Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednosti

Post Reply
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#2101 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Fair Life »

_BaD_BoY wrote:prva stvar koja upada u oci je ta iz kojih novina je ovaj clanak.. :-)
druga stvar je jos cudnija sto su ta dva domoljuba i navodne bivse fahrine kolege cekale skoro 20 godina da to kazu
i ako su poslali te dokumente sudu i odlucili istjerati istinu na vidjelo ja apsulutno to podrzavam i ako se dokaze da je to istina na narednim izborima cu podrzati drugu stranku..
Ova se prica vrti najmanje zadnjih 10 godina. Meni je poznata zadnjih barem desetak godina. A to sto ti ne znas moze znaciti samo da je izvor tvojih informacija Avaz i nista vise.

Ovo sto sam postavio je samo mali isjecak citave KOSovske gungule oko Fahrudina Radoncica. Pitas zasto su cekali 20 godina. Nisu cekali 20 godina nego niko se nije usudjivao pokrenuti postupak. Nije li on virio iz guzice oca i sina Izetbegovica, poslije iz Cericeve... ehej? Trebalo je stisnuti pa nesto protiv njega poduzeti. Ode glava ili Sahinpasic (njegov i Bakirov jaran) naruci pravog zivog crnca... A ti se pravis k'o blentav pa eto nista od toga ne znas.
oridjidji
Posts: 5811
Joined: 07/09/2009 10:07

#2102 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by oridjidji »

Fair Life wrote:
_BaD_BoY wrote:prva stvar koja upada u oci je ta iz kojih novina je ovaj clanak.. :-)
druga stvar je jos cudnija sto su ta dva domoljuba i navodne bivse fahrine kolege cekale skoro 20 godina da to kazu
i ako su poslali te dokumente sudu i odlucili istjerati istinu na vidjelo ja apsulutno to podrzavam i ako se dokaze da je to istina na narednim izborima cu podrzati drugu stranku..
Ova se prica vrti najmanje zadnjih 10 godina. Meni je poznata zadnjih barem desetak godina. A to sto ti ne znas moze znaciti samo da je izvor tvojih informacija Avaz i nista vise.

Ovo sto sam postavio je samo mali isjecak citave KOSovske gungule oko Fahrudina Radoncica. Pitas zasto su cekali 20 godina. Nisu cekali 20 godina nego niko se nije usudjivao pokrenuti postupak. Nije li on virio iz guzice oca i sina Izetbegovica, poslije iz Cericeve... ehej? Trebalo je stisnuti pa nesto protiv njega poduzeti. Ode glava ili Sahinpasic (njegov i Bakirov jaran) naruci pravog zivog crnca... A ti se pravis k'o blentav pa eto nista od toga ne znas.
Ma pricu o Scepi zna svako, samo su se autori price o Scepi malo zajebali pa nisu spomenuli i brata Scepinog jer prva mitoloska prica o Scepi spominje dvojicu utijecajne brace koji su se otisnuli u BIH-a. Problem je i taj sto on nije dosao iz C. Gore, nego iz Hrvatske iz Zagreba gdje je bio novinar zagrebackog sedmicnjaka Danas. To sto je Crnogorac rodjenjem, ne znaci da je isti Scepo. More je nasih uticajnih ljudi koji su porijeklom ili rodjenjem Crnogorci. Meni je malo suludo vjerovati u novinske clanke tipa ovoga, svaku vijest pisanih elektronskih ili internet medija treba uzeti sa rezervom i pogledati sta i drugi kazu o tome.Onaj ko hoce da kopa, nacice argumentovanije price od ovih koje neidu u prilog radoncicu kao ona sto je ispisana na www.cin.ba .
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#2103 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Fair Life »

@oridjidji

Ne zajebaji praznom pricom. Sve se zna odavno. Istina je i tebi poznata ali eto ti imas zbog neceg obavezu da svojom pricom relativiziras istinu i stvoris zabunu.

Neka, postujem to.

Zivio

PS. Mozes li ti zamisliti uspjesnog novinara lista Danas da u momentu kad pocinje rat u BiH napusta onakav Zagreb i dolazi u Bosnu, u Sarajevo. Patriotizam??

Pa on sa BiH nije u tom momentu imao nista. Niti je u njoj rodjen, niti ej u njoj kad zivio. Jednostavno mu je receno da mora ici a opet drugima u BiH receno da ga moraju primiti i uglaviti negdje odakle bi mogao nesmetano nastaviti raditi za "sluzbu".

Jos ako kroz glavu proturis informaciju da je jedan od osnivaca SDA i jedan od Alijinih najblizih saradnika bio Salem Sabic, pukovnik KOS-a koji je zivio u Zagrebu, a nas vajni "uspjesni" novinar Fahro dolazi iz Zagreba... ihaaj.

Samo ko se usudjuje dirnuti u osinje gnijezdo? Odmah ce biti antiislamista, antiNasegPrvogMedjuNama Alije i sl. Dok se voda razbistri i dok pojedinim institucijama ove zemlje otvrdnu muda bice uskakanja u stanove i privodjenja. Polako kad vec ne moze brzo.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#2104 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Control panel »

ssmmiilleeyy wrote:Imao sam Čast da stojim par puta pored Fahrudina Radončića. Ali ono što sam primjetio jeste da ga njegovi uposlenici oslovljavaju s Predsjedniče :D Meni je bilo neugodno al bas neugodno da to slusam.
pa sto ti je to cundo covjek se zacesljo da bude predsjednik vlade. :lol: pa ga i zovu predsjednice. a ne direktore. i one slike sto vidis po onim stranackim skupovima to su mu sve radnici iz ABA3A koje vozi na te skupove. ko nece na skup zna mu se radna knjizica i magla. :lol:
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#2105 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Mahalac »

Kako ne shvatate da ovakvim komentarima :roll: samo diskreditujete sebe pa i pol. hladovinu kojoj pripadate.
michio
Posts: 1869
Joined: 08/11/2009 12:06

#2106 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by michio »

Cudna organizacija taj KOS. Tako mocni a drzava im se raspade dok si rekao keks.
User avatar
Imamopobjednika
Posts: 419
Joined: 02/03/2010 02:21

#2107 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Imamopobjednika »

ThunderbirD wrote:takve cinične podvale, laži, obmane, bestidno etiketiranje iako je jasno i debilima što je cilj-ciljeva, su u po receptu najvećih fašisata i zlotvora.
Naravno, cinicne podvale, lazi, obmane i bestidno etiketiranje je iskljucivo po receptu fasista a komunisti i komunisticki rezimi se nikada time nisu bavili? Pa jbt, crveni su doktorirali na svakom od gore navedenih polja. Valjda je TO i debilu jasno. Kako su mi samo smijesni ovi ljudi sto svaki postupak ljudi koji se ideoloski ne slazu sa njima lijepe etiketu fasizma (ovakvog ili onakvog). Da ironija dozivi svoj vrhunac - ti isti ljudi se bune zbog etiketiranja islamofobicnosti.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#2108 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Chmoljo »

Imamopobjednika wrote:
ThunderbirD wrote:takve cinične podvale, laži, obmane, bestidno etiketiranje iako je jasno i debilima što je cilj-ciljeva, su u po receptu najvećih fašisata i zlotvora.
Naravno, cinicne podvale, lazi, obmane i bestidno etiketiranje je iskljucivo po receptu fasista a komunisti i komunisticki rezimi se nikada time nisu bavili? Pa jbt, crveni su doktorirali na svakom od gore navedenih polja. Valjda je TO i debilu jasno. Kako su mi samo smijesni ovi ljudi sto svaki postupak ljudi koji se ideoloski ne slazu sa njima lijepe etiketu fasizma (ovakvog ili onakvog). Da ironija dozivi svoj vrhunac - ti isti ljudi se bune zbog etiketiranja islamofobicnosti.
:thumbup:

upravo tako. ionako je najveći dio kadra CK prešao u nacionaliste. lijepo se to vidi.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#2109 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by zonbirile »

michio wrote:Cudna organizacija taj KOS. Tako mocni a drzava im se raspade dok si rekao keks.
------------------------------------------------
neznalica kada hoće da je sarkastična,uvijek ispadne tupava.O bože, o čemu ti razmišljaš,koji su tvoji dometi,a često si poklopac svakom loncu.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#2110 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by zonbirile »

_BaD_BoY wrote:prva stvar koja upada u oci je ta iz kojih novina je ovaj clanak.. :-)
druga stvar je jos cudnija sto su ta dva domoljuba i navodne bivse fahrine kolege cekale skoro 20 godina da to kazu
i ako su poslali te dokumente sudu i odlucili istjerati istinu na vidjelo ja apsulutno to podrzavam i ako se dokaze da je to istina na narednim izborima cu podrzati drugu stranku..
------------------------------------------------------------
prvo što upada u oko je da ne znaš čitati,jer piše kada su ga prijavili.Drugo nije ni moglo biti drugačije kada je mnogo drugih došlo iz iste službe.Rekić naprimjer.
User avatar
Imamopobjednika
Posts: 419
Joined: 02/03/2010 02:21

#2111 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Imamopobjednika »

ThunderbirD wrote:Jedan od veoma ozbiljnih problema, koji je svakodnevno prisutan, jesu ciljani medijski obračuni sa neistomišljenicima i to harajući na ljudsko dostojanstvo, ne birajući sredstva, načine i cijenu kojima bi ocrnili svoju metu među svojim podanicima, a što je u većini demokratskih zemlja i krivično kažnjivo, a tebi je sve to veoma smiješno . Anarhija i bezakonje u bilo kojoj sferi društva je zlo za ovu državu i nosi ogromne posljedice. To si trebao spoznati ali možda nemaš dovoljno godina da se prisjetiš medijske zlotvorske mašinerije s početka devedesetih godina. Možda ti je i ona izgledala smiješno :-)
Ali ono sto ja ne mogu da shvatim jeste kako to da ne osudjujes iste postupke koji dolaze sa druge strane? Mislis da su Oslobodjenje, San, FTV bolji i manje brutalni kada su u pitanju obracuni sa neistomisljenicima? Pa onaj hodza iz G. Bukovice je nazivan pedofilom na FTV i prije nego sto je osudjen za to djelo. Bakir H. u svakom svom nastupu naziva krimiminalcima ljude koji nikada nisu osudjivani za kriminal. U svakoj, iole normalnoj demokratskoj drzavi, letio bi nakon samo jednog takvog priloga. Naravno da i tu prljavu masineriju gore spomenutih medija mozemo usporediti sa onom zlotvorskom sa pocetka 90-tih. Molim te, kada su u pitanju stvari koje si gore nabrojao: navedi mi samo jednu od njih kojom se ne sluze FTV, Oslobodjenje i San. Samo jednu. Naravno da neces moci.
edinbug
Posts: 737
Joined: 04/02/2006 21:49
Location: Bugojno

#2112 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by edinbug »

Imamopobjednika wrote:
ThunderbirD wrote:Jedan od veoma ozbiljnih problema, koji je svakodnevno prisutan, jesu ciljani medijski obračuni sa neistomišljenicima i to harajući na ljudsko dostojanstvo, ne birajući sredstva, načine i cijenu kojima bi ocrnili svoju metu među svojim podanicima, a što je u većini demokratskih zemlja i krivično kažnjivo, a tebi je sve to veoma smiješno . Anarhija i bezakonje u bilo kojoj sferi društva je zlo za ovu državu i nosi ogromne posljedice. To si trebao spoznati ali možda nemaš dovoljno godina da se prisjetiš medijske zlotvorske mašinerije s početka devedesetih godina. Možda ti je i ona izgledala smiješno :-)
Ali ono sto ja ne mogu da shvatim jeste kako to da ne osudjujes iste postupke koji dolaze sa druge strane? Mislis da su Oslobodjenje, San, FTV bolji i manje brutalni kada su u pitanju obracuni sa neistomisljenicima? Pa onaj hodza iz G. Bukovice je nazivan pedofilom na FTV i prije nego sto je osudjen za to djelo. Bakir H. u svakom svom nastupu naziva krimiminalcima ljude koji nikada nisu osudjivani za kriminal. U svakoj, iole normalnoj demokratskoj drzavi, letio bi nakon samo jednog takvog priloga. Naravno da i tu prljavu masineriju gore spomenutih medija mozemo usporediti sa onom zlotvorskom sa pocetka 90-tih. Molim te, kada su u pitanju stvari koje si gore nabrojao: navedi mi samo jednu od njih kojom se ne sluze FTV, Oslobodjenje i San. Samo jednu. Naravno da neces moci.
Poenta je u tome sto je taj hodza osudjen za to nedjelo.
Avaz je Z.L. montirao aferu drzavni udar i nikom nista. Da je se tako nesto desilo u Njemackoj, Austriji ... prvo glavni i odg. urednik bi zaglavio zatvora minimalno 20 godina, a drugo taj list vise ne bi ni jednog broja izdao.
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#2113 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by and »

Imamopobjednika wrote:
ThunderbirD wrote:Jedan od veoma ozbiljnih problema, koji je svakodnevno prisutan, jesu ciljani medijski obračuni sa neistomišljenicima i to harajući na ljudsko dostojanstvo, ne birajući sredstva, načine i cijenu kojima bi ocrnili svoju metu među svojim podanicima, a što je u većini demokratskih zemlja i krivično kažnjivo, a tebi je sve to veoma smiješno . Anarhija i bezakonje u bilo kojoj sferi društva je zlo za ovu državu i nosi ogromne posljedice. To si trebao spoznati ali možda nemaš dovoljno godina da se prisjetiš medijske zlotvorske mašinerije s početka devedesetih godina. Možda ti je i ona izgledala smiješno :-)
Ali ono sto ja ne mogu da shvatim jeste kako to da ne osudjujes iste postupke koji dolaze sa druge strane? Mislis da su Oslobodjenje, San, FTV bolji i manje brutalni kada su u pitanju obracuni sa neistomisljenicima? Pa onaj hodza iz G. Bukovice je nazivan pedofilom na FTV i prije nego sto je osudjen za to djelo. Bakir H. u svakom svom nastupu naziva krimiminalcima ljude koji nikada nisu osudjivani za kriminal. U svakoj, iole normalnoj demokratskoj drzavi, letio bi nakon samo jednog takvog priloga. Naravno da i tu prljavu masineriju gore spomenutih medija mozemo usporediti sa onom zlotvorskom sa pocetka 90-tih. Molim te, kada su u pitanju stvari koje si gore nabrojao: navedi mi samo jednu od njih kojom se ne sluze FTV, Oslobodjenje i San. Samo jednu. Naravno da neces moci.
u normalnoj zemlji onakve optužbe bi od organa države automatski bile ispitane,pa ilii bi neko letio ili bi emisija bila ukinuta,a novinar kažnjen.a da se nikom ništa ne desi,e to može samo kod nas.
User avatar
Imamopobjednika
Posts: 419
Joined: 02/03/2010 02:21

#2114 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Imamopobjednika »

edinbug wrote:Poenta je u tome sto je taj hodza osudjen za to nedjelo.
Avaz je Z.L. montirao aferu drzavni udar i nikom nista. Da je se tako nesto desilo u Njemackoj, Austriji ... prvo glavni i odg. urednik bi zaglavio zatvora minimalno 20 godina, a drugo taj list vise ne bi ni jednog broja izdao.
Naravno, i samim tim nije problematicno to sto ga danas neko naziva pedofilom. Ali poenta nije u tome - nazivali su ga pedofilom i prije nego je osudjen - to je ono sto je problematicno. Ili nazivanje ljudi iz svijeta biznisa ili politike kriminalcima a da ti ljudi nemaju nijednu jedinu presudu protiv sebe. I to tebi nije problematicno? To za aferu drzavnog udara i zatvorsku kaznu od 20 godina zatvora je presmijesno, ali bas presmijesno. Mozda u demokratskim zemljama poput Kube ili Kine. Naravno, tebi je problem ta afera, meni je problem etiketiranje kriminalom - i sta sada? Moja poenta je u tome da ste presmijesni i jako pateticni u tome sto napadate Avaz zbog istih stvari koje i "vasi" mediji rade - i to jako cesto puno brutalnije i puno neutemeljenije od Avaza. Ne mozete nikome prodavati muda za bubrege.

Thunderbird - u pravi si, moje izvinjenje. :wink:
User avatar
Imamopobjednika
Posts: 419
Joined: 02/03/2010 02:21

#2115 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Imamopobjednika »

Odosmo sa teme... Necu se vise ukljucivati na ovom topiku po ovom pitanju. :)
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#2116 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by zonbirile »

Imamopobjednika wrote:
ThunderbirD wrote:Jedan od veoma ozbiljnih problema, koji je svakodnevno prisutan, jesu ciljani medijski obračuni sa neistomišljenicima i to harajući na ljudsko dostojanstvo, ne birajući sredstva, načine i cijenu kojima bi ocrnili svoju metu među svojim podanicima, a što je u većini demokratskih zemlja i krivično kažnjivo, a tebi je sve to veoma smiješno . Anarhija i bezakonje u bilo kojoj sferi društva je zlo za ovu državu i nosi ogromne posljedice. To si trebao spoznati ali možda nemaš dovoljno godina da se prisjetiš medijske zlotvorske mašinerije s početka devedesetih godina. Možda ti je i ona izgledala smiješno :-)
Ali ono sto ja ne mogu da shvatim jeste kako to da ne osudjujes iste postupke koji dolaze sa druge strane? Mislis da su Oslobodjenje, San, FTV bolji i manje brutalni kada su u pitanju obracuni sa neistomisljenicima? Pa onaj hodza iz G. Bukovice je nazivan pedofilom na FTV i prije nego sto je osudjen za to djelo. Bakir H. u svakom svom nastupu naziva krimiminalcima ljude koji nikada nisu osudjivani za kriminal. U svakoj, iole normalnoj demokratskoj drzavi, letio bi nakon samo jednog takvog priloga. Naravno da i tu prljavu masineriju gore spomenutih medija mozemo usporediti sa onom zlotvorskom sa pocetka 90-tih. Molim te, kada su u pitanju stvari koje si gore nabrojao: navedi mi samo jednu od njih kojom se ne sluze FTV, Oslobodjenje i San. Samo jednu. Naravno da neces moci.
-----------------------------------------
možda si ti nešto smisleno htjeo reći,ali si podastrao loše primjere,a onda izvlačiš loše zaključke.Ljude koje Bakir H.proziva jesu kriminalci,a što u svojoj" zemlji nisu osuđeni to je njima njihova borba dala,pa borili su se da im niko ništa ne može.Da stvar bude još gora oni drže lekcije o kriminalu i moralnosti,isti Ščepo,BrAnković,Bičakćić,Čorić,Dodik,Đerić,Đokić i bulumenta sitnih miša,što reče Franjo,stoka sitna zuba.A da ne znaš o čemu pričaš,na političkom planu ni S.Milošević,ni Hitler nije osuđen.O hođi bi bilo bolje da se poklopiš ušima,jer jučer Bozančić prozvao sve vjernike da im je dužnost da pedofiliju prijave.Kod nas mal se Reis ne potuće u ime nekog bezveznog hođice,mutnih opredjeljenja.
edinbug
Posts: 737
Joined: 04/02/2006 21:49
Location: Bugojno

#2117 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by edinbug »

Imamopobjednika wrote:
edinbug wrote:Poenta je u tome sto je taj hodza osudjen za to nedjelo.
Avaz je Z.L. montirao aferu drzavni udar i nikom nista. Da je se tako nesto desilo u Njemackoj, Austriji ... prvo glavni i odg. urednik bi zaglavio zatvora minimalno 20 godina, a drugo taj list vise ne bi ni jednog broja izdao.
Naravno, i samim tim nije problematicno to sto ga danas neko naziva pedofilom. Ali poenta nije u tome - nazivali su ga pedofilom i prije nego je osudjen - to je ono sto je problematicno. Ili nazivanje ljudi iz svijeta biznisa ili politike kriminalcima a da ti ljudi nemaju nijednu jedinu presudu protiv sebe. I to tebi nije problematicno? To za aferu drzavnog udara i zatvorsku kaznu od 20 godina zatvora je presmijesno, ali bas presmijesno. Mozda u demokratskim zemljama poput Kube ili Kine. Naravno, tebi je problem ta afera, meni je problem etiketiranje kriminalom - i sta sada? Moja poenta je u tome da ste presmijesni i jako pateticni u tome sto napadate Avaz zbog istih stvari koje i "vasi" mediji rade - i to jako cesto puno brutalnije i puno neutemeljenije od Avaza. Ne mozete nikome prodavati muda za bubrege.

Thunderbird - u pravi si, moje izvinjenje. :wink:
Jesi li ti svjestan uopste, sta znaci izvrsiti drzavni udar? Informisi se, neispadaj u najmanju ruku smijesan.
User avatar
Imamopobjednika
Posts: 419
Joined: 02/03/2010 02:21

#2118 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Imamopobjednika »

zonbirile wrote:možda si ti nešto smisleno htjeo reći,ali si podastrao loše primjere,a onda izvlačiš loše zaključke.Ljude koje Bakir H.proziva jesu kriminalci,a što u svojoj" zemlji nisu osuđeni to je njima njihova borba dala,pa borili su se da im niko ništa ne može.Da stvar bude još gora oni drže lekcije o kriminalu i moralnosti,isti Ščepo,BrAnković,Bičakćić,Čorić,Dodik,Đerić,Đokić i bulumenta sitnih miša,što reče Franjo,stoka sitna zuba.A da ne znaš o čemu pričaš,na političkom planu ni S.Milošević,ni Hitler nije osuđen.O hođi bi bilo bolje da se poklopiš ušima,jer jučer Bozančić prozvao sve vjernike da im je dužnost da pedofiliju prijave.Kod nas mal se Reis ne potuće u ime nekog bezveznog hođice,mutnih opredjeljenja.
Poredjenje sa Milosevicem i Hitlerom ti je u najmanju ruku - pa hajde, bicu kulturan i reci - smijesno. Dakle oni su kriminalci samo zato sto ih neko ko tebi ideoloski odgovara naziva kriminalcima. To nesto nije dokazano na sudu, protiv dobrog dijela ljudi na koje se Bakir (a sve po zadatku svog sefa Zlatka) brutalno obrusava nije nikada vodjen ni istrazni postupak a kamoli da sta vise. Zasto da se poklopim o hodzi? Zato sto mi ti kazes? :lol: I kakve uopce veze ima ta tvoja konstatacija i poredjenje sa Reisom i Bozancicem sa kontekstom u kojem mi sada spominjemo taj slucaj? Meni se cini da je tvoj mentalni sklop ostao nekada u pedeset i nekoj pa je kriv svako dok se ne dokaze suprotno. Ne, ne - covjek je nevin dok se ne dokaze suprotnost. Svako etiketiranje mimo toga je kleveta, za koju se u svakoj normalnoj zemlji odgovara pred sudom.
oridjidji
Posts: 5811
Joined: 07/09/2009 10:07

#2119 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by oridjidji »

Fair Life wrote:@oridjidji

Ne zajebaji praznom pricom. Sve se zna odavno. Istina je i tebi poznata ali eto ti imas zbog neceg obavezu da svojom pricom relativiziras istinu i stvoris zabunu.

Neka, postujem to.

Zivio

PS. Mozes li ti zamisliti uspjesnog novinara lista Danas da u momentu kad pocinje rat u BiH napusta onakav Zagreb i dolazi u Bosnu, u Sarajevo. Patriotizam??

Pa on sa BiH nije u tom momentu imao nista. Niti je u njoj rodjen, niti ej u njoj kad zivio. Jednostavno mu je receno da mora ici a opet drugima u BiH receno da ga moraju primiti i uglaviti negdje odakle bi mogao nesmetano nastaviti raditi za "sluzbu".

Jos ako kroz glavu proturis informaciju da je jedan od osnivaca SDA i jedan od Alijinih najblizih saradnika bio Salem Sabic, pukovnik KOS-a koji je zivio u Zagrebu, a nas vajni "uspjesni" novinar Fahro dolazi iz Zagreba... ihaaj.

Samo ko se usudjuje dirnuti u osinje gnijezdo? Odmah ce biti antiislamista, antiNasegPrvogMedjuNama Alije i sl. Dok se voda razbistri i dok pojedinim institucijama ove zemlje otvrdnu muda bice uskakanja u stanove i privodjenja. Polako kad vec ne moze brzo.
Prvi koji su pisali pricu o Scepi je Slobodna Bosna, motivisana time sto ih je Avaz popljuvao radi antibosnjackog pisanja, kao i nekolicinu drugih novinara. Prica pocinje time sto je neki od tih spomenutih novinara sreo poznatog crnogorskog diplomatu, koji mu je ispricao pricu kako je Radoncic dobio nadimak Scepo, a onda su se oni poslje toga posvetili banaliziranju i dokazivanju cijele price, ovdje mozes procitati detalje:

http://www.mail-archive.com/[email protected]/msg02793.html

Prvi koji su se dalje pozabavili medijskim pripucavanjem Senada Avdica i Fahrudina Radoncica su bili Pecaninovi Dani koji su objavili ovaj clanak o agentu richardsu i onome sto su Avdic i Radoncin porucili jedno drugom kroz dane:

http://www.bhdani.com/arhiva/281/t28102.shtml

Moj stav o nasim medijima je takav da tvrdim da isti nisu nezavisni od politickog uticaja i da je svaki medij prijeka potreba stranaka da uticu na kreiranje volje mase. Prica o Scepi je tako sarena i zamaskirana i prljava igra novinara bila da se u njoj ne zna ni ko pije niko placa. Ista je produkt politike, a ne argumenata.
oridjidji
Posts: 5811
Joined: 07/09/2009 10:07

#2120 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by oridjidji »

zonbirile wrote: možda si ti nešto smisleno htjeo reći,ali si podastrao loše primjere,a onda izvlačiš loše zaključke.Ljude koje Bakir H.proziva jesu kriminalci,a što u svojoj" zemlji nisu osuđeni to je njima njihova borba dala,pa borili su se da im niko ništa ne može.Da stvar bude još gora oni drže lekcije o kriminalu i moralnosti,isti Ščepo,BrAnković,Bičakćić,Čorić,Dodik,Đerić,Đokić i bulumenta sitnih miša,što reče Franjo,stoka sitna zuba.A da ne znaš o čemu pričaš,na političkom planu ni S.Milošević,ni Hitler nije osuđen.O hođi bi bilo bolje da se poklopiš ušima,jer jučer Bozančić prozvao sve vjernike da im je dužnost da pedofiliju prijave.Kod nas mal se Reis ne potuće u ime nekog bezveznog hođice,mutnih opredjeljenja.
Zonbrile vecinom si u pravu kad kazes kod njega su svi u emisiji krimalci, samo Zlatko Lagumzija nije i on je relevantan da tumaci sve lose u BIH-a, a i sam muti kasu kao i ostali politicari sa dosijeom: Bakiru je Pasic stari sitni kriminalac sa Alipasina, koji se uz Cacu u ratu podigao do kriminalca na glasu, relevantan svijedok kriminalnih radnjih Reisa i Iztbegovica, covjek koji bi za paru i svoga rahmetli oca Sudu prodo koji mu je bubrege odvaljivo dok je bio mladji radi njegovih bezobrastina. Mene nervira to Bakirovo izigravanje medijskog istrazitelja koji presucuje da mu je majka opeljusila Bezistan i da je ista proglasena krivom za to, pravdajuci se da je optuznica bila montirana.Kad mu je o tome lanuo Dodik u emisiji Nedjeljom u 2, kod Ace Stankovica ovaj se branio time sto je tuzba montirana. Onaj koji pamti tu pricu zna otkud mu u raji nadimak bezistance. O njegovom objektivnom novinarstvu govori i cinjenica da su mu svi okaljani samo mu Lagumdzija nije okaljan. Nevjerovatno je da su sve njegove price istinite i tacne i onakve kakav im je on opis dao. Da je tako nebi imali potrebu za istraznim organima unutar drzave.

Mi trebamo biti realni, pa shvatiti da u nasoj avliji nema nezavisnih medija, svi su u sluzbi neke stranke i svi se zaklanjaju iza tudjeg interesa. Svu hajku koji mediji dizu i sve prljave price nisu ni dio realnog stanja na terenu. Iako je BIH-a zemlja sa velikom stopom korupcije, to stanje nije presudno u tome da se protiv nekoga nevodi istraga i podigne optuznica i na kraju kaze pred sudom ono "kriv je".
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55687
Joined: 15/12/2008 16:53

#2121 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by ultima_palabra »

Vrlo zanimljiv je onaj Latićev članak. Odlično je kad se negativci posvađaju, perje leti na sve strane, prljavog veša koliko hoćeš :D To pokazuje Fahrin sukob sa Silajdžićem, evo sad i sa malim princom 8-)
S druge strane pokazuje se Radončićeva destruktivna uloga kad je u pitanju jedinstvo Bošnjaka. Istina je da najveće unutarbošnjačke sukobe proizveo upravo on i njegovo glasilo, upravo zbog svojih interesa i sujete.
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#2122 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by dallton »

zoom66 wrote:prema pisanju dodikovog nezavisnog avaza,
Prećutan dogovor Silajdžića i Radončića
Datum: 23.03.2010 16:38
Autor: R. Šegrt
SARAJEVO - Haris Silajdžić i Fahrudin Radončić, lideri Stranke za BiH i Saveza za bolju budućnost BiH (SBB BiH), postigli su, praktično, dogovor da se Radončić ne kandiduje za člana Predsjedništva BiH, saznaju "Nezavisne".

Prema informacijama do kojih su došle "Nezavisne", pošto neće imati svog kandidata, SBB BiH će podržati Silajdžićevu kandidaturu za člana Predsjedništva u namjeri da mu obezbijedi da drugi put zaredom bude izabran na tu funkciju.
S druge strane, SBB BiH će, prema postignutom dogovoru, sve svoje kadrovske potencijale usmjeriti na osvajanje što više mjesta u Parlamentarnoj skupštini BiH i u entitetskim parlamentima.
Komentar u vezi s ovim dogovorom iz Stranke za BiH, kao i od samog Sijadžića, juče nismo uspjeli dobiti.
Fahrudin Radončić, vlasnik dnevnog lista "Avaz", prošle godine je osnovao Savez za bolju budućnost BiH, pri tome najavljujući da planira da na velika vrata uđe u politički život BiH.

http://www.nezavisne.com/dogadjaji/vije ... ncica.html
:D :D :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:run:
edinbug
Posts: 737
Joined: 04/02/2006 21:49
Location: Bugojno

#2123 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by edinbug »

A fanovi NS udaraju po Zlaji i SDP-u, i nakon izbora kriv im svako, umjesto da ujedinimo snage uz sve mane i vrline koje postoje u obe opcije.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#2124 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Fair Life »

oridjidji wrote:
Fair Life wrote:@oridjidji

Ne zajebaji praznom pricom. Sve se zna odavno. Istina je i tebi poznata ali eto ti imas zbog neceg obavezu da svojom pricom relativiziras istinu i stvoris zabunu.

Neka, postujem to.

Zivio

PS. Mozes li ti zamisliti uspjesnog novinara lista Danas da u momentu kad pocinje rat u BiH napusta onakav Zagreb i dolazi u Bosnu, u Sarajevo. Patriotizam??

Pa on sa BiH nije u tom momentu imao nista. Niti je u njoj rodjen, niti ej u njoj kad zivio. Jednostavno mu je receno da mora ici a opet drugima u BiH receno da ga moraju primiti i uglaviti negdje odakle bi mogao nesmetano nastaviti raditi za "sluzbu".

Jos ako kroz glavu proturis informaciju da je jedan od osnivaca SDA i jedan od Alijinih najblizih saradnika bio Salem Sabic, pukovnik KOS-a koji je zivio u Zagrebu, a nas vajni "uspjesni" novinar Fahro dolazi iz Zagreba... ihaaj.

Samo ko se usudjuje dirnuti u osinje gnijezdo? Odmah ce biti antiislamista, antiNasegPrvogMedjuNama Alije i sl. Dok se voda razbistri i dok pojedinim institucijama ove zemlje otvrdnu muda bice uskakanja u stanove i privodjenja. Polako kad vec ne moze brzo.
Prvi koji su pisali pricu o Scepi je Slobodna Bosna, motivisana time sto ih je Avaz popljuvao radi antibosnjackog pisanja, kao i nekolicinu drugih novinara. Prica pocinje time sto je neki od tih spomenutih novinara sreo poznatog crnogorskog diplomatu, koji mu je ispricao pricu kako je Radoncic dobio nadimak Scepo, a onda su se oni poslje toga posvetili banaliziranju i dokazivanju cijele price, ovdje mozes procitati detalje:

http://www.mail-archive.com/[email protected]/msg02793.html

Prvi koji su se dalje pozabavili medijskim pripucavanjem Senada Avdica i Fahrudina Radoncica su bili Pecaninovi Dani koji su objavili ovaj clanak o agentu richardsu i onome sto su Avdic i Radoncin porucili jedno drugom kroz dane:

http://www.bhdani.com/arhiva/281/t28102.shtml

Moj stav o nasim medijima je takav da tvrdim da isti nisu nezavisni od politickog uticaja i da je svaki medij prijeka potreba stranaka da uticu na kreiranje volje mase. Prica o Scepi je tako sarena i zamaskirana i prljava igra novinara bila da se u njoj ne zna ni ko pije niko placa. Ista je produkt politike, a ne argumenata.
Ovdje nije prica o novinama nego o Fahrudinu Radoncicu. Pa eto po tebi novinari i njihove novine uzeli ga na zub 'onako'...

Zaboravljas namjerno da je Muslimovic na sudu svjedocio da je Fahrudin Radoncic KOSovski Scepo. Dakle Fahro je osoba koja od prvog dana ulaska na prostore ove nase BiH radi na njenoj destrukciji... ovako ili onako. Odradjuje zadatak. Nadam se da ce se kola slomiti preko njegovih ledja kad vec nisu preko onih koji su ga 'udomili' u BiH.
oridjidji
Posts: 5811
Joined: 07/09/2009 10:07

#2125 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by oridjidji »

Fair Life wrote:
oridjidji wrote:
Fair Life wrote:@oridjidji

Ne zajebaji praznom pricom. Sve se zna odavno. Istina je i tebi poznata ali eto ti imas zbog neceg obavezu da svojom pricom relativiziras istinu i stvoris zabunu.

Neka, postujem to.

Zivio

PS. Mozes li ti zamisliti uspjesnog novinara lista Danas da u momentu kad pocinje rat u BiH napusta onakav Zagreb i dolazi u Bosnu, u Sarajevo. Patriotizam??

Pa on sa BiH nije u tom momentu imao nista. Niti je u njoj rodjen, niti ej u njoj kad zivio. Jednostavno mu je receno da mora ici a opet drugima u BiH receno da ga moraju primiti i uglaviti negdje odakle bi mogao nesmetano nastaviti raditi za "sluzbu".

Jos ako kroz glavu proturis informaciju da je jedan od osnivaca SDA i jedan od Alijinih najblizih saradnika bio Salem Sabic, pukovnik KOS-a koji je zivio u Zagrebu, a nas vajni "uspjesni" novinar Fahro dolazi iz Zagreba... ihaaj.

Samo ko se usudjuje dirnuti u osinje gnijezdo? Odmah ce biti antiislamista, antiNasegPrvogMedjuNama Alije i sl. Dok se voda razbistri i dok pojedinim institucijama ove zemlje otvrdnu muda bice uskakanja u stanove i privodjenja. Polako kad vec ne moze brzo.
Prvi koji su pisali pricu o Scepi je Slobodna Bosna, motivisana time sto ih je Avaz popljuvao radi antibosnjackog pisanja, kao i nekolicinu drugih novinara. Prica pocinje time sto je neki od tih spomenutih novinara sreo poznatog crnogorskog diplomatu, koji mu je ispricao pricu kako je Radoncic dobio nadimak Scepo, a onda su se oni poslje toga posvetili banaliziranju i dokazivanju cijele price, ovdje mozes procitati detalje:

http://www.mail-archive.com/[email protected]/msg02793.html

Prvi koji su se dalje pozabavili medijskim pripucavanjem Senada Avdica i Fahrudina Radoncica su bili Pecaninovi Dani koji su objavili ovaj clanak o agentu richardsu i onome sto su Avdic i Radoncin porucili jedno drugom kroz dane:

http://www.bhdani.com/arhiva/281/t28102.shtml

Moj stav o nasim medijima je takav da tvrdim da isti nisu nezavisni od politickog uticaja i da je svaki medij prijeka potreba stranaka da uticu na kreiranje volje mase. Prica o Scepi je tako sarena i zamaskirana i prljava igra novinara bila da se u njoj ne zna ni ko pije niko placa. Ista je produkt politike, a ne argumenata.
Ovdje nije prica o novinama nego o Fahrudinu Radoncicu. Pa eto po tebi novinari i njihove novine uzeli ga na zub 'onako'...

Zaboravljas namjerno da je Muslimovic na sudu svjedocio da je Fahrudin Radoncic KOSovski Scepo. Dakle Fahro je osoba koja od prvog dana ulaska na prostore ove nase BiH radi na njenoj destrukciji... ovako ili onako. Odradjuje zadatak. Nadam se da ce se kola slomiti preko njegovih ledja kad vec nisu preko onih koji su ga 'udomili' u BiH.
Ako istina to sto kazes istom mu zelim propast. Ako nije, zelim mu politicki uspjeh. Medjutim sta se desavalo na tome zatvorenom sudskom rocistu ne mogu tvrditi. Ne povodim se olako za medijskim spekulacijama i onome sto nasi mediji govore jer znam dobro koliko su pod uticajem stranaka Svi vide manu drugog, a nevide svoje i politika dvostrukih arsina me itekako nervira. Jednim je sve dozvoljeno drugim nije i svi nazor guraju tu politiku. O Muslimovicu sam procitao mnogo loseg, sta je od toga istina sam ne znam, pricu o tome da je bio KOS-ov agent sam upoznao kroz citanje Seferove Drzavne Tajne.
Ne znam kakav mu je doprinos bio kao generalu Armije BIH-a i cemu je sve kumovala Muslimoviceva volja i dali je i dalje sluzbovao KOS-u za vrijeme rata u BIH i poslje njega ili je pobjegao od iste sluzbe kao i mnogi u fazi raspada zemlje i nasao svoju stranu na kraju price. Medjutim Sefer je u svojim knjigama i dokumentarcu generali u neku ruku pohvalio sebe, a popljuvao sve druge, iako ga cijenim kao covjeka i borca i njegov doprinos u gradjenu p. lige i prve armije BIH, nevjerujem generalima koji za sebe tvrde da su nepogresivi bili, a druge su strasno popljuvali etiketiravsi ih epitetima KOS-ovaca i izdajnika kao da su samo oni cinili prave stvari u ratu, a drugi nisu.

O tome sta je bilo na tome zatvorenom sudskom rocistu izmedju Fahre i onih koji su ga nazivali Scepom ne znam zaista, medjutim znam samo jedno stvari su ostale iste kao i prije toga rocista, tako da ne znam jeli istina nasla svoje mjesto do ljudi ili nije.
Post Reply