Fahrin formalni ulazak u politiku - miniSTAR nebezbednosti

Post Reply
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#501 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Neelix »

rota_laz wrote:
Šta ja znam, Berluskoni ima Milan, da neće Fahro uzet Bordo tim, uvjeren sam da onaj najmanji sarajevski klub neće ni pod razno...
nazalost nece, ako mu ista zamjerim, to je sto je zadrti navijac Selje :roll:
spokojan
Posts: 455
Joined: 08/07/2009 16:00

#502 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by spokojan »

Sad vise nije tajna. Fahro i formalno ulazi u politiku s velikim ambicijama.

Idemo malo komentirati sta su njegovi motivi za ulazak u politiku. Do sada su nabrojani sljedeci vjerojatni motivi:
1. Imunitet
2. Upravljanje infrastrukturnim projektima kao prilika za ogromnu zaradu
3. Preostale privatizacije kao prilika za veliku zaradu
4. ...?

Gledam ga sinoc na televiziji i nevjerojatno je koliko je taj covjek primitivan. Izgleda primitivnije i od dodika. Ipak imam dojam da ce dobiti minimalno 30% glasaca bosnjackog naroda jer dira u tanke zice manipulirajuci osjecajima ljudi od kojih vecina nije u mogucnosti prepoznati manipulatora, vuka u janjecoj kozi.

Vec mjesecima priprema bosnjacko glasacko tijelo populistickim temama. Izmislja teze da su hrvati poklopili i ugrozili bosnjake (zamislite). Napada bankare jer satro stiti ugrozene gradjane, pa zasto im on ne posudjuje novac?! Zatim veliki je protivnik poskupljenja struje. Sve populisticke teme.

Medjutim, vec po prvom nastupu se vidi njegov nizak kapacitet za komunikaciju u eteru i pred kamerama. Lako je bilo kenj..i iz sjene. Mogli bi ga sad na javnim duelima poderati haris, zlatko i slicni ... ako se slucajno ne desi kakva koalicija.
trofej
Posts: 477
Joined: 05/06/2009 04:36

#503 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by trofej »

... stop atacima na (...): državno djelo predsjednika Alije Izetbegovića - istakao je Radončić. On naglašava da je kriza šansa, a ne katastrofa, ... (Autor: F. Vele)
Državno djelo Alije Izetbegovića je malo klerofašističkog trona oko Begove džamije. Naravno da je kriza šansa za Fahrudine Radončiće, jer oni odano slijede najdestruktivniju i, ujedno, najprofitabilniju, a ona je po Aliji Izetbegoviću: „Narod koji spava može se probuditi samo udarcima.“ Pošto genocidni udarci nisu mogli probuditi Bošnjane i sa ovog „lažnog“ preseliti ih na prečac na onaj „istiniti svijet“, na redu su završni bosnocidni udarci.
Last edited by trofej on 24/09/2009 18:32, edited 1 time in total.
User avatar
rota_laz
Posts: 65
Joined: 28/08/2009 10:00

#504 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by rota_laz »

Neelix wrote:
rota_laz wrote:
Šta ja znam, Berluskoni ima Milan, da neće Fahro uzet Bordo tim, uvjeren sam da onaj najmanji sarajevski klub neće ni pod razno...
nazalost nece, ako mu ista zamjerim, to je sto je zadrti navijac Selje :roll:

Čuj to? Nisam imao takav dojam. Zapravo nisam imao nikakav dojam, već sam logički razmišljao. Ko bi uzeo pod svoje najmanji sarajevski klub. To je van političke i svake druge pameti. Najozbiljnije svako vezivanje za taj "najniži oblik udruženog igranja" mogao bi biti politički poguban.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#505 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by JThomas »

eh, ne iznenađuje me nimalo vidjeti da navijači mlađeg sarajevskog prvoligaša čak i na temi o fahrudinu radončiću nalaze za shodno da pljuju po instituciji od koje su stvoreni :skoljka: neorocjenjivo.

gdje bi vam kraj bio da tom predanošću idete i na utakmice kojom pljujete po želji, možda biste nekad i napunili svoj stadion... :skoljka: :skoljka:
nigdje.nikog
Posts: 702
Joined: 23/09/2007 23:36

#506 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by nigdje.nikog »

Zamislite kakav je to covjek koji je dobar sa Milom Djukanovicem, dobar sa Miskovicem, dobar sa Gasijem...

i koji kaze - moramo sacuvati lik i djelo Alije Izetbegovica.

Meni to ne da lici na KOS, to meni lici na Kosovo (da vam prevedem - otcjepljenje RSa!)
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#507 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Neelix »

a zamisli kakav je to "covjek" koji pljuje po lideru odbrane svoje zemlje od najcrnjeg moguceg oblika agresije?

naravno da moramo sacuvati lik i djelo Alije Izetbegovica. :thumbup:

i "otcijepiti" se od moralnih nula, tipa tvog shefa :)
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#508 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by JThomas »

i ovaj, ako nije glupo pitanje...kako se tačno u čuvanje alijinog djela uklapa partnerstvo s ministrom u slobinoj vladi i sponzorom agresije na BiH?
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#509 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by kiky »

a taman sam mislio da je bosanski politički cirkus prepunpun klovnova ...
kad, vidi čuda, ima mjesta za još ...
The Silent Man
Posts: 714
Joined: 13/10/2008 21:57

#510 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by The Silent Man »

oridjidji wrote:
Patron of Formello wrote:
etanol wrote:Takvi smo mi Bošnjaci, kod nas je svako ko zasuče rukave i postigne nešto svojim radom lopov, kriminalac i izdajnik.
Fahro samo napred :thumbup: :bih:

Budi ljubazan pa mi navedi sta je fahro postigao svojim radom?
Alija mu je dao pare u ratu koje su trebale biti ulozene u armiju BiH da osnuje svoju sugavu jednonacionalnu novinu.
Kasnije je oteo stampariju Oslobodjenju.Nakon toga je digao kredite da izgradi svoju gradjevinu na mjestu zgrade Oslobodjenja.Nakon toga je zamalo propao zbog kreditnih zaduzenja pa mu je u pomoc dosao brat lopov Miskovic koji je sagradio onaj toranj sa gradjevinskim felerom na osmom spratu.
Jedini uspjeh masnog kepeca je taj sto pljuje ljude po svojoj prljavoj novini.
A ja mu zelim iskreno da pobjedi na izborima i da odvede ovu drzavu u totalnu propast pa valjda ce se onda nacionalno osvjestena stoka probuditi i uraditi nesto na izborima 2014-te da se pocnemo cupati iz govana.
Alija je dao novac i za osnivanje Avaza, Slobodne Bosne, Dana i jos pojedinih novina, kao i za mnoge druge medije. Kad im je Alija valjao isti su ga i hvalili. A danas svi zaboravljaju ko im je novac dao. Pa pljuju ruku koja ih je pomogla, svi to rade osim Fahre. Medjutim Slobodna Bosna i Dani su postali sve ono sto nekada nisu bili. Nekada nisu bili fobicni prema svome narodu i nisu pljuvali po Aliji, reisu i drugima. Medjutim danas ne peru usta od njih. Sto li? Pa oni su se ustrijemili na sve one koji su bili u Bosni ponos i dika. Pljunuli su na svacije dobro, sa deset poturenih lazi. Alagica su zivog zakopali, Nasera takodjer, ni Sefer im nije bio dobar sve dok nije se vratio is Seveningena i td. Senad Avdic i Senad Pecanin nisu se potrudili da naprave objektivne novine, vec novine koje ce uvijek biti necija produzena ruka i sluziti za obracune. Ni Avaz nije profesionalan medij, medjutim dosta je objektivniji od njih. Fahrin Avaz je hvalio i pljunuo na onoga ko je svojim potezima i zasluzio da bude pohvaljen ili pljunut.
.
ehee sto me sad podsjeti na zgodu kada je Senad Pecanin digao frku i neuzubilo kada je Goran Bregovic navodno rekao "yebes Aliju" , pa nema bilo je ako odes na Dugme - onda si cetnik! :)
A sad nekako Dani automatski blokiraju u stampariji ako ima jedna normalna recenica o Aliji :)
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#511 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by valterbranisarajevo »

Raskol u SDA raste Tihić okuplja sela, a Izetbegović gradove

SARAJEVO – Od svibanjskog kongresa SDA, kada je ponovno za čelnika stranke izabran Sulejman Tihić, ova najjača bošnjačka stranka sve više ide u raskol. Iako visoki dužnosnici SDA ne žele priznati da se njihova stranka strmoglavce cijepa, činjenice govore da se upravo to događa. Tihićev protukandidat Bakir Izetbegović poslije Petog kongresa izjavio je da neće dozvoliti cijepanje SDA. No, prije nekoliko dana je izjavio da u “SDA ima pomalo letargije, depresije i nema pravih rješenja i energije” da se odgovori teškom političkom trenutku u BiH, ali da će se potruditi da se popravi što se može, a uzda se u podršku članova SDA iz gradova.

Raskol od Mostara do Bihaća

Naime, na Petom kongresu stranke nakon izbora Sulejmana Tihića, federalni premijer Nedžad Branković odmah je podnio ostavku. Tihić je ubrzo izabrao novog premijera Mustafu Mujezinovića, koji od problema ne zna gdje udara. Smijenio je ministra sigurnosti BiH Tarika Sadovića, a još nije imenovan predloženi Sadik Ahmetović. U međuvremenu federalni ministar Salko Obhođaš daje ostavku, koji je u svojim izjavama optuživao Tihića za sve probleme koji su nastali oko koridora Vc.
I bivši državni premijer Adnan Terzić, također diže sidro iz SDA, pojašnjavajući da njegova stranka nije htjela prihvatiti njegov program za izlazak BiH iz političke i ekonomske krize. Činjenica je da je do raskola u SDA došlo i u Mostaru, nakon što je na jednoj od bezbrojnih sjednica Gradskog vijeća Mostara, bivši predsjednik tog tijela Murat Ćorić za govornicom rekao da SDA više ne želi isticati svog kandidata za gradonačelnika Mostara, te na taj način poklonio novi izbor Ljubi Bešliću iz HDZ-a BiH, postalo je više nego evidentno da stvari unutar najjače bošnjačke stranke i izborne pobjednice u Mostaru ne funkcioniraju na najbolji način.
Sve je počelo, podsjetimo, u kampanji za predsjednika SDA, kada se Gradski odbor u Mostaru podijelio na pristalice Sulejmana Tihića i Bakira Izetbegovića. SDA se cijepa i u Unsko-sanskoj županiji. I na kraju cijepa se na one članove stranke koji žive u gradovima, a i dalje podržavaju Izetbegovića i one sa sela koji su okupljeni oko Sulejmana Tihića.

Neosnovane spekulacije

Predsjednik Glavnog odbora SDA Halid Genjac i pored pobrojenih neumitnih činjenica o raskolu u ovoj stranci ne priznaje da se to događa. “I pored svega mislim da su neosnovane spekulacije o rascjepu u SDA. Ljudi svakodnevno prelaze iz stranke u stranku i takva pojava nema neki preveliki značaj za SDA. Neki su poslije kongresa napravili taj čin ili razmišljaju da odu”, pojasnio je Genjac za Dnevni list. Na naše pitanje znači li to da SDA nikada nije bila jača, Genjac je odgovorio smijehom. “SDA ima problema u vlasti s ostalim vladajućim strankama i moramo naći vrlo žurne odgovore na ta pitanja i moramo utegnuti svoje redove. Ali to se i ranije događalo i ništa tu nije neobično”, riječi su našeg sugovornika. Žali li osobno što i Terzić napušta SDA Genjac je opet odgovorio sa smijehom konstatirajući da “svatko ima pravo razmišljati svojom glavom!” Za depresiju u SDA koja vlada po mišljenju Izetbegovića, smatra da to novinari nisu dobro prenijeli. Vratio se u razgovoru na narod kojeg muče vrlo teška pitanja, dodajući da će to sve riješiti usvojeni kongresni dokumenti i SDA treba samo malo vremena da uzme daha i nema tu niti govora o depresiji, a još manje o cijepanju SDA?!

Nema podrške reisa

Od općih izbora prije tri godine Tihić nije u dobrim odnosima ni s reisom Mustafom Cerićem, jer je on podršku za člana Predsjedništva BiH dao Harisu Silajdžiću. I to je jedan od razloga što je došlo do raskola u SDA, jer mnogi članovi ove stranke tvrde da je važna podrška reisa. Na Bajram namazu pored reisa je opet sjedio Silajdžić, a Tihića nije bilo.

Terzić: Znam što hoću!

Iako je Adnan Terzić odlučio napustiti SDA i prijeći u jednu novu stranku koja se tek treba osnovati u razgovoru nam nije želio ni demantirati ni potvrditi ovu vijest. “Ono što u SDA govore o meni to govori više o njima. Činjenica je da znam što hoću i ponudio sam SDA svoj program rješenja za političku i još bolji za prevladavanje ekonomske krize u zemlji, ali izgleda da to njih ne zanima. Dobro ću razmisliti o svemu i tek onda donijeti konačnu odluku”, riječi su Terzića.

Piše: R. Dautefendić

Dnevni list
spokojan
Posts: 455
Joined: 08/07/2009 16:00

#512 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by spokojan »

ljudi moji, volio bih da predizborna kampanja pocne odmah, pa da malo gledam tv duele i debate izmedju harisa, zlatka, sulejmana i fahre.

to ce biti milina gledati i slusati. to bi morao biti nevidjeni cirkus.

fahro ima mnoge adute s kojima ulazi u politiku, od podrske vrha IZ, pa do podrske avaza za koju ce se takodjer boriti, kako sam kaze :)

medjutim, sudeci po ovih nekoliko tv nastupa covjek ne pokazuje prevelik potencijal za javni nastup. izgleda nekako nemusto i primitivno, usiljeno i napuhano, kruto i tankih zivaca.

bit ce zanimljivo gledati kako ga gore spomenuti aduti uzdizu u visine, a onda ga njegovi nastupi na tv-u vracaju u djetinstvo ...

kakve su prognoze, koliko bi postotaka od glasaca bosnjaka dobiti na sljedecim izborima. procjenjujem da je to negdje oko 30%.
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#513 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by valterbranisarajevo »

Sada su na dnevniku FTV-a rekli da će tužilaštvo BiH ispitati Radončića u istrazi o slučaju Trusina..
Silkwood
Posts: 178
Joined: 28/12/2008 11:05

#514 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Silkwood »

Znači novina Avaz, odsada će svoditi na:
-pola članaka o Selimovićima, a pola hvalospjevi o Radončićevoj stranci. :zjev:
Last edited by Silkwood on 24/09/2009 20:02, edited 1 time in total.
Agic Nurija
Posts: 821
Joined: 22/06/2007 09:23

#515 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Agic Nurija »

spokojan wrote:Procitah intervju s vlasnikom avaza, a gdje drugo nego u avazu. U zadnje vrijeme sebe poceo hvaliti veoma cesto u svojim novinama, medjutim dvije stvari strse iz intervjua:

1. Fahro porucuje da nece dopustiti cenzuru IZ i Rijaseta.

2. Takodjer tvrdi da su Bosnjaci ugrozeni od hrvata u fbih jer su hrvati toboze ekonomski poklopili bosnjake.

Ovo prvo je kreiranje straha kod vjernika muslimana. Zar ne vidimo svi kakvi sekularni vjetrovi pusu sa zapada? U hrvatskoj se predsjednik mesic zalaze za uklanjanje krizeva iz skola, bolnica i vojarni. Medjutim svi utjecajniji mediji mu daju podrsku u tome. Fahro se koristi emocijama vjernika kako bi toboze zastitio njihove interese.

Ovo drugo je tragikomicno. Tvrditi da se hrvati ekonomski poklopili bosnjake u federaciji je nebulozno. Prije svega, kod ekonomije nema nacionalnosti, a to pokazuje i sam fahro suradjujuci s partnerima iz srbije. Zatim, tvrditi da hrvati djeliuju preko zufera dervisevica je farsa kakve nema. Kao da nije bitno sto je direktor razvojne banke dzaferovic kredite plasirao naplacujuci usluge preko svoje privatne firme dzaferovic doo.

Fahro u tekstu izmedju redova najavljuje i moguci vlastiti ulazak u politiku za dobro svog naroda.

Sta mislite o ovakvim fahrinim tezama?
Sta mislite bi li fahro imao sanse za ozbiljniji uspjeh u politici?
Sta mislite sta bi bilo s nama kad bi on dosao na vlast?
Još jedan "adilbeg" na bosanskoj političkoj sceni, čovjek koji ima "sve", samo bi se još bavio "politikom".
Ali nebojte se, to je več poznata igra onih koji nastoje da "muslimaniziraju" bosanski narod, kojeg ni Turci za 400 godina ne stigoše privesti na "svoje" tursko sijelo i prelo.
Uostalom, politika je umjetnost govora pretvorenog u djelo, a Fahro je umjetnik koji gotova djela (bosanska država u obnovi) pretvara u prazne govore.
spokojan
Posts: 455
Joined: 08/07/2009 16:00

#516 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by spokojan »

fahrin formalni ulazak u politiku spada u red desetak najboljih mogucih politickih dogadjaja u drzavi.
hadzofield
Posts: 1411
Joined: 07/12/2008 19:27

#517 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by hadzofield »

Fahro je sirovina.... jos samo treba da i senad avdic osnuje stranku...
i jedan i drugi znaju pisati
al nijedan ni drugi ne znaju pricati ...
a u politici je bitna spika


jedva cekam ... Zlatko-Fahro dvoboj :)
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#518 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by valterbranisarajevo »

Bosanski Berlusconi s reisovom potporom


Fahrudin Radončić će formirati novu političku stranku. Motivi utemeljitelja "Dnevnog Avaza" se u BiH različito tumače. Za analitičare je ključno pitanje da li iza formiranja nove stranke stoji reis Mustafa Cerić.

Analitičari različito tumače Radončićevo stupanje na političku scenu BiH. Dok jedni opravdavaju odluku utemeljitelja Dnevnog Avaza da se stavi na čelo stranke ili političkog saveza koji će ponuditi ekonomski i nacionalni projekt izlaska BiH iz katastrofalne situacije, drugi u toj namjeri vide moguću destabilizaciju političkih prilika u ovoj zemlji.
Oprečne su i analize Radončićevih motiva. Psiholog i politički analitičar iz Tuzle Ibrahim Prohić kaže kako je moguće da Radončić ulazi u politiku "zbog finansijskih problema" i "oslabljenog uticaja na aktuelnu politiku".

"Najava političkog angažmana Fahrudina Radončića za sobom povlači niz kontroverznih pitanja, a ključno je da li iza ovog projekta na bilo koji način stoji reisu-l-ulema Islamske zajednice BiH, dr. Mustafa Cerić", kaže za Deutsche Welle Ibrahim Prohić, politički analitičar.

Ibrahim Prohić: "Glavni lik ove priče je reis Cerić"

"Ukoliko iza Radončića ne stoji reis, onda je taj projekat slabog dometa i osuđen je na propast. Međutim, ukoliko iza Radončića stoji reis kao vjerski lider sa nesumnjivim političkim uticajem, onda je to potpuno druga priča. Dakle, glavni lik ove priče nije Fahrudin Radončić, već reis Cerić", ističe Prohić.

Profesor na fakultetu islamskih nauka i poslanik u državnom parlamentu dr. Hilmo Neimarlija se nada da reis Cerić ne stoji iza Radončićeve političke partije "jer bi to značilo neopozivu političku instrumentalizaciju i stranačku banalizaciju funkcije i autoriteta reisu-l-uleme".

"Neke izjave i postupci reisa Cerića govore o a priori pozitivnom odnosu prema toj novoj stranci što nije dobro, premda to ne znači da bi reis trebalo da ima negativan odnos prema toj stranci. Međutim, taj pozitivan odnos ne znači da reis Cerić stoji iza osnivanja nove stranke", ističe Neimarlija.

Od stranke do stranke

Kakva je onda razlika u eksponiranju reisa Cerića u odnosu na SDA i Radončićevu stranku?

"Ja osobno držim skandaloznim činjenicu da se pred nedavne izbore u SDA-u, reis ulema javno upleo u unutarstranačke odnose, ali kod Bošnjaka još, na žalost, postoji inercija opraštanja te vrste istupa jer se SDA još uvijek doživljava kao stranka koja je označila kraj jednopartijskog sistema, ideologije koja je osporavala religiju. Međutim, u aktualnim okolnostima u kojima bi vrijednosti vjere i vjerska prava trebala biti nadsvođujuće ili predpolitičke vrijednosti, Islamska zajednica treba čuvati te vrijednosti, kako od stranačkih osporavanja, tako i od stranačkih prisvajanja", kaže Hilmo Neimarlija.

Radončić bi mogao pomrsiti račune velikim strankama u FBiH

Nema sumnje da će Radončićeva partija izazvati turbulencije na političkoj sceni BiH, mišljenja je i predsjednik Glavnog odbora SDA, Halid Genjac.

"Imajući u vidu značaj medija kakav je 'Dnevni Avaz' u BiH, ovo će sasvim izvjesno imati uticaja na politička zbivanja u BiH. Što se tiče SDA, mislim da neće biti značajnijeg prelaska iz SDA u taj novi politički subjekt. Procjenjujem da će manji broj ljudi imati nekih aranžmana, moguće je da će biti i prelazaka, ali mislim da će se raditi o malom broju", ističe Genjac.

Glavni i odgovorni urednik "Dnevnog Avaza" Sead Numanović vjeruje da bi na političkoj sceni u BiH moglo doći do značajnih promjena nakon formiranja stranke Fahrudina Radončića.

"Koliko ja znam, njegov fokus bi trebao biti ekonomija i budućnost, a ne svađe i prošlost. Vjerujem da Radončić ima istančan osjećaj za interese građanina i mogao bi pomrsiti račune velikim strankama, barem na prostoru Federacije BiH, koje su već dvadeset godina na vlasti i nisu baš imale rezultat kojim bi se mogle pohvaliti", tvrdi Numanović.

Radončić: "Stop siromaštvu i rasprodaji državnog blaga"

Utemeljitelj "Dnevnog Avaza", Fahrudin Radončić, tvrdi da nova politička partija "neće biti klinika za reanimaciju polumrtvih političara". Međutim, ne isključuje mogućnost prihvatanja uspješnih kadrova iz drugih stranaka koji su usljed liderskih i frakcijskih borbi gurnuti "ispod površine". Za "Dnevni Avaz" je izjavio kako želi zaustaviti atake na vjerske zajednice i državno djelo prvog bh. predsjednika Alije Izetbegovića.

Prioriteti njegovog političkog angažmana bit će "ekonomski razvoj zemlje, integracije u NATO i EU, izgradnja cijele BiH i smanjivanje međunacionalnih tenzija, povratak dostojanstvu, politici suvereniteta i državotvornoj svijesti". Također navodi kako želi zaustaviti siromaštvo i rasprodaju državnog blaga, korupciju, političku policiju i državnu mafiju te spriječiti izolaciju i samoizolaciju Bošnjaka, konflikte i dezintegracije.


Autor: Samir Huseinović

Odg. urednica: Marina Martinović

Deutsche Welle
za_sada_bez_dobrog_nicka
Posts: 1138
Joined: 28/09/2007 23:31
Location: 塞拉耶佛, サラエボ, سراييفو

#519 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by za_sada_bez_dobrog_nicka »

Boga mi, Berluscone je zatalasao...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55687
Joined: 15/12/2008 16:53

#520 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by ultima_palabra »

Neelix wrote:a zamisli kakav je to "covjek" koji pljuje po lideru odbrane svoje zemlje od najcrnjeg moguceg oblika agresije?

naravno da moramo sacuvati lik i djelo Alije Izetbegovica. :thumbup:

i "otcijepiti" se od moralnih nula, tipa tvog shefa :)
Možete kako hoćete, možete i koliko hoćete, ali nećete dokle hoćete :dance:
Alfa Kentaur
Posts: 382
Joined: 20/09/2009 08:56

#521 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Alfa Kentaur »

ultima_palabra wrote:
Neelix wrote:a zamisli kakav je to "covjek" koji pljuje po lideru odbrane svoje zemlje od najcrnjeg moguceg oblika agresije?

naravno da moramo sacuvati lik i djelo Alije Izetbegovica. :thumbup:

i "otcijepiti" se od moralnih nula, tipa tvog shefa :)
Možete kako hoćete, možete i koliko hoćete, ali nećete dokle hoćete :dance:
A o kome govoris, jel mozda o KPJ-u??
Alfa Kentaur
Posts: 382
Joined: 20/09/2009 08:56

#522 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Alfa Kentaur »

Za dobrim konjem se velika prasina dize! :wink:
Alfa Kentaur
Posts: 382
Joined: 20/09/2009 08:56

#523 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Alfa Kentaur »

U pravu si, poslovica moze biti dvosmislena.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55687
Joined: 15/12/2008 16:53

#524 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by ultima_palabra »

Alfa Kentaur wrote:
ultima_palabra wrote:
Neelix wrote:a zamisli kakav je to "covjek" koji pljuje po lideru odbrane svoje zemlje od najcrnjeg moguceg oblika agresije?

naravno da moramo sacuvati lik i djelo Alije Izetbegovica. :thumbup:

i "otcijepiti" se od moralnih nula, tipa tvog shefa :)
Možete kako hoćete, možete i koliko hoćete, ali nećete dokle hoćete :dance:
A o kome govoris, jel mozda o KPJ-u??
O bilo kojem faraonu i njegovim čankoliscima koji misle da su vječni i nedodirljivi.
Alfa Kentaur
Posts: 382
Joined: 20/09/2009 08:56

#525 Re: Fahrin formalni ulazak u politiku

Post by Alfa Kentaur »

Mozete zamisliti predizbornu debatu kad se sastanu Fahro i Zlaja... Bice zanimljivo... :lol: :-D
Post Reply