KOD TADIĆA

blackepeace

#151 Re: KOD TADIĆA

Post by blackepeace » 31/08/2009 13:54

dupli

nokia6170

#152 Re: KOD TADIĆA

Post by nokia6170 » 31/08/2009 14:08

meni ova posjeta smijesna pojava. tadic ne moze brinuti o vlastitom dvoristu, a da brine o tudjem. tadicu se stolica i cijela njegova vlada trese od danas do sutra.

jebo tu vladu koja se trese zbog zakona o informisanju :)

Toto

#153 Re: KOD TADIĆA

Post by Toto » 31/08/2009 14:15

nokia6170 wrote:meni ova posjeta smijesna pojava. tadic ne moze brinuti o vlastitom dvoristu, a da brine o tudjem. tadicu se stolica i cijela njegova vlada trese od danas do sutra.

Znaci: Dodi I Covi su isli na informativni razgovor. :lol: :lol: Zato se Dodi raspilavio o ekonomiji i moratorijima na politicku prdimahovinu.

nokia6170

#154 Re: KOD TADIĆA

Post by nokia6170 » 31/08/2009 14:24

Toto wrote:
nokia6170 wrote:meni ova posjeta smijesna pojava. tadic ne moze brinuti o vlastitom dvoristu, a da brine o tudjem. tadicu se stolica i cijela njegova vlada trese od danas do sutra.

Znaci: Dodi I Covi su isli na informativni razgovor. :lol: :lol: Zato se Dodi raspilavio o ekonomiji i moratorijima na politicku prdimahovinu.
Ma islo se da guzica vidi puta i da se pokusaju ocuvati stolice ove dvojice u sljedecim izborima, preko nekih ulaganja itd.

Suma sumarum...jadan i Dodo i Dragan kad idu na noge Tadicu...vjecni vazali bili i ostace.

makondo

#155 Re: KOD TADIĆA

Post by makondo » 31/08/2009 14:32

Isli Dodik i Covic kod Tadica pa sta?
Bio je pozvan i Tihic pa nije htio u Beograd.

Bosnjacka javnost podere svakog ko ode u Beograd pa cak i Zagreb, ako nije u pitanju sastanak sa Mesicem. Bosnjacka javnost ne zeli dobru komunikaciju sa susjedima. Ustvari, misli da svaki susjed BiH treba da se izvinjava svaki put kad se sretnu, sto ovima nije ni u peti...

Znaci, Bosnjaci zele da se izoluju od susjedstva, jer susjedi ne zele medjudrzavne odnose onako kako ih Bosnjaci zamisljaju.

Sto bi se to ticalo Dodika i Covica i posredno Srba i Hrvata u BiH? Oni zele sastanke pa ih zakazuju i odrzavaju.

Uostalom, koliko dugo BiH nema ambasadora u Srbiji? Sigurno se time pokazuje zelja za dobrosusjedskim relacijama. Price za malu djecu!

dallton

#156 Re: KOD TADIĆA

Post by dallton » 31/08/2009 14:46

makondo wrote:Isli Dodik i Covic kod Tadica pa sta?
Bio je pozvan i Tihic pa nije htio u Beograd.

Bosnjacka javnost podere svakog ko ode u Beograd pa cak i Zagreb, ako nije u pitanju sastanak sa Mesicem. Bosnjacka javnost ne zeli dobru komunikaciju sa susjedima. Ustvari, misli da svaki susjed BiH treba da se izvinjava svaki put kad se sretnu, sto ovima nije ni u peti...

Znaci, Bosnjaci zele da se izoluju od susjedstva, jer susjedi ne zele medjudrzavne odnose onako kako ih Bosnjaci zamisljaju.

Sto bi se to ticalo Dodika i Covica i posredno Srba i Hrvata u BiH? Oni zele sastanke pa ih zakazuju i odrzavaju.

Uostalom, koliko dugo BiH nema ambasadora u Srbiji? Sigurno se time pokazuje zelja za dobrosusjedskim relacijama. Price za malu djecu!
pa to svi ovdje tvrde cijelo vrijeme, gdje ti vidis neko zamisljeno bosnjacko "deranje"?

nikog nije briga sto su ljudi otisli i da svi znamo da od toga nema ni koristi ni stete (cak je malo i smijesno sto i covic i dodik a izgleda i tadic kad su skontali da niko ne reaguje pokusavaju da daju izjave koje bi valjda trebale da oboje sastanak oreolom "misteriozne vaznosti i velikih dogadjaja" a besposleni internet mediji u bosni pocnu ono "novo karadjordjevo" blablabla u nedostatku boljih vijesti :lol: )...

pici

#157 Re: KOD TADIĆA

Post by pici » 31/08/2009 15:07

nokia6170 wrote:
Toto wrote:

Ma islo se da guzica vidi puta i da se pokusaju ocuvati stolice ove dvojice u sljedecim izborima, preko nekih ulaganja itd.

Suma sumarum...jadan i Dodo i Dragan kad idu na noge Tadicu...vjecni vazali bili i ostace.

:mrgreen: :thumbup: :bih:

fritz

#158 Re: KOD TADIĆA

Post by fritz » 31/08/2009 15:35

ne lupaj bezveze! ja i mnogi ovdje smo treca generacija koja je nahebala od vasih( dobrosusedkih) odnosa jas trazis da komuniciramo svama :-)

makondo

#159 Re: KOD TADIĆA

Post by makondo » 31/08/2009 15:51

fritz wrote:

ne lupaj bezveze! ja i mnogi ovdje smo treca generacija koja je nahebala od vasih( dobrosusedkih) odnosa jas trazis da komuniciramo svama :-)

e, o tome i govorim.
u bosni i hercegovini ne zivis samo ti i tvoji, vec ima i drugih koji bi da komuniciraju.

sto se tice "tri generacije tebe i mnogih koji su nahebali...", je l' treba srbi i hrvati da pominju 23 generacije koje su nahebale od turaka i tvojih?
da je tako ovdje niko ni sa kim ne bi razgovarao!

makondo

#160 Re: KOD TADIĆA

Post by makondo » 31/08/2009 15:52

sto se tice opaske "vjecni vazali bili i ostace", ne znam ko u bosni i hercegovini trazi ostanak ohr-a i strance vuce za rukav. :)

dallton

#161 Re: KOD TADIĆA

Post by dallton » 31/08/2009 16:07

makondo wrote:
fritz wrote:

e, o tome i govorim.
u bosni i hercegovini ne zivis samo ti i tvoji, vec ima i drugih koji bi da komuniciraju.

sto se tice "tri generacije tebe i mnogih koji su nahebali...", je l' treba srbi i hrvati da pominju 23 generacije koje su nahebale od turaka i tvojih?
s obzirom kakve gluposti valjas, i ne bi bila steta da prestanes komunicirati

ako su ti turci glavni argument, onda bogati spomeni i vezu izmedju dinosaura i bosnjaka, otkako su dinosauri napustili svijet srbi i hrvati ne prolaze dobro....

jos da dodam da se o turcima se vise ne moras brinuti, njihove vojne baze su i u zenici i u tuzli, a i na kosovu, tako da...

makondo

#162 Re: KOD TADIĆA

Post by makondo » 31/08/2009 16:15

ja pricam gluposti?

dalltone, ne znam ko ovdje propagira cekanje do 2045. kada masovno razmnozavanje treba dati rezultate pa da se sveti za desavanja u 20. vijeku?

o dubokoumnosti argumenta turskih baza u zenici i na kosovu necu ni da govorim. tebi bas zao sto su turci otisli s balkana, zar ne? :)

dallton

#163 Re: KOD TADIĆA

Post by dallton » 31/08/2009 16:20

makondo wrote:ja pricam gluposti?

dalltone, ne znam ko ovdje propagira cekanje do 2045. kada masovno razmnozavanje treba dati rezultate pa da se sveti za desavanja u 20. vijeku?

o dubokoumnosti argumenta turskih baza u zenici i na kosovu necu ni da govorim. tebi bas zao sto su turci otisli s balkana, zar ne? :)
nije mi ni malo zao nicijeg odlaska ili dolaska (osim mog :-D )...

a da su ti bas turci otisli s balkana, trenutna situacija pokazuje bas da nisu (te vojne baze, ulaganja, autoput u sandzaku, velika ulaganja na kosovu i makedoniji)...koliko ja vidim, oni su krenuli da naprave transverzalu od istanbula do sarajeva, uz americku pomoc...nije se ni raspad otomanske imperije jos zavrsio, pa ni austrougarske, o bivsoj jugi da ne govorim...

i sta valjamo gluposti uopste, ako imas nesto protiv turaka naoruzaj se jarane i juris na tursku, al prije toga bar probaj hoces li moci izaci na kraj s ovima u zenici, cisto vjezbe radi :-D a ostale pusti da skontaju kako da rijese svoje probleme..ti si naravno slobodan da se i dalje mentalno boris protiv turske okupacije, ovim tempom sigurno ces uspjeti za nekih ...pa...hm...otprilike 3000 godina

fritz

#164 Re: KOD TADIĆA

Post by fritz » 31/08/2009 16:27

da ste pominjali dobro bi bilo.cetnici sa mldicem su to lijepo artikulisali :-) .gotovo NEJMA vise otresli smo vas s....a.

kibic

#165 Re: KOD TADIĆA

Post by kibic » 31/08/2009 17:44

Jedni ovde ismejavaju ovaj susret,tsto mi je simpaticno,ali cim postoji napor da se taj dosetka iskaze ovde,napise i posalje, govori malo i postojanju kiselog grozdja u njima.
Drugi mimiziraju njihov znacaj,ali znamo da se nepridavanje znacaja najcesce iskazuje ignorisanjem,a ne aktivnim umanjenjem znacaja,sto opet govori nesto.
Treci pitaju sto nema trece strane,mozda bi se ona poajvila da ne postoje cetvrti koji samtraju da sa Srbijom treba imati samo zid. I upravo su ovi cetvrti paradigma problema BIH ,jer oni ne shvataju da ona nije samo njihova zemlja i da njoj zive i drugi ,koji taj zid nece i koji hoce da razviajaju odnose i sa susedima a ne samo sa islamskim zemljama . I umesto da izmesanost bude prednost i most prema Rusiji, Vatikanu, Turskoj,vi je svodite na nedostatak. i sto je paradoks, to upravo cine tzv. patriote i nacionalisti, sto potvrdjuje da naciolisti obicno prave vecu stetu nego oni koje oni koji imaju manje partitoskih krvnih zrnaca.

dallton

#166 Re: KOD TADIĆA

Post by dallton » 31/08/2009 17:50

kibic wrote:Jedni ovde ismejavaju ovaj susret,tsto mi je simpaticno,ali cim postoji napor da se taj dosetka iskaze ovde,napise i posalje, govori malo i postojanju kiselog grozdja u njima.
Drugi mimiziraju njihov znacaj,ali znamo da se nepridavanje znacaja najcesce iskazuje ignorisanjem,a ne aktivnim umanjenjem znacaja,sto opet govori nesto.
Treci pitaju sto nema trece strane,mozda bi se ona poajvila da ne postoje cetvrti koji samtraju da sa Srbijom treba imati samo zid. I upravo su ovi cetvrti paradigma problema BIH ,jer oni ne shvataju da ona nije samo njihova zemlja i da njoj zive i drugi ,koji taj zid nece i koji hoce da razviajaju odnose i sa susedima a ne samo sa islamskim zemljama . I umesto da izmesanost bude prednost i most prema Rusiji, Vatikanu, Turskoj,vi je svodite na nedostatak. i sto je paradoks, to upravo cine tzv. patriote i nacionalisti, sto potvrdjuje da naciolisti obicno prave vecu stetu nego oni koje oni koji imaju manje partitoskih krvnih zrnaca.
najveci nedostatak koji mi imamo, mimo prednosti koje si ti tako lijepo naveo, jeste sto imamo jednu grupu politicara legitimno izabranih od strane jednog naroda (pogodi kojeg) a koja ima tendenciju da kolje i cini genocide, a sve uz zdusno odobravanje sto direktno sto precutno...

jel ti ovo malo kristalizira problem?

a da ti ne bude nejasno evo da ti ponovimo - nije bitan sastanak, jer ni dodo ni covic nemogu niti bih niti bosnjacima nista (nula)...prosla su ta vremena

da ne bi odgovorio da smo protiv saradnje, ja sam za to da sto veci broj onih koji zele potraze obrazovanje u npr. beogradu i novom sadu i tako uspostave sto bliskije veze s tendencijom neraskidivosti i emotivnog i materijalnog vezanja za navedena divna mjesta...

kibic

#167 Re: KOD TADIĆA

Post by kibic » 31/08/2009 18:12

zagazaga wrote:
kibic wrote:Jedni ovde ismejavaju ovaj susret,tsto mi je simpaticno,ali cim postoji napor da se taj dosetka iskaze ovde,napise i posalje, govori malo i postojanju kiselog grozdja u njima.
Ni jedan ovakav razgovor kroz historiju, narodu koji živi ovdje nije donio ništa dobro.Dok ne vidimo šta se iza brda valja možemo samo masirati kamen u želu'cu :-?

ovo boldirano........ :-) :-) niđe veze[/quote]

Pa sad, shvatanje nekad zavisi od volje,od bliksoti stavova,nekad od mentalne strukture. U svakom slucaju ne bih da crtam,ne vidis vezu.

dallton

#168 Re: KOD TADIĆA

Post by dallton » 31/08/2009 18:15

zagazaga wrote:
Ni jedan ovakav razgovor kroz historiju, narodu koji živi ovdje nije donio ništa dobro.Dok ne vidimo šta se iza brda valja možemo samo masirati kamen u želu'cu :-?

ovo boldirano........ :-) :-) niđe veze
ma to ti je promasena teorija koja kaze "eto kad bi se vi svi samo malo smirili, uvidjeli bi prednosti svoga stanja, pa bi recimo appropriately etnicki ociscena pc saradjivala sa srbijom i rusijom (naravno bez da ne daj boze nesrbi zive tamo, jer ometa proces pomirenja), a kao hrvati bi s vatikanom i hrvatskom, a kao bosnjaci s islamskim svijetom" i tako bi zavladao opsti mir...

glupost da valja

dallton

#169 Re: KOD TADIĆA

Post by dallton » 31/08/2009 18:24

zagazaga wrote:
kibic wrote: Pa sad, shvatanje nekad zavisi od volje,od bliksoti stavova,nekad od mentalne strukture. U svakom slucaju ne bih da crtam,ne vidis vezu.
nadam se da ovo nije pokušaj uvrede!!!!
ne odnosi se na tebe, vec na mene, zato nemoj da se vrijedjas

kibic

#170 Re: KOD TADIĆA

Post by kibic » 31/08/2009 18:27

zagazaga wrote:
kibic wrote:
Pa sad, shvatanje nekad zavisi od volje,od bliksoti stavova,nekad od mentalne strukture. U svakom slucaju ne bih da crtam,ne vidis vezu.
ne vidim....šta ja tu mogu....pojasni mi molim te šta znači ''a ne samo sa islamskim zemljama'', da li to znači da BiH, ili neko u BiH gradi dobre odnose samo navedenim (činjenice, moliću )?

Ko spriječava ''da izmesanost bude prednost i most prema Rusiji, Vatikanu, Turskoj,vi je svodite na nedostatak'', ko to u BiH neće navedeno?
Bilo bi dobro da je tako,ali iskreno znas da je stvarnost drugacija, Pogledaj samo s kim Silajdzic komunicira,skim Komsic,a s kim Srbi.

dallton

#171 Re: KOD TADIĆA

Post by dallton » 31/08/2009 18:33

kibic wrote:
zagazaga wrote:
kibic wrote:
ne vidim....šta ja tu mogu....pojasni mi molim te šta znači ''a ne samo sa islamskim zemljama'', da li to znači da BiH, ili neko u BiH gradi dobre odnose samo navedenim (činjenice, moliću )?

Ko spriječava ''da izmesanost bude prednost i most prema Rusiji, Vatikanu, Turskoj,vi je svodite na nedostatak'', ko to u BiH neće navedeno?
Bilo bi dobro da je tako,ali iskreno znas da je stvarnost drugacija, Pogledaj samo s kim Silajdzic komunicira,skim Komsic,a s kim Srbi.
silajdzic = amerika, arapski/muslimanski svijet, vatikan (tri mu glavna saveznika) plus centralna azija i danas putin
komsic = austrija, njemacka, britanija, mesic, srbijanska opozicija i dugo vremena goran svilanovic i comp. dok su bili na vlasti

kako se ovo uklapa u tvoju teoriju?

kibic

#172 Re: KOD TADIĆA

Post by kibic » 31/08/2009 18:34

zagazaga wrote:
kibic wrote: Pa sad, shvatanje nekad zavisi od volje,od bliksoti stavova,nekad od mentalne strukture. U svakom slucaju ne bih da crtam,ne vidis vezu.
nadam se da ovo nije pokušaj uvrede!!!![/quote]

Naravno da nije i zao mi je ako si to tako shvatio.To sebi ne bih dozvolio. Mentalna struktura je termin koji koristim za koncept razmisljanja,koji ima svoju logiku i koji prihvata ili ne prihvata argumentaciju, zavisnosti od generalnog pogleda na svet.

kibic

#173 Re: KOD TADIĆA

Post by kibic » 31/08/2009 18:50

Pa eto,da se vratimo temi. ovaj sastanak nema poseban znacaj. Mnogo vaznije stvari se odvijaju u Sarajevu,a posebno u Mostaru. A beogradski sastanak je vise manifestacionog karaktera.

bihpatriot

#174 Re: KOD TADIĆA

Post by bihpatriot » 31/08/2009 19:06

Vidim ja ovdje se zakuhalo, pa reko da vas osvjezim jednim muzickim predahom:

http://www.youtube.com/watch?v=6PSDqW3arkc

Reko' ja prethodno, Cova up'o u lose drustvo... :mrgreen:

GospodinBG

#175 Re: KOD TADIĆA

Post by GospodinBG » 31/08/2009 19:14

bihpatriot wrote:Vidim ja ovdje se zakuhalo, pa reko da vas osvjezim jednim muzickim predahom:

http://www.youtube.com/watch?v=6PSDqW3arkc

Reko' ja prethodno, Cova up'o u lose drustvo... :mrgreen:
:lol:

Sa Marinkovim seljacenjem se cak sprdala i Slobina zena Mira Markovic, to stvarno treba postici :D

Ko peva zlo ne misli ;)

Post Reply