sve i da bude 1 Srbin za promjenu ustava on ce se pitati u vijecu naroda i nece glasati ni za sta, sta mu nije u interesu...
Takodje da ne govorim da milion i kusur Srba ne moze tek tako da se smanji na 1. U najboljem slucaju po tebe mozda za nekih 300 godina pa ti samo cekaj al realno ja ne ocekujem u buducnosti neku promjenu odnosa broja Srba, Hrvata i Bosnjaka u odnosu na sad...natalitet nam je priblizan tj u ''urcu a i odlazak mladih priblizan koji cemozda porasti kad dobijemo bezvizni dogodine al to samo prve godine i to je to...
Tako da mi cemo zivjeti jos dugo zajedno na brdovitom Balkanu a do nas je hocemo li zivjeti srecno....
Last edited by behavac on 09/09/2009 15:47, edited 1 time in total.

Vukašin

#72 Re: Škola simboličnog imena!

Post by Vukašin » 09/09/2009 15:25

Orbini wrote:Jedino sto mi smeta je Tadiceva "specijalna veza" koja me podsjeca na vriejme kada je i grcki predsjednik dolazio na Pale a da Sarajevo nije ni pogledao.
Ma beogradski politicari Bosne se obicno sjete u toku predizbornih kampanja u Srbiji. Sa dolazkom u BiH BoTa sada malo poboljoso politicki rejting kod "desnih" biraca u Srbiji. Ali eto dao on i izjave kako je htio otici u Sarajevo a zli federalci ga nizu htjeli primiti. Sa tim odmah i kod malo vise "normlanih" biraca u Srbiji kupi poene. BoTa je od pete do glava prije svega sposoban politicar. On moze partizan i cetnik biti u istom trenutku. :D :D Doso bi on i u Sarajevo da ga pozovu.......eno nudi on i FBiH-u specijalne veze....... ali samo da dodam nesto.......

Srbija i RS su vec potpisali tri puta sporazume o specijalnim vezama zadnjih 15. godina. Do sada niko ziv ne zna sta u njima uopste pise i kakvu korist je to uopste donijelo RS-u. Posto opet iz Beograda sve vise navalili u Bosnu prijete sigurno vanredni izbori kad tad u Srbiji. :D :D Lako je obecati dati nesto nekom podruciju ako tu nemas glasaca. :D

A oko ovo skole: jel ko napiso da je Srbija samo obecala donirati novac za izgradnju te dvorane. To je onako malo dobar gest.......... ali na kraju krajeva nece tu biti nikakvih para iz Srbije. Tesko je Srbijancu izvuci pare iz dzepa. :D :D

bosanska rijec

#73 Re: Škola simboličnog imena!

Post by bosanska rijec » 09/09/2009 15:34

makondo wrote: sto se tice teme, drago mi je da je izgradjena skola ali se slazem i da je ime nesretno odabrano. d.
Ova konstatacija me tako podsjeti na neke ovdje, koji su pisali , da je genocid eto tek
" greska"
a kako je i to urađeno planski , tako i ovo sa ovim imenima , i iz određenih razloga. Dok evo u isto vrijeme brisu nazive sa prefiksom "bosanski" . Gamad cetnicka kako prije 14 godina tako i danas, sve isto.... :zzzz: i sve gori :oops:
Last edited by bosanska rijec on 09/09/2009 15:35, edited 1 time in total.

draganbl

#74 Re: Škola simboličnog imena!

Post by draganbl » 09/09/2009 15:40

behavac wrote: ...
Isto tako mislim da sa Dodikovim ponasanjem se ne slaze vecina Srba ali je spremna to tolerisati dok god iz Sarajeva postoje teznje protiv RSa.
U sustini to ti ono politicari zakuvaju, narod se primi pa onda neke stvari se zanamaruju i tolerisu...
Kad bi recimo politicari prestali pricati o ukidanju RSa sa jedne strane i BIHa sa druge strane i okrenuli se vise ekonomiji za dobro svih narod bi to rado podrzao...ali tad bi morali nesto i raditi a lakse im pricati suplju i ne raditi nista...
...
Htio sam samo izdvojiti ovaj dio posta, jer mi se čini da je ostao u sijenci ostalih komentara i citata.
Mislim da je ovo suština.
Svaka čast!

Abacija

#75 Re: Škola simboličnog imena!

Post by Abacija » 09/09/2009 15:47

draganbl wrote:
behavac wrote: ...
Kad bi recimo politicari prestali pricati o ukidanju RSa sa jedne strane i BIHa sa druge strane i okrenuli se vise ekonomiji za dobro svih narod bi to rado podrzao...ali tad bi morali nesto i raditi a lakse im pricati suplju i ne raditi nista...
...
Htio sam samo izdvojiti ovaj dio posta, jer mi se čini da je ostao u sijenci ostalih komentara i citata.
Mislim da je ovo suština.
Svaka čast!
Sve je to lijepo i krasno kako se vas dvojica razbacujete inteligentnim zapazanjima samo ste zaboravili jednu odlucujucu stvar koja automatski kvari vasu logiku.

A to je povratak izbjeglica u pc. Znaci nije Sarajevo toliko protiv pc-a koliko su izbjeglice kojima se i dan danas onemogucava povratak. Znaci, umjesto da politicari iz pc-a prestanu pricati o ukidanju BiH bolje bi im bilo da govore o povratku izbjeglica. Hau jes no... :-)

Post Reply