Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednosti

Post Reply
za_sada_bez_dobrog_nicka
Posts: 1138
Joined: 28/09/2007 23:31
Location: 塞拉耶佛, サラエボ, سراييفو

#6501 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by za_sada_bez_dobrog_nicka »

International Institute for Middle East and Balkan Studies
Slovenia

NOVI BOŠNJAČKI VOĐA?

Bosna i Hercegovina se od proteklih parlamentarnih izbora 2010.godine stalno nalazi u dubokoj izproduciranoj političkoj krizi. Za krizu se mogu i optužuju pojedini politički lideri, koji za svoje potrebe i za svoj/tuđi račun svjesno produciraju političku krizu. Međutim, iza izazvane političke krize skrivaju se mnogobrojni interesi. Jedan od njih je i pokušaj instaliranja novog bošnjačkog vođe. Taj projekt je započeo kroz proces osnivanja Saveza za bolju budućnost BiH (SBBBiH) i preko te nove političke stranke pokušaj instaliranja Fahrudina Radončića za novog bošnjačkog vođu uz pomoć (para)obavještajnih krugova iz Beograda i nekih drugih centara. Cilj instaliranja novog bošnjačkog vođe je omogućavanje konačne disolucije države Bosne i Hercegovine, jer je poznato da bez sudjelovanja bošnjačkih političkih vođa ta disolucija nije izvedljiva. Većini članova SBBBiH ta činjenica nije bila poznata prilikom osnivanja te političke stranke, tako je članstvo na izvjestan način zloupotrijebljeno za ostvarivanje tih ciljeva.
Integralni tekst na: http://www.ifimes.org/default.cfm?Jezik ... =10&ID=714
BZS40
Posts: 32
Joined: 20/07/2012 12:17

#6502 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by BZS40 »

OmerD wrote:
R_v_P20 wrote:Druze, dzabe to objasnjavati, jer ovde se samo potencira negativna strana. Ja sam iznenadjen moram ti priznati radi komentara na forumu, dok u stvarnosti kada pricam sa obicnim ljudima, veliki broj njih, kao i omladine ce da glasa za SBB.
Logicno, pratim ovaj forum vec tri godine i vidio sam kako je prije bilo sve isto ovako,samo umjesto sto je ovdje vladao SDA, bio je SDP. Eh sada su dosli svi poltroncici sdaovski da blate svakog ko se usudi nesto reci protiv njih.
To i jest razlog sto sam se nakon tri godine citanja ukljucio, jer ovo je vise sramota sta se radi. Ovako se radilo dvije decenije gradjanima, a sada nas terorisu i na internetu.
Hahaha, a vjerovatno ce pokrasti i izbore...Jao ofiraze
Glas za SBB - glas protiv BiH!!!!
User avatar
illuminated
Posts: 999
Joined: 01/10/2007 19:52
Location: BI-DE

#6503 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by illuminated »

Fahro i SBB su jedna vrlo pozitivna pojava za nase drustvo :) :shock: Prije nego ospete po meni dozvolite da pojasnim. Slazem se da je Fahro kriminalac, pas koji se otrgnuo s lanca SDA koja ga je stvorila itd itd. ali u cijeloj prici ima jedna jako pozitivna stvar.
Fahro sistematski unistava kriminalnu strukturu SDA pucajuci svojom artiljerijom (prije svega Avazom) po njima.
S obzirom da je SDA najvece zlo koje se desilo poslije rata Federaciji na ovako, Fahro iako nije cvjecka, sva je svoja oruzja okrenuo prema njima. U toj borbi u blatu, izlazi na vidjelo sav kriminal i jednih i drugih.

Fahro sistematski razotkriva mehanizme punjenja SDA fondova kradjom i namjestanjem drzavnih tendera u svim firmama gdje ima svoje ljude...
Par dobrih primjer:
- Poreski duznici (Fahro ima vlastite interese, ali je dobro da se zna ko su)
- Osovina IPSA - BHT
- Poslovna zgrada BHT (34M KM :shock: zna se ko je hajrovo i kako)
- Ruglo na Marijin Dvoru zvano Al Shidi...zna se ko je iza zavjese...Znam da je Fahro htio tu da upa'ne, ali bolje da je i on nego The Babin Sin (koji btw nije ni za sta)

I Fahro je dobar da se izbori sa ovom bandom...
BZS40
Posts: 32
Joined: 20/07/2012 12:17

#6504 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by BZS40 »

loodilolol wrote:
R_v_P20 wrote:Druze, dzabe to objasnjavati, jer ovde se samo potencira negativna strana. Ja sam iznenadjen moram ti priznati radi komentara na forumu, dok u stvarnosti kada pricam sa obicnim ljudima, veliki broj njih, kao i omladine ce da glasa za SBB.
Ovo je pozitivna strana sto sam ja postao. Da se bar malo nasmijemo...samo se nesto raja prepucava. Neka svako glasa za onoga ko je najbolji. Svi pricaju o manama a niko o lijepim stranama i planovima. Nadam se da ce raja sakupiti sto vise ovakvih clipova pa da pogledamo malo i pozitivne stvari - mislim na smijemo se. Vozdrica i jos jednom sretno na izborima
Ma kakvi planovi? To kod SBB-a ne postoji.
Postoji jedino mrznja, egoizam, zlo... dovoljno je samo procitati jedanput ono smece od novina, sve bude jasno!
SBB i njen predsjednik kontinuirano rade na razgradnji drzave, slicno kao smrad iz Laktasa
za_sada_bez_dobrog_nicka
Posts: 1138
Joined: 28/09/2007 23:31
Location: 塞拉耶佛, サラエボ, سراييفو

#6505 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by za_sada_bez_dobrog_nicka »

Glas za SBB ~ KELMENDI ZA GRADONACELNIKA! :-$
BZS40
Posts: 32
Joined: 20/07/2012 12:17

#6506 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by BZS40 »

R_v_P20 wrote::lol: :lol: :lol: Pa vise je SDA i SDP u talu sa Dodikomk ucino da se ova drzava unisti!
niko nije vise od Radoncica unistavao drzavu, cini to vec vise od 10 godina, srecom zasada neuspjesno
User avatar
Čovjek
Posts: 476
Joined: 06/09/2010 02:23

#6507 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Čovjek »

R_v_P20 wrote:A sta se to tacno stavlja na teret Fahri i sto je dokazano ? Milion nekih prica, nekih kradja i kirminalni radnjih koje mi NE ZNAMO, dok savrseno normalan covjek zna i vidi sta je pokrala sadasnja vlast u ovih 20 godina !?
Po izvještaju SIPA-e je "poslovni" saradnik Nasera Keljemendija.
Sada ćeš ti reći da je to politički proces, isto kao što Lagumdžija kaže da je REKET politički proces.

Ako tebi "poslovna saranja" Nasera Keljemendija i Fahrudina Radončića nije dovoljan razlog za razjašnjenje misterije o Fahrinom bogaćenju i porijeklu imovine, onda si ti zaista zaslijepljen ideolooogijom i ekonoooomijom.

User avatar
Čovjek
Posts: 476
Joined: 06/09/2010 02:23

#6508 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Čovjek »

R_v_P20 wrote:
Čovjek wrote:
Ovo je opis bilo koje danasnje stranke, sve su ovakve kakve je naveo Alija!
A Fahrino porijeklo imovine? Još privatna stranka?.... Halo što trolaš?
BZS40
Posts: 32
Joined: 20/07/2012 12:17

#6509 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by BZS40 »

R_v_P20 wrote:Ama ljudi de mi dajte dokaze kako je nesto unistio. Svi govorite kriminal, sve stekao kriminalnim radnjama, dobro daj dokaze, daj nesto sto upucuje na to ?

Stvarno ne shvatam, toliko napadate na nekoga ko nije krao DIREKTNO OD NAS*, a necete da relano pogledate ove sto su u vlasti i koji DIREKTNO OD NAS KRADU.

Ne shvatam, umjesto da se napada onaj ko je na vlasti i da se srusi, napada se neko novi ko zeli doci na vlast :S U cemu je kvaka ? Jeste li mozda na budzetu ? Mozda vam smeta to sto se bori da sreze ovaj biroktratski aparat i da smanji troskove adminsitracije ?



Zajebi politiku, imas li ti sta para ?
Nevjerovatno!!!
Znas li da je Radoncic u martu kupio avion i jahtu a da je prije toga (u Februaru ) smanjio plate svim svojim uposlenicima?
Znas li da je broj zaposlenika avaz grupacije smanjen za duplo u zadnje dvije godine? Znas li da im je u ovom periodu tri puta smanjivana plata?
Znas li pod kakvim uslovima rade ti jadni ljudi? Raspitaj se
Znas li da je Radoncic godinama pokradao narod i drzavu uplatama za smrtovnice i tako pronevjerio vise miliona maraka?
Znas li pod kakvim uslovima je dobio kredite od razv.banke (koji su inace namjenjeni za nesto drugo)?
Znas li da se na sudjenu Turkovicu bas cesto spominje njegovo ime?
Znas li za malverzacije oko prodaje avaza?

Glas za SBB - glas protiv BiH
User avatar
Čovjek
Posts: 476
Joined: 06/09/2010 02:23

#6510 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Čovjek »

R_v_P20 wrote:Da li ces komentarisati ono sto sam rekao, svaka danasnja strnaka je upravo ovakva kako je Alija opisao, zar ne ?
Pa prvo sam ja tebi odgovorio, pa ti postavio pitanje.
A ti meni odgovaraš pitanjem.

Međutim, Bakir Izetbegović i SDA su djeca rahmetli Alije Izetbegovića i ko god kaže da više voli Aliju i da se drži njegovog puta više nego njegova djeca, taj je lažov i licemjer, jer agituje sam za sebe i za svoju privatnu stranku ili stranku jednog lica.

A sad ti meni odgovori: Porijeklo Fahrine imovine?
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#6511 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Better Man »

BZS40 wrote:
R_v_P20 wrote:Ama ljudi de mi dajte dokaze kako je nesto unistio. Svi govorite kriminal, sve stekao kriminalnim radnjama, dobro daj dokaze, daj nesto sto upucuje na to ?

Stvarno ne shvatam, toliko napadate na nekoga ko nije krao DIREKTNO OD NAS*, a necete da relano pogledate ove sto su u vlasti i koji DIREKTNO OD NAS KRADU.

Ne shvatam, umjesto da se napada onaj ko je na vlasti i da se srusi, napada se neko novi ko zeli doci na vlast :S U cemu je kvaka ? Jeste li mozda na budzetu ? Mozda vam smeta to sto se bori da sreze ovaj biroktratski aparat i da smanji troskove adminsitracije ?



Zajebi politiku, imas li ti sta para ?
Nevjerovatno!!!
Znas li da je Radoncic u martu kupio avion i jahtu a da je prije toga (u Februaru ) smanjio plate svim svojim uposlenicima?
Znas li da je broj zaposlenika avaz grupacije smanjen za duplo u zadnje dvije godine? Znas li da im je u ovom periodu tri puta smanjivana plata?
Znas li pod kakvim uslovima rade ti jadni ljudi? Raspitaj se
Znas li da je Radoncic godinama pokradao narod i drzavu uplatama za smrtovnice i tako pronevjerio vise miliona maraka?
Znas li pod kakvim uslovima je dobio kredite od razv.banke (koji su inace namjenjeni za nesto drugo)?
Znas li da se na sudjenu Turkovicu bas cesto spominje njegovo ime?
Znas li za malverzacije oko prodaje avaza?

Glas za SBB - glas protiv BiH
Ništa od svega toga nije mogao uraditi bez podrške SDA!
ibizza
Posts: 4577
Joined: 05/06/2008 00:46

#6512 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by ibizza »

R_v_P20 wrote:Ama ljudi de mi dajte dokaze kako je nesto unistio. Svi govorite kriminal, sve stekao kriminalnim radnjama, dobro daj dokaze, daj nesto sto upucuje na to ?

Stvarno ne shvatam, toliko napadate na nekoga ko nije krao DIREKTNO OD NAS*, a necete da relano pogledate ove sto su u vlasti i koji DIREKTNO OD NAS KRADU.

Ne shvatam, umjesto da se napada onaj ko je na vlasti i da se srusi, napada se neko novi ko zeli doci na vlast :S U cemu je kvaka ? Jeste li mozda na budzetu ? Mozda vam smeta to sto se bori da sreze ovaj biroktratski aparat i da smanji troskove adminsitracije ?



Zajebi politiku, imas li ti sta para ?
hajde ti DOKAZI dali je Sulejman Tihic lopov,Zlatko Lagumdzija,Bakir Izetbegovic?
miop
Posts: 1130
Joined: 13/10/2005 12:50

#6513 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by miop »

R_v_P20 wrote:Nisam ja uvredjen kada je normalna diskusija, ali sinoc prolazim kroz izborne teme i u SVAKOJ gdje je kandidat SBBa vezano ili ne za ove klipove ti si iste postavio. Zasto ? U svakoj stranci ima "kukolja" pa i ovde, da bude sve savrseno ne moze!
Kreni od sebe, da li si ti 100% savrsen ?
R_v_P20 wrote:Druze, dzabe to objasnjavati, jer ovde se samo potencira negativna strana. Ja sam iznenadjen moram ti priznati radi komentara na forumu, dok u stvarnosti kada pricam sa obicnim ljudima, veliki broj njih, kao i omladine ce da glasa za SBB.
R_v_P20 wrote::lol: :lol: :lol: Pa vise je SDA i SDP u talu sa Dodikomk ucino da se ova drzava unisti!
Izvini, odakle si?
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#6514 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Maystor »

vemus wrote: Smijesni su.
Predvidjam da nece imati nijednog nacelnika u Sarajevu.
A onda ide prica, pokradeni smo kao i 2010.
Pusti snovi SDA-ovskog puka. Ali dobro, vidjećemo to prekosutra naveče.

Nego, ja predviđam da će SDA biti stranka koja će izgubiti najviše načelničkih mjesta i ubjedljivo najviše vijećničkih mandata na ovim izborima!
za_sada_bez_dobrog_nicka
Posts: 1138
Joined: 28/09/2007 23:31
Location: 塞拉耶佛, サラエボ, سراييفو

#6515 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by za_sada_bez_dobrog_nicka »

Konkretno, kolegica je radila jedno vrijeme u Avazu, posao VSS, placa 1300 i to 300 na racun a 1000 na ruke. Klasicna utaja od drzave. I kome on zeli bolju buducnost p. mu materina mafijasko-keljmendijevska.
za_sada_bez_dobrog_nicka
Posts: 1138
Joined: 28/09/2007 23:31
Location: 塞拉耶佛, サラエボ, سراييفو

#6516 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by za_sada_bez_dobrog_nicka »

Da se razumijemo, meni se deklarativni program SBB svidja, ali nikad nece dobiti moj glas, jednostavno zato sto prepoznajem zle namjere "osnivaca" i vidim ih u totalnoj suprotnosti od onog sto govori i kako se predtavlja. HAUG!
za_sada_bez_dobrog_nicka
Posts: 1138
Joined: 28/09/2007 23:31
Location: 塞拉耶佛, サラエボ, سراييفو

#6517 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by za_sada_bez_dobrog_nicka »

Ja zeni vjerujem na rijec, a tebi ne moram polagati racune.
za_sada_bez_dobrog_nicka
Posts: 1138
Joined: 28/09/2007 23:31
Location: 塞拉耶佛, サラエボ, سراييفو

#6518 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by za_sada_bez_dobrog_nicka »

Kaze kolegica, objavila bi, ali boji se da joj neko Naserov ne pokuca na vrata.
BZS40
Posts: 32
Joined: 20/07/2012 12:17

#6519 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by BZS40 »

R_v_P20 wrote:
za_sada_bez_dobrog_nicka wrote:Kaze kolegica, objavila bi, ali boji se da joj neko Naserov ne pokuca na vrata.
Nisam rekao da mora objaviti licne podatke, samo transakciju gdje pise: "Plata-Avaz: iznos 300KM"
Ja sam ti fino napisao, raspitaj se sam...
80%ljudi u Avazu su honorarci ili volonteri npr. ni jedan jedini dopisnik iz drugog grada nije prijavljen.
Ta kompanija je perionica novca neslucenih razmjera.
Ali eto, svako glasa po svojoj savjesti.
Pozdrav,
User avatar
bogumila
Posts: 1101
Joined: 28/07/2012 23:38

#6521 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by bogumila »

o toj zetri...
Image
beeri
Posts: 182
Joined: 27/10/2008 17:08
Location: Sarajevo

#6522 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by beeri »

Entropio wrote:http://www.youtube.com/watch?v=ARsHgHq7 ... age#t=848s

:lol:

Selam alejk i dobro veče...
:lol: :lol: :lol:

Lik definitivno ne zna da prica za govornicom :run:
User avatar
JoseMujica
Posts: 27605
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#6523 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by JoseMujica »

trebao se obratit s tornja :lol: :lol: :lol:
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8495
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#6524 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by kokuz_sa »

kod mene na poslu imam ovih par zadrtih SDA-ovaca..
i po njima za sve nedace u Bih je kriv radoncic koji je dosao u Bih sa koferom samo i kriv je dodik..

a kad ih pitas za vladanje SDA i sto su srozali drzavu dobijed odgovor " proslo vrijeme je to , ne smiju s emuslimani razdvajat na druge stranke..morjau biti slozni" i onda opet krenu o kriminalu radoncica koji po njima nista nije uradio za Bih..

helnejse ja i ne glasam na izborima nit puno pratim politiku..al toliku mrznju pred ove izbore ja u zivotu nisam vidio..

jel to SDA strah od radoncica ili jednostavno neko prepucavanje vrag ce ti ga znat..
al kad sam ovo vidio
http://www.klix.ba/forum/skidanje-izbor ... .html-f=57

:roll:
Revoltage
Posts: 909
Joined: 30/08/2012 17:42
Location: Bosanac

#6525 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Revoltage »

Jel ono Fahro rekao da imamo 200.000 šehida i milijun mrtvih ili sam slabo čuo?
Post Reply