Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednosti

DISCIPLINA

#2651 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by DISCIPLINA » 09/05/2010 05:54

ima lola obecava da ako na izborima spale ljudi vishe od 51% glasacki listica da ce on uriktat to sve neshto neshto ha hu... ima stranka ima program ima sve... stranka se zove AntiDayton... valjalo bi produmat o tom upaljacu majku mu. :D :D :D :run:

edinbug

#2652 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by edinbug » 09/05/2010 20:42

Chmoljo wrote:
- SDP - naprdjivacka stranka. Oni su ti koji kontriraju svaki prijedlog koji se iznese na parlamentu. Uzmimo za primjer da SDA kaze da je trava zelena. Po SDPu ce trava biti zuta uz argument da je takva za vrijeme ljeta kad nema kise. Znaci idu samo kontra svih drugih. Ukoliko se neki prijedlog od druge stranke usvoji i pokaze kao losa solucija, SDP glasnogovornik ce reci "Jesmo Vam rekli! Mi smo od pocetka bili protiv da se to usvoji, trebate nama vjerovati.". Ukoliko se nekim cudom SDP-ov prijedlog usvoji, a zatim se pokaze da je sranje, to ce se sve na neki nacin zataskat jer su oni jednostavno beznacajna opozicija. Ima par pozitivnih licnosti u SDP-u, ali sve dok je na celu prepotentni dr. Zlatko koji u glavi nema nista dobro za ovu drzavu, nikad glas necu dati SDP-u. Dovoljno mi je da pregledam 5 minuta emisije 60 minuta, koja je ocigledno huskaski nastrojena, a pod palicom je purana Zlatka (nosom para oblake dok hoda carsijom). A nas narod ko ovce pa samo daj im upute gdje da pasu (za koga da glasaju). FTV je video igra, a dzojstik u rukama drzi Zlatko Lagumdzija. Cudi me kako do sad nije pogubio sve zivote, zar je ovaj nas narod toliko zatucan
argumentirano!

Uh, sto je ovaj nacitan. :run:

HAVANA

#2653 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by HAVANA » 09/05/2010 20:45

Chmoljo wrote:
- SDP - naprdjivacka stranka. Oni su ti koji kontriraju svaki prijedlog koji se iznese na parlamentu. Uzmimo za primjer da SDA kaze da je trava zelena. Po SDPu ce trava biti zuta uz argument da je takva za vrijeme ljeta kad nema kise. Znaci idu samo kontra svih drugih. Ukoliko se neki prijedlog od druge stranke usvoji i pokaze kao losa solucija, SDP glasnogovornik ce reci "Jesmo Vam rekli! Mi smo od pocetka bili protiv da se to usvoji, trebate nama vjerovati.". Ukoliko se nekim cudom SDP-ov prijedlog usvoji, a zatim se pokaze da je sranje, to ce se sve na neki nacin zataskat jer su oni jednostavno beznacajna opozicija. Ima par pozitivnih licnosti u SDP-u, ali sve dok je na celu prepotentni dr. Zlatko koji u glavi nema nista dobro za ovu drzavu, nikad glas necu dati SDP-u. Dovoljno mi je da pregledam 5 minuta emisije 60 minuta, koja je ocigledno huskaski nastrojena, a pod palicom je purana Zlatka (nosom para oblake dok hoda carsijom). A nas narod ko ovce pa samo daj im upute gdje da pasu (za koga da glasaju). FTV je video igra, a dzojstik u rukama drzi Zlatko Lagumdzija. Cudi me kako do sad nije pogubio sve zivote, zar je ovaj nas narod toliko zatucan
argumentirano!

Image

Blobi

#2654 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Blobi » 09/05/2010 22:43

edinbug wrote:
Chmoljo wrote:
argumentirano!

Uh, sto je ovaj nacitan. :run:
Sasvim dovoljno.

Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji

#2655 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Chmoljo » 10/05/2010 00:44

HAVANA wrote:
Chmoljo wrote:
argumentirano!

Image
e-e-e havanice, izgleda da se ođe ni dobri stari sarkazam ne znade poznati :oops: :oops: :oops:

nego, kaki ti je to smajo? sa Huma? :mrgreen:

nuraH

#2656 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nuraH » 10/05/2010 09:59

Blobi wrote:Pitanje:
Zasto ovi nasi ljudi pljuju na svakoga novog ko se pojavi i pokusa neku promjenu? Fahro je stekao to sto je stekao, na koji nacin, ne znam. Medjutim, Hilmo Selimovic je takodjer stekao to sto je stekao, a ako pogledate u imovinski karton, tu su brojneeeeeeeeeeeeeeee firme od kojih vecina posluje sa minusom, a nisu oduvijek tako poslovale. Zasto bih onda kupovao Oslobodjenje? Novine koje sa vremenskom prognozom i najavom programa imaju 16 stranica - smijesno. Gigant Klas koji nas sve hrani bi trebao svojim radnicima na vrijeme isplacivati plate, jesam li u pravu? Neka Hilme gdje jeste, moze mu se pored ovakvog sistema, ali kad vidim da postoje ljudi koji ga brane i kunu se u njega - imam samo jednu rijec da ih opisem - budaletine.

Komentar:
Svoju priliku na vlasti su imali:
- SDA koji poslije rata, deceniju i po nista nisu korisno napravili vec su samo doprinijeli podjeli naroda.

- SDP - naprdjivacka stranka. Oni su ti koji kontriraju svaki prijedlog koji se iznese na parlamentu. Uzmimo za primjer da SDA kaze da je trava zelena. Po SDPu ce trava biti zuta uz argument da je takva za vrijeme ljeta kad nema kise. Znaci idu samo kontra svih drugih. Ukoliko se neki prijedlog od druge stranke usvoji i pokaze kao losa solucija, SDP glasnogovornik ce reci "Jesmo Vam rekli! Mi smo od pocetka bili protiv da se to usvoji, trebate nama vjerovati.". Ukoliko se nekim cudom SDP-ov prijedlog usvoji, a zatim se pokaze da je sranje, to ce se sve na neki nacin zataskat jer su oni jednostavno beznacajna opozicija. Ima par pozitivnih licnosti u SDP-u, ali sve dok je na celu prepotentni dr. Zlatko koji u glavi nema nista dobro za ovu drzavu, nikad glas necu dati SDP-u. Dovoljno mi je da pregledam 5 minuta emisije 60 minuta, koja je ocigledno huskaski nastrojena, a pod palicom je purana Zlatka (nosom para oblake dok hoda carsijom). A nas narod ko ovce pa samo daj im upute gdje da pasu (za koga da glasaju). FTV je video igra, a dzojstik u rukama drzi Zlatko Lagumdzija. Cudi me kako do sad nije pogubio sve zivote, zar je ovaj nas narod toliko zatucan?

- SBiH se koprca da nesto napravi, ali imaju jako cudnu politiku i previse su nastrojeni jednom narodu. Ime im je Stranka za Bosnu i Hercegovinu, a u toj drzavi zive tri konstitutivna naroda + ostali.

- Tu su i stranke iz RS koji iskljucivo rade na velikosrpskoj ideji i jednog dana ce opet zapucat na muslimane.

- SBB, ne znam koja im je politika, ali mi se ne dopada sto su toliko orijentisani ka jednom narodu. Ovdje ipak treba da vlada suzivot jer ovdje zive tri konstituivna naroda + ostali. Za razliku od nekih, mi ne mozemo silom, tj. genocidom pokusati stvoriti jednonacionalnu drzavu.

Svoj glas cu dati nekome ko ce obecati (a nadam se i ispuniti obecanje) ujedinjenje ove drzave. Ko obeca takvo nesto, mislim da je i dovoljno hrabar da to i pokusa.

Ali neka ljudima nacionalizma. O cemu ce pricati uz kafu/kahvu/kavu?

P.S.
Po vjeroispovjesti sam musliman, a izjasnjavam se kao Bosnjak, samo mi se ne dopada nacionalizam jer on zaglupljuje i suzava vidike, a za takvo mentalno stanje su krivi iskljucivo oni za koje su ljudi glasali, pa im sada pune glavu pro-nacionalnim sranjima i formiraju takav zatucani mentalni sklop. Da se razumijemo, i ja sam isfrustriran ratom koji je bio i hvala Bogu prosao, ali treba to izbiti iz glave (ne kazem zaboraviti), i poceti malo drukcije razmisljati. Za rat su krivi pojedinci iz srpskog naroda, ali ne i sav srpski narod. To je bitna cinjenica. Pozdrav svima.
Ne bih baš rekao da je ovo boldirano tačno!
Samo neke od stvari koje su uradjene pod okriljem SDA:

1. Ujedinjen budžet RS-a i FBIH
2. Ujedinjena granična služba/policija
3. Ukinut predznak srpski ispred gradova/općina
4. Ukinuta obilježja: Himna RS-a 'Bože Pravde, zastava i grb RS-a i FBIH-a
5. Usvojen statut distrikta Brčko
...
p.s. ujedinila bi se i Policija - da drugi nisu toliko opstruirali!!!

a pored toga ne bih se nikako složio da su doprinjeli podjeli naroda, jer mislim da su za to zaslužni upravo oni koji su se odvajali od ove stranke i formirali neke nove kvazi-alternativne stranke nudeći ljudima iluzije o jedinstvenoj BiH i ukidanju RS-a i sl... SBIH, BPS, BOSS,... SBB itd..

Ajde vi napravite sličnu listu za bilo koju drugu stranku: Šta su konkretno uradili na državnom nivou!!!

ibizza

#2657 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by ibizza » 10/05/2010 13:20

nuraH wrote:
Blobi wrote:Pitanje:
Zasto ovi nasi ljudi pljuju na svakoga novog ko se pojavi i pokusa neku promjenu? Fahro je stekao to sto je stekao, na koji nacin, ne znam. Medjutim, Hilmo Selimovic je takodjer stekao to sto je stekao, a ako pogledate u imovinski karton, tu su brojneeeeeeeeeeeeeeee firme od kojih vecina posluje sa minusom, a nisu oduvijek tako poslovale. Zasto bih onda kupovao Oslobodjenje? Novine koje sa vremenskom prognozom i najavom programa imaju 16 stranica - smijesno. Gigant Klas koji nas sve hrani bi trebao svojim radnicima na vrijeme isplacivati plate, jesam li u pravu? Neka Hilme gdje jeste, moze mu se pored ovakvog sistema, ali kad vidim da postoje ljudi koji ga brane i kunu se u njega - imam samo jednu rijec da ih opisem - budaletine.

Komentar:
Svoju priliku na vlasti su imali:
- SDA koji poslije rata, deceniju i po nista nisu korisno napravili vec su samo doprinijeli podjeli naroda.

- SDP - naprdjivacka stranka. Oni su ti koji kontriraju svaki prijedlog koji se iznese na parlamentu. Uzmimo za primjer da SDA kaze da je trava zelena. Po SDPu ce trava biti zuta uz argument da je takva za vrijeme ljeta kad nema kise. Znaci idu samo kontra svih drugih. Ukoliko se neki prijedlog od druge stranke usvoji i pokaze kao losa solucija, SDP glasnogovornik ce reci "Jesmo Vam rekli! Mi smo od pocetka bili protiv da se to usvoji, trebate nama vjerovati.". Ukoliko se nekim cudom SDP-ov prijedlog usvoji, a zatim se pokaze da je sranje, to ce se sve na neki nacin zataskat jer su oni jednostavno beznacajna opozicija. Ima par pozitivnih licnosti u SDP-u, ali sve dok je na celu prepotentni dr. Zlatko koji u glavi nema nista dobro za ovu drzavu, nikad glas necu dati SDP-u. Dovoljno mi je da pregledam 5 minuta emisije 60 minuta, koja je ocigledno huskaski nastrojena, a pod palicom je purana Zlatka (nosom para oblake dok hoda carsijom). A nas narod ko ovce pa samo daj im upute gdje da pasu (za koga da glasaju). FTV je video igra, a dzojstik u rukama drzi Zlatko Lagumdzija. Cudi me kako do sad nije pogubio sve zivote, zar je ovaj nas narod toliko zatucan?

- SBiH se koprca da nesto napravi, ali imaju jako cudnu politiku i previse su nastrojeni jednom narodu. Ime im je Stranka za Bosnu i Hercegovinu, a u toj drzavi zive tri konstitutivna naroda + ostali.

- Tu su i stranke iz RS koji iskljucivo rade na velikosrpskoj ideji i jednog dana ce opet zapucat na muslimane.

- SBB, ne znam koja im je politika, ali mi se ne dopada sto su toliko orijentisani ka jednom narodu. Ovdje ipak treba da vlada suzivot jer ovdje zive tri konstituivna naroda + ostali. Za razliku od nekih, mi ne mozemo silom, tj. genocidom pokusati stvoriti jednonacionalnu drzavu.

Svoj glas cu dati nekome ko ce obecati (a nadam se i ispuniti obecanje) ujedinjenje ove drzave. Ko obeca takvo nesto, mislim da je i dovoljno hrabar da to i pokusa.

Ali neka ljudima nacionalizma. O cemu ce pricati uz kafu/kahvu/kavu?

P.S.
Po vjeroispovjesti sam musliman, a izjasnjavam se kao Bosnjak, samo mi se ne dopada nacionalizam jer on zaglupljuje i suzava vidike, a za takvo mentalno stanje su krivi iskljucivo oni za koje su ljudi glasali, pa im sada pune glavu pro-nacionalnim sranjima i formiraju takav zatucani mentalni sklop. Da se razumijemo, i ja sam isfrustriran ratom koji je bio i hvala Bogu prosao, ali treba to izbiti iz glave (ne kazem zaboraviti), i poceti malo drukcije razmisljati. Za rat su krivi pojedinci iz srpskog naroda, ali ne i sav srpski narod. To je bitna cinjenica. Pozdrav svima.
Ne bih baš rekao da je ovo boldirano tačno!
Samo neke od stvari koje su uradjene pod okriljem SDA:

1. Ujedinjen budžet RS-a i FBIH
2. Ujedinjena granična služba/policija
3. Ukinut predznak srpski ispred gradova/općina
4. Ukinuta obilježja: Himna RS-a 'Bože Pravde, zastava i grb RS-a i FBIH-a
5. Usvojen statut distrikta Brčko
...
p.s. ujedinila bi se i Policija - da drugi nisu toliko opstruirali!!!

a pored toga ne bih se nikako složio da su doprinjeli podjeli naroda, jer mislim da su za to zaslužni upravo oni koji su se odvajali od ove stranke i formirali neke nove kvazi-alternativne stranke nudeći ljudima iluzije o jedinstvenoj BiH i ukidanju RS-a i sl... SBIH, BPS, BOSS,... SBB itd..

Ajde vi napravite sličnu listu za bilo koju drugu stranku: Šta su konkretno uradili na državnom nivou!!!
Aprilski paket-entitetsko glasanje bilo bi zacementirano
Prudski sporazum-podjela Federacije bih na 3 dijela,drzavnu imovinu dati entitetima,popis stanovnistva(gdje bi se Suljo,Mile i Dragan izjasnili kao,Bosnjo,Srbin i Hrvat)
Butmirski paket-Opet drzavnu imovinu predati entitetima,popis stanovnistva...
Hvala Bogu pa ima pametnijih u ovoj drzavi od Sulje maticara

olijali_vuk

#2658 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by olijali_vuk » 10/05/2010 18:10

zonbirile wrote:
olijali_vuk wrote:ja mislim isto da Hrvatska ekonomski podriva Bosnu, ali mislim da je Fahro povezan sa srpskim investitorima, recimo pri gradnji twin tornja u Sarajevu. Isto tako je poznato da su recimo Rasim Ljajic i Sulejejman Ugljanin kupljeni od srpske politike da bi vidili tihi rat protiv Sandzaka i Bosnjaka i da su onda oni poceli da podupiru odredjene firme u Sandzaku kako bi oslabili jedinstvo naroda tamo. Kako je i Radonjcic Sandzaklija, mozda to dolazi u pitanje, mada sam ovdje daleko otisao, mislim da to nema veze... mozda ima veze sto je bioneciji agent prije 25 godina, ali ko ce ga znati, tesko mu je vjerovati, odakle mu sve te pare ... i sta ce se desiti ako njegovi finansijeri jednoga dana kazu dosta! i puste ga da padne! ljudi jednostavno hoce prrohit po svaku cijenu i Bosnu kao mjesto gdje ce svoju robu prodavati.
-----------------------------------------------
ne zaboravi da je radio za jednu od najboljih Službi u tom domenu,a ne kaže se đabe-jednom agent,uvijek agent
NEma to veze da li je to bila jedna od najboljih obavjstajnih sluzbi, koliko je njih promjenilo strane, ne zna im se broj. a to jednom agent uvijek agent psotoji, ako napravis neko dijelo pa te mogu ucijenjivati, recimo ubijes nekoga, pa da to ne izadje u ajvnost. MA ne vjerujem da je on tako nesto uradio, ali mislim da on ima tu liniju poznanstava i da nesto pokusava da ozivi. A to sto napada druge politicare, to niej nepoznato i neprirodno...

Mesud11

#2659 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Mesud11 » 11/05/2010 11:24

HAVANA wrote:
Chmoljo wrote:

Nije mi samo jasno kako se ovakva tema uspjela ovako dugo odrzati na forumu! Da li ima neko ko je posebno placen da je odrzava "zivom", pa se diskusija vodi u raznim pravcima.
Iako je fahrudin jedan obican preverant i gladan para, moci i utjecaja sve ce uciniti da sto bolje prodje na izborima. Dovoljno je da se prelista avaz i pametnom je sve jasno!

zonbirile

#2660 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by zonbirile » 12/05/2010 07:37

Ščepo ne može propasti,uvijek može raditi ko patuljak u nečijem uređenom vrtu.

ultima_palabra

#2661 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by ultima_palabra » 13/05/2010 10:38

Ducky wrote:ja sam na politickoj sceni konacno ugledao ime, i cuo pricu koja mi odgovara. pricu koja se dosta podudara sa nekim mojim razmisljanjima, i razmisljanjima velikog broja ljudi i, sto je najvaznije, mladih.
A to je... :roll:

U ime svih NAS

#2662 Re: Fahrin ulazak u politiku jedini IZLAZ

Post by U ime svih NAS » 13/05/2010 23:23

...

13. May. 2010. 23:27 Banned user for reason “Zabranjeno kloniranje ranije baniranih”
» U ime svih NAS
Last edited by Anonymous on 13/05/2010 23:28, edited 1 time in total.
Reason: 13. May. 2010. 23:27 Banned user for reason “Zabranjeno kloniranje ranije baniranih” » U ime svih NAS

Corto Maltese

#2663 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Corto Maltese » 13/05/2010 23:51

Men's'čini da je Fahrin formalni ulazak u politiku, Fahrin jedini izlaz.

Noddle

#2664 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Noddle » 14/05/2010 12:28

Asim Sarajlic, potpredsjednik SDA
Sprema se kradza
Sta SDA zna o kriminalnim pripremama za laziranje izbora? Ko je pripremio napad na zgradu Vlade FBiH? Cija su boracka udruzenja?
Razgovarala:
Vildana SELIMBEGOVIC
• Zas tu pnik SDA u Parlamen tu BiH Halid Genjac je u srijedu, na za sjedanju Pred stavnickog doma, zatrazio od Central ne izborne komisije potpunu informaciju o provodjenju tenderske procedure zastampanje glasaskih listica. Zasto?
- Bit cu iskren: SDA je i prije nego je Oslobodjenje, cini mi se u ponedjeljak, objavilo informaciju o `al bi CPU na provodjenje tenderske procedure, imala odredjena saznanja da ce neki pojedinci pokusati ne birajuci sredstva da dodju do tog posla kako bi u procesu izbora mogli mijenjati izborni re zultat. Naravno, na nezakonit i kriminalan nacin.
Potvrdzene sumnje
Kada je Oslobodjenje objavilo `albu CPU-a i tvrdnje njihovog direktora o manipulacijama i kradji, nase su mnje su, nazalost, potvdjrene. Zato je gospodin Genjac, koji je predsjednik Glavnog odbora SDA, i koji je takodjer kao i nas nekolicina iz vrha stranke imao i ranija saznanja o planiranoj zloupotrebi, iskoristio priliku da legalnim putem zatrazimo ovu informaciju, da na taj nacin i upozorimo javnost da se rade odredjene pripreme kako bi se zloupotrijebili mozda najvazniji izbori u nasoj zemlji poslije Daytona.
• Na koga sumnjate? Za koga SDA ima sa znanja da zeli organizirati kradju glasova na izborima u oktobru 2010?
- Vidite, i po pitanju demonstracija pred Vladom FBiH i po ovom pitanju, SDA cijeni da je kreator isti takozvani Savez za bolju buducnost i njegov vlasnik ocito ne prezaju ni od cega da obmanuju javnost, da dezavui{u javnost i iskoriste sva sredstva da dodju do cilja. SDA ce naravno ucini ti sve da Bosnu i Hercegovinu i sve njene gra|ane upozori na takve postupke i naravno SDA nece dozvoliti da neko na kriminalan nacin posegne za glasovima.
• Federalni MUP gotovo svakodnevno obznanjuje nova imena uhapsenih zbog izgreda pred Vladom FBiH. Istovremeno iz tuzilas tva, istina nezvanicno, stizu informaci je kako FUP ne barata dokazima: da li je to propagandni rat, opet politicka kampanja ili ne sto trece?
- SDA je u vise navrata isticala da daje maksimalnu podrsku policijskim strukturama u nasoj zemlji da profesionalno i odgovorno radesvoj posao. Mi se, naravno, u taj posao nismo ni ti smo se ikada mijesati. Vjerujemo da ce Federalni MUP dostaviti cjelovitu informaciju o svim zbivanjima koja su prethodila nemilim dogadjajima pred Vladom FBiH federalnoj Vladi i Parlamentu FBiH, nakon sto provedu neophodne istrazne procese. Cvrsto vjeru jemo, a na osnovu nasih saznanja sa terena jer, ne mozete za boraviti: SDA ima ja ko puno clanova, oni su prisutni diljem BiH - da je sve sto se desavalo pred Vladom FBiH onoga dana imalo izreziranu politicku pozadinu iza koje je stajao gospodin Radoncic i njegov Savez za bolju buduvnost.
• Pretpostavljam da govorite i o Dzevadu Radzi, koji ne krije svoje stranacko opredjeljenje za SBB, no mozete li mi reci kako SDA zamislja tu borbu protiv politickih sponzora udruzenja boraca kada je i sama dio tog politickog sponzorstva neki drugi predsjednici su, na ime, clanovi vase partije?
- U tome i jeste stvar: SDA je uvijek podrzavala i podrzavat ce i ubuduce sva udruzenja boraca, bez obzira na politicko opredjeljenje rukovodstava tih udruzenja. No, SDA nikada nece pristati da boracke udruge pojedincima nipuliraju zarad svojih ciljeva, a ovdje je o tome rijec. Pitajte borce i oni ce vam reci da su izmanipulirani, da su ih lagali, a sve s ciljem da se toga dana srusi federalnaVlada. Molim vas, kome to treba? SDA je bila i ostat ce na strani boracke populacije, ali SDA je tako|er svjesna i vremena stednje i reformi i obaveza koje su pred svim vladama u ovoj zemlji, od najnizeg do drzavnog nivoa. Problem je sto se kriza neopravdano koristi za necije politicke ciljeve. Hocu reci da je gospodin Radoncic toga dana izgubio pred Vladom FBiH i ja ocekujem da ce istrazni organi vlasti u BiH i FBiH raskrinkati tu politicku manifestaciju u njegovoj reziji. Zelim naravno izdvojiti casne borce od onih koji se ovih dana privode, koji su identificirani na osnovu videozapisa u razlicitim nezakonitim aktivnostima, a koliko ja znam medju njima ima i maloljetnika, ali i ljudi koji uopce nisu iz nase zemlje?! Taj savez koji se drzi devize da ne bira sredstva i ne bira ih, sto se uostalom najbolje vidi iz medijske politike gospodina Radoncica olicene u Dnevnom avazu koji sistematski urusava sve vrijednosti ovog drustva i ove zemlje.
• Ako se ne varam, i sami ste ucesnik rata, nekadasnji borac Armije BiH i pretpostavljam i clan neke od udruga: sta ste osobno ucinili u udruzenju kojem pripadate?
- Ja sam i sedamdesetpostotni ratni vojni invalid. Dva puta sam ranjen na brdu Zuci, kao maloljetnik sam pristupio redovima Armije BiH, cijeli rat sam bio pripadnik Armije BiH, sve do 30. aprila 1996. Bio sam i predsjednik Skupstine RVI u Vogosci i clan Skupstine RVI Kantona Sarajevo. I nisam samo ja u svome udruzenju pokrenuo ovo pitanje: treba te zna ti da se po svim udruzenjima vodi rasprava i zato sam vam i rekao da su ljudi izmanipulirani. To borci kazu.
Ko se borio za BiH
Vlada u teskim okolnostima postize da se sredstva namijenje na borackoj populaciji ne umanjuju, da se provede reforma, da se cenzus odnosi na jako ma li dio, nekoliko procenata boracke populacije, i ja cu vam reci: to poga|a zaista nekolicinu zlatnih ljiljana kojima i Radzo pripada, a koji imaju mozda mnogo bolja i vesa primanja ne samo od mene nego od znatnog broja drzavnih sluzbenika i funkcionera. Izvinite, ta njihova ogorcenost na vlast zaista nema osnova pa upravo im je ta vlast, ako hocete prvenstveno SDA, dala te sve privilegije koje su im i na ma kleta prima nja koja danas podlijezu cenzusu. Ni je tajna, pomagalo se i cinilo se u proteklih 15 godina koliko se moglo, nekad i vise nego semoglo. Ogromna vecina boraca bi bila sretna da ima primanja koja podlijezu oporezivanju, a Radzo i njemu slicni udara ju na drzavu. Ne ocekujem ja da oni pokazu zahvalnost SDA, ali imam obavezu da ocekujem postovanje za institucije drzave BiH za koju smo se borili i jos se borimo: umjesto toga, oni nastoje rusiti institucije drzave BiH. To je nedopustivo.

????????????????????????? Malo je reci da sam u soku! Sta se ovdje desava?
Last edited by Noddle on 14/05/2010 13:01, edited 2 times in total.

liliac

#2665 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by liliac » 14/05/2010 12:43

Noddle wrote:Asim Sarajlic, potpredsjednik SDA
Sprema se kradza
Sta SDA zna o kriminalnim pripremama za laziranje izbora? Ko je pripremio napad na zgradu Vlade FBiH? Cija su boracka udruzenja?
Razgovarala:
Vildana SELIMBEGOVIC
• Zas tu pnik SDA u Parlamen tu BiH Halid Genjac je u srijedu, na za sjedanju Pred stavnickog doma, zatrazio od Central ne izborne komisije potpunu informaciju o provodjenju tenderske procedure zastampanje glasaskih listica. Zasto?
- Bit cu iskren: SDA je i prije nego je Oslobodjenje, cini mi se u ponedjeljak, objavilo informaciju o `al bi CPU na provodjenje tenderske procedure, imala odredjena saznanja da ce neki pojedinci pokusati ne birajuci sredstva da dodju do tog posla kako bi u procesu izbora mogli mijenjati izborni re zultat. Naravno, na nezakonit i kriminalan nacin.
Potvrdzene sumnje
Kada je Oslobodjenje objavilo `albu CPU-a i tvrdnje njihovog direktora o manipulacijama i kradji, nase su mnje su, nazalost, potvdjrene. Zato je gospodin Genjac, koji je predsjednik Glavnog odbora SDA, i koji je takodjer kao i nas nekolicina iz vrha stranke imao i ranija saznanja o planiranoj zloupotrebi, iskoristio priliku da legalnim putem zatrazimo ovu informaciju, da na taj nacin i upozorimo javnost da se rade odredjene pripreme kako bi se zloupotrijebili mozda najvazniji izbori u nasoj zemlji poslije Daytona.
• Na koga sumnjate? Za koga SDA ima sa znanja da zeli organizirati kradju glasova na izborima u oktobru 2010?
- Vidite, i po pitanju demonstracija pred Vladom FBiH i po ovom pitanju, SDA cijeni da je kreator isti takozvani Savez za bolju buducnost i njegov vlasnik ocito ne prezaju ni od cega da obmanuju javnost, da dezavui{u javnost i iskoriste sva sredstva da dodju do cilja. SDA ce naravno ucini ti sve da Bosnu i Hercegovinu i sve njene gra|ane upozori na takve postupke i naravno SDA nece dozvoliti da neko na kriminalan nacin posegne za glasovima.
• Federalni MUP gotovo svakodnevno obznanjuje nova imena uhapsenih zbog izgreda pred Vladom FBiH. Istovremeno iz tuzilas tva, istina nezvanicno, stizu informaci je kako FUP ne barata dokazima: da li je to propagandni rat, opet politicka kampanja ili ne sto trece?
- SDA je u vise navrata isticala da daje maksimalnu podrsku policijskim strukturama u nasoj zemlji da profesionalno i odgovorno radesvoj posao. Mi se, naravno, u taj posao nismo ni ti smo se ikada mijesati. Vjerujemo da ce Federalni MUP dostaviti cjelovitu informaciju o svim zbivanjima koja su prethodila nemilim dogadjajima pred Vladom FBiH federalnoj Vladi i Parlamentu FBiH, nakon sto provedu neophodne istrazne procese. Cvrsto vjeru jemo, a na osnovu nasih saznanja sa terena jer, ne mozete za boraviti: SDA ima ja ko puno clanova, oni su prisutni diljem BiH - da je sve sto se desavalo pred Vladom FBiH onoga dana imalo izreziranu politicku pozadinu iza koje je stajao gospodin Radoncic i njegov Savez za bolju buduvnost.
• Pretpostavljam da govorite i o Dzevadu Radzi, koji ne krije svoje stranacko opredjeljenje za SBB, no mozete li mi reci kako SDA zamislja tu borbu protiv politickih sponzora udruzenja boraca kada je i sama dio tog politickog sponzorstva neki drugi predsjednici su, na ime, clanovi vase partije?
- U tome i jeste stvar: SDA je uvijek podrzavala i podrzavat ce i ubuduce sva udruzenja boraca, bez obzira na politicko opredjeljenje rukovodstava tih udruzenja. No, SDA nikada nece pristati da boracke udruge pojedincima nipuliraju zarad svojih ciljeva, a ovdje je o tome rijec. Pitajte borce i oni ce vam reci da su izmanipulirani, da su ih lagali, a sve s ciljem da se toga dana srusi federalnaVlada. Molim vas, kome to treba? SDA je bila i ostat ce na strani boracke populacije, ali SDA je tako|er svjesna i vremena stednje i reformi i obaveza koje su pred svim vladama u ovoj zemlji, od najnizeg do drzavnog nivoa. Problem je sto se kriza neopravdano koristi za necije politicke ciljeve. Hocu reci da je gospodin Radoncic toga dana izgubio pred Vladom FBiH i ja ocekujem da ce istrazni organi vlasti u BiH i FBiH raskrinkati tu politicku manifestaciju u njegovoj reziji. Zelim naravno izdvojiti casne borce od onih koji se ovih dana privode, koji su identificirani na osnovu videozapisa u razlicitim nezakonitim aktivnostima, a koliko ja znam medju njima ima i maloljetnika, ali i ljudi koji uopce nisu iz nase zemlje?! Taj savez koji se drzi devize da ne bira sredstva i ne bira ih, sto se uostalom najbolje vidi iz medijske politike gospodina Radoncica olicene u Dnevnom avazu koji sistematski urusava sve vrijednosti ovog drustva i ove zemlje.
• Ako se ne varam, i sami ste ucesnik rata, nekadasnji borac Armije BiH i pretpostavljam i clan neke od udruga: sta ste osobno ucinili u udruzenju kojem pripadate?
- Ja sam i sedamdesetpostotni ratni vojni invalid. Dva puta sam ranjen na brdu Zuci, kao maloljetnik sam pristupio redovima Armije BiH, cijeli rat sam bio pripadnik Armije BiH, sve do 30. aprila 1996. Bio sam i predsjednik Skupstine RVI u Vogosci i clan Skupstine RVI Kantona Sarajevo. I nisam samo ja u svome udruzenju pokrenuo ovo pitanje: treba te zna ti da se po svim udruzenjima vodi rasprava i zato sam vam i rekao da su ljudi izmanipulirani. To borci kazu.
Ko se borio za BiH
Vlada u teskim okolnostima postize da se sredstva namijenje na borackoj populaciji ne umanjuju, da se provede reforma, da se cenzus odnosi na jako ma li dio, nekoliko procenata boracke populacije, i ja cu vam reci: to poga|a zaista nekolicinu zlatnih ljiljana kojima i Radzo pripada, a koji imaju mozda mnogo bolja i vesa primanja ne samo od mene nego od znatnog broja drzavnih sluzbenika i funkcionera. Izvinite, ta njihova ogorcenost na vlast zaista nema osnova pa upravo im je ta vlast, ako hocete prvenstveno SDA, dala te sve privilegije koje su im i na ma kleta prima nja koja danas podlijezu cenzusu. Ni je tajna, pomagalo se i cinilo se u proteklih 15 godina koliko se moglo, nekad i vise nego semoglo. Ogromna vecina boraca bi bila sretna da ima primanja koja podlijezu oporezivanju, a Radzo i njemu slicni udara ju na drzavu. Ne ocekujem ja da oni pokazu zahvalnost SDA, ali imam obavezu da ocekujem postovanje za institucije drzave BiH za koju smo se borili i jos se borimo: umjesto toga, oni nastoje rusiti institucije drzave BiH. To je nedopustivo.

????????????????????????? Malo je reci da sam u soku! Sta se ovdje desava?
Ovo je vrlo ozbiljna optuzba. Ili Sarajlic zna nesto sto ne govori ili ce ga Radoncic dati na sud, ali ovo su jako, jako ozbiljne optuzbe. Iskreno, cekam da cujem Radoncicev odgovor na ovo. Osim ako ovo nije odgovor na one fakture iz kojih se vidi da je kcerka Bakira Izetbegovica dobijala dvadesetpet hiljada maraka godisnje od Radoncica (preko Azre) onako, na lijepe oci...

silent_BoB

#2666 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by silent_BoB » 14/05/2010 12:44

Corto Maltese wrote:Men's'čini da je Fahrin formalni ulazak u politiku, Fahrin jedini izlaz.

dobro ti se cini.....sta mu je drugo preostalo na kraju krajeva

Noddle

#2667 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Noddle » 14/05/2010 13:08

OSLOBO\ENJE
petak, 14. maj 2010. godine
Avaz izmislja intervjue

Ambasador BiH u Italiji Branko Kesic s oznakom "vrlo hitno" poslao je MVP-u u Sarajevo dodatne informacije o zapljeni oruzja porijeklom iz nase zemlje
Iz Rima je jucer u Sarajevo stiglo pismo s oznakom "vrlo hitno": posiljalac je ambasador nase zemlje u Italiji Branko Kesic, a pismo je adresirano, osim na ministra vanjskih poslova BiH Svena Alkalaja, i na njegovu zamjenicu gospodzu Anu Trisic - Babic.
Grassni je dao izjavu Ambasador Kesic MVP zapravo dodatno informira o zapljeni oruzja porijeklom iz BiH: kao sto je javnosti vec poznato, italijanska policija je, boreci se protiv organiziranog kriminala, povela veliku akciju hapsenja tamos njih mafijaskih grupa. Ispostavilo se da je tom prilikom zaplijenjena i odredzena kolicinana oruzanja cije je porijeklo nasa zemlja. No, ambasador Kesic se u svom pismu MVP-u fokusira na napise u domacim medijima o ovoj aferi, odnosno "nastavkom napisa u nekim bh. Medijima povodom hapsenja mafijaskih grupa u Italiji, kojom prilikom je zaplijenjena odredzena Kolicina oruzja porijeklom iz BiH". Ambasador Kesic precizira kako su italijanski mediji ovu vijest objavili 10. maja, posvetivsi je hapsenju mafijaske grupe sa juga Italije koja je preuzela trziste voca i povrca. Sa svim uzgredno i bez ikakvih dodatnih komentara, napominje Kesic, spominje se da je oruzje koje je prona|eno pori jeklom iz BiH. Nakon toga, u italijanskim medijima nema vise nikakvih napisa o tom dogadjaju, kaze ambasador u svom pismu, te potom obavjestava MVP o sljedecem: "Povodom clanka objavljenog u Dnevnom avazu, u kojem se spominju ekskluzivne izjave italijanskog drzavnog tuzioca za borbu protiv mafije Pietro Grasso vezano zatrgovinu oruzjem iz BiH povezanim sa hapsenjem mafijaske grupe u Italiji, obavjestavamo vas da smo 12. maja o. g. telefonski stupili u kontakt sa njegovom kancelarijom i dobili informaciju da povodom navedenog slucaja drzavni tuzilac Pietro Grasso nije davao nikakve izjave za pomenute novine, te da je predmetna izjava vjerovatno iskonstruisana od ranijih izjava datih prilikom hapsenja drugih kriminalnih grupa."
Ni ambasador nije nista rekao u svom pismu MVP-u Kesic na pominje da Ambasada Bosne
i Hercegovine u Rimu nije niti jednom novinaru niti mediju iz nase zemlje dala ikakvu izjavu o na vedenom dogadjaju. Ambasador Kesic, vjerovatno potaknut i "vlastitom izjavom" u Avazu, napominje da o svemu, a kamoli ovako ozbiljnim temama, Ambasada i on osobno komunikaciju sajavnoscu odrzavaju posredstvom Ureda za odnose sa javnoscu MVP-a BiH, pa su stoga precizira Kesic u svom pismu - i "svi napisi koji za izvornavodeovo diplomatsko predstavni{ tvo netacni".
F. BO RI]

MVP bez komentara ka ko je Oslobo|enje do saznanja o pismu ambasadora Kesica i sadrzaju njegova obracanja ministru Alkalaju i zamjenici Trisic – Babic doslo ne zvanicnim putem, za trazili smo komentar u MVP-u BiH. Dokraja radnog dana jucer nam ni su bi li u mogucnosti dati bilo kakav odgovor.

Svegore od goreg! Sramota!

Noddle

#2668 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Noddle » 14/05/2010 13:10

liliac wrote:Ovo je vrlo ozbiljna optuzba. Ili Sarajlic zna nesto sto ne govori ili ce ga Radoncic dati na sud, ali ovo su jako, jako ozbiljne optuzbe. Iskreno, cekam da cujem Radoncicev odgovor na ovo. Osim ako ovo nije odgovor na one fakture iz kojih se vidi da je kcerka Bakira Izetbegovica dobijala dvadesetpet hiljada maraka godisnje od Radoncica (preko Azre) onako, na lijepe oci...
Cisto sumnjam da ce gospodin R. imati dobar odgovor na ovo

Zana.

#2669 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Zana. » 14/05/2010 13:14

Kakav crni odgovor? Bolje mu je da se pokrije preko glave :) i šuti... samo šuti... a šutnja je odobravanje... prema tome...

Noddle

#2670 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Noddle » 14/05/2010 13:19

Zana. wrote:Kakav crni odgovor? Bolje mu je da se pokrije preko glave :) i šuti... samo šuti... a šutnja je odobravanje... prema tome...

Sutit nece sigurno, nego ce u avazovskom stilu napisati gomilu gluposti. Naravno potrudit ce se svi zajedno da ne naruse imidz, pa ce to biti i prepuno pravopisnih gresaka.

liliac

#2671 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by liliac » 14/05/2010 13:22

Noddle wrote:
Zana. wrote:Kakav crni odgovor? Bolje mu je da se pokrije preko glave :) i šuti... samo šuti... a šutnja je odobravanje... prema tome...

Sutit nece sigurno, nego ce u avazovskom stilu napisati gomilu gluposti. Naravno potrudit ce se svi zajedno da ne naruse imidz, pa ce to biti i prepuno pravopisnih gresaka.
Ni ja ne vjerujem da ce bas presutiti, ovo je otprilike tesko kao da te neko optuzi da pripremas drzavni udar. Mislim, kradja izbora je negdje na tom nivou. Pritom ovo izmisljanje terorizma, odnosno organizovanog kriminala... Čini mi se da je SDA konacno pocela uzvracati na Radoncicevu vatru...

zonbirile

#2672 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by zonbirile » 14/05/2010 13:22

dobar je Ščepo i Bakirovoj maloj plačao šatro honorare,ali udario je na tvrdo ovog puta,pa kontam ako ga prebiju na dvoje ništa od njega ne osta.

Zana.

#2673 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Zana. » 14/05/2010 13:25

Uuuuu, sudeći po svemu ovome, biće veselo!

Još "10 najtežih godina" najmanje hahahaha

Ne kaže bez veze stara narodna - čega se pametan stidi... ostatak znate ;)

Noddle

#2674 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Noddle » 14/05/2010 13:34

Zana. wrote:Uuuuu, sudeći po svemu ovome, biće veselo!

Ja se samo nadam da ce ljudi skontati neke stvari do oktobra i da ce napokon nesto promijeniti.
A gospodin R. ce vjerovatno sutrasnji broj posvetiti blacenju SDA, a jos jucer su gospodn R. i gospoda iz SDA bili jarani do groba, a danas smrtni neprijatelji. Bas ce biti zabavno gledat ih kako se tuku.

ultima_palabra

#2675 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by ultima_palabra » 14/05/2010 13:41

Noddle wrote:
Zana. wrote:Uuuuu, sudeći po svemu ovome, biće veselo!

Ja se samo nadam da ce ljudi skontati neke stvari do oktobra i da ce napokon nesto promijeniti.
A gospodin R. ce vjerovatno sutrasnji broj posvetiti blacenju SDA, a jos jucer su gospodn R. i gospoda iz SDA bili jarani do groba, a danas smrtni neprijatelji. Bas ce biti zabavno gledat ih kako se tuku.
Image

Post Reply