Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednosti

Post Reply
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#1676 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by KatarinaKosaca »

VjecitiStudent wrote:
KatarinaKosaca wrote: Ponavljam ko god da je potpisao Dejton ili mogao da ga potpiše, ja mu ne zamjeram, bio Lagumdžija ili
Alija ili moj komšija sa petog.
Sad kad nema argumenta za izmišljeno školovanje, sad neko drugo lupetanje. Ko god zna na svojoj koži jad i čemer ljeta 1995 taj neće zamjeriti Djeton. Hoće onaj ko nije čuo metka ili onaj ko želi izjednačavanjem krivnje amnestirati Karadžića. Nađi se sam.
a
Pa sto onda ne potpisasmo nesto jos 1992.?
Zato što je MIlošević tek stvarao Veliku Srbiju i zato što je postojala SAO Krajina. Pa su bili moćni da ucjenjuju. Iako sa "objektivnim koji misli svojom glavom" :-) , nisam diskutirala. I otići ćemo predaleko, ima puno tema o Dejtonu. Ovo je bila replika Popajiću, saloncu .

btw...Da, zaboravih. Naravno, zato što su objektivni, nadnacionalni nenacionalisti i komunistički lamentici bacali cvijeće JNA i vjerovali u opći spas od strane te skupe i zločinačke soldatetke.. I to , naravno. Ovakvi isti koji danas po forumu plaču za tom istom JNA.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#1677 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by VjecitiStudent »

KatarinaKosaca wrote:Zato što je MIlošević tek stvarao Veliku Srbiju i zato što je postojala SAO Krajina. Pa su bili moćni da ucjenjuju. Iako sa "objektivnim koji misli svojom glavom" :-) , nisam diskutirala. I otići ćemo predaleko, ima puno tema o Dejtonu. Ovo je bila replika Popajiću, saloncu .
Iz ugla obicnih ljudi, sporazum je morao biti potpisan jos 1992., iz ugla onih kojima je bila povjerena sudbina zemlje, nije trebao biti potpisan ni 1995.
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#1678 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by simonese »

Fahri treba poklonit svarc Mercedes pa neka se vozika po gradu a mi masemo zastavicama i bacamo karanfile
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#1679 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by KatarinaKosaca »

VjecitiStudent wrote:
KatarinaKosaca wrote:Zato što je MIlošević tek stvarao Veliku Srbiju i zato što je postojala SAO Krajina. Pa su bili moćni da ucjenjuju. Iako sa "objektivnim koji misli svojom glavom" :-) , nisam diskutirala. I otići ćemo predaleko, ima puno tema o Dejtonu. Ovo je bila replika Popajiću, saloncu .
Iz ugla obicnih ljudi, sporazum je morao biti potpisan jos 1992., iz ugla onih kojima je bila povjerena sudbina zemlje, nije trebao biti potpisan ni 1995.
Iz ugla nekoga ko ima sjećanje Srbi su najavljivali kolektivni suicid ukoliko ostanu u nečem što se zove BIH. 1995 su stvari po njih bile drugačije pa su potpisali. Svako ostalo šupljiranje je licemjerno iz udobne fotelje i bez metka u tijelu.
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#1680 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by 1gorstak »

VjecitiStudent wrote:
KatarinaKosaca wrote:Zato što je MIlošević tek stvarao Veliku Srbiju i zato što je postojala SAO Krajina. Pa su bili moćni da ucjenjuju. Iako sa "objektivnim koji misli svojom glavom" :-) , nisam diskutirala. I otići ćemo predaleko, ima puno tema o Dejtonu. Ovo je bila replika Popajiću, saloncu .
Iz ugla obicnih ljudi, sporazum je morao biti potpisan jos 1992., iz ugla onih kojima je bila povjerena sudbina zemlje, nije trebao biti potpisan ni 1995.
Kakav sporazum devdeset druge ?
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#1681 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by mrtva kokoš »

da nije mislio na Kutiljerov plan :roll:
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#1682 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by KatarinaKosaca »

Ma. nije mislio ni na šta konkretno, nego valja kako god od Alije napraviti zločinca i izjednačiti ga sa Karadžićem pod plaštom neutralnosti, objektivnosti i nadnacionalnosti. E, pa kad puce u tebe, jarane, nema objektivnosti. Subjektivan si htio ili ne. Naravno ko je sjedio u Njemačkoj ne poznaje taj osjećaj
e
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#1683 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Control panel »

sta je ovo jeli ovo zavrsena smjena. ja se taman ukljucio a ono farini otisli.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#1684 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by KatarinaKosaca »

Control panel wrote:sta je ovo jeli ovo zavrsena smjena. ja se taman ukljucio a ono farini otisli.
Loše su ti dali upute u centrali (u svemu ste neogranizirani :-) ) , ja nisam Fahrina. :lol:
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#1685 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by zonbirile »

čija li si jadna,a tako lijepog nicka
Agic Nurija
Posts: 821
Joined: 22/06/2007 09:23

#1686 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Agic Nurija »

KatarinaKosaca wrote:Ma. nije mislio ni na šta konkretno, nego valja kako god od Alije napraviti zločinca i izjednačiti ga sa Karadžićem pod plaštom neutralnosti, objektivnosti i nadnacionalnosti. E, pa kad puce u tebe, jarane, nema objektivnosti. Subjektivan si htio ili ne. Naravno ko je sjedio u Njemačkoj ne poznaje taj osjećaj
e
Draga "Katarina", postoje razni "učesnici" u vrhu bosanske političke oligarhije, pa slijedom toga i različiti efekti njihovog djelovanja. Ovdje je tema neki fahro crnogorac i njegova pojava u bosanskom političkom svijetu kao vođe odbrane i zaštite, upravo političkog djela A. Izetbegovića. Djela?! Kako se može govoriti o djelu druga tita, kada je njegovo djelo umrlo s njim, nestalo u nepovrat?! A. Izetbegović nije i ne može biti zločinac tipa Karadžića i ostatka četničkoustaške kompanije, koja je 1992-95 počinila najgnusnija nedjela i zločine u poslednjih stogodina bosanske historije, ali....Čak da zaboravimo sve one optužbe "borogovaca" o četničkim špijunima, srbalijama, velikosrbima muslimanske vjere itd....Zašto A. Izetbegović nikada i nigdje nije nastupio, recimo sa sloganom svojstvenim svim "normalnim" predsjednicima svojih zemalja i zemaljskih naroda, kao: "Ja sam predsjednik svih Bosanaca, ma kako se oni trenutno na papirima pisali i nacionalno osjećali i ja ću istrajati na očuvanju naše zajedničke domovine i nikada, ni skim i ni u čije ime neću pristati da razgovaram o bilo kakvoj vrsti podjele moje zemlje i njenog stanovništva!"......
Da je ovo nekada stvarno i izrečeno, makar i ne ostvareno u potpunosti, pa da bilo ko od "nasljednika" izađe i kaže kako nastavlja putem "prvog predsjednika...>", rasprava naša, u zemlji i inostranstvu bi odavno poprimila sasvim druge i drugačije konotacije. Ovako, konfuzija za konfuzijom i vječno ista pitanja koja se mogu sročiti u jedno: - Ima li nas Bosanaca ikakvih, bilo gdje i bilo zbog čega na ovom svijetu?
P. S.
Onaj ko želi da "zaštiti" muslimane, mora svoje djelovanje prenijeti u Rijad, jer u Sarajevu se od postanka branila i održavala bosanska država, a ona je bila i ostala zemlja bisanskog naroda, bez obzira na "vjere i vjerske institucije", od kojih ni jedna nikada nije bila, niti to može biti - vjera bosanskog naroda! Bog je jedan, ali i Bosna je samo jedna!
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#1687 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Control panel »

KatarinaKosaca wrote:
Control panel wrote:sta je ovo jeli ovo zavrsena smjena. ja se taman ukljucio a ono farini otisli.
Loše su ti dali upute u centrali (u svemu ste neogranizirani :-) ) , ja nisam Fahrina. :lol:
kako kaze ona narodna nije vanago nego se cuko po..o
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#1688 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Control panel »

zonbirile wrote:čija li si jadna,a tako lijepog nicka
ma katarina ti je provjerena anti SDP-ovka. ona bi i karadzica i mladica hvalila samo neka je protiv sdp-a.
ta mrznja je neshvatljiva.
da ona zna koliko mene zaboli neka stvar za fahrom, tihijem, lepim nikada mi nebi odgovarala. ali eto interesuje me dokle ta mrznja ide. ja mislim da je to malo genetski malo patoloski. uglavnom neizljecivo.

gore pomenuti su za mene hava, moja katarina. i sva sreca moja da nemam nikakvih dodirnih tacaka sa pomenutim, a kada bih ja njih hvalio ili branio ja bi se dobro zapitao jesam li ja nromalan.

ali kao sto rekoh i karadzic i mladic je super samo neka je protiv zlaje i SDP-a.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#1689 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nosara »

Control panel wrote:
zonbirile wrote:čija li si jadna,a tako lijepog nicka
ma katarina ti je provjerena anti SDP-ovka. ona bi i karadzica i mladica hvalila samo neka je protiv sdp-a.
ta mrznja je neshvatljiva.
da ona zna koliko mene zaboli neka stvar za fahrom, tihijem, lepim nikada mi nebi odgovarala. ali eto interesuje me dokle ta mrznja ide. ja mislim da je to malo genetski malo patoloski. uglavnom neizljecivo.

gore pomenuti su za mene hava, moja katarina. i sva sreca moja da nemam nikakvih dodirnih tacaka sa pomenutim, a kada bih ja njih hvalio ili branio ja bi se dobro zapitao jesam li ja nromalan.

ali kao sto rekoh i karadzic i mladic je super samo neka je protiv zlaje i SDP-a.
Zar je ta teta jos u opticaju...? :-)
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#1690 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Control panel »

Avdić u Indiju, a Arnaut u Beograd?
Avdić odbio kandidaturu za ambasadora u Srbiji
Autor: S. ŠKULETIĆ
27.01.2010. 09:20
Avdić: Poslao obavijest
Foto: Arhiv

Nakon višemjesečnog čekanja agremana od australskih vlasti, ove sedmice uspješno je okončana misija uhljebljivanja Damira Arnauta, savjetnika člana Predsjedništva BiH Harisa Silajdžića, a time i njegove supruge Sanje, savjetnice u tom kabinetu.

Arnaut će uskoro preuzeti funkciju ambasadora u Australiji, a ambasadorskoj fotelji nadaju se i pojedini savjetnici u druga dva kabineta Predsjedništva BiH.

Aktuelni sastav institucije kolektivnog šefa države do kraja mandata, odnosno do kraja ove godine, ima mogućnost imenovanja još šest ambasadora. Trenutno su upražnjene dvije ambasadorske pozicije - u Indiji i Kataru, a ove godine isteći će mandati četvorice bh. ambasadora.

Kako saznajemo, Sead Avdić službeno je obavijestio Ministarstvo vanjskih poslova da odustaje od kandidature za ambasadora u Beogradu. Odmah potom, ponuđena mu je pozicija ambasadora u Indiji, a Silajdžić istovremeno time pokušava ponovo imenovati Borišu Arnauta za ambasadora u Srbiji. To će, ovog puta, Beograd navodno prihvatiti, u skladu s dogovorom s nedavnog sastanka šefova diplomatija BiH, Turske i Srbije Svena Alkalaja, Ahmeta Davutolua (Davutoglu) i Vuka Jeremića u Beogradu.

U Katar će, kako nezvanično saznajemo, najvjerovatnije biti upućen Edhem Pašić, bivši ambasador BiH u Kuvajtu. Već krajem narednog mjeseca istječe mandat Branku Neškoviću, ambasadoru BiH u Rumuniji. Prema nezvaničnim podacima, kao njegov nasljednik spominje se Đorđe Latinović, savjetnik člana Predsjedništva BiH Nebojše Radmanovića.

Radovanović se vraća u julu

Krajem jula iz Brisela će se s pozicije ambasadora u Belgiji i šefa Misije BiH pri NATO-u vratiti Nikola Radovanović, što u oktobru očekuje i ambasadora BiH u Crnoj Gori Branimira Jukića. Iako se o njegovom povratku u BiH ne govori, mandat će u novembru isteći i bh. ambasadoru u Kuvajtu Jasinu Ravašdeu.




koliko zlobe ima u fahri to nije normalno. ostali se ne uhljebljavaju nego samo arnaut i njegova zena. :-)
Curranphill
Posts: 42
Joined: 21/10/2005 09:59
Location: Sarajevo

#1691 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Curranphill »

vidjeh ove rasprave oko dejtonskog sporazuma i ostalih ratnih pregovora (offtopic ali doci cu i do topica), pa ne odolih da ne dobacim. fali nam malo historijskih fakti. svaki mirovni sporazum, projektovan, naravno, od svjetskih interesdzija u kooperaciji sa srpskim i hrvatskim agresorom, od '92-'95. svaki od tih pregovora podrazumijevao je podjelu BiH, sto je na kraju i dejtonski sporazum u neku ruku zaokruzio. i aman, bosnu jos tad podijelili, iako suptilno, da bi danas se gusili u ovom sljamu i blatu truhle ideoloske zaostavstine i kojekakvih stranki. za pricu u o izjednacavanju zrtve i agresora smo haman najvise krivi mi (bosanci i hercegovci, bosnjaci, i ostali gradjani BiH), i naravno, institucije koje nisu ucinile skoro pa nista, sabotirali i ono sto se radilo (tuzba protiv srbije najbolji dokaz nase izgubljenosti i dezorijentiranosti kao drzave).da ne duljim. uglavnom, fali nam historijskih cinjenica, tamo cemo naci sve odgovore, ko smo, sta smo i gdje smo.

fahrudin radoncic - topic - nazalost, volio bih da je neko drugi topic, da neko drugi ima para ko sto ih on ima itd. ratnih profitera ovoj zemlji ne fali. gledamo ih svakodnevno. zbog licnih koristi, danas imamo vise od 50% nezaposlenosti bla bla bla. isti oni koji odrzavaju stanje, a fahro kao medijski magnat je sigurno jedan od njih, u vrijeme izbora bi prave nove slike, zgrade, obecanja, vizije i kojekakve projekte. iskreno, podrzao bih svakog ko bi npr. otvorio fabriku, iskoristio sve potencijale koje ova zemlja ima u korist njenog napacenog naroda koji pati u neimastini i izolaciji-. komplet politicka garnitura (naravno, vecina, postoje i rijetki casni izuzeci) je doprinijela stanju kakvo je danas, tako da ne treba cuditi sto je stranaka sve vise, svi bi u parlament, jer budimo realni, najisplativija profesija u BiH je politicar - kenjator, prodavac magle, profiter, ubleha, neznalice i seljaci na vlasti.
naravno, fahro u svemu ovom ima najvise svog interesa, ne znam iz cega se sastoji njegova vizija vlasti, koja je fora. u svakom slucaju, najvise je zaradio od narodne neupucenosti, nepismenosti, neprosvijetljenosti i lakovjernosti.
zato danas ima priliku da nudi projekte i zamajava ljude,. ako zaista napravi kakav egzistencijalan ekonomski projekat, cestitacu mu bez obzira na sve sage i sranja koja je avaz, kao novina proturio javnosti kroz sve ove godine nesretnog djelovanja. da avaz nije jednoideoloska organizacija, firma, stranka, sta vec, imali bi zdravije drustvo.
boze zdravlja i hajra za Bosnu i dobre Bosnjane.
neka je mir sa vama :skoljka:
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#1692 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Control panel »

skolarac wrote: To je Daytonski mirovni sporazum ili Daytonski sporazum,a ne Daytonski ustav,jedini legalni Ustav je Republike BiH.

Sto se tice entitetskog glasanja,bosnjacki delegati u skupstini daytonske BiH su mogli svaki daytonski zakon zaustaviti proglasavajuci da je ugrozen bosnjacki nacionalni interes, sto i jest uvijek bio slucaj, jer su daytonski zakoni uvodili entitetsku podjelu drzave, dok su ukidali gradjanske zakone Republike BiH, sto je direktan udarac na opstanak Bosnjaka koji nemaju rezervne domovine.
ma sad ce to sve fahro da poslozi. a bosnjacima ce teci med i mlijeko.

i usput kaze se htio, a ne htjeo. ali dobro nije zamjeriti. dalek je put od skolarca do diplomanta.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#1693 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by VjecitiStudent »

VjecitiStudent wrote:
skolarac wrote: Sramota jedna da ova djecurlija ne znaju ni sta nam u Daytonskom ustavu pise.
To je Daytonski mirovni sporazum ili Daytonski sporazum,a ne Daytonski ustav,jedini legalni Ustav je Republike BiH.

Sto se tice entitetskog glasanja,bosnjacki delegati u skupstini daytonske BiH su mogli svaki daytonski zakon zaustaviti proglasavajuci da je ugrozen bosnjacki nacionalni interes, sto i jest uvijek bio slucaj, jer su daytonski zakoni uvodili entitetsku podjelu drzave, dok su ukidali gradjanske zakone Republike BiH, sto je direktan udarac na opstanak Bosnjaka koji nemaju rezervne domovine.
Ludilo ...
Prekookeanski druze, koji je Ustav trenutno vazeci u BiH?
Za tvoju informaciju, svi Daytonski "zakoni" pa i odredbe o entitetskom glasanju su postali punovazni odmah nakon sto su rahmeltija, Hare i Sacirbej stavili svoje potpise.
Nakon toga, mozemo se samo kajati, a ko sto stara poslovica kaze "nakon hebanja, nema kajanja".
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#1694 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by zonbirile »

sve je sjajno bajno,samo Bosna i raja u banani.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45461
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#1695 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Chmoljo »

skolarac wrote: To je Daytonski mirovni sporazum ili Daytonski sporazum,a ne Daytonski ustav,jedini legalni Ustav je Republike BiH.

Sto se tice entitetskog glasanja,bosnjacki delegati u skupstini daytonske BiH su mogli svaki daytonski zakon zaustaviti proglasavajuci da je ugrozen bosnjacki nacionalni interes, sto i jest uvijek bio slucaj, jer su daytonski zakoni uvodili entitetsku podjelu drzave, dok su ukidali gradjanske zakone Republike BiH, sto je direktan udarac na opstanak Bosnjaka koji nemaju rezervne domovine.
:roll: šta je, inače, ustav?

ustav je najviši pravni akt neke države.

koji je najviši pravni akt države?

Dejtonski mirovni sporazum.

hoćeš mi objasniti zašto sam ja odgovarao DMS umjesto ustava RBiH na Ustavnom pravu kod Nedžada Duvnjaka?
brdo
Posts: 432
Joined: 26/11/2006 10:59

#1696 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by brdo »

ko je taj Fahro uopste?gdje se do sada nalazio?
Agic Nurija
Posts: 821
Joined: 22/06/2007 09:23

#1697 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Agic Nurija »

brdo wrote:ko je taj Fahro uopste?gdje se do sada nalazio?
U rezervnoj postavi SDA...., za nedajbože!
User avatar
mustang
Posts: 230
Joined: 16/12/2009 08:40
Location: negdje u Sibiru

#1698 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by mustang »

ogroman broj simpatizera i u Travniku :?: po exstremnim vremenskim uslovima ispod -8 :mrgreen: :skoljka:
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#1699 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nosara »

mustang wrote:ogroman broj simpatizera i u Travniku :?: po exstremnim vremenskim uslovima ispod -8 :mrgreen: :skoljka:
Kad igra mecka okupi se ogroman broj dokonih... Ne znaci da su pristalice mecke, vec ih zabavlja kako igra...
User avatar
11sumirp
Posts: 573
Joined: 01/10/2009 09:07
Location: primus je u bunkeru

#1700 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by 11sumirp »

mustang wrote:ogroman broj simpatizera i u Travniku :?: po exstremnim vremenskim uslovima ispod -8 :mrgreen: :skoljka:

Pravi megalomani,sve nesto OGromno :evil: 100 dusa al ogromnih :evil:
Post Reply