Kome se gadi Srebrenica

User avatar
Karadoz
Posts: 591
Joined: 30/06/2003 00:00
Location: Anamo tamo u ganjku

#1 Kome se gadi Srebrenica

Post by Karadoz »

Medjunarodni sud u Haagu priznaje unistenje oko 1000 razlicitih dokaza u vezi sa masakrom u Srebrenici, glavni razlog je HIGIJENA ... pere li to svijet ruke od SREBRENICE?

_______________________________________________________________

Haško tužilaštvo potvrdilo je da je oko 1.000 artefakata, među kojima lični dokumenti i kosti pronađene u masovnim grobnicama oko Srebrenice, uništeno.

Glasnogovornica Tužilaštva u Haagu Olga Kavran izjavila je da su "određeni artefakti" uništeni krajem 2005. i početkom 2006. godine, saopćio je u četvrtak BIRN-Justice Report.

- Većina tih predmeta je bila iz masovnih grobnica, raspadali su se i predstavljali rizik po zdravlje, rekla je Kavran.

Početkom maja ove godine, BIRN-Justice Report je pisao o uništavanju oko 1.000 artefakata u Haagu. Većina ih se odnosi na Srebrenicu, prema izvorima BIRN-Justice Reporta, i pronađeni su u masovnim grobnicama, zajedno s ostacima tijela ubijenih nakon pada ove, nekada UN-ove zaštićene enklave.

Glavni haški tužilac se u maju u Sarajevu sastao s predstavnicima udruženja iz Srebrenice i, prema njihovim tvrdnjama, rekao im da su neki artefakti uništeni.

- Rekao nam je da su to radili zbog propadanja dokaza, iz higijenskih razloga. Rekao je i da to nije urađeno u njegovom mandatu i da je to regularna procedura, kazala je Munira Subašić, predsjednica Udruženja "Pokret majke enklava Srebrenica i Žepa".

Prva reakcija Haškog tužilaštva na ove tvrdnje je bila da ne mogu "ni potvrditi ni demantovati" da je to urađeno. Nakon toga, Olga Kavran je rekla da negiraju da je tužilac kazao žrtvama u Sarajevu da artefakti jesu uništeni.

- Tačan citat onoga što je tužilac u Sarajevu rekao glasi: "U skladu s procedurama koje su slične onim kakve postoje u nacionalnim pravosudnim sistemima, prikupljeni materijal koji nije potreban za svrhe sudskih postupaka može se uništiti ukoliko, naprimjer, predstavlja veliku opasnost po zdravlje ljudi. U takvim situacijama bi ostali zabilježeni detaljni podaci o takvim materijalima, uključujući i fotografije istih", tvrdi glasnogovornica Tužilaštva.

Na pitanje da pojasni procedure koje spominje, glasnogovornica Kavran je odgovorila da ne može dati "dodatna pojašnjenja jer je to pitanje internih procedura Tužilaštva koje ne mogu razmatrati u medijima".

Tužilaštvo se odlučilo da zvanično potvrdi da artefakti jesu uništeni nakon što je Odbrana Vujadina Popovića, bivšeg šefa bezbjednosti Drinskog korpusa Vojske Republike Srpske, zatražila ponovno otvaranje svog dokaznog postupka. Odbrana Vujadina Popovića, prvooptuženog među "Srebreničkom sedmorkom" oficira vojske i policije bosanskih Srba, zatražila je od Sudskog vijeća dozvolu da ponovo otvori svoj dokazni postupak, navodeći da su došli do informacija o uništavanju preko 1.000 dokaznih predmeta pronađenih u masovnim grobnicama na području Srebrenice, koji su, tvrde, tokom postupka uvedeni u sudske spise.

- Niti jedan od ovih predmeta nije izložen kao dokaz za vrijeme suđenja Popoviću i ostalima, ali neki od njih su spominjani u izvještajima eksperata tokom iznošenja dokaza Tužilaštva, rekla je Kavran medijima u Haagu.

Ona je dodala i da su eksperti svoje izvještaje okončali "sredinom 2001. godine" te da su u tom trenutku radili s originalnim artefaktima. Tužilaštvo je nakon toga Odbrani dostavilo i listu na kojoj je oko 1.000 predmeta - kao što su lični dokumenti, uzorci kože, kostiju i kose žrtava ekshumiranih iz srebreničkih masovnih grobnica - koji su nakon evidentiranja i fotografisanja uništeni. Na listi se, tvrdi Odbrana, ne navodi datum uništenja.

Dokazni postupak na suđenju za zločine u Srebrenici i Žepi je do sada produžavan nekoliko puta izvođenjem dodatnih dokaza kako Tužilaštva, tako i Odbrane. Posljednje svjedočenje, u okviru dodatnog izvođenja dokaza Odbrane Drage Nikolića, zakazano je za srijedu i četvrtak, 15. i 16. juli. Prema dosadašnjem planu, završne riječi bi trebale biti izrečene 2. septembra, saopćio je BIRN-Justice Report.
Sargan
Posts: 330
Joined: 10/07/2008 21:06

#2 Re: Kome se gadi Srebrenica

Post by Sargan »

Prijatelju moj dragi sve je to vec unaprijed isplanirano.

Oni peru svoje zlocinacke ruke i onda nama jednom godisnje dodju u Potocare i kazu kako EU, USA i Trinidad i Tobago osjecaju sa zrtvama i kako zlocince treba kazniti. Za to dobiju pljesak i respekt naivnoga bosnjackoga naroda koji onda ode kuci i kaze: "Boze kako je onaj americki predsjednik fin dosao i ove godine u Srebrenicu a i onaj sa Trinidada i Tobagoa je isto fin i njemu je kaze zao nas. Onda ce naivni bosnjacki narod i dalje da trazi kosti svoje djece a ambasadori ce kod cetnika da popiju koju i da se smiju kako su jos jednom zamazali oci naivnim bosnjacima. I tako opet i naredne godine, i naredne godine i naredne godine...

Svijet sve radi na tome da se Srebrenica zaboravi a mi im uveliko pomazemo u tome!!
User avatar
8. sekretar SKOJ-a
Posts: 1242
Joined: 23/01/2005 18:49
Location: Galerija Marsaevi - Republika Bosna i Hercegovina.

#3 Re: Kome se gadi Srebrenica

Post by 8. sekretar SKOJ-a »

"U skladu s procedurama koje su slične onim kakve postoje u nacionalnim pravosudnim sistemima, prikupljeni materijal koji nije potreban za svrhe sudskih postupaka može se uništiti ukoliko, naprimjer, predstavlja veliku opasnost po zdravlje ljudi. U takvim situacijama bi ostali zabilježeni detaljni podaci o takvim materijalima, uključujući i fotografije istih", tvrdi glasnogovornica Tužilaštva.
Ona je dodala i da su eksperti svoje izvještaje okončali "sredinom 2001. godine" te da su u tom trenutku radili s originalnim artefaktima. Tužilaštvo je nakon toga Odbrani dostavilo i listu na kojoj je oko 1.000 predmeta - kao što su lični dokumenti, uzorci kože, kostiju i kose žrtava ekshumiranih iz srebreničkih masovnih grobnica - koji su nakon evidentiranja i fotografisanja uništeni. Na listi se, tvrdi Odbrana, ne navodi datum uništenja.
Pa, i u Aušvicu ima kose žrtava, cipela, fotografija,....Mogli smo napraviti Muzej genocida u BiH.
Sargan
Posts: 330
Joined: 10/07/2008 21:06

#4 Re: Kome se gadi Srebrenica

Post by Sargan »

Moglo se mnogo toga ali nije.

A u stvari se nije moglo. Jer kada jevrej podsjeti kriscane kako su ih stotinama godina proganjali onda je taj jevrej obrazovan i nacitan covjek koji cuva svoju tradiciju i svi ga postuju. A kada Hamdija iz Zepe kaze "Pa sto nam ubiste 9.000 ljudi za jedan dan u UN-zasticenoj zoni?" onda je Hamdija islamski fundametalista koji vrsi propagandu zrtvei prica o stvarima koje treba zaboraviti.

Nego da se vratimo na temu: I koliko je ljudi protestvovalo oko ovoga? Ovoga nevidjenoga skandala koji je jos jedan dokaz ismijavanja srebrenickih zrtava od strane MZ.

P.S.
Razlika je naravno i u tome sto jevreji drze do svoga a Bosnjak i sada vise voli tudje.
ekvivalent
Posts: 461
Joined: 28/12/2008 21:05

#5 Re: Kome se gadi Srebrenica

Post by ekvivalent »

Sargan wrote:Moglo se mnogo toga ali nije.

A u stvari se nije moglo. Jer kada jevrej podsjeti kriscane kako su ih stotinama godina proganjali onda je taj jevrej obrazovan i nacitan covjek koji cuva svoju tradiciju i svi ga postuju. A kada Hamdija iz Zepe kaze "Pa sto nam ubiste 9.000 ljudi za jedan dan u UN-zasticenoj zoni?" onda je Hamdija islamski fundametalista koji vrsi propagandu zrtvei prica o stvarima koje treba zaboraviti.

Nego da se vratimo na temu: I koliko je ljudi protestvovalo oko ovoga? Ovoga nevidjenoga skandala koji je jos jedan dokaz ismijavanja srebrenickih zrtava od strane MZ.

P.S.
Razlika je naravno i u tome sto jevreji drze do svoga a Bosnjak i sada vise voli tudje.
koji protesti?zasto protesti?
pa alija behmen je dosao na vlast
sad vise nema potrebe da se protestvuju ni zbog cega
kleptomanske garniture nisu nikad ni protestvovale,oni imaju preca posla,telekomi, elektrane...fuuuuuj
i onda mi kazu nisu svi isti
cude me samo ovi nasi forumski prvobranioci kako lijepo sute...ne sute doduse krive vehabije za smrt jednog divnog decka...fuuuuuj
Zah
Posts: 944
Joined: 22/07/2008 02:01

#6 Re: Kome se gadi Srebrenica

Post by Zah »

Imam dojam da su se Bosnajci pomirili sa svojom sudbinom. Ljudi nesta iscekuju a ni sami ne znaju sta. Politicari grabe za sebe, pljackaju svoju zemlju, valjda u nadi, da ce dobiti drugu a u toj drugoj, ceka ih ono isto sto sad prozivljava narod koga oni navodno predstavljaju. Bit ce sretni ako im ne bude i gore.
Sargan
Posts: 330
Joined: 10/07/2008 21:06

#7 Re: Kome se gadi Srebrenica

Post by Sargan »

Zah wrote:Imam dojam da su se Bosnajci pomirili sa svojom sudbinom. Ljudi nesta iscekuju a ni sami ne znaju sta. Politicari grabe za sebe, pljackaju svoju zemlju, valjda u nadi, da ce dobiti drugu a u toj drugoj, ceka ih ono isto sto sad prozivljava narod koga oni navodno predstavljaju. Bit ce sretni ako im ne bude i gore.
Sa prvim dijelom se 100% slazem. Mi Bosnjaci uvijek nesto cekamo od drugoga.
Medjutim kada bolje razmislis da ni 150.000 mrtvih ljudi, 9.000 za jedan dan ne moze probiti do svijesti naroda onda cisto sumljam da ce bosnjacki narod ikada napraviti neku revoluciju da ce reci dosta je dosta. Nismo mi za toga. Na mentali sklop je samo da jedni na druge pljujemo i da polako ali sigurno nestajemo iz sve vise i vise gradova i krajeva BiH. Ali sta ces, nekom je BiH od Bascarsije do Ilidze i zadovoljava se time da ode kod Hama na burek a kod Mehe na zeljanicu.
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#8 Re: Kome se gadi Srebrenica

Post by kiky »

uništavanje dokumenata je sudioništvo u zločinu i nastavak genocida ...
pod hitno dignut galamu oko ovog a ne oko viza ....
al vjerujem da ovi naši europušači imaju neku svoju civilizovanu teoriju o svemu tome ...
Sargan
Posts: 330
Joined: 10/07/2008 21:06

#9 Re: Kome se gadi Srebrenica

Post by Sargan »

kiky wrote:uništavanje dokumenata je sudioništvo u zločinu i nastavak genocida ...
pod hitno dignut galamu oko ovog a ne oko viza ....
al vjerujem da ovi naši europušači imaju neku svoju civilizovanu teoriju o svemu tome ...
Upravo sam o tome danas razmisljao i jos razmisljam. Kako je to moguce da su nam j..... vize vaznije od ovoga? Ovo mi trebao biti prvi prioritet i zbog ovoga mi se trebalo iskupiti 150.000 ljudi ispred predstavnistva MZ u Sarajevu i barem jedno 100.000 bosnjaka ispred suda u Den Haagu ili EU-parlamenta u Briselu.

Ali ne. Kod nas je vijest kada jedna osoba bude ubijena. Hada ih bude uvijeno 9.000 hiljada za jedan dan to nije dovoljan razlog za proteste.
User avatar
_BaD_BoY
Posts: 333
Joined: 10/10/2008 20:41
Location: Wild West

#10 Re: Kome se gadi Srebrenica

Post by _BaD_BoY »

Zah wrote:Imam dojam da su se Bosnajci pomirili sa svojom sudbinom. Ljudi nesta iscekuju a ni sami ne znaju sta. Politicari grabe za sebe, pljackaju svoju zemlju, valjda u nadi, da ce dobiti drugu a u toj drugoj, ceka ih ono isto sto sad prozivljava narod koga oni navodno predstavljaju. Bit ce sretni ako im ne bude i gore.
slazem se u potpunosti..al sta se moze kad nismo naucili lekciju..prolice se jos mnogo nase krvi.
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#11 Re: Kome se gadi Srebrenica

Post by veljaca »

_BaD_BoY wrote:
Zah wrote:Imam dojam da su se Bosnajci pomirili sa svojom sudbinom. Ljudi nesta iscekuju a ni sami ne znaju sta. Politicari grabe za sebe, pljackaju svoju zemlju, valjda u nadi, da ce dobiti drugu a u toj drugoj, ceka ih ono isto sto sad prozivljava narod koga oni navodno predstavljaju. Bit ce sretni ako im ne bude i gore.
slazem se u potpunosti..al sta se moze kad nismo naucili lekciju..prolice se jos mnogo nase krvi.
U POTPUNOSTI se ne slazem .....

:bih:
Last edited by veljaca on 20/07/2009 22:31, edited 1 time in total.
User avatar
black
Posts: 17157
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#12 Re: Kome se gadi Srebrenica

Post by black »

Sargan wrote:
A u stvari se nije moglo. Jer kada jevrej podsjeti kriscane kako su ih stotinama godina proganjali onda je taj jevrej obrazovan i nacitan covjek koji cuva svoju tradiciju i svi ga postuju. A kada Hamdija iz Zepe kaze "Pa sto nam ubiste 9.000 ljudi za jedan dan u UN-zasticenoj zoni?" onda je Hamdija islamski fundametalista koji vrsi propagandu zrtvei prica o stvarima koje treba zaboraviti.
ekvivalent wrote: cude me samo ovi nasi forumski prvobranioci kako lijepo sute...ne sute doduse krive vehabije za smrt jednog divnog decka...fuuuuuj
i ja sam nekad cudio se...vise ne..
klif
Posts: 1309
Joined: 28/12/2005 12:58

#13 Re: Kome se gadi Srebrenica

Post by klif »

black wrote:
Sargan wrote:
A u stvari se nije moglo. Jer kada jevrej podsjeti kriscane kako su ih stotinama godina proganjali onda je taj jevrej obrazovan i nacitan covjek koji cuva svoju tradiciju i svi ga postuju. A kada Hamdija iz Zepe kaze "Pa sto nam ubiste 9.000 ljudi za jedan dan u UN-zasticenoj zoni?" onda je Hamdija islamski fundametalista koji vrsi propagandu zrtvei prica o stvarima koje treba zaboraviti.
ekvivalent wrote: cude me samo ovi nasi forumski prvobranioci kako lijepo sute...ne sute doduse krive vehabije za smrt jednog divnog decka...fuuuuuj
i ja sam nekad cudio se...vise ne..
„Tres faciunt collegium.“

Predlazem da vas trojica inicirate proteste.

Sa svoje strane obecavam da cu doci iz dijaspore specijalno za tu priliku da iskazem nezadovoljstvo. Takodje sam spreman podrzati vas finansijski.
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#14 Re: Kome se gadi Srebrenica

Post by kiky »

pa ima ta kao dijaspora u holandiji ...
koja inače voli svoju zemlju .... plaho ....
što se ne skupe ispred suda i naprave cirkus ....
ima dijaspora u americi ...
sve plaču za bosnom ....
što se neskupe ispred zgrade un-a ...

zaboli ba nekog ....
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#15 Re: Kome se gadi Srebrenica

Post by TheMule »

Ne interesuje me kome se gadi, vec koje kriv?

Bosanci

Sto se dozvoljava da ti drugi komanduju u vlasitioj kuci.
lavkraft
Posts: 4
Joined: 20/07/2009 12:39

#16 Re: Kome se gadi Srebrenica

Post by lavkraft »

Meni nije jasno zbog čega se bunite?
Šta mislite koliko tek mi Srbi imamo razloga da proestvujemo, s obzirom da svijet poznaje samo jednu, "izreklamiranu" Srebrenicu, a za onu srpsku neće ni da čuje, kao ni za stradanja Srba u prethodnom ratu, koja, npr. u Sarajevu, nisu manja od stradanja Muslimana u Srebrenici...
User avatar
ZZZlica
Posts: 397
Joined: 17/08/2006 15:43

#17 Re: Kome se gadi Srebrenica

Post by ZZZlica »

smajlikojipovraća :run:
User avatar
horosko
Posts: 29
Joined: 16/01/2009 11:22

#18 Re: Kome se gadi Srebrenica

Post by horosko »

Onima koji poriču genocid, pokušavaju ga minimizirati ili ne priznaju odgovornost za njegove posljedice: "Time samo činite da mrlja zločina postane još veća, usložnjavate ovaj zločin i postajete saučesnici u tome."
lavkraft
Posts: 4
Joined: 20/07/2009 12:39

#19 Re: Kome se gadi Srebrenica

Post by lavkraft »

Problem Srebrenice je njena politizacija i medijska kampanja (izvrsna, doduše, s marketinške strane gledano)...
Problem Srebrenice je negiranje bilo kojeg drugog zločina, osim tog...
Problem Srebrenice je pristrasnost međunarodne zajednice i saosjećanje sa jednim žrtvama, a nerazumijevanje drugih...
Tužno je sve to...
mikilauda76
Posts: 85
Joined: 25/07/2008 10:49

#20 Re: Kome se gadi Srebrenica

Post by mikilauda76 »

lavkraft wrote:Meni nije jasno zbog čega se bunite?
Šta mislite koliko tek mi Srbi imamo razloga da proestvujemo, s obzirom da svijet poznaje samo jednu, "izreklamiranu" Srebrenicu, a za onu srpsku neće ni da čuje, kao ni za stradanja Srba u prethodnom ratu, koja, npr. u Sarajevu, nisu manja od stradanja Muslimana u Srebrenici...
De mi prvo reci odakle to tipkas, vjerovatno iz BL gdje su ti Mile i njemu slicnim oprali mozak. Molim te dodji malo u Sarajevo i popricaj sa srbima koji su bili ovdje u ratu. Otidji malo na Ilidzu i do Grbavice gdje su bili cetnici i pitaj te srbe sto su bili u ratu i koji su i dan danas u svojim domovima ko ih je tjerao. Evo ti jedan primjer: moj prvi komsija je srbin, i on mi prica da kad su se trebali povlaciti iz opkoljenih djelova Sarajeva da su naredili svim srbima da se povuku iz svojih stanova. Covjek je iznjeo svoje stvari iz kuce i kad je prolazi kamion koji je trebao da povuce njihove stvari on im rece da ceka drugi kamion, i cim je ovaj otisao covjek se vratio u svoj stan sa svojim stvarima. Srbe iz Sarajeva nije protjerala Armija BiH nego sami cetnici.

Ako mi ne vjerujes pitaj bilo kog postenog srbina sto zivi u Sarajevu. Tako da manite se te suplje price kako ste vi stradali u Sarajevu i kako vas vise nema nasom krivicom. Isto vazi i za hrvate.

A ocigledno si hajvan a ne insan cim mozes porediti Srebrenicu sa bilo cim. A ako ne znas sta je hajvan onda cu ti reci da insan moze biti hajvan ali hajvan nikad insan....
User avatar
nokia6170
Posts: 4361
Joined: 13/04/2005 00:08

#21 Re: Kome se gadi Srebrenica

Post by nokia6170 »

mikilauda76 wrote:
lavkraft wrote:Meni nije jasno zbog čega se bunite?
Šta mislite koliko tek mi Srbi imamo razloga da proestvujemo, s obzirom da svijet poznaje samo jednu, "izreklamiranu" Srebrenicu, a za onu srpsku neće ni da čuje, kao ni za stradanja Srba u prethodnom ratu, koja, npr. u Sarajevu, nisu manja od stradanja Muslimana u Srebrenici...
De mi prvo reci odakle to tipkas, vjerovatno iz BL gdje su ti Mile i njemu slicnim oprali mozak. Molim te dodji malo u Sarajevo i popricaj sa srbima koji su bili ovdje u ratu. Otidji malo na Ilidzu i do Grbavice gdje su bili cetnici i pitaj te srbe sto su bili u ratu i koji su i dan danas u svojim domovima ko ih je tjerao. Evo ti jedan primjer: moj prvi komsija je srbin, i on mi prica da kad su se trebali povlaciti iz opkoljenih djelova Sarajeva da su naredili svim srbima da se povuku iz svojih stanova. Covjek je iznjeo svoje stvari iz kuce i kad je prolazi kamion koji je trebao da povuce njihove stvari on im rece da ceka drugi kamion, i cim je ovaj otisao covjek se vratio u svoj stan sa svojim stvarima. Srbe iz Sarajeva nije protjerala Armija BiH nego sami cetnici.

Ako mi ne vjerujes pitaj bilo kog postenog srbina sto zivi u Sarajevu. Tako da manite se te suplje price kako ste vi stradali u Sarajevu i kako vas vise nema nasom krivicom. Isto vazi i za hrvate.

A ocigledno si hajvan a ne insan cim mozes porediti Srebrenicu sa bilo cim. A ako ne znas sta je hajvan onda cu ti reci da insan moze biti hajvan ali hajvan nikad insan....
usput neka objasne javno kakav status uzivaju Srbi poginuli od granata i snajpera vojske republike srpske (prosetati malo Sarajevo i iscitati one table sa ispisanim imenima poginulih dok su cekali hljeb, vodu ili jednostavno hodali)...da li su oni bolji ili losiji Srbi sto su ostali na svojim ognjistima i da li njima srpska pravoslavna crkva isto moli za duse..ili su spasene samo one srpske duse koje su poginule na strani vrs-a i od balijskog i ustaskog metka.
User avatar
nokia6170
Posts: 4361
Joined: 13/04/2005 00:08

#22 Re: Kome se gadi Srebrenica

Post by nokia6170 »

lavkraft wrote:Problem Srebrenice je njena politizacija i medijska kampanja (izvrsna, doduše, s marketinške strane gledano)...
Problem Srebrenice je negiranje bilo kojeg drugog zločina, osim tog...
Problem Srebrenice je pristrasnost međunarodne zajednice i saosjećanje sa jednim žrtvama, a nerazumijevanje drugih...
Tužno je sve to...
Tuzno je i da je poginulo na stotine hiljada nevinih zrtava u Drezdenu kada ga je Alijansa sravnila, kao i Hirosimu Amerikanci. Sve je to tuzno...pa ne vidim bas da MZ odaje postu tim licima. To ti je slucaj i sa Bosnom i Hercegovinom.

Zna se ko je ciju stranu cuvao...MZ i Amerika su otvoreno i neformalno u vise puta rekli da je srpski rezim u BiH i van BiH od 1992-1995. godine bio fasisticki. Pametnom dosta.

p.s. strasno je tesko nekome ko brani ideju RS-a to shvatiti iz ove perspektive, ali jednom ce doci i vrijeme za to.
A.P
Posts: 51
Joined: 02/07/2009 14:54

#23 Re: Kome se gadi Srebrenica

Post by A.P »

nokia6170 wrote:
lavkraft wrote:Problem Srebrenice je njena politizacija i medijska kampanja (izvrsna, doduše, s marketinške strane gledano)...
Problem Srebrenice je negiranje bilo kojeg drugog zločina, osim tog...
Problem Srebrenice je pristrasnost međunarodne zajednice i saosjećanje sa jednim žrtvama, a nerazumijevanje drugih...
Tužno je sve to...
Tuzno je i da je poginulo na stotine hiljada nevinih zrtava u Drezdenu kada ga je Alijansa sravnila, kao i Hirosimu Amerikanci. Sve je to tuzno...pa ne vidim bas da MZ odaje postu tim licima. To ti je slucaj i sa Bosnom i Hercegovinom.

Zna se ko je ciju stranu cuvao...MZ i Amerika su otvoreno i neformalno u vise puta rekli da je srpski rezim u BiH i van BiH od 1992-1995. godine bio fasisticki. Pametnom dosta.

p.s. strasno je tesko nekome ko brani ideju RS-a to shvatiti iz ove perspektive, ali jednom ce doci i vrijeme za to.
:run:
User avatar
nokia6170
Posts: 4361
Joined: 13/04/2005 00:08

#24 Re: Kome se gadi Srebrenica

Post by nokia6170 »

A.P wrote:
nokia6170 wrote:
lavkraft wrote:Problem Srebrenice je njena politizacija i medijska kampanja (izvrsna, doduše, s marketinške strane gledano)...
Problem Srebrenice je negiranje bilo kojeg drugog zločina, osim tog...
Problem Srebrenice je pristrasnost međunarodne zajednice i saosjećanje sa jednim žrtvama, a nerazumijevanje drugih...
Tužno je sve to...
Tuzno je i da je poginulo na stotine hiljada nevinih zrtava u Drezdenu kada ga je Alijansa sravnila, kao i Hirosimu Amerikanci. Sve je to tuzno...pa ne vidim bas da MZ odaje postu tim licima. To ti je slucaj i sa Bosnom i Hercegovinom.

Zna se ko je ciju stranu cuvao...MZ i Amerika su otvoreno i neformalno u vise puta rekli da je srpski rezim u BiH i van BiH od 1992-1995. godine bio fasisticki. Pametnom dosta.

p.s. strasno je tesko nekome ko brani ideju RS-a to shvatiti iz ove perspektive, ali jednom ce doci i vrijeme za to.
:run:
Najlakse je pobjeci od istine, a najteze joj pogledati u oci...bez obzira na fasisticki rezim RS-a tokom rata, ja osjecam zal za bilo kojim civilom ubijenim u cijeloj Bosni i Hercegovini, bez obzira jeli intimno podrzavao cjelovitu ili "bivsu i nikad sastavljenu" Bosnu i Hercegovinu.
fritz
Posts: 50
Joined: 08/08/2007 16:33

#25 Re: Kome se gadi Srebrenica

Post by fritz »

Problem Srebrenice je njena politizacija i medijska kampanja (izvrsna, doduše, s marketinške strane gledano)...
Problem Srebrenice je negiranje bilo kojeg drugog zločina, osim tog...
Problem Srebrenice je pristrasnost međunarodne zajednice i saosjećanje sa jednim žrtvama, a nerazumijevanje drugih...
Tužno je sve to...
sta je, zao ti je sto Brcko,Bijeliona,Zvornik,Visegrad i ostala stratista sirom BIH nisu adekvatno tretirana ko´Srebrenica.
Post Reply